PSI: Jak Nastěnka roste (5)

Tak jsem opět zde s hlásáním o růstu naší princezny. Vlastně napřed se musím omluvit a taky vysvětlit proč hlásám až tak pozdě. Je to jednoduché, chtěla jsem začít poslední díl o růstu s tím, že je z naší krasavice Junior šampionka a houbeles…..není a bohužel se nám přestalo na výstavách dařit.

 

 

Nějak se mi nedaří pěstovat výstavní kožíšek a taky by mohla být fenka více osvalená. A když už jsem v těch špatných zprávách tak ještě jedna a slibuju, že poslední, v listopadu jsme museli nechat uspat našeho kocourka Peťu. Ach jo, byl to fajn kocourek…

A teď už veseleji  🙂  poslední hlásání končilo v srpnu. Na konci září začala Nastěnka hárat. První týden probíhal docela v klidu, kluci ji moc nečuchali. Druhý týden si Terry uvědomil, že ta fenka voní nějak jinak a začal vrkat na Frogáška. Tak jsem požádala své rodiče o pomoc a milá Nastěnka odjela na hárací prázdniny. Moji rodiče jsou lidí hodní a ta malá mrcha je prokoukla okamžitě a odmítla jíst granule, myslím, že mi maminka neustále nevěří, že u nás Nany opravdu ty granule normálně baští  🙂

 

 

Takže Nastěnka papala masíčko a těstovinky a jako pamlsky vyžadovala sušené maso, spinkala v posteli a prostě si prázdniny užívala. Naši hlídali zodpovědně  🙂  a já doma jsem se připravovala s Terrynkem na zkoušku. Když se Nastěnka vrátila musel být Terry v kleci jen jeden večer a pak už ji dal pokoj zato s Frogáškem zamávala.

Vůbec ho nezajímalo, že mu Nastěnka dávala najevo, že fakt NE!!! Byl nešťastný on i fenka. Tak byl vykázán na chodbu a trucoval a trucující Frogi je demoliční četa, tak jsem přišla o rifle – vykousal v nich dvě díry, takže po zalátání jsou nositelné „na lítačku“, ožral cvičákový batoh a tašku do práce, a jedny kostkované gatě rozebral na nitečky. Doufám, že do příštího hárání bude hotový kotec.

 

 

Po hárání jsme princeznu přeměřili a zvážili, měří 45,5cm a váží 11kg obě míry jsou přijatelné. V rámci osvalování chodíme na výlety a házíme kroužky nebo talíře. Talíře miluje. Taky ji baví stopování. Ví na co má nos, jednou jí utekl Terry a ona si ho vyčuchala  🙂  Jinak je poslušná a zatím se vždy na zavolání vrátila. Auto stále nemusí ale už neblinká neslitná, je ochotná do něho vyskočit ale pro jistotu je na vodítku když jdeme k autu, už mi párkrát utekla domů potvůrka.

Povahově je jiná než Terry. Je víc svoje, není tak nadšená jak on, spíš vyčkává co bude, co jsem to vymyslela. Terry se raduje, že se bude něco dít a ona stojí opodál a číhá… ale co zná a co má ráda, třeba talíře nebo stopy tak to se raduje a celá se přetáčí ve výskocích a nadšeně štěká. Stopování ji opravdu baví a je radost se na ni dívat jak pečlivě čuchá svůj čtverec.

Naučila se vyskočit na výstavní klec, na které se oba češou, a kupodivu skáče ochotně i když ví, že bude česaná. Doma si myslí, že je šéfová  🙂  všechno hlídá, hračky si stěhuje na pelech, a chce všechno a hned. Taky je zvědavá jak Terry, všechno co vezmu do ruky, musím ukázat. A mají jeden dar, telefon do ruky znamená bitku a vrčet a štěkat a prostě dělat kravál  🙂

 

 

Přitom Nastěnka si jindy hraje s Terrym mlčky, jenom Terry musí vrčet bručet vrkat brumlat a poštěkávat. Terry před ní musí prchat do klece, to je jeho hájení, tam za ním neleze…

A úplně bych zapomněla na tu Terryho zkoušku. No ovšem nemáme ji  🙂  zlatíčko moje kudrnaté zapomnělo na stopě odbočit a když jsem mu chtěla napovědět a malilinko potáhla za stopovačku, Terrynek cíťa na krček se zastavil a urazil se a zkoušku uděláme na jaře  🙂

Hlásání o růstu naší Nastěnky skončilo. Ale třeba vám něco napíše Frogášek.

Pod dohledem všech výše uvedených chlupatin sepsala Pája

 

Aktualizováno: 18.2.2012 — 07:35

143 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Moc pohodové povídání ze života jedné psí smečky – a prosím ta rybička (kapr???) je přímo osobně ulovená Nastěnkou nebo Terrýskem? Vypadá totiž dost kompletní a neporušená (chuckle) Anebo je to o čekání, až se panička rozhoupe a vyrobí z rybičky dobrůtku, ze které se dostane i pesíšům 😀

  1. kapřík byl uloven mým tatínkem nadšeným rybářem, určitě z něj moje maminka nějakou tu dobrůtku vyrobila…a určitě se dostalo i na ty chlupatiny 🙂

   jinak Nastěnka se specializuje na lov Terryho, resp. jeho přední nožky jedno které a pak zakázaný lov naší kočky, jenomže od čeho jsou zákazy…..? (blush)

   Terry loví nejraději figuranta, pak freesbee

 2. pejskove jsou moc krasni a chytri. nase holcicka knedlicka cessy mela 48 cm a 16 kg, byla uplne na horni hranici vysky. nastenka je jeste mala, do svalu urcite doroste.

 3. Pájo (inlove) , se zpožděním, ale přece: Nastěnce věřím, její čas ještě přijde. Vzpomeň si jen, jak dlouho princ Utěrka nemodral a nemodral. Každý pejsek potřebuje prostě dozrát a každý to má jinak.

  1. Pájo, psala jsem ti podobně pod dnešním článkem o supersuperlativech. Nastěnce držím palce na junioršampíka, ale třeba my ho nikdy neudělali, naše holky dozrávaly pozdě. Bude kdyžtak „jen“ normální šampion (inlove)

 4. OT. Velmi OT: Zatím jsem naživu a nepolámaná. Ale předevčírem bylo namále. U nás nikdo neodklízí sníh, tedy odklízí se jen pro auta a chodci nabijte si hubu. Chodila jsem po sněhu na trávníku a ledu na cestách se tak vyhýbala, město tam totiž ani neposype. Ale led se začal pěkně roztahovat a na takovém místě jsem tedy předevčírem večer upadla na pravý bok. Neslyšela jsem praštění ani jiný zvuk tak jsem usoudila že jsem si nic nezlomila. Já se totiž lámu hlasitě, i ten loktem Jarky Adamové přeražený nos bylo slyšet v celém hledišti Komorního divadla jak mi i režisér Láďa Vymětal potvrdil. Bylo to asi v roce 1965 na zkoušce představení Služky od Jean Geneta. Už se nepamatuji jestli jsem hrála Solange nebo Claire. Ale to nic, to odbočuji.
  Takže teď sice nic zlomeného ale já se nemohla na té ledové ploše zdvihnout. Já už mám zatěžko se zdvihnout i mimo ledové plochy, kolena protestují a protest je vyjádřen silnou bolestí. A tak jsem hlasitě hekala a snažila se posunout na vhodnější místo. Nakonec jsem začala volat i o pomoc. Do toho mě Garyk soustavně kousal do nohou asi jako to dělají psi ovčáci ovcím. Byl z té události děsně vynervovaný. Poštěkával, vrčel a kousal mě, na jinou pomoc nepřišel trdlo moje psí. Měla jsem sebou „nordic walking“ hůlky a tak jsem se nakonec za děsného hekání vyškrábala do stoje. A v tu chvíli doběhl pán z blízkého domku, jenom v tričku s krátkým rukávem, mně na pomoc. A hned radil kudy mám jít, což nebylo zapotřebí mířila jsem zase na trávník zasypaný sněhem, kousek od nás bylo dětské hřiště. Už k lesu nechodím, Garyk se musí spokojit cyklistickou cestou. Bude to otrava než ten led sleze. A i na té cestě je odklizeno pro kola ale ne ten proužek označený pro chodce. Předstíráme s Garykem že jsme kola. Cink cink!!!
  Máte někdo vysvětlení Garykova chování? Stále o tom „grubblar“ (- hloubám) protože ve Švédsku se prostě
  „grubbla“ musí nic jiného tu nefunguje. 🙁 🙂 Tomu klukovi ušatému muselo v tu chvíli přeskočit, jiné vysvětlení pro jeho chování nemám. (dog) (think)

  1. Jejda to jsem ráda, že sis nic nezlomila. A Garýk Ti chtěl pomoci, jenže to jinak neuměl. Škoda, že jsi tak daleko, že nemůžeš přijet na nějaké Pražení, tvoje vzpomínky na divadlo by byly moc zajímavé. Bylo by fajn, kdybys mohla něco sepsat.
   V Praze už sice není led, zato hooodně klouzavé bahýnko a podmáčený terén a já sestupovala po schůdkách složených z cihel a betonových kvádříků. No a jeden ten kvádřík mi pod nohou ujel a už jsem to na tom bahně nevybrala a řízla sebou a mám natlučená kolena jak malé děcko. A Arinka jen stála a koukala, co blbnu 🙂

   1. To je mi líto že ses pomlátila, ale hlavně že to nebyly zlomeniny. Foukám foukám na kolínka, ať se brzy zahojí. (wait)

 5. K odpočinkovému kafíčku jsem si dala Nastěnku a obojí mě postavilo na nohy – měla jsem tu od středy obě vnučky a sotva se dnes za nimi zavřely dveře, padl na mě pocit vyždímanosti a potřeba několik příštích hodin nic nedělat a hlavně na nikoho nemluvit. 😡
  Nastěnka určitě zaboduje na některé příští výstavě, držíme (y) vám oběma, abyste tu šampiónku vybojovaly! Taky mě překvapila její váha, tipovala bych víc jak 11 kg – a zatím v tom huňatém kožíšku se skrývá štíhlounká slečna! 🙂 Těším se na příští hlášení zase od Frogáška – nezapomenu na to, jak si na Podmitrově doširoka rozložený blaženě užíval hlazení a drbání! (h)

  1. … No to se vi, ze se sejdem, za sedm let, ci pristi tejden, budeme hrat, budeme zpivat…. (u) To byl dobrej chlap.

  2. Ale ne! To je smutná zpráva, zase kousek mládí fuč a zbudou jen desky, kazety, CD a krásné vzpomínky na různé potlachy a přepsané písničky ve zpěvníku s jednoduchými akordy. Měla jsem ho moc ráda. (rose2) (u)

  3. No to je právě to proč mám pocit že visím ve vzduchoprázdnu. Neznám pana Jaroslava Velímského. Schází mi takovéhle styčné body s vámi ale i se zdejším obyvatelstvem, nebyla jsem při mnoha příležitostech přítomna. Ani v bývalém domově, ani tady.

   1. Kapitán Kid je – vlastně byl – pilířem naší trampské scény – spolu s Wabi a Miky Ryvolovými.

  4. To je mi líto – mám odjakživa ráda folk a country muziku a kapitán Kid byl nedílnou součástí mého folk a country mládí (u) Taky jsem kdysi ráda četla jeho sci-fi i detektivní povídky, ale ono se říká, že na koho si lidé vzpomínají, ten jakoby neodešel…..

  1. Koukla jsem jen na ten poletuchovy segment, a bylo to fajn. A Lucka ml. je sikovna devcica. (sun)

  2. Ano děkuji už jsem se dívala. A Václav je tatínkovi nesmírně podoben. Co nám jeho otec prováděl v představení … jo myslím že se to jmenovalo Zázraky se stávají, bylo to první představení které jsem hrála v Městských divadlech. Já budu muset sebrat svoje síly a vzpomenout si na události které jsem zažila ve svém zaměstnání. Bylo toho vlastně dost i když jsem po ukončení DAMU stihla hrát jen 9 let.
   Jestli je ta milá Lucka podobná své mamince nevím, ale to můžete posoudit asi vy. 😉

   1. Ano, je jí moc podobná, nejen fyzicky, ale hlavně laskavostí a krásným přístupem ke zvířátkům. Obě jsou to moc milé a vzácné dušičky. Máváme z pelíšků (cat) x3.

   2. Velká kočko, opatruj se, ať někde nespadneš! Prosím, zalov v paměti a sepiš nějaké povídání!? Posílám (sun) !

    1. Milá Alex, obojí se lehce řekne ale…. 😉 🙂
     O mých pádech rozhoduje momentálně led na cestách, býval to jeden čas i Garyk. A moje hlava má na starosti tvoji druhou žádost pokud už v tom není zapletenej ten zatracepenej Němec. (chuckle)

    2. K te prosbe se velmi pridavam. Sepis to Velka Kocko. I kdyz to nemusi byt 100% akuratni – ja uz si taky nejake veci pamatuju s mezerama, ale ta atmosfera tam bude. Nejen, ze nas to potesi, ale hlavne ti to udela radost – si myslim.

     1. Jo, az to budes sepisovat, tak si to pis do Wordu nebo co mas na pocitaci a pak jen zkoppiruj na Zviretnik. Nechceme zadne frustrace, jako ze to server sezral. (h)

   3. S Vaškem Vydrou se potkáváme na akcích a občas si píšeme, ráda mu vyřídím, co jsi napsala a dám mu na Tebe i mail….

 6. Tak jsem se konečně zbortila s první pomocí – sklenkou vína k H.Poirotovi. Celý den jsem vyklízela patnáctiletý nános krámů z přilehlých prostor kanceláře, kde potřebujeme místo na zboží. Znáte to určitě sami: tohle se bude hodit, šup s tím do regálu! Někdo načne jar na nádobí, pak druhý, pak třetí a rázem je tam těch načatých lahví 5. To samé s ostatními čistidly, špinavými hadry od všeho možného, zbytečnými krabicemi a dalšími krámy. No, pak následovalo odchlupení domácnosti, neb chlapečkové cítí jaro a línají jak o život a po dvou dnech v letu jsem se zastavila až teď před chvílí. A UŽ NA NIC NEŠÁHNU a budu se jen pustě flákat.

  1. Děvče, jak já Tě chápu! Přesně po pěti měsících jsem sebrala odvahu hrábnout do manželova archívu a začít třídit – padesát let špičkové vědy a všech myslitelných přidružených papírů, konceptů, pracovních verzí, kopií, dokumentů, studie, knihy, granty, korespondence, na stará kolena vědecké hodnosti a řízení (až zmizeli komunisti), výukové programy na dvou fakultách… – taky jsem pro dnešek skončila u Poirota s balíčkem miňonek.

   1. Tohle dělala po úmrtí tatínka moje mamka. Bohužel mě k tomu nepřizvala a tak se vyhodilo mnoho dokumentů, které bych byla ráda dochovala. I proto, abych svého otce víc a lépe poznala. Spousta věcí z jeho života mi tak zůstala utajena. Možná je to dobře. Už je to minulost a nikterak jí to nemám za zlé.
    Tohle byly nashromážděné krámy, které musely pryč. Ale současně se provádí archivace toho, co musíme archivovat a skartace toho, co skartovat můžeme. Není to jednoduché. A hlavně to není záležitost na týden! Ještě se do těch kontejnerů hodně naběháme.

    1. Karolíno, běhání ke kontejnerům Ti přímo závidím. Budu muset také začít trénovat :S . A já bych spíš potřebovala náklaďák (envy) .

    2. Naštěstí jako historik mám na to odbornost, dělám dvě paralely, pro potomky a pro univerzitní archív, ještě si máknu!

     1. Dobre delas, baty. Verim, ze to musi byt tezky, ale s odstupem casu v tom muze byt i poteseni. (h)

      Jo, a ten Poirot v serialu, to je naplast na dusi. Zrovna minuly tyden jsem nekolik dilu shledla, kdyz musim sedet se zakonenou hlavou v kresle. 🙂

 7. U žabek prší a je bahna na metráky. Psice spí a nijak vášnivě se ven necpou. Asi tuší, co by je čekalo- mokrej kožich (rain)

 8. Milá Pájo,
  díky za zprávy ze života Vaší smečky. No vida, když jsem viděla Nastěnku v Podmitrově, tak jsem byla přesvědčená, že je to nejhezčí kerryčí holčička v zemích českých a on se našel někdo, kdo si to nemyslí! Ale ona to určitě na příští výstavě zvládne (a Terrynek stopování taky dopiluje). Moc se těším, co nám napíše Frogášek.

  P.s.: paní z Čipsína mi říká o její Týně: jako pes krásná, jako knírač škaredá (chuckle)

  1. Ech – máme přešaltovaný notebook, tak proto jsem aniňouma

   A navíc pět a sedum NENÍ třináct :O !

 9. Tak jak avizoval Jiný Honza. Před chvílí skončil pořad Máte mě! s Václavem Vydrou na ČT2 a hádejte kdo tam vystupoval v hlavní roli (kromě V.V.)?! Družka našeho známého Úchyla!! Laura! A ta sympatická mladá ošetřovatelka je dcera Lucky V? Je to dobré zařízení tohle Terárium. Vy jste tam byli na Venčení, že?

  1. Taky jsem se koukala, bylo to moc hezké!
   Poletucha je úžasné stvořeníčko a celé to zařízení vypadá moc sympaticky. Už mám naplánován výlet na příští víkend!!! Zřejmě sobota.
   Čímž nabízím odpolední výlet do Dubče těm, co jsou z Prahy a chtějí se svézt – 4 osůbky se mi do auta určitě vejdou a pak si někde dáme dobré kafčo. Určitě bych to tam ráda viděla.

  2. Jé to je super, že se poletuška líbila! Já jsem to nakonec neviděla, jelikož jsem v práci, ale snad se to nahrálo. A příští neděli by mělo být pokračování, tentokrát hadi.
   A já tu jsem jak na trní, protože to vypadá, že bude rodit další opička – kosman. Nejradši bych tu dneska spala 😀

   1. Lucko, bylo to moc hezké, s manželem tento pořad sledujeme a i kdyby Jiný Honza neposílal taháka předem 😉 , hned jsem věděla, že je to od Vás, protože tyhle poletuchy jsou JENOM u Vás v Teráriu. Jakmile budu mít cestu k naší Matičce stověžaté, musím se zajet podívat na Vaše zvířecí zajímavosti.

    1. Taky mám tenhle pořad moc ráda a VV je v tom úplně úžasný.
     Moc se na tu návštěvu v dubči těším.

 10. Hezkou neděli, u nás se rozchumelilo, mokrým, těžkým sněhem. Ale prochajdu jsme zvládly, sice pomalou, šouravou, kvůli Klérce a Arce (obě už jsou hluché, absolutně a mají zákaly na očích), ale šlapou statečně.
  Betí týdeníček hezký, Hynšta ve sněhu má také velké kouzlo, o Betce je to samozřejmé. V mém okolí je to jediná doga takhle turistická (h) .

  1. Tady na střídačku leje a sněží… Až to zmrzne, tak to bude psina :O – neboť s výjimkou hlavních silnic je všude vrstva ujetého ledosněhu…. Beriéry navršeného sněhu odtávají, voda teče proudem… Bude veliké kluziště…

   Betka mi dělá radost – je stále stejně praštěná Kosatka dravá (bat) . I hluboký těžký sníh zatím zvládá, i ty mrazy přežila bez jediného zakulhání. Ťuk, ťuk… ať to dlouho vydrží.

 11. Všem oslavencům všechno nejlepší a ještě lepší. Jen prolétám (spíš se probelhávám kolem – včerejších 14 m2 plovoučky u ČTN mě dokonale složilo) a připomínám, že dnes by mělo být v Máte mě o jisté naší známé.

 12. Děkuji za přáníčka, moc mě to potěšilo 🙂
  Narozeniny jsem oslavila prací, měla jsem mít volno, ale tak nějak se přihodilo, že jsem musela do práce…

  A já odcházím za buk, žiju, ale nijak moc vesele…

  Jo a ještě chci zvláště poděkovat Zdeně b.p. za její taneční odkaz, mám to v oblíbených a určitě jsem velkou měrou zvedla sledovanost

  Hezkou neděli všem

 13. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Venku taje sníh (ale máme ho stále dost a dost), je těsně nad nulou. Prší…

 14. Pájo, Nastěnka je krásná pejska a na to „daj-li ji medajli, nebo nedaj-li jí medajli“ má ještě spoustu času. Hlavní je, že je milovaná a to ona je stejně jako Terry a Frogi. Je mi moc líto kocourka Péti – asi také už přišel jeho čas.

  A jak prosím tě v těch jejich kudrnatých kožichů vyčesáváš sněhová závaží, která si kerýsci určitě z vycházek přinesou domů?

  Nastěnka na toho krásného kapra kouká s rozpaky – neví jestli před ním má utéci, nebo ho plácnout. To já bych neváaha a s chutí si ho dala, Už jsem ho nejedla ani nepamatuji.

  Přeji všem hezkou neděli, u nás se dnešní noc asi budou čerti ženit. Střídavě prší a leje celý cen a v noci mohou dokonce hrozit tornáda.

  1. Ahoj Maričko,

   sněhové koule z pacek se sundávají ve vaně vlažnou vodou a pak vyfénovat kožich 🙂 jinak to nejde, ale třeba na Nastu se chytá sníh víc než na Terryho, ona má kožíšek jemnější než on ale když řádí spolu tak jsou sněhuláci oba

   kapřík se jí líbil, fotili naši když byla u nich na háracích prázdninách

   Petřík byl mladý kocourek, 2,5 roku, dostal kočičí infekci a selhávala mu játra…..

 15. tak Betí týdeníček i dnešní výlet jsou tady:
  http://drporkert.com/dogy/images/beta/0212/index.html

  Mimochodem – fotky nejsou přeházené – kafíčko se podávalo cestou tam i zpátky pod stejným skalním převisem (chuckle) Vyráželi jsme od kapličky v Srbsku po červené až na Hynštu. Po modré značce až do ostré zatáčky – kde jsme přešli kousek lesem zpátky na červenou (a tam bylo kafová zastávka) a vrátili se do Srbska.

  1. Jo ze Srbska, tak tam jsme se dopoledne mohli i potkat. Byli jsme v Branžeži-Kurandově u kamaráda. V létě tam chodíme ze Srbska pěšky ale teď kvůli Doníkovi to už nemůžeme. Na podzim jsme šli na procházku v lese za Kosteckou křižovatkou, my staří s Doníkem jsme se vrátili k autu a Jana s Luxem šli dál po ,,značené cestě“ do Dobšína. My jsme jeli autem naproti. Jenže dál na cestě značky na stromech zmizely a zůstaly tam jen bílé proužky a bylo docela zle. Ještě, že jsou mobily. Začalo se rychle stmívat a my jsme se hledali protože mezi Dobšínem a lesem je ještě vesnice Kamenice která tam vůbec není uvedená. Je tam cesta i k pomníkům. No, nebudu ty nervy rozvádět, nakonec jsme se našli ještě před setměním v té Kamenici u mapy.

 16. Milá Pájo, i nám bylo na výstavě řečeno, že je Světluška krásně pigmentovaná (u blenheimů to bývá problém), předváděla se vesele, ale- potřebuje vyplnit tváře a to teda fakt nevím jak, ale snad to nějak dozraje samo… jinak je to kamzík první kategorie a děsím se jakékoli další výstavy. Ovšem venku lítá, vyhrabává myši a je šťastná- ty výstavy jsou jen doplněk, kdyby to náhodou vyšlo. Vlastně jsme se doteď nenaučila, jak mám psa předvádět- na té první výstavě jsme parádně zvorala to, jak mám chodit ten čtverec a trojúhelník. Ovšem ve třídě puppy mi to prošlo, příště není jisté, že by chtěli uznat, že fenka má blbou paničku 😀 U tebe předpokládám, že tyhle věci umíš, tudíž rozhodčí špatně viděl.

  1. jojo, nkěteré výroky rozhodčích jsou opravdu báječné…. mám doma spoustu berňáků a kerrýků 🙂

   no s Nastěnkou jsme se dopracovaly k tomu, že ji nevystavuju, furt se na mě v kruhu dívala, zvedala hlavu a tudíž i uši…..takže ji učíme, že já su mimo kruh a že se na sebe budeme usmívat 🙂 a ta slečna co ji předvádí je nedůležitá….

   určitě to natrénuješ, vlastně na tom není nic těžkého 🙂 škoda, že se vystavujete v jiný den než kerrýci, to se asi těžko potkáme….a podpoříme (y)

 17. Pájo, díky za povídání o Nastěnce. Je krásné sledovat pejsku od jejího příletu postupně tak, jak se vyvíjí. Je vidět, že je to šťastná fenka a myslím, že i ty tituly přijdou. Držím palce (y) Třeba Derry od EvyŽ si také bude muset počkat, jste holt ty pozdější typy a kožíšek nakonec bude ten správný a i ty svalíky budou jak se patří. A Terrynek ty zkoušky také zvládne. (h) (y)
  A připomínáš mi, že zase budu muset někdy spáchat nějaké zprávičky o Amálce.

  1. děkuji (f), napiš o víle Amálce 🙂 je to moc krásná kočička.

   Určitě semtam něco napíšu i v budoucnu….

 18. Připojím se ke gratulantům, vše nej milé dámy (f) (h)

  Nastěnka je krásná, asi se paní rozhodčí špatně podívala 😛

   1. JAJKÓÓ, BĚŽELY CCA 3 EMÍLKY, ALE NIC NEPŘIBĚHLO NAZPĚT. ČETLA JSI VŮBEC?
    JINAK , PÁJO , TVÍ KERRÝČCI JSOU KRÁSNÍ. PAMATUJU SI JEŠTĚ Z MÁCHÁČE, ALE NEVÍM KTERÝ TAM BYL.JSOU TAKY ŠIKOVNÍ, TAKŽE BYCH NA NĚJAKÉ VÝSTAVY ASI KAŠLALA.

 19. ufff – dobyli jsme Hynštu. Kdo neví, co to je – tak se jedná o uměle dotvořenou jeskyni v pískovcových skalách nedaleko Příhraz v Českém ráji. Někdo píše zbytky hradu, jiný Modlitebna, jiný poustevna… Ať je to co je to – je to vzhledné místečko. Beta byla vynikající kamzík – ve dvou místech jsem měla strach (ledopády a 10 cm sněhu ve strmých průrvách mezi skalami) – ale je šikovná. Dvě a půl hodiny náročného pochodu – byli jsme pochopitelně prvochodci na zasněžených cestách – holt Zlatá stezka Českého ráje v tuto dobu lidmi neoplývá…
  Asi nás budou bolet nožičky (chuckle)

   1. Čas jde měřen tikotem hodin a ty zano pomaloučku, polehoučku sluníčkově … (sun) (o)

   2. jak se píše v článku – značení chybělo. Ještě vloni v dubnu chybělo – a my tehdá Hynštu nenašli… Rozcestník je nyní opravený (takže základní směr je jasný), a hlavně není listí – takže stařičké vybledlé značení ke hradu jsme tentokrát nepřehlédli. Píše o složité cestě – no – dolů to šlo hladce, ale věděli jsme , že se musíme zpátky i vrátit… a tak jsme fakt váhali, jestli psici dovolit sestup. Ale je to holka šikovná. Šlo jí to i nahoru – a měla takovou radost, že mě nechtěla nechat vylézt a „zašlapávala“ mě zpátky… moc príma akce – páník se málem uřechtal, a já neměla od té chvíle jen nacucané mokré nohavice ke kolenům (sněhu mokrého a těžkého bylo fakt dost), ale i pošlapanou a oslintanou hlavu… (chuckle)

    Hezké místo – a zase není až tak známé, takže i v sezóně stojí za návštěvu.

    1. Ty, jo, oni jezdí skoro kolem nás ale aby přibrzdili na kafčo a nechali nás obdivovat Bettynku naživo to ne. Tak byste jeli místo po dálnici z M.Hradiště nebo Příšovic po údolí. Ale dneska jste museli být mokří, sníéh je pěkně nacucaný.

     1. no – přiznám se, že jsem byla ráda, když jsme se dostali na „normální“ silnici – protože ta k Branžeži byla jedno zrcadlo… uježděný ledosníh bez posypu…
      Šlo se blbě (byť všude po značených cestách), bylo to těžké a mokré… ale zase to mělo své kouzlo – třeba mě nikdy nenapadlo, že ve velikých mrazech promrznou pískovcové skály a v dnešním vlhku a relativním teple se na nich bude tvořit námraza. Skály měly stříbrný jiskřivý přeliv… to jsem dřív nikdy neviděla (wave)

   3. (sun) Zano, to mám radost, že už jsi vykoukla do světa (sun) !
    Hynšta kouzelné a zajímavé místo. Těším se na Betí týdeníček japato budou vypadat zimní fotky.

 20. Kouká na toho kapra krapet obezřetně (rofl) Krásná psice, ať si komisní komise hlásá, co chce.

 21. Pájo, výstavy-nevýstavy, zkoušky-nezkoušky, Tvoje smečka je krásná a ZDRAVÁ. A to je obrovský dar.Zkoušky jsou zábava, také budeš mít jednou úspěch a na výstavní posouzení nedej. Tam hraje roli lidský element a někdo má rád holky tlustý a někdo hubený. Držím dál palce, aby Ti ta Tvoje zlatíčka dělala radost!!!

  1. Alex máš pravdu, protože jak jsem se vrátila z Brna tak mi volala kámoška, že už ví co je s pejskem naší další kámošky, má nefunkční žaludek – pes mladý boxík

   tak jsem si řekla přesně to samé co píšeš, možná jsem byla trošku drsnější ve smyslu, no a co, že je ohava hlavně, že je zdravá…

   výstavy nevzdávám!!!

 22. Posílám pozdrav do Pájí veselé a aktivní smečky (inlove)
  O.T. Dnes slaví narozeniny Olčava a KláraS, oběma přeju všechno nejvíc nejlepší (sun) (f) (party) (d) (*)

  1. Taktéž gratulíruju k narozkám (f) a taktéž se domnívám, že Nastěnka je nesmírně krásná i bez medaile. Akorát mne překvapuje, jak jsou plyšáčci malincí, jsem je sázela do vyšší váhové kategorie. A vono to je málem menší než kapr! (chuckle)

  2. Milá Olčavo, všecko nejlepší, málo starostí a místo nich hodně zdraví a spokojenosti (rose1)
   Kláro, hodně radosti, všecko nej 🙂
   Ale je ta kapří fotka super 😉

       1. No, původně se mi totiž chumelilo cosi s Bedřiškou… a to jsem ovšem avšak byla opět jako jedle (chuckle)

  3. I trojkocouří smečka se přidává s přáníčkem krásných narozenin a stálého zdravíčka. (h) (rose1) (d)
   Málem jsme ráno dostali na zadele všichni tři, protože zlobíme. Mamču jsme nenechali dospat, pak jsme blinkali do čistě povlečené postele, pak jsme jí podrásali drápečky až do krve – každý něco svým dílem. No, ale jsme stejně nejmilovanější kocourkové a moooooc dobře to víme. Aspoň měla mamča při ranním vstávání čas na uklízení zachlupené domácnosti. Máváme tlapičkami všem oslavencům

  4. Milá Olčavo a milá KlároS všechno nejlepší k narozeninám (Tindra právě řešla klábosnici ale já to co napsala smazala, omlouvám se neboť to bylo kočičí přání k vašim narozeninám (cat) ) (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

 23. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  huráá vše je v pořádku – sobotní článek se našel a tak svůj ranní pozdrav zopakuji ještě jednou.

  Pájo – ať už jsou to šampióóóni či nešampióóóni práce nebo krásy – je to jedno. Máš úžasnou smečku. (wave) A Nasťa je krásná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN