SOS: Chudínkova prosba

S dovolením si bez dovolení dovolím poprosit za Chudínka. Kdo že je Chudínek? Tohle je Chudínek, jen se podívejte…

 

 

Tohle z něj udělal jeho majitel. Když ho na stránkách útulku našla Lucynka od koček, bylo jí jasné, že v tom stavu v kterém Chudínek je (strašná podvýživa, neudrží v sobě jídlo – okamžitě má průjem) a v tomto počasí, nemá v útulku mnoho šancí na přežití a rozhodla se, že se ho pokusí zachránit a vezme jej k sobě domů, kde se jeho šance zvýší. A já věřím, že pokud to jen trochu půjde a bude šance, tak se to Lucynce s jejími zkušenostmi podaří.

 

 

Obdivuji její rozhodnutí, chápu její rozhodnutí a držím jí palce, protože to nebude nic jednoduchého. A při tom držení palců jsem si říkala, že se jí určitě bude hodit nejen jako finanční, ale hlavně i psychická podpora, že „na to není sama“, když jí pošlu nějakou tu kačku. Stejně tak, už se rozhodlo pár dalších lidí.

Vím, že Lucynku znáte a myslím, že věříte, že pokud by se nějaká částka vybrala, půjdou peníze na ten účel, kam jít mají. Lucynka mě asi zastřelí, až tohle zjistí 🙂 , ale prostě – nedá mi to, musela jsem napsat.

Je mi jasné, že doba není zrovna veselá, ale zase na druhou stranu si říkám, nejde o nějaké obří částky, ale každá koruna se na veterině zatraceně hodí. Ano, je tady i ta možnost, že se Chudínka nepodaří zachránit, že je třeba už pozdě, ale když určité věci člověk neudělá, pak si je třeba vyčítá. Takže vím a rozumím tomu, co Lucynka udělala.

 

 

Otázka je – pokud by se tedy někdo přidal, zdaliž peníze posílat rovnou Lucynce a nebo to centralizovat – pokud by se to odsouhlasilo – na Hadopasech, jako vždy.

Dnes – to je středa večer – si veze Chudínka domů s tím, že jede rovnou na veterinu. Předpokládá, že mezitím než článek vyjde, budu mít nějaké další zprávy, které pak dodám nejspíš do komentářů. Dneska v noci už se asi nic nedozvím.

Pokud už se nikdy neozvu… Lucynka mě zastřelila 🙂 🙂

odkaz na útulek: http://www.utulek-dobranov.estranky.cz/clanky/psi- k-adopci.html

 

PetraK

Aktualizováno: 16.2.2012 — 18:57

219 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ten je krásnej!! Lucynko velké díky za Tobbyho (h) (h) (h) Přeju šťasné společné dny. (sun)

 2. Klube se z něj krásnej pejsek (h) ! Jo, až budu mít oficiální výpis z účtu, tak budete koukat 🙂

 3. To je neuvěřitelné – ta změna za 14 dní. Má kouzelný kukuč. Zdá se, že bude v pořádku, že? To je báječné.

 4. Lucynko, fakt klobouk dolů, co se u vás podařilo za dva týdny (h) Všimla jsem si na poslední fotce, že má Tobiášek také úplně olysalou horní část čumáčku – Boninka, kterou jsme před patnácti lety našli a která už je od loňska za Duhovým mostem, to měla kolem celého čumáčku a vet bohužel konstatoval, že to má buď od něčeho rozleptané nebo že měla dlouho svázaný čumáček, tak jen doufám, že u Tobiáška to nebude z tak hrozného důvodu (h)

  1. Je to opravdu ten pejsek, co je o něm článek??? To je prostě neuvěřitelná změna!!! Klobouk dolů před tou péčí.
   Trochu mu ještě žebra vystupují, ale jinak je nádherný a bude z něj překrásný velký pesan. Lucynko, díky moc!

  2. Úžasná proměna, nevěřícně zírám a jen šeptám- díky převeliké, zázraky se přece jenom dějí, když je poblíž vřelé lidské srdce.

   1. Opět se potvrdilo mé nejoblíbenější „přísloví“,“mantra“
    či „dávná moudrost“ . Jen to je ztraceno, čeho se sami
    vzdáme ! Díky Vám všichni dobří a stateční, kteří nic
    nevzdáváte (inlove)

  3. Lucynko, krása (y) Jak má na té jedné fotce propadlé boky, tak je jasné, že mohutně nasává nějakou neodolatelnou „vůni“ (rofl)

  4. Lucinko! To není možné, vždyť to je úplně jiný pejsek – je krásný (nod) ! Bude dobře, má úplně jiný výraz v očích. Ach, andělé mezi námi stále jsou – a jeden se jmenuje lucYnka (inlove)

   1. Ja mam taky obcas pocit, ze ho nekdo vymenil :DDD Je to strasny sidlo, ale uz se zaciname chapat co ano co ne a budem chodit na obedience pro zacatecniky a pomoci klikru se ucit poslouchat tak snad z nej bude i hodny pes 😀

   2. Ano, úplně jinej výraz v očích. Výraz spokojeného, opečovávaného a milovaného pejska.
    (rose1) pro tebe Lucynko.

 5. jsou prosím při pondělku nějaké dobré zprávy, jak se vede Chudínkovi? moc jsme na něj mysleli a drželi palce

  1. Zpráva od Petry je pod článkem Supersuperlativ.
   Kopíruji to i sem:
   PetraK píše:
   O.T. CHUDÍNKOVSKO TOBIÁŠÍ HLÁSÁNÍ:

   mluvila jsem s Lucynkou- tak průjem už ustupuje, i když ještě ne úplně, už pochopil, že čůrá se venku, s tím druhým to je ještě problém , ale to si myslím, že je i tím, že ho to prostě někdy přepadne tak, že se to nestihne. Začíná přibývat, soused Lucynky prý vidí už i že se žebra obalují 🙂 . Už se dokonce zabydleli všichni pohromadě, Scooby nic neřeší, Tobýs nic neřeší… takže zatím hlásím samá pozitiva. Jsem ráda, že jim to takhle jde. Až se trochu pesan zvetí, budou ho čekat vyšetření a rozbory.
   Lidijové díkuju.

 6. OT pro Petru K., prosím o emilka, mám zas nějaké ztráty a nálezy, přibyl nám beagle… Bára

 7. Chce se mi brečet ;( . Nechápu, jak se někdo takto může chovat k živému tvoru. Ráda přispěju aspoň trošku, jen jak na Hadopasech zjistím, co a jak. Mám nemocného jezevčíka, včera se objevila vysoká teplota a potrava ho opouštěla rychle oběma konci – u drveta dostal injekci proti průjmu, antibiotika a velmi se to zlepšilo. Na dietu máme doporučeno kuřecí s rýží (osvědčilo se mi i filé s rýží a předloni, kdy měli oba úděsný průjem, jsme dostali na veterině i speciální konzervy). Ještě babská rada – zkusit do pejska dostat odvar z mateřídoušky – buď samotný nebo v něm namočit piškoty. Držím Chudínkovi palce a doufám, že časem z něj bude Svaloušek nebo tak něco… (sun)

 8. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Kde je sobotní článeček ?? Doufám, že jen technická chybka, že je jinak vše O.K. (wave)

  Věřím, že se žebrový radiátor kousínek po kousínku mění v psisko zrzavé veselé…

  1. Ano, prosím, už tam je Pája se smečkou – špatně jsem zadala datum (dělala jsem to dopředu už ve čtvrtek) a kdybych na to nepřišla, byl by to článek až nedělní (blush)

 9. Az se mi z tech fotek udelalo nevolno. Ale snad, kdyz je v dobrych rukou, a snazi se pohybovat, a vidi, ze ho nekdo ma rad, tak se z toho vylize. A ma strasne peknej kukuc. A vubec lidi Zviretnici, jste dobri. (sun)

 10. Smekám před Lucynkou. Myslím, že její pomoc přišla opravdu za 5 minut 12. Chudínek Tobby se sice dostal v bídném stavu do útulku, ale ani tam se nelepšil, spíš naopak…
  Za všechno, čím si prošel, si setsakra zaslouží vyléčení a nový spokojený život. (y)

 11. Ach jo, jsem z té fotky celá mimo. Chudínek se (až na tu vychrtlost) velice podobá našemu Filipovi. Úplně stejný čumáček. Vždy když vidím pejska podobého Filipovi, říkám si, zda to není Filipův brácha (nejsem si jistá jestli jich má 6 či jenom 4).

 12. Až teď jsem se dostala ke čtení, takže samozřejmě, pomožme, jak můžeme,tedy já bych šla určitě do kriminálu, dostat pod ruce toho tzv. páníka Chudínka, neb by z toho bylo nejméně těžké ublížení na těle(toho páníka). (devil)
  Penízky pošlu na účet Zvířetníku. (sun)

 13. Chudák hafík, takhle ho zřídit! Lucynka je úžasná a držím palce, ať z něj má toho nejlepšího kámoše (angel) A na stránky útulku se moc nemůžu dívat, taky bych tam měla favorita (dog)

 14. Zano, číslo účtu je na hadopasech? Držím moocpalce a děkuju LucYnce i Bede i všem!!! Má tak pěkný kukuč a zdá se mi, že na těch fotkách má už v očích poznání, že je už líp…..a že bude dobře.

 15. K CHUDÍNKOVI TOBIASOVI . JE TO FAK HRŮZA, ALE MOŽNÁ, ŽE TO NEMUSÍ BÝT TAKY 100%. MÁM JEDNU, TROCHU JINOU, ALE VLASTNÍ , ZKUŠENOST.KDYŽ JSME SI V ROCE 1997 VYBÍRALI PEJSKA Z ÚTUKLU NA PLZEŇSKÉ VALŠE, PADL NÁM DO OKA PRÁVĚ HOKINEK. BYL TAK STRAŠLIVĚ VYHUBLÝ SKORO JAKO TOBIÁŠEK. NÁŠ HOKIN BYL DO ÚTUKLU DÁN SVÝMI PŮVODNÍMI MAJITELI. PROTOŽE VŠAK DĚSIVĚ SMUTNIL A TENHLE KROK POVAŽOVAL ZA OBROVITÁNSKOU ZRADU, ODMÍTL TEHDY ZCELA REZOLUTNĚ JÍST I PÍT A ZKRÁTKA NIC DO TLAMY NEVZAL. PŘI TAKOVÉM MNOŽSTVÍ PSŮ, KTRÉ SE TAM VYSKYTOVALO STÁLE, NEBYLA INDIVIDUÁLNÍ PÉČE A NÁSILNÉ KRMENÍ SMUTNÍCÍHO PSÍKA, VŮBEC MYSLITELNÁ. TEHDY JSEM SI ODVÁDĚLI OPRAVDU JEN KOSTLIÁVCE POTAŽENÉHO PSÍ KŮŽÍ. OŠETŘOVATELKA MI TEDY ŘEKLA, ŽE JSEM HOKINKA ZACHRÁNILI V POSLEDNÍ CHVÍLI. PŘED SMRTÍ HLADEM , ŽÍZNÍ A STESKEM PO PŮVODNÍ SMEČCE. ZA VYCHRTLOST VŠAK MOHL JEN ON SÁM.NENÍ TŘEBA JEN SOUDIT, ALE VÍM, ŽE KDYŽ SE PES ROZHODNE, ŽE RADĚJI UMŘE STESKEM,JE VELICE NESNADNÉ MU COKOLI VNUTIT.KDYŽ MNE 30.12. 2000(TEDY UŽ PO TŘECH LETECH OD HOKINOVY „ADOPCE“ ODVEZLA RYCHLÁ A ON NEVĚDĚL O NIČEM, ROZHODL SE, ŽE SE MU OPĚT STALA ŽIVOTNÍ ZRADA , ŽE JSEM HO OPUSTILA. I KDYŽ BYLY DOMA OBĚ DCERY I MANŽEL, ON CHTĚL JEN MNE .NEVRACELA JSEM SE A ON Z TOHO VŠEHO VYROZUMĚL, ŽE JSEM HO TEDY ZRADILA. PŘESTAL PŘIJÍMAT POTRAVU I VODU. ZKRÁTKA DRUHOU ZRADU FAKT PŘEŽÍT NECHTĚL.KDYBY VĚRKA V TÉ DOBĚ NECHTĚLA STUDOVAT STŘEDNÍ VETERINU, NEZAJÍMALA SE A NESHÁNĚLA OD VETA RADY AINFORMACE, TĚŽKO BY SE HOKINA PODAŘILO UDRŽET TĚCH 14 DNÍ MÉ HOSPITALIZACE PŘI ŽIVOTĚ. VĚRKA MIXOVALA STRAVU ,ŘEDILA JI VODOU A STŘÍKAČKOU VZPOUZEJÍCÍHO SE HOKINA NĚKOLIKRÁT DENNĚ KRMILA.VYHUBLOST SE SICE TEHDY ZAS OBNOVILA, ALE UŽ NE TAKOVÁ, JAKO PŘED HOKINOVÝM PŘÍCHODEM K NÁM DOMŮ. CELÝ ROK 1997 JSWEM SE SE FAKT STYDĚLA ZA HOKIHO VYCHRTLOST A VYSVĚTLOVALA JSEM KDEKOMU NA POTKÁNÍ, ŽE HUBENOST MÁ SVÉ DŮVODY A JÁ ANI NIKDO Z NAŠÍ RODINY ZA NI NEMŮŽEME. TOBYMU PŘEJU CELKOVÉ UZDRAVENÍ A HLAVNĚ VÝBORNOU RODINU, COŽ JISTĚ VŠE UŽ NYNÍ MÁ A MÍT BUDE.

  1. Lenko, vím, že se psi mohou usoužit steskem a dobrovolně drží hladovku až na smrt. Ale jak jsem z diskuze pochopila, Tobíka našli už v tomhle stavu, nebo ne? Tedy že v útulku nebyl dlouho, aby tam takhle vychrtnul(i když zase Beda psala, že tam ležel u plné misky granulí..tak možná opravdu odmítal žrát, nebo prostě ty granule nedokázal sníst, nevím) Každopádně si ho Lucynka odvedla opravdu za pět minut dvanáct.

 16. K CHUDÍNKOVI TROBIASOVI . JE TO FAK HRŮZA, ALE MOŽNÁ, ŽE TO NEMUÝSÍ BÝT TAKY 100% PRAVDU. MÁM JEDNU, TROCHU JINOU, ALE VLASTNÍ ZKUŠENOST.KDYŽ JSME SI V ROCE 1997 VYBÍRALI PEJSKA Z ÚTUKLU NA PLZEŇSKÉ VALŠE, PAD NÁM DO OKA PRÁVĚ HOKINEK. BYL TAK STRAŠLIVĚ VYHUBLÝ SKORO JSKO TOBIÁŠEK. NÁŠ HOKIN BYL DO ÚTUKLU DÁ SVÝMI MAJITELI. PROTOŽE VŠAK DĚSIVĚ SMUTNIL A TENHLE KROK POVAŽOVAL ZA OBROVITÁNSKOU ZRADU, ODMÍTL TEHDY ZCELA JÍST I PÍT A ZKRÁTKA NIC DO TLAMY NEVZAL. PŘI TAKOVÉM MNOŽSTVÍ PSŮ, KTRÉ SE TAM VYSKYTOVALO STÁLE, NEBYLA INDIVIDUÁLNÍ PÉČE A NÁSILNÉ KRMENÍ SMUTNÍCÍHO PSÍKA, VŮBEC MYSLITELNÝÁ. TEHDY JSEM SI ODVÁDĚLI OPRAVDU JEN KOSTLIÁVCE POTAŽENÉHO PSÍ KŮŽÍ. OŠETŘOVATELKA MI TEDY ŘEKLA, ŽE JSEM HOKINKA ZACHRÁNILI V POSLEDNÍ CHVÍLI PŘED SMRTÍ HLADEM , ŽÍZNÍ A STESKEM PO PŮVODNÍ SMEČCE. ZA JEHO VYCHRTLOST VŠAK MOHL JEN ON SÁM.NENÍ TŘEBA JEN SOUDIT, ALE VÍM, ŽE KDYŽ SE PES ROHODNE, ŽE RADĚJI UMŘE STESKEM,JE VELICE NESNADNÉ MU S COKOLI VNUTIT.KDYŽ MNE V ROCE 2000(TEDY PO TŘECHLETECH HOKINOVA POBYTU U NÁS) OVEZLA RYCHLÁ A ON NEVĚDĚL O NIČEM, ROZHODL SE, ŽE SE MU OPĚTA STALA ŽIVOTNÍ ZRADA , ŽE JSEM HO OPUSTILA. I KDYŽ BYLY DOMA OBĚ DCERY I MANŽEL, ON CHTĚL MNE .NEVRACELA JSEM SE A ON Z TOHO VŠEHO VYROZUMĚL, ŽE JSEM HO TEDY ZRADILA. PŘESTAL ZAS ÚPŘIJÍMAT POTRAVU I VODU. ZKRÁTKA DRUHOU DOMĚLOU ZRADU FAKT PŘEŽÍT NECHTĚL.KDYBY VĚRKA V TÉ DOBĚ NECHTĚLA STUDOVAT STŘEDNÍ VETERINU, NEZAJÍMALA SE A NESHÁNĚLA OD VETA RADY AINFORMACE, TĚŽKO BY SE HOKINA PODAŘILO UDRŽET TĚCH 14 DNÍ MÉ HOSPITALIZACE PŘI ŽIVOTĚ. NAŠE VĚRKA MIXOVALA STRAVU ,ŘEDILA JÍ VODOU A STŘÍKAČKOU VZPOUZEJÍCÍHO SE HOKINA NĚKOLIKRÁT DENNĚ KRMILA.VYHUBLOST SE SICE TEHDY ZAS ONOVILA, ALE UŽ NE TAKOVÁ, JAKO PŘED HOKINOVÝM PŘÍCHODEM K NÁM DOMŮ. TEHDY JSEM SE FAKT STYDĚLA ZA HOKIHO VYCHRTLOST A VYSVĚTLOVALA JSEM KDEKOMU NA POTKÁNÍ, ŽE HUBENOST MÁ SVÉ DŮVODY A JÁ ANI NIKDO Z NAŠÍ RODINY ZA NI NEMŮŽEME. TOBYMU PŘEJU CELKOVÉ UZDRAVENÍ A HLAVNĚ VÝBORNOU RODINU, COŽ JISTĚ VŠE UŽ NYNÍ MÁ A MÍT BUDE. MÍT BUDE

 17. ufff – už jsem doma (ve škole od 6:30 do 18:30 a bez oběda (devil) ). Ale nejdu ani zítra ani v neděli… tak mám radost. Cpu se tady a čtu si Zvířetník a „debilně“ se tu usmííívááám 😉 Jste všichni pohodoví a hodní. Dík… hned mi je líííp

 18. Tak tohle je děs ;( ;( ;(

  Jak dlouho musí být chudák pes bez jídla, aby takhle vypadal ??? A pokud to bylo záměrné, jak se na takovéhle trápení může dotyčný „majitel“ denně dívat a pokračovat v něm? Opravdu nedokážu pochopit.Nevím, jak dlouho byl Tobiášek v útulku, ale v těch mrazech, co jste měli přeci takhle hubený pes (bez kožichu a tukové zásoby) nemůže někde na ulici přežít snad ani den. Takže si též nemyslím, že se toulal dlouho sám, spiše byl v tomhle zuboženém stavu nakonec vyhozen, nebo se mu nějak s vypětím posledních sil podařilo „z mučírny“ utéci. Naději (tedy nejen v láskyplné péči Lucynky) vidím i to, že alespoň kožich nemá plný boláků a vředů, takže snad naděje na uzdravení tu je. Pak se s ním asi bude Lucynka těžce loučit (kdyby mu chtěla najít nové doma), takže už teď držím palce, aby u ní mohl zůstat. A Bedo, jsi úžasná, žes s Lucynkou jela.

 19. Zdravím.
  Chci vás poprosit o palcodržnu na zítřek a na neděli.Jedeme s Ritou za ženichem a kdyby se to povedlo,budou to má první štěňata,a to mám psy od roku 1967 a nikdy se nám to nepovedlo.Já vím,že tady nejde o život,jen o trochu toho štěstí v životě.

  1. To je tak snadnej a neškodnej palec, že posílám všech pět. 😉
   Počkat, nejsem chobotnice, tak jen čtyřikrát (y)

  2. Proč by to nemělo vyjít? Určitě to bude v pohodě, milá Jiřino. (inlove)
   (y) (y) (y) (y)

 20. Lidičky já tedy řvu jako kráva, slzím. Takhle přesně vypadala naše Ája II. když jsme ji našli ale přesně.(28.listopadu 2011) Přednosta když to teď viděl tak říkal že by aj zabil. Lidské hyeny, ale ne , to bych hyeně křivdila. (envy)
  Inzerujeme nález od listopadu ale nikdo se samozřejmě nepřihlásil, stejně bych ji nedala takovým zmetkům. Ten pejsek nebloudil, ten byl neživen a vyhozen. (envy)

  Díky všem co se podílely na záchraně. (inlove)

  1. Taky jsem si na ni – a na vás – vzpomněla.
   Kdepak hyena, to je milý, ohleduplný smečkový zvíře…
   Doufám teda, že teď už neinzerujete!

  2. Hyeny jsou soudržná a statečná zviřátka a Ty bys Áju stejně nevydala a ani se Ti nedivím, je to úžasně milá a vděčná holka.

  3. Tedy Jenny, jestli Aja vypadala takhle !!!!! Tak to už chápu, že jsi s jejími fotkami pro nás počkala až na trochu později (h) A je mi jasné, že už byste jí nedali za nic (a ona by se asi odvést jiným jinam stejně nedala) (h)

 21. Zvířetníci – já za chvíli mizím a tak chci ještě jednou moc poděkovat, protože prostě… prostě protože no 🙂

  DÍKY a hezký víkend všem.

 22. Já jsem to nevydržela a zamkla se v kanclu a honem čtu komentáře, takže už vím, že poslat na účet na Zanu – posíláme za chvilku. Ale tak ještě honem napíšu, že jsme s kamarádkou vloni v zimě od jedněch kikánů za litr rumu odkoupily pesinku cca dvouletou, která vypadala přesně jako tenhle chudinek a navíc byla plná zhojených i nezhojených jizev (nikdy jsme raději nedomýšlely od čeho, ale byl z toho dost špatný i náš vet)a vet nám řekl, že nemá chudák ani vyvinutou dělohu, takže možná ani nebude nikdy hárat. Zpočátku ani nejedla, jen olizovala z prstu a nechtěla ani chodit (průjem se vracel skoro půl roku i přes preparáty od veta) – pak jsme ji vzaly na týden k nám na chalupu a naše smečka ji zřejmě nakazila tou správnou nákazou, takže se nejen rozkrmila, ale ožily jí postupně oči i výraz, no a dnes má při své velikosti jozefčíka na delších nohou osm kilo a řádí jako černá ruka, takže když je u nás na návštěvě, tak je občas ostatními i sprdnuta, aby ty naše chudinky gerontí nechala aspoň trochu vyspat….

  1. Laďko – ten konec se tak pěkně čte – narozdíl od toho začátku 😡 zpřerážela bych hnáty každému,kdo ublíží živému bezmocnému tvorovi.

   1. Petro, já taky, jestli něco z hloubi duše nenávidím, tak je to, když někdo ubližuje tvorovi, který se nemůže bránit, ať už je to dvounožec nebo čtyřnožec (devil) A teď právě mi MLP potvrdil, že penízky už odeslal, tak už jen musíme miklíkovat, aby to Lucynka s Chudínkem zvládli a aby bylo zase o jednu nespravedlnost na světě míň (h)

 23. LucYnko, jedno je si vzít z útulku psa a druhé je si vzít maroda s během na dlouhou trať. Vypadá na mlaďocha, takže snad se to obejde bez velké zátěže do budoucna. Ale jasné je, že léky a hodně kvalitní krmení budete potřebovat několik měsíců a to nad rámec normálního krmení. Takže když se Ti teď sejde, ono se to rychle spotřebuje. Doufám, že se ozvete a když bude třeba tak i nadále.

 24. A ještě honem – PetroK – (h) díky moc, že o těchhle případech informuješ – ono v takhle velkém množstvím hodných lidí stačí korunka ke korunce a na min. na toho veta se vybere, protože tam to odhaduju, že to bude hodně a hodně drahé.

  1. Laďko – jo, jo to jsem si právě říkala, že nastřádat se dá i z malých částek a v hromadě to pak pomůže, a při běhu na dlouhou trať se pomoc prostě hodí

 25. Z tohohle zase nebudu pár dní spát, ale dnes jsem pracovně dost ve stresu a nestíhám komentáře – můžete mi někdo rychle napsat, jestli poslat příspěvek před Zvířetník na Zanu nebo je nějaký účet přímo na Lucynku???
  Díky moc.

  1. Pokud chceš přes účet Zvířetníku, tak mi napiš na
   z-nova, mám to u Volnýho.
   Nebo jestli se domluvíš s LucYnkou.
   Konečně mě napadlo to spojení sem napsat 😛

   1. Zani, už jsme to poslali na účet Hadopasů a do zprávy pro příjemce jsme dali Penízky pro Chudínka u Lucynky, tak to snad rozklíčuješ. Díky moc. L.

 26. Orosim prosim jen technicky dotaz. Da se nejak nastavit, aby se mi zobrazovali prispevky od nejnovejsiho nahore? Trosku se tu ztracim a ctu pokazdy vsechno od znova.

  1. Lucko, tohle bohužel nefunguje a všem nám to děsně komplikuje život. Už jsme se na to ptali Andyho (webmastera) a asi to nejde… :S

 27. Jsem dlouhodobá zabukistka,ale toto mě vyhnalo.Prosím o sdělení účtu na mail jackietečkasvarcovazavináčseznamtečkacz
  Utrpení zvířat hrozně těžce zvládám.

  1. Taky šel mail 🙂
   Hele, ale před bukem to není až tak špatný, většinou moc nekoušem 😉

   1. Já Evka popleta- druhý pokus
    svarcovatečkajackiezavináčseznam.cz
    Služební mail mám nedřív křestní jméno, tak to občas popletu.
    Já vím že nekoušete,ale vy jste tu všichni tak chytří a vtipní, že nevím čím bych já přispěla.Jsem jen majitelka značně rozmazlené maltézačky a od vás čerpám zkušenosti.

     1. Hele Džekýýý – tak ano, ta větší polovina taková je, a naše druhá polovina k té první uctivě vzhlíží. Ale když to zprůměrujeme, jsme všichni průměrně vtipní a chytří (chuckle)

      1. Já už jsem to dnes skorozapíchla (budu muset do kanclíku stejně znovu zítra nebo v neděli), tak se přilípnu pod Ygu – ona přesně vystihla, proč si já původně dlouhodobá zabukistka troufám sem semtam napsat, ačkoliv nejsem ani chytrá a už vůbec ne ftipná 😉

       1. Já se vždycky zařeknu, že už budu jen číst a nikoliv psát, protože ze mne leckdy vyleze něco, co když odklikneš už nevezmeš zpátky. Tak na chvíli přestanu a říkám si holka už bylo dost psaní a ono mi to nedá a nedá…

       1. Myslím, že by nám mohla Jackie svoji rozmazlenou opečovávanou maltézačku trochu představit… a nějakou fotku k tomu přiložit… To jsou takové ty s beruškou??? (prosím nebííít)

     2. Milá Jackie (inlove) , to je právě to kouzlo Zvířetníku, jakmile vylezeš zpoza buku, staneš se okamžitě vtipným a chytrým – proč myslíš, že sem všichni chodíme a něco píšeme? (chuckle)
      Vítej, a brzo napiš něco o své rozmazlence 🙂 , to my moc rádi čteme, že v tom nejsme sami. (nod)

      1. Jo, to jsou ty s beruškou,ale té moji jsem to dala jen jednou a berušku jsme už nenašly, protože si ji hned stáhla.Ona není na žádné parídění.Nejlepší je ostříhat na krátko a nedej bože nějaké česání a parádění.Ona dokáže bez protestů i chodit na túry.Sice je pak tak dva dny nepoužitelná, ale odcape to.Není to žádná parádivá slečinka – no spíš starší slečna.Teď jsem si uvědomila, že je jí 9 let. Ona je pořád jako štěně.

 28. Tak, právě posláno, Pikan s Norkou každej šáhnul do kapsičky a na kamaráda poslali po litránku. Tak ať to pomůže!

 29. Zdravím všechny zvířetníky,
  na zacatek musim zastrelit Petru K – pif pif – trefila jsem? Ale ne, chci ji i vam vsem velmi podekovat, nechtela jsem, aby se z toho delala verejna vec, protoze jsem nechtěla, aby to vypadalo, ze si psa beru, abych ted na nej zebrala. Sla jsem do toho s tim, ze i když to bude tezke, zvladnu to nejak sama  Hrozne me to dojalo, jak jste všichni hodni a chcete prispet. Dekuju. Nejvetsi vydaj ted opravdu bude veteriarni pece a kvalitni krmivo. Tobiaš měl v utulku, ale i po prichodu sem strasnou srajdu uplne to z nej teklo i blinkal. Zatím jsme na dietce intestinal, dostava konzervičky, jako pamlsek intestinal granulky a samozrejme kureci prsíčka s ryzi varime. Dostava leky na uklidneni zaludku, proti prujmu…antibiotika, vitaminy, kapacky. Papame často po trosickach. Na to jak je hubeny je neuveritelne vitalni, furt se hejbe a nekde potapava 😀
  Ještě jednou vsem vam diky

  1. Naštěstí Lucynko střelba není Tvoje silná stránka, takže tu furt ještě straším.
   a já díky Tobě za to potrhdílo. Hezky se krmte, ať o něm nikdo nemůže říct, že je jako vižle (rofl) (i když tam ta vižla někde bude 😀 )

   1. Že jo, já si hnedle říkala, že tam bude buď maďárek nebo mi taky trošku na jedné fotce připadal jako ridžbek (semi zdálo, že má na zádíčkách náznak ridže) – ale podle velikosti by tam mohl být taky červený německý pinč. A jeho uši mne dostaly – na takové ušáčky jsem vysazená (clap) . Držím palce Tobinkovi i lucynce (y) (hug) (y) (hug)

  2. Ty Tobískovy fotky, co jsem zhlídla ráno, byly k uzoufání, a Ty jsi přezlatá. Oběma moc palců!! (y)

 30. Dobrý den, ráda bych také přispěla, sama dobře vím z vlastní zkušenosti, co léčba u veterináře stojí a tento pejsek si jí určitě zaslouží. Můžete mi poslat číslo účtu na maxikovajana@seznam.cz? Díky

 31. Napsala jsem LucYnce, že na Tobbyho rádi přispějeme, teď už jen čekám, až mi potvrdí, že máme spojení (nod)

  1. já myslím, že se ozve se zpožděním, páč teď asi bude mít plný ruce práce – soudím podle toho kratičkýho hovoru. Zano, kdyby mi Lucynka zapomněla poslat č. toho účtu, mohla bych tě pak poprosit? Do pindělí či úterý času, kdy by měli dorazit ty peníze od ostatních, času dost.

   1. Jasně 🙂
    Už jsme se domluvily a poslala jsem počáteční příspěvek, bude to ve vyúčtování za únor.

 32. Ani se mi nedostává slov, něco málo pošlu a příští měsíc zase, asi to bude běh na delší trať. Drobeček vychrtlej, ale bude z něho pěkný pejsek. LucYnka to zvládne.

  1. Asteris, ppřidám se k Tobě asi taky po prvním. Teď jsem měla docela velké vydání ve zdravotnictví.
   O.T. máš moc hezké fotky a vůbec mi nešel napsat komentář i když jsem přihlášená , už jsem asi U B.

   1. Mila Marsko, mne taky nesly komentare. Krapet to na Rajceti zmenili. Ted je to tak, se kdyz otevres album a kliknes na fotku, tak v pravem hornim rohu mas „prihlasit se“. Po rozkliknuti se ti objevi regulerni prihlasovaci okenko, to vyplnis a kdyz se vratis na album, tak ikonka na komentare je aktivni.
    A doufam,ze ocenujete me polopatisticke vysvetleni drobneho technickeho razu. 🙂

    1. Dostaneš odznak Malého, ale šikovného, technika (inlove) – taky jsem se s tím nějakou chvíli prala.
     Ještě se tomu dá pomoct, pokud se můžeš a chceš na svým počítači přihlásit trvale – pak se dá psát bez problémů (tedy do příští změny pravidel).

     1. Ale Zano, já jsem byla trvale přihlášená i heslo přece mám a nejde a nejde. Jak já si poradím a pochválím veřejně

 33. chudinek je teda fakt! Drzim palce at to pejsek zvladne, ma jiskru v oku tak snad jo (y) (y) (y) a byvaleho majitele, bych nejradsi osobne nakopala nekam!

 34. Chudák pes… v těchto mrazech spoustu energie spotřeboval na to, aby nezmrzl, a tak snad má při dobré péči a šetrné dietě šanci se z toho vylízat. Má hezkej kukuč, mohl by z něj být sympatický pesan.

 35. pro Chdínka, dnes už Tobíka, jsem ve středu s LucYnkou jela do Dobranova (no, myslela jsem že je to někde kousek za Prahou – a ono přes 100km!!! a vzhledem k počasí jsme strávily na cestě skoro pět hodin)… v životě!!!!! jsem neviděla tak hubené zvíře ;( … ale je moc milý a taky hodný, celou cestu mi seděl dole opod nohami a nic neprovedl, u pumy vzorně vyskočil a vyteklo to z něj

  k tomu majiteli – je neznámý, psík byl nalezen potulující se na ulici (město jsem samozřejmě zapomněla, co už se mnou)

  rozhodně jsem pro zaslání příspěvku, léčba nebude jednoduchá a asi ani krátká

  1. Bedo, tak tos byla Ty, kdo jel. 🙂 takže Tobě taky díky.
   Jsem ráda, že si Chudínek z toho balíčku karet teď vybral už tu lepší. Snad se zadaří a i když to nebude jednoduchý, tak díky podpoře všech to půjde určitě i líp.

  2. K tomu majiteli – potulující se pes je obvykle nalezen a odchycen do několika dnů, pokud záměrně před lidmi neutíká. Nějak nevěřím, že se zrovna tenhle pes ztratil v normální výživové kondici…
   Ještě je tu alternativa, že je nemocný (slinivka? zánět střev?) a někdo ho vyhodil z domu, aby mu tam nedělal svinčík, nebo se mu nechtělo platit veterináře.

   Abychom bývalému majiteli nekřivdili, tak v případě milovaného psa by se musel nemocný léčený pes beznadějně ztratit a někdo by ho nejspíš zoufale hledal, protože by věděl, že bez péče pes nepřežije. Pokud to tak bylo, tak se jeho hledání asi minulo účinkem.

   Nějak mi z toho vychází, že ta poslední varianta není úplně pravděpodobná, byť vyloučit se nedá.

 36. Tomu parchantovi upřímně přeju aby dopadl stejně ba i hůř!! (envy) (punch)

  Tobbymu držím (y) aby se brzy zotavil a měl radost ze života u prima lidiček. (inlove)
  Posílám pár korunek.

 37. Dostávám se ke čtení až teď a samozřejmě souhlasím, abychom tohoto konkrétního pejska podpořili z prostředků, které máme k dispozici.
  Jsem pro poslat nějakou částku jakože zálohově, po předložení účtů poslat další částku, dokud nebude pejsek vyléčen. Můžeme třeba taky uhradit nějaké dietní granule, pokud budou potřeba.
  LucYnko (inlove) , držím Chudinkovi i Tobě palce! (y)

  1. Vave, granule Tobík prozatím zvrací… prý žere piškoty (no, měl v kotci plnou netknutou misku) a maso (ale rozuměj zřejmě konzervy, kdovíjaké kvality

   vzhledem k tomu, že zvracel a měl průjem, není jeho vyhublost v podstatě překvapivá, prý má možná zánět žaludku a/nebo střev, LucYnka odhadovala, že mu v útulku zbývaly tak dva, tři dny

   1. Bedi, teď možná granule ještě nemůže, ale později, až se „zdrchá“ (ano, píšu AŽ – ne JESTLI, člověk musí věřit), nebude moci asi ještě chvíli žrát běžnou psí stravu. Ale to se uvidí později.

   2. Proč Tobby není kočka? Mám tu 10kg Senzibile RC..ještě nenačnuté, hned bych mu je věnovala…mám je kvůli Janince-Nenelce, jednou za čas se prostě rozes…a pak jí tejden krmím syrovým hovězím a smectou,aby jí to přešlo, alergii nemá, spouštěč jsme s doktorem taky ještě nenašli…vzorky jsou bez parazitů i bez nějakých hodnot,co by ukazovaly na problém….je to jako by si prostě vzala projímadlo….
    pošlu prachy…

   3. Jasně, Bedulko. (inlove) Myslela jsem zaplatit veterinu a potom ještě třeba potřebnou dietu pro začátek – granule nebo konzervy, prostě co bude potřeba. Ona nejen veterinární péče je drahá, tak jsem to myslela, že bude dobrý i příspěvek na stravu pro začátek, než pejsek zvládne krmivo normální – samosebou kvalitní.

 38. Něco tak otřesně otřesného jsem neviděla od Kuvajtu napadení :@
  mohu poprosit bankovní údaje na zuzateckanemzavinacgmailteckacom?

  A tomu hnusnýmu parchantovi přeju mor a oubytě (swear)

 39. Navíc je to krásnej psík…ten kukuč mě fakt bere za srdce. Moc doufám, že se uzdraví a najde dobrý domov.

 40. Rádi také přispějeme a tomu netvorovi přejeme těžké spaní a ty nejhorší noční můry.
  Je to parchant!!! Číslo účtu, případně adresu Lucky, třeba se bude hodit i nějaká deka nebo pelíšek. Alena a Júra Brno

 41. Já se na hadopasy nedostanu 🙁 můžete mi prosím poslat číslo účtu na magginkazavinacseznam.cz?

 42. Děkuju, milá Petro, že jsi na Chudinka upozornila. LucYnku podpoříme – však ji známe, víme, jak dobře se zvířaty a pro zvířata pracuje. (inlove)

  A toho majitele… toho…, no dobrá, budu ještě slušná, toho bych v té hladomorně fakt ráda viděla! (devil)

  1. já jsem si fakt pak říkala, jestli to nebude znít blbě, jestli , jestli……. ale prostě když jsem ho viděla, tak jsem to udělala, protože jsem chtěla přiložit ruku k dílu :-), moc bych chtěla, aby se podařilo to milý stvoření s chutí do života, do toho života vrátit a přesto že vím,jak jsem psala, že Lucynka to dělala s rozmyslem, chtěla jsem a chci jí to ulehčit, přes to, že by to zvládla i tak, ale chtěla jsem jí dát možnost se při tom zvládání pohodlně rozmáchnout :-). Asi víte jak to myslím. :-), že jo?

   1. Myslím, že tě chápu. Tohle mohl krásnej veselej pejsek a někdo ho málem utýral hlady. LucYnka nejde do věcí bezhlavě, takže šanci má. Je správné tu šanci maximálně podpořit – když už chudák hned na poprvé v životě narazil na bestii, co vypadala jako člověk.

    1. Když si vzpomenu, jak zrovna dnes v noci jsem přemýšlela, že před kastrací Amálky jí budu muset sebrat misky s jídlem a ona to nebude chápat a já kvůli tomu budu nešťastná zrovna tak… A tady je někdo, kdo zvíře dlouhodobě sadisticky týral hladem a vůbec mu to nevadilo. LucYnko díky za Chudínka.
     Doufám, že Chudínek brzy přibere a bude z něho šťastný pes.

     1. Jo, pamatuju se na to moc dobře: Melíšek chodil a plakal, že mu maminka nedá papat. Doslova plakal, takové naříkavé mňoukání to bylo, mohlo mi to srdce urvat!
      Měl tam jen vodu. Když jsem si sedla, tlapičky natahoval a koukal tak smutně. To si užiješ.

      1. vidíš, MK to prostě nějak zvládnul, on byl zvyklej,že jídlo není každej den….horší to bude s Bezulí a Noriskou….

 43. Předpokládám že LucYnka ví co a jak, tak spíš obecné upozornění – takového psa necpat hned tím nejlepším žrádlem, naopak opatrná dieta, víc denních dávek, opatrné zvyšování kondice pohybem. Nechtít aby přibral hned, spíš aby přibíral pomalu a jistě. Výborný je ostropestřec mariánský – pomůže organismu zvládnout tenhle nápor. Pokud pes v sobě nic neudrží, je to pravděpodobně proto, že přešel z jednoho rohlíku denně na půl kila masa (přeháním) a to jeho organismus nemůže zvládat.

 44. Jestliže tohle způsobil Chudínkovi člověk, pak by měl ztratit právo nazývat se člověkem. i já souhlasím, aby se Lucynce poslaly na Chudínka penízky…a je jedno,jestli na stravu,veta..prostě na to,co pro něj potřebuje, aby mu bylo líp…kdo jinej mu může pomoci než zase lidi, ale ti, co nejsou lhostejní….a to Zvířetníci nejsou.
  Chudínku, držím Ti palečky, aby Ti bylo líp a líp. Lucynko – děkuju Ti. (h) (y)

 45. jinak ještě hlásání ze včerejšího večera:

  už neblinká, průjem se lepší, dostává kapačky, hřeje se u topení a dlabanec dostává po malinkých dávkách a furt 🙂

 46. Zřejmě byste mě tenkrát proklínali a poslali někam pro vyhublého Brumlu. Ale dokud nemáme v ruce všechna fakta je těžké soudit. Opravdu to může být choroba, jako třeba právě ta zpomalená funkce pankreasu.

  1. Milá Velká kočko – máš v podstatě pravdu, tady jde spíš o to, z jakých podmínek se Chudínek dostal do útulku a následně k lucYnce. Navíc – jako průměrně slušný páník bych asi šla s takovým psíkem k vetovi a snažila se mu pomoci (stejně tak, jak jsi to s Brumlou udělala ty). Nevím, kolik taková léčba stojí, ale určitě bych nenechala pejska skončit v útulku – a pokud z nějakých životně důležitých důvodů ano, tak bych útulek informovala o zdravotním stavu psa.

 47. Dobrý ráno lidijové milí,

  trošku jsem měla strach dneska, jestli můj článek nevyzní blbě. Bylo to moje hrozně rychlý rozhodnutí, Lucynka o něm vůbec nevěděla. Prvotní bylo to „Pošlu peníze!“ protože vím, že Lucynka má v pomáhání celkem širší rozběh, takže se jí určitě budou hodit,i když taky vím, že rozhodnutí jet pro Chudínka nebylo z její strany nedomyšlené a že by až pak přemýšlela co a jak a kde vzít na veterinu. A právě i proto, jsem si říkala, že jí peníze pošlu, aby se jí líp Chudínka uzdravovalo. Pak mě napadlo, že by to třeba i stejně viděli ostatní a že vám o tom teda napíšu.
  Jak píšu, doufám, že mě Lucynka nezastřelí a když…. tak, že bude dobře mířit, ať to mám za sebou – jak jsem jí i včera napsala do emila.
  Díky moc za kladný ohlasy tady i soukromě. Hned je ten den zas hezčí (y)
  Tady jsou Chudínkovi fotky z nového teplého pelíšku, ale trochu varuju- některý ty fotky jsou trochu……. no je tam víc hubenej, než hubenej.:-(

   1. Tak to je teda síla!
    Strašný! Jak může někdo něco podobného dopustit?
    LucYnko díky. Jestli se uzdraví, což mu moc a moc přeju, bude z něj nádherný pesan.

   2. Brr. Ovsem jeste silenejsi je, ze nekteri „panove tvorstva“ tohle udelaji dobrovolne sami sobe.
    Penize jsou na ceste.

 48. Cudatku psikovi drzim palec a majitela zavriet do hladomorne. To je sila co ludia dokazu spravit so zvieratom, naco si zaobstaraju psa ked mu nevedia dat ani to najzakladnejsie aspon trochu jedla 🙁

 49. Za prvé: souhlasím s tím, abychom na Chudinku poskytli příspěvek z účtu.
  Za druhé: prosím lidi, co mají přehled, aby se vyjádřili k částce – já zase takový přehled nemám. LucYnka je každopádně člověk, s kterým spolupracujeme a víme, že je príma. Jo, prosím, pište mi mailmo.
  Za třetí – číslo účtu je na Hadech v neveřejné části: Učet/číslo účtu, je tam i BIC a IBAN.

  1. Zano – původně jsem chtěla to, co budu posílat prohnat taky přes Hadopase, aby šel větší obnos najednou a Lucynka tak měla v jeden moment k dispozici víc peněz, ale protože obdržím určitou částku pro Chudínka i na svůj účet, přidám ty svoje prachy k tomu a pošlu to asi rovnou Lucynce, ne? Protože takhle by to bylo dvojí přeposílání a kus by sežraly poplatky, nebo se pletu? Já do financí nedělám, tohle má na starosti druhá půle, já jsem jen zásobovač 😀

 50. Prosím prosím prosím, zano, uvolni nějaké peníze pro Chudínka s tím, že my ostatní se zavážeme strašnou přísahou na holý pupek, že je v dohledné době doplníme.

  Já dneska něco pošlu – v poznámce pro příjemce dám heslo Chudínek.

 51. Jestli by se neměla zkontrolovat funkce pancreasu – slinivky břišní. Takhle zřízený byl můj Brumla než se zjistilo proč je tak hubený i když hodně žere. Měl zpomalenou funkci pancreasu a žrádlo jím procházelo nevyužito.
  Držím palce ať to Chudínek s Lucynčinou pomocí zvládne. (y)

  A už jsem přišla na to jak moje příspěvky přeskakují pod jiný článek. Stane se to když klikám na smajlíky.

 52. Ženy-členky výboru s hlasom rozhodovacím/dobré,že/prosím pekne pošlite.-napíšte sem alebo na hadopasy číslo účtu také,kde možeme poslať z cudziny prachy.Majiteľ Chudínka je jeden zmrd! a taký osud aj bude mať.Som rozhorčená ako kocúr Piškot.
  PS.dve hodiny som cestovala do práce-úžasné záveje,sneží no fuj.

  1. Milá Verenko – my všichni jsme ženy-členky výboru s hlasem rozhodovacím (a to bez ohledu na rasu, vyznání, státní příslušnost či pohlaví) (nod) .

    1. Aha, anonumní… Zdá se, že počítač po zásahu funguje jak má jen za cenu amnézie. Aneb já být Lapil.

     1. Chichi – Lapile, lapil jsi se na ženy, co jsou možná muži (wasntme) , i když já spíš myslela na to, že všichni rozhodujeme (ačkoli zrovna peníze má pod výkoným palcem zana (nod) ). Ale já vím, že to zbytečně vysvětluju (jsem jako ten vypravěč vtipů, který dvouřádkový vtip vysvětluje půl hodiny, ač všem ostatním je už dávno jasno), protože si v podstatě všichni rozumíme – i ty ženský mezi námi, které jsou chlapijak řemen (rofl) .

     2. Lapile, kdysi jsem tu psala, jak jsem v dávnověku pracovala v podniku, kde byli skoro samí chlapi. Zrovna jsem seděla v kanclu sama, když vešel kolega a radostně hulákal “ hele, kucí, viděli jste včera, jak ta Sparta natrhla Třinci prrr…?“
      Takže vítej mezi baby (chuckle) (clap) (clap)

      1. No bóže. Když jsem byl za základce členem smíšeného pěveckého sboru, tak nás taky souška učelka zásadně oslovovala „holky“.
       Aby ne … pokud jsem ten sbor nemísil sám, tak jsme na to byli dva.

      2. zano, jest-li ještě budeš…já jsem mezi samými chlapy asi 12 let, tož mi říkají Karel 😛

   1. Jen aby!
    Já měla odjakživa alt, či spíše kontraalt! A s věkem se holt hlas ještě prohlubuje….
    Takže jsem nedávno telefonovala kvůlivá aplégrovi a …. paní na druhém konci drátu povídá …. „VY JSTE TATÍNEK, ŽE ANO …..“

     1. To jo ….. ale mělas slyšet to TICHO, když jsem odvětila: „Ne, já jsem maminka.“
      (rofl)

  2. Tak já taky k tomuhle – a Verenko (inlove) , pamatuj prosím, že rozhodně nechci rejpat, jen jsi mi pěkně nahrála k poznámce, kterou bych už dlouho ráda uplatnila:
   členkou výboru s hlasem rozhodovacím se člověk stane tak, že neprozřetelně řekne „no tak teda jo, sice vůbec nemám čas, ale tak já to teda zařídím“ nebo něco podobnýho. Příště už se to o něm ví a tak se jde na jisto 😛 .
   Takovejch lidí není moc a přitom je hodně potřebujeme, abysme jako (no jako co… asi jako Zvířetník) dobře a spokojeně fungovali. Dokonce to ani nemusí bejt vždycky konkrétní práce, fajn je i možnost si s někým o věcech rozumně promluvit a probrat nějaké alternativy.
   Takže to může být i někdo míň průbojnej, míň diskutující, ale s nápadama a vstřícnej.
   Tak tolik agitka 8) …

   1. Skvěle řečeno, milá Zano! A musím s radostí říct, že těch, kteří prostě jdou a udělají je mezi Zvířetníky dost (inlove)

   2. Milá Zano (inlove) , Tvá slova by se měla tesat. (y) Je to vlastně taková zvláštní samovolba, která není podmíněná ničím jiným, než vlastním rozhodnutím. (nod)

 53. Chudínkovi držím palce a pošlu příspěvek na péči.Pokud jde o dietu,sázela bych na libové syrové maso a glukopur,možná občas žloutek a tvaroh.Přece jen,es je masožravec.Maso se osvědčilo u mojí Anduly když prodělala parvovirozu v době,kdy k nám ta pandemie dorazila.Taky je dobrý čistý vývar,silný ale bez tuku.

 54. Chudinek Chudínek – tak mě napadá, že na jeho potíže by mohla fungovat kukuřičná kaše, glukopurem oslazená.
  Držím palečky, ať se Lucce zadaří !!!

 55. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Petróóó – máme rezervu (sice na kočky, ale jednak pes u LucYnky je „skoro“ kočka a jednak je to prostě psík v průšvihu…)

  Zana by mohla v rámci rehabilitace zaúčtovat… a nějakou tu korunku poslat. Bylo by to nejrychlejší řešení. Protože tenhle kostlivec bude chvíli potřebovat hodně speciální péči…

  LucYnku obdivuju za její úžasný přístup k životu (wave)

  1. Jo taky má Lucynka můj velký obdiv a jsem ráda, že se Chudínek, teď už s jménem Tobby, dostal zrovna k Lucynce, protože myslím, že oni to zvládnou.

   1. moc bych jí přála, aby se Tobbíš k ní hodil. Vím, že už dávno zvažovala ke svému psíkovi druhého. A tak apeluji na ten chodící žebrový radiátor (wasntme) – „koukej být poslušný, ovladatelný, ať tě panička dokáže fyzicky zvládnout, nežer kočičky a malé pejsky a třeba budeš mít parádní doma u LucYnky (inlove)

 56. Ráda pomůžu, kam mám poslat peníze? A nemohla bych dostat adresu na toho ‚páníčka‘? Měla bych pro něj príma odtučňovací kůru, pro zmetka! (envy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN