KOČKY: Jak dostal Mikýsek alergii na klokana

Kocour Mikes zvaný Mikýsek nám byl přidělen CD již před neuvěřitelnými deseti lety. To ještě s námi byla naše milovaná černobílá kočka Čičmunda, náš milý nalezenec jing-jang (vyprávěla jsem Zvířetníkům o ní a jejím zázračném příchodu pomocí tehdy ještě nezvířecího MLP někdy loni).

 

Čičmunda byla kočička hodná a jedinečná, ale najednou se u ní projevily mateřské pudy (může mít kočka falešnou březost???). Adoptovala dva plyšáky, o které se vzorně starala, nosila pravidelně k misce a „krmila „ je. Zajímavé bylo, že dva vybraní plyšoví kačeři byli opravdu přibližně velikostí kotěte a do misky byli strkáni vždy správnou stranou, t.j. zobákem. I usoudila jsem, že naše kočka nutně, ale nutně potřebuje kotěcího kamaráda, aby se měla o koho starat. CD netřeba bylo říkat dvakrát.

 

 

Jednoho dne a nečekaně se ve dveřích objevila moje kamarádka a v ruce třímala přepravku. Dle zvuků a pohybu uvnitř jsem usoudila, že vykradla v Zoo klec s tygry. Po otevření se vykulilo malé, sladké a ušaté oranžové kotě. Rozhlédlo se, přešláplo a začalo vrnět s intenzitou traktoru. „Chtěla jsi zrzavého kocoura, ne?“ opáčila ta dobrá žena No, teoreticky ano, velmi jsem vzdychala po zrzounkovi, to jo, ale… no dobře, tak je tady. Čičmunda samozřejmě, to se dalo čekat, se smrtelně urazila, na kotě ta dobrá duše hluboce vrčela a s námi nějaký čas nemluvila. Plyšáci jsou plyšáci, ale tohle živé nic tady nechci! Ale byla to dobračka a za chvíli jí kotě jezdilo na zádech jak na sáňkách.

Po dlouhém uvažování o pojmenování nového přírůstku jsem skončila u vznešeného Mikuláše. Nikdy nikdo mu tak od té doby neřekl. Je z něj Mikes (bez háčku), Mikýsek, chlapeček milovaný, potvora chlupatá. A MLP ho nazval, prosím za prominutí..Pičus (jednou jsem ho přistihla, jak s ním něžně hovoří, „tak co, Pičusíku…“) Z Mikese rostl pěkný lumpík, vyváděl lotroviny a ubohou Čičmundu něco natrápil. Ale i na něj přišlo jednou ovej. Dostal alergii!!

 

 

Byly to Mikýskovy první Vánoce, bylo mu asi 6 měsíců. Uprostřed svátků se vrátil syn z návštěvy Austrálie a přivezl s sebou, k mému zděšení, klokaní kůži. Nebojte, nestáhl klokana, prostě ji koupil jako suvenýr (no jo, divný trochu). Hrdě nebohého klokana, neboli jeho kůži, rozložil v obýváku na zemi. Čičmunda si čuchla, zjistila, že to není k jídlu a znechuceně odkráčela. Malý Mikes zato zvědavě šmejdil po kožešině, očmuchával a radostně se válel.

Kůže byla poté svinuta, na můj pokyn uklizena z očí, žádné proboha věšení na zeď. Zapomněli jsme na ni. Po několika dnech se začal Mikýsek chovat podivně. Lítal jako blázen, schovával se, drbal se, dokonce se nacpal pod pračku, pak zas pádil k balkonu a chtěl ven… žral, vypadal zdravě, jen se choval prostě jako šílenec. Že by už na něj přišly sexuální pudy? Trochu brzo, ale u něj bylo všechno možné. Nicméně jsem se rozhodla konzultovat situaci telefonicky s veterinární pohotovostí (svátky, že).

 

 

Velmi laskavý službu konající vet se mnou hovořil jak s dementní paničkou: Vet: … „a copak kocourek dělá?“ Já: „lítá jak šílený.“  Vet: „a kolikpak je kocourkovi?“ Já: „právě, jenom 6 měsíců.“ Vet:. „hm, ale je možné, že už chce kočičku, tak ještě vydržte, kdyby to nepřestalo, přijďte.“ Nepřestalo, bylo to horší. Říkám MLP, něco mu je, musíme k doktorovi. Nic mu není, slyšelas, chce šu…t, opáčil MLP lakonicky a víc ho to nezajímalo. Vydrželi jsme do prvního všedního dne ( přece jen představa, že vezu nadrženého kocoura na sváteční veterinární pohotovost…).

V ordinaci úřadovala mladá energická lékařka. Vybalila jsem kocoura, jala se vysvětlovat příznaky a ona na mě náhle vyjela „proč má ten kocour tak červený obličej?“ Trochu mě to zmátlo, kocour měl „obličej“ zejména chlupatý a zrzavý. Ale opravdu, po bližší ohledávce takových těch plešek u oušek, kde je vidět kůže, bylo jasné, že je to nebohé zvíře celé pokryto drobnou rudou vyrážkou, vypadal jak atopik. Muselo ho to fest svědět.

Přísná drvetka začala s výslechem, jaké kytky a rostliny a jiné alergeny máme doma. Ale žádné nové, ujišťuji, jen ty, co tam jsou stále, ke kterým už stokrát čuchal, a nic mu nebylo. Ne, musí tam být něco, na co má kocour alergii a pořádnou. Po dlouhém přemýšlení mi najednou svitlo: „A nemůže mít alergii na klokana?“ vykřikla jsem vítězoslavně.

 

 

Nastalo konsternované ticho. „Vy máte doma klokana?“ zeptala se nevěřícně lékařka. „Ne…“, povídám, aniž mi došla celá situace, „jenom jeho kůži…“Vetka si vyměnila významný pohled se vetsestrou, už se se mnou nebavila, naordinovala léky a kontrolu za dva dny..“ a prosím, doneste moč“. Nyní byla řada na mně, aby mi spadla čelist… Jak proboha mám nabrat kocourovi moč? Neodvažovala jsem se však odporovat a v duchu si představovala, jak kupuji soupravu Malého chemika a vysublimovávám kapičky kýženého čůraní z kočkolitu…

Nakonec se podařilo odebrat moč (prostě jsem dala jen noviny, bez kočkolitu, a číhala se zkumavkou v povzdálí). Léky zabraly, kocour zbledl jak „v obličeji“, tak po celém tělíčku a vyrážka zmizela. Lékařka i nadále odmítala teorii „alergie na klokana“, ale určitě ta prokletá kůže byla příčinou všech trablů.

Ne snad kůže samotná, ale jakýsi sajrajt, kterým byla napuštěna. V každém případě, kocour byl opět zdráv a žádnou alergii více neměl. Kam se poděla kůže, nevím, už jsme ji nikdy neviděli. A už nikdy žádnou cizí kůži doma nechceme.

 

 

Aktualizováno: 13.2.2012 — 17:34

113 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. hezka kocicka nebo je kocourek kazdopadne je to ta nej kocicka nebo kocourek ktereho jsem kdy videl (cat)

 2. Jinak hlásím, že Cipísek se zatím drží (h) Má skvělý denní program: Buď baští nebo nadává, že mu odešla náhradní máma nebo je zavrtanej v dece u Pídi a spokojeně vrní ze spaní, prostě mimino (inlove) Píďa mu v lékárně objednala mlezivo, nekřesťansky drahé, ale mohlo by hodně pomoci.

  1. Lucko, tak Píďa je na mateřské s lemurem… kdo by to byl řekl (chuckle) No, každý, kdo vás zná! (inlove)
   Tak ať lemuřátko dobře prospívá (h)

    1. Sláva lemurkovi! Lucko, neviš náhodou co je česky spider monkey? Mají kresbu na obličejíku a takové jako vlásky. Žijí na Yucatánu.

       1. Děkuju Tosco, to je přesně ono. V článku s epíše o mayské vesniččce Punta Laguna, tam jsem nedávno byla a tyhle opičky viděla, naštěstí veselé v pralese a ne na provaze! Indiáni se velmi snaží zachovat kus pralesa, ale prý jim vláda vůbec nic nedává a tak se snaží vystačit s tím, co dostanou od návštěvníků.

 3. Dnešní cesta do Brna bez problémů, D1 byla úžasná, suchá a relativně volná. 3 jednání a mám toho fakt dost.
  Terrovi kočičímu králi přeji dodatečně vše nejlepší k narozeninám.
  A jsem ráda, že se mrkev s masem ujala. Připomíná mi to jednu návštěvu na chalupě – kamarádka, která se vdala do Německa se svým manželem a s námi trávila Silvestra. Ona nikdy nevařila, takže ten chudák si od české manželky české kuchyně příliš neužil. Já udělala dokonalou svíčkovou, sežral 3 talíře a pak asi po 2 hodinách neustále mizel na WC. Tam se jde přes kuchyň. A já jsem pak našla v pekáči do omáčky prstem vyhrabanou díru jak dezertní talířek. No, bodejť by se po každém návratu zpátky netvářil tak blaženě. Už jsem ho podezírala z problémů s prostatou, ale byl to problém s „mlsnou“.

  1. Karolíno, vepřové v mrkvi dělám a miluju, ale moc mě oslovil ten nadívaný pórek. Počítám, že o víkendu bude… mňam!

  2. Karolino, Chet prave krouha v robotu vetsi mnozstvi mrkve. Hadej na co? :)) Vzhledem k memu stavu tady mame kucharske kursy. Ucim ho hlavne techniku – jako nedavej to vsechno maso do panve naraz, protoze se to bude dusit a ne restovat, atd. … Zatim ho to bavi. On ma svuj docela slusny repertoar, ale obzory se vzdy muzou rozsirit.

   K tomu ztraceni se komentaru. Ja uz automaticky, kdyz neco napisu, tak si kliknu na Edit, naznacim text a z toho pak kliknu na Copy. Odeslu, a kdyby zrovna server vypadnul, tak to muzu kdykoliv zopakovat na Paste command. Omlouvam se za anglictinu, ale ja si nepmatuju, jak se tomu rika cesky, protoze i do CR si vozim svuj noutbucek. Vyswvetluju to jako pako, ale proc ne… (chuckle)

 4. No, tak mi to právě sežralo dlouhý příspěvek.
  K zrzavým kocourkům: nemyslím si, že by barva srsti měla nějaký podstatný vliv na inteligenci. Je to jako u lidí – některým bylo shůry dáno víc, některým míň bez ohledu na to, jak vypadají. Já vidím u Zrzínka, jak se úžasně opičí po Ríšovi i Melíškovi, jak vyžaduje tu lásku a mazlení přesto, že byl kdysi bojásek a nenechal na sebe sáhnout. Jak odkoukal od Meldy ten vyšpulený pupíček a v očích touhu „drbéééééj“, jak od něj odkoukal to naše ranní mazlení „na maminčině břiše“, už na mně leze taky jako Melda, rozplácne se a nechá se mazlit. Co si prožil na té ulici, to nevím, ale teď je z něj mazel nejmazlovatější. A ty pokroky by určitě nějaký blbísek nedělal.

 5. Mikýsek je krásnej kocour se štěstím na rodinu. A na alergen! Ne vždycky se na to dá takhle dobře přijít a vykulená vetka byla jen třešinka na dortu (inlove)
  Ta fotka na posteli je šíleně nakažlivá. Mám na dnešní večer plno práce a kdykoliv se sem podívám, tak krapet ztrácím motivaci – hned bych se skulila taky (chuckle)

  1. Že?? A to si představ, že když odcházím do práce, tak on se provokativně uvelebuje v pelechu ( čti postel) a hází po mně očkem stylem „závidíš, co?“. Zejména za pochmurných zimních rán závidím (happy)

   Myslím, že zrzavci jsou inteligentní (nod), jen to jeho občas blinkací bříško….nepříjícní jedinci tvrdí, že je přežraný :O

 6. Krásné povídání. Zrovna v současné době řešíme nejspíš taky alergii u Arinky, pořád se drbe, ale vyrážku nemá, blechy taky ne, jen sušší kůži. Jenže my doma klokana ani kůži nemáme… (think)

  1. Alergii drbací jsem řešila u Světlušky. Na vině byly granule. Co máme jiné granule- koupila jsem bez obilovin a kuřat- už se nedrbe.
   Kupodivu vařené kuře a těstoviny usilovné drbání nezpůsobují. Nevím tudíž příčinu, ale fakt stačilo změnit granule na ty, které jsme považovala za méně problémové.

   1. Matyldo, tam asi v tech granulich byla kukurice. A krom toho, ono je to rozdil, kdyz das varene kuratko anebo neco, co kdysi poslo z kurete, nez se to zgranulovalo.

   2. Krmím masem, ale zdá se, že Arinka se drbe bez ohledu na to, co jí. Vysadili jsme na chvíli hovězí, prý na něj bývají psi alergičtí, ale nemělo to na drbání žádný vliv.

    1. Existují i dotykové alergie – na podložku v pelechu, na koberce a podobně… je to moc těžké hledat příčinu. Držím Arince i vám palce 🙂

 7. Hezký večer,

  moc krásný článek, hezky jsem se od (h) zasmála …vy máte doma klokana??

  moc děkuji za úsměv od ucha k uchu

  zrzounek je krásný kocourek 🙂 zrzavé já můžu (y)

 8. Chjo, kdoví co na té kůži bylo 🙁 Mikýs je nádherný kocouří princ a takové nařčení. Jen si to zkuste, se takhle vopupínkovat.

 9. Ale jejdamane, chúďatko malý, úplně nevinný, z nemravných choutek podezřívaný – a ono bylo zatím opupínkovaný z klokaní kůže! 😀 Musela to být moc hezká scénka v ordinaci, když paní vetdoktorka zjišťovala, zda máte doma klokana! 😀
  Mikýsek je krásně zbarvený kocourek a fotka v peřinách s vystrčeným pupíkem je božská!

  1. Nádhernej kocourek … v těch peřinách vypadá velmi velmi garfieldovsky… (rofl) … zůstaňte zdraví všichni, jak dvojnožci tak čtyřnožci a díky za krásný článek

   1. No, nemravnej opravdu není od jisté doby. Ale kromě pupíku ma ohromné špičáky, které mu trčí z pusy a zespodu vypadá někdy jako upír. Myslím, že taková zubiska mají jen kocouři, u kočiček jsem to nikdy neviděla. A drápy..no šelma ryšavá je to 🙂

 10. Je tu někde PetraK? (inlove) Já jen, že těstoviny se zelím byly shledány velmi jedlými – zbyly mi ze včerejška široké nudle a se zelíčkem vylepšeným anglickou slaninou neměly chybu. (y)

 11. Mohu si na zítřek objednat palcodržnu? Jedeme ráno na Vysočinu jednat o jednom z projektů. Ošklivě nám ho finančně okrouhali a jeden z partnerů chce z tohoto důvodu vycouvat. Tak jen, aby naše přesvědčovací schopnosti byly na výši. Pro nás má bohužel cenu i za těchto nekřesťansky mizerných podmínek. Tak, 1) abychom ve sněhu dojeli, 2) abychom partnera přesvědčili, že i za těchto podmínek nebude škodný.

  1. Ajta, krajta! Terro, všechno nejlepší (^) (d) (rose1) (music) (sun) a splnění tří přání. A promiň, že je přání opožděné. Kdyby to zůstalo na mně, tak budu hromadně přát asi až na Silvestra 😉

  2. Jéžiškunakřížku – do terry Terrovy opožděně, leč o to upřímněji, máváme měkkými kočičáčími tlapkami! (cat) (rose1)

  3. Všechno nejlepší (f) (sun) (^) , milý terro. (inlove) Doufám, že je u vás všechno v pořádku, že se už terra-san vzpamatovala z nemoci. Trošku mi dělá starost vaše odmlčení.

  4. Drahý Terra tak ako zvyknem:všetko šťastie sveta k narodkám prajem -všetko preto,aby si mal na rozdávanie terra-san a kočičkám.

  5. Milý Terro, ať nemáš takovej frmol (ale zase žádný nepříjemný výpadky), ať jste doma všichni zdraví a ať se ti daří (^) (d) (^) (d)

  6. Milý Terro (inlove) , všechno nejlepší k narozeninám, víc času na osobní záliby a nějaké to čokoládové kocouří dobrodružství ti přeju 😉 (h) (party) (d) (dance)

 12. Dobré naše ráno a vaše odpoledne 🙂 Děkuji všem za velmi milá slova a ach ano, měla jsem být pohotovější a suše prohlásit, že klokan je u nás běžný 😀 . Ale to bych možná vzápětí volala záchranku pro nebohou vetku. Ona to byla totiž seriózní mladá a velmi ambiciózní lékařka, která neměla čas na žádné srandičky. Anebo ji prostě chyběl smysl pro humor.

  A ano Vave, ordinace byla p.dr. Macka, který ji zrovna pronajímal dvojici mladých lékařů. Byla jsem trochu zklamaná, že tam nebyl, měli jsme ho rádi (ten by možná nad klokanem nemrkl)))). Ale hlavní je, že podaná medicína hned zabrala, takže to bylo ok (inlove) .

  Jinak koukám, jména košišáků mají i v jiných ( spořádaných )domácnostech tendeci láskyplně inklinovat k těm různým P….

  Karolíno, máváme zpět tlapičkou třem kámošům! A nakonec dotaz majitelům zrzků, někde jsem četla, že jsou zvlášť náchylní na zdravotní problémy. Mikes (kromě alergie na klokana) nebyl nikdy nemocný, ale celý život se potýká s velmi citlivým žaludkem. Máte nějaké zkušenosti? Je mi divné, že by barva kožichu měla vliv na odolnost kočičáka, ale možná jde spíš o druhovou záležitost.

  1. Moje dva rezavé kočičáky srazilo auto, třetí se otrávil, čtvrtý je chován jako výhradně domácí, protože je naprostý trouba a tudíž by ho potkal jeden z výše uvedených osudů. Spíš mám pocit, že ti zrzaví moc rozumu nepobrali, jinak byli všichni zdraví…

   1. Mikýsek je prudce inteligentní, ale trochu srabík, když na to přijde 😀 . Ale chytrolínm to on je a ví svoje. Občas mi připadá jako mimozemštˇan čili Ufoun 😉

    1. Domi, naše Smoky zvrací až příliš často. V prvních letech jsme si dělali starost, že něco někde není v pořádku. Jelikož kočkám přilepšuji dětskou kašičkou, mysleli jsme, že je to na ní příliš syté a na určitou dobu jsem s ní přestala. Ale kočka zvracela dál. Někdy to jasně způsobí “doutník chlupů”, i když jí pravidelně dávám lízat pastu Laxatone. Často už zvracení předem čekám, když Smoky granule konzumuje obzvláště rychlým tempem a po půl minutě jsou zase venku. Nevím proč, v tom musí být nějaká nervozita či co. Vlastně se divíme, že je stale takový cvalda (5kg), když tak často zvrací. Ale protože jinak vypadá zdravá, je hravá, silně vrnící mazel a kožich má hustý – tak už jsme si s tím přestali lámat hlavu. Podle fotek není Mikes žádný kostliveček a i přes citlivý žaludek vypadá zdravě a má už i hezký věk – starost bych si nedělala.

     1. Maricko, to zname. Kuliferda je macek s krasnou srsti, zdravej jak ripa, aspon doposud, ale ty granule z neho padaji ven. Ani nestravene. Asi, jak rikas, to do sebe laduje prilis rychle. On co kona, to kona s nadsenim. A Jackman to po nem hbite vyluxuje. Nas vet, znamy s Chetem snad 30 let a opatrovnik nasi zvere, rika, at to neresime, pokavad neblije uz uplne stravenou stravu a nevypada chorobny. Akorat mne nastval, kdyz si nedavno takto ulevil na starozitnou bronzovou psaci soupravu, ja si toho hned nevsimla, a udelal se mi na tom osklivy zeleny flek (punch)

      1. Přesně tohle se nám děje. někdy blinká často, někdy je klid. Většinou jsou to neztrávené granule. Taky to připisuju nervozitě, i když nevím, proč by měl být nervózní….ikdyž po všech těch přesunech, co zažil, trochu nervák je. Pravidelně peláší se vyblít na jediný koberec, co doma máme 🙁

  2. Doktor Macek byl príma, jen se u něj děsně dlouho čekalo. Vzpomínám, jak moc hezky prohlížel maličkou Píďulku a řekl u toho velice nadšeně: hele, kokřík, a s ocáskem. 🙂 Píďulka ovšem byla míšenka kokra s pudlem, i když ta kokří podoba tam byla velmi výrazná. (h)

   1. To ano, čaklo se u něj dlouho. Ale naši nalezenou Čičmundu prohlédl a když zjistil, že si ji necháme, tak nechtěl za prohlídku peníze. Pamatuju si, jak mě to velmi překvapilo.

 13. Krásný den přeji,
  já jsem vždycky chtěla černého kocourka, kočičáků jsme měli spoustu různých, ale černého kocoura ne. Od přítele jsem dostala bílou kočičku 😀 , která je bohužel od narození hluchá, takže s ní zažíváme různé stavy :O Ale vzhledem k tomu, že žije v bytě, jí nic nechybí a po tom, co jsme si pořídili ještě psa není ani sama a je spokojená. Co se týká alergií, tak Robin (náš NO) má prazvláštní alergii neznámé příčiny, při které mu vypadají chlupy na uších a následně zase narostou. Jelikož se nám ani po spoustě vyšetření nepovedlo zjistit, od čeho to má a další problémy nemá, tak jsme přestali pátrat.

 14. Vždycky jsem si přála rezatého kocourka nebo kočičku. Asi se už nedočkám, tyhle poslední princezničky Tindra a Daisy mě přežijí a jsou černobílé. Naše první Micinka byla bíločerná, přejelo ji auto. Ponechali jsme si její koťátka černobílého Mourečka a překrásně modrošedou kočičku Šedinku. I Moureček zmizel tam na venkově ještě než jsme se stěhovali a Šedinku jsem musela dát ve Stockholmu utratit a to mi bude do smrti líto. Pak to byl mourovatý kocourek Moureček který se nečekaně ukázal být kočičkou Mourečkou. I pětiletou Mourečku přejelo auto. Následoval černobílý nalezenec Puňťa který dostal později kamarádku Lailu celou černou ale nekamarádili se, každý žil v jiném patře domku. Dvanáctiletý Puňťa pak zmizel, nevím co se s ním stalo. A třináctiletou Lailu mi otrávila sousedka. Rezatého kocourka či kočičku jsem tedy neměla jen Mourečka měla takový nádech do červena. Ale rozhodně ani jedna z mých kočenek nebyla alergická na klokana. Tedy zatím. (chuckle) 🙂 😀

  Včera pozdě večer jsem přijela z vodní gymnastiky domů ale po cestě jsem se stavila pro vyprané prádlo u syna. Než jsem ty dva vozíky vtáhla do domu stačila dobrodružná Tindra vyběhnout ven, ale tam bylo čerstvě nasněženo a to jste měli vidět, otočila se jak na obrtlíku a šup domů. Ale přece jen tomu nechtěla uvěřit a tak vyběhla ještě jednou to studené bílé něco zkontrolovat ale i tentokrát se stejně rychle vracela. A to už ji taky Garyk hlasitě upozorňoval že venku je to jen jeho a kočičky tam nesmějí.

  Když se dívám na rozvaleného Mikeše vidím proporce Tindry. Zkrátka to kuleté bříško jsem už někde viděla. (think)
  Hladím ti Mikešku ten krásně rezavý kožíšek a řekni paničce ať nám o tobě ještě napíše. Ne už o alergiích ale více o tvých alotriích.

  Večer a v noci padal něžně sníh, droboučké vločky se vytrvale snášely na zem i na stromy, objaly pevně větve stromů, milosrdně přikryly ten nepořádek kolem mého domu a tak máme Götebořice jak v zimní pohádce. Pokud se na to díváte z okna je to pohádka. Venku se ovšem promění v nebezpečí jak už to v pohádkách bývá, zlověstně se lesknoucí ledové plochy jsou přísně utajené pod sněhovou dekou. Doufám že i tuto zimu přežiji bez pádu a zlomenin. :^) Jen letos opožděná paní Zima ví jak dlouho tu pobude. Kdyby bylo na mně už bych ji dávno hnala, myslím že bych ji vyhostila na vždycky. Chápejte prosím takového zmrzlíka jako jsem já. (wasntme)

 15. Ráda bych u příležitosti Valentýna ještě jednou poděkovala za úžasnou kroniku. Pročítám ji sem a tam a přiznám se, že mi kolikrát vyhrkly dojetím slzy z očí. Je v tom obrovský kus práce a statečná srdce (h)
  Moc děkuju Vave (inlove) , která je duší Úsměvů, Bedě, Louk, Jarce, a celému realizačnímu týmu (inlove) (h) (f)
  A také Zaně, která ńa sebe kdysi vzala jednoduchou povinnost, která se léty fungování Zvířetníku rozrostla do polovičního pracovního úvazku (inlove)
  A Bláže za organizaci všeho, do čeho se tolikrát s nadšením a úspěchem pustila (inlove)

  Myslím, že společně se nám daří značně unikátní dílo, které – jak věřím – přináší potěšení mnohým. Takže ještě jednou děkuju a virtuálně nám všem připíjím (d) (party) (sun)

 16. Tak alergie na klokana? No kdo by to řekl? Ale proč vlastně ne… Furt lepší než alergie na bublinky. Tu mám já. Na bublinky v sektu. 🙁 Naštěstí tiché víno mi alergii nezpůsobuje. 🙂
  Pobavila jsem se velmi. (clap)

 17. O.T. na Hadech/6. velké setkání…/Diskuze k setkání – na straně 1 je přehled, od koho už došla platba (~) (~) (~)

 18. Tak alergie na klokana?
  Hm… Dobrý. NO KDO TO MÁ? (jak by řekl politik)
  To muselo být tedy fakt překvapení – alergické kočky jsou, jak znám ze svého okolí, alergické na stravu. Ale na KLOKANA?!?!
  To je super.

  Kocourek je to parádní a povídání ještě víc. Piš a piš!

 19. Velké OT, omlouvám se: Protože se tam dalo posadit, troufl jsem si na koncert Vaška Neckáře a Bacilů u příležitosti 40-tého výročí kapely. Byli jsme tam s Myší. Lidi, to byla paráda. Jasně, Vašek už neměl ten hlas zdaleka tak čisťounký jak kdysi, vyhýbal se extrémním polohám (výšky, hloubky), které dříve vystřihl bez problémů, věk a prodělaná nemoc byly znát, ke konci byl hodně unavený, ale i tak – paráda převeliká, krása nesmírná. A Bacily, i přes ty všechny Lékořice a Kytááry koupené kvůli tobě ukázaly svou rockovou duši a když si šel Vašek odpočinout, zahrály tři náramné rockové vypalovačky, jednu zazpíval Honza Neckář a dvě Ota Petřina, mimochodem ten chlap vypadá taky pořád stejně – zběsilá mánička, akorát mu zešedl vous. Honza mimochodem zazpíval i party Kubišky a Vondráčkové v té Dylanovo (nebo čí) písni Časy se mění a vůbec to nebylo špatné, naopak, Honza je pořád schopen zazpívat značné výšky. V kapele jinak tři stálice Bacilů, Ota, Honza, Peter Mahrik na druhou kytaru. Šedovlasého basistu a poměrně mladého bubeníka jsem neznal. Art-rockové klasiky jako třeba Planetárium potěšily mé srdce a uši, ojojoj, potěšily. Byl aplaus ve stoje.

  1. To musela bejt paráda (clap) a je bezva, že se ti/vám povedlo takovej koncert ulovit. Ať se daří (inlove) – tobě i Bacilům (wave)

  2. Óóó – album Planetárium je moje láska převeliká, to mám od Vaška nejradši.
   Jsem ráda, že jsi tam byl. (y) (h)

  3. To je fajn, milý Pů (inlove) , že ses dostal právě na Vaškův koncert. (y) A vyhlížej od zítřka poštovní soby, něco Ti od Zvířetníků nesou na hřbetě. 🙂

 20. Zvířecí kůže se vydělávají s použitím velice nechutných chemikálii, např výtažku z jedovaté škumpy a dalších. Takže alergii zřejmě způsobily zbytky těch sajrajtů. Možná by pomohlo kůži vyprat, ale vyhození je také dobrá možnost.

 21. Naše kočička Hanička mívá taky občas „mateřské“ období, i když je kastrovaná. Dokud jsme bydleli v paneláku, trefila se do správného živočišného druhu a z mojí ohromné hromady plyšáků adoptovala plyšovou kočku. Mňoukala na ni, nosila si ji do pelíšku… Co jsme se přestěhovali, plyšáci ji přestali zajímat. Když má chuť něco tahat „jak kočka koťata“, ukrade si balíček papírových kapesníků, opatrně ho nosí v zubech a ukrývá na různá místa 🙂

  A co se týče alergie – inspirovalo mě to natolik, že snad začnu doma hledat klokana! 😀 Třeba by se konečně vysvětlilo, na co je ten náš Pepitek alergický. (chuckle)

 22. Škoda, že pí vet neodpověděla – jó tak na klokana, tak to je jiná, alergii na klokana tu má každej druhej kocour!
  Domi, bezva! 😀

  1. Spíš měla Domi na otázku „Vy máte doma klokana?“ odvětit „Ne, nosorožce. Ale klokana venčí soused a náš kocour se s ním silně kamarádí.“ 😀

   1. Přidám svou historkum jen tak trochu OT. Pětiletý chlapeček ze sousedství, znající mou slabost pro čtvernožce, se stále domáhal odpovědi, kdy už konečně budu mít nosorožce. Teprve vysvětlení, že by ho neunesly dřevěné schody, ho aspoň částečně uspokojilo. Ale doteď nevím, jak přišel zrovna na tohle „zvířátko“.

    1. obdobně OT 😉 – víte, že se našim nosorožcům ze Dvora Králové, těm, co je odvezli do Afriky, narodilo mládě?

    2. Vzpomněl jsem si na film „Obklíčení slony“, kde George Adamson seznamuje hlavní představitele, herce Billa Traverse a Virginii McKenna se svými spřátelenými nosorožci. Zcepeněl bych strachy. 😀

     1. Můj oblíbený film!
      Já bych se děsil už těch slonů na začátku – nejsem si jist, jestli bych dokázal zahučet pod to auto jako Bill Travers (jestli bych se nezachytil pupkem). (rofl)

    3. Jak je to dávno, s těmi nosorožci? Protože Plíhal: „Přivezl jsem domů Božce/ Nádhernýho nosorožce/ Originál nosorožce/ Koupil jsem ho v hospodě…“

    1. Opravdu krtečci !!!! Já také žasnu právě nad tím, jak takhle ohromné zvíře porodí takhle mrňavá miminka. Vždyť kdyby je přikryla tlapou, tak si toho ani nevšimne. Škoda, že ta lední medvědice svoje potomky sežrala – no při takové porodní velikosti to bylo na jedno sousto a byla pryč. Škoda. Tak ať se téhle mamině podaří ta svoje dvojčata odchovat.

     1. U všech medvědů, všech druhů – je to hop nebo trop. Jak se něco i jen malinko mámě znelíbí, mláďata pozře, bohužel.

      S Kamčatkou a jejími dvojčátky to naštěstí zatím vychází. Plno lidí se ptá na ty divné kuličky u sena – tak to jsou jablíčka, dávají je Kamčatce na noc, kdyby na ni přišla mlsná.

  1. Z těch fotek neuvěřitelně zebe. Je přímo vidět hrozný mráz. V Nových dvorech kdysi měl koně pan Kantek, myslím Kantek st. Přestěhoval se tam ze Slavkova.

  2. UGo, jako všechny tvoje fotky i tyhle jsou parádní i když z nich vane chlad. No ale nám se tu teď také na pár dnů přeci jen udělala zima, zavanula k nám jakási studená vlna. V něděli jsme se dokonce probudili do -7, takže na kašničkách byl led.

 23. Domi jistě promine OT:

  Vážení přátelé, dovolte mi připomenout, že uzávěrka přihlášek podmitrovského setkání se blíží (o) , tak už příliš neváhejte.
  Stále nám ve sbírce účastníků chybí některé proslulé klenoty, a tak volám – haló, Jiný Honzóó, neprošvihněte (sun) , Boxíková (flex) , EvoH (sun) etc. etc.

  Jistěže jsou vítáni a zváni i mlčící čtoucí (happy) . O propozice a přihlášky si můžete napsat na mail podmitrov2012 na seznamu.

 24. DOMI, MIKÝSEK JE KRÁSNÝ KOČIČÁK A TVOJE VYPRÁVĚNÍ MÁ FAKT ŠVIH A SPÁD. BAVILA JSEM SE SKVĚLE TAKY DISKUSÍ. YGA JE FAKT NEBEZPEČNÁ LZE SE SNADNO UDUSIT ČÍMKOLI. JEJÍ ŠRAPNELY JSOU T DOST VÝŽIVNÉ, TAKŽE RADĚJI NIC JINÉHO DO PUSY NESTRKAT . JINAK VŠECHNY TADY ZDRAVÍM, JDU VENČIT HOKINA A SYPAT DO KRMÍTEK. PTÍCAM JE MOC OUVEJ. BOHUŽEL JSEM ZATÍM NIJAK NEDOKÁZALA VYŘEŠIT, JAK TĚM CHUDINKÁM DOPŘÁT TROCHU VODY NA PITÍ. I TA TEPLÁ BĚHEM CESTY NA ZAHRADU VYSTYDNE A NÁSLEDNĚ ZMRZNE NA KOST. JE U NÁS NA SEVERNÍM OKNĚ VE 2.PATŘE POCTIVÝCH -15. ZKUSÍM VZÍT VODU DO TERMOSKY, ALE STEJNĚ ZMRZNE NEŽ SATČÍM ODEJÍT ZE ZAHRÁDKY. PŘIPASDÁ MI, ŽE TU VŮBEC BNEJSOU SÝKORY ANI ZVONCI. LÍTÁ MI NA KRMÍTKA PÁR HÝLÍCH DVOJIČEK A JEN POLNÍ VRABCI. VLONI BYLA PALETA NÁVŠTĚVNÍKŮ DALEKO PESTŘEJŠÍ A TO VŮBEC TAKOVÉ MRAZY NEBYLY.

 25. Teda alergie na klokana- kdo to má? Ošetřující lékaři pak bývají zcela konsternováni, protože tohle neslyší každý den. Asi měla vetka stejný výraz, jako když jsme přišla k dětské lékařce s nemocným dítětem a chlapeček doktorku měl velmi v oblibě. V té době se můj muž věnoval kaskadérským záležitostem, ale moc jsme o tom nemluvili. A dítě pravilo zvonivým hláskem: „A paní doktorko, táta zapálil strejdu a on hořel! A šel strašně špatně uhasit!“ Výraz oné lékařky si pamatuju dodnes. Asi stejně se musela tvářit vetka na alergii na klokana….

 26. Milá Domi (inlove) , dnes jsi mě potěšila dvakrát. Jednak tím, že jsi bývalá sousedka – ten pan doktor, nejmenoval se Macek? 🙂 , jednak a především svým článkem. (y) (clap) (chuckle) (y)
  Mikýsek je nádherný velký kocour a jeho něžné přezdívky od TLP nemají chybu. 🙂 A příhoda s kůží! (chuckle) Rozsvítila jsi mi den (sun) , doufám, že se tak stane častěji. (nod)
  Přeju všem krásný den. (h)

 27. Domi! Moc jsi mne článkem zvedla náladu. Tak za prvé je Mikýs překrásný kocour (skoro tak jako náš Zikmund (nod) ) a za druhé „alergie na klokana“ – no, kdo to má (chuckle) ? Škoda, přeškoda, že jsi paní vet zamyšleně neodpověděla – Ale jo, tuhle ho dovezl kluk z čundru! To by s pandrvetkou mohlo i šlahnout (chuckle) !

  A něžné oslovení manželovo je taky bombááááá! To mi připomělo Opravdovou kočku páně Pratchetta, kterak tam nabádá, ať si rozmyslíme jméno, neboť vyvolávání do noci, tlukouc při tom do misky na žrádlo, „Spermíku do postýlky“ by mohlo u sousedů vyvolat nežádoucí asociace (rofl) !

 28. Milá Domi, simtebe, piš častějc! Culím se po ránu jak měsíček na hnoji a tuhle klokaní asociaci (nikoli alergii!)už mi asi nikdo neodpáře 😀 .
  Díky za příjemný start do nového dne! (inlove)

  Ehm, mimochodem, naše kočičí madam se sice zove Fany, ale nejobvyklejším oslovení je Pičuna. Podstatnej je ten láskyplnej tón, žejo přece (chuckle) .

  1. No, Majdula díky svému oblíbenému odpočinkovému polohování je též zvána Pinduše…..
   Moc milé a krásné, člověka potěší, když v tom zvířecím šílenství není sám

  2. naše Pitina, je celým jménem Pitipačka, od osloveních: Pitule,Piťo, Pytliku,Tutulko,Pitino..přísnější Píťo, se používalo když něco provedla, Věruška jí říkala Pýtie! Bylo nad očekávání jasné,že se jednou přeřeknu: a tak jsem jednou na balkoně hystericky zařvala: Píčo, kam to lezeš! Kočka chtěla chodit po úzkém klandru -no po zábradlí. A jako na potvoru,pod barákem stálo dost lidí….(think)

 29. Překrásný zrzeček!!!
  Zdravím, mávám a svištím na Moravu na jednání. Tak večer si počtu dále.

  1. OT- Karolíno, plec v mrkvi byla shledána prudce jedlou. Zbytek záhadným způsobem vysublimoval z hrnce, protože se k sežrání nikdo nechtěl přiznat. Ale vím, že když jsem šla kolem, tak jsem tu a tam ďobla- ovšem tu celou porci navíc jsme přece ďobáním sníst nemohla! 🙂 (pi)

   1. Chi – v sobotu u nás byla v mrkvi krkovička – a taky nezbylo 😛 . Myslím, že po pátečním Mlsotníků se prudce zlepšil zvířetníkům zrak, neb většina dlabala mrkev (nod) .

    1. Vidím, že ta mrkev nás zaujala víc. (rofl)
     A s těma očima je to podfuk. Za druhé světové totiž RAF (britské královské letectvo) začalo pro noční stíhání používat radar. No a aby utajili důvod rostoucího počtu sestřelů, pustili do oběhu fámu, že je to díky mrkvi. Noční stíhači Luftwaffe pak museli denně mrkev (asi jim pak už lezla i ušima) a nic. Pomohl až radar. No a fáma tady zůstala dodnes.

 30. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Paráda (chuckle) Chudák vetka… sídlištní domácí kocour s alergií na klokany (rofl)

  Zdravím a mávám za Velikou louži (wave)

 31. Zapomněla jsem připsat, že držím nadále palce potřebným (včetně Bedy, aby to zvládla s tatínkem a malému lemurčímu mimi u LuckyV). HankoW, vítám doma a nech se hezky obsluhovat Chetem, stačí jeden nepovolený předklon a může být zle. A blahopřeji všem slavícím (zpětně i předem).

 32. :)… „Vy máte doma klokana?“ zeptala se nevěřícně lékařka. „Ne…“, povídám, aniž mi došla celá situace, „jenom jeho kůži…“ 🙂 Tak tohle mě tedu dostalo 😀 Ještě, že léčba zabrala a Mikýsek se uzdravil. A docela věřím, že ta tehdejší vetka dodnes svému okolí vypráví o kocourovi z Modřan, co měl údajně alergii na klokany.

  Milá Domi, máte krásného kocoura a umíš o něm moc hezky psát. Navíc je nádherně vybarvený, takový krásně definovaný, dvouřadý lem od svetru kolem krku každý „orange tabby“ nemá. Prostě krasavec.

  A kolika let se dožila kočička %Čičmunda? Možná jsi to tu někdy psala, ale já to asi propásla.

  1. Maricko, Čicmunda se dožila úctyhodných 18ti let a odešla náhle týden po mé mamince. Obě tam spolu za Duhovým mostem lidským i zvířecím si teď lebedí, měly se moc rády.
   Mikes je opravdu krásný, inteligentní, jedinečný…no však to znáš 😛 potvora rozmazlená je to!

   Také držím lemurkovi, Bede velmi na všem potřebným!!!

   1. Domi, než jsem dopsala vedle, už jsi odpověděla. Díky!!! Tak to je krásný věk, takhle dlouho žila naše bývalá Kotě. Naše milovaná Dixie umřela půl roku po mé mamince, která jí také měla moc ráda (a když sem maminka ještě létala, Dixie s ní spávala při odpoledním spánku). Tak si říkám, že jí tam šla Dixie potěšit, aby se jí nestýskalo. A ano, přehnané rozmazlovaní milovaných koček (a zvířat vůbec) nikdy neuškodí – naopak, dělá to dobřa jak jim tak nám (tedy mně rozhodně ano).

    1. Přesně tak jsem si to říkala, že se tam potěší. Však vy Maričko dáváte svým zvířátkům moc a moc, když tak sleduju ty manévry, aby Trixi byla s vámi a pak zase kočička, aby měla své. Tohle chce hodně lásky. A dík za Trixi, sledovala jsem její příběh skoro od začátku (inlove)

     1. Milá Domi, děkuji. Ano zvířecí manévry se tu konají denně, ale dělá nám to radost.

 33. Domi, ja to vidim jako na vlastni oci, jak se ptas „A nemůže mít alergii na klokana?“ Predpokladam, ze to bylo v New York City. (rofl) Ale hlavne, ze je Mikyskovi dobre. Devce, pis castejc. Ma to smrnc („s“ s hackem).

  1. Kdepak, Hani, to bylo ještě v Praze na poctivé sídlištní (Modřany, Vave!!) veterině a proběhlo to přesně tak…mě to prostě nedošlo, jak jsem měla radost , že jsem přišla na příčinu nesnází… V NYC by možná ani nemrkli okem, tady jsou zvyklí na ledascos a ani klokan na Manhattanu nepřekvapí 🙂 Kocour je v pořádku a je to rozmazlený Lví král( a zcestovalý, panečku. Jenže je won Klanowitze).
   Děkuju za pochvalu (blush) , co dělá krček?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN