ČLOVĚČINY: Z mého života (4) O myslivcích trochu jinak

Místní nimrodi byli vznešená kasta. V hospodě měli samostatný stůl, vůkol kterého posedávali v kamizolách a vedli řeči. Hlavně o zdatnosti a hrdinných skutcích jak svých, tak svých psů. Většina z nich měla doma tlupu podvraťáků jménem Pajda, ale psi lovečtí se vesměs zovali vznešeně, Lesan nebo Zik nebo Brita.

 

Náš pes, německý ovčák s nejvyššími tehdy dostupnými služebními zkouškami, byl považován za bájnou bytost, protože jsme mu nikdy neveleli, pouze konverzačním tónem žádali, aby přinesl nebo odnesl to či ono, šel k sousedům a vyřídil, že se jim k nám zaběhli kačeny, případně zakousl toho vobejdu, co támhle leze přes plot na meruňky.

Domorodci se ho báli, ne proto, že by byl zlej, ale protože si nebyli jistí, jestli jim neodpoví lidskou řečí. Občas mě žádali, jestli ho směj pohladit a pak ho opatrně poplácávali a říkali – no, to je holt kapacita. Jediný, kdo před ním žádným ostychem netrpěl, byl Míra, řečený Harýk, zvaný tak dle svého psa, českého fouska. Tomuto on ale říkal Daktyloskop. Na otázku proč, hbitě vysvětlil – protože, radí, pátrá, informuje.

Míra moc myslivec nebyl. U něj šlo o prestižní záležitost, spojenou s pobytem u mysliveckého stolu, tj. s pravidelným přísunem fernetů. Podezírala jsem ho, že v životě na nic nevystřelil, což se potvrdilo, když k nám jednou vyčerpaně doklopýtal a pýtal si lahváč, protože byl „celej den na liškách“. Když s Bytomským vypili půl basy, doznal, že „bejt na liškách“ u něj značí válet se celej den za mezí a koukat se na liščata jak si hrajou. „Vy to na mě neřeknete, že jo“, kvílel a doprošoval se, „jsou malinký, nemohl jsem je zastřelit.“

Nicméně Míra byl Calamity Jane. Pokaždý, ale pokaždý, když nás přišel navštívit, což bylo šestkrát v týdnu, dvakrát denně, způsobil si nějakej strašlivej úraz. Bytomský celý den rozvážně lezl po žebříku nahoru a dolů a přitloukal něco na střeše. Míra, dvě minuty po příchodu iniciativně vyběhl na žebřík podat kladivo, zřítil se, odřel si obličej a ruce a žebřík prolomil.

Jindy se vyšvihl na korbu náklaďáku, bohatýrsky si přehodil pytel brambor přes rameno, uklouzl, spadnul na psa, kterej ho kousnul, protože se vyděsil a brambory vysypal. Když jsem ho požádala, aby mi vyvrtal vrtačkou (ruční!!!) díru do kýble, vrtal, vrtal, kecal a provrtal kýbl sice taky, ale sobě botu i s nohou.

Jednou ráno jsem mu plačtivě ukazovala pohromu v kurníku, povražděný kuřata, všude krev, peří, ukousaný hlavy. Míra několikrát oběhl kurník, zapátral v blízkém okolí, usoudil, že je to lasice, a s vidinou napjatého ticha u mysliveckého stolu procedil mezi zubama: „Já tu svini dostanu!“

Odpoledne přivlekl pasti, úplně praskal vzrušením a odmítal mi vysvětlit, kde k nim, v tomto medvědo a vlkoprostém kraji, přišel. Nalíčil je vzadu u borovic a třistapadesátkrát mě důrazně varoval, abych tam nechodila –“Je to nebezpečný, fakt nebezpečný, to ti přerazí nohu jedna dvě.“ Evidentně věděl, o čem mluví, protože když si tam večer po osmi pivech odskočil, nohu mu to vskutku přerazilo.

Od té doby kdykoliv, když se zjevil na obzoru, nezaměnitelná silueta v kamizolce, s puškou přes rameno a psem po boku, varovali jsme se táhlým – pozóóór, Harýci jdou – a jeho návštěvu jsme proseděli s rukama připaženýma. Protože kdybych třeba chtěla loupat brambory, Harýk by se určitě vymrštil, aby mně pomohl a škrabkou by si probodl plíce.

No, nemilovali byste ho?

 

Dalším mým mysliveckým oblíbencem byl Bohouš. Dva metry měřící a asi tunu vážící místní kovář a řezník. Jednou se mi galantně pokoušel líbat ruku a málem mi ji zlomil, bolela mě tři dny. Tomu se říkalo Star Crimson, podle té odrůdy fialových jablek, kteroužto barvou se vyznačoval na všech viditelných místech, o nosu nemluvíc.

Kromě dalších špecifík vlastnil úplně malinkej traktůrek vlastní výroby, kterej pod ním nebyl vůbec vidět, takže to působilo značně démonicky, když se strašlivou rychlostí, měl v tom motor ze škodovky, řítil obcí.

Jednou jsem k nim šla vyřizovat něco ohledně šrotu a Jana, jeho žena, mě směřovala do stodoly. „Je u beranů, je tam furt, to je u boha co tam furt dělá.“

Bohouš ležel v seně a na jedný lopatě, co měl místo ruky, choval slepičku liliputku. „Seš slepička, viď, malinká slepička“, sděloval jí překvapivá fakta a druhou lopatou ji hladil. Opatrně jsem vycouvala neb Bohouš, který dle místních legend opravdu zabil krávu pěstí, by patrně nestál o to, být přistižen kvokaje.

O pár týdnů později jsem se ráno vydala do hospody pro chleba. V prázdném lokále ležel na stole s hlavou v rozlitém pivu Bohouš. „Co mu je?“, ptala jsem se hospodský Bohunky. „Nevím, nechoď k němu, je agresivní. Chlastá kořalku od sedmi ráno.“

Nedalo mi to a zatřásla jsem s ním. „Umřela“, vzepřel ke mně krhavý oko. „Šišmarjá kdo umřel?“, vyděsila jsem se, protože Jana byla „na srdce“. „Slepička, slepička mi umřela“, vzdychnul zoufale a srazil půllitr se stolu.

No, nemilovali byste ho?

 

 

Aktualizováno: 27.1.2012 — 20:24

113 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. (rofl) Abyt !!! Ještě, že Tě nedávají na recept 😀 .
  Ještě, že jsem ten hrnek frkla stranou 😀

  díky moc za hubu kolem celý hlavy

 2. Děkuju vám, tolik chvály při pondělí ani nemůžu vstřebat. (h) Jsem moc ráda, že jsem vás potěšila a pobavila.
  Titul HUDr., Luci, řadím k těm nejoblíbenějším. 😀

  1. Vstřebávej, Abyt, vstřebávej! Posílám další velebení, dokonce s několika hvězdičkami a těším se na tvé další postřehy.

 3. Milá Abyt, tvoje humoresky jsou úžasné! Doufám, že jich máš ještě hodně v zásobě!
  P.S. Čím to, že kalamitní typy bývají souběžně i nadprůměrně iniciativní ? 😀

 4. Milá Abyt (inlove) , je to vždycky svátek tě číst a jsi jeden z autorů, u kterých oceňuji svoje „právo prvního čtení“ 😀 Pokud jde přímo o dnešní povídání tak mě jen mrzí, že takovéhle myslivce jsem nepoznala. Líbilo by se mi to (sun)
  Koukej psát dál, všichni se těšíme. A ještě jedna otázka – ten tvůj čarodějnickej vlčák byl Monty z příběhu o zlodějích?

  1. Ano, Monty je ten čarodějnickej pes a zakusovatel loupežníků. A taky dlouhověkej, 17ti jar se dožil. (dog)

 5. Milá Abyt, mám několik oblíbených autorů, jejich knížky beru jako lék na „blbou náladu“, Tvoje články jsem k nim přiřadila, škoda, že jich je zatím málo. Díky Ti za ně. Prostě umíš! (y)

 6. Abyt, uz jsem si to cetla asi 4x, abych vychutnala kazde slovo, kazdou situaci.Mam pocit, ze nekteri z nas maji specialni magnet, co pritahuje podivne situace. No, nemilovali byste to?

 7. Abyt, díky za báječný humor a nadhled. Je to v každé oblasti lidského činění stejné. Všade jsou lidi. Prima i úplní blbci. Také jsem měla pohled na myslivce s presumpcí kolektivní viny. Pak jsem si pořídila Áju, zjistila, že retrívr je lovecký pes (i když ti praví a nefalšovaní myslivci to uznávají neradi) a začala se pohybovat mezi… no, správně, myslivci. A zjistila, že některé milovat lze, některé rozhodně nelze a většina jsou no, prostě lidi.
  Ovšem v tvém podání to nemá chybu. JSI hvězda.

     1. Už jsem na to přišla. I když jsem se neodhlašovala na Rajčeti, ze záhadného důvodu se noťas odhlásil sám (fubar) . Už jsem to napravila.

   1. Taky mi to vcera neslo, ale prisla jsem na to. Driv, kdyz jsem chtela pridat komentar, tak jsem kliknula na pridej a pak jsem se musela prihlasit. Ted se musim prihlasit predem, nahore v pravem rohu je odkaz na prihlasit se.

  1. Je to príma, že se buduje nový mokřad, psice jsou evidentně šťastná, kamarádská dvojka, spokojená na vycházce!

  1. Alex, krásné místo, krásné fotky. Nebudou moravské sestry náhodou pořádat jarní výlet s výkladem směřovaný do těchto míst? 😉

 8. Tak hlásím, že opět poslední titul nemáme, Nastěnka velmi dobrá, mrcha jedna drží ty uši jak pometlo!!! Jinak za kožich pochválena byla tak aspoň něco ale ty uši!!! Nedala je hezky na hlavu ani na 1 vteřinu!!! Jinak posudek hezký, jen by měla zesílet kolem krku

  budu muset něco vymyslet…..mám na to týden do Brna ach jo….

  jinak přeju hezkou neděli, u nás svítí (sun) a je sníh tak je tu příjemně. Všem potřebným (y) (y) (y) (f)

 9. krásně bylo. Parkoviště pod Pokličkama bylo jen naše, (sun) slůnilo, sněhu jen poprašek, Pšovka byla přizdobená kraječkama ledu… Nedamské jeskyně nakonec dobyty Beta byla jak kamzík, dokonce zdolala i rozbité dřevěné schody) … Pravda – omylem jsme se u auta vynořili o půlvýlet dřív (chuckle) ale tak jsme to doobešli v protisměru. Moje chyba, mapu jsem měla v ruksaku… že si to přece pamatuju. Ale to překvápko, když jsme najednou z lesa vylezli u auta … (rofl)

  Na Zanu jsem vzpomněla (nod) krásných cest tam bylo hodně

 10. abyt, opět krásné počteníčko, prohihňala jsem to celé už od druhého odstavce 😀 😀 😀 (h) (h) (h)

 11. Pú,sakra,to dokážeš!!!!A mysli na to,že nám dlžíš tajomné rozpravanie.Trvale držím palce Tebe i ostatným a verte,že sa aj modlím za Váas.Keď sa neveriaci uškľabujú,odpovedám,že prosby a motliby rozhodne neuškodia.

 12. Milá Ygo a ostatní, já v to doufám taky, ale měl jsem poslední výsledky vyšetření … inu … nedobré .. až tak že nastupuji další chemoterapii a to tak že rychle. Zítra. Tak mi držte pěsti prosím, posledně to byly horečky, slabosti, hubnutí, imunita nadranc, plná tlama aftů, blil jsem první ligu za Manchester United. Tak uvidíme. Čaues.

  1. Pů, drž se!!! moc na tebe myslím a držím palce (h) (h) (h) (h) (h)

   a výsledek kulatých 10 – třeba to přinese štěstí

  2. Pu, ani si neumim predstavit, jak tezky to musi byt, ale bojuj. Drzim palce a moc na tebe myslim.

  3. Držím palečky a moc moc moc přeji, aby to tentokrát probíhalo lépe!!! (hug) (y) (y) (y)

  4. Milý Pů, vydrž a bojuj! Je nás tu hodně, kdo na tebe denně myslí. Já věřím, že když to nevzdáš, tak tu příšeru přepereš! (h) (h) (h)

 13. tak jsem v neděli ráno přečetla a umyla psací stůl.klávesnici a obrazovku a dal aprát noční košili…jo,kafe u počítače, to je hodno opravdu blba nebo, že by to bylo tou rozespalostí?

  1. Hele neboj, Krakonoš mi už jednou vysvětlil, jaký jsem kus blba, že snídám u počítače, protože to se prostě nedělá!!! Tak třeba na tebe taky dojde.
   Pravdou je, že u určitých lidí už dávám od počítače pryč pomalu i konzervu.

   1. A mají pravdu! Jenom blb si dokáže zneschopnit notebook, který, v mém případě, přišel na 85.000 Kč. (nic lepšího už nebylo, ale zase mám nejmíň na deset let vystaráno, s vybavením, které je v něm nacpané hravě přežije všechny softwarové kotrmelce). Klávesnice u klasického PC se vyhodí a za dvě stovky koupí nová, s notebookem to takhle jednoduše řešit nejde. A ten původní, který mám od ledna 2005 dostanou vnučky na dodělání. Jak je znám, tak jim dýl jak rok nevydrží.

 14. Už se těším na Xerxovic výlet, doufám, že na mne v tom Kokořínským dole budou zodpovědně vzpomínat, at z toho taky něco mám 😉

  Všem hezkou neděli a marodům at je líp!

 15. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Je neděle, takže co ?? Takže se jde výletit. Alespoň maličko. Mějte se tu krásně (wave)

  1. Ahojky všem, jdu si opět ohoblovat kloubečky někam do lesů se všemi knírajdami. U nás sucho a velmi mrazivo, ale krásně svítí (sun) !

 16. Hezkou neděli přeju všem!
  Zdravím Zanu,ať je zdravíčko lepší a lepší, totéž přeju Veram, Půovi i ostatním marodům (y) (inlove) !
  Xerxovic Betě přeju už méně starostí s očekávanými štěňaty,aby nemusela stále chystat venku pelíšky – zvlášť teď v mrazu – je obdivuhodně vytrvalá a páníčci obdivuhodně trpěliví (nod) .
  Abyt, tvůj článek mi zvedl náladu z bodu mrazu na normál a tvoje schopnost být nad věcí a brát to s humorem je úžasná (y) (rofl) !

 17. Abyt, fakt bezvadně píšeš 🙂 Cítím z toho trochu smutku a nelehkou realitu, ale Tvoje schopnost z toho vyhmátnout humornou pointu a vůbec Tvoje životamilovnost z Tebe dělá pravou Shirley 🙂

 18. moc krásné čtení, u slepičky jsem nevědla jestli se smát nebo plakat, chudák slepička (blush)

  halt myslivec je taky člověk a má (h) můj tatínek taky chodí na posed pozorovat jak si hrajou mladé srnčata :)a ostatně ani jidny není zvířátkům nebezpečný a na honu vždy má strach o pejsky, aby se všeci ve zdraví vrátili

  a z jedním našim místním se znám protože jsem když vyběhl jeho pes z auta nahlásila: ahoj Madlo a on se podivil, že jsem poznala barváře a pak mě na Štěpána viděli jak si hraju – cvičím s Terrym a jak šli kolem na hon a ptali se mě jestli aportuje a příští rok s nima půjdem dohledat prase 🙂

  a na zítra prosím palečky protože začínáme s Nany letošní výstavní sezonu a že bude velmi akční (y)

   1. ano jedu do Trenčína, poslední cajcík nám chybí, jsou jen tři kerrýci, mladý pes, pak my taky v mladých a fena v otevřené

    je krásná, ještě jsme paní chovatelkou Terrynkovou doladily muchy ve střihu po mailech stylem přistihnu vyfotím pošlu po telefonu vyslechnu instrukce 🙂 ať žije 21.století

    1. je paráda, když to klaplo a vyrostla ti do krásy (podle standardu – jasně že jsou ti naši stejně nejkrásnější (inlove) ) Že si z ní vychováš báječnou kámošku jsem věděla, ale to, jak vyroste je vždy ve (*) (*) (*) Povedlo se – je to krasavice Nasťěnka (chuckle)

     1. jsem Ti chtěla poslat foto ale mailík co mám se mi vrací..můj je medkovatečkapavlaačkovsáčkuseznam

      jojo, je to holka šikovná, sice malinko rozmazlená ale jde to

      uvidím jestli z ní bude taky výstavní eléfka jak z Terrynka, jeho to opravdu bavilo

       1. došel a opět odešel 🙂 i s fotečkou (blush)

        už se vypravuju, nesli jsme klec do auta a Nany se tvářila zhnuseně zato Terry se radoval, jenomže Nastěnka musí trénovat samostatnost tak jede opět sama

        1. fakt to Nastě sluší – má krásnou barvu, skvěle drží ocásek a máš ji perfektně střiženou. Prostě frajerka, co jede vyhrát (nod)

         1. děkuji moc za pochvalu, snažím se snažím velice, tož třeba to dopadne jak má, jsme ve třídě po jednom kusu, tak by mohla paní rozhodčí udělat radost každému 🙂

          a když Nasti pochválí kvalitu kožíšku budu nejštastější protože posledně byla druhá právě kvůli špatnému kožichu

 19. Milá Brutálko – chechtám se tak, že mi slzy tekou (rofl) (rofl) . Kdepak, nikdo se ti nevyrovná … snad jenom Rpuť, i když ta je mistryní spíše životní zkratky, kdežto ty to bereš více epicky (i když bych brala tu epickou šíří ještě širší (nod) ). Doufám, že studnice příhod má ještě hodně hluboké dno.

  P.s.: dneska byl v perle Jižní Moravy překrásný den – odpoledne bylo kolem nuly, modrá obloha, sluníčko, na rybnících už ale ledová krusta, potkavši psi byli slušně vychovaní a naše holky se tak aspoň tvářily.

  P.s.: stále myslím na marůdky – milá Veram, doufám, že se ti šlape stále lépe a lepe, hvězdičko naše jasná; milá zano – hergot, holka, dýchej, dýchej – za chvilku je tu jaro a cesty čekají; milý Pů, držím palce a věřím, že se letos v Podmitrově potkáme.

   1. Ale až tě pozná ty ho donutíš k pláči 😉

    P.S.: Pro pozdě příchozí … YGA má vlastního Jendu. I když můj noteboook jí vlastně taky nezná …

  1. Milá YGO, já se snažím a už je to fakt lepší, akorát na velký vybavování to ještě není no a ty cesty budou muset mít trochu strpení.

 20. Milá Abyt. Tak jsem si tě (no, tvé vyprávění) dnes dala 2x. Bylo to potřeba, neb jsem po vyžehlení velmi obézní „mrtvé tety“ propadala trudnomyslnosti. 😉 Náramné vyprávění. Jsi (*) zvířetníkovského humoru.

 21. http://drporkert.com/dogy/images/beta/0112/index.html

  Betí týdeníček vyšel… Pravda, píše že minulý týden byl výlet bez sněhu – no proti těm našim závějím se prostě pár čísel nepočítá…
  A dneska ráno ty dvě fenky výmaráka byly fakt zlostný… Beta ani nevrčela, jen důstojně prošla (držena mnou na krátko) kolem. Ale páník od těch dvou holek řvavek měl na ledu co dělat…
  Zítra taky chceme vyrazit do bezsněžna … asi směr Pokličky ke Kokořínu

   1. jasně 😉 – samotka asi tak devět plus jedna… (chuckle) a všichni ostatní mají ušoupané nožičky… jen dáma si stěžuje…

    1. Prosimtě stěžovat a fˇnukat musí člověk/psová sám – to za tebe nikdo jinej pořádně neudělá 😀

     1. nefňukat (wait) a nestěžovat si (wave) Ani psice, ani ty (rofl) Zítra ti věnujeme v Kokořínském dole alespoň vzpomínku 😉

 22. OT PRO JOVÁSKOVY (inlove) – prosím, mrkněte do pošty, poslala jsem k vám Emilka s prosbou. Děkuju moc! (f)

 23. Četla jsem někdy nad ránem,dalo mi to velkou práci, protože jsem vůbec neviděla text, prostě se mi brýle zalily slzami smíchu. A že teď mám extra mizernou situaci, o tom žádná, ale že budu hlasitě hejkat smíchy to mi ve snu nenapadlo.
  Abyt je zkrátka jiskřivý talent, ta snad zastíní i McDonaldovou.
  Můj názor je, že zdejší autoři a autorky zasluhují alespoň malý náklad sbírky povídek ze zvířetníku – copak lze nechat ležet ladem dílka o Ešusovi,panu profesorovi a spol, o malé dojemné Penny,o partě naší Dede, o všech milovaných zvířátkách,Vavískových a Karolininých kočičácích,vždyť si ani nevzpomenu na všechny, kdo tu vystupovali, vida třeba Lucky-zoo, Bony,Anka…jo a Churchill a bože krásná…no Xerxová – pomoz- ty jsi encyklopedist(k)a…To je materiálu…oj,oj…

 24. Začínám objevovat taje života na vsi- a myslivci jsou tady taky barvití. Jeden starší s plnovousem na prsa mi říká od začátku Ahoj a tyká mi. Má dva ohaře a pudla, aby prý měli něco i doma. Když Borůvku oba ohaři obtěžovali, přesvědčoval ji, ať po nich rafne, a jásal, když jim cvakla zubama u ucha. Vyptává se, jestli chodíme na výstavy a byl potěšen, když zjistil, že Světluše byla. Když jsem v poli v úzkém úvozu potkala auto plné myslivců a psi byli bez vodítek, počkali, až si je pochytám a ještě se smáli, že mi je nepřejedou. Asi už si mě pamatují, protože jinak legendy říkají, že myslivci po psech na volno střílí.
  Bylo to báječné povídání, milá Abyt. Vzhledem k tomu, že máme vystěhovaný obývák zvící 36 čtverečních metrů a budeme dělat novou podlahu, vítám cokoli, co mi rozjasní den. Pohled na krabici to rozhodně není, ten mě momentálně dokáže dostat do stavu zuřivosti.

 25. U Star Crimsona jsem to vzdala,chechtám se, slzím,páč tak nějak to na té dědině chodí. (clap) (rofl)

  Milá Abyt, piš,piš,piš !!!! Tvé psaní je ozdravný balzám. (h)

 26. Abyt,ty JSI spisovatelka a to spisovatelka respekt budící a v současném českém literárním kontextu hodně vysoko zařaditelná. Vnímání a hodnocení světa,jazyk,kompozice, situační a slovní humor – máme kliku, že Ti stojíme za tyhle miniatury, kterými nám děláš takovou radost. (rose1) (h)

 27. Paráda. (clap) Já mám na myslivce jen několik truchlivých vzpomínek: za prvé mne vzal otec mýho kluka kdysi jako honce a nutili mne tam dobít bažanta o kámen, což mne odnaučilo přijímat pozvání potencionálních tchánů kamkoli. Pak jsem žila pár let v takové ošklivé vísce v polích (příroda eště horší, než ve městě, všude okolo areály JZD a řepná pole), kde se myslivci rovnali místní pobočce KSČ jakoukoli akcí počínaje a stolem v hospodě konče. To mne odnaučilo žít na vsi. 😉
  Ale historka: vnučka přecedy JZD byla ve školce otázána, kdo že je to Lenin. Dítko se zadumalo a vybavilo si asi chodbu doma, plnou kazajek, kloboučků s peřím a (doufám, že vybitých) brokovnic, a pravilo, že Lenin byl největší myslivec. 😀

  Kambuška dnes slaví 40. nalezeniny, čili zhruba dvaačtyřicátiny (našli ji osiřelou a asi dvouletou, rodinu jí povraždili pytláci), tak jesi bude video, jak Shinda tradičně krade oslavencův dort, vydodám.

  1. Jo a palce marodům a taky osiřelým páníčkům i zviřátkám, jak tak dočítám špatné zprávy z týdne. (y)
   Ale některé zprávy jsou i príma a znovu mávám kočkama zaně, tentokrát už domů. (toivo)

 28. Nádherné povídání. Dočetla jsem dnes i dvě předchozí, která jsem dříve nestihla. Život není vždycky sranda, ale umět se na něj z té srandovnější stránky koukat (a o tento pohled se podělit), to je věc, kterou neskonale obdivuju (bow) Díky (rofl)

 29. Abyt, tohle je správnej začátek víkendu doma!
  Jsou to (krásně napsaný) vzpomínky na zajímavy barevný lidi. Nevím, čím to je, že mám pocit, že dneska potkávám lidi, který jsou v zásadě hodný, ale nic moc navíc se o nich říct nedá.
  Hezký víkend všem 🙂

 30. počasí je docela rozumné, teplota kolem nuly, nefouká, dokonce i (sun) občas vykukuje. Ráno jsme byli jen na krátké procházce (u liberecké přehrady) , protože dneska „hlídáme“ dědu. Babča sokolka někde cvičí (nod)
  Takže větší výlet až zítra…

 31. Tak jsem se opravdu zasmála. Tohle Tvé vyprávění nemá chybu. Graduje, zraje jak dobré víno.

 32. Milá Abyt, krásné sluneční ráno s úsměvem od ucha k uchu, díky Tobě. „Z mého života“ od brutální A. McDonald, by mělo vyjít knižně. Omlouvám se, nemůžu odolat a opět tisknu pro ty, kteří nenetují. Pro ostatní posílám odkaz.

 33. O tom to právě je, o té lásce k životu, o té živé vodě, už to píšu furt dokola, ale jinak se nedá. (h)
  A přestože Betynku miluju, troufnu si říct, že tohle je ještě o fous jinší třída, nesmírně teplokrevná a naprosto plnokrevná. A to já ani smíchy řvát nedovedu, jen se tetelím celá, a za tím úsměvem se blyští slza. Milá Abyt (inlove) , jsi skvělá baba a stejně tak skvěle píšeš. (f) (hug) (sun)
  Přeju všem krásný den. (h)

 34. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Abyt, (rofl) tvé pojetí vesnických myslivců nemá chybu (rofl) Je jasně vidět, že i zelení panáčkové jsou jen lidi (chuckle)
  Dík za krásné ráno.
  Mrazivé ráno. Sice není úplné jasno, ale na východě je pár růžových čmouh, tak třeba i to slůňo bude

 35. Abyt, Tvoje povídky nemají chybu. Řehtám 😀 😀 se na celé kolo a opět jsem si vzpomněla na Betty McDonaldovou a její Vejce a já…
  Proto volám jen houšť a větší kapky milá Abyt McDonaldová (rose1) (rose1) (rose1)

 36. Miluju myslivce! Když mi zahradu nad Dalmatinovem rozryla divoká prasata, myslivci přišli na brigádu a zahradu jakžtakž srovnali. S odstupem jsem se dozvěděla, že ani ta prasata ani moje zahrada nebyla z jejich revíru. Zjevně jsem myslivce okouzlila svou osobností 🙂
  A na podzim pan Jelínek střelil jelena. A protože jsem šla zrovna do hospody pro pivo, slovo dalo slovo a z hospody jsem odcházela jako šťastná majitelka půlky jelena. Podrobnosti někdy příště 🙂

 37. …“Náš pes, německý ovčák s nejvyššími tehdy dostupnými služebními zkouškami, byl považován za bájnou bytost, protože jsme mu nikdy neveleli, pouze konverzačním tónem žádali, aby přinesl nebo odnesl to či ono, šel k sousedům a vyřídil, že se jim k nám zaběhli kačeny, případně zakousl toho vobejdu, co támhle leze přes plot na meruňky“. 😀 😀 😀 Já se mohla uchechtat. Kam se na něj hrabe Rin Tin Tin!!!!

  Jinak jako všechny předešlé části – čísti, pusu od ucha k uchu míti. A úplně to vidím zfilmované (Svěrák, Menzel by ti za takovéhle náměty „z vesnického prostředí“ ruce utrhali). DÍKY ABYT.

  A ještě sem shrnu včerejšek, aby to nezapadlo.

  Jano – kočička Hanička je překrásná a vynalézavá dáma, taková téměř „obdélníková“ 😀

  Moc doufám, že bratři boxíci najdou nové (a ideálně společné) doma, to je vždycky tak smutné, když zvířata přežijí svoje milující páníky.

  Ri a Jakkeli – je mi moc líto, že vám odešel milovaný kocourek. Nějak je v poslední době na téhle duhové dálnici příliš velký provoz.(u)

  Karolino, ať se díra po zubu brzy zahojí, doporučuji kloktat antiseptický Listerine (tak dlouho, jak tu sílu vydržíš, pak schladit studenou vodou).

  Radanova – úžasné zimní fotky. A na rajče můžeš dávat i videjka – stejně jako fotky, pokud nejsou „celovečerní“ rajče si je zmenší. Tak se těším, že je přidáš.

  A dále držím palce marodům a gratuluji všem oslavencům – se zpožděním, nebo naopak raději předběžně.

 38. (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  ..to takhle člověk naprosto umolousanej po celodenním nonstop pracovním maratonu vleze na Zvířetník, že se trošku zresuscituje, sotva mžourá na nadpis…po prvních řádkách mluvením uhynuté mimické svaly ožívají k úsměvu…po prvním odstavci kyslík vletí do žil, tepen, vlásečnic…a místo totální únavy člověk řve smíchy, ba se transformuje v osla, neb hýká, bránice zmasírovaná a mozek nadšením oživenej…

  A to všechno díky jedné neuvěřitelné osobě jménem Brutální Abyta.

  No nemilovali byste ji??

  Já teda JO!!

  Abyt, díky, ty nejsi psavec, ty jsi expert přes resuscitaci humorem. HUDr. Abyta Brutální.

  (HUDr. není zkratka slova „hudrat“, to je HUDR. – HUmoru Doktor.)

  1. AMEN
   HOWGH
   plně souhlasím s předpisatelkou a volám:
   (inlove) (inlove) JEŠTĚ (inlove) (inlove) (inlove)
   už se nemohu dočkat dalšího povídání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN