105×148: Udělat radost

Já vím, že to vypadá, jako když opisuju sama od sebe, ale podobnost názvu dnešní stopětky s názvem nedávným je čistě náhodná. Jde totiž o úplně jiné téma.

 

 

 

Když si loni v létě Báďa s Milkou pořídili nový byt a postupně si ho začali zařizovat, napadlo mě, že bych jim do něj mohla něco ušít. Co ale? Deky už mají a další nepotřebují. Možná by se jim hodily nějaké polštářky na sedačku a k tomu… k tomu barevně sladěné prostírání na jídelní stůl, který je ve stejné místnosti, a taky parádní ubrus. Námět byl schválen a začala jsem vybírat látky. V Americe, samozřejmě, protože u nás prostě takový výběr není.

Látky jsem objednala mezi vánočními svátky a čekala neobvykle dlouho na dodávku. Místo ní jsem se dočkala lístečku od pošťáků, že zásilka byla zatčena a že mám zplnomocnit poštu k vyřízení celního řízení. Pak se mě vyptávali, co jsem si objednala a proč a nakonec mi za balíček látek vyměřili clo a poplatek 530 Kč. Nebyla jsem nadšená, leč zákon je zákon a na každého jednou dojde. Natěšeně jsem si donesla domů krásné a velice drahé látky a pak se dále věnovala práci na Zvířetnické kronice.

Když byly podklady v tiskárně, vrhla jsem se na šití. Udělala jsem si návrh parádního ubrusu přesně na míru, pohrála si s barevným laděním, s aplikacemi, a když tento víkend nastal den D, kdy jsem měla věci na místě předat a pokochat se jimi, onemocněla jsem. A tak jsem všechno dala Báďovi, když si byl v neděli zahrát fotbal v Modřanech.

S napětím jsem čekala na odezvu, na fotky. A když přišly, málem mě to porazilo – ubrus na stole ani trochu nevypadal, jak by vypadat měl. I volala jsem synáčkovi a přeptala se na rozměry stolu. 140 x 75, prohlásil okamžitě. Poslala jsem ho změřit středovou část ubrusu – byla 140 x 75. Závada tkvěla ve stole, neboť jeho rozměry byly 140 x 90 – těch udaných 75 byla výška stolu, která jim utkvěla v hlavě.

Myslím, že jsme měli všichni štěstí, že jsem ty věci předávala takhle, že jsem si to obrovské zklamání neprožila na místě. Tolik vymýšlení, tolik investic, vylepšených o nehorázné clo, tolik práce, tolik těšení z originálních doplňků – a ono to nesedí. Je to hezké stále, ale ten vtip postavený právě na rozměru se ztratil, ba naopak působí rušivě.

Zlobila jsem se tedy o samotě a pak mi došlo, že se nemám na co zlobit. Byla to moje volba, já jsem chtěla udělat radost. Tím ale přece není dáno, že ji skutečně udělám nebo že odezva bude adekvátní všemu tomu, co jsem do přípravy vložila. Ono někomu dělat radost je vlastně hodně náročná disciplína založená na tom, že z dělání radosti musím mít radost především já sama bez ohledu na cokoli, a hlavně nesmím nikomu nic vyčítat, když to nevyjde.

Mimochodem, Báďa s Milkou radost měli. Jen si myslím, že ji mohli mít o fous větší, kdyby nebyli troubové a kdyby… eh, jak že to má být? Hlavně nikomu nic nevyčítat a naopak se radovat z toho, že jim můžu ušít další ubrus.

Aktualizováno: 21.2.2012 — 23:43

136 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. OT Prosím o radu jak postupovat. (think)

  Koupila jsem si v internetovém obchodě boty a po dodání jsem bohužel zjistila, že je skoro nemožné je obout.
  Po dohodě jsem zboží vrátila (odstoupení od smlouvy bez udání důvodu). Uplynulo ovšem už 10 dní, firma se tváří jako mrtvý brouk, mejlmo nekomunikuje a peníze kdesi v luftě.

  Děkuju :*

  1. Mně se líbí moc- hele a já bych ti dodala rozměr správnej!!! Ale to jen tak naznačuju…. 😛

  2. Vave,mám problém.Ja fakt tie Hadopasi neovládam.Som ikváč/česky :IQ tykve/Prosím niekoho/Vave,Zana…/pošlite mi na mail číslo /také s Iban/zajtra mám voľno idem do banky.A nesmejte sa mi.Ako hovorievala naša babička aj blbosť je dar boží.

 2. Milá Vave, to, že stůl nakonec škodolibě změnil rozměr, nic nemění na tom, že jsi stráááášně šikovná! (clap)

  No a děkuju všem za držení palců, ta dnešní kontrola byla strašlivá, ale asi jsme až na menší výhrady obstáli!

  1. Jůů, to je dobrá zpráva, Lucko (inlove) – myslela jsem dnes na vás. A mám radost z miminka, že prospívá. (y) (h)

   1. Miminko je naprosto úžasný (inlove) Když ho Píďa krmí, kouká jí upřeně do očí zcela oddaným pohledem jak lidské mimčo. Už je docela akční, začíná zkoumat svět a vzteká se, že ho ty nožičky ještě neunesou 🙂

 3. Vave, v zapalu diskuse jsem zapomnela dodat, ze jsi to udelala velmi krasne. Ono se to stejne uzije, je v te praci kus velke lasky a umeni. 🙂

 4. Vave, to je krááása cos vyrobila. A té práce a času!!! To pak opravdu muselo zabolet, když to nesedlo. Ááále – kde je napsáno, že si v budoucnu nepořídí “padnoucí stůl” – třeba se přestěhují a tam budou potřebovat právě takový stůl, na který tahle tvoje krása padne.

  Já mám spoustu ubrusů (ráda je kupuji) – některé padnou, jiné ne, protože jsou buď české, německé nebo americké a v každé zemi jsou jiné rozměry stolů (náš je německý). Jenže moje ubrusy nejsou dělané takhle přesně na míru a tak mi nepadnoucí velikost zase tolik nevadí (tedy mám několik na míru – ale to jsou jen obroubené a obháčkované kusy látek). Spíše mě mrzí to, že převážná většina jich má nějaký ten flíček, který už se nedá vyprat a bije do očí. Ale ubrusy jsou natolik hezké (některé i vyšívané), že je mi líto je vyhodit a dále je skladuji. Před pár lety jsme si proto na stůl nechali odříznout skleněnou desku, abych zachránila alespoň těch pár posledních bezflekatých ubrusů. Nemohu si to vynachválit. Skoro bych to sklo doporučila tvým mladým, ona stačí kapka červeného vína nebo kafe (časo od hostů a to se musí dělat, že se nic nestalo) a už to třeba nevyperou – a to je pak ještě větší zklamání.

  On se člově může zklamat věci vyrobené pro sebe. Jednou jsem si pletla zimní svetr s takovými těmi copánkovými pruhy. A až teprve, když jsem svetr dala dohromady všimla jsem si, že na jednom rukávu jsem blbě počítala, u dvou copánků překřížila moc brzy a ve vzorku byly kratší. Jen o ždibec a na první pohled by to nikdo nepoznal(ani rukáv nebyl viditelně kratší). Ale já na sebe měla dlouho vztek, protože párat se mi svetr nechtělo a nosila jsem ho i s chybou.

 5. Děkuju (f) vám za milé komentáře a projevený soucit. 🙂 Ono nejen dávání, ale i přijímání je umění, jak je vidět. (whew)
  Krásný podvečer. (h)

 6. Konečně jsem si mohla prohlídnout fotky (já ten internet zabiju)a je to krása. Rozumím tvému zklamání, je to taková nezaviněná nedokonalost na jinak dokonalém výrobku. Ale, jsou horší věci, hlavně že jsou ty děti zdravý, i když neumějí měřit. 😛
  Nicméně já jako obdarovaný bych rozhodně řezala stůl. Šířka 75 cm není nic neobvyklýho, mám 80 cm a nijak tím netrpíme. Při výjimečně velkých hostinách řeším nedostatek místa na stole servírovacím stolkem.

 7. Já mám stůl 90 x 160, což je tak pitomý rozměr, že si ho nepamatuju a musím si ho vždycky přeměřit. Už jsme totiž taky jednou koupila frajersky látku na obrus- a bylo jí málo, pak jsme to nadháněla lemem s hlasitým tvrzením, že tak to mělo být od začátku 🙂
  Vím, že to zamrzí- obzvlášť po těch peripetiích s naší počtou, která si svou mizernou pověst ještě zhoršila tím, jak se chová k příjemcům balíčků ze zahraničí. To aby se člověk třikrát rozmyslel, jestli chce být opravdu tak laskav, páč je to o nervy.
  Není lehké dělat radost. A spousta lidí tu způsobenou radost zas neumí přijmout.

  1. U nás v bleděmodrým, včetně rozměru stolu. Koupili jsme jej nedávno a když jsem vybírala vánoční ubrus, musela jsem z obchodu volat MLP, aby běžel stůl urychleně přeměřit. 🙂 Vybrala jsem krásný bílý s vytkávaným vánočním motivem. A story pokračuje – na Štědrý den jsem tu krásu přehodila přes stůl a zjistila, že je oválný. (whew) Opravdu se mi chtělo plakat. Ale jiný ubrus nebyl, stůl byl přikrytý, i když v rozích tak tak, a nakonec vydržel přes celé Vánoce.
   Milá Vave, tvůj ubrus je tak krásný, že jeho čas jistě dříve či později přijde! (h)

 8. Ó jak já Ti rozumím, milá Vave. Já budu mít doživotně v hlavě zaseknutý náhrdelník pro mámu. Šetřila jsem na něj asi půl roku a to tak, že jsem vegetila jen o chlebu a vodě. Však taky perly, lapis lazuli a zlato, k tomu všemu z obchodu Halada něco stály. No a když máma našla krabičku pod vánočním stromem a náhrdelník vytáhla, zběžně na něj koukla, pravila: „hezký, děkuju“ a mrskla ho mezi roztrhané vánoční papíry. Měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela. Nevydržela to ale moje ségra, která se mámy zeptala, jestli si je vůbec vědoma toho, co dostala. Máma koukala jak bluma a pravila, že je to hezká bižu 😀

   1. Na všechny Vánoce dostane ten nejdražší a nejvíc vybíraný (a promýšlený) dárek, někdy se jeho cena vyrovná součtu cen ostatních dárků pro celou rodinu – a co s ním udělá? Ano, správně, mrskne ho někam do rozbalovaných papírů… Poslední dvoje Vánoce už si dokonce některé dárky odmítla převzít, jednoduše je prý nechce. A když vloni k sedmdesátinám dostala moc pěknou a drahou věc (bylo to na večeři v jednom z takových lepších podniků tady u nás, pozvali jsme ji a samozřejmě vše platili), slzela, jak jsme nevděční a jak jsme ji odbyli, ach jo.

     1. No jo no, člověk si rodiče nevybírá, už to časem beru s nadhledem, spíš teď s dětma z legrace předem tipujeme, kde (a jaký) bude zádrhel tentokrát. 🙂 Ale kolikrát jsme i tak překvapení, to zas jo. 😉

      1. Moje dárky se ani nerozbalovaly. Při jarním úklidu jsem je nacházela netknuté. A to jsem vybírala na jistotu. Ráda četla a já věděla co. 🙁 Prý si myslela, že je to mejdlo. Ale dárky jiných členů rodiny byly velmi obdivované. Poznala to podle kvality zabalení. 😉

  1. Ne zcela, ale trochu podobne s tchyni. U ni to neni ze zapsklosti nebo nezajmu, ona proste tvrdi, ze nic nepotrebuje. Ma 4 deti. To je diskusi se sestrama uz tak 3 mesice pred vanocema, jako co ji teda letos dame. A pak to dopadne vzdycky stejne. Nove veci nepotrebuje, tak nam to vzdycky vrzati. Zkouseli jsme seky – le ona je do bnky neulozi, at si pry nedelame skodu. Tak Chet ji vyrbi veci, jako treb zrestaurovne stare rodinne fotky a pak ji to dame do alba a do ramu, a z toho ma radost. A pak miluje ceske bizuterni broze. Tak toho vdycky v CR nakoupim vic a postujupne to vydavame.

   1. taky jsem s tchány mívala problém. „My nic nepotřebujeme, nedělejte si škodu“. Ono to myslím nebylo zle míněný, ale vždycky mě to namíchlo…
    No, dneska si říkám: „Budiž ti to, děvče, poučením“ 😛

    1. Ale on je opravdu někdy problém říct si, co bych chtěla nebo potřebovala. 8-| Já vlastně taky nic nepotřebuju. (blush) (chuckle)

       1. Jo, děvčata, tohle je pravda, i já jsem taková, taky vlastně „nic nepotřebuju“, taky se s dárkama odbývám a nic nechci, ale moje matinka, to je úplně jiná liga. Ona právě že chce, ale tak diamantový prsten za půl melounu (nedělám si legraci), a na ten opravdu nemáme.

   2. Tenhle vyplod plny preklepu je diky tomu, ze jsem mela pocitac na kline v predepsanem kreslovem zakloneni, s hlavou fixovanou v jedne pozici, a pismenka jsem sazela tak nejak odhadem. To jenom kdyby si nekdo myslel, ze mi definitivne siblo nebo jsem se pri poledni zpanakovala. Ted mam pauzu a sedim u skutecneho stolu.

 9. žiš Vave!! Úplně a naprosto Ti rozumím a vím, jak Ti asi bylo
  a oceňuju obří stahu o statečný přístup neb tohle…..

  a naopak se radovat z toho, že jim můžu ušít další ubrus….

  to je majstrštyk, klobouk dolů ke vzolenému přístupu (bow) a mimochodem – lity, lity, polity, protože přístup nepřístup….. kurnik to je smůla!!

 10. Ubrus, prostírání a polštářky jsem už obdivovala na fotkách dříve. Je to všechno krásný, je to krásný, je to krásný. Že k tomu nepasuje stůl je nepodstatný detail, ale moc se mi líbí poslední věta, hlavně “ a naopak se radovat z toho, že jim můžu ušít další ubrus“. Jestlipak už ho máš rozmyšlený? (chuckle) (Do hlavy ne!)

 11. Je to mrzuté, ale nakonec sis to přebrala tím nejrozumnějším způsobem (y)
  Zaujalo mě, jak píšeš, že se na poště vyptávali, „proč“ sis ty látky nechala poslat? To jako fakt, nebo to bylo v rámci básnické licence pro zdůraznění buzerancióznosti celého procesu :O ???

  Vidím to tak, že příště to chce ubrus i se stolem, takovou praktickou sadu (prosím nebít)

  1. Není to básnická licence, milá Liko (inlove) , mám od nich mail s otázkou, na co jsem si látky objednala, zda na podnikání, či z jakého jiného důvodu. :O

    1. To je presne ono, Vztahuje se to JEN na zasilky ze zemi mimo EU. Podle mne nevhodna ochranarska politika. Kdyz je to do hodnoty 22 EUR, tak pry nebudou buzerovat, resp. je to osvobozeno od DPH i cla. Mezi 22 -150 EUR se plati jenom DPH. Ovsem jak dojdou k hodnote 22EUR neni zcela jasne, ale zapocitavaji do toho postovne. Viz tento dokument:

     http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/casto-kladene-otazky-k-celnimu-rizeni/casto-kladene-otazky-k-celnimu-rizeni-id33092/

     Z toho cteni ma jeden hlavu jak vcelin. Obzvlaste k popukani to je u darku, kde prijemce daru musi prokazat hodnotu a i obdarovanemu zapocitaji postovne, ktere platim ja. Takovy bordel nedelali ani za totace. Posilala jsem velke baliky (postovne v USA bylo levne – kde ty casy jsou???) a obcas nasi zaplatili clo, ale to si vybrala mistni posta a zasilku to nezdrzovalo. Ted vsechny zasilky skladuji na jedne poste v centralnim skladu Posta 120 v Praze a maji z toho gulas, protoze se jim to tam hromadi a kdyz nevi co s tim, tak ti dobraci to poslou zpatky odesilateli. Jako dukaz mam kopie jejich emailu me rodine v Olomouci. (punch)
     Ja jsem vcelku klidny clovek, ale tohle mne neuveritelne vytaci.

     1. Hano, moje máti pracovala na poště na reklamacích a tvůj případ jsem jí četla z diskuze. Podle ní to bylo jednoznačné pochybení a měla by sis stěžovat- prostě udělat pekelnou můru, už proto, aby to neprovedli znovu nebo jiným. Pošta totiž musí přešetřit jakoukoli stížnost a nějak potrestat viníka. Takový skopičárny provádět nemůžou, to je proti lidskému rozumu. A dokud si lidi nezačnou stěžovat, lepší to nebude. Napiš jim zhnusený a zároveň lítostivý dopis, jak ta maminka… a klidně bych se do toh opřela jako právník.

      1. Mila Matyldo, dik za potvrzeni, ze je to cele špatně. Vsak uz mam taky v pocitaci rozpracovanou stiznost i s poukazem na jejich vlastni predpisy, ktere patrne porusili. A ano, i tu 84-letou babicku do toho zapracuju. Pisu urednikovi, se kterym se komunikovalo a postovni ombudsmance. Az to dopracuju, rada se podelim. Treba se to nekomu jednou shodi. 🙂

      2. Mila Matyldo, dik za potvrzeni, ze je to cele špatně. Vsak uz mam taky v pocitaci rozpracovanou stiznost i s poukazem na jejich vlastni predpisy, ktere patrne porusili nebo jsou zavadejici. A ano, i tu 84-letou babicku do toho zapracuju. Pisu urednikovi, se kterym se komunikovalo a postovni ombudsmance. Az to dopracuju, rada se podelim. Treba se to nekomu jednou shodi. 🙂

 12. Nic si z toho nedělej, Vave, i když ta práce tentokrát udělala víc radosti tobě než obdarovaným… Stojí to za to, a všechny ty věcičky jsou moc krásné. Atypický stul je pomsta sama o sobě, před pár lety jsem dala švagříčkum k vánocum ubrus a napron na jejich převeliký stul, u kterého běžně stoluje 8 lidí… Zdaleka to nebyla tak krásná práce,spíš jsem si připadala,že šiju plachtu na trojstěžník… Takže závěrem měli větší radost obdarovaní z výsledku než já z práce…
  V součsnosti mám radost z několika uspěšných vyšetření a jdu nabrat dech na další… nikomu tu totiž zatím není jasné, proč jsem si tu embolii pořídila a rozhodli se, že na to přijdou, i kdyby mě měli obrátit naruby…Mějte se tu krásně,já se zase vynořím. Velice ocenuju možnost připojit se jako pacoš na zdejší wi-fi. Zdejší hospudka mi moc chyběla…

   1. Normálně se snažím doktory poslouchat a nekomplikovat jim život, ale na obrácení nalíc budu trvat. Slibuju.

    1. Terro san, vzpomínej, nebouchla jsi se o něco? Moc na tebe myslím. (inlove) (sun) (hug)

     1. Možná trefa, Zdeno, nebouchla jsem se, ale někdy kolem Mikuláše jsem si přiškrtila v trekové botě kotník a všimla jsem si toho dost pozdě. Možná to…No nic,,snad bude líp a nakonec budu na tuhle anabázi vzpomínat jako na nejdukladnější preventivní prohlídku v životě…

  1. Milá spoluembolko, važ si takovýho nemocničního přístupu, není k mání všude. A jestli ti to pomůže trochu se smířit s realitou, tak já byla ve špitále, kde kyslík a zvonek na sestru byl jen na jedný zdi (samozřejmě ne na tý mojí, ležely tam dvě hluchý babičky).
   Oni tě určitě zase otočej do správný polohy (inlove) (y) .

   1. Milá Zano, věř mi, že si toho vážím, a nejen toho. Už jsem se tu seznámila s řadou opravdových fachmanu a s takovou spoustou technických udělátek, a nepřestává mě to fascinovat. Zvlášt když si uvědomím, že ty budovy stavěli v době, kdy se na otevřené rány přikládaly pavučiny…A pro techniku mám vrozenou slabost, takže při vyšetřeních, pokud mužu, koukám na obrazovky a scany, i když ještě nevím, co z nich vypadne a klepu se jako drahej pes… Přeju ti rychlou a dukladnou rekonvalescenci, taky mi až na JIPce došlo, že nenahraditelných jsou plné špitály. Už na to nezapomenu… (h)

    1. Tak tak. Když jsem v roce 2002 z neznámých důvodů zkolabovala, tak mi to došlo taky. Na chvíli jsem zabrzdila, zpomalila, ale dneska dělám všechno pro to tam skončit znovu!
     Přeji rychlé uzdravování (h)

     1. Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest! Řídil jsem se tím důsledně, i když mým nadřízeným se to stále nelíbilo, celý život, nepočítaně termínů prošvihl, neb jsem si to mohl dovolit, a řídím se tím i dnes i když teď už mne sprdá maximálně kocour, když mu hned jak zakňourá, neuklidím záchůdek. Takže vážení; Této zásady se držte, protože největší zabiják je stres a pokud tomu vaši nadřízení nechtějí rozumět, raději změňte zaměstnání, pokud se vám ovšem (což je naprostá sci-fi), podaří sehnat nějaké lepší. (Pokud ne, tak upřímnou soustrast a pancéřově odolné tělo i duši) 🙂

      1. No jo,Krakonosi, nekteri z nas pracujem ciste a jenom pro zivobyti, jini ze zapalu pro vec (plus to zivobyti). Z lidi, kterym je vzdycky vsechno 100% jasny, mam, abych to rekla slusne, rozpaky.

       1. To bylo opravdu slušně řečeno, HankoW. Svým zpusobem je takový člověk spokojený a klidný, jen ty hraběcí rady rozdávané ad nauseam…

  2. To je prima, že jsi na příjmu, milá terro-san (inlove) . A jsem ráda, že si Tě pěkně proklepnou, ono je vždycky dobré vědět to proč. (nod) Držím palce, aby to bylo brzo. (y) 🙂 (wave)

    1. Propána, co sis to pořídila, milá terro-san? Zrovna ty a Zana, takové chodkyně. Držím palce! (y)

  3. Terro san. Když je spokojenost s lékaři a hlavně dobrá, pozitivní nálada – to jsi na dobré cestě k uzdravení. Tak jen tak dále !!!!

 13. To je nádhera – taky mě napadlo, jestli by nebylo lepší, kdyby mladí zakoupili nový stůl a ten s „nevhodnými rozměry“ někomu darovali 😉 I když určitě je nejdůležitější, že mladí mají z dárku radost a že se z něho budou každodenním užíváním stále těšit. Ono na druhé straně bývá problém, když obdarovaný neprojeví nad dárkem žádnou radost a vezme to stylem, no tak díky, no… Vím, o čem mluvím, protože mě stálo dva roky diplomatického úsilí a výchovy, než jsem nově příchozí do naší rodiny „naučila“, že i dárci je třeba dát najevo, jak moc dárek potěšil, ačkoliv u nich doma se „na to nehrálo….“ (inlove)

 14. Vave, víš co je nejdůležitější? Mít komu dělat radost. (inlove)
  A kromě toho je to ubrusoprostírání krásný jako krtek (výraz nejvyššího obdivu), takže se může prostírat třeba na hromadu koksu.

  1. Milá Abytko (inlove) , s tím prvním jsi mě dostala – zlatá slova! (y) No, a s tím druhým taky. (clap) Krásný jako krtek mě okouzlilo. 🙂 (y)

   1. Vysvětlení: Kááásný jako krtek – svého času absolutní jednotka krásnosti mého malého syna. V rodinném stříbru uchováno a šířeno. (wave)

    1. Tak u nás to bylo drsnější, než poetický a půvabný krtek. Nejvyšší stupeň ocenění opravdové mňamky? Dcerunka si šla olízat svůj talířek, když ho odnášela do dřezu, a na dotaz, jestli jí to chutnalo, tak vždy lakonicky pronesla:“DETO“ 😉 A já se cítila velmi vyznamenaná, protože ona mívala k jídlu velmi negativní vztah. Prostě neměla ve svých dvou letech na takové hlouposti čas.

  2. Abyt, k tobě se připojím. Naprosto „neprůstřelná“ úvaha (sun) A krtkovská krása je nad slunce jasná, až nejjasnější (inlove)

 15. Vave, je to moc krásný a je vidět, jak to bylo dělaný s láskou. A jak nakonec píšeš – člověku chvilku trvá, než to pochopí – ale ono to opravdu nevadí (inlove)

 16. vave ubrusy jsou tak kraaasne az je mi lito ze nas stul neni 140×75. zrovna minuly tyden jsem se pokousela sehnat takovy ten pruh latky co se dava doprostred stolu, nevim jak se to rekne cesky a k tomu ctyri ubrousky. kudy chodim tam shanim, v obchodech, v internetu a nic. az se odstehujes do anglie nebo ja do cech, tak se vnutim na lekce siti, za poslednich 30 let jsem neudelala zadny pokrok od te doby co nas ve druhe tride ucili jak se prisiva knoflik.

  1. Mám stůl 140×60, kdysi jsme se ho hodně nasháněli do malýho bytu. Pak nám byl jeden čas skoro malej (je to fakt uzoučký) a teď už je zase celkem akorát.
   To, co sháníš, jsem si tehdy ušila, jestli máš stroj, zvládneš to taky. Je to fakt jednoduchý (nikdy jsem nešila ze záliby (chuckle) ).

   1. díky za důvěru zano, ale není opodstatněná, stroj nemám, protože kdybych měla, tak nevím co s ním, tak nešikovná a nešicí jsem já

    1. Mrkni do nextu a nebo bhs, john lewis. Jmenuje se to „table runner“ a maji to – videla jsem. (chuckle)

     1. jo diky to taky zkusim. ja jsem zatim koukala na ebay, marksandspencer, john lewis a ikea, a john lewis maji asi nejvetsi vyber, problem je ze mame bile talire s cernyma pruhama a podlozky na stul jsou cerne s bilyma pruhama a tak se mi nejak nehodi zadna z tech barev nebo vzoru.

 17. Dělání radosti je kolikrát hodně náročná a ošemetná disciplína. Asi každej máme pár povedenejch (ehm, teda nepovedenejch) zářezů na pažbě, ať už jako dárce nebo příjemce. Ále, inu co, nejdůležitější byl vždycky oumysl (sun) .

  Nojono, Vaví, tohle hodně mrzí. Času, peněz, elánu a snahy udělat mlaďochům radost spousta, takže není divu zklamání. Tak holt nádech výdech… chi a s tím novým stolem, to vůbec není špatný nápad (wave) .

  1. S děláním radosti se s dovolením k Louk připojím, není to vůbec jednoduché.
   Cituji: …Ono někomu dělat radost je vlastně hodně náročná disciplína založená na tom, že z dělání radosti musím mít radost především já sama bez ohledu na cokoli… no a já si myslím, že dělat radost by se mělo hlavně pro radost druhých. (inlove)

   1. To určitě, milá Blážo (inlove) . Jenže ono právě s tou radostí je to moc těžké. Dokonce i když někomu splníš vyřčené přání, nemusí mít z toho radost. Nebo ji nedokáže projevit. Je to móóoc složité. A hrozně špatně se to formuluje.

  1. Zrovna jsem chtěla reklamovat, že tady nejsou fotky, ať můžeme posoudit, zda se podařilo či nepodařilo (nod) . Půjdu na ně kouknout.

   A Vavísku, ono to jednoho zamrzí, když dárek nevyjde tak, jak si sám představoval. Ale nic si z toho nedělej, přístě to už dopadne lépe (nod) – příště si i sama změříš (co si člověk sám neudělá, to nemá, že!) a to by v tom byl čert, aby to nebylo ono (clap) .

   Tak si z toho už nic nedělej a vzpomeň si na tu radost, když jsi ubrus vymýšlela, tvořila a následně ho viděla hotový a představovala jsi si, jak se bude u Bádi doma vyjímat. To přece bylo čiré štěstí (h)

   1. Tak prohlédla jsem si a je to krásné. Původně jsem ti chtěla napsat, že i tak to na stole hezky vypadá (a to určitě ano), ale když jsem si představila, jak jsi to měla vymyslené, tak musím říct následovné: Báďa zaslouží jednu po čuni, že byl líný vzít metr a stůl přeměřit – teď by se měl zachovat dle té dětské říkanky „vezmeme si hoblík pilku, zahrajem si ještě chvilku“ a upravit stůl na udanou velikost (chuckle) .

    1. YGO! Ty seš fakt příšera! Víš to??? Prej „vezmeme si hoblík pilku… “ A já mám lógr v nose! (whew)

  2. Vave, ta souprava je vážně krásná jak celé hnízdo krtků.
   Fakt je lepší vyměnit ten stůl.

 18. No, ono se řekne nový stůl, ale zrovna ty velikosti nejsou zcela ideální. Je to 1:2, to je jak stolek konferenční. Udělala sis radost tím, že jsi to vymyslela, zrealizovala, vydýchala problémy s poštou, určitě se to vyplatilo.
  Nebo najít někoho, kdo má takový stůl…..

 19. Já, já se hlásím! Já mám 75 stůl 🙂 ale zase špatně dlouhý ;( Při ohlášení tohoto rozměru bych zpozorněla a žádala přeměření, jenomže já se léta zabývám nábytkem a proto by mě ta šíře trkla. Útěcha snad spočívá v tom, že je lepší, když je takový vymazlený ubrus menší než stůl a ne větší.

 20. dvakrát měř a jednou… stříhej 😉

  Určitě tě to štve, ale důležitější je, jestli se těm dvěma dobře bydlí 😉 . A že jim to malý ubrus nepokazí 😉

  1. Milá Vave to je taková krása a ty variace. Proporce stolu nejsou jak jsi plánovala ale to na kráse ubrusu neubere.
   Potíž byla v tom že „spolupracovníci“ byli nespolehliví, oni měřili a ty jsi řezala, tedy stříhala. Možná že by měli mít na stěně zarámovaný nápis : Dvakrát měř aby ten druhý mohl řezat jen jednou!!! (chuckle) 🙂 😀 (rofl)

   Flexibilita je v životě důležitá. Tu přinášel do domácnosti můj manžel zvyklý z divadelní scény že všechno je vždycky jinak. I já měla ten dar vzniklý v jednoduchém prostředí kde se muselo stále improvisovat. Teď už improvisuji jen v myšlenkách jen v představách, na realisaci scházejí síly. 🙁

   Moc si cením tvého přístupu, radost si nenecháš zkazit proto že skutečnost byla jiná než tvoje plány. Fandím ti. (clap)

   Ostatně, my měli tady první náš stůl který byl 75 cm široký a poměrně dlouhý (míru už nevím), vypadal jako taková dlouhá nudle ale do toho kuchyňského koutu se jiný nevešel. Takové možnosti dávala IKEA, kde se prodávaly desky všech možných rozměrů a k tomu se přikoupily nohy podle chuti. Dnes se nedá na proporce stolu spoléhat, šíře 75 cm nebyla vlastně nijak divná. 😉

   1. V IKEA se takový stůl dá pořídit pořád – my jsme si koupili do kuchyně, která je taková menší, stůl o desce 75/120 a taky deska ladí s podlahou a linkou. Ale jsme jen tři a u jídla se všichni sejdeme jen na vánoce, tak nám to stačí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN