PSI: Pes největší přítel člověka

Kdo prožil se psím kamarádem život „od plenek do plenek“, tak mi dá za pravdu, že to psí „přítelíčkování“ je ze psí strany pěkné využívání a někdy až vydírání. Oni ti hajzlíci vědí, že to naše vyhrožování „dietou“, nebo útulkem, je jenom „jako“ a o to víc jsou pak „oprsklí“.

 

 

Ten náš Freďák si už dovoluje, že to začíná hraničit s „uzurpací“. Tak první co si vymohl, byl kabátek. Kabátek ne pro legraci, ale pěkně vyteplený a obepínající co největší část těla. Dřív si ho vyžadoval při teplotě nižší než bod mrazu, teď při každém chladnějším počasí a dešti.

Další věc je místo pobytu. Nestačí mu, že má naši adresu, vymínil si, že bude mít místo na spaní v naší ložnici, ne v koutě, ale u radiátoru. K tomu má ještě svojí peřovou přikrývku, kterou ho musíme dvakrát za noc znova přikrýt, když se „odkope“. Protože je starý má také stařecké neduhy, které náležitě zdůrazňuje a dožaduje se řádného ošetření s náležitou rehabilitací, formou hlazení a „kocání“.

Nejhorší je neustálé „ocáskování“ když jsme doma. Celý den chodí buď za jedním, nebo za druhým, a kontroluje co děláme. Samozřejmě přes něho padáme a vykazujeme ho „někam“. Jestli si myslíte, že je zábavné, když vám „čučí“ velké „tele“ do trouby při pečení cukroví, tak si to někdy vyzkoušejte. Když zrovna nic „nehlídá“ tak hlídá skříňku na potraviny, kde jsou piškoty.

 

 

Nejvíc má radost z návštěv. Já jsem hluchý, takže neslyším zvonek, on ho slyší tak zotvírá všechny dveře až ven a mlátí ocasem do branky, až přijdu otevřít. Návštěvy úspěšně děsí různým postrkováním a tlučením ocáskem a pak se dožaduje pozornosti. Nedá si vysvětlit, že návštěva nejde za ním, ale za námi.

Včera jsem se bavil pozorováním, jak on sleduje manželku, kdy půjde spát. Byli jsme již se psem oba v „pelechu“, on mě „vykuřoval“ po večeři, po nových konzervách. Jo to je taky něco, protože už nemá moc zubů, nejedou mu ani drahé granule a musím je vylepšovat drahými masovými konzervami. Jeho spokojenost se projevuje vypouštěním střevních plynů, což je mnou hodnoceno jako „yperit“.

Manželka má „naštěstí“ po těžké autonehodě ztrátu čichu, tak jí to nevadí. Třikrát za noc musím vyvětrat, protože mě slzí oči. Včera jsme tedy oba leželi v ložnici a Freďák vykukoval z pelechu, kdy manželka přijde. Stále byla v koupelně, tak chodil zjišťovat, kdy jako přijde. On si totiž něco udělal s nohou a čekal na ošetření.

Když se nic nedělo, praštil sebou mezi dveře a dělal děsně nemocného. Při mazání nohy mastí chrochtal blahem a honem nastrkovali druhou, která byla zdravá. Večerní „obřad“ skončil uložením“mimina“ do pelechu, pokocáním“ a přikrytím. Tak a teď mi řekněte, kdo se má líp.

Když jdem nakupovat, já mám jídlo za dvě stovky, velký paša za tisíc. Když se mi nechce ven, musím, protože „pán“ musí čurat. Když na něho zařvu, jsem ihned okřiknut, že on je zvíře a za nic nemůže. Že mi prý stejně nerozumí. A to je ten největší blud. Ne že mi rozumí, ale on má ze mě ještě „psinu“.

Doufám, že mě ten můj přítel nepřežije, docela bych si na stará kolena chtěl užít stejných výhod, jako má on dnes. Už zas na mě kouká kam, co píši, tak jdu raději do postele, nebo bude něco chtít. Jasně piškoty.

Přeji vám všem milovníkům pejsků, aby vám přinesli hodně radosti a nedejte se jimi ochočit.

 

Ladislav Fröde  (Aster)

Aktualizováno: 29.1.2012 — 21:49

47 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Halooo, to je vzácná návštěva 🙂 Aster s Freďákem. Krásná zpráva, že jste se ukázali. (sun) Přijďte častěji.

 2. Všichni sloužíme, dobrovolně a rádi!
  20x: „Zrzínku, nešlapej mi po tom počítači a nelež mi na těch předlohách, potřebuju pracovat!!!!“
  po 21.: „Tak jo, tak hajej, dám si to na druhou stranu stolu!“
  a tak bych mohla pokračovat i u těch dvou dalších delikventů. Milovaných (cat) (cat) (cat)

 3. Omlouvám se ale úlně OT,

  měla bych velkou prosbu na slovenské zvířetníky (f)

  potřebovala bych objednat šampon a oni mi ho odmítají poslat k nám…..

  1. Pájo jak moc na něj spěcháš? Mám rodinu v Bratislavě. Objednat cokoli není problém, ale nevím kdy se s něma setkám. Sice tam plánuji cestu koncem února, ale nevím jestli mi to vyjde. Jisté jsou až velikonoce. Když tak mi písni na yumminkauzenáčgmailpuntikcom

  2. Pája,bez problémov to viem urobiť,do Brna ale pocestujem v marci/breznu/,pokial to bude časovo stačiť,tak jasne to urobím a z brna to pošleme poštou.napíš mi na mail verenka1@zet.sk

 4. Krásný, milovaný pitík, který si na stará kolena zaslouženě užívá dlouholetého důchodu a na předešlá příkoří už snad dávno zapomněl.

  Kdo miluje, dobrovolně rozmazluje, k oboustranné radosti. A viníci jsou na obou stranách. Vždyť milující pes svého páníka k rozmazlování přímo provokuje a svádí. A milující páník nedokáže takovým svodům odolat.

 5. Kolikpak je Fredovi?
  Taky mám poslední dobou neblahý pocit, že jsem vlastně u Renánka ve službě:-)Tak jak štěká on teď na mě, jsem si nedovolila štěkat já na něj ani zamlada, abych se nedotkla jeho citlivé kavalíří dušičky:-)

 6. Astere, vím jaké to je se psím seniorem, Klérce už „táhne“ na 15-tý rok. Rehabilitace páteře nošením 20 kg živé váhy do schodů a ze schodů, několikrát za den, ta se rovná náložím yperitu, které také úspěšně ovládá (chuckle) . Halt ta kvalitní seniorská strava se pozná!

 7. Překvapení!!!! Dnes k nám nadýl nakoukl Aster s Freďáčkem.
  To je móóóc dobře, že si všichni spolu užívátea to
  i vzájemných jistě vůní. Jen tak dál, ochočme se navzájem všichni. (chuckle) (inlove) (wave)

 8. 🙂 🙂 🙂 🙂
  Každý psomil se nechá svým psem ochočit a na staré roky (psí) mu dělá poskoka. Čím větší část života (psího) s ním prožijete, tím víc mu toho poskoka děláte. Ale děláte mu ho, i když se k vám psí penzista dostane na dožití, na poslední roky. Při popisu „ocáskování“ jsem si okamžitě vzpoměla na Lorda Daniela. Ten dělal totéž, a 2x urputněji, když člověk dělal s něčím sladkým. Když se (téměř slepý a hluchý) pokusil vlézt do trouby k vánočnímu cukroví, protože to tak sladce vonělo, chtěla jsem ho (po záchraně před popálením) „ubezdušit“. A loni mi při pečení docela chyběl, najednou do té trouby nikdo nelezl ;( Taky jsem ho v noci přikrývala, protože mu byla zima (a já byla vzhůru stejně kvůli dětem, tak proč nepřikrýt psa, že), taky dostával drahé granule ochucované konzervami 🙂
  No prostě, v příštím životě chci být psem. U nás nebo u Astera 😉
  Podrbejte (raději pokocejte 🙂 ) mého oblíbence Fredyho. Jsem ráda, že se drží, vlastně, že se tak skvěle držíte všichni 🙂

  1. Myslíš, že u nás je to jinak? Našemu koliáčkovi táhne na 17 rok a to samé – Donoušku pojď spinkat, potom přikrýt, a když ráno vstáváme a jdeme se vyvenčit z prvního patra po schodech – tak říkáme: musíš opatrně, jedna nožička, druhá nožička atd, no ty jsi ale šikovný a pod. a nahoru : hezky pomaloučku, neboj, já ti přidržím zadeček…. A naši spolubydlící si asi říkají, že jsme na hlavu |-) Ale když s námi prožil takový kus života a má chuť ještě žít dál. No, jsme asi (fubar). A ještě jsem chtěla říct, že seniorskou stravou nekrmíme. Má kvalitní namočené granulky nebo rýži, zeleninku a masíčko.

 9. Astere! Mám velikou radost, že jsi se vynořil z hlubin a ještě k tomu s přiměřeně zdravým Fredem.
  Aˇt vám to takhle ještě dlouho šlape. A stav se častěji 🙂

 10. Ochočit? Opanovat domácnost a milostivě nám i něco povolit. To jde Majdě báječně. Od prvního časně ranního “ Chci čůrat “ až do pozdně večerního “ Neroztahuj se v té posteli “ Je to řada příkazů. Pravda, nemluví, ale její počínání je značně výmluvné

 11. Astere, to jsem ráda, že je Freďák ještě pašák. A na té fotce vypadá jako „malinké“ přerostlé štěňátko. A pište častěji, Fred si to zaslouží.

  Ad „yperit“ – jó, to dobře znám. Naše Yperitky by klidně mohly pracovat ve velkovýrobě bioplynu.

 12. ……….nedejte se jimi ochočit……….

  pooooooooooozdě. pozdě, pozdě :D, ale…….. však ono by nám to všem chybělo, kdybychom ochočení nebyli.

  My si včera užili venčeníčka s takovou malou psí tlupou – dvě ohařiska a jedna fenka RR, celý to korunovala ČTRNÁCTILETÁ Westice v neuvěřitelný kondici, kdy s námi zvládla celou tu prochajdu. Byla jsem z ní úplně „vodvařená“ . Hošíček taky, ale ten narozdíl ode mne, dostal od Westindy po tlamě 😀 :D.

 13. Krásne dobré ráno všetkým!
  Tak susedov čuvačí šteník navidomoči RASTIE. A bojí sa Astora. Tak si myslím – len počkaj Astorko, až narastie. To bude tóčo! (dog)

 14. Astere (inlove) , to je prima, že to s Fredem táhnete dál a že nám o tom píšete. (y) (h) Doufám, že zůstanete a budete psát dál. (nod)
  Přeju všem krásný den! (h)

 15. Vám vypouští Fred yperit, ze svého pelechu do ovzduší, pravda, po několika dávkách se musí větrat. Ale mě včera vypustil radostnou nálož svých plynů do obličeje Malej koček, když si ke mě, už usínající, lehnul na polštář a snažil se mi svoje pozadí vsunout pod bradu… místo usínání, jsem vyletěla, otevřela okno a lokal amrazivej vzduch,abych žaludek vrátila i s jeho obsahem z krku na jeho místo…jeden by neřekl,jakej hnus se stane z voňavého tuňáka. (whew)

  1. přesně to samé u nás.
   Na nás vypustil své plyny včera večer náš kočičák Honás.
   Ležíc na polštáři nad hlavou mého muže.
   Navzájem jsem se ujišťovali, že my jsme to,ani jeden z nás nebyli.
   Pak nám to došlo, byl to on našeho srdce šampion.

 16. Jéééé – Aster a Fred po letech vylezli zeza buku (nod) A to je moc dobře. Freďák je úžasný, že přes všechny své zdravotní průšbihy stále dělá páníkům radost a stále je vychovává (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN