PORTRÉT: Portrét kocoura Honzíka

Zdravím všechny lidičky ze Zvířetníku, panička sem chodí nakukovat pravidelně, ale aby něco napsala o nás, tak k tomu se nemá. Musím to tedy vzít do svých pacek.

 

 

 

Tak předně jsem kocour a jmenuji se Honzík. Doma mi říkají všelijak: Honásku, staříčku, Honcku, kluku zlatej, nenažranče, jedeš od toho.

Na tomto světě jsem už prožil mnohé. Už je mi 15 let a 8 měsíců. Ve své nové rodině jsem od 9 let.

Ale abych začal od začátku. Narodil jsem se jako bezdomovec někde na sídlišti v Krčském lese v Praze. Moje první panička nás tam chodila krmit a pak si mě vzala k sobě. Měla hodně koček a kocourů u sebe doma. Pak se ale stalo, že onemocněla a kočičáci se museli umístit. Tak jsem dostal do depozita OS Podbrdsko k tetě Evě T.

 

 

Byl jsem na několika umísťovacích výstavách, ale nikdo mě nechtěl. To víte, kdo by také chtěl 9-ti letého moura. Pak se jelo do Plzně. Seděl jsem smutně ve výstavní kleci a nevěřil jsem, že by mě to vyšlo. A pak přišla má panička , říkala něco o tom, že chce staršího kočičáka. A vzala si mě.

(Poznámka paničky – když jsem Honzíka zahlídla, tak to byla láska na první pohled. Ty jeho krásné zelené smutné oči mě dostali. On už nikomu nevěřil.)

Tak mám už 6 let nový a troufám si tvrdit dobrý domov.

 

 

Sdílím ho ještě s kočičkou Hepinkou. Její interní přezdívka „zlá kočička“ hovoří však sama za sebe. Ze začátku mě pronásledovala jak FBI a fackovala, kde jen mohla. Panička naštěstí dobře věděla, že si to musíme vyřídit mezi sebou. Jen mě povzbuzovala a říkala mi, abych se Hepči nebál, že je to ještě mládě. Je jí jen 7 let.

Jednou jsem se zdravě naštval a po jejím dalším ostrém výpadu jsem jí profackoval. A od té doby je klid. Né, že bychom se milovali, ale máme příměří.

 

Miluju jídlo, Miluju jídlo, Miluju jídlo… Hlavně paštiky pro kočky, ale v nouzi nepohrdnu ani granulemi od Hepči. A hlavně nic na stole přede mnou neobstojí. Řídím se z doby bezdomovectví heslem: „ Kocour se snaží, kocour má“ Jídlo si vyřvu, já totiž nemňoukám, já vyju.

 

 

 

Také miluju páníčka. Když si mě moje panička brala na umísťovací výstavě, tak jí tety z útulku upozorňovaly, že nemám chlapy rád. Ale toho svého chlapa rád mám a moc. Páníčka si pošlapu mléčným krokem a obejmu ho a spím a spím. Panička občas při pohledu na nás dva říká: „Chlapci jsem tu očividně navíc, odcházím,“ 🙂

Letos se mi podařilo, vzhledem k mému věku, propašovat se ke svým lidičkám do ložnice.

Už spím u páníčka na polštáři. Úderem čtvrté ráno je vzbudím usilovným škrábáním na zrcadlo nebo dveře.

Dobře pak pochopí, že je třeba vstát a nakrmit ubohého hladem týraného kocourka.

Je mi tu dobře a naši doufají, že tu s nimi budu ještě hodně dlouho. Na svůj věk jsem prý v dobré kondici, jak říká naše paní veterinářka. Mám krásný kožich a běhám po bytě se zdviženým ocáskem. Skáču jak zamlada. Jen jsem v poslední době poněkud zhubl. Ale to prý je věkem.

K jedné nectnosti se vám ale přiznám. Ač kastrovaný, tak dělám loužičky (poznámka paničky spíše louže jako moře) do rohů. Vyšetřili mě u paní vetky a jsem zdravý. Vyzkoušeli všechno možné, včetně bachových kapiček a nic. Prý dělám macha před Hepinou.

Tak vytírají, vytírají, vytírají. Do svého záchodu chodím pravidelně, ale tohle mají jako bonus. Aby věděli, že mě mají a nezkrátily se jim žíly.

 

Kocour Honzík

 

PS: Třeste se, Hepinka vám prý také napíše.

 

Aktualizováno: 14.3.2012 — 09:22

81 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Krásný portrét krásného kocourka – milujícího a milovaného. A krásnější o to víc, že ku štěstí přišel staší odmítaný 9 lety kocour „který už nikomu nevěřil“. Za to ti Hepčo a tvé rodině patří velký dík. Jsem ráda, že si to Honzík s Hepinkou mezi sebou vymňoukali a lepší příměří, než trvalý stav boje. Přeji hodně dalších společných let.

  A což zkusit postavit záchůdek (ky) do všech rohů kam Honzík dělá loužičku? Třeba by se nakonec tak naštavl, že mu všechny rohy blokujete, že by se rozhlodl vám vyhovět 😉

  1. to bychom museli mít záchůdků hafo. Navíc Honzík chodí ke dveřím a ty také občůrává. Vyzkoušeli jsme všechno, odpuzovače, Bachovy kapičky.
   Naštěstí máme plovoucí podlahy, takže se dá vytírat. Horší by byli koberce.
   Naše paní veterinářka si myslí, že je to tím, že se celý svůj předchozí život musel prosazovat ve větších kočičích skupinách. Tak se prosazuje.
   Máme ho moc rádi i tak.

   Míša

 2. Jedna prosba o radu:
  už několikrát jsem našla v záchůdku u hovínka pár kapek krve. Dneska jí ale bylo podstatně víc. Je červená, nenatrávená. Vsákla se do krystalů a moc pěkný pohled to nebyl. Protože celý den nejsem doma, netuším, čí to hovínko je. Podle způsobu zahrabání a podle velikosti soudím, že Ríši. Melda nezahrabává a na Zrzínka to nevypadá.
  Mám obavy, co to může být.
  Soudím, že případně nestrávená granule, která poškodila konečník nebo hemeroid. Ale nenapsala jsem si poslední odčervení a nepamatuju si datum. Je možné, že by to bylo i tím? Prdelky jsem zkontrolovala, jsou čisté, bez krve, bez nějakých zaschlých exkrementů………
  Nechci nic zanedbat.

  1. Karolíno, tenhle problém už jsi jednou řešila. Napadá mě jediné. Což takhle vytřít každému kocourkovi konečník navlhčenými vatovými šťouchátky na čištění uší (nevím, jak se jim česky říká). Asi by se jim to nelíbilo, ale kdybys nezajela moc hluboko, třeba by to zvládli. Dát zvlášť do označených sáčků a odnést na rozbor k vetovi. Nebo vyndat hovínko (třeba i s trochou nasáklých krystalků a také odnést k rozboru). A až teprve pak vzít kocourky – tedy kdyby bylo třeba. Moc držím palce. (y)

   1. Já to vím, že se opakuju, ale to bylo malé množství, teď se mi to zdá víc a právě si myslím, jestli to nemůže nějak souviset s tím odčervením.
    Ale s tím uchošťourem máš docela pravdu, zkusím to.
    No, nadšení se konat asi nebude, ale vydržet to musejí, ostatně, vydrželi už všichni i horší věci.

     1. No, právě my jsme neodčervovali, teda ne v nějaké nedávné době, tak nevím…….
      Plašan, co jsem byla s Melíškem – prvním kocourkem, už snad nejsem, ale zase bych nerada něco zanedbala.

  2. Karolíno, taky mě jako první napadla natržená prdelka. Co jim takhle nabídnout nějaký kvalitní tuk na promaštění střev? Pravou šlehačku, kousek másla, trošku dobrého olivového oleje (některé kočky ho milují)…? Budu držet palce!

   1. Šlehačku nee, olivový olej zkusím, máslo nee – jsou věci, které prostě odmítají.
    Uvidím.
    Budu pozorovat.
    Jinak Zrzík dneska usoudil, že práce na e-shopu už bylo dost a že se teda bude relaxovat a nejlépe s kocourem v náručí. Takže si mně našlapal, pak se natáhl na mně a skoro 3 hodiny jsem nebyla schopná se hnout! K počítači? Ani omylem.
    Datlovala jsem jedním prstem, pak jsem to vzdala.
    Teď jsem ztuhlá jak štolverk a jdu přes zuby do postele. Tam si zase ustele Melíšek!
    Náručový kocour! 6 kg se ale sakra proneslo!

    1. Ti moji na čerstvou šlehačku taky moc nejsou, ale vždycky si ji nechají v misce zakysat (i dva dny) a najednou je miska vymetená!

     Tvůj večerní program je bezva! Ale oni vlastně pečují o Tvé zdraví – dýchání se zatíženým hrudníkem ti pěkně procvičí plíce 😀

     1. Karolíno, netuším, co by to bylo. Jen nevím, proč odčervuješ. Pokud kočičáci nemají pohyb venku a v domácnosti není ani pes, a pokud dáváš syrové masíčko jen přemražené, tak mi to připadá zbytečné. Obzvlášť, když máš kontrolu. To já hovínko neuvidím, jak je rok dlouhý 😉

      1. To je právě ono!
       Doma jsou, nikam ven nechodí, doma máme čisto, aspoň myslím, maso syrové ani přemražené nejedí, 2x si do něj kousnou a jdou od toho. Ale to, co je na ulicích po nezodpovědných majitelích psů je šílené a co já vím, co domů donesu a abych se desinfikovala před vstupem na rohožku, to snad ani ne!
       Takže preventivně si myslím, že je to dobře. Ani bych je neočkovala, ale ze stejných důvodů to dělám.

 3. Tak přesně tohle čtení jsem při dnešním šedivém a víc než hektickém dni potřebovala. To fakt pohladí po duši. A navíc to samé bylo kocúrem našich mladých, kdy v útulku také říkali, že nemá rád mužské a dneska je páník jeho nejoblíbenějším polštářem, hračkou a rozmazlovačem v jedné osobě (inlove)

  1. Jůůůů, Mojenka už tedy není slečna, stala se z ní paní. (blush) 🙂 (h) Těším se na mimi od Chelewky, jsem zvědavá, jak to tam bude fungovat – ale asi dobře, on je Niky zase všechny ubrouká. 🙂 (h) (y)
   Díky, Lásková. (inlove)

 4. Honzíku, právě jsem ti psala a přála dlouhý život ale zase byl můj příspěvek na cestě pod článek o rybkách.
  Tak ti ten dlouhý život se všemi výhodami které sis vydobyl přeji znovu. Takového jako jsi ty bych brala všemi deseti ale není jisté jestli by tě moje princezničky nevyfackovaly všemi osmi. Na fotografiích vypadáš báječně a nikdo by ti nehádal těch 15 let. A to jsou jen fotografie, což teprve skutečnost. Pšššt, to jsi s tím chlapem v domácnosti dobře vyřešil, teď máš přístup i k jeho polštáři. (Ten by Hepča asi chtěla pro sebe.)
  Jen tak dál, Honzíku! (y) 😉 (inlove)

 5. Krásnej, spokojenej Honýsek. (h) Mně se líbí ta karate nožka v závěsu na topení. (rofl)

 6. Kuliferda Vynalezavy se zas nad ranem vyznamenal. Skrzeva hojici se krcni pater spim v obyvaku v kresle. Chet koupil vcera kobercovou predlozku a umistil ji z kuchyne do obyvaku, aby zakryl prasklou dlazdicku, kterazto potvora se sama od sebe nechce spravit. 😀 A jak se psalo u Dede nedavneho clanku, neocekavane zvuky v dome nas vzbudi. Vzbudila jsem se a vidim pohybujici se koberecek. Zda se mi to? Jsem pri smyslech? Ukazalo se, ze Kuliferda si vlezl pod koberecek a na svych zadech ho transportoval. Vypadalo to jako zelva. Az dorazil z parket na obyvakovy koberec, tak popadl koberecek do zubu a jako kdyby byl pes ho odtahnul pod klavir, a se spokojenym kocicim ksichtem se vitezne ulozil na pracne a spravne umisteny koberecek. (inlove)

  1. Tak Hani to mě fakt rozesmálo! Zdá se mi to nezdá…koberec a pohybuje se? A dlaždička je taky vypečená… já mám doma také několik věcí , které se ne a ne spravit, ale můj muž je trpělivý a vyčkává…

  2. Chááá – Chet je náš chlapec, spraví dlaždičku novým koberečkem (clap) . Má velmi sympatické nápady (nod)

  3. Ha, há Hani, to nekoktám to se směju. Oni jsou chlapci jako přes kopírák nebo naklonovaní. U nás se také řeší „samoneopravitelné“ vždy vynikajícími nápady. I po 35-ti letech manželství stále žasnu, nad tou fantazií (happy) !

  4. Milá HanoW, znenadání se probudit a uvidět chodící koberec by mne asi dost vyděsilo. :O (chuckle)

   1. No, Velka kocko, on to byl jen koberecek, ale stejne – rikala jsem si, jestli uz mi z te rekonvalescence nesibe v hlave. Dnes travim vetsinu dne na terase, abych nachytala neco vitaminu D, a p[red chvilijsem zasla dovnitr a – ejhle!!!! koberecek opet pod klavirem. Se ten kocour napracuje. (inlove)

 7. No, tak zase brzy něco natlapkuj, moc ti to sluší!
  O spaní u hlavy na polštáři taky něco vím, to je Zrzínkova specialita.
  A podobně, jako paničku tvojí získaly smutné zelené oči, tak i mně si získal smutný pohled Zrzínka v karanténní kleci.

 8. Teda paráda – po delší době nakouknu a zrovna tak krásný kocourek, co to v životě nakonec vyhrál! Jste suproví páníčci, že neřešíte loužičky, mně se několikrát vrátila z nového domova kočička poté, co jednou jedinkrát byla nečistotná…..
  A podělím se o radost – včera se nám vrátila domů kočička, co byla 12 dní pryč a už jsem jí oplakala, potvůrka.

  1. Já byla zpočátku nešťastná z Melíška – záchůdek, který jsem mu koupila, neakceptoval a vše bylo na koberci. Pak jsi mi dala ten rohový, na který byl zvyklý a vše se spravilo.
   Jen o víkendech, když jsem jela s MLP na chalupu a nechávala ho samotného, první, co ze msty udělal, bylo hovínko do postele.
   No, nevrátila jsem ho, okaté zlatíčko. Dneska už se nemstí, má partu kámošů a tak nějaké ty občasné noci o samotě vydrží.

  2. Bych musela vyhodit Norisku i Pidi s Káčou….Pidikočka čurá na věci,když něco nutně chce a nedostane to nebo na ni Dan kouká a jí se to nelíbí…, Noriska radostí nebo když se lekne a Káča schválně…a Bezule s Pidi choděj čurat do vany do odtoku, i když maj v záchůdku čistej silikát, protože nám občas voněj odpady..jenže to holt sama čistícím gelem nezachráním, když je to společná stoupačka….a byla čištěná…tak spláchnu vanu,projedu ji horkou vodou,našplejchám čistič na vany, za chvíli ho spláchnu a mám klid…. a že bych je vyhodila? Vidíš,to mě nenapadlo….sbalím jim čemodánky a pojedou…. (chuckle)

   1. Shari – vidím to před očima, každá kočena v tlapičce čemadánek a v štrůdlu opouští tvůj byt … ty klečíš na kolenou, lomíš rukama, slzami způsobuješ schodištní vodopád, ale ony se ani neohlédnou. Sbalilas nám kufry? Tak my jedeme na Bahamy!! Čau a pohled nečekej!!! Jenom Kačenka nenápadně přičapne nad rohožku … (rofl) (chuckle)

    1. Jaký Bahamy? K tobě by jely…aby sis to užila 😛 a s tou Kačenkou máš pravdu…. (chuckle)

     1. „Někdo zvoní, běž otevřít“ … Jenda otevře dvérca a následně i hu … ústa. Zvoní Malej Kočka, stoja na hlavě Norisky, stoja na hlavě Piďuši, stoja na hlavě Velké Bábovky, stoja na hlavě Malé Bábovky, stoja na hlavě Pitipačce. Kačenka nenápadně nahrbuje hřbet nad rohožkou … „Dojeli ti příbuzní – prý na prázdniny!“ (rofl) (rofl)

      1. Ygo, těmi dvěma posledními komentáři tady ve vlákně jsi mě totálně odbourala (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

    2. Taky jsem bigmyšům balila čemadánky :@ ani se nehli, já bych je byla bývala klidně poslala i na ty Bahamy (wait) a že jsem je posílala leckam (whew)

        1. „No. To je jediný, co umím. Protože mi ho v Moskvě na nádraží ukradli. Kradete kufry a cizí území.“

 9. „Ty jeho krásné zelené smutné oči mě dostali. On už nikomu nevěřil“. (h) A jakej je z neho spokojenej kocour – s nadhernym ocaskem. 🙂

 10. Ještě že Maceška nevyje- to by mi ještě scházelo 🙂 stačí, že mi mňoukavě vyčítá, že jsme se s jídlem zase 4 minuty opozdila 🙂
  Honásek je moc hezky vybarvený, takové kočky se mi líbí. Samozřejmě já mám barevně zcelou jinou, že ano, asi jako Karolína s tím bílým kocourem 🙂

  1. Nech toho raději.
   Jeden je útulku v Dolních Měcholupech! Slyší, je to briťák a jsou mu 2 roky.

   1. briťák????? bílej briťák?????? medvídek briťák?????? ten musí být náááááááádhernej!!!! (h) (h) (h) (h) (h) (h) (h)

    1. no, on to asi není briťák, když se na něj podíváš do útulku Dolní Měcholupy – 2. stránka nabídky koček, tak moc britsky nevypadá, ale možná něco z britky v sobě má.
     Prý má majitele. Na můj dotaz, proč ho teda nevydají majiteli, prý to nejde. Prý je buď v nemocnici nebo zavřený a na mé všetečné dotazy mi nebyl nikdo schopen a posléze ani ochoten odpovědět.
     Tvářili se velmi tajnosnubně.
     Tak nevím, co si o tom mám myslet.

     1. A přišla jsem na něj v neděli, když dávali pořad „Chcete mě?“ Tam byl v nabídce, ale na fotkách ještě nebyl. To až od pondělka. A prý tam kvůli němu denně volá spousta lidí.

      1. Včera večer jsem zjistila, že mě sousedi vytopili i
       vydala jsem se je upozornit. Přišla mě přivítat kráááásnááá
       bílá kočička, tak krááásnáááá, že jsem úplně zapomněla proč
       tam jdu 🙂 Prý introvert, ale měla se ke mně přátelsky, asi
       poznala, že mám dva zástupce kočičího rodu doma, jo ale
       bílá je bílá Karolínko (inlove)

       1. Jojo, první můj sen, nesplněný, mít doma Black and White – Melíše + Honzík (to by byl ten bílý), dopadlo to jinak, ne, že bych litovala, Ríša i Zrzík jsou absolutně nejkrásnější a nejlepší kocourkové……. ale bílá je fakt bílá

 11. „Ty jeho krásné zelené smutné oči mě dostali. On už nikomu nevěřil“ – tak tady mi vytryskly slzy

  ale jinak je to krásné povídání a jsem moc ráda, že si to u vás Honásek tak krásně užívá, kéž vám to ještě dlouho vydrží!!!!! (h) (h) (h) (h)

  Nynyšce bude letos v dubnu (nebo květnu) 10 let, tak mi tento článek vlil optimismus do žil (inlove)

 12. Hepinka také napsala.
  Honzík děkuje za projevy přízně.
  Doufám, že je u nás rád a prožívá klidné a krásné stáří.

  Míša

 13. Honásek je PAN KOCOUR (h) , taky se divím, že ho nikdo nechtěl.
  A z článku i dalšího vyprávění Hepči je jasné, že své doma má skvělé a že se má jako v ráji – eh, samosebou až poté, co si „narovnal vztahy“ s Hepčou. (chuckle) (y) Tak ať si ještě dlouho hoví ve svých pelíšcích. 🙂
  Přeju všem krásný den. (h)

 14. Honásku – no konečně vím, jak vypadáš. Tvoje posluha o tobě i Hepince mluví, ale aby o vás napsala pořádný článek … ještě že jsi to vzal do svých tlapátek. A jsi krásný velký kocour – takový macíci se mi moc líbí (a proto mám doma skládací žebř). Tak ještě ponoukni Hepču, aby taky něco nadrásala.

 15. Je moc hezké číst o šťastných koncích. Přeju Ti Honzíku ještě mnoho dní povalování v závěsu na topení, tam jsi úžasný

  1. už jsem viděla a také náležitě okomentovala – opravdu mimořádně vyvedené krásné fotečky (h) (h) (h)

   1. Chudák Dan- mohl bejt jednookej pirát…. Kočky hezký, ale obávám se, že vzhledem k blížícímu se jaru a línání bych chodila oblečená jako další kočka- obalená chlupama, kam se člověk podívá 😀

    1. Matyldo, mně se jednou zdálo, že jsem se ráno probudila – a měla jsem po celém těle kočičí kožíšek :O (chuckle) (inlove)

     asi jsem opravdu zralá pro Bohnice (rofl)

     1. Bedíííí (inlove) , ale Ty si přece doopravdy nepřeješ nic jiného, než se ráno probudit a mít všude kočičí kožíšek. (chuckle) (h)
      Ostatně, já si myslím, že ho ve skutečnosti máš, jen ho občas umně různě maskuješ. 🙂 (h)

      1. Že jo – například si ze strojku ne-ná-pad-ně sundá nádstavec … a potom ze sebe děla sphynxe (wasntme)

      2. Vavísku, jak to žes mě prokoukla? (blush) (chuckle) (inlove)

       Ygo, jasně že pruchatý, podobný jako má Zuzanka 😉

     1. Ještě jednou a bude z ní čepice. To mám za to, jak jsem se o ni na městečku staral, i do kina jsem ji vzal. 😀

 16. ahoj Honzíku,
  že by takovýho krasavce nikdo nechtěl? Lidi jsou někdy slepí…ale ne tvoje panička. Tak si ten domov hodně dlouho užívej….. (hug)

 17. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásnej Honza (nod) a chytrej (nod) a umí výt (nod) No – ale jsem ráda, že si nenažraná Betka jídlo nevyvýjí (rofl) , to bychom ohluchli (chuckle)

  1. A to si představ naše trio, kdyby začalo výt :O (rofl)
   Honzík je krásný kočičák a kliďas. Nechá se fackovat a pak se „zdravě dožere“ a je klid.

  2. „“Betka jídlo nevyvýjí „“ teda Xerxová to jsi vyvinula perlu (rofl) (rofl) (rofl)
   A vycího( vyjícího) kocoura bych i ráda slyšela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN