KOČKY: O hraní a převtělení

Když jsem si brala Macešku z útulku, tiše jsem se děsila jedné věci – že nezvládne život v naší rušné rodině (tj. 2 volně se pohybující psice v domě plném lidí, kde paranoidní panička nechává skoro všude otevřené dveře. Od útlého věku dětí jsem byla zvyklá, že je nemusím vidět, ale musím je slyšet – a nejpodezřelejší je ticho).

 

O kočkách jsme načetla spoustu článků, kde se vyprávělo, jak kočka strávila 14 dní pod vanou a vylézala odtud jen v noci. Maceška 14 dní pod vanou zkrátila na 1 den pod pohovkou, čímž mě potěšila – a od té doby nejeví žádné známky strachu z čehokoli (někdy bohužel…)

Další obavu jsme měla z toho, že si nebude umět hrát. Ze začátku to tak i vypadalo a Světluška se tvářila upřímně nešťastně, že její výzvy ke hře nejsou přijímány. Po 10 dnech si poprvé hrály na honěnou a posléze na packovanou (navzájem se snaží plesknout jedna druhou). Nakonec došlo i na hru na vraždy – například kočka drží psici za krk, vytírá s ní podlahu a oběť leží na zádech, řehtá se na celou hubu a buší do vraha packou. Během chvilky se role vymění.

 

 

Další oblíbenou hrou je Maceščin potměšilý výmysl „Ulov ocásek“. Sedí a schválně mrská špičkou ocasu. Světluška ocásek loví tak dlouho, dokud ho packou nepřiplácne k zemi. Pak dostane jednu za ucho. Ale už jsme viděla i Macinu lovit psí ocásek, takže je to opět vzájemné…

Borůvka si s kočkou nehraje, dělá jen výchovný dozor. Naše výtky směrem ke kočce jde Macině ještě zdůraznit zabubláním za ucho, že nás nemá štvát, protože kdo to má potom poslouchat. Macešce je to jedno, nanejvýš se ožene packou.

Z bezdomoveckých časů jí zůstaly dvě záliby – ráda uléhá do papundeklových krabic a má-li možnost, přikrývá se igelitkou.

 

 

V současné době mrzne, až praští. Maceška už by mohla jít ven, ale sotva vystrčí hlavu ze dveří, dojde zřejmě k názoru, že v předchozím životě bylo zimy dost a zalézá. Pokud nezaleze hned, zaženou ji dovnitř Borůvka se Světluškou – hlavně Borůvka – aby se jim ta kočka zase neztratila. Tak uvidíme, jak moc bude chtít jít ven na jaře.

Jednou věcí si nejsem jistá – jestli to není převtělená Polárka. Dokud mi seděla před monitorem a sledovala běhající písmenka, ještě jsem to brala. Když mi dekorativně ulehla na pracovní stůl, zpozorněla jsem. Ale když zalezla do škopku na prádlo a vyrobila z něj škopek s kočičíma ušima stejně, jako to dělávala Polárka, znejistěla jsem. Fakt není převtělená?

 

Aktualizováno: 15.2.2012 — 20:00

135 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Matyldo, máš úžasnou smečku. (y) (inlove) Tak krásně se na ty zvížata dívá. Pěkně jste si kápli do noty.
  Díky Vám mám pohodový večer. Maceška jedna, krásná . (cat)

 2. Matyldin dívčí chlupatý spolek mě nepřestává fascinovat svojí snášenlivostí – jak vnitro tak mezidruhovou, stejně jako prakticky okamžitou adopcí převtělené kočky 😀 . Obě psice mají neskutečně výmluvné obličeje a koč je čím dál tím hezčí. (inlove)
  Matyldo, na Macešce je vidět, že k vám prostě patří! Jen nechápu, jak jsi to mohla poznat z té příšerné fotky, kterou měli v útulku… (shake) 🙂 (h)

  1. Já vlastně nevím, jak jsem to poznala. Slíbili mi černobílou kočku, která se snáší se psy, a při phledu na tu fotku jsem si říkala, že tak hnusná nemůže být žádná kočka…
   Pokud jde o mezidruhovou snášenlivost, jasně dávám najevo, že netrpím trápení kohokoliv a zatím to každé zvíře v naší domácnsti bleskově pochopilo. Nevím proč a jak, ale pochopilo.

 3. Jéééééééé ty knížky v knihovně mě dostaly! Tak známé hřbety… jsem měla chvíli pocit dejavu :o)))

 4. Matyldo, krásně Maceška zapadla do smečky a kočkopsí hrátky jsou srandovní.
  Terry si taky hrávál s Petříkem když byl kotě…..a pro změnu když byl Terry štěník tak si s ním hrávala Lotynka…

  dneska Linda drze fackovala Nastu ze stolu a tudle se spolu čuchaly jako hezky….ale číča nachystaná k úprku kdyby si to ta Nastěnka ještě rozmyslela…..nevím proč tu kočku nemá ráda….bysem si i pořídila kotě jenomže se bojím, že na něho nebude Nastěna hodná….

 5. Ocenila jsem fotku Macesky na startovni znacce. Ocenila jsem i tvuj nerv; ja kdyz vidim kocku v teto pozici namirenou smerem, kde mam neco, o co nechci prijit, tak tleskam rukama a jecim, pripadne rovnou ze znacky vyhodim. Fotak je asi to posledni, co by mne napadlo. Nastesti se to uz zas tak moc casto neodehrava, Kuliferda uz ma taky nejaky ten rok a neco vahy navrch. Ovsem byly doby, kdy Kuliferda levitoval.

  1. Naštěstí chvíli váhala a já mám docela rychlé reflexy- tak jsem riskla fotku 😀 Navíc ten foťák ležel na stole jen metr od toho křesla…

 6. Matyldo pěkně to holkám ladí :-D. Určitě se doma nenudíte :-D. My už jsme pomalu usazení, tak zase podstrkuji myšlenku, že Kubíkovi je samotnému smutno, že by určitě přivítal kamaráda/kamarádku …..

  A moc prosím všechny o palcodržení. Bobík má Cushingův syndrom a včera se jeho zdravotní stav hodně zhoršil. Maminka s ním je už druhý den na veterině, mě je moc líto, že tam nejsem s nima. Moc si přeju, aby se aspoň o trošičku zlepšil

  1. Epulko, fuj, fuj na Cushinguv syndrom. Myslim, ze ze Zviretniku Stetinka mela prime zkusenosti s timto syndromem u jedne z jejich psich holek. Kazdopadne drzim palce a verim, ze te to musi dost nervovat na tu dalku.

  2. Epulko, musela jsem si přečíst, co je to Cushing’s syndrome . Chudáček Bobík !!!! Tak moc držím palce a věřím, že ti musí být ouvej, když to s ním musíš prožívat takhle nadálku. Alespoň že maminka může “zaskočit”.

  3. Epulko, vyřiď mamince, že držíme palce. Nedá se to léčit, ale snad by se daly příznaky zmírnit. Záleží na tom v jakém stádiu to je. Ufff. Držíííím (y) (y) !

   1. Cushing byl zachycen v začátku, ale léky nezabírají, tak jak by měly. A většinou postihuje starší psy (10 let a více), Bobíkovi jsou čtyři roky. Přidaly se i potíže neurologického rázu. Před chvilkou jsem s mamkou mluvila, pořád doufáme, že je naděje na zlepšení

    1. Držím palce, my to s Bertíkem zvládáme už čtvrtý rok. Nejhorší je začátek, trvalo skoro rok, než Cushinga potvrdili, přišel o srst, ven jsme museli každé 2 hodiny apod. Pak mu nasadili lysodren každý den, k tomu prednison, motal se, nebyl schopný se udržet na nohou, Teď má prášek jednou za 14 dní, někdy je to lepší, někdy horší, motá se už pořád (14 let, artroza kyčelních kloubů), ale zatím se drží. Pořád má radost ze života a hlavně chuť k jídlu 🙂 . Ať prášky brzy zaberou (y)

  4. Epulko, držím! Chudák maminka, určitě se trápí i za Bobíka… Ať to dopadne co nejlíp! (h)

  1. Jooo, taky je miluju. U Matyldy se furt něco děje 😉 Je fakt, že i třináctiletá Mína dokáže překvapit. Sedí pod stolem na židli, utajená pod ubrusem a jen koneček ocásku se jí provokativně kývá. Když do něj Mouryn plácne tlapkou, ozve se pod ubrusem mohutné TSSSSSS, ale ocásek se za chvilku kývá znovu. Nebo jde kolem Mourynovy myšky žabicózní, rozhlédne se, jestli je v dohledu majitel. A když není, tak ta důstojná dáma nahodí tréning na jarní lov. Ale stačí, aby se něco šustlo, už odskočí, jako že ona nééé. Aby si náhodou nezadala 😀

   1. ..“Sedí pod stolem na židli, utajená pod ubrusem a jen koneček ocásku se jí provokativně kývá. Když do něj Mouryn plácne tlapkou, ozve se pod ubrusem mohutné TSSSSSS, ale ocásek se za chvilku kývá znovu.“..

    Tak přesně takhle to vypadalo u nás v kuchyni, když ještě byla Dixie. Také zpod ubrusu mručela a mrskala ocasem na Smoky, jenže ta jí nedala pokoj, dokud jí z té židle neodehnala (někdy vyskočila na stůl a mydlila jí packou přes ten převis ubrusu). S velkou chutí jsem tyhle hrátky sledovala.

 7. Moje dny blbci se rozsypaly na malé kousky a tak nemám celý den blbec ale v každém dnu kousek dne blbce. No a znáte to : stokrát nic umořilo osla. A kdo je v tomto případě ten osel? No přece já. Poslušně hlásím už umořená. 🙁

  1. Už zase, proč mi pro pána krále příspěvky přeskakují pod jiný článek? A ani mi žádná číča nepřešla přes klábosnici.

   Ostatně to „pro pána krále“ se ve Švédském království pasuje říkat. Vy byste mohli nanejvýš říkat „pro pána presidenta“. A to už tak vznešeně nezní nebo ano?

 8. Moc povedené povídání i fotky – a jak už psala Marička, nic tak zvířátkomila nezahřeje na duši jako pohled či počtení o spokojené a řádící smečce (dance) A k té reinkarnaci – naše Polča, která se narodila cca 4 měsíce pod odchodu naší Elinky za duhový most, „heká“, resp. „huhlá“ úplně stejným způsobem na zvonící telefon, který nikdo nebere, a taky, když neotevíráme dost rychle domovní dveře, za kterými čeká zbytek její psí smečky, zatímco tenhle zvyk si ostatní psi nikdy neosvojili (think)

 9. Nevím, jestli je převtělená, ale mám pocit, že ti za Duhou umějí svým následníkům tajnou cestou předávat informace a navádět je. (chuckle) Maceška je úžasná a jak si krásně umějí hrát! Máš opravdu šikovnou smečku. Já bych ty Arině měla taky pořídit nějakou živou hračku… (think)
  OT pár rozmazaných fotek z únorového venčení a procházek je zde http://asteris.rajce.idnes.cz/unor_2012/ Je tma a zvířata jsou moc rychlá 🙁

    1. Jsem odklikla moc rychle, chtěla jsem Ti ještě napsat, že držím palce, ať rekonvalescence pokračuje mílovými kroky (y)

  1. Pořiď Arince kolegyni nebo kolegu- uvidíš, že ani televizi potřebovat nebudeš 🙂 A je jedno, jestli je to pes nebo kočka, i kočka dokáže psa úspěšně zmydlit 🙂

  2. To jsou krásné fotky psa v pohybůůůů. A jak Arinka sedí na lavičce – to je na pohlednici !!!!!

  3. Úžasné fotky, milá Asteris! Psy v pohybu máš za jedna a Arinka je nejen moc krásná psice, ale jak má výmluvný ocásek! (chuckle) (inlove)

 10. O.T. Koho včera bavil článek o šatech pro dámu, těm si dovoluji připomenout že dnes na TV ORF 2 22,00 přímý přenos z Opernballu, od 20,15 střihový předprogram, který obvykle hodně stojí za to. (dance) (dance) (dance) (dance) (dance) (dance)

 11. Druhé foto zachycuje situaci zvanou kalamita přichází, řekla bych. Neb následuje skok, sražení předmětů s horní police a vřískot zřícené kočky provázený duněním padajících předmětů. Přibíhající člen domácnosti zakopne o rozčílenou kočku, uklouzne a spadne na na křeslo, kterému se ulomí noha.
  Nebo ne, U vás to tak neprobíhá?

   1. YGO! (inlove) (chuckle)
    Přesně tak – v noci se zase stěhovaly květináče, házely se korále na zem, škrábalo se na dvířka, a když jsem po „neznámém“ pachateli mrskla polštář, rozházel se silikátový kočkolit po celé předsíni. Jsou to prevíti chlupatí, hlavně některé. (tmi) (cat) (chuckle)

    1. Takže největší bor-del jsi udělala ty, když jsi ubohým košiškám rozmetala haj-zlík (wait) (wasntme)

     1. YGóóóóL! (rofl)
      Hele, drahá paní z JJM, Ty ale člověku ani chlup nevodpustíš, co? Natož pak neobratnou větu! (blush) (chuckle)
      Polštář jsem mrskla z postele směrem k zavřeným dveřím, kde kočeny vyluzovaly na kočičích dvířkách zvuky (víte, že každej na ně hraje jinak, ale na nervy to brnká stejně? (whew) ). A kočkolit byl rozházený po celé předsíni a otevřenýma dveřma až do kuchyně a do přednostova pokoje. Takhle to ještě nikdy nebylo, to prostě muselo být schválně. (wait)

      1. Nedávno se Miňákovi podařilo posrat rantl u záchůdku (slušně to napsat nejde) a protože je to velice čistotnej a pořádkumilovnej kocour, chtěl ten posejřenej rantl zahrabat silikátem…silikát byl všude a rantl nešlo zahrabat…tak na něj začal hrabat silikát z druhýho záchůdku….

    1. K Matyldě na návštěvu s košiškama? Nebo k Tobě? Neee, to nemůžu nikomu hodnýmu udělat! (whew)

     1. Jseš hodný a laskavý člověk, Vave. :*
      Ale možná kdybys mě navštívila a zúčastnila se nácviku na spartakiádu nebo co to Aneš se Scarlettou provozují, případně ranních pretiekov přes překážky, možná, že by se ti výrazně odlevilo. (inlove)

       1. Chichi, milá Zano, těžko říct, proto nyní používáno neutrální oslovení Aneš. (headbang)

        1. Myslím, že Aneš se snaží vytěsnit své zhanobení na kočku – asi bychom mu v tom měli vyjít vstříc a tu trapnou epizodu jeho života mu nepřipomínat. (chuckle)
         Jo, a ty preteky si dovedu představit, milá Abyt (inlove) . Ráno mívá trénink Rózka s Bertíkem. Ona ho plácá packou a ksichtí se na něj a všelijako ho pošťuchuje a on před ní utíká a snaží se ukrýt do mé náruče a za odměnu za záchranu života mě nechává odcházet z domova celou černo-bíle ochlupacenou. (tmi)

         1. To mi připomíná, jak kočkovitá kolegyně jednou přinesla do práce štrůdl a při krájení pravila: „Berte si, je dobrej. Akorát se mi při pečení pletly kočky, takže kdo najde černej chloupek, ten je od Kulicha, kdo rezavej, ten je od Marvina.“ „A co je tohle?“ povídám a píchla jsem do kamínku, který se objevil na řezu. „Krucinál, to je Mikeš!!!“ (mm) A já, tenkrát ještě totálně nepoučená o chovu koček v bytě, jsem pravila: „Vy už máte třetího kocoura???“

 12. Matyldo, jsem moc ráda, že už zase máš kompletní smečku. Maceška je moc hezká a vypadá jako podnikavá kočičí osoba 😉
  Předpokládám, že jste ji psicím vybrali správně (chuckle) (dog) (cat) (dog)
  Doufám, že na třetí pokus už se mi konečně povede tenhle komentář poslat…

 13. Čertíka jsme neviděli měsíc, vždycky jen v noci a bál se i světla z baterky. Dnes neustále doráží a: Chci papat, házej hračky, vyčisti záchůdek! Brouk, duc, vrk, kník! A po Ferdovi se také opičí, přišel na to, že nejlíp se kouká ven z prkénka na radiátoru, které je zespoda tak pěkně vyhřáté, páneček se nejsnáz vzbudí olíznutím nosu a hlasitým předením do ucha a hračka je vhodná k likvidaci teprve potom, co ji páneček rozpohybuje. Jsem jen zvědav, co bude říkat, až ho na jaře vezmem na chatu. (cat)

 14. Matyldo, jsem moc ráda, že už jste zase kompletní smečka a Maceška tak krásně zapadla jak mezi její zvířecí tak člověčí část (f) .

 15. ……….Ale když zalezla do škopku na prádlo a vyrobila z něj škopek s kočičíma ušima stejně, jako to dělávala Polárka, …….

  (rofl) 😀
  je skvělý, jak Maceška zapadla. Sedím tu a mám hubu kolem hlavy.

 16. Matyldo, nádherný hebounký článeček, tvoje strakatá smečka je úžasná a já jsem moc ráda, že Maceška (musím to napsat ještě jednou – kouzelné jméno!!) se tak dobře a tak rychle zabydlela a všechny tři holky si na sebe tak krásně zvykly (h) (h) (h) (h) (h)

  ta společná fotka je půvabná a je z ní přímo vidět, jak se mají rády, to opravdu zahřeje (inlove) … to, že se Polárka převtělila, bych vůbec nevylučovala, nic tajemného není kočičkám cizí – moc je miluju

  1. Ano, na té fotce je vid+t, jak Maceška chce chytit povytaženým drápkem Světlušku za srst na uších- láska na první pohled 😀

  1. Tak všechno nejlepší k tvým narozeninám milá Vakanti. (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  2. Milá Vakandi barvičková, přeju hodně radosti, zdraví a spokojenosti tobě i celý smečce (inlove) (rose1)

  3. Milá barvičková, všechno nej, nej, nej !!!!! (rose1) (f) (d) (h)
   Ukaž se někdy. (inlove)

 17. Pěkná smečka, pěkná… A je skvělé, že se ti povedla i akční fotka! Já když se přištrachám s foťákem, kočičí akce ustanou a upřou se na mě kukadla, jestli nenesu něco na zub.

  1. U nás je foťák lovná zvěř, jakmile ho Čert uvidí, okamžitě po něm vystartuje a snaží se ho osahat tlapkami, zakousnout a olízat. Takže fotil bych moc rád, ale nelze.

  2. No, Maceška obvykle zavře oči a otočí hubu na druhou stranu- to není jak Borůvka, která málem pózuje s packou v bok, nebo Světluše, která vrhá do objektivu nyvé pohledy….

   1. Vidis, zrovna jsem se chtela zeptat, jestli Boruvka pozuje na fotky. A ono jo. Hodna holka (dog) . Duvod, proc mam velmi malo fotek Jakeyho je, ze jakmile i na dalku jen vytusi fotak, uz se pakuje pod postel. A pritom si s Kuliferdou moc pekne hraji nebo se objimaji, pusinkujou a olizujou.

 18. Maceška je moje oblíbená koč. (h) Mám velkou radost, že se tak hladce udomácnila a omotala si velice rychle kolem tlapky všechny své oddané podané. 🙂 Jde jí to dobře právě proto, že je převtělená a ví moc dobře, jak na koho zapůsobit. (nod)
  Matyldo (inlove) , Tvé tři strakatice jsou báječná zvěř a Ty o nich skvěle píšeš. (y)

 19. Ta hra kočky s psicí mě dostala. Hru na vraha máme doma velmi často, Derry ji miluje (ať už v roli vraha nebo vražděné.) Na honěnou nemáme dost velký barák, to musí venku, nejlépe na poli asi tak 5 hektarů velkém. 😉 Ulov ocásek jsem mezi našima holkama neviděla, ale jednou Derča chytla za ocásek kamarádku tollerku Tracy. Ta to schytala 😀 (Derča)
  Máš báječnou smečku. Ze Světluše se dělá hezká holka a osobnost. Borůvka vychovávající je kouzelná. U nás Ája nevychovává, občas se ke hře připojí, jinak ať se mladé poflákají, hlavně že ona má klid. Ája vychovává jen pokud má pocit, že někdo ve smečce dělá binec (většinou rovná psy, kteří se na sebe vytahují při cvičení.) A to pak nebrumlá do ucha, to je řádně sprdne a seřve.

  1. Na honěnou se u nás doma hraje dobře- dá se totiž běhat kuchyně-obývák-přesíň-chodba-kuchyně… a dámy se zdokonalují v tom, že zkušené (Borůvka) to umí vzít i do protisměru a překvapit soupeře 🙂 Borůvka má nácvik, Kuba s ní tak hrává na bafající Indiány (plíží se a bafne).

   1. U nás se taky výborně hraje na honěnou kuchyň-obyvák-chodba.Bárt se také naučil v nečekané chvíli změnit směr, počkat si a vybafnout, akorát že tím kdo honí není pes či kočka, ale jednadvacetiletá „dáma“ (chuckle) (rofl) (makeup) .
    No co už, že…..

   2. jen počkej, Matyldo – až se zdokonalí a ještě přidají na rychlosti, bude to možná Maceška brát v zákrutách po zdi (chuckle) (inlove)

   3. I u nás je to kuchyn, obývák, předsín a navíc schody. Kocour má výhody. Tam, kde on elegantně zatočí, štěně vybířá zatáčku po břiše. Včera mu v plné rychlosti poodjely nohy, narazil hlavou do zdi a dostal přímý zásah do tlamy. Zatímco překvapeně kýchal, kocour zahlédl svou příležitost. Hbitě seběhl dolů, nafackoval mu a kousnul ho do ucha. Netrvalo dlouho a prali se znovu. Nenudíme se.

   4. Nemáme (naštěstí) byt průchozí a v jednotlivých místnostech není tolik prostoru (přece jen, holky jsou tři a dost velké). Na vraha se dá hrát kdekoliv (přičemž se dá nohama odrážet od nábytku nebo od nás)

 20. ahoj Matyldo,
  to se krásně čte,jak je Maceška u Vás spokojená a jak si hraje se Svěštluší..i když slzička za Polárku mi zase ukápla.
  Víš, já taky říkám, že mi Pitina „šaričkovatí“..jako jediná aportuje,lehává na Šarikova místa,otírá si mokrou tlamku o moje nohy, čučí na počítač a nemá ráda mobil. A podává mi packu, sama od sebe,jako to dělával on…a leze mi do náruče, stejně,jako to dělával on…
  ostatní to nedělají…
  Takže věřím, že některé Polárčiny zvyklosti, mohla Maceška převzít…
  (hug)

  1. Už zase převzala další, chodí na mě hulákat, že psi sedí za dveřma a já si toho nevšímám 🙂

   1. A jak to asi mají dělat, když tam nemáte zvonek?!
    Asi byste to měli zvážit. (wait) (nod) 😉

   2. V Anglii udělal páneček kocourkovi Tippsovi u venkovních dveří zvonek, když chce kočičour domů, zmáčkne tlapkou tlačítko, zvonek (kočičí) zazvoní a páníčci mu otevřou. Takže doporučuji vyzkoušet, jako tlačítko vyhoví velkoplošný vypinač, jen pozor na to, aby na něj nenapršelo.

 21. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásný holky. A šikovný (nod)

  Jdu co ??? Háááázet – napadlo toho přes noc ažaž

 22. Matyldo, tak ráda čtu, jak Maceška krásně vplula do vaší rodiny. Já se asi furt opakuji, ale pro mě je vidět šťastná a spokojená zvířata opravdu jedna z největěších čistých radostí mého života. A to převtělení – kočky jsou mystické tajemné bytosti, u nich je možné všechno.
  Doprovodné fotky jako vždy radost pohledět.

  A my včera dostali jako „Valentýna“ tohle rozkošné video. Hlavně Bedu by mohlo potěšit před její cestou za tatínkem (i když jsou to koťata o trochu větší) 🙂

  http://www.slothster.com/3005-Worker-At-L%20ion-Park-Gets-Hugs-From-Sweet-Lion-Cubs.h%20tml

  1. To lezení po výškách (co je na fotce) bývá teda něco- a bylo to něco obzvlášť ve chvíli, kdy jsme měli vystěhovaný obývák kvůli nové podlaze a všude bylo něco, co tam být nemělo- pro kočku zřejmě silné lákadlo…

  2. milá Maričko, moc děkuji za to video – je krásné, koťata jsou naprosto neskutečná, jak ošetřovatele objímají, ducají hlavičkami a pusinkují… ach ano, musím se přiznat, normálně mu sprostě závidím (h) … potěšilo to mou dušičku i srdíčko

   posílám též jedno video, které má být odpovědí na otázku, zda i „velké kočky“ reagují na šantu kočičí (catnip)
   http://www.youtube.com/watch?v=tklx3j7kgJY

     1. a ještě dodatek k laserovému světýlku

      culím se u těch velkých koček od ucha k uchu, protože vím jak za ním střeleně běhá Zuzanka (vlastně mám taky na videu, ale dva odkazy asi neprojdou – no ale zkusím to
      http://www.youtube.com/watch?v=h2-O-tIi_14

      ale píšou tam, že většina reaguje jako Nyny – nijak 😀 … prostě to nevoní, tak je to nezajímá

      1. však jak jsi natáčela ty moje a dělala z toho pěkný videjko..to tak ystálo za to. 😉

   1. Díky Bedo za odkaz – kočky jsou kočky – na velikosti nezáleží. A stejně jako ty naše v menším provedení, tak i ty velké na šantu reagují rozdílně. Ale je krása vidět ty óbr kočky rozvalovat se rozkoší přesně jako ty malé.

 23. Hm, že by to Polárka vzala takhle hopem v rámci reinkarnace? Asi se ji u vás veeelmo líbilo 🙂 . Pěkné fešandy, všechny tři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN