BTW: Vysvědčení

Jak se blíží ve školách pololetí, přestává ve většině rodin žáků a studentů obvyklá odpověď na otázku jak bylo ve škole – tedy „Dobrý“ – stačit.  Rodiče těch menších jsou zvídavější, rodiče těch větších občas uvažují, jestli je opravdu nutné vědět všechno.

 

A tak mě napadlo, že když už musejí děti takovou torturu podstupovat, že bych mohla být solidární a taky si nějaké to vysvědčení dát. I přimyslela jsem si hypotetického pana profesora a dala se do toho. Na škole se většinou začíná češtinou a matematikou, coby nejdůležitějšími předměty. Já bych tedy začala svojí prací.

Ruščáková, Ruščáková, tak tady to na jednotku nebude. Kdypak už se naučíte, že odkládání ničemu nepomůže, no? Jak nad sebou nemáte bič nějakého termínu, tak je pracovní morálka nevalná. Hm, pane profesore, ale já mám termíny pořád! Dobrá, dobrá, ale v hospodaření s časem ještě musíte přidat.

Teď vezmeme domácí práce. Tak tady bych vytknul naprostý nedostatek nadšení – copak nevíte, že když se něco dělá s chutí, tak je to rychleji a většinou i lépe provedeno? Když já na to uklízení, pane profesore, asi nemám buňky. Možná trpím uklízecí dysfunkcí. Co myslíte, mohla bych na to dostat nějaký papír? Já vám dám dysfunkci! Lenost je to! Kdybyste pořádně počítala příklady… eh, chci říct, kdybyste si to vždycky nenechala tak narůst, měla byste s tím míň práce.

Pak tu máme práci se psem. Tak aspoň tady vás můžu pochválit. Nadšení vám nechybí, píle je obstojná, ale ta důslednost! Učíte-li něco živého tvora, tak si zapamatujte – opakovat, kontrolovat, napravovat chyby a povzbuzovat! Ale pane profesore, vy mě moc nepovzbuzujete! Vy pořád jenom vytýkáte! Ale kdepak, jak se dostaneme z fáze napravování, určitě něco pochválím. Tak jo.

Nakonec je tu to nejtěžší – volný čas. Hm, tak tady vás nepochválím. To je pořád plno plánů a skutek utek´. Copak nevíte, že prolajdaný čas vám nikdo nevrátí? Tady jsem musela souhlasit, protože měl pravdu. Tak jo, pane profesore, já se určitě do konce roku polepším!

Aktualizováno: 24.1.2012 — 20:33

150 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jen tak k termínům a snaze. Jako studenti jsme to modelovali tak, že jsme konstatovali že iterační funkce s velmi vysokým korelačním koeficientem (blížícím se 1) má tento tvar
  úsilí*zbývající čas = konstanta.
  Z toho plyne, případě času limitně se blížícímu nekonečnu, limita pro úsilí a to 0. A naopak pokud se čas blíží k 0 limita pro úsilí je nekonečno. Líp to vypadá ve vzorcích, ale nemám nainstalovanopu klávesnici pro vzorce takže jen slovně. Xerxová a pod. si to do vzorců hravě převedou a nematematikům vzkazuji: Nebojte se všechna použitá slova byla slušná a použitelná i před 10tou hodinou.

  1. Jj, moc hezky vyjádřeno. A jako vzorec to musí být ještě hezčí. My razili heslo: Když jsou bobky v zatáčce, i myšlení se zrychlí. Což ve finále je velmi podobné. (rofl)

 2. Milá Dede, jsi na sebe příliš přísná, vždyť práce neuteče, nemá nohy, ona si na tebe ráda počká. A ta domácí? Moje kamarádka architektka zastává názor, že prach se usazuje pouze do určité vrstvy.., a pak stačí otevřít okna a udělat správný průvan. No a okna? Zapomeň na Xerxovou, která je maniak a musí je umývat každého čtvrt roku, pokud je přes ně ještě vidět, tak to neřeš. 😀

 3. Muj dnesek naprosto odpovida na tuto vetu: „Jak nad sebou nemáte bič nějakého termínu, tak je pracovní morálka nevalná.“ Ja jsem dnes tak pracovne moralni, ze se mi snad blejska za usima, krk nekrk, sedim doma a tvorim a uprimne receno se divim, jak mi to odsejpa na zitrejsi termin. Si rikame s mym sefem a kamaradem, chvala za ty posledni dny pred terminemm kdy senam v hlave rozjasni. Ono to asi bude tim adrenalinem.

  1. jo termín musí bejt. Dnes v 5 odpoledne jsme měli poradu – teleconferenci (jako že si všichni zavoláme telefonem, neb není nutno přenášet prostorem mou nemalou hmotnost, ale jen nehmotné myšlenky 😀 ) kde jsem dostal úkol. Řekl jsem ,že zítra to dělat nemohu, neb mám schůzky se zákazníky. Tak prý to mám dělat ještě dnes a v pátek. No a pak šéf naplánoval telekonferenci na kontrolu splnění úkolů na pátek půl deváté ráno 😀

   1. Blahoslavený důchod! 😀 Dokud jsem ještě chodil do práce, vypadalo to takto: Šéf: Prosímtě, až budeš mít chvilku, mám problém. Já: Ukaž. Jo tohle? To není problém, ale prkotina! Druhý den: Hotovo, vyřešeno. Šéf: Díky moc. Jenže to nebyla česká, alébrž švédská firma, díky čemuž mám dnes o dva tisíce vyšší důchod, než kamarád, který do 68 let pracoval jako gynekolog.

    1. Krakonoši, my už jsme dávno všichni pochopili, že jste naprostá hvězda. Nechtěl byste to jít hlásat i někam jinam, aby těch osvícených bylo víc? S námi byste se pak nemusel zdržovat.

 4. Třikrát sláva Zaně – je doma (y) !Držím palce za další uzdravování (y) (sun) a ostatním marodům rovněž (h) !

  Mé pololetní vysvědčení:Domácí práce nedostatečná,
  komunikace s lidmi dobrá,
  péče o psíka chvalitebná

  P.S.:Kdybych se nehlásila,může za to odcházející monitor,už sháním nový

  1. též volám Tradáááá, Zana je domáááá (ninja). A přeji brzy dokonalé uzdravení a ať těm svrbějícím nohám můžeš brzy vyhovět a „pustit je do přírody“. (party)

   Samou radostí z dobré zprávy jsem teď paličatě dvakrát odklikla, že 1+9=19 (shake). Téměř k dnešnímu tématu, že?

 5. Milá Dede, tak ode mne máš velkou jednóšku s hvězdičkou, Tvé vlastní výčitky by měly být bzučením mouchy u Tvého ucha. (inlove)
  Jinak jsem chrt, páč mám přesně to co popisuješ. Dělat pod tlakem, to je moje,co se týká úklidu,chtěla bych být viktoriánská kastelánka propojená s tryskomyší, zatím na sobě pracuji, dysfunkce je nabíledni, to je jasný. Kochám se představami o aseptickém bytě a splněných úkolech. Ruční práce za pět.
  Ale já se polepším pánprofesóre.

  Milí žáci, dnes provedu namátkovou kontrolu vaší systematické práce, nikoliv naopak. To bývalo krédo mého profesora ing. Hačky, v blahé paměti.

 6. Zrovna jsem se vrátila od babičky, která mě uvítala slovy: „Já tady uklízím, ale jenom teoreticky.“ (rofl) Taky pěkné, což?

  1. Jj, ona bude babicka jak muj prednosta. On teoreticky prestavuje kuchyn jiz radu let. Ma k tomu drevo, drahe nastroje a spoustu knih, ktere spocivaji na nocnim stolku. A po vecerech mi vypravi, jak to bude pekne.

  1. Uplne to nejlepsi vysvedceni, pane Hanusi. Jak rika moje rozverna a na sva leta ciperna 84-leta maminka, ma ze sebe radost, kdyz rano vstane v urcenou dobu a splni ukoly, co si zadala vcera. A pak se tak uchichtne a rekne, ze si ale tech ukolu zadava cim dal tim mene, aby pak nebyla na sebe nastvana. (h)

   1. Páni Hanko, tys to ale hezky napsala (inlove) Já bych řekla, že Hanuš (h) má na vysvědčení velikánskou jedničku, protože si vysokým věkem nenechal sebrat zvídavost a radost ze života, a taky za to, že v rámci potulování netem moudře zabloudil až sem k nám (chuckle)

  2. Hanuši, chceš tím říct, že povídání o pískovém pejskovi je napsané devadesátiletým rentiérem???
   1) gratuluji a 2) HURÁÁÁ já jsem jednou zase úplně mladá káča 😀 eee rentiérka.

   1. Rentierko Zdeničko, píši doopravdy jako 90letý děděk, a vymýšlení, vzpomínání a psaní je jednou z posledních životních radostí. Ještě chodím nakupovat a vozím ženu po doktorech a říkám, že sloužím jako asistenční pes (ale to jen mezi námi, to nikde neříkejte). Na penzi si nestěžujte, je to jen život s jinými radostmi, než dřív, tak vítejte každé nové ráno a říkejte si desetkrát denně i při každé možné příložitosti: Je to dobré a bude to lepší. A bude, protože tomu uvěříte. Tož palec vzhůru, a všichni. Hanuš

 7. Bubu si nepletiem,ale s tými Janami Bu a Ba-tak tam je jedna v cudzine?V Norsku,nie?Myslela som si,že je tá istá-som ducha nejak mdlého,alebo po tom cvičení mi rastu svaly na úkor zostatkovej mozgovej hmoty…No a teraz mam aj zaradenú Louk-patrí medzi tie mladice-sexice,že?Večer pojdem na stretnutia zvíretnícke a pokúsim sa ju nájsť na fotkách.Lenže dámy nejasajte a my sme bývali dobré/lenže dávno/nejedno mužské oko zálibne zablesklo pri stretnutí s nami.Ach jo.

  1. Jana Ba je v Norsku. Má kocoura a zlatého retrívra. Donedávna krásného moudrého Rosse, nyní maličké roztomilé štěnítko.
   Jana Bu je hlavně kočičí… má velkou smečku kočenek a taky malého synka Míšu. Ta je pražská…

   Kupodivu ty dvě se mi nepletou. Ale třeba tady vidím Hanuš a říkám si, že je fajn, že se Heduš po čase ozvala (rofl)
   Ještě že Xerxes je tak nezvyklé jméno, že jsem díky němu nezaměnitelná (chuckle)

   1. Ano, Jany Bu a Ba se mi taky nepletou, zato se mi plete Inka, Iva a ještě někdo, už zas nevím, kdo. Ovšem chyba asi nebude v nicku, ale v mojí hlavě. Na rozdíl od Verenky nevím, kam mi ta mozková hmota odchází. Svaly to nejsou.

    1. Pamatuj si to podle psů 😛 Inka má velikou černou Majdu a Iva smečku chodských fenek 😀 Ten třetí, který se ti tam taky plete určitě nemá ani jedno zmíněné (chuckle)

    1. Jakkeli, dodej ještě k tomu …a nemá 150 cm živé míry 😀 a místo psa koníka ( koničku) (rofl)

 8. Ruščáková Ruščáková, měla bys změnit pedagoga. Ňákej punťa,ne? U nás máš totiž velkou jedničku odshora až dolů.
  Prokrastinace s uklízecí dysfunkcí – to mám taky. A když se k tomu přidá brtníkovský gen, vypadá to na těžký záchvat akutní lenory. Nemáme to jednoduché.
  Ovšem práce se psem ti jde na jedničku s hvězdičkou.
  A s tou důsledností si vždycky vzpomenu na Ducháčka „tak buď jsem důsledný nebo ne, ale když je někdo důsledně nedůsledný….“

 9. Tak Louk je ženská??!! a Kadlus?Tu sa dejú veci!!A Jana Bu a Jana Ba su dve rôzne osoby?
  Dede,som rada,že to nie je lenivosť,ale choroba-u mňa polydysfunkcia.
  Spomínam si,ako na skúške z patologie prečítal p.prof. moje hodnotenie krúžkového asistenta,ktoré vstúpilo do dejín fakulty:Vedomosti nevelké,zájem nevalný,manuálne zručna.Slovenka./ A to som mala dojem,že na mňa pan asistent „letí“.Tvoje vysvečko na polroka by mala byť veľká včielka.

  1. Ano Verenko, Jana Bu a JanaBa jsou dvě různé osoby. Jana Bu je kočičí, JanaBa je psí a jednokocourová. Možná bude Jana Bu také hezčí. JanaBa tu byla dřív a pamatuje, že sebou trochu cukla, když se objevila se svým nickem Jana Bu. Myslela si, že nová Jana mohla být trochu originálnější. Je to ted více jasné, nebo stejný galimatyáš (sweat) 🙂 ?

   1. Potvoro!!! Netušim, co tě tak pobavilo. S těma mrkacíma a chechtacíma smajlama to budí dojem, že sem snad hermafrodit čičo. Asi si to spolu budeme muset vyřídit. Chlapsky! (flex) 😀

    1. Jasneee 8) ohnem a mecem (happy) muhehe (flex)
     Po Tobe mrsknu vajicko, Ty zdrhnes na balkon na Fidela, pak si vzpomenes, ze vonici dymajici tyčinku mas uvnitr a zacne ritni alpinismus 😛

     Porad se snazim predstavit si Te jak chlapa, marnost nad marnost (rofl) proste chodici estrogen ]:) no nic, takticky se vzdalim (wasntme)

    2. Louk, kašli na to, ženská po čtyřícítce (což ty jasně nemáš), vypadá jako docela pěknej chlap. (rofl)
     To říkal inženýr Oliva ze stavebního úřadu v mém rodném městě. Byl to znalec žen, odborně zdatnej ake jinak morálně blbec. (fubar)

     P.S. mně už rostou fousy. (tmi)
     (rofl) (rofl) (rofl)

  2. Mě zaujalo to hodnocení kroužkového asistenta – přišla bída na kozáky a tak už taky vpisuju poznámky studentíkům do kartiček, naštěstí nemusíme hodnotit nějak systematicky všechny studenty, spíš jen, že přednosta má rád, když ví u zkoušky, jak se ten člověk jevil během roku. Takže jsem za tento semestr napsala několika studentům, že jsou chytrý a šikovný, a jednomu, kterej zvládnul prospat 90 % doby praktik: „při výuce nevyrušuje, obvykle spí a nechrápe“ (u zkoušky mu to nepohorší, to se nebojim, examinátor se aspoň zasměje)

   1. (rofl) ano – hodnocení studenta má odrážet jeho osobnost a nemá být všeobecně nicneříkající (rofl)

    Hlavně aby student neprospal zkoušku…

 10. Moje milá zvířetnická rodino, jsem doma (inlove)
  Moc vám všem děkuju za držení palců, povzbuzování a podporu (potřebovala jsem to). Až do posledka jsem byla ležák, takže jsem šˇtastná, ale úplně nemožná a i ten notes v posteli mě zmáhá. Ale ještě se během dne ozvu.
  Dede, článek je bezva!

  1. Jejda, tak Tě tady vítám, to je bezva, že už jsi doma, tak ať rekonvalescence probíhá mílovými kroky! (clap)

   1. k tomuto přání se připojuji celou svou nemalou vahou
    VÍTEJ DOMA a nabírej síly, ať můžeš zas fotit svět

  2. Sláva mu on je pašák… vlastní postel je vlastní postel! Jsem ráda, že jsi na nohou, ale nepřeháněj to (hug) !

  3. No juchúúú marode, to je fajn, že jsi doma! Koukej být hodná a poslouchat pořád doktory a pokud možno líp, než já!!! 😉 (blush)

  4. ZÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁNO, ZANO ZANO!! To je dobře žes doma! Odpočívej a dávej se dohromady (rose1)

  5. kuk (wave)
   pokud se doma nudíš stejně jako v nemocnici, klidně brnkni… Už sedím doma nad tabulkama… Beta kvílí na pelechu a chce štěňátka (devil) tu brzo přerazím… Venku zima zimovatá – vše krásně pod sněhěm, mrzne, dopoledne bylo krásně (sun) , teď se trochu zatáhlo.

  6. Zano, být doma je základ, není nad vlastní pelíš.
   A nevylejzat, nechat se rozmazlovat, nepřemejšlet a hajat. (wave)

  7. zano, to je skvělé, že si zpátky! Tak odpočívej, odpočívej, odpočívej a čti si to, co Ti udělá radost. Protože veselá mysl je prý půl zdraví. S tou druhou půlkou, kterou prý je čistota, určitě problém není. 😉 Takže dohromady to budeme mít zdraví celé a jednu celou zdravou zanu 🙂

  8. zano, vítej doma (h) (h) (h) (h) (h)

   nezlob a hodně odpočívej, však ono ti nic neuteče – ani to vysvědčení 😉

  9. Sotva člověk dorazí zimou k netu, hnedka dobrá zpráva.

   AHOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. Huraaa, zana je doma! Intenzivne odpocivej. Ona ti vlastne Dede timhle clankem padla do noty, ze? (inlove)

  11. Zanulko, užívej domácího pelechu a zbytečně z něj ještě nevylejzej (inlove) Je to skvělé, že jsi zase mezi námi a počítám, že bys u toho ráda zůstala. A taky se chodila toulat s foťákem. A možná i pracovala… 😛

   Tak se koukej chovat mravně, nebo tě svorně roztrhneme jako hada!! (flex) (angel)

  12. Vítám tě doma, milá Zano, pojď na mou hruď a hodinu tam buď. Odpusť ten c.a k. žertík,-jsem už stará osoba a mám radost.

 11. ACH, DEDE, TO JE ZAS TÉMA JAK LUSK. MOHU TĚ VŠAK POTĚŠIT. JIŘÍ A I JÁ TRPÍMĚE TAKY JAKOUSI UKLÍZECÍ VADOU, KTEROU BYCH OSOBNĚ JEDNODUŠE NAZVALA TĚŽKOU POŘÁDKOVOU DYSLEXIIÍ V PRAVÉM SLOVA SMYSLU. MY TOTIŽ SVŮJ NEPOŘÁDEK PŘEHAZUJEME Z JEDNOHO MÍSTA NA DRUHÉ JAK ŽÁČEK PÍSMENKA , OBČAS HO IGNORUJEME ZCELA STEJNÝM ZPŮSOBEM JAKO DYSLEKTIK VYNECHÁVÁ INTERPUNKCI, PÍSMENKA NEBO DIAKRITIKU, A TAKY NĚKDY PŘEHAZUJEME NUTNOST ÚKLIDU Z JEDNOHO NA DRUHÉHO. JEDINÝ ROZDÍL V TĚCHTO DYSLEKTICKÝCH PROJEVECH VŠAK JE JASNÝ. U DÍTĚTE SE VYSKYTUJÍ PŘI ČTENÍ A PSANÍ, U NÁS FUNGUJÍ ZCELA ZŘETELNĚ PŘI NUTNOSTI ÚKLIDU. ALE LWEPŠÍME SE NEUSTÁLE, IMKDYŽ POUZE TEMPEM HLEMÝŽDÍM. JINAK ZDRAVÍM VŠECHNY A HLÁSÍM, ŽE V BĚLÉ JE DOCELA PĚKNĚ ZASNĚŽENO A ZMRZLO. VENKU JE K NAŠÍ A HLAVNĚ HOKINKOVĚ ŠKODĚ ZIMA, TAKŽE NENMÁME KAM PŘED RACHOTEM VRTAČEK A SBÍJEČEK, KTERÝ TRVÁ UŽ VÍC JAK 14 DNÍ PRAVIDELNĚ OD PŮL OSMÉ DO 16.30, UTÉCT. HOKIN HLUK A RACHOT POVAŽUJE ZA OBROVSKOU ÚJMU A ŠPATNÉ ZNAMENÍ. BLOUMÁ CELÉ HODINY BYTEM JAK BLUDNÁ OVCE A HLEDÁ MÍSTEČKO, KDE BYL RACHOT TROŠINKU SNESITELNĚJŠÍ. SBÍJEČKA TŘESE CELÝM BARÁKEM A ÚNIKU NENÍ.

  1. PROPÁNAKRÁLE LENKO, NEBYLO BY RYCHLEJŠÍ, KDYBY VÁM TEN BARÁK ZNOVU POSTAVILI??? TO JE STRAŠNÉ, JAK SE VÁM TY TRABLE PROTAHUJÍ!
   A JAK SE MÁ MALÁ ADÉLKA? (inlove)

   1. dede, bohužel tophle víme zcela jistě jen my-chudáci nájemníci. už to tu dělají od konce září. to, co museli začít navíc, jsou zcela nové elwektrické rozvody po zateplených chodbách a všech sklepních místostech. kdo tohle nezažil, neví, o čem vlastně hovořímm. sbíječky, vrtačky majzlíky buší, vrtaj a tesají do panelů .Bordel z prach drobného, většího i největšího a neustávající celodenní hluk už všem doslova leze ven i ušima. v bytě, i když bydlíme ve 2 patře je stále děsný binec, jelikož ten prach proniká úplně všude. jen se divím, že se ti chlapi dole neudusí. kdybyste viděli ta oblaka prachu, co se všude vznášejí, asi byste měli dojem, že žijete na mlžných blatech. fakt jsem se dnes málem zadusila kašlem, když jswem hokina musela jít vyvenčit. A toho děsnýhom odpadu soue všude veliké hromady. fakt zkusímpro ilustzraci nafoti, aby si lidi nemyslili, že tu jen pěkně kecám. fakt už to trvá tak dlouho,m že člověk začíná být rád, jestliže si pospíší a bude hotovo aspo%n do Vánoc. Do Velikonoc to jistě opředat nestíhnou. Je to už tak akorát na blázinec. y ještě máme dvě patra pod sebou, ale v přízemí bydlí mamina s cca půlročním miminem. Ta musí už šílet, protože vše má opravdu z první ruky.., dDneska tu dělali všehovšudy dva chlapi.Ostatní museli jinam. Je tu totiž rozdělaných cca 10 domů, a jednu partu honí semtam. z jednoho sídliště na druhé a atky do nedalekého ÚJEZDA SV.KŘÍŽE, kde poravujou a renovujou taky fest.Party se tu ale vystřídaly, jelikož ta první nedostala od půlky tzáří až do Vánoc ani kačku od firmy, takže pracovat zadarmo opravdu nechtěli. Tuším však doocela přesně, že ani tohle utrpení konec mít prostým předáním stavby nebude. užř při miánulých poryvech vichřice a deště spoustě nájemníků nateklo kolem nových plastových oken do bytu. Nás postihla další, i když mírná potopa.Zas byl netěsný komín!!! Stalo se to v neděli večer a my zas máme v čerstvě vymalované kuchyni novou mapu na stropě. A bohužel sami opravdu takto postižení nejsme. Zkrátka práce kvapná, ho…platná!!!

    1. A za málo peněz málo muziky. Nedostat měsíc vejplatu, tak chytím majitele firmy pod krkem a kopu do něj tak dlouho, až z něj ty prachy vykopu! Ale co se divím, vždyť jsme v Klausistánu a máe tu hen ten oný Czech made kapitálismus, že? 😛

 12. No já nevím milá Dede, co to máš za profesora a školu, ale u mně máš ohromnou jedničku s hvězdičkou za Zvířetník, je přes celé vysvědčení, takže se tam už žádné ostatní nedůležité známky nevejdou.
  Ale „uklízecí dysfunkce“, to je parádní formulace, myslela jsem, že jsem líná a já mám zatím poruchu. Myslíte, že se to dá léčit? No, v mém případě je už asi pozdě (wasntme) (wave)

 13. Milá Dede – jestli jsi si na sebe nevymyslela moc přísného pana profesora. On to bude nějaký pedant (nod) . Chce to chodit do hodin nějakého spíš bohéma, který to bere spíš ležérně. Třebas takový Jareček – ten tu češtinu měl docela rád a pasáž z Nikoly Šuhaje loupežníka, co jsme se měli naučit zpaměti si pořád pamatuju (… „Tyhle peníze mi Nikolo nevezmeš, ty mám na boty pro své děti!“ …), ale diktáty ho moc nebrali (to je teda jak u tebe – práce se psem dobrá, a to úklízení tak nějak přeskočíme (rofl) ).

  Takže ty za jedna, a vyučujícího si v příštím semestru vyměň (wait) .

  1. Že prý pamatuju (fubar) , ale správně to mělo být „Tyhle peníze mi, Nikolo, nevezmeš! Jedu do Chustu kupovat dětem boty.“ „Ukaž, mnoho-li máš!“

   1. (wave) Učitel potká svého bývalého žáka a je překvapen jeho zámožným zevnějškem.
    – Poslyšte, Mayer, jak vy se dokážete uživit v byznysu, když nezvládnete ani elementární úlohy z aritmetiky? Nepamatuji si studenta, který by byl v matematice slabší než vy.
    – No to je jednoduchý, povídá Mayer. Já dělám na procenta. Dřevo kupuju nastojato a prodávám prkna a fošny. Když za tisíc nakoupím a zaplatím na pile dalších třista, tak z toho nadělají materiál nejmíň za tři tisíce. No a z těch čtyř procent zisku celkem slušně vyžiju. (wave)

    1. Ten je krásnej (rofl).

     Ale teď úloha na provětrání mozkových závitů.

     (Prosím vás, komu se bude zdát zadání neetické: opravdu si nechci dělat legraci z lidí, kteří na něco takového naletěli, naopak, je mi jich upřímně líto. Mě a tím pádem i mé blízké před takovouhle nabídkou kdysi ochránila vrozená nedůvěřivost ve vysoký úrok a (doufám, že příliš nezakrnělé) kritické myšlení. Logické, matematické a kritické myšlení je vhodné neustále procvičovat, a jak jinak, než na konkrétních příkladech. Takže do toho.)

     Takže superborci to vezmou z hlavy (dá se docela dobře udělat řádový odhad 8) ), ostatní si připraví tužku, papír a výpočetní pomůcky a začneme:

     (*) Milý zákazníku, máme tu čest Tě seznámit s nejvýhodnějším systémem finančního spoření. Vlož pouhých 50 000 Kč a získáš milión! Za svých 50 000 Kč si zakoupíš sedadlo ve 30.řadě našeho biografu. Sežeň dva investory, kteří do našeho finančního ústavu vloží též každý 50 000Kč a tento čin Tě posune do 29. řady. Dál už se nemusíš o nic starat. Tito noví vkladatelé seženou každý dva další vkladatele a Tebe tímto posunou do 28. řady. Budeš tedy postupovat stále dopřeději a dopřeději a v okamžiku, kdy se dostaneš do první řady, vyplatíme Ti 1 000 000 Kč!!! Svůj vklad tak zúročíš na 2 000%!!!

     Tak, a teď dvě otázky pro nás pesimisty:

     1. Kolik naivů musí do téhle pyramidy vstoupit po mě, aby se dostal do 1. řady biografu a byl vyplacen? |-(

     2. Kolik peněz získá organizátor hry v případě, že v okamžiku, kdy já postoupím do 10.řady, zahne se všemi vklady na Seychely? :@ (think) (*)

     Takže jestli se chce někomu trénovat (flex) (nějak mi tu chybí mozek 😛 ), jen do toho!!!

     1. … joj, zas to po sobě nečtu … v první otázce má být „abych“ .. . velmi se omlouvám a čekám, jestli si někdo započítá…

     2. No. Pěkné. Pokud dobre pocitam, tak by to mohlo vyjit. Teda tesne ale mohlo. Jen musim doufat, ze budu v te tricate rade na zacatku jediny a zadneho troubu nenapadne nabrat vic lidi nez dva. To by nam dosli lidi. Takhle staci jen neco pres miliardu … co to je …

      1. Výborně, pane kolego, z matematiky Vám píši za 1 (inlove) (to je blahem předoucí učitel). A pokud byl výpočet z hlavy, je to 1 s (*) .

       Dodejme ještě, že ve chvili, kdy postoupim do desate řady, poletuje v pyramide přes milion naivků, takže zisk 50 miliard bohatě pokryje letenku na Seychely i náklady na celou tuto habaďůru. :S

       1. 2^10 je něco přes 10^3 (1024 a 100, ano jsem aj tý), takze 2^30 musi byt pres 10^9. Kdybych ja byl v te prvni rade tak v te posledni musi byt 2^29, ale cela pyramida ma 2^30-1.

        Kdosi prohlásil, že loterie je daň pro matematicky slabší.

     3. Odpověď na první otázku je jednoduchá: Příliš mnoho, než aby bylo reálné, že své peníze, byť základní vklad, ještě někdy uvidím, takže jakékoli počítání je jen zbytečná ztráta času.
      Druhá otázka: Viz Kožený, Krejčíř a spol.

 14. Nějak se mi ten čas vybavil – předávání vysvědčení před celou třídou i s těmi nabádavými proslovy… aj vaj!

 15. (rofl) (rofl) (rofl)

  a to je mi dobrej nápad!! Když to tak proberu….. asi chodíme do stejný třídy, ke stejnýmu panu profesorovi???

  Páč:

  pracovní morálka – též nevalného hodnocení,neb v odkládání jsem taky dost dobrá 😀

  domácí práce – nevalného průměru, i když vaření se trochu zlepšilo 😀

  práce se psem – tam by to taky mohlo být snad na pochvalu.

  jen ve volném čase jsem se trochu zlepšila – neb k pondělním hodinám germánštiny doma jsem přidala ještě středeční germánštinu v práci a úterní cvičení s krutým panem trenérem a obojí mě děsně bavčí.

  Ale v jednom předmětu hrozně propadám – spánek, jak se má jít včas spát, tak to je prostě na pětku s mínusem, tam musím zapracovat 😀

 16. Mám uklízecí dysfunkci! Já jsme tušila, že to nějak musí jít zdůvodnit! Nemůžu za to! Dede, ani nevíš, jak jsi mi prozářila den 🙂
  Taky mám poněkud mezery v delegování funkcí- ráda bych doma našla adepta na funkci žehliče, zametače, oknoumývače- ale osoby, kterým je fukce slavnostně udělena, obvykle velmi rychle z této pocty vycouvají. Hmmm, budu muset vyvinout nějaké nové metody…. 😉

  1. To jsi mi připomněla, jak jsem četla o prokrastinaci – já nejsem líná, já mám diagnózu (rofl)

 17. Zejména za letošní zimu bych byla zřejmě klasifikována pomalu všude nedostatečně – vůbec, ale vůbec nic se mi nechce

  1. Znamená to, že máš brtníkový gen, a z tohoto pohledu se tedy chováš naprosto jedničkově (y)

   1. normálně snad ani tento gen nemám, když svítí sluníčko jsem docela použitelná, ale jinak ty debréze

 18. Panebože, to je moje vysvědčení, jen místo psa tam mám děti! Uklízecí dysfunkce a nedůslednost, t je přesné. Akorát si myslím, že u sebe Dede přehání, tam kde ona dostane dvojky, tam by to u mne byly trojky až čtyřky. O koníčkách a volném čase se radši nezmiňuji. A to jsem na Zvířetníku nebyla už déle než týden. V tom pravém sloupci si už ani nemůžu zkontrolovat, co jsem četla naposled, protože to tam neni! Ale je že tam článek o Podmitrově, jdu se na něj rychle podívat.
  Hlásání z doupěte: obě rysátka zdravá, jen toho je pořád nějak moc a hlavně se v noci úžasně doplňují, co se týče přerušování mého spánku. Chystáme v brzké době Rysíkovy třetí narozeniny a Rysince už bude půl roku! Kam se poděl všechen ten čas?
  Držíme palce, ale vůbec nevíme komu kromě Veram, Půa a Zany a ani nevím, jak na tom jsou. Teda tuším, že Pů byl naposled velmi optimistický, jenže to už je nějak dávno.
  Chybíte mi, ale fakt se sem nedostanu (inlove) Tak snad se dostanu aspoň na sraz.

  1. Podmitrov v kalendáři a jdu zase pečovat o děti. K počítači se asi nedostanu dřív, jak v deset večer. Možná někdy na chvilku.

  2. Milá Karakal,
   Kubíček se budil až šestnáckrát za noc a to ještě i v době kdy Kačenka mezi dvanáctou a třetí vkládala noční dvouhodinovku naprosto živého miminka. Nebyly to děti, byli to upíři.Přežili jsme. Přes den nespali prakticky vůbec, jako úplně malá miminka chvilkama zaspali. I to jsme přežili

 19. Milá Dede – a všichni ostatní stejně, či podobně postižení Zvířetníci. Prohlašuji při plném vědomí, že s přechodem do věku „středně pokročilého mládí“- rozuměj do penze- se tato situace násobí. Mám dojem, že dokonce geometrickou řadou. Nic Vás nehoní, máte čas na spoustu ptákovin, které jste v tempu života pracovního nestíhali. Úklid – zítra je také den, to neuteče, barák nespadne a neumytý talíř z nejhoršího do rána přejede kočka. Je sice pravdou, že jsou okamžiky, kdy je celá člověka vytrhávána z blažené letargie (návštěvy, vnoučat především, či příprava dřeva do krbu atp.). Pokud máte MLP „poněkud odlišných názorů“ vede to pak k vzájemnému zpestřování společného soužití (řečeno velmi kulantě). Důležité v těchto vypjatých okamžicích je, zda oba mají přes různost postojů i nezměrně nekonečný smysl pro humor. Zkrátka, najednou je čas na věci, které byly odkládány až do,do do….Na konci si připočtěte ještě postoje- řekl bych bohémské, vlastní spíše nám, pánům Všehomíra a zkuste pro nás najít i trochu, trošíčku lidského pochopení. S profesory jděte k čertu, nám stačí ( řečeno v duchu doby) pravidelný vnitřní audit našich milovaných auditorek. Prosím dámy, aby nezatěžovaly server souhlasnými- i nezaslouženě kritickými příspěvky.

 20. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jo a ještě bys měla mít na vysvědčení poznámku „svými nápady odvádí ostatní spolužáky od řádné a systematické práce“ (rofl) , někteří si pak na hodinách dokonce i kreslí pod lavicí… (chuckle)

 21. Milá Dede, asi bych dopadla na vysvědčení úplně stejně jako ty a výmluvy bych po tobě krásně papouškovala. Naopak „meditovat“ na zahradě v blahém nicnedělání – tak do toho mě nikdo nuti nemusí.

  Dodatečně soucítím s JanouBu – nad Micinkou jsem též ronila slzičky a moc jsem jí přála ten klidný odchod za Duhu. (u)

  Stále myslím na Zanu, Veram a ostatní nemocné.

  1. A JaněBa véééélmi gratuluji k novému štěňátku – je rozkošný. Stejně jako maxipes Fík alias Aja.

   A Jenny – to tedy byl horor s Ajou. Mělas štěstí, že byl rybář po ruce. Já bych asi v podobné situaci též bleskově shazovala bundu i kdyby někdo podobný v dohledu nebyl a doufala v zázrak.

 22. Moje řeč! A jak je někdy ten prolajdaný čas pěkný, pohodový,(yawn) není se kam štvát. Jenže tady bych zase byla pokárána já za nedůslednost. Porád to říkám, kam se ženeme a porád se ženu…kam, no, nechtějte vědět 🙂

   1. Chich, milá Domi, kouzlem nechtěného jsi mi přivodila roztomilé déjavu.
    Když jsem se před pár lety na první pohled zamilovala do jistého ušatého vypouleného netopejrka http://mesicek.rajce.idnes.cz/Bobik_sirotek/#P1020274.JPG , budoucího Dona Pedra z Netopýrů, a s velikou trémou poprvé vstoupila do zvířetnické diskuze, místní pánové nad nickem na chvilenku zajásali, mylně se domnívajíce, že jim přibyl kolega 😀 .

    1. Ja vím, milá Louk, že jsi ta a jako zabukistka znám i příběh lázeňského šviháka Pedra (inlove), do kterého bych se hnedle zamilovala taktéž. Ale sklonění „pod Louka“ mi nějak sedlo…nebo „pod Louku“, taky hezké. A cože nespíš, většinou tady brouzdám o téhle hodině skoro sama 🙂

     1. …….Ale sklonění „pod Louka“ mi nějak sedlo…nebo „pod Louku“, ……..

      😀 😀 a já jsem z teho pod vobraz 😀

    2. Jejda milá Louk – tyhle fotky maličkatého Pedra vůůůbec neznám a ňuňala jsem tady nad nimi. Pedro byl ale kouzelný a vůbec se nedivím, že to byla láska na první pohled. Kdo by dokázal odolat takhle krásnému kukuč (h) (h)

     1. Zdravím Maričko, jen jsem dopsala, že jsem tu většinou o téhle hodině sama, vzpomněla jsem na Tebe a HanuW, většinou se také ozýváte v této evropsky nemožné velmí ranní hodině.

      1. Zdravím též milá Domi. Ano, než já si přečtu ranní matru Xerxové, tak u nich už je půl dne pryč, jsou sedm hodin před námi.

       U nás bylo dneska +23 (dokonce rozkvetl zimolez), zato do jiných částí Ameriky přeci jen dorazila paní zima. Jak je v NY ?

       1. Je střídavě, chladno a slunno, deštivo a tepleji a občas mrazík. Ale většinou tak kolem + 10 (myslím našeho celsia, ty místní F mi fakt nejdou (doh) ). Snížek napadl jednou, tentokrát se to kupodivo obešlo bez kalamity. Je tady hodně sluníčko, což je fajn. mávám na jih (wave)

    3. A to si vůbec nikdo nepamatuje, že Pedro původně vůbec nebyl Pedro 🙂 Jako první jsem se do něj platonicky zamilovala já a Víla. A dodnes, když jedeme kolem příslušné vetkliniky, tak Víla hlásí – „tady, tady jsme ho poprvé viděly“. A jezdíme tam často, máme to po cestě k babičce.

     1. Tak to prrr! Tu se na celou netopejří histórii upamatovává vélmi dobře a do detailů. I že se zvažoval tvůj návrh – Dobby. A vůbec to nebyl špatnej tip, jen holt rozsochaté prízvisko zvítězilo 🙂 .

      Jen pro pořádek musím dodat, že fotky jsou z rajčete Lucíška.

    4. Achich tyhle fotky, to me znici (inlove) Pedriiitoooo, zas se mi spusti laktace, pisisvorku malej…

     Dede mas tam spatne vybrane nektere predmety, priority jsou prece nekde ouplne jinde 😉 a za inspiraci, pohodovost a laskyplny pristup k zivotu tam mas same bice (y)

     Btw posilala jsem clanek (happy)

 23. Milá Dede, ten tvůj profesor je zbytečně přísnej rapl. A bez radosti ze života, se mi zdá. Kostlivec jeden.
  Kdyby byl poblíž skutečně moudrej a laskavej pán, nepochybně by ti řekl: „Hlavu vzhůru, holčičko. V životě jsou mnohem důležitější předměty než český jazyk, matematika , uklízení, potažmo výkonnost. Dokázat se zastavit, zasnít, tvořit a dělit se o to nejlepší ze sebe s druhými, to je velký um. A jde ti na výbornou!“ (inlove)

  A výsepní potrefená husa by dodala, že čék se nenarodil, aby šůroval a pígloval a furt se za něčím štval, žejo 😛

  1. Milá Dede (inlove) , Louk to všechno řekla za mě naprosto dokonale. Tak se sem lípnu. (s dovolením, Louk-Louko (inlove) ).
   Nevím, jak je to dnes, ale kdysi bývala v prvním pololetí na vysvědčení jen jedna známka, neulpívalo se na zanedbatelných podrobnostech, jako je třeba pokaňkaný výkres. (chuckle)
   No, a tu jednotku přes celou stránku si spravedlivě zasloužíš, milá Dede. (y)
   Přeju všem krásný den! (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN