ZPRÁVA: Zimní pražení 2012

Vyhlašujeme Pražení na datum 11. ÚNORA 2012 od 13.00 zatím v restauraci FERDINANDA. Případné změny budou včas oznámeny.

Jsem rebel, já vím, ale záměrně jsem první PRAŽENÍ v roce 2012 nazvala ZIMNÍ, protože svátek Sv. Valentýna nesnáším a neslavím. Další komerce, sladká srdíčka, příšerná přáníčka… ne, děkuji, to opravdu není má parketa. Nejsem zastáncem „starých časů“, ale tenhle svátek se začal slavit až v době nedávné a pro mne zcela a pouze z důvodu „zase někoho zblbnout za účelem zvýšení prodeje blbostí“! I když se najdou příznivci, kteří budou vysvětlovat, kdo sv. Valentin byl, o co se zasloužil a proč je důvod ho slavit a proč se neslavil… Každý má právo na svůj názor.

Ale kdo chce Pražení pojmout jako VALENTÝNSKÉ, nechť si ho pojmenuje po svém.

Tímto všem dávám na vědomí, že jsem převzala štafetu organizování Pražení po Zaně, které přeji upřímně vše nejlepší a zlepšení zdravotního stavu. Moc moc jí držím palce, aby vše dopadlo dobře a Zana zase mohla chodit na své oblíbené turistické výlety a podávat nám zprávy a doplňovat o překrásné fotky. A samozřejmě – zúčastňovat se všech Zvířetnických akcí.

Nepřevzala jsem štafetu proto, že je Zana nemocná, ale už loni zde proběhla diskuse na téma „Pražení a kde“, která to tak nějak vyvolala. Místy byla diskuse sice trochu vygradovaná, ale i to je někdy potřeba, po bouřce se vzduch krásně vyčistí a hned se zase lépe dýchá.

K tomu se vracet nehodlám, ale z tohoto důvodu jsem navrhla pro Pražení dvě vhodná místa: Vysočany – restaurace U Čížků, kde by byla k dispozici celá nevelká restaurace, kompletně nově zrekonstruovaná a bez problémů lze přivést či přinést jakékoliv zvířátko a třeba i porcovat krokodýla. A dá se tu bez problémů i parkovat. (Nebo že bychom porcovali medvěda?) Kromě toho v této hospodě se fakt dobře vaří!

Nebo standardní restaurace Ferdinanda, kde někteří byli nespokojení s obsluhou, někteří s pivem, někteří s jídlem, někteří tak nějak celistvě se vším.

Ferdinanda je dostupná z hlavního nádraží, což spousta mimopražských vyhodnotila jako výhodné, k Čížkům je to o pár stanic metra dál, pro ty, co jedou ze směru HK, Liberec, MB, Pardubice, Ústí, Teplice apod., jsou výhodnější Čížkovi, pro ty, co jedou z druhé strany zase Ferdinanda, zkrátka nikdy se nestane, že by vše vyhovovalo všem.

Pokusila jsem se najít v okolí Ferdinandy jiné zařízení, které by pro uspořádání Pražení bylo vhodné! Nepodařilo se. Je tam v okolí pohostinských zařízení spousta, ale buď jsou předražené (což teda Ferdinanda taky není nejlevnější, ale proti některým jsou to ceny bufetové).

Nebo nemají salónek, jaký bychom potřebovali, nebo jsou prostě nevhodné z jiných důvodů. A jestli je někde lepší kuchyně, tak to jsem opravdu zkoumat nestíhala. A pro automobilisty je to opravdu nevhodné – u Ferdinandy se fakt nezaparkuje!

Nicméně – vše zatím nasvědčuje pro Ferdinandu, takže ji zamlouvám na výše uvedený termín a na Hadech je již vypsán první soupis přihlášených. Salonek je zamluven pro 25 lidí, ale znovu upozorňuji na to, že mne vůbec nezajímá, jestli salonek zaplníme či nikoli, jak byla vznesena obava, že by snad ve Ferdinandě měli připomínky. Jednou je salonek zamluvený a já nehodlám řešit, jestli přišlo všech x-osob, kteří přijít měli nebo jestli jich z nějakých důvodů dorazila jen polovička, taky tam můžu sedět sama 🙂

Přesto ale věřím, že účast na prvním setkání Zvířetníků v roce 2012 bude hojná a moc se na vás všechny těším.

Kdyby někteří z našich Moravských bratří a sester uvážili účast, budeme moc rádi. Také na Veram budeme společně vzpomínat a věřit, že se její zdraví bude už jen zlepšovat.

Takže milí Zvířetníci, zvažte své časové programy pro příští období a zapište si výrazným písmem do svého „Můj milý deníčku“ datum 11. 02. 2012 a moc se na vás těším.

Místo Veram zkusím pořešit jmenovky tentokrát sama, uvidíme, co z toho vyleze.

Karolína

Aktualizováno: 20.1.2012 — 08:59

69 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jé, to je škoda, že mi to nevyjde 🙁 Zbytek rodiny radikálně odmítl odjezd z hor o den dřív, takže to nestihnu. Jinak bych dorazila i s Tikkim, aby Xerxová konečně viděla, komu že to dala jméno. Ale kdyby náhodou bylo hnusně, ráda ten den lyžování obětuju 🙂

 2. Karolíno, jsem ráda, že jsi se ujala organizace Pražení, ať už má přízvisko jakékoli. (y) Pokud to jen trochu půjde, přijdu se podívat – takže se musím nahlásit na Hadech. Budu se těšit na setkání a popovídáme si o našich kočičkách.

 3. Jsem přihlášená a zatím mě nenapadlo, že bych vzala Denise – totiž dokud jsem si nepřečetla, že přijde i Berry a Bonynka a možná Arinka (a další viz Hadopasi). Ať je veselo! 😀 Není v centru hospoda, na kterou navazuje fotbalové hřiště nebo aspoň tělocvična? 😉 Aby nás z Ferdinandy nakonec nevyvedli! No, ještě si to budu móóóóc rozmýšlet.
  Nesmím zapomenout na velké díky Karolíně, která tentokrát vzala veškerou organizaci na svá bedra od prohlídky hospůdek v centru přes rezervaci až po jmenovky, věnovala už této akci spoustu času a další práce ji ještě čeká. V tomhle se my mimopražští pokaždé jen vezeme. Karolínko, díky! (h)

  1. Chichi, to by byla mela, u mne to byl jen takový okamžitý nápad, takové pohrávání si s myšlenkou, ale nejspíš ho nebudu realizovat. Ono by to opravdu nemuselo proběhnout úplně hladce, třeba někdy v létě, kdy se může sedět venku a předtím nechat psiska venku vyblbnout – hmm to by se mi líbilo… Ale nejspíš to psí setkání nechám na Podmitrov 😉

 4. Osobně preferuju Ferdinandu z mnoha důvodů, ale ten hlavní je DOSTUPNOST. Není to (pro informaci mimopražským) JEN Hlavní nádraží, ale jen kousek vedle je i nádraží Masarykovo i tramvaj a metro B a A. Parkoviště je tam taky blízko. (směrem k Opeře) A když cestujete do Prahy i několik hodin (viď Louk a další),tak není jednoduché načasovat MHD na odjezd vlaku/autobusu. To se prostě musíte zvednout o hodinu, i víc předem a odejít. A zase několik hodin cestovat domů. Zkuste se na báááječnou restauraci u U Čížků kouknout i z této pozice. Asi málokdo tuší, že Zana svého času dlouho testovala a zvažovala všechna pro a proti. Karolína ten výběr udělala po letech znovu s podobným výsledkem. Ale Valentýnské pražení není jen výběr hospody. Zkuste se jen podívat na fotky z těchto akcí v minulých letech. To byly hodiny a dny práce, ale na tu jste snad všichni zapomněli. Škoda.

  1. než se „tak nějak“ ustálila Ferdinanda, bylo se několikrát U Vávrů (Vinohrady), taky U Možných (hned u Pavláku), mně se třeba moc líbilo U Přístavu – možná by mi bylo také nabídnuto, že to je špatně dostupné, i když skoro přímo u Florence…

   ale pro toto konkrétní Pražení já bych už výběr hospody nevířila vůbec, zapalať pánbůh že se to na něčem ustálilo

   1. Prosím, prosím, U Možných je to letní hospoda, na letní Pražení, protože můžeme být venku. (nod)

    1. hehe, ale nemusíme (chuckle) … však jsme se kvůli lijavci tehdá stáhli do podzemního salonku 😛

     ale to opravdu není už myšleno pro teď

     1. chicht – ale moc jsme se tam nevešli… a jedni pak seděli zády k druhým…
      Pěkný lijavec tam tehdá dorazil… (rain)

 5. Karolíno, díky za velkou snahu najít i jiné útočiště než je Ferdinanda. Škoda, že se v okolí nic šikovného nevyskytuje. A díky moc, že ses ujala i jmenovek, taky jsem o tom přemýšlela, ale jsem ráda, žes mě předběhla 😉 . Název „předjarní“ nebo „zimní“ by se mi líbil víc, ale chápu, že tradice je tradice a vůbec: ať už Ferdinanda nebo Valentýn, hlavně, že se zase sejdeme a že se se spoustou z vás uvidím. V hlavě mi začíná vrtat myšlenka, že bych vzala taky Arinku? Ale aby nás tam ještě někdy pustili! Radši si to ještě rozmyslím (wasntme)

 6. tak já už jsem přihlášená – a teď se jen těším a jelikož to bude zase jednou speciál 😛 , tak velmi moc… čímž si dovolím nalákat ještě i další, bude to stát za to (h) (h) (h)

  pokud jde o název – mě osobně Valentýn ani nerajcuje ani neodpuzuje, příležitost říct někomu že ho mám ráda je fajn (i když to samozřejmě klidně můžu říkat třeba i každý den), komerce mě zcela míjí (no, já moc nevycházím, takže ani není divu, hehe)… ale Xerxová dobře připomněla, že tato tradice vznikla když Dede trávila dlouhé zimy na severu ve studeném Norsku, dokonce myslím, že si přesně pamatuju, že zaznělo – Valentýn je fajn příležitost sejít se, protože je tak nějak uprostřed mezi Vánoci a prvním jarvním jarním dnem (f) (sun)

  ale někomu to vadí, no proč ne, žáno? 😉 … a trefila to dalmatin, když napsala že by taky mohlo být Předjarní… ať Zimní, Valentýnské, Předjarní, Zvířetnické, Únorové nebo jakékoli jiné, věřím že bude hezké a příjemné a energií nabíjející (h) (h) (h)

  a také děkuji Karolíně, že převzala štafetu po zaně, ono to bylo ještě než zana onemocněla, takže ani ne z nějaké nutnosti protože není kdo, ale z iniciativy a dobré vůle – díky (inlove)

 7. Zatím ještě nevím, jestli dorazím, to vykrystalizuje během příštího týdne, ale ráda bych. Ať už je to pražení Zimní nebo Valentýnské, ráda vás zase uvidím. A Karolíně moc děkuju, že převzala po Zaně štafetu. (f) (h)
  A ještě k tomu názvu – v zásadě je mi dost jedno jestli je to pražení Valentýnské nebo Zimní, ale jak jsem ta konzerva, nerada měním zaběhnuté. Samozřejmě je pro mne daleko důležitější, že se potkám s prima lidmi.

 8. Asi špatně čtu, ale nějak nevidím, v kolik cca hodin to vypukne? Pokud bych totiž chtěla přijet s malým, tak čas je důležitá veličina – kdo zažil nevyspalé rozmrzelé dítko, chápe 🙂

  1. Pokud si pamatuju z minulých ,tak se tam scházíme tak od 16:00 hodin a někteří i dříve 😉

    1. Teda – věříš, že jsem článek studovala dvakrát opravdu podrobně, než jsem vznesla dotaz? Buď je to se mnou už hodně špatný nebo zajdu k očnímu – asi kombinace obého.

  2. Jde o speciální sobotní Pražení, a to začíná vždy po obědě, aby bylo dostupné i pro lidi, kteří ve všední den nemohou.
   Takže ve 13 hodin, jak píše Aida.

   Jani (inlove) , bude skvělé, jestli přijdeš i s Míšou! (hug) (nod)

 9. Všem se omlouvám, že jsem si dovolila změnit název Pražení. Čekala jsem reakci, ale že bude taková, tak to ani ve snu.
  Mějte se tu všichní nadále moc a moc krásně.

 10. TIŠE se hlásím, ještě jsem nikdy nepřišla, tak snad to letos zlomím. Můžu s čubiznou? Že bychom to pojaly jako výchovnou cestovatelskou sobotu? Ono neuškodí, když se čubizna zase projede MHD a posedí v hospodě, trochu civilizace do té její strakaté hlavičky by neškodila. A já vás všechny ráda, moc ráda uvidím uslyším, skleničku popiji a zase půjdeme…
  Jo?

  1. Milá Zdeno, já doufám, že se připlížím stejným způsobem s Berry. Ostatně po téhle prochcípané zimě se musíme socializovat obě! (chuckle)

    1. Tak to tedy ne! Vždyť je ještě pod zákon! (rofl)
     No a pokud budu řídit, budu pod zákon i já (wasntme)

 11. Já na Valentýnském pražení také bohužel nebudu, ale budu na vás všechny myslet. Hezky si to užijte 🙂

 12. Na Valentýnské pražení nejspíš nepřijedu, protože budu nejspíš zrovna mávat malířským válečkem- Mušketýra uchvátil běs budovatelského úsilí a momentálně se dělá dlažba na chodbách. Následovat bude nivelačka v obýváku, pokládka podlahy, a taky nás čeká malování obýváku i chodeb. Tipuju práce tak na měsíc, dům v úděsném binci. Zvěř už to začala snášet klidně, řev kanga je nedonutí k vyššímu úsilí, než aby se zvedli, podívali, a zase se šli lehnout. Macešce je to upřímně puténka, i když zrovna z ní jsem měla obavy- kravával, binec, záchod jí stěhujeme a tak. Zatím se přizpůsobila všemu.
  Takže na Valentýnském pražení na vás budu upřímně myslet.

 13. Trocha slov z historie. Valentýnská zvířetnická akce byla vyvolána první Dedí dlouhou norskou zimou… My chtěli Dede trošku potěšit. A vylezl z toho nápad použít „cizí“ svátek Valentýnský… A akce se moc vydařila, i když norští poštovní sobi nestíhali a kytka dorazila jiná (chuckle) (chuckle) a na celnici musela i Jana Ba… Povedlo se (nod)
  Takže Valentýnské pražení je prostě valentýnské – protože se k němu váže jedna z významných tradičních akcí.
  Jinak hlásím, že Valentýna neslavím a zimu miluju (chuckle) a do Prahy se těším

 14. Přijedu určitě,pokud mně to dovolí zdravíčko. Mám ráda únor v Praze, není tam přecpáno. Těším se na setkání s Dede a s ostatními. (inlove)
  V rámci přípravy bych chtěla poděkovat Karolíně za převzetí štafety, (clap) doufám jen ,že Zaně už je o hodně lépe. (dance)
  Pokud jde o Pražení v únoru, (party) nebo Vanetýnské cokoliv (h) , já si komerci do duše nepouštím a to žádnou,takže myslím, že v případě Zvířetníků nejde o kšeft, spíše o tradici. Svůj mlsný jazyk budu klidně držet na uzdě, jen když se mohu s Vámi všemi setkat. (y)

 15. Dovolím si malé upozornění pro Zvířetníky. Prosím, nenechte se zmýlit přejmenováním Pražení.
  Stále se jedná o naši tradiční sobotní akci s Dede a pro Dede, která se koná u příležitosti svátku Valentýna, jenž jsme se před lety rozhodli pojmout jako svátek úsměvů, přátelství, protestu proti zimě a pro radost nás všech.
  Karolínce děkuju za to, že převzala za Zanu zorganizování akce. (f)
  Přeju všem krásný den. (h)

 16. „Zimní Pražení“ je podle mne ideální, hlavně pro nás, co nemáme rádi valentýnské šílení…
  A jen tak mimochodem, REBEL jsem tady já, jak bylo vidno na „Pražení s Hanou W.“ 😉

  1. Asi to beru moc osobně, Dane ale přejmenování tradiční akce Valentýnské Pražení na Zimní Pražení je něco podobného, jako by se přejmenovala Velká parbubická třeba na Koňský závod na podzim.

    1. Už se víc omlouvat nehodlám!!!!!!!!
     Na vizitkách bude VALENTÝNSKÉ PRAŽENÍ a tím to pro mne je jednou provždy vyřízené!

  2. Aby to zase někdo nepochopil blbě, tak Dan byl oblečenej v šedý uniformě Jižanský armády, na počest HanyW a Jižani,jsou REBELOVÉ.

  3. Dane, nasi znami jsou zcela konsternovani fotkama z Prahy, kde stojim vedle pohledneho vojaka v plne konfederacni uniforme. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN