ZPRÁVA: Jarní setkání Podmitrov 2012

Tramtadadááá! Slyšte, slyšte! Jaro se kvapem blíží a s ním i tradiční velké setkání Zvířetníků, které letos připadá na víkend 18. – 20. 5. 2012.

 

 

 

Vracíme se na místo činu, do krásného a k pejskům nadmíru vlídného prostředí Podmitrova na Vysočině (mapa). I letos bude akce pojata odpočinkově, především jako příležitost k setkání v přátelském duchu.

 

Podrobnosti budou součástí Závazné přihlášky a Propozic, které obdržíte zanedlouho. Nedočkavci mohou osvěžit paměť a nahlédnout k minulému setkání na Hadopasy či do loňských článků moravských sester a Dede.

 

 

Prozatím jen připomenu, že kapacita zařízení je 28 pokojů v budově a vybrat si můžete z pokojů bez sociálního zařízení, se sprchovým koutem, i komfort s rohovými vanami. Méně nároční vystačí s chatičkami, jen je nutno mít na zřeteli, že byť jsou uváděny jako čtyřlůžkové, pro dva lidi a psejky je prostoru tak akorát. Elektřina v chatkách je, solidní sociální zařízení ve vedlejší budově. Ceny zůstávají zhruba na loňské úrovni.

 

Součástí platby za ubytování je plná penze. Začíná pátečním obědem (který jsou majitelé ochotni vydat i případným opozdilcům) a končí nedělní snídaní. Nedělní oběd bude možno přikoupit. Pro sobotní výletníky bude opět přichystán obědový balíček. A pro všechny bude v sobotu večer možnost opékání špekáčků od místního osvědčeného řezníka.

 

Moravské sestry nám loni prošlapaly trnitou organizační cestu a i pro letošek nabídly svou pomoc s organizací, za což jim patří obrovské díky!

 

 

Takže… Poznamenejte si termín do svých kalendářů a přijeďte! Přijeďte si odpočinout od starostí a od civilizace, přijeďte pobýt v krásné přírodě, s přáteli dvou i čtyřnohými. (Formulaci „přijeďte se zřítit pod zříceninu“ mi upjatější členové týmu zatrhli).

 

Jste srdečně zváni!

 

Za organizační tým

 

Louk

 

 

 

 

Odkazy na loňské setkání (Podmitrov 2011):

http://naszviretnik.net/2011/04/11/zprava-pate-setkani-zviretniku-naplanovano/

http://naszviretnik.net/2011/08/08/akce-pate-velke-setkani-v-podmitrove/

http://naszviretnik.net/2011/08/29/btw-pod-mitrovem-stekot-znel/

http://louk.rajce.idnes.cz/Podmitrov/#

 

 

 

 

 

Aktualizováno: 22.1.2012 — 20:41

77 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. No toto, aby se na jeden termín sešly třidůležité akce (headbang)
  1. slavná Kopečková pouť doma (nejlepší pouť je, když jsem 100 km daleko 😀 )
  2. výcvikový speciál louisianských leopardích psů v Lužanech – už jsem se přihlásila 😛 Místo pohodového potloukání se po okolí budem s Korinkou makat jak divé (dance)
  3. Podmitrov 🙁 škoda, škoda. Snad mi vyjde aspoň Dubení.

 2. Vidím a čtu a raduju se: jé super Podmitrov a kuknu na datum a ježiši to mám světovou výstavu tak asi nic ale….. jelikož jsem děvče šikovné tak stihnu všechno, hezky 18.5. se vystavíme s Nastěnkou v Salzburku a ještě večer Vám o tom stihnu povykládat v Podmitrově 🙂 ledaže by se stal zázrak a Nastěnka vyhrála celou výstavu…..ale zázraky se dějí jen v pohádkách Pájo 😛

  a hezky si zkontroluju jak se strakáči naučili všechno co měli 🙂

  tak v květnu se těším (f)

  1. až ted jsem si všimla fotky kde je i naše Nastěnka, takové milé psí dítě….a hlavně je POTICHU na té fotce. To mám zato, že jsem chtěla pejska co štěká, protože Frogi neštěká – vyjímečně 1x za týden, za to ti kudrnatí imrvére, stojí a řve – jeden nebo druhá….ale kupodivu málokdy štěkají zároveň 🙂

   abych mohla toto napsat jsem usadila Nany na pelíšek se slovy a hezky čekej a ona fatk sedí a čučí a čeká – hodná holka, za to ji půjdu učesat, aby byla i hezká když je hodná

 3. Teda zvířátkové co termín ,to blbej návrh :@ :@ ;(
  no snad se dostanu alespoň na Pražení a to taky nevím (wait)

 4. Hurááááá, tam dojedu, těším se !!!!!
  Louk ! (inlove)
  Ten výběr nemá chybu, tralalalala (music) (dance)
  Číst budu až hodně pozdě večer. (wave)

 5. Louk naše milovaná, na Západní Výspě narozená! Díky Ti za práci, kterou si s námi všemi dáváš, rády pomůžeme, jistě mohu hovořit i za ostatní moravské sestry. Už jsem datum rozkřikla po přátelích, tak uvidím, jak to bude. Já opět pojedu a ráda si splknu s každým, kdo bude po ruce, tak říkajíc, “ z voka do voka“. Žádná zkušenost, prožitá s našimi chlupatci není k zahození a každá rada, kterou získám, taktéž. Těšíííím se!!!

  1. Alex, dyk Louk je taky tak trochu Moravák – baty ji přece jmenovala Štatlařem honoris causa 😀

 6. Trošku OT, i když ne úplně.
  Představte si, poslouchám ČR 2 Brno a zrovna dneska má veterinární poradnu pan doktor Šťourač (to je ten, co měl vloni v Podmitrově pro Zvířetníky přednášku). To je opravdu hezká souhra náhod (nod)

  1. rozhovory v rozhlase má už několik let. Všechny se dají vyposlechnout na jeho stránkách. Jojo – on je aktivní (nod)

 7. OT – moc prosím, máte někdo kontakt na veterináře v Praze, co jezdí domů a víte, že je fajn? Nutně bych ho pobřebovala…. díky.

 8. Já se přijedu zřítit i zřídit pod zříceninu hrozně ráda. A už teď se děsně těším. V Podmitrově bylo krásně.

 9. čtu trochu smutně – chicht, doufala jsem, že se vám tam nebude líbit až tak, abyste to opakovali na stejném místě, taaaaaak daleko pro mne… rovnou předem děkuji za nabídky odvozu, opravdu ano, ale problém je spíše čas

  ale ze srdce vám přeji, ať se to vydaří, budu na vás myslet a těšit se na fotky… organizátoři, může dostat pamětní list i neúčastník?? moc prosím – zatím mám všechny

  jéééééé 3 + 7 není 11? 😀

   1. děkuju, Louk (inlove)

    a zapomněla jsem napsat, že ta poslední fotka u článku mi naprosto vyrazila dech!!!!! (y) (h)

 10. áááá, Podmitrov se hlásí.
  Možná někomu lezu do zelí a montuju se do jeho plánů*, ale dovoluji si přesto připomenout
  (cat) Zvířetnický (dog) kalendář (sun) 2013 (hug)
  Pamatujete? Fotíte? Vybíráte?
  .
  *pokud ano, prosím za prominutí (inlove)

  1. :O :O :O :O nepamatuju!!! nefotím 🙁 zkusím jít vybírat

   určtě nikomu do zelí nelezeš, a připomínání nikdy není dost (clap) (f)

  2. Hledala jsem na Hadech, jestli letos na výšku nebo na šířku a ono to tam není napsaný!

 11. Tedy co mi to děláte ;( ? Zase nemohu. To ještě nebudou štěňata pryč (tedy pokud se zadaří, leda by Ája nezabřezla)

  1. Ája má naplánováno, že bude chovat?
   Zrovna dnes jsme se doma bavili, do jakého věku je tak možné (a hlavně vhodné, aby měla fenka štěňátka. Ne že bych to měla u nás v plánu (whew) !

   1. Formálně smí fena mít štěňata od 18 měsíců do 8 let věku a mximálně jednou v kalendářním roce(podle chovatelského rády. Áje je mezi 6 a 7 (7 jí bude posledního května), takže to bude její třetí a poslední vrh. Příští rok již chovat nebude (i když by mohla). Není na ní její věk skoro vidět (jen pár šedivých chlupů kolem čenichu). A měla štěňata vždy po dvou letech (vloni je už trochu kradla Ginny, tolik je chtěla). Ája opravdu není „fabrika na štěňata“, dopřáváme jí míň než by ona chtěla.
    Jinak fakticky může fena rodit, dokud nepadne. U fen se přechod nekoná (obvykle). A jsou lidi schopní protočit fenu i dvakrát za rok. Jenže taková štěňata nemohou být s „papíry“ (průkazem původu). U papírových chovů tohle hlídá kynologická unie a dvakrát za rok prostě štěňata nezaregistruje (je možné mít štěňata na podzim a pak na jaře dalšího roku, protože jde o jiný kalendářní rok. Ale pak musí být rok pauza).

 12. Juch, taky se moc těším! (inlove) S radostí se zřítím pod zříceninu a klidně se jí budu i podobat (rofl)

  Jen přemýšlím, jestli s sebou vzít Kazana. Klouby má sice v lepším stavu, než po návratu ze staré dobré revmatické Anglie, ale jaksi se z něj stal strašnej Othello a já nevím, jestli si to pod jeho dohledem Berry užije 😉
  On si totiž svoji dominanci pod mým přísným dohledem vždycky ventiloval jenom poťouchlostí a provokacemi. Jenže co má vlastní ženskou, tak se jeho dominance vlila do ochranářské mánie a Beruška si tak s cizím psem ani neškrtne (wasntme) Sice by ji neproháněly dominantní fenky (jako třeba někeré strašlivé pudlice, že ano Ri? 😀 ), ale unavovalo by mě mít oči i na zádech a Kazana na řemeni. Tak uvidíme.

  To ovšem nic nemění na tom, že se moc těším. Jak něco organizuje Louk pod dohledem Klubu dobráků a Moravských sester, tak si to prostě nemůžu nechat ujít! (inlove)

 13. Ježiš, děcka, já se tak strašně těším!

  A Louk – co mohu, pomohu (chuckle) ! s důvěrou se obrať (rofl) ! Ale vím, že vy – holky od charismatických psů – to zvládnete na jedničku a líp než my – s tím sobotním táborákem (chuckle) ! No jo, logistická chybička se vloudila a podzim přišel o půl dne dřív!

  Takže beru červenou ficku a zapisuju do kalendáře. A očekávám netrpělivě počťáka s přihláškou. Ahoj v máji.

  1. Chich, ešče že tu není ten škodolibej smajla, co na Hadech, což? Ale já dobře vim, žes v jádru duša dobrá. Dík! (inlove)

 14. Bezva, budu se těšit! A letos třeba nebudu muset nutit lidi recitovat, protože budeme večer venku opékat špekoně a tak 🙂

  1. No, ale kdoví, jak bude (sun) ? (rain) ? – pro jistotu byste si něco připravit měli, páč Matylda je přísná zámecká paní! (chuckle)

    1. Je fajn, že máte pižíčky v záloze, jenom podotýkám, že se účasní i podmnožina osob, jež je ještě pod zákonem (chuckle) – abychom nebyli stíhání pro mravní ohrožování dětí (rofl)

    2. Hurrrááááá, já věděla, že na kolektivní hry nakonec dojde, tralala!
     Ovšem …. hra od Jarky, hmmmmm, možná není má radost na místě. (whew)
     Eh, počúvajte Kefalín, čo si predstavuje pod takým pojmom „na pižíčky“? 8-|

     Drahá Louk, už mlčím, už nezlobím, vážně! Kdo by se taky chtěl v květnu koupat, žejo? (tmi)

     1. A já myslela, že jedním z bodů programu je koupání?
      Určitě se ráda přijedu zřítit pod zříceninu, už jsem kvůli tomu musela dnes dopoledne silně zapracovat, abych přesunla akci, která mi se zřícením kolidovala. „Na pižíčky“ neznám a trochu se jich bojím….Ale jinak se těším!

      1. Týý, Asterisko, nač ten strach? Skorem by se zdálo, že máš s navrhovatelkou pížiček nějakou osobní neblahou zkušenost (rofl) .

       Jsem moc ráda, žes stihla prohodit. Tuze bys chyběla!

     2. Děvčata, to se nemůže předem prokecnout, chápete… I když, přiznejme si to – obavy některých jedinců jsou oprávněné…

  2. Matyldo, bylas skvělá hradní paní! 🙂

   Ofšomž technická poznámka pro letošek – jakýkoli nutitel kohokoli do čehokoli se octne bez varování a bez milosti v místním roztomilém bazénku. Anebo v Bobrůvce. Podle stavu vody. Howgh!

 15. Hurrrráááá! (y) Rok se rozjíždí pěkně s vyhlídkou na skvělý Podmitrov. (h) Zřítit i zřídit se pod zříceninu určitě přijedu, chichi.
  Dík celému týmu i všem pomocníkům. (f) (sun) (f)

 16. zdá se, že pokud vše vyjde, budeme mít hóódně náročné víkendy v květnu… První sobotu odjezd na Jih, druhou návrat z Jihu, třetí Podmitrov…
  Ufff – teď jsem si vzpomněla ještě na dálkaře… ale budu dělat vše proto, aby to klaplo (nod)
  Protože pod Mitrovem bylo kráááásně (inlove)

 17. Co by asi upjatější členové týmu říkali na heslo „Přijeďte se zřídit pod zříceninu“? (rofl)

  1. Milá Dede, díky za rychlé zařazení aviza a za fotky! 🙂

   Dodám, že pro letošní Setkání byl založený samostatný mail podmitrov2012 na seznamu, takže pokud máte nějaký individuální dotaz, a odpověď nenajdete u loňských článků a na Hadopasi, napište na tuto adresu.

   Ještě musím uvést na pravou míru, že na výrok, který Renata upgradovala, má © Boxíková, nepřehlédnutelná členka Klubu dobráků :*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN