KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (35) Flexibilita

23. 7. 2008 12.45 Jsem rozrušenej kocouř. Prožívám významnou chvíli. Poprvé pracuji na spisu, který bude někomu věnován. Spis jsem nazval „Komu není rady, tomu není pomoci aneb Jak předcházet spáleninám u hrochů“. Podstatou spisu bude obsáhlý rozbor podmínek, za kterých se dá vlézt na kamna.

 

 

Doba, kdy je v kamnech zatopeno, k nim nepatří. Vědom si zodpovědnosti za úroveň spisu, zainstaloval jsem se do nejklidnější spisovny. Ve svém rozrušení nemohu vyrušení potřebovat. Musím se soustředit. Vzhledem k tomu, komu chci spis věnovat, nepůjde o obvyklé vědecké dílo. Bude to návod jak pro blbý. Kruci. Slovo „jak“ jsem mohl vynechat.

13.15
Slyším holku. Blíží se. Není sama. Slyším další kroky a hlasy. No jo. Holka říkala něco o návštěvě. To bude ona. Asi jde dovnitř. Holka říká, ať se posadí. Na lavici. Že kafe bude hned. Nevadí. V téhle spisovně mne nenajdou. Tady jsem v bezpečí. Nevyruší mne. Mohu pokračovat v tvorbě.

13.17
Jsem v šoku. Mohl jsem být zabitej. Na placku. Ještě teď se klepu. Klepu se nerad. Není to důstojné. Ale pořád se klepu méně, než ten vyděšenej návštěvní starší kluk. Vyděsila ho deka na lavici, která po jeho dosednutí šíleně zaječela, do dosedajícího lisovacího zařízení zasekla drápy a pak přes stůl vystřelila dobře mířenou pruhovanou střelu typu Kafe-cukr-na zem.

17.10
Myslím, že už vím, jak se cítí zneuznaný vědec. Cítí se jako já. Dopsal jsem svůj spis. Pro jistotu už ne pod dekou, ale na dece. Pak jsem vyčkával na chvíli, vhodnou k předání spisu. Vyčkal jsem, až holka zatopí a v kuchyni bude příjemné teplo, aby se hroch prokrvil a lépe mu to myslelo. No. Předal jsem slavnostně hrochovi svůj návod. Poděkoval. Řekl, že si ho půjde hned přečíst. Šel. Na kamna.

24. 7. 2008
Jsem chápavej kocour. Pochopil jsem, že s teorií u Hrocha neuspěju. Rozhodl jsem se, že mu půjdu příkladem. Vlastním. Názorným! Obětuji se a ukážu mu, že na kamnech se může ležet, když v nich dohoří a jsou teplá, vlahá, příjemná. Zkušenosti z tohoto rozhodnutí posléze využiji k diplomové práci, kterou nazvu „Verba movent, exempla trahunt neboli Slova mluví, příklady táhnou a jestli se zeptáte, odkdy umí kocour latinsky, tak vám jednu natáhnu.“

Domnívám se, že tento spis by mohl získat nějaké významné ocenění za ojedinělý celosvětový přínos… Nejsem sám, kdo si to myslí. I holka, když mne viděla, jak realizuji praktickou část, řekla, že tohle svět ještě neviděl a pes to nežral a jestli okamžitě neslezu z těch kamen, tak mě sundá sama a nadělá ze mne deset malých chlupatých koláčků… To mne tedy vypekla. Budu ji muset zas srovnat. Moc si dovoluje. Asi s pomocí chlupů nakynu na dvojnásobnou velikost a kousnu jí. Tss. Tss. My vědci nejsme žádné bábovky!

25. 7. 2008
Dnes žádný spis. Nebudu plýtvat časem. Musím sepsat žádost. O přejmenování. Mě. Nejsem ochoten být důvodem, proč návštěvy, sotva přijely, zas rychle odjíždí. S pocitem, že navštívily odloučené pracoviště léčebny choromyslných. Nedivím se, že odkvačili. Byli tu pár minut. Byli tu poprvé. Neznali se s holkou moc dlouho. Nevěděli, že nás má a kolik nás má. Zrovna jsem poskytoval hrochovi další názorný příklad. Občas jsem kouknul oknem po návštěvě.

Stáli venku. Chtěli jít k venkovnímu stolu. Velká holka na něj donesla kafe. Pak velká holka řekla menší holce: „A Piškot je kde?“ A menší holka řekla: „No, na kamnech, přece! Mám už pro něj dojít?“ A velká holka odpověděla: „Ne, on za chvíli přijde sám.“ A návštěva si vzpomněla, že vlastně vůbec nemá čas a musí okamžitě odjet. A odjela. Kvapně. Holka sice říkala, že z okénka auta mávali, ale já dobře viděl, že to nebylo mávání. Klepali si na čelo.

Piškot Pišutka v.  t.

 

Kam ta návštěva tak rychle prchá. Ty lidi dneska nic nevydrží!

Aktualizováno: 1.2.2012 — 18:28

56 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Piškotku, moc rád bych tě podrbal za oušky a pod bradičkou. jsi opravdu mimořádný kocourek.

 2. Piškote chápu jak je těžký spisovat po skoro ZASEDNUTÍ, máš moje pochopení a hledej pečlivěji spisovny, co bysme si bez profesorských spisů počali byl-li by Doc.Piškot rozsednut!

 3. Piškot je miláček, což se ne o každém badateli dá říct. Jestlipak je známo, jak jeho jméno vzniklo?

 4. Zlatý Piškotku, já vím, že bereš svoje spisování velice vážně a kdybys jen tušil, kolik lidí se mu pak chcechá až škytají, asi by ses krutě urazil . Takže já jen vzkazuji tvé velké holce, aby tě nerušila z klidu, tys mohl psát, psát,psát a ona nám to sem tajně propašovat.

  V angličtině je oblíbené rčení “Apple a day, keeps the doctor away”. Tak já to zaměňuji za „Piškot a day, keeps the doctor away“, protože o co je lepší prochechtané celé tělo než třeba nakyslé jablko. A každý doktor, který by si Piškotka pravidelně četl by se mnou souhlasil.

  1. A ještě jsem zapomněla dodat, jak áchuji a áchuji nad tou krásnou fotkou. Ta vykulená očka nad brzkým odchodem návštěvy jsou velice výmluvná. No jo ono “ „A Piškot je kde?“..“on za chvíli přijde sám.“..tak to vskutku nezasvěcence překvapí 😀

  2. K tomu musím dodat, že jablek bych za chvilku měla dost, ale Piškotek se nikdy nepřejí 🙂

 5. Piškote, lásko moje (inlove) Ty víš, kdy přijít a zvednout morálku. A ta dráha letu pruhované střely typu Kafe-cukr-na zem, Tak ta mě dostala na „krofky“ a řvuuuu a kvílím. Kašlu na mráz, když po světě chdí moje láska panprésor. (rofl) (sun)

 6. Sem si dala Piškotka ještě před spaním, jako odměnu za umytou koupelnu. Máme na oknech krásné ledové květy. Už na čtyřech. Tak přemýšlím, jestli to ukazovat správci, nebo počkat, až je mráz konečně roztrhá a dožadovat se pak těch slíbených nových. Zamrzá totiž i to, které nejde otevřít a to, kam jsme loni přidali těsnění.
  Zdravím všechny, myslím na marody a vlaju zase někam něco dělat. Jen nevím, odkud začít, je toho nějak moc.

 7. OT. promiň, Piškotku! Budete někdo v Brně na výstavě? My jo, oba dva dny (potřebujeme výstavy pro chovnost, jinak asi s potrhlíkem Derčou nemáme proti výstavním profesionálům šanci.) Podržte palce Blekýsovi, potřebuje také dodělat chovnost a má jednoho res. CAC, potřeboval by celého CAC, aby si rozdělal šampiona. V neděli má menší konkurenci. Taky je potrhlík, místo výstavního postoje má výstavní kroucení a místo výstavního klusu výstavní hopsání. Ale hlavně, že jsou zdraví.
  Posledně jsme se potkali s Matyldou, Louk a Jarkou F.

  1. Jen jestli se netážeš spíš kvůlivá zjištění, před kým zdrhat (rofl) . Ne, můžeš být v klidu, alespoň z výsepní strany tvé hlavě nic nehrozí (chuckle) .

   Evo, (y) (y) pro Derču i Blekýse 🙂

  2. Letos asi nepůjdu a budu si nahřívat hnátky doma, poněvadž behem týdne jsme vymrzla dostatečně, netřeba přikrmovat na pláních mezi pavilóny.

  3. Chtěla bych se v sobotu přijet podívat,pokud do té doby nezmrznu. Já nevím, jak to ta naše gaučová téměř 11-ti letá psice dělá, že jí není venku zima a že se jí to v mrazu naopak moc líbí, jakoby měla v rodokmenu huskije.

  4. a co já??? (blush) (blush)

   já teda budu oba dny…..s Nastěnkou, tu jsi naživo neviděla, v létě jsem byla s Terrynkem

 8. …pak přes stůl vystřelila dobře mířenou pruhovanou střelu typu Kafe-cukr-na zem.

  Tak velevážený pane profesore Piškotku, vím, o čem mluvíte a Vaše spisy jsou pro mě důkladným studijním materiálem, protože tu pruhovanou střelu můžu nahradit trojbarevnou šmouhou, nesladím, tudíž cukr luxovat nemusím, skvrna od kafe je na koberci dodnes. Tu trojbarevnou šmouhu jsem nezabila. 😀

 9. Ano Piškotku, lidi dneska nic nevydrží. Je to už dlouho co bez kafe prchla má bývalá kamarádka když se jí náhle před očima začal radostně kývat dosud klidně z linky visící rezavý ocásek našeho tehdejšího kocourka. A to sama přišla, že prej mi s tím kafem pomůže……… (rofl)

 10. Tak přesně takhle koukal ségřin kocour Pepík, když mu sousedovic slepice ukradla a sežrala jednu z myší, kterými se přišel po celonočním lovu paničce pochlubit. (kdybych to neviděl na vlastní oči… Slepice klovla a myš do sebe v celku nasoukala, načež svižně opustila místo činu – zápraží. Pepík jen čučel.

 11. Piškot nezklame. Že přije sám by mnou nijak neotřáslo. Že bych nebyla normální? :O (rofl)

 12. Zdravím Jihočičsko! Jasně že Piškoti chodí sami. Na rozdíl od nějakejch blbejch pišingrů 😉 Aˇt se Pišutka nerozčiluje, škodí to zdraví, ještě by zapomněl tu latinu (inlove)

 13. „Jak předcházet spáleninám u hrochů“,
  Luci ty mě zabiješ, fakt. A závěrečnej Piškot, co za chvíli přijde sám … , no musí být milo u vás posedět. (inlove)
  Dík, zahýkala jsem si opravdu dlouze a nahlas. (rofl)

 14. Tak jsem si dala ke kafi Piškota a ani nic sladkýho nepotřebuju. Že by nová dieta? Piškotová?
  (chuckle) :*

 15. Piškote, se picnu. Tak jsem se zamyslela, co jsem tou dobou dělala já. A víš co? Když ty žádný spis a jen žádost o přejmenování, tak já vím, že byl pátek a že se nám narodila Áňa.
  A protože mám veselo, tak si jdu vybrat téma na diplomku.

 16. Ad „pičkot přijde sám“ – ani se návštěvě nedivím, že si na něj nepočkala. Si říkala – kdoví, jak dlouho ten piškot na tech kamnech dřepí, že by už i sám odešel (jednou mi odešel řízek, ale po pečlivém prozkoumání jsem zjitila, že je pod ním tenkrát ještě maličký Zikmund – byl to jeho první víkend u nás).

  V dnešní mrazivý den je letní povídání to pravé – perla JM hlásí, že u nás pouhých -15°C – co je to proti dalmatin! – perla dneska dostála svému jménu (i když původně místo -d- měla v prostředku jména -l- a značilo to, že panstvo k nám jezdilo na letní byt).

   1. Ech – zase jsem to spletla – ne „l“, ale „t“ (fubar) . To je ta moje lehká mozková disfunkce (ešče že to mám na co svést, že tu moji vadu už psichiatři pojmenovali (chuckle) )

     1. Já nevím, já mám doma psychiatry, ale jsou to psi…. (chuckle)
      že by to byli ti psichiatři?

      1. Tak, já mám doma dva psy, jsou to psí psychiatři, ti psi. (dog) (dog) (chuckle) (rofl)

 17. Stejně jako vždycky se nemůžu rozhodnout, jestli jsou lepší Piškotovy spisy nebo fotky. Ale obojí mně spolehlivě vylepší náladu na celý den. 🙂 Zaplať pámbu, protože venku není hezky, opravdu ne. Přes poledne se pokusíme s Maxem dovléct k lesu jablka pro zvěř, ale musím najít nesmeky, z naší vesničky je totiž skleněná ledová hora. (dance) Nebo by to šlo na bruslích.

 18. Piškoti !! Vy jste příšerná banda, vážně hrozně příšerná. Upozorňuju vás, že smát se, když máte fest namožený břišní svalstvo a hubu zmrzlou na kost jest životu zcela nebezpečno. Pan profesor by o tom mohl něco naspisovat 😀

  1. Kruci nechtíc jsem to odbouchla dřív než jsem dopsala a podepsala se.

   Jen jsem chtěla ještě říct, že já na sladký moc nějak jako nejsem, ale PIŠKOTY mám od určitý doby hrozně moc ráda (rofl) (h)

 19. mně dostalo „dosedací lisovací zařízení“………..
  a ten dialog o přicházejícím piškotu-ovi mně uzemnil už úplně (rofl)

 20. Úžasný Piškotek (h) těší, léčí a zahřívá (případně chladí) v každé roční době i denní hodině. (nod)
  Ovšem dnes pruhovaná střela typu Kafe-cukr-na zem sejmula i mě. Asi byla taky dobře mířená. (y) (chuckle) 🙂 (hug) (f) (h)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. unás bylo odpoledne -10, na sever krásný výhled na Říp a Středohoří, na jih na Hřebeny s Cukrákem, na západ letiště a na východ Říčanská pahorkotina, vše krásné a jasné. Pod námi pak tůň šedivé mlhy, jindy Matička stověžatá. V Praze dolní je smog, u nás vzdoušek jak křišťál. Není nad to, bydlet na kopečku, hlavně když jsou povodně. 😀

 21. 😀 😀 Kladno hlásí – 18 stupňů a psy odmítající jít ven, páč za tu slotu přece může panička!

  1. jak to , že někomu psi nechtějí ven? U nás se musí ven a venku se lítá jak vystřelenej z děla. Zatímco já se opatrným tempem vleču, abych se náhodou nezlomila v zatáčce, tak ten hovád zrzavej proudí prostorem s úplně nejšťastnějším výrazem a je mu fučik, že mi omrznul gezicht a brzo mi odpadne kůže.

   1. Oni chtěj ve, ale né v půl šestý ráno! Tou dobou jsou to ještě posteloví povaleči – rádi si v zimě přispí, zmetíci.

 22. Návštěvy občas nic nevydrží…
  My máme od včerejška doma navíc 4 mládežníky (no – nějak taky stárnou – pomalu jim táhne na třicet) a ti vypadají dost sportovně odhodlaně… Uvidíme, kolik omrzil si z lyží přivezou…

  Profesore – krásný textík, jste šikovný kocour.

  Poznámka – nejdou mi u tohoto článku smajlíci a nevidím obrázek. Je porucha na mém stroji ??

  1. už jdou (nod) I obrázek se vynořil… Asi se mi načetl nějaký polotovar… Že by zimou ?? (rofl)

  2. Což mi připomíná – Xerxová, prosím tě, jaký je sníh? Mám jet o víkendu lyžovat a přemýšlím, jestli mám shánět mazání na níké teploty – pokud leží měkký sníh, asi to nebude nutné, pokud je zledovatělo, nerada bych lyžovala pozpátku – jak to vypadá? Odsud to neponám, v Prae jsou holomrazy… Mockrát děkuju.

   1. měkký sníh v těchto mrazech fakt nehrozí… Nahoře je to prý pohádka – Jizerky stopy pravidelně upravují, magistrála má spoustu sněhu.

   2. Sice nejsem skiodborník,ale podle mě ledovky ještě nehrozí, aspoň tady nahoře je úžasný přemrzlý suchý sníh, nezledovatělý, napadlo ho taková spousta,že je to furt peřina, projede rolba a manžestr jak vyšitej, na ujetých místech pod pásama jde jeden po povrchu co vrže a při úkroku do kraje kde je sice úprava, ale není utemovaná zapadneš do půlky stehen, dnes jsem s klukama pobyli venku víc jak hodinu, s ohledem na astma nemůžu ty plíce moc tejrat, tak chodíme většinou na krátký vycházky,kromě ranních doprovodů dětiček na školní bus, dneska to byla NÁDHERA, slunce vysoko a silné, sníh čistý, jiskřivý, mráz snesitelný, pejskové šťastný, moct tenhle pocit zabalit a posla…………..

 23. Holka sice říkala, že z okénka auta mávali, ale já dobře viděl, že to nebylo mávání. (clap) Uááá Piškote Bystrozraký, dusím se tu poctivou italskou Pandorou, ještě,že jsem se nenapila toho kafete… a hned zapomínám, že je venku -14°C. (v Přelouči a v Pardubicích)

  1. ahojky shari 🙂 teto naše žraločí, mávám na tebe zpoza buku, nestíhajíc víc než číst :-)jen jestli si Pandora nevzala příklad a neodešla taky za piškotem, hm??? já jsem odklidila před četbou piškotového spisku všechny poživatiny do uctivé vzdálenosti od ruky, aby mě náááhodou nepopadla hříšná myšlenka,že se ke čtení napiju kafe nebo tak něco podobně zpozdilého :-)zběsilému chechotu se kolegyně, byvši obdařena v rodině pěšinkovým černobílým kočkourem, nikterak nediví 😀

 24. Milý Piškotku, za celosvětový přínos do literatury a za chechtací pytlík u PC, ti uděluju Zvířetnickou Nobelovku. Dík ! (rofl) (inlove) (wave)

 25. Piškote, Piškote (wait) békám tady o půl třetí ráno a děsím kolemjdoucí 😡 nemít uši mám hubu kolem hlavy.Svojí (clap)
  A ještě číslo. 13.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN