PSI A KOČKY: Taková menší inventura

Musela jsem si doma vybojovat právo dnešní dvojhlásání napsat já BEZ případných glos účastníků, neboť by určitě uváděli ctěné čtenářstvo v omyl. Ono dnes to nebude zcela o tom, jak jsou oba báječní a nedostižní a jak vstávaje, lehaje, CD děkujeme, že nám je nacpala.

 

Mám to odsouhlaseno i od miláčků Princezny a Brášulky, protože i oni si klidné stáří představovali zcela jinak. Před Majdou v bezpečí na skříni se příchodem Skřeta změnilo na zónu neklidu. Je to takové shrnutí a určitě se sem tam opakuji.

Takže uplynul skoro rok a půl co jsme přivezli Majdu a pomalu třičtvrtě roku, co Zuzka vytáhla Tjůsdíka z popelnice…

Nebudu přehánět, ale puberta naší milé Majdy byla prostě foundlácká, nic moc nás nepřekvapilo, jen jsme si přáli, aby už to skončilo. Během toho roku jsme zjistili, že chybějící socializace v raném věku u tohoto plemene představuje problém sice řešitelný, ale pomalu a otravně. Vše nezvyklé musí být důkladně prozkoumáno, hlavně systémem čučení z dálky, ohluchnutím a následným vrůstem do země. To není otázka minuty, ale tak čtvrt hodiny, což při ranní procházce je občas nervující.

Pokud je nezvyklé označeno názvem BUBÁK, nastává situace již ohraná, leč stále funkční. Na bubáka je třeba štěkat a to hodně dlouho a intenzivně a v žádném případě se okolo něj nesmí chodit. Přičemž bubák může být člověk, dýně, šnek, igelitový pytel, ježek, ondatra, kus polystyrenu a asi tak další stovka věcí. Bydliště bubáka se stává pro pejsku tabu a je naprosto pochopitelné, že tam už nikdy nevkročí.

Je-li nutno takovým místem přece jen projít, je zmíněná tažena jak osel krůček po krůčku a cpána sýrem do zapomění, ovšem jen dočasného. Při další procházce si vzpomene, že tam je cosi, co není zcela košer a celý scénář se opakuje tak dlouho, dokud není zcela jasné, že lautr nic nehrozí. Otravné je to hlavně v tom, že nelze vzít pejsku do náručí a přes komplikované místo ji přenést. A když si foundlák postaví hlavu, tak to stojí zato.

 

Už ten poměr není tak strašný

 

Kubův pokoj občasně obývaný jeho Lin je ovšem místo, kde je nutno co nejčastěji zanechat upomínku na to, že všechno je její. Nejdřív jsem si myslela, že se zapomněla některá z koček když se nemohla kvůli Majdě v noci dostat na jeden ze spousty záchůdků. Později mi došlo, že tolik toho nesežerou za celý týden… Takže jsem Kubův pokoj uzamkla a bojujeme dále, teď mu alespoň chodí v noci čůrat na dveře. Moc jí za to ani nenadávám, docela ji i chápu.

Ovšem její snaha o znepříjemnění Linina života jak to jde je občas děsivá i pro ostatní. Pokud je Lin u nás a náhodou chce jít v noci čůrat na MAJDINEJ dvorek, za prvé jsem vzbuzena i já Majdou. Takže v domnění, že chuderka potřebuje, vstanu a letím s ní dolů. Tam se zabejčí ve dveřích, a buď nechce pustit Lin ven, nebo dovnitř, to záleží na rychlosti, se kterou mne vzbudila.

Takže následuje transport pejsky po dost strmém schodišti, při kterém se vzbudí část nocležníků, kteří mají normální spaní. Na konci schodiště se Majda zabejčí znovu a odmítá pustit Lin do Kubova pokoje. Svůj postoj dává většinou najevo štěkotem – v té chvíli jsou vzhůru zcela všichni nocležníci, včetně koček a fretek, takže než zase všichni usnou…

Vůbec spaní s ní je někdy hororová záležitost. Večer odmítá jít se vyčůrat předstíráním naprosto tvrdého až mrtvičného spánku. Necháme ji tedy v obýváku a jdeme do ložnice. Než dolehneme, je nahoře a zaujme postavení před postelí. Načatá noc může pokračovat několika scénáři:

 

– spí celou noc až do rána a čůrat jde s Bimboušem, eventuelně nás vzbudí v ucházejících půl šesté

– jde na dvorek pouze jednou a jen vykonat potřebné a dále pokračovat ve spánku

 

Tím jsme vyčerpali případy méně časté, pro nás snesitelné.

 

– jde ven dvakrát pokaždé tak na hodinku a venčič pochrupává v křesle. Pokud venčič usne, neslyší rány do dveří, které naopak slyší spáč. Takže vzbuzeni jsou rodiče oba. Po takovéto akci si Majda většinou zaleze ke mně do postele, zalehne mi deku a zabere větší část postele.

– celou noc prochodí, píská, funí a vydává podobné zvuky neslučitelné se spaním. Bývá většinou o úplňku.

Všechny tyto akce jsou doprovázeny kočkami sem a tam courajícími střešním oknem. Teď, když spíme při zavřeném, se frekvence nemění, takže někdo musí to okno otevřít. Zkuste se vzbudit škrábáním drápů o sklo…

 

 

Nejteplejší místo v domě je koupelna a ta je moje

 

Zlatá je Majda tedy v tom, že prakticky nic nezničí – loni ožraná sbírka smrdutek se sice nevzpamatovala, ale to bylo opravdu mimořádné. Hárající Majda, zanechaná zavřená doma, ponechala byt naprosto netknutý, byť je jinak zvyklá být venku. Tedy mimo poměrně značné hromady odpadků, krabice od mléka je stále lákavá hračka. Vůbec jsou naše zvířátka nějak divná, hraček prádelní koš a nejmilejší je kelímek od jogurtu tlačený čumákem.

Eventuelně jako včera přestřižené pásky na balíku od Zoohitu, to Batmanovi vydrželo fakt hodinu a půl. Jinak tak jako ostatní chování odkoukal od matky Majdy i jeho závislost na odpadcích je maximální. Včera jsem ho ráno zahlídla pod schody do krámku našeho Vietnamce jak tam pořádá odpady. Budu se tam muset stavit a poprosit ho, aby se, pokud zmíněný nadělá nějaký nepořádek, obrátili na nás, že to uklidíme.

 

No, to je další katastrofa. Z malého drobečka Tuesdaye roste drsný Batman, který tyranizuje gerontíky, jako nástraha leží na posledním schodu, v nejméně vhodnou dobu si vzpomene na hraní, což v jeho případě je lovení, kousání a škrábání. Drsně se dožaduje puštění ven, kde lítá po ulici se sousedovic kočkama, šplhá po vratech a hrabe se v odpadcích.

Mezi oblíbené hrátky patří přepadávání okolojdoucích – schován za autem vyrazí a chytne nohu. Což mi vyprávěla sousedka, která je kočkomilec a je doma, takže naše miláčky dozoruje. Nedávno byl miláček dva dny zcela nepohyblivý, tak nevím, jestli ho někdo nenakopl, čemuž by se nebylo možné až tak divit, protože drápky a zoubky teda má.

Pokud chce jít zase domů a je zavřené okno, sedne si za dveře a vytváří sošku ubohého kocourka takže mu okolojdoucí běžně zazvoní, abychom ho pustili domů. Začínám mít pocit, zda zejména na mne společnost nezačíná pohlížet jako na podivína či spíše blázna…

 

Vracíme se domů a vidíme visící psici ze vrat a Batmana u dveří z jedné či druhé strany. Dokud se nepropracujeme bytem ke dveřím na dvorek, jsou slyšet rány do dveří. V počasí deštivém se doporučuje rány ignorovat a raději se převléknout před vysvobozením Majdy ze dvora. Zmíněná proletí bytem, vyskočí na člověka, vyrazí mu zuby, vypíchne oko, popadne kocoura do tlamy, vytře s ním a pohodí v obýváku.

Během akce z ní lítá voda, bahno a písek.. Pokud se člověku podaří jí narvat něco do huby, s dalším vítáním počká na dalšího člena domácnosti. Co jsme s Bimboušem více sami intenzita vítání je silnější – prostě musíme pobrat dva, co normálně poberou čtyři a více. Určitě tedy víme, že nás ráda vidí, to teda jo.

 

 

Akční hrdinka

 

Dostali jsme dva dárky a plně si je užíváme. Doufáme, že nám vydrží co nejdéle, protože nám stále dávají to, co nelze koupit – lásku, přátelství, důvěru. Žijeme s nimi my i naši gerontíci, radujeme se s nimi a prožíváme jejich občasné bolístky více než naše.

Děkujeme Ti, milá CD, asi jsme si o tohle nepsali, ale zřejmě jsme dostali to, co je pro nás dobré. Zřejmě si na mazlivou kočičku mohu klidně počkat, kdo by taky stál o takového skřeta samostatného jako je náš Batman. Ještě mám něco životní síly a energie a tak mohu mít akční hrdinku, která-20°Cpovažuje za teplotu vhodnou pro procházku alespoň4 km, pěkně ráno před snídaní aby nám dobře trávilo.

 

 

Aktualizováno: 20.2.2012 — 16:30

105 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milí Zvířetníci, zítra ráno odjíždím na cesty a vrátím se až v pondělí večer. Prosím neposílejte mi další články dokud se nevrátím – hrozba, že je nenajdu nebo zašantročím je poměrně velká (blush)
  Občas se k netu dostanu, ale ne pravidelně. Případná sos pošlete k Andymu, on mi dá vědět.

  Děkuju dnešním autorům, články jsem si užila jen díky tomu, že jsem je připravovala do vydání. Inko, tvůj typ nočního (ne)odpočinku by mě dostal brzy do hrobu – máš můj obdiv, že to s tou svojí zvířenou vydržíš. A kapesní foundlák je i tak pořádný kus pejsky (inlove) a s Batmanem to jde Majdě moc pěkně dohromady 🙂

 2. OT pro Louk
  (rofl) baret mi přes oči nespadnul, tu hrůzu dlouhou jsem si přišlápla jen jednou (a nespadla jsem(chuckle) ), takže vlastně dobrý…
  Horší byl následující boj s šimlem akreditačním – přišla jsem teď domů… a až do pátku to lepší nebude… Takže od sedmi do dvaceti (dokonce pro mě Pepa dojel… ani jsem už nechtěla jít pěšky … a to je co říct) Ráno učím od sedmi… (fubar) Jdu ulovit něco k snědku… Chicht – zana mi volala v šest, že už jsem snad doma…

  1. Ještě to slíbený foto prosim si pěkně (rofl) .

   No uff, ale je to takovej záhul, že se ti snad ani tlemit naplno nemůžu (whew) .
   Zdar a sílu do dalších bitev! (y) (wave)

   1. dám ti odkaz do emailu… (wave) Naštěstí tam skoro nejsem… Budeš muset hodně hledat 😉

  2. Co napsat o tomhle „koníčkovi“ ouředním hezkého :@ … aby mě Dede nemusela vyloučit z diskuze … nic, potřebuje spláchnout a přiklopit deklem.

   Upřímnou lítost, milá Xerxová, drž se seč to půjde a neznič se úplně pracovním procesem. Já už taky pro dnešek balím.

   Tady je něco na vzpruhu (prosím prosím nebít za volbu (music) a hlavne ne za volbu obrazoveho doprovodu :o))
   http://www.youtube.com/watch?v=JqUmXDU6cJE&ob=av2n

   1. Milá JJ, děkuju! Právě jsem skončila maraton (vlastně ne, ještě nemám hotový Zvířetník!), kterým si zasloužím na pár dní odjet. A tuhle písničku od Marka Ebena miluju – vždycky si tak připadám, když musím tvořit k určitému datu 😀

  3. Tedy Xeroxová, jestli pro tebe jel přednosta autem, tak už fakt padáš na hu… ústa. Lity lity (inlove) Ale jsem přesvědčená, že ten Augiášův chlív kydáš efektivně, s jistotou a elegancí 🙂
   Já tě prosím taky chci vidět v taláru! (angel)

 3. S chutí jsem se začetla, pak někde uprostřed jsem malinko znejistěla, kolik že těch roztomile akčních kocourků vlastně máte, než mi došlo, že Batman – Skřet – Tjů jsou tři v jednom. 🙂 Inko, u vás je fakt veselo, i když ty veselé noci ti nepřeju a souhlasím s tím, že musíš mít (angel) . Třeba ještě časem přijde Majda k rozumu, aspoň co se hauzírování po nocích týče. 🙂

 4. Tak jsem si konečně v klidu přečetla hezké povídání o krásném soužití zvířat a lidí. Včera večer bych to byla musela jen rychle zhltnout a to jsem nechtěla, to by byla škoda. Já totiž čtu pomalu a když je to o zvířatech, tak schválně ještě o něco pomaleji, protože si to zároveň živě (a úspěšně) představuji – takové „kino-čtení“. Pak si to i lépe pamatuji (i když naše angličká kamarádka za večer v posteli shltne celou knihu a detailně si jí pamatuje ještě po letech – to chce úplně jinak nastavený mozek, než je můj).

  Hru na „přepadání kolemjdoucích“ umí hrát naše garážová Indy. Dělá to „zákeřně“, až teprve, když jí dotyčná osoba ukáže paty, vrhne se na nohu a kousne. Nijak silně, přesto na holou kůži její ostré zoubky a drátky zanechají stopy. Je za to okřiknuta (někdy i mírně plesknuta), zatváří se provinile, chvilku to nedělá, ale pak nečekaně vystartuje znovu. Je jinak mazel a „lízalka“, takže si myslím, že je to opravdu jen hra a protože byla nalezena jako maličké kotě, asi neměla mámu dost dlouho, aby jí to odnaučila.

  Fence Trixie jsme žádné bubáky ukazovat nemuseli (nebo si honem nevzpomínám). Ale minulý týden, když jsme s ní byli na procházce, tak prvně viděla rychle tekoucí potok. Byl tu silný lijavec a vedle louky, kam chodíme je kameny vyložená strouha. Až dosud jí Trixie viděla úplně suchou. Ale po tom přívalovém dešti se změnila v doscela hučící potok. A prudce tekoucí „širokou“ vodu asi Trixie ještě neviděla nikdy – bazén je klidný, voda se v něm jen mírně točí, z hadice také voda jen stříká. Takže se nejprve přikrčila, přímo fascinovaná, kde se tam ta „živá voda“ vzala. Pak v té přikrčené pozici chodila podél vody, občas si upila, občas do vody plácla, popobíhala sem tam – no byl na ní legrační pohled a já zrovna neměla s sebou foťák.

  1. Děkuji Vave a též ostatní dole(h)

   Tak to je mi novinkou, že spousta psů také takhle vyvádí – já myslela, že Sadie je ve svém nadšení nějaká vyjímka. Trixie v autě totiž sedí jako pěna, člověk by zapomněl, že tam je. Pouze, když dojedeme někam, kde to poznává, tak zpozorní, nebo, když zrovna leží, tak se zvedne do sedu – toť vše.

  2. Taky jsem na to koukala s pusou od ucha k uchu. Parada. V tom jsou ti psi fajn – kdyz maji radost, tak maji setsakra RADOST. Jste moc fajn, ze ji to poskytujete.

 5. Mile Lenky, uplne vsechno nejlepsi k svatku!! At vam sviti (sun) a rostou (f) a vubec je vam dobre. 🙂

  1. Zrovna jsem chtěla alespoň se zpožděním našim Lenkám (h) popřát vše nejlepší k svátku, tak využívám příležitosti a lípnu se pod Hanku.
   A alespoň imaginárně Lenkám věnuju první letošní rozkvetlé sněženky, kter jsem dneska našla na záhoně. (f) (sun) (f)

 6. Trochu OT: O víkendu jsme si doma dělali test z ČJ: http://zpravy.idnes.cz/soutez_test.asp?id=107 a tak jsem s úlevou zjistila, že bych z češtiny bez problémů prošla pátou třídou za plný počet bodů 😀 Doporučuji zkusit – zbytek famílie s technickým vzděláním s tím trochu bojoval, ale nakonec to včetně mé skoro osmdesátileté mamky absolvovali kolem pětadvaceti bodíků….

  1. Tak přiznám, že bez ztráty kytičky to nebylo, bylo tam pár věcí, které se mi za ty desítky let pro naprosté nepoužívání vykouřily z hlavy, ale pořád jsem Mistr. 😛

  2. 28. Ovšem tedy oslovení „pane soudce“ je možná korektní leč odporné.
   Jo to jsme my co jsme propadali z češtiny … zdravíme pani profesorku Šimkovou ze Strakonického (jejda, malé nebo velké „S“? Měnilo se to a i kdyby ne … důležitější bylo co kdo sepsal za dávno nečtený canc.) gymplu. Bohajeho to byla … milá a vtipná paní vzbuzující ve studentech lásku k rodnému jazyku a kvalitní literatuře.

    1. Měla. Odmítal jsem se jí našprtat všech šestadvacet sbírek Vítězslava Nezvala; nikdy jsem si nepamatoval, jak se který umělec přejmenoval (i když s Cimrmanem chápu, že básník symbolista nechtěl publikovat pod jménem Jebavý); z Kafky jsem si dělal srandu; o zapamatování dvouřádkových názvů Palackého jazykovědných spisů v jí milované němečtině jsem se vůbec nepokoušel a vůbec jsem narušoval její výchovné působení.
     „Ale vždyť je to základ vzdělání a co kdybyste byl někde kde se o tom budou lidé bavit a vy byste o tom nic nevěděl!“ … To je důvod jak noha.

     1. K tomu „co kdyby na to přišla řeč“ – mno, u češtinářky bych to i pochopil, ale nám tohle říkala chemikářka…
      Na elektroučňáku…
      😀

  3. Pokud gramatikou někdo dennodenně nežije a nenakládá s ní, stěží obstojí; taky jsem to měla za 26 a ani nevím, zač.
   Snad mne omluví, že jsem mírně jetá whiskou, áha, neomluví, pančelka neomlouvá ani zablácené loby, ech, chci říci boty. 😀

  4. Jako dalmi devětadvacet – mne pan soudce ukradl bodík, i když jsem tak nějak tušila, že pane soudče mi neprojde.

   Ale pozastavila bych se nad větou „Milá maminko, celé prázdniny jsem se učil na reparát z chemie. Doufám, že mou snahu oceníš nejenom ty, ale i učitelé. Zdraví tvůj syn Dalibor.“
   Sice správńě byl dopis, ale dle obsahu bych soudila i na bajku či dokonce pověst (chuckle) , leč reportáž určitě ne (rofl)

  5. Tak, tatínek se nemusí obracet v hrobě, tedy jeho popel se nevíří(byl profesorem češtiny), jsem podle testu mistr českého jazyka, a to mě moc těší. (rofl)

 7. A ještě jsem zapomněla – bubáky jsme měli u mé předchozí smečky amer. kokříků. To jsme to dělali stejně jako u EvyŽ, hladili čerstvě vyhozené bojlery z panelákových výtopen, poplácávali a sedali si na vyvrácené lavičky a lovili igeliťáky vylétávající ve větru z otevřených kontejnerů, protože ty byly super strašidelné – naše Elínka dokázala kvičet hrůzou prchajíc před takovým nafouklým a po zemi se valícím pytlíkem – no ale to jsem byla mladší a měla lepší běžeckou kondici, takže „pytlíci“ bývali včas předem odloveni (chuckle)

  1. Bohužel než zjistíme co je bubák, tak už je pozdě, psina vrostlá do země a nic ji nepřinutí jít dál.

   1. Jestli ono to nebude tím, že i těch bubáků je dneska nějak dalekovíc, než bývalo za našich mladých časů,resp. mladých časů mé předchozí smečky 😀

  1. Přesně tak, i dole jsem si početla, a nutno dodat, že nejen Majdalenka je krásná a milá; z odhozeného popelnicového Tjúa (jakoby /cheche? Můžu tady vůbec eště použít „jakoby?“/ to bylo včera, kdy jsme nad jeho případem lomili rukama) je móclinky pěkný kocourek s krásnou kresbou po těle i v ksichtíku. To bude asi těmi lázeňskými koupelemi v psích slinách… (makeup)

 8. Jejda, Inko, ty teď asi musíš chodit do dveří bokem a v podřepu, aby se ti ta svatozář nezlomila (chuckle) Ale jinak já se vůbec tvému líčení nesměju a nedivím, protože ináč by mi CD určitě brzy nadělila další přírůstek k těm mým třem gerontíkům, z nichž Beckynku, kterou máme z útulku doma teprve rok, se stále ještě naivně a při jejím věku asi i marně snažíme přetvořit „k obrazu svému“ 😉 Ale naprostý souhlas s tvým tvrzením – to navíc, co nám dávají, si nikdy, nikde a nikdo za peníze nekoupí – je to jen a jen o tom vzájemném soužití, souznění a toleranci, ačkoliv to poslední si ani my ani naši milášci rozhodně nepřipouštíme 😀

 9. ani nevíš,jak krásně se to čte…a s úlevou,že mám sice tlupu akčních kožichů, ale tohle přece jen ne… 😉 podrbání Majdě a pusu mezi uši Batmanovi…. (h)

 10. No, Inko………. myslím, že slovo nuda asi nehrozí, což? 😀 Hlavně takhle v noci 😀 😀

  1. Nuda – co to je?? Jestliže jedna nemá co dělat a chodila by od čerta k ďáblu, není nic lepšího než popadnout ďáblici a vyletět na prochajdu. Kde je psáno, že venku se je jenom dvakrát denně bratru pouhé dvě hodinky??

 11. Inko, hodilo by se obrátit si denní režim (rofl) ! Takové akční noci máme poslední dobou, co je Klérka stará.

  1. Zrovna dneska byl případ 2 – v půl druhé jenom vyčůrat, současně vyzmizíkoval Batman, hezky k mamince do postele – na zádíčka, nohy vytrčit a spíme. Takže vlastně krásná noc

  2. Nejste v tom sami i mne udržuje štěně v polospánku. Jak zašustí noviny, vyklopýtám a i se zavřenýma očima už do toho nešlapu.

 12. Zdravím.
  Tak jsme nebyly s krytím úspěšné.Asi jsme prošvihly ten správný termín,to nám potvrdili i u veta.Příště půjdu s Ritou na testy a nenechám to na mém odhadu.

  1. Pokud si nejsi s odhadem doby krytí jista nebo nemůžeš jezdit za psem opakovaně, radši si nech udělat testy (u prvního krytí se to na feně nemusí poznat). My měli výhodu, že bylo levnější zajet za psem o jednou víc, než si nechat dělat testy.
   Přeji, ať vám to příště vyjde.

 13. OT
  Dneska má svátek Lenka – tudíž všem našim Lenkám přeji krásný sváteční den, hodně sluníčka a kamarádů kolem sebe. A splňte si jedno tajné přáníčko (f) (f) (f)

  A dodatečně vinšuju ke včerejšímu svátku panu Emteskovi (pracovně nazvanému Oltes (chuckle) ) . (f)

  1. Milá Blážo (inlove) , všecko nejlepší, hodně štěstí a zdraví (rose1) (^) (rose1)

   MILÁ LENKO S., PŘEJU HODNĚ ZDRAVÍ, KLID V BARÁKU A KUS ŠTĚSTÍ K TOMU (rose1) (h)

   Lenny a další Lenky, který momentálně nedokážu vydolovat z hlavy (blush) – krásně si to oslavte (rose1) (^) (rose1) !!!

   1. ZANO,DĚKUJU ZA OSOBNÍ PŘÁNÍČKO. VČERA ZAS BLÁZINEC A MALOVÁNÍM SKLEPÉNÍCH STROPŮ, SDES SE OPRAVUJE OBOUCHANÁ VNITŘNÍ OMÍTKA NA FREKVENTOVANÝCH MÍSTECH CHODBY A TAKY SE DĚLALY NÁTĚRY STĚN. ZÍTRA PATRNĚ NABĚHNOU MALÍŘI SE ŠTĚTKAMI A VÁLCI A SNAD UŽ SE JEN BUDE UKLÍZET A PAK UŽ PATRNĚ KONEČNĚ NASTANE KLÍDEK. MÁME V TOMTO TÝDNU ZROVA SLUŽBU V DOMĚ, TAKŽE SI TO PATRNĚ OPĚTOVNĚ VYŽEREM I SE VŠÍM VŠUDY. OSTATNÍ NÁJEMNÍCI JSOU BUĎ STAŘÍ A NEMOCNÍ NEBO JIM JE VŠECHNO ŠUMÁK. UŽ JSE TO MĚLA DVAKRÁT TAKTO TAKY A NYNÍ MÁM ZAS TU SMŮLU. ALE BUDU SE BOUŘIT. NEJSEM NATOLIK FIT, ABYCH ZVLÁDLA ÚPLNĚ VŠE SAMA. MLŮADÁ NÁJEM,NICE DOLE KAŠLE NA ÚPLNĚ VŠECHNO A NEDÁ S NIČÍM Z MÍRY VYVÉST, I KDYŽ MÁ SCHOPNÉHO CHLAPA , KTERÝ JE MLADŠÍ NEŽ MŮJ JIŘÍ. MÁM SMŮLU, ALE NĚJAK TOM PŘEŽIJEME.

  2. Taky krásný svátek všem Lenčám včetně Kocourové !! a mojí neteřinky Lenčulky, která se teď zrovna drtí na bakalářku (rose1) (^) (y)

  3. Moc děkuju všem za krásná přání, posílám vám moc pozdravení a přeju všechno nejvíc nejlepší svým jmenovkyním (inlove) (inlove) (inlove)

  4. Lenky, Lenky, Lenky všechno nejlepší k svátku. (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 14. U nás se v noci spí, jen velmi podezřelé zvuky dokážou psice přesvědčit, aby vylítly z postele a rozštěkaly se. V létě, kdy máme otevřeno na balkón, dokážou rozvřískat většinu psů ve vsi… Kolem páté ráno vstává někdy jen kočka, která si zkusí zahulákat na schodišti (funguje jako roura, báječně nese zvuky), případně hlasitě hrabe v záchůdku a drápe na jeho okraj. Už mě to nebudí a jen si v duchu řeknu „no jo, koča drápe…“ a opět se ponořím hlouběji do spánku. To, že probuzená jsme nepříjemná, zjistily rychle děti i psi, takže kňourání a podobně si nechávají až na ráno….

 15. Tak to u nás se, naštěstí, spí celou noc. Pěkně zavrtaní u maminky nebo v pelíšku, budí se tak mezi 4-5.00. Ale jdou si ďobnout granulek, napít se a použít záchůdek a většinou zase zpátky do teplých důlečků. Jen když se už rozednívá, tak Ríša se uvelebí na parapetu a kouká do dvora na holuby a toulavé kočky, které se tam špacírují.
  Zrzík se z kytičky nehne a Melíšek mě jde budit čumákovkou a ducnutím. Ale občas se Ríša s Meldou ráno potřebují prohnat a to je pak príma, když na břicho skočí čtyřkilový kocourek a za ním téměř 6 kilo dalšího kocoura…….. to má fakt jedna co dělat, aby to udržela.

 16. Milá Inko, Tvá smečka se má u vás jako v ráji. A děkuju Ti za článek, hned je mi jasné, že jsem se spaním mohla dopadnout hůř než s Rozárkou; sem tam padající či hlučně se pohybující předměty za hluboké noci se nakonec dají poměrně dobře zaspat. (tmi)
  Přeju všem krásný den! (h)

 17. Tak mi to sežralo příspěvek (asi)
  Majda je moc pěkná a poměrně osobitá (hlavně ty noční výlety by mě ničily). Nedávno jsme potkali novofoundlandí holčičku cca 2 roky starou. Z mládí jsem měla pocit, že jsou větší. Tahle byla jen o pár čísel vyšší, než naše holky, samozřejmě mohutnější. Po chvíli seznamování se kamarádila, ale naše na ni byly trochu moc akční.
  Hru na bubáky známe. Momentálně hlavně s Derry (Ája se už neleká, Ginny už je také dost zkušená a už se bojí jen výjimečně). Takže už řadu let chodíme pohladit zaparkované zemědělské stroje, poplácat igelitové pytle, nakopnout zavátý kus polystyrénu. Jinak jsme normální (ale pro jistotu pěstujeme dobré vztahy s naší psychiatrií). Jen po zmizení bubáka už naše holky procházejí bez problémů.
  Ovšem o akčního Batmana jsme ochuzení.

  1. Tak teď jsem za úplného pitomce, protože poté, co to spolklo jeden příspěvek, tak to vyvrhlo oba…
   Jinak OT. Ája je březí. Na ultrazvuku máme potvrzenou březost. K počtu se nechtěl pan doktor moc vyjadřovat. Asi 5-7 (doufám, že ne víc.

    1. Taky by mě zajímalo, jestli budou spolupracovat. Vloni to bylo jiné, štěňata měla mladá a Ája jako zodpovědná babička vypomáhala. Jestli si Ginny troufne, netuším, spíš bych si tipla, že ne. Přece jen je Ája šéfová. A ještě je ve hře to mladé potrhdílo.
     První sourozence snážela Ginny špatně – bála se štěňat a trvalo skoro 5 týdnů, než si troufla se k nim přiblížit (a to jí Ája ani nezahrozila). O vlastní pečovala perfektně. Teď uvidí prvně v životě štěňata Derča.

   1. Evi (inlove) , blahopřeju vám. (f) Je moc fajn, že jste Áje dopřáli takovou zodpovědnou funkci po skončení její závodní kariéry. 🙂 😡

    1. Doufám, už jsme Áje slíbili, že žádná doma nezůstane. 😉 Aby se nebála rozrůstání smečky. Statistiku jsme už popřeli důkladně, tak bychom to mohli začít rovnat.

   2. Většinou to bývá víc, nee? Alespoň u Fleur musíme vynásobit dvěma, aby byl správný počet 😛 😛 😛 .

    1. Hele, neprovokuj! První vrh odhadli přesně, druhý se sekli o 2 kusy, třetí taky o dva, jenže to byly vrhy velmi početné (Místo 10 jich bylo 12). Teď jich má být 5 spíš o něco více. Má povoleno do 7. Vyšší čísla nebrat, dáma by mohla mít na stará kolena rozum. 😉 Zatím jsem diagnostické schopnosti našich vetů hájila, tak doufám, že nebudu muset měnit názor.

  2. Co se týče velikosti, tak opravdu si pamatuješ dobře, v poslední době jsou ti foundláci menší a menší. Majda je hodně kapesní, ale ono to stačí. Proto byl Mimouš při svém metráku živé váhy unikát a nějak stále koukám hodně nad Majdu

   1. Dík za informaci, to jsem netušila. Moji zámí měli před 30 lety fenku a tehdy mi připadala velká. Tahle nebyla o moc větší (na výšku) než moje holky. Byla samozřejmě mohutnější. Jsem si říkala, že už jsem stará, že za mého mládí byly hrušky sladší a foundláci větší 😉 . Hrušky nevím, ale u foundláků to není tím, že stárnu, hurá (inlove)
    Ale stejně je Majda hezká holka.

  3. ……chodíme pohladit zaparkované zemědělské stroje, poplácat igelitové pytle, nakopnout zavátý kus polystyrénu. Jinak jsme normální (ale pro jistotu pěstujeme dobré vztahy s naší psychiatr………..

   jehehééé – znám (rofl) (rofl) , hlavně v době puberty. Mám takový pocit, že v té době i pejsci vyrovnaní , občas začnou vidět bubáky. Ešátor coby štěně nikdy nic neřešil – když tedy pominu vrozenou nenávist k zahradní a polní technice a motocyklům 😀 😀 😀 😀 , kteréžto považoval za své třídní nepřátele (dodneška se začnu smát, když si vzpomenu na jeho boj s traktorem, který u nás oral a když zajel za terénní vlnu, Hošikus „srdnatě“ vyrazil bránit svou rodinu a vlast, dosvištěl na konec naší louky a!!!!!!!!!!……… „tjoprůser, to hovado uřvaný je tu!“……. traktor se mu zhmotnil zcela nečekaně před čumáčkem 😀 😀 😀 😀 Výskok, obrat ve dvou metrech nad zemí a zběsilý uprk za plot 😀 😀 😀 😀 oči jak letec při přetížení………. 😀 😀 jo , už se zase směju 😀 ), no nicméně jinak pohodička. A v tý pubertě měl najednou nápady, že mě nepřestával vyvádět z údivu, takže jsme poctivě chodili a ochodili všechno, co bylo nebezpečný. No a z dotazů lidí mám pocit, že tyhle lekavosti se v pubertě tak nějak objevují u vícero psů, kteří předtím byli neřešiči.

   1. eeeeeeejch to mělo být k předchozímu Evinýmu příspěvku 😀 jdu radši asi už domů 😀

    1. My pochopili k čemu to patřilo a ještě teď mi při popisu souboje s traktorem tečou slzy (smíchu). Jako bych to viděla. Máš pravdu, je to hlavně v pubertě. Derča s tím začala na podzim (v září, je novoroční) a zatím ji to drží. Ája i Ginny to v tomto věku měly také.
     Taky sněhulák se musí řádně seřvat, pak se psék opatrně odplíží a ještě se párkrát ohlédne přes rameno a zařve, kdyby se ten haj.. přece jen chtěl na něj vrhnout. Sněhulák obvykle stojí jak zmražený, to víš, tolik hrdinství najednou – to jednomu tuhne voda v žilách… A my jsme skoro mrtví smíchy. Jsou to zlatíčka, určitě nám prodlouží život nejméně o to, o co nám ho svými vylomeninami zkrátí. (rofl)

     1. jo jo, my se tomu smějeme, ale kde bychom byli bez psů bojovníků Náčelníků statečných srdcí? No?? Dávno už by nás všichni sněhuláci, traktory, sekačky, luxy, igelitky, kolotoče a já nevim co všechno by nás to smetlo z povrchu zemskýho 😀 😀 :D.

      Jsem si vzpomněla, když tohle Ešusa popadlo, jak jsme obrážely různé strašákové „atrakce “ vč. toho, že jsme navštívili místní kolotoče ve výstavbě, kdy jsem tam přepadla místní maníky a požádala je, jestli tam u nich nemůžeme chvíli pobýti. Vzhledem k tomu, že se kolotoče teprve usídlovali po příjezdu a stavělo se to všechno, byl tam slušnej rumrajch a ran jak u Verdunu, tak jsme si tam tak sedli a pozorovali cvrkot. DOkonce námi projížďku na autíčkách či labutích nabídli (rofl) (rofl)

      1. fůůůůůůůj hrubka!! Obráželi, obráželi jsme ne obrážely 🙁

       nemám psát tak hrozně rychle a bezhlavě.

      2. A svezla jsi hošíčka na labutích? (rofl) To by byl adrenalin, střelené psisko ve výškách… (rofl) Já se směju, ale představuju si nás. (rofl) To by mi asi život zkrátilo. Představa, že chce čuba 5m nad zemí vyskočit nebo ulovit sousední labuť (whew)

       1. včera k nám přiletěla straka, sedla,porejpala se v truhlíku a Norisku málem kleplo..plížila se jak Komanč, placatá,že placatější bejt nemohla a najednou hups a v ceste bylo sklo..straka zaskřehotala, vydala zvuk jako kulomet a odletěla…Noriska na ni číhala další 3 hodiny, než jí to přestalo bavit….

       2. no nesvezla, no. Ale víte proč? Z jednoduchýho důvodu. PROTOŽE JÁÁÁÁÁÁ JÁÁÁÁ SE BOJÍM VÝŠEK , to jelimanstvo by to natuty dalo v pohodě, ale já ne :D, dodnes je mou noční můrou vzpomínka, jak mě po probdělé noci v jakémsi klubu, donutil můj synovec k návštěvě kolotočů a já se bláhově domnívala, že ho udržím na zemi na autíčkách. Houby, houby, narval mě do labutí, vyrval mi páku a už to jelo :D, fuj, zase se mi udělalo mdlo 😀

    1. No jo Dalmatine – ale ono to tak opravdu je. Už když byl malej a hopsal ve vysoký trávě vyběhly nejdřív z trávy uši , oči a až pak malá pižla. A to mu zvostalo doposaváde, když se řítí prostorem, oči ho vždy předběhnou (rofl)

   2. Petro, tak teď jsi mi připomněla, jak ta od kikánů zachráněná pesinka Kirča, co jsem o ní psala u Chudínka Tobbyho, už vloni koncem léta běhala za MLP tlačícím na zahradě sekačku na trávu a poštěkávala částečně na něho a částečně na sekačku. No ale běda, jakmile sekačku obrátil a namířil si to proti ní – to se z ní rázem stalo klubíčko s ocáskem těsně pod břichem a hóóódně dlouhýma nohama nesoucíma vyděšenou pejsku zpátky k pánčičce slunící se na dece. A jakmile MLP a sekačka ukázali záda, Kirča naježila hřbet a vystartovala vyštěkat ty dva bubáky (MLP to doufám nečte 😉

    1. Laďko – jenom takové jazykové odbočení (to včerejší Bétéwéčko mne nějak nakazilo (chuckle) ) – neměla by jsi správně psát kicáni (wasntme) ? Aby v tom nebyl jazykovědecký hokej (chuckle)

     1. Musím se nad sebou zamyslet – já jsem se včera už k tomu druhému článku nedostala, protože se tu cosi vyvrbilo a já pak „makala jak barevná“ až do pozdního večera. Teď mě napadá – je to vůbec jazykově a politicky korektní „makat jak barevný“, resp. má to ještě nějaké logické opodstatnění (chuckle) Jinak výraz kikáni jsem si vypůjčila od našeho kamaráda, který měl v dobách „politické korektnosti“ obavy, že ho nějaký „dobrák“ nechá za slovo cikán pokutovat (fubar)

      1. Mě to zas připomíná nějakou předscénu či čo co jsem měl na desce s Voskovcem a Werichem.
       – Vůbec kikáni to je báječná věc. Ony ty jejich gusle a ten kimbál.
       – Ano, ano. Oni vás dokážou tak rozesmutnět. Ale tak krásně.
       – Takhle kdyby bylo na jednu deci, nebo na dvě deci, nebo na tři litry. Že by se zašlo někam do vinárny kde jsou kikáni…

    2. jojojo, technika je nebezpečnej prevít, to je známá věc. Ono i takový kolečko, s tím se taky dá bojovat 😀

  4. My máme také bubáky, zatímco Don se moc nebál a nebojí tak za to Luxík je bojínek. Bojí se vzdouvající záclony, strašně se letos vylekal frézy na sníh, nemá moc rád ani myčku i když na tu si už trochu zvykl. Nevím jak na něj, hladím taky bubáky ale moc to nepomáhá.

 18. Majda je moc pěkná holka. Nedávno jsme potkali fundlandí holčičku (cca 2 roky). Naše holky koukaly – byla na ně mohutná, nejdřív se trochu vzájemně okukovaly, ale pak by se k naší smečce přidala. Jen mi dřív připadali novopundlanďani větší. Tahle holka nebyla o moc větší než naše (tak 65 cm), ale samozřejmě mohutnější. I když náš metrák psů (možná o fous víc) měl zřejmou váhovou převahu. A tahle holka byla daleko rozvážnější, než naše pometla.
  Hru na bubáka známe. Seřvat je nutné, hlavně Derča to pečlivě jistí ze zálohy. Ale když bubák zmizí (chodíme si poplácat zaparkované zemědělské stroje, prohlídnout igelitové pytle , nakopnout kus polystyrénu – prostě jinak jsme úplně normální), tak ho při příští procházce neřeší. Jinak nejen Majda nejde vzít do náruče a odnést. Když jsem nesla Derču jen pár metrů z rentgenu, tak jsem funěla a doufala, že to záda vydrží. A to je z našich holek nejlehčí.
  Ovšem my to máme zjednodušené o to, že nás (ani kolemjdoucí) neloví Batman. Ovšem za blázny jsme již dlouho a nenápadně si pěstujeme dobré vztahy s naší psychiatrií. (rofl)

 19. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Užíváš si spoustu radosti se svými zlatíčky… (chuckle) Psice značkující doma, kocouřisko lítající po venku a lovící kolemjdoucí – to jsou určitě dobré nervy. Tuna bahna a vody a skákavé radosti vás nepřekvapí, na to jste zvyklí od předchůdců…
  Sluší to (cat) i (dog) a je jim u vás určitě mocmnoc fajn (inlove)

 20. Inko i Jirko, vaše články si v klidu přečtu zítra, budu mít více času. Vrátili jsme se z procházky a teď jsem doháněla alespoň tu krásnou dnešní diskuzi (u nás ještě pondělí).

  Ale neodolám přidat OT, snad mi odpustíte.

  Byl u nás prodloužený víkend (dnes státní svátek). Bílá fenka Sadie byla od pátku odpoledne do úterního rána sama a my na ní dohlíželi. Zase z toho ale vytěžila denně dvě procházky, místo jen jedné dopolední. Jeli jsme tam vždy po večeři a hodinu s ní chodili v jejím okolí. A když k tomu ještě přidám dvě další procházky s Trixie – měli jsme víkend ve znamení psů.Bývalá sousedka Kris teď bydlí 6.5km od nás. Manžel ale z lásky k Sadie pro ní denně (kromě víkendů) jezdí a bere jí na procházku do parku a jeho okolí. Sadie do auta naskočí s nadšením, ale pak celou cestu sedí choti klidně na klíně. Jednou (někdy i 2x) týdně jí ale přiveze na 2hod. procházku do naší čtvrtě do jijích „starých lovišť“. A to s nimi pak chodím i já. A právě to jsme udělali dneska ráno. Manžel mi vždycky popisuje, jak Sadie vyvádí, sotva pozná, kam že se jede. Proto jsem dneska jela Sadie vyzvednout s ním, abych to také zažila a mohla nafilmovat. Zdejší procházka je totiž pro Sadie radost nad radost. Když tu bydlela, do přilehlé divočiny (se spoustou čerstvých vůní) chodila moc ráda. Když jsme jí dneska z jejího domu vyzvedli, po prvním uvítáni seděla 2km v klidu. Jakmile ale poznala, že se blíží odbočka „tam“, byla radostí bez sebe. Nadšení, jaké předvadí nejvíce na třetím videu (č.007) jí vydrželo celé další 4km k našemu domu. Pochybuji, že jinde, než tady by choti prošlo, mít takhle natěšeného psa v autě. Přikládám několik videjek na ukázku. Manžel je opravdu skvělý řidič, já bych tutově bourala. Nezapomeňte si pustit zvuk.

  http://marickac.rajce.idnes.cz/Sadie_jede_na_prochazku

  1. Maričko, obraz mi nejde, ale slyším ten „zpěv“ 😀
   Náš Rony takhle vyšiloval, když jsme z města jezdili do nynějšího našeho bydliště. Říkali jsme, že si vezeme s sebou radio, které se zapíná na patnáctém kilometru (chuckle)

  2. Tak tohle kvílení (ale Borůvka řve víc) důvěrně znám. Ječí při zabočení na křižovatce u nás na vsi, při objíždění Intersparu v Brně, protože kousek za ním bydlí moje máti, a při vjezdu do vesnice, kde mají naši chalupu. Jak to poznává je mi záhadou. Protože na chalupu třeba nejezdí moc často, ale ta zahrada je „její“ a vyhazuje odtud cizí psy, kočky a kosáky 😀 Bráchův Bárny se nikdy nenaučil, že zahrada je prostor vymezený travnatými mezemi a dál je zakázané území, Borůvka to dodržuje (protože by na ni někdo hulákal a jí to za to nestojí). 🙂

  3. MARIČKOOOOOOOOOO – krása 🙂 , díky za Sadie, že jí tohle všechno dopřáváte a díky pochopitelně i za Trixie. (h)

   1. K tomuhle se musím přilípnout, protože za to vám oběma patří opravdu velké díky a na Sadie je i beze zvuku vidět, jak moc jste ji tím potěšili a jak moc vás má ráda. Jinak naši gerontíci takhle znějí, když jedeme na vycházku „do lesíčka“ – oni už všichni neujdou tolik, co dřív, takže, aby si aspoň trochu užili lesních pachů, tak je do lesíčka z chalupy vozíme a ten moment před otevřením dveří to je přímo koncertino grosso !!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN