PSI: Co nového v naší smečce

Minule se vám tu promenádovali Pikáček s Norinkou, takže teď by ráda něčím přispěla i jejich ubohá panička 🙂 V lednu to byl rok, co jsem si přivezla boerbolí holčičku Norinku. Pikáček se tvářil nadutě a popravdě řečeno se s tím asi úplně do dnešního dne nesmířil, ale přesto toho nelituji. Malý pes není celý den doma sám a navíc má velkou posilu pro svoje alotria.

 

 

Já zase s postupem času přicházím na to, jaký je boerboel úžasný pes. Ve standardu píší, cituji: „ Boerboel je spolehlivý, poslušný a inteligentní pes se silně rozvinutými instinkty hlídacího psa. Je sebevědomý a neohrožený, ale respektuje potřeby rodiny.

Coby štěňátko máme pochopitelně ještě drobné rezervy. Tak předně v poslušnosti, jak jinak – puberta s námi cloumá jak divá. Oblíbenou – naštěstí pouze občasnou – kratochvílí pubertální slečny je předstírání toho, že vůbec netuší, kdo jsem a co po ní chci – zejména pokud jde o přivolání. Takto se nám podařilo minulý pátek zastavit několik odjezdů pracovních kolegů z parkoviště u hotelu v Jesenici, neboť štěndo laškovně poskakovalo mezi vozy, usmívalo se na řidiče a odmítalo se nechat přivolat. Následného honu na mamutíka se posléze účastnilo asi deset osob, a to byla teprve legrace.

Vždycky, když jí chci zavraždit, tak si vzpomenu na nepolapitelné teriéry a uklidním se. Ono to tedy s milou molosskou jinak nejde, obr je totiž duše křehké až delikátní a jakékoli necitelné (neřku-li dokonce hrubé) chování neobyčejně prožívá a těžce nese. Teď nechci vypadat jako herodeska, ale co erdel přešel s teriéřím nadhledem, to milou slečnu uvádí do hluboké deprese (vyčinění za poklesek z huby do huby hlasem zvýšeným, například). Takže vždycky počítám do deseti a pak jdu konat, bo bych jinak nic nepořídila.

 

 

Další naší rezervou je neohroženost. Tolik úprků, co jsem s Nordicí zažila, jsem nezažila s žádným jiným psékem. Už nás stihlo vystrašit následující: konvička na čaj (ten hrozivej zobáček, co se jím čaj nalévá), větve smrků (co kdyby na nás spadly!), kačer divoký (musel zakročit Pikan a kačera zahnat do vody, jinak by nás tento hnal až domů), želvák (hlavně když vystrčil hlavu z krunýře – kam se na naši rychlost hrabal rekordman Bolt).

Jednou jsme omdlely, když na nás štěknul labrador (prostě se svalila jak dlouhá tak široká), pak když na nás zasvítili noční chodci, také pytle s tříděným opadem dokázaly své, no a to nemluvím o tom běžci s borderkou, který se nám náhle zjevil za zády Bohužel Norďa má při svých úlecích tendenci uskakovat prudce dozadu, což většinou způsobí, že mi podrazí nohy a svalím se jak pytel s obilím, a tak můžu být ráda, že jsem neskončila usmýkána k smrti jak od divokých koňů.

Nejlepší je, že na nás vždycky Pikánek hledí s takovým tím vědoucím výrazem ve tváři… Já ti to říkal! Nicméně tuto roztomilou lekavost přikládám tomu, že tohle psisko je do dvou let štěňátko a postupem času to přejde. Jestli ji, to nevím, ale já už začínám být dost otrlá.

Silně rozvinuté hlídací instinkty se zatím projevují tím, že s Pikanem řvou na zločince za plotem. Nebo – hlavně když se na něco pekelně soustředím a nevnímám okolí – psíci zahlídají v mé těsné blízkosti, což je opravdu balzám na můj nízký tlak. Občas mám pocit, že se tím dokonce baví na můj účet.

Dále je slečna veskrze stydlivá, což se projevuje zejména tím, že ona ty zuby na výstavě neukáže a neukáže! Jo takhle zadek – ten vystrčí klidně na každého, ale zuby?! Takže když nastoupíme, dělá místo ukazování zubů buď kotrmelce, nebo tak pevně semkne pysky, že by jí je neodpáčil ani šílený zubař.

 

 

Takto jsme tedy byly potupně dvakrát vypovězeny z výstavy, přičemž podruhé jsme dokonce ujely z kruhu poté, co nám pan rozhodčí poradil, abychom zkusily ukázat zuby z polohy panička sedí psíčkovi na zádech. Nicméně to bereme sportovně, poučily jsme se z krizového vývoje a tak teď zubáky zkoušíme ukazovat každému, kdo o to stojí. Zatím jsme ve stádiu, že na povel zoubečky předpisově vycením chrup já a občas delikventka, ale však ona jednou Norďa zmoudří!

No ale to jsem kapánek odskočila od těch úžasných vlastností. Norka například miluje veškeré živočišstvo a všechny lidi. Bohužel ne vždy se to setká s kladnou odezvou – není se ovšem čemu divit, zvlášť když vám jde vyznat lásku 62 kilo živé hromotlucké váhy, navíc s očima lva. Proto musím být ostražitá jak Apač na válečné stezce a při procházkách neustále monitorovat, jestli se v okolí nevyskytují lidé a psíci. V tomto případě je Norďa okamžitě lapena a připoutána.

Dále je to nekompromisní ochránkyně Pikana. Zajímavé je, že je zatím ještě spíš ve svém vztahu k ostatním psíkům submisivní, ale když jde do tuhého, dokáže se projevit jako pravý boerboel. Poprvé jsem si to ověřila na procházce s kamarádkou a její ovčačkou, která opravdu ošklivě vyjela po Pikanovi kvůli jeho míčku. Do té doby si holky bez problémů hrály a ovčanda se jevila být dominantní – vyháněla například Norku od její misky a vůbec jí všelijak dával dominanci najevo.

Když se ale pustila do Pikánka (skočila na něj a začala ho ošklivě kousat do zad), tak se z Norky stala mávnutím proutku Xena bojovnice. Nejprve tak nějak dobromyslně ovčačku z Pikana odtrhla a hodila jí stranou. Ovčanda se ale nějak moc do toho boje vžila a na Norku vlítla a že se teda jako budou prát spolu. Nora si jí v ten moment zarolovala pod sebe a držela jí a něco jako „neblbni, nech toho, dyť to za to nestojí“ jí huhlala do ucha, když to nezabralo, tak na ní šíleně zařvala (co, to jsem bohužel nepřeložila) a bylo po boji.

 

 

Na základě této zkušenosti jsem si ale udělala celkem dobrý obrázek o tom, jaké to asi je, když se boerboel rozhodne, že je třeba, aby zakročil – a to bez zbytečného kousání a kapky krve. A dovedu si živě představit, že by takto dokázala ubránit i mě.

Jinak je velmi přemýšlivá a hlavně strašně ráda pozoruje oblohu. Kouká ráda na letadla, na ptáky na stromech, na mraky. To jsem zatím u žádného svého psa také nepozorovala. No, a abych si z ní jenom nedělala legraci: je klidná, vnímavá, celkem poslušná (až na ty záchvaty puberty), empatická, miluje Pikana a celou naší rodinu a jestli doroste do všeho toho, co slibuje standard, tak se mám na co těšit.

Od mala je na syrovém masu, kostech a zelenině a zdá se, že jí to prospívá. Na veterinu jsme pro jistotu chodili co měsíc s tím, aby nás pan doktor zkontrolovat jak roste a jestli jí něco nechybí – pokaždé bez problému. Dokonce nás připravoval na to, že molosska bude asi během růstu kulhat – to se naštěstí nesplnilo.

Pikana jsem na syrové převedla také a podstatně se mu zlepšily problémy se zubním kamenem, se kterým měl do té doby velké problémy. A na mě ta jejich strava taky působí pozitivně – od té doby, co denně porcuji kila syrového masa, jsem ho tak nějak sama omezila 🙂

Jenom doufám, že se do setkání v Podmitrově trochu umoudří a už nebude chtít každého láskou oslintat, zavalit a zahrnout, a že Norka nebude muset celý ten víkend trávit na vodítku.

Už se na vás všechny moc těšíme!

Vaše smečka od Kladna

Aktualizováno: 21.2.2012 — 23:50

85 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ta je krásná. Už jsem o tomto plemeni slyšela, znám 🙂 Moc se mi líbí, zařazuji do potencionálních adeptů.

 2. Maggie, tvoje krasne mazlive stenatko mi pripomnelo moji kamaradku, ktera mela fenku anglickeho mastiffa. Daisy (Kopretina) se jmenovala. I na standard plemena byla prerostla. A byla velikanskej (nejen fyzicky) mazel do konce dost dlouheho zivota. Moje kamaradka je sice dost vysoka, ale velmi štihlá – asi jako zviretnicka Jajka. A jen co si kamaradka sedla na sofa, tak Daisy nutne musela ji sedet na kline. Mela kamoska problem s koukanim na televizi, protoze ta hlava zvici velikosti vetsiho telete branila ve vyhledu. Jednou se ji ve hre podarilo povalit meho statneho junaka. Ale mohl si za to sam – prilis ji skadlil.

 3. Krásná psí holčička, povídání psané s láskou. Také pro mě to bylo nové plemeno, vygooglila jsem si ho hned při první zmíňce o Norisce. A až malá doroste do plné velikosti, budeš mít doma jak Davida a Goliáš(ku). No vlastně už je máš doma i teď. 🙂

 4. Maggie, těším se na podmitrovské setkání s Tvou smečkou. Píšeš o obou pejscích moc pěkně. Holt tak, jak to psolidi umějí. Už jsem viděla hodně plemen, ale toho tvého mamutka ještě ne.

 5. Všechny Vás moc zdravím !!!!! Nečetla jsem od Páji až po dnešek, napravím to všechno až zítra, drtí mne čas a podávání Programů se suplikami o dotace.

  Áju II. jsem přejmenovala na Morticii alias Mortyšu, páč se to k ní hodí dokonale,jednou napíšu. (dog)
  Zatím všem přeji teplé pelíšky a páčko ! (wave)

 6. Molosskové mě zajímají a Norka je moc pěkná. A že se na ni nedá řvát? No, na Světluši taky moc ne, je trošku víc plašan než Borůvka a stačí jen lehce zvýšený hlas. Borůvka si obvykle z hulákání dělá prd- ale Světluše je schopna zajet pod stůl, i když řvu na děti. Takže adrenalin mi následně bleskem vyšumí, vydoluju zpod stolu psa a vysvětluju, že jsme nekřičela na ni, páč je hodná pejska. Seřvané děti se v mezičase vytratí a výchovný efekt je v čudu. 😛

 7. Tak tohle povídání mi krásně prosvětlilo dnešní pošmourný den a taky jsem zjistila, že mám mezeru ve vzdělání – ačkoliv si myslím, že znám skoro všechna psí plemena (i když některá jen z fotografií), tak tohle slyším fakt poprvé (hned si to musím „vygůglit“) a moc se těším na setkání v Podmitrově s Norinkou i Pikáčkem, jehož jméno mi připomíná PIKO vláčky z dávných dětských dob mého potomka (chuckle)

 8. OT no musím když už žiji v tomto království. Upřímně řečeno je mi to vlastně trapné že v roce 2012 nějaká království ještě existují. To přece patří jen do pohádek. (chuckle)
  Co vám chci sdělit je že se dnes brzy ráno v 04:26 narodila další švédská královna momentálně 51 cm dlouhá a vážící 3280g. Šťastný tatínek ukazoval rukama jak dlouhá je stejně tak jako si rybáři ukazují jak velkou rybu chytili. A teď tu v televisi nic jiného nejde jen samé královské záležitosti celé dopoledne až do těch výstřelů z děl ve 12:00, myslím že jich má být 42 když jde o holčičku. Tatínek je z lidu a rod Bernadottů tak dostal zase novou krev. Už Silvia přispěla novou krví a asi proto je Viktoria tak milá a sympatická.
  Tak už to víte, pokud jste royalisté jásejte. (clap) (d) Jo a jméno budoucí vladařky se lid dozví zítra, budu vás informovat. 😉

  1. Jenom aby se nejmenovala Růženka (wasntme) – v pohádce Jak se budí princezny taky král Sovák rukama ukazoval, jaká holčička se mu narodila (nod)
   Nicméně malé švédské princezně (rose1) přeji jenom hodné sudičky.

   P.s.: já si myslím, že ještě pořád je na světě místo pro království a princezny

   1. Královské rodiny nemají dnes život pohádkový se všemi těmi přidrzlými žurnalisty v závěsu a čekajícími čtenáři chtivými skandálů. I přívětivá a vstřícná Viktoria byla tím stresem dohnána k anorexii. 🙁

  2. Blahopřeju vám k malé princezně, milá Velká kočko (inlove) . (inlove) Určitě králové a princezny patří i do tohoto světa. Náhodou mě by se líbilo žít v království. 🙂
   I když chápu, že členové královské rodiny to mají opravdu těžké. Prezidenti jsou v ohnisku zájmu jen určitou dobu, královská rodina stále.

 9. Tak se tu řehtám a vychutnávám si Norinku. Úplně vás vidím, jak na výstavě vyjíždíte z kruhu vstříc západu slunce… Tohle mě zbouralo totálně, nevěděla jsem, že na výstavách může být taková sranda!

  Jak tu někteří píšou, že se obávají psí perdy do zubů… Mně Norinka připadá taková měkoučká…?

  1. No, ona je mokoučká…ale jenom do doby, než začne hrát na tank. To se potom řítí lesem a nekouká nalevo napravo a rozráží všechno, co se jí dostane do cesty. Bohužel několikrát rozrazila i mě a Pikana, to už se pak tak měkká nejeví, dokonce mi jednou vyvrátila koleno, koza jedna.

 10. Jsem si posmakla!! 😛 (to je oblizujici se xichtik, vime?), Nordinko holcicko malicka nadhera (clap) Maggie perfektni report, zubim se tu jak kdybys mi rekla „zoubecky!“ 😀

  Myslim, ze si s Kuldou budou rozumet, ma uplne stejne posahany sklony a napady.. Vcera mu taky zase preskocilo (nekdy mam dojem, ze fakt zretelne slysim to „cvak“ v jeho makovici) a najednou me neznal, zral nejaky svraskly lonsky jablko z planat u parku a privolani s prehledem zazdil. Priblizeni se k nemu bylo oceneno odhopikovanim o kousek dal, kde na me koukal se svesenou hlavou temer az vyzyvave a zaroven nejiste, jako kdyby me fakt neznal..? Rikala jsem si, ze to je tim, ze je utulkacek, moji kluci tohle v puberte nedelali (aspon co si vybavim), ale tak nejak ctu rada, ze se to stava i v normalnich rodinach (rofl) tedy jako v tech, kde je pejsek od miminka… Vubec netusim, co v takovych situacich spravne delat (whew) zatim to resim otockou na pate, prece ho nebudu honit (fubar) , a odkvacenim opacnym smerem, zatim to vzdycky zabralo (whew) , i kdyz nekdy ne hned. Ale co kdyz se na me jednou vykvajzne?? :S

 11. Ehm, ještě tradiční OT:

  Liknavce už jsem sice ráno popoháněla mailem, ale zmíním i zde, že uzávěrka přihlášek na Podmitrov je tuto sobotu!

  Přece si nenecháte ujít pořádné oslintání, zavalení a zahrnutí samou láskou radostnou… (chuckle)

  Ale jestli mi ešče ňákej psejkus dá pumelici do brady, tak už se nejspíš umělýmu chrupu nevyhnu. Asi to bude chtít chrániče. Anebo pak jogurty, kašičky… 😛 .

  1. Tak to buď ráda, že tam nejedem. S naší Derunkou bys o zuby přišla raz dva. Ona není ani tak velká, má „jen“ 30 kilíček, ale razanci, rychlost a směr neřízené střely. Divím se, že mi zuby ještě drží, brýle na vítání nenosím a sem tam nějaká modřina se ztratí.

   1. Ale nám je líto, že nepřijedete – o tolik krásných a veselých psíků přijdeme!

    P.s.: ruku na srdce – není to jedno, jestli Louk vyrazí zuby Derry, Norka, Nastěnka či kterýkoli jiný pesan? Jeden z nich to být musí (chuckle) (chuckle) (chuckle)

  2. No jo když tak daleko dopředu já plánovat nemohu. Sotva tak že na příští den. Ale mějte se tam báječně! (sun) (wasntme)

 12. Maggie – moc se těším, že se v Podmitrově postavím Norince tak říkajíc zočivoči. Ještě jsem nikdy burbula neviděla (a abych řekla pravdu, že takové plemeno existuje jsem se dozvěděla až od tebe). Mně se molosíci moc líbí – už proto, že je mi jasné, že toto já doma mít nemůžu (wait) . Ale pohladit a promluvit si s takovým pejskem je pro mne radostí, potěšením a vepřovými hody (nod) .

  Jo a článek je moc hezky napsaný – a to dokonce tak dobře, že jsem na konci chtěla tleskat ručičkama a infantilně volat Etě etě etě … (fubar)

 13. Milá Maggie, ještě jsem si dnes přečetla lahůdku, tvůj včerejší komentář ke spaní s Norrinkou. Ještě teď brečím smíchy.
  Moje děvčata se občas snaží nám lézt do postele. Derča si dokonce i u páníka dokázala vymoci, že tam občas může a když ona, tak i ostatní. Takže jeto někdy se třema čubama souboj, kdo z koho. Ještě jsem si pelíšek na zemi neudělala. A ani to nemám v úmyslu, občas je prostě vyhodím. Přece jen moje záda potřebují slušnou postel. Ale takový hřející pes na záda, to není špatné. POkud na vás nevyjdou drápaté tlapy…

  1. Ale to není k smíchu! To je naprosto vážná věc! Norďa si takhle chrupkala u našich na sedačce – ten den naší zemi měl minout nějaký vesmírný poutník a docela blízko, byly toho plné zprávy – a jak chrupkala, tak sebou praštila na zem a máti chudák popletená ze zpráv a pospávající u TV se tak vylekala, že zakřičela PANEBOŽE UŽ JE TO TADY, VRAZIL DO NÁS (~) , a to vyplašilo kompletně celou naší rodinu. Až na Norďu, ta se zvedla, rozhlédla, otočila a šla si lehnout zase na sedačku a tentokrát na druhý bok.

   1. (rofl) (rofl) (rofl)

    a tohle:
    … jsme dokonce ujely z kruhu poté, co nám pan rozhodčí poradil, abychom zkusily ukázat zuby z polohy panička sedí psíčkovi na zádech.
    me dostalo taky (rofl) (rofl) (rofl)

    Ouplne vas vidim, ty na Norcinych zadech, misto oprati se drzis ty jeji hubiny a tradaaaa z kruhu (rofl)

    Svaciti u monitoru pri cteni Zviretniku,
    ciditi vse okolo do puntiku (chuckle)

  2. Evi a co tak si pořídit větší postel? Nedávno v pořadu „Jak se staví sen“ udělali rodince pelušu přes půlku pokoje. Ta byla, ta postýlka! Tam byste se vlezli všichni. Hmmm, mám malé pejsky, ale, když ke mě vlezou a já uhnu, považují to za ústup a okamžitě zaujmou uvolněné pozice. A tak se ráno budím a mám půlku udele mimo pelech. To se potom můžeme všichni divit, proč mám stále problémy se zády.

 14. Norinko, jsi moc krásné malé štěňátko. Ale asi bych neustála pakliže bys mne chtěla pozdravit, ani skákat bys na mne nemusela, jenom do mne trochu ducnout a už bych se skládala. :O 😉

 15. Škoda že nejedeme do Podmitrova, to by byla kámoška pro Majdu! Určitě by si holky sedly, mají hodně podobnou povahu až na to hlídání – foundláci hlídají jen své lidi, do majetku jim houby je. Tak ať pěkně rostete a sílíte a přeji hodně radosti

  1. Inko – a opravdu byste nemohli do Podmitrova dojet? Ještě je čas na přihlášení (nod) – myslím, že termín je Vítězný úmor, tak to ještě zvaž. Moc ráda bych viděla Majdušku na vlastní oka.

 16. Princezna v pelíšku na terase – to je krásná fotka, i ty ostatní. 🙂 (y) Maggie (inlove) , děkuju za seznámení s dalším molosskem, na mě je to moc velký pejsek, ale různé povahy molossů mě fascinují. Tak doufám, že budeš psát dál. (nod)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. To je fotka ze dne, kdy nás poprvé vyhodili z výstavy skrzevá dělání kotrmelců… Norďa byla zhrzená a Pikan se kolektivně přidal. Já seděla na houpačce a cpala se dortíkama na uklidněnou 😀

  1. Všechno nejlepší, milá PetroK. (h) (sun) (music) (dance) (^) (beer) Ať Ti to pořád tak dobře píše, běhá, organizuje, blbne s Ešuskem a tak vůbec, ať jsi pořád skvělá PetraK. 🙂 (h)

   1. Vše nejlepší milí Petro (a včera Blážo a Pů a další). Gratulace nejak nestíhám, tak to vezmu vždy hromadně. Ale není to méně od (h)

  2. Milá PetroK, všechno všecičko nejlepší k narozeninám, ať tě Ešusek bouřlivě oslaví, víc vlastně k narozeninám nepotřebuješ, ne? (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  3. Všechno nej, milá Ešusková! (f) (sun) (f)
   Ech, škóda, že v nabídce smajlíků není nic růžovýho – jakoby se stalo, jo? 😀

   1. Milá Louk (inlove) , obdivuji na Tobě, jak jsi pozorná a nikdy nezapomeneš, čím komu uděláš největší radost. (chuckle)

  4. Milá PetroK – hodně štěstí, zdraví, spokojenosti, blbnutí s Ešuskem, splnění jednoho tajného přáníčka a růžové ponožky – to všecko ti přeju z celého sérdce (h) (f) (h) (f)

  5. Milá PetroK, přeju štěstí, zdraví! (rose1) A samý hezký dárky, černý jako uhel.

  6. Petro, úúúplně všecko nej (h) (rose1) (rose1) (beer) (^) žádný nervy a hezkou dovolenou (sun) (tohle je sluníčko svítící na sníh)

  7. Petro! (dog) (rose1) (dog) (f) (dog) (d) (dog) (^) (dog)
   A všimni si, že nic z toho NENÍ růžový.

  8. Krásné narozky a nejméně dva (^) (^) , aby taky zbylo na chudáka Ashíčka, který se permanentně snaží a snaží a paničce se pořád13 nezavděčí 😀

   1. jů (wasntme)
    Já moc všem díkuju za přání. Já jsem nejdřív na svoje narozky úplně zapomněla a pak jsem to zas vzala opačným směrem a rovnou si nadělila dárek. Něcojakokřípku 😀 . Takže přání samého zdraví velmi vítám, neb teď potřebuji bojové posily, jedu v tom tak pade na pade, tělo se ešče nerozhodlo :D.

    A protože mám dnes ten oslavovací den, dělám že VŮBEC, ALE VŮBEC NEVIDÍM růžový narážky od Louk a řikám si, že Beda určitě při tvorbě přáníčka chtěla sáhnout po černý, jen se o fous spletla a Karolína taky chtěla určitě napsat černý narozeninový dort 😀 😀 😀 . Ešče že je tu Abyt, která nic růžovýho neposílá 😀 😀 😀

    Díky moc všem a Bláže a Půovi taky dodatečně gratuluju a posílám hromady a hromady zdraví.

    1. Ke krásným narozkám Ti přeji hodně radosti a štěstí (rose1) hubana od Ešuska a zkrátka všechno dobré až nejlepší (rose1)

  9. (f) (h) (pi) (^) (d)
   Milá paní Ešusková pžrji Ti srdečně všechno nejlepší. (bow)

   Velmi se omlouvám milé Blážolence i vzácnému Půovi, že jsem prošvihla jejich slavný den. (bow) I Vám, moji milí, přeji všechno dobré a nejlepší, (rose1) (h)

 17. Jé, Norďa (inlove) . Tuze moc se na neohroženou slečnu molůskovou těším.

  Maggie, na vodítka se v Podmitrově příliš nehraje, a u chatiček už vůbec. Tam budou obzvlášť odolní jedinci (chuckle) . Chichi, jen jsem se tak vizionářsky zahloubala, kterak děvenky potrhlé (Noriska ve spolupráci kupř. s Arinkou od Asteris, natuty i Ájuška od Jenny se přidá atd. ) za vydatné pomoci nadšeného Kulíška a Čárlíka od Dany, valiti se jak kulový blesk prostorem budou… a přestaví nám chaloupky i kosti 😀 .

  Krásně napísáno, těším se na pokračování a na viděnou (wave)

 18. Jo, zrovna včera jsme s Petrou diskutovaly o lekavosti pesů v pubertě. Takže vítej do party pubertálních plašanů, Norrisko. (inlove) I když naše Derry (Ginny už z toho vyrostla) neuskakuje, ale poskakuje kolem (ovšem směrem ke mně jako záchraně) a řve.
  I polohy ve spaní máš pěkné. Jen ta postel.. naši Derču by už napadlo trochu upravit tu přečnívající dřevěnou pelest.
  A citlivá duše?. Když na holky (hlavně Derry nebo Ginny) houknu, tak se na mě podívají pohledem týraného zvířete a několik munut jdou schlíple u nohy a vrhají po mě (zdánlivě) vystrašené pohledy. V očích kolemjdoucích musím být Herodes, který týrá ubohé psíky, že se ho tak bojí. To vše do okamžiku, kdy řeknu „volno“ a zcela nestresovaný pes vyletí za pácháním dalších blbin. Ája už se ani neobtěžuje vypadat zkrouhle.
  No, máte šikovnou paničku, že nám to tak pěkně napsala a už se těšíme na pokračování. Že s vámi další zážitky budou o tom nepochybuji. 😉

  1. No, ta postel je u našich, já bych jednak nesnesla mít postel přímo v troubě a za druhé by přesně Norďu napadlo to s tou pelestí…. 😀

 19. Pěkné slůňátko :* . Na čištění zubů kupuji našim holkám hovězí harfy (žebra, ze kterých je seříznuté maso) a i skoro pětiletá Fleur má zuby pěkné. Není to sice úplně jak zamlada, ale v porovnání s mnoha i výstavně úspěšnýmu psy paráda.

 20. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jojo – úplně to šedesátikilové štěnítko vidím (chuckle) Ale už brzo přijde den, kdy se ze štěnítka vyloupne mladá obří dáma – sebevědomá, chytrá, dospělá.

  Máš pěknou dvojku (nod) trošku nevyrovnané hmotnostní kategorie (rofl) , ale jim to rozhodně nevadí

  1. Na to vyloupnutí jsem vskutku zvědavá 😀 Zatím je to malé miminko zakleté do těla velké opice!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN