KOČKY: Kater Chen

Tati? Náš kocour bude mít asi koťata… Tatí? Náš kocour má koťata, nechcete jedno?

 

 

 

Moje původní panička si před několika lety pořídila kocourka. Po několika měsících domluvila návštěvu u veterináře, aby ho nechala vykastrovat, pak se ji (a celé rodině) kocourka zželelo a kocour zůstal kompletní. Za nějaký čas bylo v domečku hodně radosti, protože si kocour našel kamarády! Byla jich plná zahrada.

Když zmizeli, začal být kocourek smutný a ze žalu, že ho kamarádi opustili, začal žrát. Žrát a tloustnout. Tak to ne! Ani se žalem se to nesmí přehánět! Kocour dostal naordinovánu dietu. Tloustnul pořád. A… nehýbe se to bříško?! Tatiii!!! Náš kocour bude mít asi koťata… Tati? Náš kocour máa koťata, nechcete jedno?

Ano. Moje původní panička, a to prosím s celou rodinou, trápili těhotnou kočku hladem. Na umření to pochopitelně (nebo nepochopitelně?) nebylo, a tak jsem se narodil já a ještě moji tři sourozenci. Nahoře, na vysoké palandě, pěkně v měkkoučkém a pod dohledem původní paničky. Jak to máma udělala, že jsme nikdo nespadli, se mě neptejte, to netuším. Z prvních dnů a týdnu mi zůstala vzpomínka na dětské hlásky. A pak na dětičky, na které jsem zeshora koukal a pak na ručičky, které mě hladily a tahaly a hrály si se mnou.

 

 

Pak se objevila návštěva. Zrovna, když jsem chtěl za polštářem zakousnout ségru. Jee! Toho s křivým nosem!!! Za týden nato jsem byl vyloven ze zeleninové zahrádky, kde jsem proháněl polochcíplou myšku, co nám máma přinesla a šup!, byl jsem v kleci. Naložen do auta hned vedle nového dětského hlásku. Dětský hlásek mi vyprávěl, že se na mě moooc těšil a že v novém doma na mě čeká zahrada, pelíšek, kadibudka a misky se žrádlem.

Ten hlásek měl(a) pravdu. I když neřekla úplně všechno. Doma je toho totiž daleko víc, než jen zahrada, pelíšek, kadibudka a žrádlo. Je tu velká zahrada a sousední zahrady a ještě zahrady přes ulici. V těch zahradách stojí domy a v nich bydlí lidi. Nejsou to moje lidi, ale já je mám rád všechny. Jo a v těch zahradách jsou taky žáby, myši a stromy s ptáčkama. Ty mám taky všechny moc rád. Pak je tu potok a v něm sem tam ryba. Ty chytám taky.

Na moji zahradu, si představte, chodily cizí kočky. Já teda žádné ciráty s domluvama a příměřím nedělám. Já ne. Já jim hned v prvních dnech ukázal, že tady a ve všech okolních zahradách i v zahradách přes silnici jsem pánem já. Když jsem poprvé přišel s natrženým uchem, řekla panička, že je sice podle veta docela brzo, ale kdo smrdí a pere se, musí pod kudlu. Že jsme si přivezli kocourka na mazlení a ne na zašívání. Nějak mě ten zásah do mého organismu neoslovil a rvu se dál. Šrámy už nejsou tak hrozné, ale křiku při bránění území nadělám pořád moc.

Pelíšek. To je taky dobré téma. Pelíšek je to, kam si zrovna já lehnu a ne to, co pro mě panička vymyslí. Koupila košíček s měkkým polštářkem. Spalo se tam docela dobře, ale já radši na přebalovací pult k miminu. Přebalování mi totiž nevadí. Koupila větší chlupatý pelíšek, ale já radši do ohrádky k miminu. Panička už časem rezignovala a nechává mě spát tam, kde chci, a nepodstrkuje mi blbiny zvané pelíšek.

 

 

Střídám pravidelně naprosto nepravidelně postýlku větší malé paničky, police s oblečením menší paničky, křeslo dokud ho někdo nevyluxuje, ocením bunkry vybudované z dek, polštářů a matraci, nepohrdnu půdičkou, kam se leze po žebříku, moc rád hopsnu do postele původní paničce, která se mezitím přestěhovala k nám do suterénu, lísnu se ke komukoli, kdo si venku sedne na deku do trávy nebo na houpačku, padnu na kopec posekané trávy nebo se v zimě propašuju k sousedům do sklepa s uhlím. Spím všude.

Auta mám taky rád. A kočárky taky. Jen musejí stát a nesmějí se dát do pohybu. Je mi jedno, jestli je to auto nebo kočárek páníčků nebo cizích lidí. Otevřou dveře a já jim prolustruju auto. Zatím mě teda nikdo neodvez, zatím mě všichni pochválili a pomuchlovali. Ale panička trne pokaždé, když mě zahlédne povětšinou násilně vystupovat z cizího auta. Sama mě jednou do auta zavřela. Pospal jsem si, a když šla znova okolo, pěkně jsem ji vynadal. V kočárcích se spí taky dobře, i když už jsou třeba obsažené spícím miminem.

Děti mám rád, každý lidský chumel mám rád. Jen mi nikdo nesmí sahat na bříško, nosit mě, tahat mě za cokoliv, nebo do mě šťourat. Jen na to pomyslí, zvednu se a v klidu jakoby nic odejdu. Pokud to zrovna nestihnu nebo nestačím uhodnout, kousnu. Jen tak chytnu a hned pustím. A zdrhám. Děti většinou brečí, maminky a tatínkové volají „zlyyyyy kocour“, ale já vím své. Já to mrně taky netahám, tak co má ono tahat mě. A tatínkové a maminky jsou tu od toho, aby jim to vysvětlili. No ne? A děti si to pro příště pamatují. Někteří se ke mě hrnou jako dřív, ale už mě jen krásné hladí a někteří po vzoru tatínků a maminek hned volají „zlyyyyy kosour!“ a nechají mě na pokoji.

 

 

No a ještě jméno. To je taky dobrý. Jmenoval jsem se Scheck. Jakože strakatý. V papírech na injekce mám napsáno Chicco. A páníčci na otázku jak se jmenuje? odpovídají Kater Chen. Neboli Kocour Rek. A protože na mě tady volají „Kocooore“, tak jsem pro ne i v prvním pádě „Kocore“. Unser Kocore. Pak slyším na „Čičiii“, na „i ty potvoro chlupatá nenechává“, i na „vrrrrnjau“ od nejmladší paničky. Časté věty, co slýchávám, jsou: vystřel z tý silnice!; nech tu kočku!; krysy prosím tě ne!; když už to taháš do baráku, tak to aspoň zabij!; v příštím životě chci být kočka u nás!; kdo nechal otevřené dveře do šatny?; už je ten kocour z té střechy zpátky?; v misce máš, tak neobejduj!; apod.

Bydlím v Drážďanech, kousek od lesa, kam jsem šel jen jednou s páníčkama a nelíbilo se mi tam a museli se kvůlivá mě z procházky vrátit, kousek od řeky, kam teče nás potok a kam se nejspíš přede mnou ty ryby z našeho potoka schovávají, v domě s kočičími dvířky ve dveřích. S páníčkama, kteří vědí, že já jsem že všech nejlepší.

 

Mňaucta, zdraví Kater Chen

 

Fotky najdete zde: http://evaschlitt.rajce.idnes.cz/

 

 

Aktualizováno: 21.2.2012 — 23:33

81 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Dekuji za mile komentare. K jednotlivym odpovedim se nedostanu – v utery vecer jsem lehla a vstala az dnes rano. Kdyz se nam podarilo konecne vylecit deti, blici bacil skolil me. Kocour se me snazi lecit, lezi mi bud brise nebo na hrudi. V pristich dnech by mel vyjit jeste jeden clanek, snad vas, dikutujici, chytnu „nazivo“. Zdravim z DD, E.

 2. Teprve dnes brzy ráno mi internet dovolil prohlédnout fotky a musím, byť se zpožděním, vyjádřit svůj obdiv. Krásné fotky, kocour, děti a vůbec… Moc mě potěšily.

 3. Krásný kocourek v krásné milující rodince – a ty fotky jsou jedna hezčí, než druhá (ta poslední v článku je prostě úžasná). Protože vím, že kočka se prostě nedá naaranžovat do blaze rozcapených pozic, v jakých je focen Kater Chen – je vidět, že má u vás dokonalou svobodu výběru pelíšků a děti mají s kocourkem celodenní kontakt (i při přebalování).

  1. Spolecne s Marickou prohlasuju, ze ta posledni fotka kocoura na zadech je nezapomenutelna. Mate doma bezva partu. (h) A vitejte pani Evo na Zviretnik.

   1. Milá Bětuláskovo a milá Vave, do Švédska přenos nedorazil, cítím se okradena. 🙁

    1. Velká kočko, předběhlas mě, také jsem chtěla napsat, že ani jedno videjko mi tu nehrajě. Zkusím později, nebo zítra.

     1. Myslím, že to krmítko asi večer nefunguje, je tma a ptáci spí. Taky nic nevidím, zkusím to zítra přes den. 🙂

    2. Funguje to, funguje – ale za denního světla. Teď vidíte tmu, páč zviřátka nemají pouliční pěšinkové osvětlení. Takže ke snídani. 🙂

 4. Díky všem za palečky, v té záchrance mi moc do juchu nebylo, ale ted už je celkem dobře, ovšem jen pokud se moc nevrtím… Je pravda, že k tak dukladné preventivní prohlídce bych se asi nikdy dobrovolně nedokopala.A to prosím dodržuji zpravidla pitný režim, protože jsem zvyklá ze sportu. Celý rok lezu prapodivnými terény a rozhodně moc neposedím. Prostě zas něco extra. Než budu schopná běžného provozu, bude mít Terra svatozář i s hvězdičkami… Jinak zdravím hrdinného Kocoura Chena k Dráždanum, a díky za seznámení. Mějte se krásně, já se zase ozvu…

  1. Jj, že zdravím rovněž Terru, bude se mít co otáčet, protože ty se fakt budeš muset držet chvíli zpátky.

  2. Milá terro-san (inlove) , uffff! (y) (whew) Na ten Štědrý den sis věru našlápla k sérii marodění, už aby se to otočilo k lepšímu.
   Jak psala níže Zana, když jsi zvládla tohle, tak už je to na dobré cestě, jen bude holt dost dlouhá. Držím Ti palce a myslím na Tebe.
   (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h)

  3. Milá Terro-san. Takhle se opičit po Zaně, to se dělá ??? Tak honem přeji, aby ses opičila i s kladným postupem Zaniny léčby – tedy doufám Zano, že to tak je. Oběma vám držím palce.

    1. Jejda – ale to není Vanilka, to je přece garážová Indy od Maričky (nod) ! Budete mít stejné kóče!!! A jak krásné – jdi do toho, CD ti j už stejnak přidělila.

     1. Ano YGo, přesně to jsem vykřikla, jen jsem fotky zahlédla – na facku stejná, úplně taková, jak „dva hrášky v lusku“ jak se tady říká, přesně do posledního chlupu, atd – prostě naše Indy. A ona je také takový mazel, jak je u Vanillky napsáno. Takže Epulko neváhej, než ti ji někdo jiný vyfoukne (h)

    2. No však právě, CD už úřaduje, když Ti tuhle vanilkovou nádheru zjevila na internetu! Já jsem taky naši Rozárku a našeho Filipa zahlédla na internetu. Každého jindy a každý byl z jiného útulku, ale jak jsem je viděla, tak jsem po nich šla, a už se nám dávno šťastně rozvalují na křeslech (inlove) .

  1. Epulko, ta je krasna, vcetne toho jmena. tak ti na ni drzim palce (y) . Mimochodem, dostala jsi muj mail ze soboty?

   1. Hani, mail jsem dostala i jsem posílala odpověď, adresu předala.Juniorka je už zpátky, zásilku bude odesílat zítra.

  2. Neváhej!!!! Překrásná kočička. Jak já bych chtěla doplnit barvičky o bílou kočičku nebo bílého kocourka! Chtěla jsem strašně moc bílého kocourka k Melíškovi – BLACK and WHITE, nakonec byl rezatý Zrzínek a mouratý Ríša.
   Ale bílá-ý – to byl vždycky můj sen. No, nehodlám tu dráždit CD bosou nohou.
   Protože, a to už známe, NEMŮŽU MÍT ČTVRTÉHO KOCOURA! Teď rozhodně ne.

 5. Terra san,to je mi ľúto!!Ale ke´d píšeš,tak je to určite na dobrej ceste.
  Nerada dávam „odborné rady“ ale všetkých na 60 rokov prosím: hodne pite/sledujte si množstvo prijatých tekutín-starnutím sa pocit smädu stráca/,pohybujte sa-stačí aj pasívne cvičenie DK-napínanie a uvoľňovanie lýtkových svalov a po dohovore s lekárom zvážte užívanie malých dávok Anopyrínu.Pacientom hovoríme,že je dáždnik nad srdcom a cievami.

 6. Ahojky, Zvířetníci, zdravím vás z interny II.VFN v Praze, kamž mě odkázala tromboza v levé noze,a následná plicní embolie aby toho nebylo málo. Zano, není to náhodou nakažlivé že ne.Takže prosím o trochu strpení s Terrosmečkou, jest náš život v současnoti poněkud brožovaný.Vynoříme se, jakmile to jen trochu pujde, budte tu hodní,já si Vás budu číst.

  1. Ajta krajta tfuj to sem se lekla, trombóza! Ale když už píšeš, je to na dobré cestě! Tak se pěkně zotavuj a my budeme držet tlapy a palce (y)

  2. no – podej si tlapku se Zanou… Věřím, že se brzo vrátíš domů a chvilku budeš hodná a v klidu

  3. Mila terro san, to je ale patalie. Moc a moc drzim palce. (y) Usilovne odpocivej a poslouchej doktory. A mas prilezitost docist treba knizky, na ktere jsi nikdy nemela cas. Ja se napr. prolouskavam zivotopisem Winston Churchilla. Pozdravy terrovi – musi byt to byt na nej napor. Drz se devce. (h)

  4. Prosím, buď v klidu! Věřím, že se hodně pohybuješ, hodně piješ, ale hlavně klíííídek. Jeden si vyrazí na odpolední prochajdu se psem do blatíčka a když se vrátím, tak taková zpráva 🙁 . Mávám a kurýruj se, těším se, až dáš zprávu i z domova (h) .

  5. Čtu až teď…
   Milá Terro-san, není ti blbý se takhle opičit? 😛 (h)
   Moje dobrá víla mi cpe do hlavy, že když už to člověk přežije, tak že jako už dobrý 😛
   Opatruj se (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h) (y)

   1. Terro-san, děvče, to už bude dobrý!
    Je to fakt epidemie, dneska s touhle diagnózou propustili v naprostým pořádku z nemocnice příbuzného, kterej za posledních čtyřicet let snad nebyl u doktora. Modlím se za tebe i za smečku, alfa kocour to zvládne, vůbec si to nepřipouštěj a relaxuj, zejména od toho byly nemocniční postele pro matky od rodin vynalezený. Garantuju ze zkušenosti, že i teoretičtí obecní jazykovědci jsou v podobných situacích schopni naprosto normálního provozu a péče o rodinu,natož biolog!

  6. Milá terro san, myslím na tebe a jen vydrž v klidu. Všechno bude zase v pořádku. (y) (h) (y)
   A pro terru pár extra palců když je teď na vše sám. (y) (y)

 7. Jak je ten malý kluk z kocoura nadšený!!! Krásné fotky, krásné počtení. Ten kocour je fešák. A takhle na první pohled mi jeho jméno Kater Chen zní úplně bojově 🙂

 8. Evi, po přečtení kouzelného článku, jsem spatřila fotky a TY TEDY JSOU NÁDHERNÉ!!! Vypovídají o tom, že máš šťastné děti, šťastného koucoura a nádhernou smečku celkově (wave) !

 9. To je príma pohlazení po dušičce – takové počteníčko hned po ránu 🙂 Ale u takhle aktivního kosourka musí mít jeho „andělíček strážníček“ pěkně ulítaná křidélka (chuckle)

  1. Hi, hi, abyt! Se přiznám, že jsem jednou sousedům odnaproti také darovala kocourka (pohlaví určila babička původní paničky a já té staré osobě bezmezně věřila). Do okamžiku než kocour porodil koťata.Soused se přihnal jako velká voda, stál pod našim balkonem a ječel na celou ulici: „Pojď se podívat na toho tvého kocoura“! Já na to opatrně, majíc na paměti, že zakousl kuřata (whew) nebo sežral nachystanou nedělní svíčkovou: „Co udělal?“ „Právě rodí!!“ Nevěřila jsem, šla jsem omrknout situaci a – uvěřila jsem 😉 . Jmenoval se Toník a děti jej překřtili na Toničku.

    1. Totálně OT: kolegovi z práce se dneska narodila TROJČATA!!!
     Tak nevím, jestli ke třem synům gratulovat nebo kondolovat (mm) … rozhodně se zbytek života se ženou nudit nebudou … (h) (h) (h)

     1. Chudák (blush) , ale možná líp než tři holky 😉 . A to bylo přirozeně, nebo tomu pomohli doktoři (k tomu počtu)?

      1. Nevím. A ptát se nebudu, je to citlive téma (zvlášť proto, že oznámení začínalo: „jak jsme se tuhle hádali, kdo je na pracovišti největší kanec, tak prohlašuju, že já. Tohle nikdo jen tak nedá:…“) (rofl) . Takový dotaz by mohl tatínkovi zamrazit sebevědomí až k nule. (chuckle)

       Rozhodně dvoukiláčkům doktoři pomáhali na svět, jak si jinak vysvětlit data narození s dvouminutovými odstupy…

 10. Takhle si já představuju ideální život kočky – žádné omezování, personál pěkně šlape, dělám si co chci a kdy chci.

 11. Ten má krásnej ksichtík 😀 A má se jak kocour u Zvířetníků. Bezva parta. A pak že je problém soužití malých dětí se zvířaty, pche. Kdo mí, umí a má pak prima zvíře i prima děti

 12. Kočka, co se rve i po kastraci jako pitomá a je to dokonce kočka, ne kocour- to byla naše Polárka. Maceška zatím vychází vem opatrně a protože ji psi vždycky zaženou domů, nevím, jaké bude mít sklony- snad méně dobrodružné…
  Jo, Kocore je vymazlený zvířák. Ten se má 🙂

 13. Kocore, ty máš ale príma život. (y) (h) A píšeš moc pěkně – určitě to nebylo naposled, viď. 🙂
  Vítám tě do zvířetnické smečky, a tvou paničku taky. (hug) (sun) (inlove)

 14. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Zase jeden živočich (chuckle) , co se má jak prase v žitě (nod) Prostě Zvířetnické zvíře … (cat)

  Mizím do školy…

 15. „Hodné dítko ráno vstává, lenosti se nepoddá…“

  Krásnej vyvalovací kosourek, úžasné fotky s dětmi. A fakt přes negativ s Krtkem.
  To je hned po ránu líp, při takovém šťastném kocouřeti.

  1. Náš Čertík měl včera namáhavý den. Páneček hned po obědě někam zmizel, vrátil se až večer a s tou pničkou, co ho občas krmí a hladí, když nejsou pánečkové doma, natahal do pokoje plno velkých a voňavých tašek. Takže Čertík musel všechno prohledat, obsah fouskama změřit, očmuchat a ty nejzajímavější věci, např. špalek pravé holandské goudy, i olízat. Přes dvě hodiny panička to nadělení různě uklízela, mrazák, ledničku i špajzku přecpala a kocourek pořád chodí, kouká a čmuchá, nejvíc mu voněl dvoukilový kus lososích filetů, ale nakonec skončil u té goudy. Dnes ráno dostal hovězí Felixku, během necelých dvou minut byla mistička dokonale do leskla vyblízaná. Není lehké být domácím kocourem a mít o všem dokonalý přehled. ]:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN