105×148: Jinak

Jsou chvíle, kdy člověk strne v šoku nad nějakou událostí a vůbec netuší, co bude dál, jen si naprosto jasně uvědomuje, že odteď bude všechno jinak. Někdy je ten pocit celosvětový, jako třeba když jsme v přímém přenosu mohli sledovat pád Dvojčat 11. září 2001, jindy lokálnější; pro obyvatele belgických obcí, jejichž děti zahynuly v nedávných dnech ve švýcarském tunelu, už nikdy nebude život stejný jako dřív.

 

Ale nemusí jít vždy jen o takové mezní a tragické situace, týkající se velkého počtu lidí. Asi mnohem častěji se dotýkáme milníků mnohem niternějších a intimnějších, jen si to zdaleka ne pokaždé uvědomujeme. Někdy i nepatrné nové poznání nebo drobný zážitek nás může posunout jinam. Občas nám bleskne hlavou, že pro nás začal další rok nula, ale mnohem častěji jen zpětně dohledáváme v paměti, kde a kdy se začala odvíjet naše současnost.

Je asi mnohem lepší neuvědomovat si ty milníky. Protože často na konci cesty, kterou jsme prošli s hrdým vědomím toho, že všechno teď je jiné, nové, změněné a v naší režii, nakonec zjistíme, že všechno bylo a je ještě úplně jinak.

 

 

 

Aktualizováno: 21.3.2012 — 19:45

111 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Vave a všichni. Pro mne z nějakého nepochopitelného důvodu je všechno neustále jinak. Nikde žádné jistoty že události budou mít určitý spád, všechno se otočí uprostřed dění. A tak já už dávno neplánuji, ať jsem plánovala jak jsem plánovala všechno bylo vždycky jinak a to totálně jinak Takové alternativy by mne byly ani ve snu nenapadly. Je to vůbec možné? říkám si celá já. Ty moje mezníky mne hází od pankejtu k pankejtu. Ňjááá (jak říkali ve Smalandu – to první „a“ s kroužkem) ale jsem stále tu a ještě se vší pravděpodobností nějakou tu modřinu utržím. Doufám že budou stačit projít tou barevnou škálou do úplného zmizení. Budou pryč tak dlouho dokud nevzniknou další. :O A v tom je vlastně moje jistota. (wait) 😉

 2. Milí oslavenci Štětinko, Matyldo a Pú, ještě stíhám popřát: tak tedy hlavně zdraví a ať milníky kolem vašich cest označují změny vítané a radostné! (rose1) (rose1) (rose1)

 3. Milá Vave, zrovna minule jsem si říkala, jak moc jsem vděčná, že o milnících, po kterých je všechno jinak, nevím dopředu. Protože jinak by se člověk bál tak moc, že by úplně zapomněl si život užít. Stačí, když se otočím a podívám zpět… (inlove)

 4. Dopoledne jsem se snažila popřát Štětince a Půovi k narozeninám. a tak dlouho se posílá přání až se po výstrahách že mám moc naspěch ztratí. A to už jsem musela jít na autobus.

  Takže takhle opožděně milá Štětinko a milý Pů vám přeji všechno nejlepší k narozeninám. Štětinko dostaneš pohlednici přes Webshots s náručí růží. Ale na tebe milý Pů nemám adresu a tak přijmi alespoň tuhle kytici. (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  1. Tak to byly narozeniny. A teď kdo má svátek? Matylda a ještě někdo? Milá Matyldo všechno nejlepší k svátku a ať tě tvoje smečka poslouchá. (inlove) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

   Matyldo nevím nevím jestli tohle přání dostaneš, je to jako dopoledne, a já přitom nespěchám ani v nejmenším. 😉

 5. Milí, druhý pokus, pár dní jsem mimo a ono mě to nějak nechce…Nestíhám, tak jen rychlá pozvánka na tento víkend do Radíkova u Olomouce. Opět se poběží závody tažných psu u Chaty pod věží. Ja, Aloušek a kolobka bychom měli být taky na startu a spousta dalších psů a musherů k tomu. Tak se přijeďte kouknout, je tam krásně a dobře vaří.

 6. Milá Vave, myslím, že tyto rozcestníky člověka ochromují kdykoli si na ně vzpomene. A většinou jsme jen diváci, kteří pak musí jít dál a ….. jít dál.

  1. Je to tak Zdeno, rekla jsi, co se mi motalo v hlave cely den, ale nejak mi chybi posledni dobou v7jadrovaci schopnosti. (h)

 7. Všechno nej dnešním oslavencům – a dlouhá léta s radostnou myslí přeju (inlove) (h) (party) (f) (^) (d) (dance)

  1. Ja uz jsem castecne gratulovala vcera, ale zacinam v tom mit zmatek. A protoze Dede, Jenny a Io maji takove pekne ilustrovane gratulace, tak se sem pod vas prilipnu a z plna srdce preju vsem oslavencum, aby vsechno bylo fajn.

   1. To je přece skvělý 🙂 Proč negratulovat vícekrát? A taková Matylda má ty svátky docela blízko sebe 😉 14.3. je Matyldy a dnes je Leony a to je taky Matylda (inlove) (sun)

 8. Dorazila jsem domů.
  Takže ještě na poslední chvíli, všem oslavenců, všechno co si přejí vinšuju. !!!!
  (d) (party) (h) (rose1) (f) (wave)

 9. Fšem slavičům!
  Do ruky (d) nebo (beer) , do druhý kus (^) nebo (pi) a hurá (f) do (sun) , protože je tu jaro a jste bezva a vůbec! (party) (music)

 10. Děkuji za přání, gratuluji spoluslavícím, držím palce Týně i terra-san, a Vave děkuji za pěknou stopětku, která se mi honila hlavou dneska celý den v tom děsném poklusu. A taky mě při tom napadlo, jestli bych neměla zpomalit.

 11. Vave,čítala som si Ťa asi 10x,vyfajčila som za sebou 4/!!/cigarety-krasna 105-ka.Mala som všelijaké miľniky-tie dobre,keď po nich sa mi svet obratil k lepšiemu,ale aj tie hrozné,po ktorých už nič nebolo ako predtým.Nakoniec ale s doráňanou dušou som vstala a išla ďalej…Ako všetci.A vlastne mi to pomohlo,stala som sa vnímavejšou,pokornejšou-no teda,ako sa len chválim-dobré,že?Ale 11.september nepovažujem za deň,odkedy už nič nie je ako predtým.
  Považujem za dôležitejšie tie miľniky jednotlivcov,dobré i zlé,ktoré ich menia,dávajú silu bojovať o miesto na Zemi.A tak myslím a držím palce Terra-san,Pú,Veram Týne a dieťatku,Štetinke a všetkým k ich každodenným míľnikom-i našej Terezke-ktorej beru dudku

 12. Ahojky, milí Zvířetníci, o tom, že najednou může být všechno jinak, teď právě něco tuším. Ona ta moje embolie totiž měla docela závažnou příčinu a doktorům chvíli trvalo, než na ni přišli. Nicméně přišli a mě teď čeká docela dost dlouhá cesta zpátky mezi schopné a zdravé. Takže prosím, přidržte mi sem tam palečky, pokud vám nějaké zbydou, a omluvte smečku, jesliže na čas zmizí z této milé hospůdky – je toho na nás na všechny Terrouše momentálně víc, než dokážeme zvládat s nadhledem. Mějte se krásně a mějte se rádi, jakmile to jen trochu půjde, zase se ozveme. Chybíte nám a myslíme na vás, i když nepíšeme.

  1. Není dne, abych si nevzpomněla na Veram, Tebe, Pů a další potřebné. Jo, když je jednomu samotnému ouvej, tak vždy myslí i na ty ostatní. Alespoň u mně to tak platí.
   Moc držíme palce i tlapičky kocouří

  2. Taky mám vytvořenou řadu vážných marodů, na které denně poctivě myslím a prosím o jejich uzdravení. I ty jsi v ní, milá terro san (sun) (inlove)

  3. Milá terro-san (inlove) , milí terrovi (inlove) , moc ba vás myslím a držím vám palce. (y) Určitě to všechno zvládnete. (y) (h) (y)

  4. Moc na Vás budu myslet a ať je to cokoliv, přji hodně sil, vše se v dobré obrátí, vím to.
   (h) (hug) (h)

  5. Milá Terra san – zrovna včera jsem si na tebe vzpoměla … jak některé zvířetníky mám spojené s určitými obrazovými vjemy – mimojiné veram s hvězdnou oblohou, zanu s cestou za obzor, Půa s tajemnými zákoutími a tebe s novým stavidlem na starém rybníku. Na vás všechny stále myslím a věřím, že všechno bude nakonec dobré. Stále na vás čekám … (h)

  6. Děvče zlaté, to víš, že na tebe myslím a držím palce – taky tě mám na seznamu (angel) (inlove) (h)
   Tak ať je brzy líp a máš kus té cesty za zdravím svižně za sebou. A vydrž, někdy ten náklad vypadá nekonečný, ale věř, že jen vypadá (nod)
   (cat) (cat) (cat) (cat)

  7. Milá terro san, tak na tu cestu zpět hodně sil a nejen tobě ale celé smečce. Třeba to půjde pomalu ale tím se nedej zastrašit, všechno bude zase v pořádku a jenom budete o zkušenost bohatší. Všechno se počítá.
   Držím ti dál palce s ostatními Zvířetníky. (y) (y) (h)

 13. Teď jsem si se zpožděním přečetla, že Abyt měla včera narozeniny, takže dodatečně – všechno nejlepší milá Abyt a hodně přítulných zvířátek, např. bigmyšů?

    1. No, jasněěě, von je bílej, že jo? Už vidím jak se ten bílej kožíšek vyjímá mezi třemi králi. Hi,hi, hi. (cat) (wave)

  1. Ne, to opravdu né, Anešeka by při spatření bigmyša mohl opravdu postihnout psotník. A děkuju za přání.

 14. Jen nakukuju, nějak nestíhám, nicméně – všem oslavencům dnešním i z minulého týdne přeju vše nej nej nej!

 15. I společenské milníky se mohou mýlit. Zvláště když někteří si veřejný milník odtáhnou domů a očůrávají si ho sami,bez užitku pro ostatní a nakonec ten lidský výtvor zcela zničí, pošpiní sobeckostí,nenažraností a zlodějinou.
  Je zajímavé, že ty užitečné milníky, vyznačující cesty a sloužící lidem a zvířatům pro jejich potřeby ať už jsou jakékoliv , setrvávají navěky na svých místech.

  Díky Vave, je třeba se někdy zastavit a zamyslet se.

 16. Jo, jinak. Ale zatím furt stejně. Termín fuč, první jarní den fuč, druhý jarní den fuč, okna umytý, záclony čistý pověšený, postýlka složená, skříně přestěhovaný, prádlo vyžehlený, holky uložený u bábinek a dědy, chlap celej nervózní, Pupo Jája chuderka zoufalej, že si nemá s kým hrát a co? A nic. Mimouch vše ignoruje a zdržuje a zdržuje. A takový hezký datum máme

  1. (h) Týno, držím Ti palce, abys nefuněla moc dlouho. (chuckle)
   Ale zas na druhou stranu, kdy si zase takhle odpočineš? Počátám, že několik mnoho let ne. Tak si to trochu užij. 🙂 (h) (hug)

   1. A to zas jo, to se povaluju. Spíš mi jde o duševní rovnováhu drahých mých důchodců. Připravila jsem je na pár dní s holkama, ne na dva až tři týdny. Přece je už nejsou nejmladší 😉 a holky jsou místy dost divoký. Tak doufám, že to všichni zvládnou.A taky už mi docela vadí to ticho a furt jsem si nezvykla, že uklizeno zůstává i několik hodin.
    Ale zas mám klid na učení, to jo. Asi začnu

    1. Myslím na Tebe superwoman. Já obě porodila o týden dřív, u Sebíka to má následky do teď. Narodil se nedodělanej,hypotonickej a vypadal, jako by byl nedonošeňátko minimálně o měsíc. Chodit začal až ve dvou letech, teď ve třech je ještě s plínama a vypadá, že ještě dlouho bude…

     1. Samička od supermana není superwoman. Když superman, tak supermáňa – aspoň podle Ánina prohlášení
      Anča byla přenošená, ale chodit začla taky relativně pozdě. A plínu na noc vyžadovala taky dlouho, prostě bez ní neusnula (ale ráno bylo sucho) – asi pojistka ( co kdyby náhodou ) , nebo jenom nechtěla být ještě velká holka?

  2. Abys na tom nebyla jako já – přenášela jsem Kačku 3 neděle a na konci jsem byla už zcela hotová. A doktoři mne tehdá bohužel nechali, zaplať Bůh Káča je v pořádku

   1. Nestrašit, prosím. Aňule se nechala přenášet dva týdny a stačilo. Svatulka to zvládla skoro v termínu. Tak sem si malovala, že to třetí bude slušně vychovaný a termín dodrží. A vono ne

 17. Vaví, to je zase těžký nápor na mozkové závity. Jako mladá jsem si jako spousta jiných zapisovala do malého deníčku různé ci(n)táty. A jeden z nich klasifikoval život jako „pravidelnou řadu prů..rů nepravidelně po sobě jdoucích“. A myslím, že v případě životních milníků zdaleka nejde o podobnost čistě náhodnou…. Já mám bohužel dost nepříjemnou schopnost některé milníky, kdy se pak začíná od bodu nula, anticipovat – samozřejmě aniž bych mohla situaci nějak předem ovlivnit. A nikomu bych tuhle vlastnost nepřála 🙁 A jinak mám dost špatný pocit, že před Francií těchto dnů je bohužel nový milník…

 18. Je škoda, že ta rozkošná ježatá holčička (h) nemůže zůstat u mámy. Ale pro Tana a Okandu je fajn, že budou mít v partě holku. (nod)

  1. Připomnělo mi to film Svatby pana Voka, kdy Pavel Landovský v roli císaře Rudolfa doslova pro…., jak poté sám rukou naznačil, úplně zatmění slunce 😀

 19. A všechno nejlepší dnešním oslavencům – Půovi (inlove) , Matyldě (inlove) a Štětince (inlove) .
  Ať se vám daří, na co sáhnete, hodně radosti, zdraví a spokojenosti (d) (^)

  1. Pů, Matyldo a Štětinko, přeji všechno nejlepší a ještě lepší! (h) (rose1) (^) (cash) (d) a hlavně ZDRAVÍ!!!

  1. Oni si tam nehrají, ale válejí se v nějakém fujtajblu. Choďáci si sice ve sněhu perou kožichy, ale vzhledem k tomu, že se válejí na střídačku na stejném místě, tak tam našli něco, co jim neodolatelně voní, nejspíš chcíplou myš.

   1. Máš skvělé oči, Ivčo. Já jsem si toho taky všimla, ale působilo to tak roztomile, že jsem to raději inzerovala jako hraní (chuckle)

    1. To není očima, ale zkušenostmi se třemi choďandami (envy) . Jak se začnou válet a třít hlavou o zem, tak je zle. Jednou se nám takhle Aira vyválela ve vzrostlém obilí v chcíplé rybě, sám bůh ví, jak se tam dostala.

     1. Rozumím a ten odér dobře znám, protože mi tohle kdysi dělávali naši amer. kokříci a z těch jejich dlouhých uší se rozleželé rybí zbytky dostraňovaly i tak, že jsem jim ta ušiska ostříhala strojkem téměř na holo – ale ten pach pak zůstával s námi dál…..

      1. Tu rybu tam zaručeně nechala volavka – loni jsme absolvovali to samé. Mimochodem se musím pochválit co drezér – podařilo se mi odvolat Majdu když už přiléhala na zajíce. Ona je halt dáma – do společnosti jen s kočkou či zajícem na krku. Někdy se halt sekne a jde s rybou…..

 20. a abyste něřekli,podělím se s Vámi o to,co mne před chvílí zbouralo pod stůl:
  Co je to opravdu velký dům?
  Když se v koutě obýváku nenápadně ztrácí terárium s hrochem …
  (rofl) (rofl) (rofl)

 21. Milník je od slova míliti se. Tedy mýliti se, ale někdo to kdysi špatně napsal a ono se to chytlo.
  Jaké milníky za sebou člověk vidí, víc závisí na jeho nátuře než na tom jaký měl život. Já jsem naneštěstí ten typ, co vidí hlavně, nebo ještě spíš jenom, ty kde špatně odbočil. A že jich bylo.

  1. Myslím, že je to trochu jinak. Milník asi vznikl od slova míle. Dříve se na cestách označovala vzdálenost od města něco jako patníky. A tak bylo možno vykázat hříšníka třeba na tři míle od místa, kde kradl, či se popral. No, a ten, když minul ten milník, měl už svobodnou volbu, kam jít dál – jen vráti se nesměl… Hodně zjednodušeně řečeno (chuckle).

   1. Přesně tak to je. Dnes se ty šutry jmenují kilometrovníky a na dráze máme i hektometrovníky, čili každých 100 m šutr s číslem, kvůli orietaci při nehodách. (prasklá kolejnice v km xx,yyyy). A traťovka hned ví, kam má jet.

  2. Jasně že je to jinak. Ale stejně na tom Jendově náhledu něco je.
   Každé rozhodnutí může být to, které nás pošle na novou cestu. No a většinou si pamatujeme spíš ty milníky mylné 😛

 22. OT Mávám do Brna. Prosííím! Můžete mi někdo písnou emilka, kdepak je ta Thalia, pojedu asi vlakem,autem se mi nechce. Na nettu to nemůžu najít.
  Díky ! (wave)

  1. Jenny – kdy asi tak dorazíš? Mohla bych na tebe počkat u vlaku.
   Jinak si zadej Mapy Brno Rooseveltova a Thalia je na rohu Rooseveltovi a Jezuitské http://www.mapy.cz/#x=16.612896&y=49.194933&z=15
   Já chodím přes Svoboďák, ale prý je to delší – tvrdí Brňáci a chodí tudy (napsala Baty na Hadopasy)

   „Jinak prostě od nádraží doprava, kolem malého autobusového nádraží, jak se za ním budou rozdvojovat tramvajové koleje, tak se držet těch levých, kolem prodejny skla a porcelánu k staromódnímu divadlu, u něj z jeho levé strany je ta zastávka, a tam přejít k bance a pořád dopředu, až za kulatým rohákem bude Thálie. Na druhé straně budeš mít moderní divadlo. Je to bezpečnější přejít hned u starého divadla, protože na tom kousku jezdí jen tramvaje, ne auta.“

   1. Ygo, díííky !!! Ty info mně bohatě stačí. Pojedu po ránu ale já se ráda toulám a tak ještě něco pochodím
    a pak dorazím. Těším se !!!! (wave)

    Už hodinu se to pokouším odeslat, prý mám zpomalit, chi, chi. (headbang)

  2. Do Brna jsem jel vlakem loni z Prahy. takže: 1/ pro nákup jízdenky je třeba mít na Wilsoňáku hodinovou rezervu, těch pár pokladen absolutně nestíhá.
   2/Velkou pozornost je třeba věnovat výběru vagonu, ty velkoprostorové, čili bez kupátek, (též společné ustájení), mají sedadla vzoru Záhořovo lože a výhled ven je použitelný max. z každé třetí řady.
   3/Pokud pojedete dva a více, tak se veřejná doprava jak časově, tak finančně absolutně nevyplatí.
   Letos pojedu na stejnou akci raději autem. Dorazím dřív a v pohodě a budu se moci zdržet mnohem déle.

   1. Mnó, právě přemýšlím jestli nemám jet raději po Vašem vzoru do Německa na vejce. Přece si nebudu otláčet ve vlaku zadek. (headbang) (rofl) (party)

  1. Shari, poslala jsem to právě vč. fotek a kontaktů všem svým „Pražákům“, tak to by bylo aby nebylo a někdo tak krásnou pesinku neobjevil a nevrátil… já být jejími majiteli, tak fakt nespávám ;(

 23. Dneska je den oslav – svátek má Matylda a narozeniny slaví Pů.
  Všechno nejlepší, milí oslavenci. (h) (f) (sun) (f) (h)

 24. Milá Vave,
  jsem poměrně konzervativní člověk a s milníky,od kdy je všechno jinak se těžko vyrovnávám.A když už si konečně zvyknu,že je všechno jinak,tak se objeví další milník a je zase všechno jinak… (wasntme) …

  1. Změna je život! Já jsem se s nákupním režimem jednou za měsíc vše potřebné vyrovnal rychle, manželka s tím má drobné potíže dodnes, ale naštěstí pochopila, že pokud chceme s důchody vyjít, tak to jinak nejde a nebrblá.

 25. Štětinka má dneska narozeniny, tak přejeme všechno nejlepší… (h) (rose1) (^) (d) (hug) (clap)

  1. Milá Štětinko, přeji ti hlavně štěstí, dále zdraví a spokojenost a splnění tajného přání. A nám všem přeji – vrať se mezi nás, scházíš tady. (rose1) (h) (rose1) (h) (rose1)

  2. přeju vše nej Štětince – a taky Půovi, který má také dnes narozeniny (h) (h) (h) (h) (f) (f) (f)

 26. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Vavís, příště bych po ránu prosila nějaké lehčí téma… Nějak nestíhám, nestačím… a snad už ani nepřemýšlím (chuckle)

 27. Život je trochu jako Horníčkův (Činčerův) „Kinoautomat“ – pamatujete? I když v něm nakonec výsledek byl stejný. Ale člověk měl tu iluzi, že opravdu může změnit děj – udělat něco jinak. Někdy si říkám, že bych docela ráda jen tak ze zvědavosti viděla film svého života „na jiné koleji“. Co by bylo kdyby…kdybych se provdala jinak (zůstala v domovině), kdybychom s manželem neudělali to které rozhodnutí, kdybychom neměli kočky, později i Trixie, kdybych šla támhle a ne právě sem atd, atd. Protože pak už vždycky bylo všechno „jinak“. Občas nad tím přemýšlím, ale kdybych tuhle možnost měla, vlastně nevím, jestli bych se na „film“ nakonec dívala. Proč taky? Ještě nikdy jsem nebyla u kartářky a nikdy k ní nepůjdu. Zbaběle nechci vědět svůj osud dopředu, nebo aby mi někdo nasadil brouka do hlavy a já si v očekávání nějaké budoucí události (špatné či dobré) kazila přítomnost. Koneckonců, když se ráno probudím, jsem o 24 hodin starší – takže každý nový den je hned od začátku už Jinak 🙂

  Další zajímavé zamyšlení Vave – díky.

  A děkuji za milé komentáře pod včerejšími fotkami (bow) .

  1. To je pro mne velmi slozite tema. Ja ani ke kartarkam chodit nemusim, protoze mnohe veci vidim uz od detstvi: nekdy na dlouho let dopredu, nekdy s jistym pocitem urgentnosti. Ceska rodina i Chet mi veri, kdyz oznamim, ze neco se stane, ze nekdo umre, ze neco nekdy v budoucnu bude presne tak a tak. A muzu vas ujistit, ze to neni nadani, z ktereho mam radost. Radeji bych se placala zivotem a byla prekvapena, az to co se ma stat se stane. Asi jsem asi jak ta Libuse…. (emo)

   1. Hano, tak na tohle téma bych mohla povídat. Dějou se mi věci různé a někdy se s tím i dost těžko žije. (wave)

   2. Hanko, taky se mi to stává.
    Loni v květnu jsme byli s manželem , pro mě to byla první cesta za moře, v Portlandu vyřizovat naše přestěhování. Byla to noc z pondělka na úterý. Vzbudila jsem se a nemohla jsem spát, přičítala jsem to časovému posunu, ale hlavně jsem měla takový nepříjemný pocit, že se něco děje. Tak jsem si zapla počítač, a vyskočila na mě zpráva, že v Brně byla dopravní nehoda, trojebus narazil do tramvaje a starší muž na místě mrtvý. Nehoda se stala blízko místa kde bydlí rodiče… Rychle jsem zavolala domů, telefon nikdo nebral, takže aspoň sms. Asi za hodinu pípla zpráva s odpovědí, že tatínek je v pořádku, ale v trojbusu jela Juniorka a je zraněná… Nebylo to nic vážného, ale to vědomí, že se něco stalo, nebylo to vůbec příjemné.

  2. Milá Maričko, teď jsem teprve viděla ty fotky s veverčátkem. Ty máš neuvěřitelné štěstí na takové příhody a taky intuici.Krásnéé ! (h)

   Ája II. už je krásně zabydlená, je čím dál krásnější a milejší. Napíšu, až bude definitvně naše, což je po půl roce od nálezu. Stejně bych ji nedala ale nechci vyprovokovat nějaký zbytečný spor. Už jsme to zažili s Daníkem. (h) (wave)

  3. Milá Maričko (inlove) , včera jsem se nad Tvými fotkami taky rozplývala, jen jsem nezvládla zatleskat. Tak alespoň dodatečně. (clap) (y) (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN