PSI: Konečně máme zase psa

Stalo se, nedlouho po té, co jsme museli k naší lítosti nechat utratit naší 14letou foxlici (měla rakovinu konečníku a všude z ní kapala krev), že se manželka Míla vracela z nákupu a skoro před naším domem uviděla shluk děcek (prcků) shromážděních kolem nedávno dovedené hromady písku.

 

 

Uviděla, jak ti haranti za nadšeného jekotu pouštění po dráhách z písku malé štěně, které se bezmocně kutálelo z vršku. Když dorazilo dolů, zas ho některé děcko zvedlo a koulení se opakovalo.

S neradostí je žena pozorovala, když jedno harantě chtělo propasovat štěně tunelem z písku, který ho zasypal, přetekla míra její psomilnosti. Rozčíleně prohlásila: „Tahle ne, já to štěně vezmu domu, snad ještě není po něm.“

K nelibosti děcek jim utahané a pískem se dusící štěně zabavila, vzala ho domů a dalo mu misku mléka, aby se ještě jednou před smrtí dobře napilo. Pak ho položila na kanape, aby tam v klidu a příjemně zemřelo.

Štěně bylo od těch děcek utahané a snad hodinu nehnutě spalo, a pak přišlo k sobě. Přišlo k vedle sedící paničce, zvedlo tlapku a chtělo si hrát. Panička pochopitelně neodolala, vzala ho do náruče, pohladila, ale co s nalezeným štěnětem?

Jakmile se vrátil desetiletý Honza ze školy, byl nadšený, lehl si nadšeně ke štěněti na kanape a v tu chvíli byli nejlepší kamarádi. Štěně s nadšením přivítalo nového pána.

Co však s novým podvraťákem ve starém, malém a přebydleném bytě, ve třech generacích na jednoho bydlícího přišlo přesně9 metrůčtverečníchmísta? Manželka tedy rozhlásila po okolí, že našla štěně, které hledá nového pána.

Skutečně se za několik dní přihlásila jedna slečna, že by si štěně vzala, i když se neví, co z něho vyroste. Rozhovor však zaslechl Honza, který už byl ze štěněte blázen a nechtěl se ho vzdát. V podstatě ne příliš jemnými slovy psažádoucí slečnu vyprovodil z bytu. Samozřejmě k nevelkému potěšení silně penzi podléhajících dospělých.

Pejsek tedy zůstal, dostal jméno Filip, petovsky Filipes, a přežil u nás mnoho psích dobrodružství a dožil se 14 let.

 

 

Aktualizováno: 24.1.2012 — 20:31

45 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. To přece nemůže být konec vyprávění 🙂 Hmm a fotky. Zkuste rozhodit sítě, jestli by se někde nenašel skener. Moc ráda bych takového píska viděla.

 2. Dneska takový dva prima články, díky za hezké psaní a taky se připojuju k ostatním – jsem zvědavá, co bylo dál 🙂

 3. hezká vzpomínka, taky by mě zajímalo jak pejsek vypadal….

  a nevím co furt máte se sněhem 🙂 u nás je ho furt dost hlavně poránu na autě kdy mě brzí s odjezdem do práce, naštěstí se to bilé nevyzkytuje na cestě takže cesta dolů i zpět z kopce je zatím v poho

  jinak dneska na vychajdě jsem si všimla krásného asi 2m vysokého sněhuláka tak to musel někdo dojet a postavit ho protože místích je nás velice málo skoro vůbec 😉

 4. Milý Hanuši, je to moc pěkné povídání (inlove) , ale takové nedokončené. Nechává nás na konci zvědavější než na začátku. měl byste nám o Filipsovi zase něco napsat 🙂 (dog) (f)

 5. Některá zvížata se umí velice pěkně nasadit a vybrat si sami svou rodinu. To svědčí o móc dobrém čichu a intuici a tím už jsou přímo předurčení k výchově svých lidí. Takže se s tím nedá vůbec nic dělat. (rofl)
  To je dobře, že to s drobečkem takhle dobře dopadlo. (h) Je vidět , že měl milující rodinu,která vzpomíná. (h)

 6. Obávám se, že jak pes jednou přijde do rodiny a je bouřlivě uvítán dítětem, je jakákoli snaha o následné umístění jinam marná, pokud si ti dva sednou do noty. 🙂

 7. I když je to už mnoho let stará vzpomínka, jsem ráda, že jste tenkrát přišli včas. Hm hm, dětičky jsou někdy nemyslící příšerky. A myslím si,že těch čtrnáct let byla dostatečná odměna a ted se přidám – co z něho vyrostlo :O ?

    1. Pane Hanuši, abyt je ONA – jenom klame nickem, nikoli však tělem. A zde je známa jako Brutální abyta (chuckle) .

     Škoda, že není možno fotky dodat – moc ráda bych viděla pískového pejska.

     1. Chicht, YGO, dnes tady probiha nickova osveta. Coz mi pripomina, ze kdyz jsem letos v lete povidala mame neco o lidu zviretnickem, tak najednou se tak divne tvarila i zeptala se u kohosi, kde k tomu jmenu prisla???? (rofl)

 8. No jasně, tohle je evidentně rasa kámoš. Jen koukněte na ty charakteristické znaky! (y) (h)
  Moc pěkná vzpomínka na prima pejska, Hanuši.

  1. Co z něj vyrostlo ?? Určitě skvělý kámoš (inlove)

   Taky doufám, že se dozvíme časem víc…

   1. Já tak, páč jsem zvědavá. Moc milý vzpomínání.

    Xerxová – uuuž máme taky sníííh (clap)

     1. sníh, sníh – to už jsem kdysi viděla…. ale asi si to nechávají jen v Praze a u Xerxových…
      :^)

       1. vyjeďte o víkendu směr sever… Liberec má příjemných 30 cm čistého sněhu a umrzlo a slůňo. Kdybys chtěla navštívit známé u Jablonce, obávám se, že by z tebe v závěji moc nečouhalo (chuckle) a z Ešíka vůbec nic… Tam mají mocmoc moc snížku…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN