BTW: Profesionál

Stojím u přepážky na finančním úřadě a snažím se nevypadat jako úplný pitomec, ač zmatek, který se mi podařilo ve svých papírech vyrobit, by takové diagnóze nasvědčoval. Sama žasnu, že na mě nikdo nekřičí. Naopak, paní je velmi efektivní, zmatek rozmotává se zběhlostí, která mi napovídá, že takových, jako jsem já, tu mívají víc.

 

Nakonec se usměje, ukáže mi, co mám kde podepsat, trpělivě mi vysvětlí, jak se zmatkům pro příště vyhnout a já mohu z obávaného úřadu odejít s pocitem spořádaného občana. Vznáším se na obláčku nezaslouženého úspěchu a přemýšlím o tom, co jsem právě zažila. A je mi to jasné – právě jsem potkala Profesionála.

Profesionál je u mě člověk, který svoji práci dělá na špičkové úrovni. Což mimo jiné obvykle znamená, že ho ta práce těší a že je na ni hrdý. Mistr svého oboru už obvykle neumí pracovat špatně, a pokud ho okolnosti nutí nechat práci nedokonale provedenou, užírá ho to. Jsou to lidé, kteří nepotřebují, aby nad nimi stál někdo s bičem a koukal jim pod prsty.

Nyní možná budete mít tendenci si pod slovem profesionál představit třeba špičkového chirurga, leteckého navigátora, hudebníka nebo herce. Potěšující je, že špičková profesionalita se rozhodně nevztahuje jen na výlučné a obecně uznávané profese. Sami dobře víte, jak důležité je mít třeba dobrého automechanika nebo šikovanou kadeřnici, a jak moc vám usnadní život úředník, který nejen ví, co dělá, ale navíc to dělá s ochotou a úsměvem.

Mistry můžete najít kdekoliv a já nezapomenu na jednoho mistra kopáčského. Pro jakýsi zahradní projekt jsme potřebovali vykopat příkop pro uložení elektrického kabelu. Trasa těsně míjela tři z našich ceněných prastarých ovocných stromů. Když jsem uviděla vykopaný příkop, oněměla jsem úžasem.

Byl prokopán s neuvěřitelnou citlivostí ke kořenům, žádný větší nebyl překopnutý, a přesto bylo možno pod nimi protáhnout kabel v odpovídající hloubce. Chlapík se na mě zazubil a čekal, co já na to. Vzdala jsem mu hold. Poznám mistra, když ho vidím 🙂

Aktualizováno: 5.2.2012 — 20:42

197 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jj, vidím níže, že čím výše je tlaková níže,tím níže bude tlaková výše možná zítra a nejlíp bude doma. (rofl)
  U nás sněží a tvoří se závěje, hodně fouká.
  Přeji všem dobrou noc a teplé pelíšky. (wave)

 2. Držím palečky všem kteří to potřebují.
  Protože jsme spravovali, bourali a taky stavěli, tak o řemeslnících bych mohla psát studii (whew) . Největší terno byl náš poslední zedník, duchovně zaměřený člověk s opravdu pro mne originálními názory na to, co přijde po životě. Nejedl maso, nepil (ani kafe) a nenapočítal si ani o korunu více než měl. Byl dobrej, a výraz šéfové, které jsem řekla, že jdu dřív z práce abych uvařila koprovku zedníkovi – k neuvěření (rofl)
  A na úřadech se mi léta vyplácí systém zrcadla – než vejdu, začnu se tvářit tak, jak chci aby se oni tvářili na mně. Funguje to – tedy až na pár vyjímek 😉

 3. Mám dnes večer takový zvláštní pocit, něco jako mírné mrazení nebo co. Venku je nezvyklé ticho, ani auta nejezdí i ta zvířata jsou taková nezvykle tichá i když venku blbli ale ochotně naskákali do auta.Na rybníku bylo odpoledne – 16 a krutý severní vítr. Čita a Mia stále chrní a ani moc nechodí po bytě. Mám chcípa,léčím se. Taková se mi zdá divná atmosféra. Ty mrazy začínají být fakt nějaký divný. (envy)

  1. Moje psice předstírají setrvalou únavu, i když jsou venku jen 15 minut. A řvou jen kvůli žrádlu, jinak po mně lezou. A když jsme s Kubou hráli na posteli hru Česko, srážely nám nosem figurky a Borůvka je při příchodu páníka smetla ocasem. 🙂

  2. Melda, Zrzík i Ríša hnípou celý večer, co jsem doma. Hrát se jim nechce, jen baštili a jinak jsou jak vycpaní.
   Já jsem po dnešku, stráveném s panem Angličanem unavená spíš psychicky, takže se tu válím s nimi.
   Je 3. stupeň zátěže na organismus, takže se nedivím.
   Jestli ono to nebude to globální oteplování!

   1. Karolíno, je to divné, ale asi jo. Globální oteplování totiž neznamená, že bude všude tepleji. Jen je v atmosféře více tepelné energie. Atmosféra pak prohloubí touto energií poháněné jevy. Tedy tlakové výše a níže. Čili počasí lokálně se chová extrémněji. Důsledek? Nikoliv deště, ale přívalové lijáky. Nikoliv mírná zima, ale buď superdeštivá slota, když je tlaková níže někde nad Severním mořem, nebo arktické mrazy usadí li se mohutná tlaková výše nad středním Ruskem. Mmch být stejně rozložené tlakové pole v létě, tak tu máme vedra kolem 40 a z Vltavy potok.

    1. Teda kdyz to tak ctu tak se divim ze tu v dobe stredovekeho teplotniho optima vubec nekdo prezil …

 4. Jelikož si objednáváme lidi na to, co sami neumíme nebo nezvládneme, snažíme se nebýt kritičtí a nekecat jim do práce. A když zadanou věc provedou tak, že jsme po všech stránkách spokojení a nemusí se k nám vracet „dodělat a poopravit“ – jsou pro nás profesionálové. O služby tady nemáme nouzi, vždy jsou to velice milí lidé, žádné zpropitné se tu nevede, skvěle po sobě uklidí a bývají velmi vděční třeba jen za extra colu v horkém dni. ALE !!! velký problém je (hlavně u menších zakázek) dostat je do domu v udanou hodinu – nebo dokonce den. Máme s nimi smluvený den a hodinu, někdy s určitou osobou, jindy s jejich formanem, či přes hlavní kancelář. Přijde den H, čas plyne, oni nikde. Když se třeba telefonicky připomeneme, omluví se, že „tam budou za moment“, že mají trochu zpoždění. O několik hodin později se objeví jakoby nic s úsměvem ve tváři a úslužnost sama. Žádné vysvětlení o zpoždění, jdou na věc a práce jim pak jen odsejpá. Kolikrát se zpozdí i o den, či dva. Musí tenhle přístup už snad mít v krvi, protože jak jsme zjistili, jsou tady na to všichni nějak zvyklí. Ale nám to chvíli trvalo se přizpůsobit. Naštěstí jsme po většině doma, tak nám to zase tolik nevadí a (jak jsem napsala) zatím jsme z prací vždy spokojení, tak se též obrníme trpělivostí a čekáme. Když nám mají přijet třeba postříkat trávníky (výživou, proti škůdcům atd), nevadí, kdy přijedou, nemusíme být doma. Jen nevím, jak to dělají ostatní, kteří si třeba musí vzít volno v práci, protože řemeslníky čekají do domu. Při tom do normálních kanceláří či obchodů dokáží dorazi včas.

  HankoW – držím fest palce. A protože zřejmě Chet zůstane s tebou v nemocnici, tak přeji ať to zvládne nejen on, ale aby ani Jakey po vás v hotýlku moc nesmutni.

  A dále myslím na všechny marody.

 5. Verenko, jen co budu něco vědět, tak se ozvu – problém je v tom, že nic nevím. Ale snad už se na mne něco chystá 🙂

 6. O.T. na Hadech je vyúčtování, doufám, že jde dobře. Naštěstí toho bylo maloučko.

  1. (wait) našla jsem ti chybku … (wave) Doufám, že je zas o kousek líp (inlove) Já tabulkuju – do konce týdne musím odevzdat přílohy monitorovací zprávy projektu… tak mi ty součty jdou (rofl)

 7. Převzato z archivu ČT 2, vysíláno minulý týden.
  V době vrcholící krize v českém zdravotnictví, v únoru roku 2011, kdy se vzhledem k neutěšeným podmínkám rozhodlo mnoho lékařů odejít do zahraničí, vzniklo heslo „Náš exodus, váš existus“. Pacient, zdálo se, se stával v rukou lékařů jakýmsi nedůležitým okrajovým předmětem, jehož prostřednictvím byl ovšem vydírán stát. Ze hry jakoby vystoupila kategorie lásky k této náročné profesi. A také lékařské etiky, morálky a vědomí jistého poslání. Režisér představí dva lékaře, kteří nikam neodcházejí, ačkoli jejich pověst zdaleka přesahuje hranice této republiky – prof. MUDr. Jana Pirka, DrSc., a plk. prof. MUDr. Vladimíra Beneše, DrSc. Srdce a mozek: oba jsou předvědčeni, že právě to je člověk a že to je víc než celý vesmír. A s odpovídajícícm zaujetím a vysokou profesionalitou ke svému oboru přistupují.

  Tohle stojí zato shlédnout,smeknout a vzít si příklad. A k takovým profesionálům se stát chová jako to čuně.

  1. Jenny, z vlastní zkušenosti bohužel musím poznamenat, že existuje i protipól, tedy ti, kteří se jako čuně chovají k pacientovi. Ti samozřejmě taky nikam nejdou – kam by taky šli…
   Jinak máš pravdu, pořad jsem viděla a takových je třeba si vážit.

   1. Zano, máš naprostou pravdu, ti fakt nikam nejdou ale jen vyhrožují v mediíích. A těm bych dala na cestu ještě i buchty.

 8. Zrovna dnes žasnu nad řemeslníky, co nám vyměňují všechna okna v suterénu, a že jich je (myslím těch oken, pánové jsou dva). Ozvalo se od rána občas buch buch a podobné randály, třetina domu je i v tom mraze hotová, samozřejmostí je oznámení prací a hluků předem, stejně jako úklid smetí – zrovna mám putovní koště, tak jsem obešla sklepy, jestli není třeba někde zamést omítku. A není, je uklizeno.

 9. Nedá mi to, abych se nepřidal. Skutečných odborníků na svém místě, kteří kromě „strany (rozuměj jednající, nikoliv rodné)“ dovedou vážit a dokáží jí vyjít vstříc skutečně přibývá. Sám jsem také na FÚ narazil na úřednici, která uměla to co umět má, včetně vstřícnosti a pochopení pro někdy málo znalý protějšek. Pominu takové protějšky, které z důvodů různých chápat nechtějí, nebo prostě na to nemají. Jen mne mrzí jiná věc- tady si rýpnu nepřímo do spoluprofíků Dede. Jste nékde ve vedoucí funkci a rozhodujete o čerpání společných peněz. Dlouhodobou zkušeností máte vytypovány firmy- profíky, stejně jako opačný pól- zlatokopy a neumětely. Komu dáte přednost- i při dodržení postupů jako jsou výběrová řízení atd? Pak se objeví šťoura pseudonovinář, který ač nesvede jednu větu bez hrubé chyby, rozmázne , že se nevzala nejlevnější nabídka, či jiný důvod. Dnes má senzaci a zítra napíše téměř vědecký rozbor o fauně v Karibiku, ačkoliv při dovolené ji viděl pouze z ponorky a ještě byla zakalená voda. Bohužel, ten kdo zodpovědně zaměstná profíky, má pak problémy. Není to paušalizace- ani o dobrých hospodářích, ani o pseudonovinařině, ale nemohu se zbavit dojmu, že sázka na závist začíná být celonárodním sportem.

  1. Kadlusi, s tou nejlevnější nabídkou mám i já velký problém. Skloňuje se jako mantra, ale přitom je třeba vidět i kvalitu. Já říkám, že u nás v ústavu se levných šuntů už nakoupilo dost. Bohužel láce je často, nikoli ovšem vždy, spojena s nějakým problémem. V horším případě věc nefunguje vůbec. Samozřejmě při nákupu takové věci jako je nábytek zpravidla dáme přednost nejlevnější nabídce. Ovšem před pár lety jsem kupovala jeden přístroj – měla jsem kliku, že dolar byl zrovna asi za 14-15 korun. I tak nabídka přístroje byla asi o 25% vyšší než u eurové konkurence. Ovšem slíbeno dvoudenní zaškolení zahraničním dodavtelem přímo na místě, podrobné vysvětlení proč je jejich přístroj lepší než ten druhý (ony jsou přesně 2 firmy na světě, které mohly dodat požadované a samozřejmě o sobě věděly), perfektní zdůvodnění, reference sahající k telefonům, e-mailům a přesným adresám uživatelů, i po krátké době od vývoje publikace, kde byl přístroj použit. Na druhé straně základní zprovoznění přístroje, vysvětlení finkce žádné – ani porovnání s tou dražší mašinou, žádné reference (po dlouhé době jsem z nich vyrazila alespoň názvy institucí bez přesnějšího určení uživatele), jen argument, že jsou levnější. Vybrala jsem tu dražší mašinu a nakonec jsem se stejně klepala, aby se ta levnější firma na něčem neotočila. Já je utočila na těch referencích, ty byly průkazné. A mašinka funguje zatím dokonale prozatím bez dalších investic. Jen mám hrůzu, že při případném dalším nákupu budu povinna vybrat to levnější za každou cenu.

 10. Když dozrál čas (přesluhovala jsem druhý roček), a já žádala o důchod, tak jsem potkala skutečnou profesionálku. Byla jsem připravena skoro na „fšecko“, ale na příjemné jednání a vstřícné řešení jednoho zádrhelu telefonicky a pak mailem, to jsem opravdu nečekala. Na stavbách jsem zažila hodně profíků, ale ona je nezapomenutelná .) (*)

 11. Dede, já nedám dopustit na „svého“ správce daně. Předloni jsem podal přiznání a během 24 hodin SMS: „Volejte finanční úřad, tel, jméno“. Tak volám (celý vyděšený) a pán, co mě má na starosti mi s úsměvem sděluje, že tam mám chybu ve svůj NEPROSPĚCH a že bych se měl stavit a udělat opravu, ať o ty peníze nepřijdu.
  Jinak mám děsně napilno, sem tam stíhám nakouknout.

 12. Hanke začínam držať palce,ostatným/Pú,Zana,Veram/držím priebežne.Nas zdaleka by ste mohli informovať ako prebieha liečba a rekonvalescencia.
  Na rozdiel od p.Krakonoša sa tearz často stretávam s profesionalitou pri praci a paradoxne hlavne pre to,čo Krakonoš udáva ako dôkaz špatnosti tohto systému.Je menej práce!-tak si ju ľudia vážia a vykonavajú ju poctivo/alebo som mala šťastie/Počas práce nepijú,netreba im vyvárať,sú to profesionáli.Spomínam si ako pred rokmi sme robili niečo s kúpeľňou:v prvý deň nám oznamil,že má chorý pankreas a raňajkuje len pražskú šunku,obeduje kuriatka a pije vodku a víno-na pol oka bolo jasné,že jeho chorý orgán sa volá játra a sú dosť tvrdé.Jeho duševný obzor bola vlastne len štrbinka,jedovalo ho napr.,že v Grécku je všetko v sutinách a ešte za to platil,v Španielsku mu ukradli pantofle,v itálii za celý pobyt nemal rezeň…./vtedy mladí lekári sme slintali,pre nás to bolo neskutočné mať peniaze na dovolenku pri mori/A za tými časmi mam ľutovať?

  1. „…v Grécku je všetko v sutinách a ešte za to platil…“

   Verenkóóó… tak tohle mě dostalo (rofl) Takže jsi to měla i s estrádou, i když mistr si evidentně spletl obor a v tu chvíli vás tím asi moc nepobavil!

   1. Nuž – myslím si, že Verenka měla mistrovi dávat šunku i s sebou, neb najenže se nakonec nějaké té nové koupelny dočkala (chuckle) , ale i obzory se jí rozšířily a už jí bylo jasné, že do Řecka si musí přibalit zednickou lžíci, ve Španělsku přivázat pantofle k posteli a do Itálie jedině s řízkem … no, kdo to má?! (rofl) (rofl) (rofl)

  2. O tom, jak se,,pracuje“ na Slovensku a jací ,,profesionálové“ se tam hustě vyskytují, bych mohl napsat román. Dělal jsem pro ČSD na slovensku přes pět let od Bratislavy až po Čiernou a bylo to o tom, že všude spousty slibů a skutek utek‘! Ve Zvolenu mi přidělili pomocníka, poslal jsem ho do Hronskej Důbravy spustit zařízení vzdáleného účastníka, t. j připojit k vyzkoušenému zařízení baterii a usměrňovač. Dohodli jsme se, že mi zavolá, že už je hotovo, celý den nic, večer přijel ,,ožratý ako prasca“ a vykoktal jen: Keď relátka hupkajů, tak je všetko v poriadku, telefonovať netreba“. Že zařízení nefungovalo mu nijak nevadilo, začalo mu (a nejen jemu) vadit až to, že jsem ho druhý den poslal na firmu, aby mu tam dali práci, kterou zvládne a hlídali ho. Pak se mnou až do skončení práce a odjezdu nemluvila ani klika u dveří, že jsem musel jeho práci udělat sám plus tu svoji, byla jen drobná nepříjemnost.

 13. Omlouvám se za OT…

  4.2.2012 odpoledne byly nalezeny při „procházce“ prostředkem silnice v
  Libomyšli 2 větší hladkosrsté feny typu loveckých psů, podobají se ohařům.
  Černá má kovový obojek, menší rezavá s bílou náprsenkou je bez obojku. Obě
  jsou zvyklé na lidi i na jízdu autem, rezavá je bojácnější, černá má snahu
  hlídat a zjevně měla štěňata. V okolí je neznají, čipované nejsou, na obojku
  žádný kontakt. Bára – info na 603363315, bara@animalsos.cz (PS.
  pochodovaly Libomyšlí směr na Lochovice, tzn hlavní silnice Zdice – Příbram,
  nejbližší město Zdice)

  Vzhledem k tomu, že fest mrzne, jsou
  hladkosrsté a kožich nic moc, černá je hubená, nikdo je tam nezná a neumí se
  vesnicí pohybovat bezpečně, sídlí teď v kotci a boudě s naším/erárním Georginem, ten je uvítal dost vřele, ale nerada bych byla v budoucnu o dvě feny bohatší. Oblepili jsme kilometry okolí, nacpali záznamy do hospod i všem dostupným policiím atd., ale mohly kačeny tím tempem ujít desítky kilometrů…. Díky Bára

 14. hm, napadlo mě zeptat se tu – omlouvám se za O.T.

  Nevíte někdo v Prahé o dětské lékaři – pro pidimiminka, který by nebyl tak úplně tradiční a dokázal jít do hloubky věci?

  Moje kamarádka prvorodička je v majetku holčičky nespavé a úplně hrozně moc uplakané, co uplakané, to nebohý malý stvoření vydává opravdu šílenej rykot. Podle mě je někde něco co činí toho mimíska nešťastným. A následně i tím pádem maminku, kterážto už dost padá na ústa. Nevíte někdo o někom??

  1. Petro, tohle je práce pro psychologa. Napadlo mě zařízení Demosthénes, ale nenašla jsem ho v Praze. Myslím, že se dá najít klinický psycholog pro matky a děti. K lékařům opatrně 😡

   1. Anonymní – když ale to miminko je opravdu malilinkatý miminko, může tam něco zmoct psycholog?

    co to je Demosthénes??

    díky

    A Vave taky díky za připomenutí Dalmi, nenapadlo mi to.

    1. Psycholog ne… spíš jestli mímo nemá reflux nebo jak přesně se to jmenuje- prostě mimoucha pálí žáha, protože ta záklopka na jícnu nefunguje úplně dobře, stává se to…

    2. Chovat, chovat a chovat. Nosit v šátku, houpat, ňuňat. Zahřívat, přehřátá mimina jsou nejhodnější. Potřebovala bych vědět víc, napiš mi když tak na svobmark na seznamu.

 15. Zlatá slova. Bohužel podobných mistrů svého oboru máme i u těch kopáčů už zoufale málo a čím výš zaměříme pátrající očko, tím je to horší. A to, co vidím úplně nahoře raději komentovat nebudu; vláda, která vládne tak, že se i při současných cenách pohonných hmot a kursu Eura silně vyplatí jezdit nakupovat z Prahy do Drážďan vládou odborníků, natož profesionálů rozhodně není. (puke)

 16. OT:Prave se vypravuju na cestu do Severni Karoliny na tu operaci krcni patere. A protoze jsem to ja, podarilo se mi uhnat si pasovy opar (punch) – ovsem ne v pase, ale na ksichte, zejmena kolem rtu. Takze vypadam jak pavianuv zadek. Nutno trict, ze mi to zpusobilo jiste mentalni trauma. Ale po mnoha konzultacich mezi profesionalam se v sobotu rozhodli, ze to pujde. takze jedem. Dnes predoperacni vysetreni a vlastni obratlova akce nastane v utery dopoledne. Nejakej ten palecek by byl potrebnej.

  1. Hanko, spolehni se – kromě jiného, tě mám v kalendáři (inlove) (h) S trochou štěstí se pásovej opar operatéra lekne a uteče. Hlavně, abys měla krk vyspravený a funkční.
   Myslíš, že by sem mohl Chet napsat, jak na to jsi? Angličtina není překážkou, překladatelů tu máme plno 🙂

   1. Bereme s sebou noutbucek a Chet ma v instrukcich, ze musi napsat na Zviretnik. Jakey tusi zradu, koukal na zavazadla a zalezl pod postel a odmita vylezt. Asi ho budeme muset nalakat na slaninku. Bude v psim hotelu.

   2. Pásový opar neuteče, virus se schová do míšního kanálu a při dalším oslabení organismu vyleze znovu. Pokud se virem Herpes simplex jednou nakazíte, budete s ním žít až do smrti.

         1. Já si myslím, že Krakouše znal už pan Sekora a napsal o něm knihu – a Ferda Mravenec to nebyl (chuckle) .

          1. Dámy děkuji, leč vaše hloupé rýpání nezmění nic na tom, že mám pravdu. Pokud nevěříte, zeptejte se svého lékaře, dozvíte se to samé ale zaplatíte 30 Kč. 😛

       1. Furt si říkám kdy „Rýbrcoul“ za úžívání svýho jména tohohle pána – všechno znám a je to peklo a hnus fijalovej, ještě že já s tím umím vyběhnout- vytáhá za ucho :o)

    1. Jestli, Krakonoši, rozumíte všemu jako virům…
     Virem Herpes simplex je nakaženo skoro 90% dospělých. Většině nic nedělá, nebo se objeví čas od času jako opar na rtu. Pásový opar je jiný virus. Jak a kdy se mohou aktivovat a co vše dělají by bylo na dlouhé povídání. Ale je zde jedna dobrá zpráva – infekce se dá léčit. Existuje speciální protivirová léčba, kteá virus potlačuje.
     Takže to, co Hana popisuje je nepříjemné, ale ne katastrofické. Myslím, že místní doktoři tomu budou rozumět lépe (i když jestli lépe než Krakonoš, to nevím 😉 )

     1. Čtu od shora a tak jsem nevěděla, že už tady má krakonoš odpověď. A ještě vidím, že jsem se tam nepodepsala 🙂 V práci mě počítač nezná.
      Věřte krakonoši, že fundovanější odpověď než od EvyŽ nedostanete (shake)

    2. Áááááále prdlačku, Krakonoši, zrovna nedávno jsem se o tuhle chorobu dost zajímala, neb ji chytil tatánek a na vaší informaci je pravda jen jedno – virus opravdu bydlí v nervových vláknech a čeká. Ovšem funguje tak, že dvakrát a dost! Poprvé jsou z toho plané neštovice a podruhé pásový opar. A potřetí už nic. Je to divné, že tyto dvě nemoci způsobuje jeden virus, ale je to tak.

  2. ano – mám zapsáno v kalendáři a už teď na tebe myslím (ale zítra odpolednu u vás je kdy u nás (think) ?).

   A opar v obličeji je taky pěkná patálie – já letošní zimu tak nějak prožívám jako Angelina Jolie – takový jsem měla ret (wasntme) – už třikrát po sobě. Naštěstí před sobotní merendou mne opustil – ale očekávám recidivu (a to na zimy a opary normálně netrpím, leč letošní zima je u mne na chorobky výživná).

    1. Kačka už jich tuhle zimu měla několik. I tři najednou. V lékárně řekli, že stačí riboflavin (B6?), ale včera mi volala, že má další. Tak asi fakt bude muset počkat na jaro, až začne kvést něco jiného, nejen její obličej.

     1. sestru opary hodn ětrápily v létě, normálně tak jeden za rok teď po návratu od moře jí kvetla pusa strašně a furt nový, děs běs, začala brát hlívu s rakytníkem, zlepšilo se to, docela to trvalo

  3. Hani, drž se. Pásovej opar je pěknej fujtajbl, tatánek si ho uhnal koncem listopadu. Teď ještě v kombinaci s obratlovou operací! Drž se, palečky držíme my.

  4. ….Nejakej ten palecek by byl potrebnej…….

   přidávám svý čtyři 🙂 (y) (y) (y) (y)

  5. Hanko, budu na tebe myslet moc a ty mysli na to, že tě všichni na dálku ze všech sil podporujeme.
   Drž se (h)

  6. Hanko, držím palce. Máma měla léta potíže s páteří, takže si trochu dovedu představit, jak Ti je.

  7. Hani (inlove) , jasně, že palce budu držet ze všech sil a budu napjatě čekat na zprávu od Cheta.
   (h) (y) (h) (y) (h)

  8. Držím palce ať je páteř co nejdříve v pohodě a hlavně, ať nic nebolí. (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h) (y) (h)

  9. Hanko, taky držíme (y) A ten pásový opar vyrašil z nervíků, to je jasné, však on zase zaleze…

  10. Palce držím moc moc moc, ať nic nebolí, operace ať se zadaří a mrcha opar definitivně jednou pro vždy zmizí!!! (y) (y) (y) (y) (wave) (a mám to za dvě jedničky, to taky určitě něco znamená!)

  11. Milá Hano, už jsem ti cvičně palce držela tak teď na ostro. Ať operace zažene tvá trápení. (h) (y) (h) (y) (h)

 17. Taky mne potesi, kdyz vidim nekoho komu jde prace dobre od ruky. Ale nevidim to, zejmena u remeslniku, casto. Saga, jak nam predelavali topeni a chlazeni, kdyz jsme koupili nas dum, by stala za samostatne povidani. Jen bych dodala, ze v puli prace se chlapik sel lecit do protidrogove lecebny a mezitim obcas plakal u kuchynskeho stolu, jak si proziva traumata. My si ho nevybrali; ve smlouve bylo, ze puvodni majitel to bude muset spravit za jeho peniz… prisel tento darecek.

 18. Výjimečně budu pesimistická – co je vám platný, že se snažíte být profesionál, stejně, aniž by měli k mé práci připomínky, tak mě po 17 letech vyhodili, protože heslem dne jsou úspory.

  1. Jano, v tomhle člověk asi spravedlnost hledat nemůže a není přímá úměra mezi profesionálním výkonem a odměnou za takovou práci, bohužel. Ale profesionalita se ti neztratí a věřím, že ji zase někdo ocení. (h)

   1. Hezky napsané Dede. Jano- držím palce, ať se brzo najde ten, kdo, jak píše Dede, profesionalitu ocení.

  2. Co je zaměstnancům platná sebevetší profesionalita, když šéf je vůl, což je, bohužel, v Klausistánu převládající stav, který úspěšně přežívá ze socíku. Jenže za socíku jste si mohli dovolit šéfa umravnit, dnes musíte zatnout zuby a být rádi, že máte vůbec nějakou práci, byť hnusnou a mizerně placenou. A obrana není.

   1. Za socíku bylo možné šéfa umravnit? … Chlapče, chlapče, ty jsi snad žil úplně někde jinde (shake)

    1. Já jsem strávil většinu života na montážích sdělovací techniky a do práce si mi nedovolil kecat ani generální ředitel. (Honem honem, za týden je termín – Trhněte si, až to bude, tak to bude. Bylo to za tři neděle, dostal jsem pochvalu a prémie). Jenže to bylo o tom, že tam, kde všichni ostatní pohořeli, jsem byl já do hodiny, nebo dvou vítěz. A že bylo takových málo? Jejich chyba, měli dávat ve škole víc pozor!

      1. Za socíku bylo možno poslat blbého šéfa kamsi a mít klid. Zkuste to dneska! Ale upozorňuji, že nové zaměstnání nikomu shánět nebudu.

       1. Za socíku stejne jako teď potřebujete přesně to samé. Být obtížně nahraditelná kusovka. Jen teď nikoho nezajímá, jestli jste na prvního máje vyvěsil vlaječku.
        A děkuji, práci si, až mě to tam, kde dělám teď, přestane bavit, najdu sám.

     1. Krakonoši, u tebe je to pořád stejný soubor písní a tanců. 1) Za našich mladých let, bejval svět jako květ.
      2) Tytyty, tytytyty ty to budeš… 3) A já sám, dycky sám… a ještě pár dalších 😉

       1. Nojo, hloupost a zabejčenost mají zase mejdan. Ale klidně si užijte, ono kdo se směje naposled…

  3. Tak přece? ;( Jani (inlove) (hug) , ale neklesej na mysli, jsi moc a moc dobrá, takže určitě brzo najdeš jinou práci, a možná i lepší! (y)

 19. Brrrrr …
  Jdou dva lední medvědi (táta a syn) po severním pólu. Najednou se zastaví a syn se zeptá: „Tatí, opravdu jsme lední medvědi?“ „Jo,jsme lední medvědi,“ odpoví otec. „A nejsem třeba medvídek koala?“ „Ne, nejsi medvídek koala.“ „A nejsem třeba grizly?“ „Ne, nejsi ani grizly.“ Tak jdou zase dál a za chvíli se zase zastaví a syn se ptá: „A tatí, nejsem třeba medvídek panda?“ „Ne, nejsi medvídek panda.“ A jdou zase dál. Za chvíli syn: „A tatí! Vážně jsem lední medvěd?“ „Jo, jsi lední medvěd. A proč se na to pořád ptáš?“ na to otec. „Víš, tati, mě je hrozná zima!“

  1. Jendo, ten je můj oblíbený, už léta, Vždycky když „klepu kosu“ ho používám (nod) (nod) (nod)

 20. Jak říkal jeden známý, ono se vyplatí myslet i když člověk hází lopatou.
  Profesionál nad svou prací přemýšlí. Také vzdávám čest profesionálům jakéhokoliv oboru
  Jinak OT zprávy:
  Ferda (Ginnny brácha, co mu umřel pán) má definitivní domov, rodinu s dětmi. Po loce lítají všichni jak blázni – děti i pes. Jeho přechodná zachránkyně s ním bude cvičit.
  Na výstavě jsme nedopadli ani dobře ani špatně. Derča první den čtvrtá z s velmi dobrou (to nás moc nepotěšilo). Druhý den se líbila víc. Dostala výbornou třetí. Panu rozhodčímu se velmi líbila, ale řekl, že druhé dvě jsou vyspělejší, že ona je typ, který se dodělá později, ale zato vydrží v kondici (u obou starších to platí). Blekýs oba dva dny jen VD (v sobotu třetí z 5). Je hubený a ve špatné srsti, vedle mu hárá fena a on je úplně mimo, nemá čas se nažrat.
  Potkala jsem Emtesku a Páju, mohla podrbat Nastěnku. To bylo prima (jak setkání, tak drbání). V sobotu jsem Páju už nenašla. Takže to nebyl ztracený víkend

 21. Jj, je moc příjemný narazit na profíka jakéhokoli oboru (ehm, pokud to tedy není kapsář, žejo (chuckle) ).
  Stačí ohleduplný řidič MHD, který nepřibouchne splavenýmu dobíhajícímu dveře před nosem.
  Těch příkladů by se našlo plno, ve všech oborech, ale je fakt, že profesionálové z nebe zrovna nepršej.

  Když jsme u profi výkonů (si musím ohřát polífku), autorkou chválené podmitrovské přihlášky a strážkyní složitých tabulek je Jarka F, která se, potvora, umně kamufluje jako výpočetní středisko a poděkování vymazala z propozic. Takže vězte, že ona jest pachatelkou a její podíl na úřednické práci kolem setkání je lví (nod) .

  Vážení, neotálejte prosím s přihláškami. Na nastěnce najdete odkaz na přihlášky, propozice a diskuzi kolem setkání. Kdo se z nějakého důvodu nedostane na Hadopasi, může si o informace napsat na podmitrov2012 na seznamu.

 22. Profíci existujou a člověk z nich má radost. Myslím, že tu radost je žádoucí dát hodně vidět, profíka je třeba opečovávat 🙂
  Opět další mrazivý ráno, kvíčaly poletujou za okny.
  Kytice ještě pořád drží. (rose1) Zvládněte pindělí co nejlíp (y)

 23. ………Chlapík se na mě zazubil a čekal, co já na to. ………

  Frajer!! Obdivuju každého, kdo svojí práci – jakoukoliv – dělá tak nejlíp, jak to jde. A snažím se o totéž. A protože taky dělám s lidmi a taky jsem ten úředník, snažím se vždycky, aby výsledek byl ten, že nebudou pokládat telefon/odcházet s pocitem, že zas narazili na „úředníka“ , ale s překvapením, že ono to jde i s úsměvem :-), s ochotou.

   1. (rofl) (rofl) no jo, fakt. Tetkon už ne tolik v přímým přenosu, takže spíš po tydlifounu, ale občas i tak. Nicméně vždycky je mou snahou, aby si lidi řekli : „Tjo! A vono se to dá dělat i jinak.“

    1. Ale jó, vono to de, dyž se chcé. (chuckle) I když je to někdy taky těžký na té druhé straně přepážky (nod)

     1. jo, to bez pochyby je, když má člověk štěstí a narazí na Prudímíra Obecného nebo Protifku Naštvatou. Ale hodně lidí naskočí na to, když má člověk už příjemný nástup. A já nesnáším přístup JÁÁÁÁ SEM ÚŘAD JÁ SEM MOC! Spešl, když ten úřady tady je pro toho občana. Moc dobře si pamatuju, jak jsem rozpoutala třetí světovou s pracovnicí ze socky, kde jsem za těžce raněnou kolegyni vyřizovala všechny papíry potřebné k tomu, aby jí konečně začali vyplácet peníze. Byla jsem tam předtím několikrát a nikdy nebyly papíry všechny, nikdo mi nebyl schopen najednou říct, co dodat. když jsem tam šla naposled, jak jsem už doufala, ještě jsem to předem konzultovala znovu po telefonu.Vše O.Ká. ovšem v reálu už to zase bylo jinak a to ne naší vinou.Když jsem jí říkala, že kvůli nim zase peníze nedostane, tak odpověď paní ouřady že : „Heh, snad paní jako jednatelka má peněz dost a nebude o chlebu a vodě!“ zmáčkla tlačítko k uvolnění atomový bomby, která už ve mně odtikávala. Křičela jsem hrozně moc a skončilo to tvrdou stížností a odběrem peněz oné pracovnici. Nesnáším, když si úředník myslí, že dostal místo jako trafiku.

      1. Ech – ač já jsem se většinou setkala s příjemnými úředníky, přece jednou jsme narazili. To když jsme potřebovali odsouhlasit stavbu plynovodní přípojky na VLASTNÍM pozemku. Co na jiných úřadech trvá maximálně týden, tady v Břeclavi (ano, klidně jmenuju, protože to, co paní ze stavební odboru předvedla, bylo na pár facek (punch) ) trvalo téměř čtyři měsíce. A nakonec se paní úředníková divila, že si Jenda stěžoval až u místostarosty (ačkoli nepředpokládám, že to na penězích poznala, holt „tak se to tady dělá“).

       Ale na druhou stranu – na finančním, sociálce či katastrálním úřadu téměř vždy s úsměvem a s porozuměním k osobě v jednání se státní správou negramotné (nod) . Tak těmto profesionálům tleskám (clap) (clap) (clap)

 24. Obdivuji profesionály. Je jedno, jestli to je zedník, kadeřnice nebo kluk, co dělá pizzu. O to víc mě dokážou nakrknout lidi, kteří ji dělají špatně jen proto, že ji dělají nedbale. Ne že by ji neuměli, ale je jim to prostě jedno. A přiznejme si, že pokud to jsou „službaři“ (t.j. poskytují služby), tak spokojenost zákazníka by měla být na prvním místě. Takového člověka si pak pozvu na práci opakovaně a ty peníze mu ráda dám. V poslední době to byl zedník-obkladač a studnař (ten, co nám kopal studnu na zlatou sobotu a neděli). Studnař vykopaný štěrkopísek pečlivě navrstvil na hromadu, neroztahal po celé zahradě. To je další věc dneska u řemeslníků- obvykle po sobě neudělají chlívek, který člověk uklízí dva dny. I podle toho se pozná profík. Umí si vážit práce a času druhých.

 25. Když si vzpomenu na ty „profesionály“ od firmy BAK Trutnov, kteří dávali elektrické vedení do země a zničili vše, co zničit mohli, tak se mi dodnes dělá mdlo. My měli tehdy udělané úplně nové vedení odpadů do čističky na zahradě, to kompletně vyryli a když jim ještě ke všemu v té mokré půdě zapadl bagr, tak to už byla poslední kapka do poháru. A to nám podepsali, že výkopové práce se budou provádět v oblastech, kde hrozí poničení terénu pouze ručně. 2 roky jsem zahradu dávala do pořádku! Profíci! Bohužel mám v poslední době zkušenosti, že co si člověk u podobných firem neohlídá, to špatně dopadne. Kromě drobných řemeslníků, kteří mi na chalupě udělají spoustu práce a klidně jim i svěřím klíče, protože vím, že se mohu na kvalitu spolehnout.

  1. Taky jsem takové „profesionály“ zažila. Když teď něco potřebujeme, snažím se dělat výběr už předtím, než mi někdo domů dojde. Ono se hodně pozná už z toho, jak se ti dotyční chovají, když práci zadáváš. Kolem nás je truhlářů jak naseto a k nám na větší práci jezdili chlapi až z Poličky. Proč asi?

   1. I mně dojížděl obkladač asi 25 km. Protože jsme na něj měla dobré reference. S blbě položenou dlažbou se žije na houby.

  2. Karolínko, ono je to o tom, že modrý bolševik má sice plnou hubu keců, jak podporuje podnikání, ale když se podíváte, jak taková malá firma musí zápasit s neskutečně zhovadilou legislativou, nehoráznými daněmi a tunami zbytečných písemností, zjistíte velice rychle, že kvůli zápasu s úředním šimlem jí na pořádnou práci nezbývá čas; i kdyby chtěli dělat pořádně, tak nemohou, protože by si nevydělali ani na slanou vodu. Takže šup sem, šup tam, Franto podrž to, já jdu pro prachy a honem rychle od toho, dokud to funguje! A 80% toho, co jim zaplatíte, sežere stát!

 26. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Je spousta lidí, kteří dělají svoji práci perfektně, s úsměvem a s ochotou vždy pomoci. Bohužel i těch druhých je dost… a bohužel lidi raději nadávají na blbě odvedenou práci, než by chválili tu odvedenou dobře (ta je přece samozřejmá…)

  Jinak máme mínus dvacetjeden stupeň… už to trvá dost dlouho… změna by neuškodila…

  1. ……mínus dvacetjeden stupeň………

   V Prahé mínus devatenáct, pocitově dneska tak bych odhadovala už absolutní nulu 😀 :D. Včera jsme byli skorem tři hoďky venku a taková klendra mi nebyla, jako když jsem to švihala od tramvaje do kanclu :D. A to už jsem si právě včera říkala, že jsem se konečně dokonale aklimatizovala. Asi ještě ne 😀

   Zato Hošikus je aklimatizovaný dokonale. V sobotu jsme byli u rybníčku našeho piknikovýho a tento jest jedno dokonalé zrcadlo. Jak nesněží a jen čistě mrzne, nikdo tam nechodí bruslit je to fakt naprosto hladký. S čímž tedy jaksi nepočítal a zvesela si tam hupnul, že si jde zaklouzat a……. ono to klouzalo kapek víc, než předpokládal, takže to vůbec neměl pod kontrolou a stihnul se na mě jen otočit a výrazem „Aaaa sakra, co to?“ a odjel do dálek. 😀 zastavil ho až protější břeh. Mně zastavila zem, na kterou jsem si klekla a asi tak půl hodiny hýkala a plakala. Což ho nabudilo a dělal tam hrozný kraviny, až s sebou fláknul na bůček :D. Včera v Šárce na Džbánu už to byla brnkačka, led je rozburslený. Ale i tak, to úplně nevycházelo, protože když chtěl zastavit i slišné Oříškové,taky to úplně neklaplo a odjel o značný kus dál 😀 😀

   1. Beta se ledu bojí – zkoušeli jsme to loni – nejde to. Tak to letos nelámeme přes koleno, nejdřív ji jdeme vylítat na nějaký ten výlet a pak ona jde do auta a my bruslit. Stejně nevydržíme bruslit dlouho – a do auta se opírá slůňo a jí zima není (má navíc deku – ale tu stejně hned zašlape pod sebe…)
    Normálně vždy jezdí vzadu v kufru – má po celé ploše velepelech a na sedadla neleze – a včera se vracíme z bruslení, nevyhlížela nás… říkáme si, spinká znavena výletem…

    Spinkala, znavená výletem – ale na zadním sedadle… Mrcha (chuckle)

    1. No ono taky s jejíma nožkama předlouhýma…. bych to asi radši ani nezkoušela. Já taky z tý jeho nadšenosti pro led nejsem zrovna vyrvaná. Je to o utržení vazu, ale tak… to se mu může stát klidně i bez ledu a jeho to klouzání děsně baví. Hotovej Ondra. Ondra Nepela 😀

     a se nediv, že spinkala na zadním sedadle, ono je to přecei jen zespodu teplejší než sebelepší velepelech.

     1. Naše první doga – Arona – se po ledu pohybovala zcela suverénně. Na liberecké přehradě jsem byla zdaleka nejrychlejší – jezdila jsem zapřažená za dogu v trysku… To bylo poježděníčko (chuckle)

      Xerda na ledu spíš plazil – bál se, ale šel, pohyb děs běs – tak jsme ho nenutili a Beta ?? … hysterka… ta prostě nejde, i když je oproti Xerdovi nesmírně pohyblivá a v pohybu šikovná.

 27. Vzpomněla jsem si na děduly-meloucháře, kteří kdysi u babičky přistavovali patro domu. U práce pili pivo, jeden si popiskoval a já jsem je hodiny fascinovaně pozorovala, tehdy mi bylo čtrnáct. Na tu práci byla radost se koukat. (y)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. AD “ … a já jsem je hodiny fascinovaně pozorovala … “

   Ehm Vavísku, to jsi mi připoměla místní známou figurku, hnědočecha, který už před třiceti či kolikati lety vydržel stát celé dopoledne opřený o zábradlí mostu a fascinovaně pozorovat, jak roste přístavba Žluté školy. Když kolem něho řítil jeho bývalý spolužák (a můj bývalý kolega) – an potřeboval fofrem něco vyříditi pracovně na úřadech – zadržel ho se slovy: „Ty Juro, už od rána tady stojím a pozoruju, jak to těm zedníkům jde od ruky. To bys nevěřil, kolik toho od rána už postavili, nemůžu se od nich odtrhnout, ani do práce jsem nedošel.“ (rofl)

  2. Pokud chcete dnes dělat řemeslo pořádně, jde to jedině když budete melouchařit. Protože jako podnikatel nebudete mít pro samé úřadování na práci čas.

   1. Jako podnikatel – řemeslník si na administrativu najmu podnikatele – úředníka. On(a) si nevykope příkop, já se utopím v daňovém přiznání.
    Říká se tomu vzájemně výhodný obchod a je to podstatou kapitalismu.

    1. A zákazník pak při pohledu na fakturu omdlí. Když si objednám řemeslníka, nehodlám platit zároveň inkousta parazita, který mu ty papíry vyřizuje a kterého já nepotřebuji! Takže raději meloucháře a má to bez DPH a bez papírování. 😛

 28. Dobré ráno. Nechce se mi do mrazivého dne, tak čtu Zvířetník a loudám se.
  Díky Dede, zamyslela jsem se nad profesionálem. Vzpomínám na jednoho instalatéra. Nikdy jsem už tak šikovného řemeslníka nepotkala. A že jsme jich potkali 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN