SOS: Dvě feny nalezené v Libomyšli na silnici Zdice – Příbram

Dnes 4. 2. 2012 odpoledne byly nalezeny při „procházce“ prostředkem silnice v Libomyšli 2 větší hladkosrsté feny typu loveckých psů, podobají se ohařům. Pochodovaly Libomyšlí směr na Lochovice, tzn hlavní silnice Zdice – Příbram, nejbližší město Zdice)

 

 

Černá má kovový obojek, menší rezavá s bílou náprsenkou je bez obojku. Obě jsou zvyklé na lidi i na jízdu autem, rezavá je bojácnější, černá má snahu hlídat a zjevně měla štěňata.

V okolí je neznají, čipované nejsou, na obojku není žádný kontakt.

Vzhledem k tomu, že fest mrzne, jsou hladkosrsté a kožich nic moc, černá je hubená, nikdo je tam nezná a neumí se vesnicí pohybovat bezpečně, sídlí teď v kotci a boudě s naším/ erárním Georginem.

Ten je uvítal dost vřele, ale nerada bych byla v budoucnu o dvě feny bohatší. Oblepili jsme kilometry okolí, nacpali záznamy do hospod i všem dostupným policiím atd, ale mohly kačeny tím tempem ujít desítky kilometrů.

Fotky najdete zde http://an00bis.rajce.idnes.cz/Fenky_Libomysl_4.2.2012

Prosím, předejte tuto informaci dál, pokud můžete.

Díky Bára

 

Bára – info na 603363315, bara@animalsos.cz

 

 

 

 

 

Aktualizováno: 7.2.2012 — 21:52

16 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jo a aby byla zachována rovnováha malérů, hodinu po jejich odjezdu jsem nafasovala kocouřího puberťáka. Nalezen v Berouně, černobílý, puntíkatý jako králík, nekastrovaný, mazlivý. Tak jdu přepisovat „ztráty a nálezy“.

  1. To mi nedá, abych nepřidala svou trošku do mlýna. Nedávno jsem během dvou dnů našla tři pejsky, majitele se povedlo najít do jednoho dvou dnů. Když jsem ale vracela toho posledního a při cestě domů jsem uviděla v zimní noci stát na silnici bezradně velký tmavý stín, usoudila jsem, že to už je asi fata morgana. No nebyla, ale tentokrát jsem vypátrala majitele detektivně ještě v tu noc. Akorát že majitelé byli dost starší manželé a bydlela docela daleko přes les.Ale nakonec jsem zvládla i to, jen spát jsem šla až dost po půlnoci. Pán měl totiž dobrou domácí meruňkovici. Jo a v okolí mám prý přezdívku Švejk.

   1. …..Jo a v okolí mám prý přezdívku Švejk……

    😀

    ale – dobrá práce Švejku (y)

 2. Zdravím, tak slíbené podrobnosti:
  Už jsem trošku propadala beznaději a včera telefon. No hurá. Tak Grácie se jmenují Bambi a Bublina. Spáchaly díru do nově opraveného plotu a vysublimovaly už v pátek ráno, my je potkali v sobotu odpoledne a to byly ještě couravé a mířily od domova pryč, ale už měly dost hlad. To už jsem měla svou zvěř pokrmenou a v autě jen na kost zmrzlý psí salám, jeli jsme navštívit „svou“ prodanou kozenu. Asi jim fakt vyhládlo, nechaly se lapit na ten zmrzlý salámek, na kolečka nasekaný sekyrkou.Dál je to jasné, s čubiznama v autě jsme optali celé okolí a nakonec je večer uložili u Georgina, kde je nejteplejší bouda (a nejvstřícnější pes). Muselo jim být těch pár dnů u nás krušno, doma prý spí uvnitř, tomu by odpovídaly i kožichy. Nemají rajdat, potvory. Pán po vesnicku usoudil, že přijdou, a když nepřišly, hledal a nasadil do akce pošťačky a tak sice se zpožděním, ale přeci jen odhalili leták (co mu visel z venku i takřka před domem). Potvory pochází z vesnice ob jednu od té, kde byly lapnuty, ale přeci jen dost vzdálené a kde lajdaly celou dobu „ztracení“ netušíme, ony to mohly být i desítky kilometrů.
  Perličkou bylo, že starší je původně pes z Prahy (jsou dcery, tedy asi byly..)a pán hlásil, že je čipovaná. Podezírala jsem čtečku, že jí bylo o víkendu zima a znovu jsme kontrolovali třikrát fenu. Nepípala, srovnávací vzorek (Georgino) pípal. (Už jsme se s tím v minulosti setkali u koček, že ho zvíře hned pár minut po načipování dokázalo z kožichu stejnou cestou „vyhnat“ při prudších pohybech, manipulaci. Jinak poruchové nebývají, ale nevím, co měla původně za typ.)Tak jsme se nakonec domluvili a obě čubizny pro jistotu na fleku podělili novými čipy, aby byly příště doma (doufejme) rychleji. Policie v našem okolí sice čtečky nemá, ale veteriny přeci jen už ano. No a grácie odfrčely domů.
  Jinak ta starší je opravdu matkou zrzky. Starší měla být labrador a pochází prý ze Slovensko Maďarských hranic, jen prý se časem tomu „labradorovi“ smál i veterinář. Mladší je výsledkem neopatrnosti při venčení a tatínek je RR, což mě napadlo, ale neseděla velikost. No, holčičce je 7 měs, takže ona ještě vyrostééé.
  Doufám, že už je příště potkám jen u nich doma za plotem.

  Díky za pomoc, B.

  1. áá, tak dámy vyrazily na korzo a kapek se jim to vymklo! Tak hlavně dík za dobrej konec a doufat, že opáčko nebude.

  2. Ahoj Báro, ještě, že ty uprchlice potkaly Tebe, to je fajn, že to nakonec dobře dopadlo, třeba si teď dají dámy pozor.

  1. Jupíííí, tak tomu říkám dobrá zpráva. Těším se na podrobnosti, jak se tohle povedlo.

 3. Tak jsem fotky doplnila k informacím, které už jsem vyhodila do psího světa.
  Ta černá má hlavu výmarajdy.

 4. Máme doma plno a nastávající matce to nemohu udělat. Fenky jsou pravděpodobně kříženky, ta černá může mít v sobě dobrmana, ale i fleta (to čelo bez stopu…), ovšem pokud hlídá, tak spíš dobrmana. Žlutá by mohla mít labradora. Mimo jiné. Aspoň budu držet palce. Musí jít spolu, nebo může být každá zvlášť?

  1. Asi by mohly jít každá zvlášť, jen rezavá je sama dost nejistá. Dělají na mě dojem, že černá vyrostla „v civilizaci“ a rezavá už trošku jako dříví v lese, nebo má prostě takovou náturu, nevím. Na fotkách to nevynikne, tlamy jsou jemné, úzké, první dojem byl mixlý setr u černé a o trošku těžší „otec“ druhé. Mám dojem, že černá je matkou zrzky.
   Zatím pořád doufám, že se sakra najde majitel….Můžou se tam vyštěkat z podoby a stály by o společnost lidí.

 5. Poslala jsem to kamarádům do Lechovic, poslala jsem to po síti…děkuju za lidi,jako je Bára…. (hug)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN