PSI: Jak čubizna ke kalhotkám přišla…

Nezdá se vám, že tu zimu je potřeba pochválit, jak dobře to konečně předvedla, aby už dala pokoj? Aspoň naší rodině by to teda fakt stačilo, i když třeba takový kocour, ten to má vychytané.

 

 

Náš stařičký kocour (jestli se toho dožije, tak mu bude v květnu sedmnáct), tráví čas na stole a na radiátoru. Občas za námi přijde do postele, přitulí se na peřině, ale pravidelně ráno mne jeho pohled od topení doprovází bytem. Černá kožešina se rozvaluje tak, že zadek kocoura je na jídelním stole a přední dvě třetiny jsou naaranžované na radiátoru.

Jen oči mu blýskají, jak po nás pokukuje, proloží to nějakým tím zdvořilým mňauknutím… Tuhle jsem ho vystrčila na balkón, ale ještě než jsem se já sama stačila otočit a dojít dovnitř, už seděl na koberci a vyčítavě mňoukal a koukal po mně divně, tak nějak – no prostě blbě, jinak to popsat neumím…. Každý, komu někdy vynadalo nějaké zvíře kočičí, jistě ví, co mám na mysli.

 

 

 

Naše čubizna, česká strakatá slečna Bony, jako malá k problémům se šlachami zadní packy přišla, naopak my na to nepřišli a důsledkem je, že když jsou mrazy, Bonynku bolí noha, neohybá se jí koleno a kotník a čubizna ze schodů a do schodů těžce poskakuje. Ono i takové zvednutí se z postele je namáhavý výkon. I nezbylo, než vymyslet nějakou ochranu do mrazu.

Prohledala jsem internet a několik obchodů, kde by asi tak mohli mít kalhoty, sahající pěkně od kyčle až po kotník – no nikde. Spousta kombinéz, které ovšem končí vysoko na nohách. Jasně, krytá záda jsou taky potřeba, ale tady potřebujeme pokrýt zadní tlapy a to je problém.

No tak co – popadla jsem jehlice a uštrikovala návleky. Super. Jenže vydržely jen do prvního proběhnutí křovím. Do křoví čubizna v návlecích – ven jen čubizna. Jak to, potvora, setřepala, to nevím. Dobrá, potvoro, já na to vyzraju: návleky nutno nahoře svázat, aby je nemohla setřepat.

Vymyšleno, uštrikováno, svázáno. Zahozeno. Psí hřbet není stvořen k tomu, aby na něm držela pletenina jen tak. Co dělat? Ideální by bylo to k čubizně přišpendlit sichrhajckou. To páníček zavrhnul, ostatně byl to jen teoretický výkřik ze zoufalství.

A nakonec spásná myšlenka – dětský secondhand. Koupili jsme mikinku, ustřihli rukávy i s kusem zad, otočili je čelem vzad a nohavice kalhot byly na světě. Zbytek zadní části mikinky jsem přišila – taky vlastně vzhůru nohama – k tomu kousku, co drží pohromadě nohavice, a kalhotky jsou na světě.

No jo, ale jak to udělat, aby dokonalé kalhoty nepadaly z kulatého hřbítku? Na kšandičku – pěkně široká guma, ktará se přišije na konec kabátu a obtočí se kolem obojku a připne háčkem zpět na kabát. Na jednom z rukávků, dnes nohavice, zůstala našitá kapsa, tudíž čubizna má kalhotky, kalhotky s kapsou!

 

 

No né že by z toho byla nějak moc šťastná, ale oblékání jde hladce, přeci jen fleesová mikča je přátelštější materiál než pletenina, do které se zachytávají drápky na tlapce neochotné ku spolupráci, a kulhání se – i přes třeskuté mrazy – daří udržovat v normě. Kalhotky nebrání ani pohybu, ani hygieně a dobře slouží. Akorát čubizna v nich vypadá jak nepovedená ilustrace k pohádce o Krtečkovi.

Obalování čubizny fleesem se mi zalíbilo, tak jsem znovu navštívila secondhand, znovu zakoupila mikinku a už máme i kabátek! Modelka trochu trpěla, když jsem to na ní prostřihávala a našpendlovala, ale kousek sýra dělá divy, tak už máme dvoudílný obleček, která k sobě dobře sepnu suchými zipy a čuba je v teple a neomezuje to pohyb. Sice naše Bony vypadá, jako když si poráno zapomněla sundat pyžamo, ale mínus dvacet jsme u nás už letos měli a já nebudu froskovat, že naše Gaučo von Radiátor prochladne.

 

 

Aktualizováno: 14.2.2012 — 20:55

42 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. „Každý, komu někdy vynadalo nějaké zvíře kočičí, jistě ví, co mám na mysli.“ To si myslím že viem, čo máš na mysli. Asi nikto nnevie tak vynadať a aj bez slov ako mačka. A Tvoj kocúr je mlaďas odkazuje náš ( v marci dúfam 20-ročný) perzský Benji 🙂 Nech si chlapec berie príklad.
  Ale Bony má super oblečik, skvelé vymyslené. 🙂

 2. Nohy v teple jsou důležitý, viď, Bonynko? 🙂
  Včera jsem obdivovala afgána v naprosto dokonalé kombinéze – barva kovově modrá, nohavice mrkvového střihu dlouhé až po tlapky, koukala mu jen elegantní hlava a ocas. On si snad uvědomoval, jak mu to sekne, nesl se jak na přehlídkovém molu. 🙂

 3. Oblečky a kerrýci jdou dost špatně dohromady. Pláštěnky do slejváků, to jo, ale cokoli na sebe to ne. Falko sice kombinézu měl, ale ta byla ne teplá, ale proti nabalování sněhu do srsti. A taky ji moc nemusel. Letos jsem to vyřešil jinak. Máte kožichy? Máte, já ne. Tak jsem je naposledy stříhal v listopadu. Psi sice vypadají jako medvědi, jen já vím, že pod koulí chlupů se skrývají psi. Ale jak pravi Michelangelo, socha je v kameni, stačí jen odtesat to, co tam nepatří. Tak inspirován tímto čekám na oteplení, abych zase vystříhal z medvědů kerrýky.

 4. Pěkný kaťata. Slečně strakaté velmi sluší.
  My momentálně taky Báru oblíkáme. Pro změnu doma. Bára hárá. Takže jsem vytřídila kalhotky, co jsou mi malé, vystříhla dírku na ocas a je to. Zrovna včera se Bára producírovala v růžových proužkatých s krajkovou vsadkou. (chuckle)

 5. Ocenuji design a vypracování modelu, jenom… netáhne ta guma obojek příliš proti hrdlu?

 6. Ušila jsem loni Ance moc pěkný kabátek s rolákem, ze své odložené bundy. I když bez rukávů a bez nohavic, v těch mrazech ho ocenila převelice.
  Zdeni (inlove) , jsi velmi nápaditá a Bonynce to moc sluší! (y)

  Neodolám – titulky dnešních článku v sobě mají kouzlo nechtěného a nesmírný půvab! (y) (h) (chuckle)

      1. K tomu lze jen dodat, že dobře bráněné kalhotky vydrží mnohem víc, než špatně bráněné brnění.

 7. Arinka zdraví Bonynku, my zatím žádný oblek nemáme, už jsem začala váhat, ale naštěstí mrazy polevily. My v podstatě přeběhnem frekventovanou silnici, vylezeme na kopec a tam už může Arinka běhat na volno, takže se zahřeje. Ale v parku běhá setr, který má vlastně kombinézu s dlouhými nohavičkami, kupodivu se zdá, že mu to vůbec nevadí.

 8. Náš Dasty kdysi cokoli na sobě odmítal. Když ještě běhával agility, ať bylo kolik chtělo pod nulou, běhal jen nahý, jak jsme ho bolíkli, prostě neběžel.
  Teď jako 10letý gentleman již snáší na vycházkách svetříček, černý, elegantni, jen kolem krku, krytá záda a vzadu poutko na ocásek. A když bylo -20, snesl dokonce i kombinézu, ale nadšený z ní tedy nebyl.

 9. Zkuste napsat P.Navrátilové.Uplete,ušije cokoliv.Je to praktické,slušivé a za přijatelné ceny.Mám 2 rozmazlené yorky.Staršího po dvou operacích zadních nožek a tudíž nožky v zimě držíme co nejvíc v teple.(yawn) Mám od ní skvělé teplé kombinézky a fleesové mikiny.
  Kontakt:yorksiroblecky.maweb.eu.
  Nashle Věra 😀

 10. Betě se snažím nasadit fleesový kabátek, když je míň než dvacet pod nulou. Marně – nasadit si ho dá, ale čůrat v něm nebude…
  Ale dvouhodinová procházka v třeskutém mrazu se jí líbí a bříško i uši má teplé i bez kabátku… Takže to naštěstí stále jde.

  1. Klérka má také takovou kombinézu i s nohavicemi, ale nechtěla v ní nikdy chodit, musím jí vláčet na vodítku a čůrat to už vůbec nee. Takže má takovou jednoduchou nepromokavou, ale flísem podšitou deku jako jsou deky na koně a na tu si zvykla.

    1. 😀 Já vím je to legrační, alůe myslí takové ty jednoduché, které se spínají na plecích, potom je jednoduché držení formou obřišníku a záď drží podoocasník, (u té psí to jsou gumky okolo kolen). To je tak jedinné co na sobě dokáže vydržet. Myslím si, že je to tím, že „oblečená“ začala chodit až hodně dospělá, takže není zvyklá. Ty to máš s kočenkami jednoduché, jsou doma a nechodí do povětrnostní sloty 😀 .

   1. Je to na dva sucháče? My to máme na Doníka a je to praktické a nevadí mu to. Ty veliké mrazy přežil bez úhony staroušek náš.

 11. Bony je krasavice s nohama v teple (inlove) I já jsem přišla na výhody fleesových mikin ze sekáče, když jsme museli oblékat Kazana, aby si neničil obvazy na lokti. Fleese nejen psům moc nevadí, ale taky se dobře pere a rychle schne. Zdeno, náš jedničku s hvězdičkou! (f)

 12. AHOJKY BONNYNKO A ZDENO,.ZDRAVÍ VÁS HOKINEK, KTERÝ SE TAKY MUSÍ OBLÍKAT A JE VŽDY PROBLÉM S JEHO ULOVENÍM. NENÁVIDÍ TO. BÝVÁ POTUPNĚ ULOVEN, DONESEN NA DVÍŘKA VÍKA AUTOMATKY A POŘÁDNĚ OBLEČEN. MUSÍ MÍT PLETENÝ SVETŘÍK NA TĚLÍČKO A JEŠTĚ MU PŘIKRÝVÁME ZÁDÍČKA VESTOU. TA MÁ SIC NAHOŘE TAKY ŠUSŤÁK, ALE JE TO ŠUSŤÁK NEŠUSTIVÝ A MĚKKÝ.POD NÍM JE FLÍSOVÁ PODŠÍVKA,TAKŽE VESTA JE TEPLOUČKÁUŽ OD NOCI U NÁS VYDATNĚ CHUMELÍ,ALE TEPLOTA JE KOLEM NULY. JEN VÍTR FIČÍ STUDENÝ.POČÍTÁM, ŽE TOHLE SE HOKIMU LÍBIT NEBUDE. RÁNO BYL VENKU JEN KRATIČCE, VYČŮRAL SE BLESKOVĚ A PRCHAL HNED DO PELÍŠKU . POČÍTÁM, ŽE DNES ZAS ZA SEBOU BUDU TAHAT SÁNĚ MÍSTO HOKINA. JEMU SE SNÍH FAKT NEZDÁ JAKO DOBRÝ PODKLAD NA PROCHÁZKU. OMLOUVÁ HO VŠAKI JEHO VĚK VÍC JAK 16 LET.ZDRAVÍM VŠECHNY, MIZÍM HÁZET SNÍH NA ZAHRÁDKU. MUSÍM SE DOSTAT KE KRMÍTKŮM, ABY PTÁCI NETRPĚLI HLADEM.ŽEROU JAK NEZAVŘENÍ. DNES SE MI TAM POPRVÉ POVEDE DONÉST I VODU.SNAD NEZAMRZNE , ABY SE PTÍCY KONEČNĚ MOHLY NAPÍT. A PTÁM SE,KDE JE DNES XERXOVÁ SE SVOU RANNÍ MANTROU?NO, ASI HÁŽE A ODHRABUJE, AŽ SE Z NÍ KOUŘÍ.

  1. XERXOVÁ SICE HÁZELA, ALE STIHLA SE OHLÁSIT U DRUHÉHO ČLÁNKU UŽ V 6 RÁNO…
   POVINNOSTI PLNÍÍÍÍM (chuckle)

   1. My jsme s kolegyní musely vyjet pracovně autem a stačily jsme zapadnout. Pluh sice jezdil a čistil ale za ním se cesta uzavírala. Mladší kolegyňka řídila a najely jsme spodkem auta do závěje a neprojely musely jsme házet a tlačit. Zaplať pánbůh, že jsme už doma. Měli jste si to nechat v krajském městě a ne nám to posílat za Ještěd.

   2. DOBŘE, DOBŘE, JEN TAK NEPÍCHEJ A NESRŠ. JÁ CHTĚLA JEN POŠKÁDLIT. NEVŠIMLA JSEM SI 2. DNEŠNÍHO ČLÁNKU.JINAK , NECHCEŠ JÍT HÁZAT I K NÁM? SICE UŽ SNĚŽIT PŘESTALO, ALE SNÍH JE VŠUDE A HLAVNĚ NA ULICÍCH NEUKLÍZÍ VŮBEC NIKDO. PATRNĚ MĚSTO NEMÁ PRACHY NA NAFTU. VLASTNÍ PLUH JAK NA SILNICI, TAK I NA CHODNÍK, ALE DOSUD SE NEDĚJE A NEDĚLO SE SNĚHEM VŮBEC NIC. KLOUŽE TO VENKU VELICE VELMI A NENÍ, KIDO BY TU NADÍLKUN ODKLIDIL. ŽIJE TU SPOUSTA POHYBOVĚ POSTIŽENÝCH, TAKŽE TI PATRNĚ MUSÍ ZŮSTAT ZAVŘENI CELÝ DNEŠEK DOMA. VYLEZLA JSEMJ VENČIT HOKINA, ALE BYLO TO HUSTÝ.

    1. MILÁ LENKO,BĚLŠTÍ RADNÍ SE ZŘEJMĚ ŘÍDÍ ODVĚKOU PRAVDOU, KTEROU HLÁSÁ I MOJE MAMKA: DVĚ NEJZBYTEČNJŠÍ PRÁCE NA SVĚTĚ JSOU RÁŽÁNÍ OŘECHŮ A ODKLÍZENÍ SNĚHU (chuckle)

  2. LENKO, CO VNUČKA?????? MUSÍM TĚ VYHUBOVAT, VŮBEC TADY NEPODÁVÁŠ HLÁŠENÍ, PŘECE JSI U NÍ UŽ URČITĚ MUSELA BÝT 8)

   1. MILÁ BEDO, VŮBEC NEMÁŠ TUŠENÍ, JAK TO OPRAVDU JE. PRVNÍ POCHOVÁNÍ MÉ MALIČKÉ A DROBOUNKÉ VNUČKY ADÉLKY MI BUDE JEJÍMI RODIČI MIOLOSTIVĚ POVOLENO TEPRVE NA KONCI ÚNORA!! JINAK SE MÁ ADÉLKA SICE K SVĚTU, ALE VIDĚLA JSEM JI ZATÍM JEN NA FOTKÁCH A VELICE KRÁTCE, POUZE DVAKRÁT NA SKYPE PŘES KAMERU.POCHOVAT JSEM JI ZATÍM OPRAVDU NESMĚLA, BO NÁM VŠEM JE VSTUPM DO JJÍHO DOMOVA PŘÍSNĚ ZAKÁZANÝ. ANI NEVÍŠ, JAK Z TOHO JSEM SMUTNÁ, AVŠAK NELZE S TÍM DĚLAT VŮBEC NIC.KDE NENÍ ZÁJEM, NELZE SE VNUCOVAT SILOU.ALE HLÁŠENÍ TELEFONICKÉ TEDY MÁM. MALÁ JE STÁLE MRNÍTKO( NEMÁ JEŠTĚ ANI 4 KG, PROTOŽE POŘÁD JE JEŠTĚ TROCHU POPORODNÍ ČÍŇÁNEK . ALE VĚRKA MI V SOBOTU PO TELEFONU HLÁSILA, ŽE AČ JE ADÉLKA ŽÍŽALINKA, VE VĚKU 1 MĚSÍCE(TEN PRÁVĚ V SOBOTU SLAVILA) , SE V POPLOZE NA BŘÍŠKU, V NÍŽ SE JÍ VELICE LÍBÍ, SNAŽÍ SE KROUTIT KOLÍNKA POD SEBE, ABY SE NĚJAK DOSTALA BLÍŽE K VĚCEM, CO JI ZAJÍMAJÍ. JE TO NEUVĚŘITELNÉ, ALE ADÉLČINA KOLÍNKA JSOU FAKT ČERVENÁ A JAKOBY DO PROSTĚRADLO ODŘENÁ . ZKRÁTKA TIOM DÍTĚ BUDE ČIOPERNĚJŠÍ MAMINKY. VŠAK DOBŘE VZOPOMÍNÁM, ŽE JEJÍ MAMINKA VĚRKA BYLA ÚPLNĚ TOTÉŽ. NEJEDLA POŘÁDNĚ, MÍSTO SÁNÍ MATEŘSKÉHO MLÍČKA TVRDĚ SPALA, ALE POHYB BYL A STÁLE JE JEJÍ DOMÉNOU.

 13. Slečně Bony kalhotky moc sluší. Akorát je chyba, že není modelka v celém kompletku, určitě jí to sekne.

  Toya oblečky zásadně nenosí, neb je nesnáší (a na zimu má kožíšek, který půjde dolů až s oteplením). Kdysi jí moje šetrná maminka ušila manžestrový kabátek – bohužel si ho spletla s neprůstřelnou vestou. Když jsem ho Toyence oblíkla, tak mohla chodit jenom dopředu, neb se v něm nemohla stočit do zatáčky (chuckle) – ale vypracovaný byl jako od pánského krejčího, na to si maminka potrpí (nod) .

  Brooke má kožíšek řiďounký, tak musí nosit aspoň svetr (který zdědila po Toye, který vyhrála v Daňkovicích) – ovšem nadšení se nekoná – na zavolání, že jdeme ven, si to přihasí jak k ohni a při popatření svetříku v ruce si to zase odsviští. Tudíž ji musím zavolat znovu, svetr schovaný za zády, robinzonádou odlovit a přetáhnout přes hlavu. Pak už ví, že se nedá nic dělat a nechá se dooblíct. A přitom ji TAK SLUŠÍ! (clap)

  1. Capartní, vskutku.
   No já bych taky myslela, že svetříky a flees by pro pesy měly být mnohem stravitelnější, než šustící šusťáky (přiškrtila bych ty, co do těchhle hlučných kombinéz psy rvou), a když jezdím hlídat košky, potkávám dvě teriérky, matku s dcerkou, a loni jsem je potkala ve svetřících pro ně speciálně pletených. Teda byly to spíš rukávníčky, s hvězdičkama a srdíčkama, ale do závějí naprosto postačující a néésmíírně slušivé. Navíc jim nijak nevadily (svetříky), vesele pobíhaly (holky). Musela jsem je páníčkům pochválit (oboje) a tak se od té doby zdravíme.

  2. YGO, takhle vypadaly první kalhoty, který jsem ušila synkovi. On ještě sotva chodil, ty gatě byly taky z manšestru (sám o o sobě byl trochu tuhej), s páskem, zipem vpředu, kapsama kolem celýho batolete – vypadaly úžasně, ale chodit v tom taky nedokázal 😀
   Pak už jsem přešla na střih tepláky 😛

 14. Hezký krtečkovský kalhotky…. o problémech s oblékáním psa vím svoje. Jednu zimu jsem potřebovala chránit Borůvčino pooperačně vyholené břicho- to spravil svetřík, protože jinak všechny oblečky byly univerzál na psa i fenu a báječně chránily záda, jenže břicho bylo holé. Momentálně v ledovém vichru potřebujeme chránit ramenní kloub a horní číst přední tlapky. No, obleček jsem sice dostala (světřík je bohužel profukovací), ale Borůvce se asi nelíbí, protože se věčně válí ve sněhu. Takže je celá situace poněkud absurdní. Asi si jí nelíbí střih nebo barva, co já vím 😀

 15. Krásná modelka! Jak já jsem ráda, že máme kožůšek. No ale zase máme doma občas závěje chlupů

 16. Prudce elegantní!
  Jen mě tak napadlo, že kdyby mikina byla delší, daly by se v podolku vystřihnout díry pro přední tlapky a zas by drželo o něco lépe. 🙂

 17. Fakt pěkný kalhotky, a z apár korun, šikovná jsi….o Alavisu pro ni neuvažuješ? Baštil ho Šarik, na klouby to bylo dost dobrý…a schody mu vet zakázal, takže se vozil výtahem….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN