KOČKY: Maceška

Naše první kočka Polárka se prohání za Duhou a synek začal být nešťastný. Jak to, že nemáme kočku. Kdo se má pořád dívat na cizí kočky a přitom doma žádnou nemáme? Přiznávám, že přistěhování drzé myši do kredence tři dny po Polárčině zmizení naštvalo i mne.

 

Začala jsem se vyptávat po dědině, jestli někdo nemá koťata. Nebylo to správné období a ta odrostlejší byla buď v nových rodinách, nebo zdivočelá tak, že se nedala chytit. Místní kočičí matky mě nasměrovaly na útulek Minaret v Bulharech u Břeclavi. Zavolala jsem tam, jestli nemají koťata – ovšem taková, která se nebojí malých psů. Koťata měli, ale ta se bála i lidí.

Paní z Minaretu mi však nabídla zhruba dvouletou kočku, která bydlela nejdřív s bezdomovci a jejich psy, proto se psů nebála, a následně se po odchodu bezdomovců nastěhovala ke starému pánovi. Prý je mírná a čistotná. Sice jsem nejásala, ale souhlasila. Fotky v nabídce jsem se sice vyděsila, ale malá fotečka v galerii slibovala hezčí kočku. Měla jsem se ozvat po Novém roce, protože kočce chybělo očkování.

 

 

Po Novém roce jsem se domluvila na sobotní návštěvě a vyrazila s Kubou na cestu. V Minaretu nám ukázali zhruba dvouletou černobílou kočku – teda v té kleci byly černobílé všechny. Měla jméno Krysta, prý odkojila svá i cizí koťata a byla jednou z těch koček, co se kastrovaly za peníze Zvířetníku. Její koťata byla už umístěna, plašani byli ti cizí.

Krysta se nám líbila, a tak jsme si ji vzali. Paní nám pak ukázala celý útulek. Koček prý mají málo, starají se hlavně o psy. Kavalírka Světla vyhozená z množírny mi málem vehnala slzy do očí, ale byla dost uštěkaná. Nejvíc mě vzal za srdce desetiměsíční černý dogáček. Kdybych mohla mít velké psy, vzala bych si ho hned, ale čekali, jestli se ozve původní majitel.

 

 

Kočičku jsme dovezli domů a nechali psice očuchat transportku. Borůvka tu a tam výchovně zabublala, aby bylo jasno, kdo je šéf, a Světluška nadšeně pištěla. Kočka, prozatím Kristýna, se schovala pod gauč, kam si za ní vlezla Světluše a lehla si vedle ní. Na krmení se kočička nechala vylákat ven. Ale to jméno mělo pořád něco společného s krysou, a tak jsem jí večer změnila jméno na Macešku.

Maceška se zabydlela celkem rychle. Pochopila, že jídlo je zaručené a nemusí ho sežrat všechno hned, při škrábání pohovky stačilo říct „Ne“ stejným tónem jako psicím a když vytáhla drápky u mě na klíně, vzala jsem ji za tlapku a zaťukáním na drápky ukázala, že chci, aby je schovala. Pochopila.

 

 

Světluška se Macešku stále snaží vyprovokovat ke hře, ale Maceška o to moc nestojí. Zato sundat kočku z klína a postavit ji na zem mezi psice znamenalo to, že se na ni obě strakatice symbolicky vrhly. Polárka vždycky utekla, Maceška si sedla a nafackovala oběma fenám. Ty byly tak konsternované, že odchod kočky se zdviženým ocasem ani nekomentovaly.

Macešku mám doma týden. Kočičí záchod používá vzorně, zježený kožich se uhladil a černý pláštík na zádech skoro hází zrcátka. Vztah se psy kočka neřeší a psice taky ne. Maceška se povaluje různě po domě a občas procválá kolem, když honí korkový špunt z vína nebo list z benjamínu.

 

 

Mazlí se s razancí bombardéru – čumákovky dává tak, že člověku cvaknou zuby a následně si málem prokousne ret. Sice nehuláká a obecně se projevuje celkem tiše, ale během tří dnů začala vrkat, jak jsem byla u kočky zvyklá, a asi jí nějak došlo, že mňoukání na schodišti je slyšet i za třemi rohy.

Myslím, že si s Maceškou ještě užijeme.

 

 

Aktualizováno: 18.1.2012 — 20:56

124 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Zdravím.
  Maceška je krasavice i když je mi smutno po Polárce.. ;( Ale dostala mě ta fotka Světlušky rozpláclé v pelechu-to nemá chybu. Jsem moc ráda, že se má u vás fajn. (inlove) A kdy se přijedete podívat na náš nový přírůstek? 😛

  1. Honem jsem se koukla- a vy máte útulkovou pejsku! Vypadá pěkně a určitě se spraví do krásy. 🙂 Až skončíme stavební práce a přestanou tyhle úděsné zimy, tak bych chtěla přijet- třeba na jaře, až budete v domečku (inlove)

 2. Díky Matyldo za článek co navodí dobrou náladu,přeju ať soužití pokračuje takhle fajn dlouho dlouho.Maceška je krásný jméno pro krásný zvířátko a je fajn, že se štěstí usmálo na odrostlejší košišku.
  Dnes sice sněžilo celý den fest, ovšem na noc se nebe vyčistilo a na černým podkladu s haldou hvězd, hvězdiček a mlhoviny se divoce honí cáry bílých mraků,ještě je mám po vycházce v hlavě a doufám tu v telepatii,ráda bych je poslala Veram pro radost, vyfotit mi to nešlo. Zaně taky držím palce co to jde.
  Mezi svátky jsem vezla Růženku v batohu na břiše skůtrem dolů k lanovce,kde v autě zaordinovala paní vetová a výsledkem bylo dlouhodobé podávání atb. Na srůstu jizvy z druhé operace se Růže vyrobila zase nějaká obludina,zítra s atb končíme a odpadl poslední steh a obludina zmizla.Klepy klep.Jsme v naději že bude fajn.IMHO v průběhu rekonvalescence jsme konečně objevili,že Růža není kočka co si sama nehraje.Už má sbírku plyšomyší a vyvádí s nima VĚCI. Je to zlatíčko.

 3. Maceška! (h) To dá rozum, že k Borůvce a Světlušce pasuje líp než Krysta. 🙂
  Je moc hezká, má úhledný obličejík, ale díky pihatému nosíku šelmovský výraz (jo, na strakaté nosíky já mám slabost 😉 ). Taky myslím, že si užijete.

  1. Ono je otázka, jestli nemusí pryč i jejich majitel a pod mostem, nebo v kontejneru by kočičkám asi dobře nebylo. A dámy; pokud se chystáte jít rodit, připravte si dlouhé peníze. Od 1. 1. 2012 jsou všechny porody v sekci nadstandart a poplatek je od 12 do 25.000 Kč, podle ,,luxusnosti“ vybrané porodnice!

   1. Ale to se týká jen neindikovaných porodů.
    Když si to přeje žena sama.
    Když sekci naindikuje lékař, tak nic neplatí.

    1. Obávám se, že nemáte pravdu. Kamarádova žena je v sedmém měsíci, těhotenství nerizikové a porod by měl probíhat běžným způsobem. Bylo jim sděleno, že se musí povinně registrovat a za porod zaplatit! (U Apolináře 13.000 Kč). Nicméně doporučuji se předběžně informovat, následné překvapení by nemuselo být příjemné.

     1. Krakonoši, ale pokud mě paměť neklame, tak u Apolináře se povinně registruje už několik let. Nicméně, pokud se poplatky odvíjejí od data 1. 1. 2012, soudím, že by to mělo mít nějakou oporu v zákoně. Ví někdo v jakém?
      Nevěřím, že by někdo obecně zpoplatnil porod v porodnici. Při tom běsu, co se točí kolem domácích porodů (žen, co se rozhodly porodit doma) to naprosto nedává smysl. Tohle by domácím porodům nahrálo.
      Takže pro začátek doporučuji nastávajícím rodičům poohlédnout se po normální porodnici a nevolit „špičkové“ pracoviště u Apolináře. Zvlášť, když nepředpokládají komplikace a předpokládají normální porod, hledala bych raději někde, kde jsou ochotni vyčkávat a nekecat do toho. Což u špičkových pracovišť s vynikajícími výsledky u problémových porodů, bývá málokdy (možná u Apolináře to tak je, neznám je, mám je přes celou republiku, takže o nich jsem info nezjišťovala).
      Jo a jen mimochodem, přítomnost otce (případně duly) u porodu se platí už hodně dlouho, v různých porodnicích různou částkou. Stejně tak nadstandard (což může být garantováno tou registrací za 13000). Fakt bych si zjistila, jak je to jinde a co vlastně ta částka zahrnuje. Ale nechce se mi věřit, že by to bylo za to, že žena přijde rodit do porodnice.

      1. Bohužel je to realita, neboli jedna z Hegerových deforem. Všechny porody jsou od 1. 1. 2012 přesunuty do kolonky Nadstadart, takže jde o službu s povinnou spoluúčastí. Jo, co jsme si (ne) zvolili, to máme! Ještě štěstí, že nás se to netýká. 😛

       1. Ale ne, porod stále platí zdravotní pojišťovna, a je to těch 12-25 tisíc, podle toho, jak jsou náročné úkony. Nadstandard je přítomnost otce u porodu, přítomnost duly, pobyt na nadstandardu, strava otce apod. Jo, to může na špičkovém pracovišti vylézt až nad 10 tisíc, to si každá nemocnice určuje sama. Prostě stačí si vybrat méně luxusní špitál, kde se neplatí i za zapálení voňavé svíčky a relaxační hudbu během porodu. Je to o informacích a nebejt hloupá ovce.

        1. Matylda by mohla dělat mluvčí nemocnice. PŘESNĚ TAKHLE TO JE. Porod je dokonce tzv. první pomoc a rodičku s rozjetým porodem musí přijmout každá nemocnice. I nepojištěnou cizinku.
         Fakt to vím. Zcela bezpečně, krakonoši

       2. Cert vi co jste zas nepochopil. Co takhle odkaz na zakon ci vyhlasku na ktere se vase tvrzeni zaklada?

       3. Ať hledám jak hledám, nenacházím nikde oficiální informaci o zařazení porodů do nadstandartní péče. Proto prosím, V JAKÉM OFICIÁLNÍM DOKUMENTU JE TOTO UVEDENO?
        Zdá se mi to stále méně, neboť jsem (zcela náhodou) našla informaci, že je v jednání úprava, kdy by neměl být nadstandart otec u porodu (mělo by to platit snad od 1.4.) Což mi přijde v přímém kontrastu s tvrzením, že je samotný porod zařazen do kategorie nadstandart.

        1. Pokud lze zdravotní péči uvedenou v odstavci
         1 poskytnout více než jedním způsobem, přičemž
         všechny tyto způsoby splňují podmínky stanovené
         v odstavci 1 a mají stejný terapeutický účinek,
         hradí se takový způsob zdravotní péče, který je v souladu
         s účelným a hospodárným vynakládáním zdrojů
         veřejného zdravotního pojištění (dále jen „základní varianta“).
         Ostatní způsoby zdravotní péče podle věty
         první, které nesplňují podmínku účelného a hospodárného
         vynakládání zdrojů veřejného zdravotního pojištění
         (dále jen „ekonomicky náročnější varianta“), se ze
         zdravotního pojištění hradí ve výši stanovené pro
         úhradu takové zdravotní péče v základní variantě.
         (5) Za ekonomicky náročnější variantu zdravotní
         péče lze považovat pouze zdravotní péči, která je takto
         označena v prováděcích právních předpisech vydaných
         podle § 17. Za ekonomicky náročnější variantu nelze
         označit zdravotní péči, kterou lze poskytnout pouze
         jedním způsobem.
         (6) Před poskytnutím zdravotní péče, kterou lze
         poskytnout jak v základní variantě, tak i v ekonomicky
         náročnější variantě, je zdravotnické zařízení povinno
         pojištěnci nabídnout poskytnutí zdravotní péče v základní
         variantě a informovat ho též o ekonomicky náročnější
         variantě, včetně rozdílu mezi cenou ekonomicky
         náročnější varianty stanovenou v souladu s cenovým
         předpisem a uvedenou v ceníku zdravotnického
         zařízení, a výší úhrady zdravotní péče v základní variantě
         stanovenou prováděcím právním předpisem vydaným
         podle § 17 a cenovým předpisem49). Postup
         podle věty první se nepoužije, není-li možné vzhledem
         ke zdravotnímu stavu nemocného vyžádat si jeho souhlas
         a jde o neodkladné výkony nutné k záchraně života
         či zdraví. Ceník ekonomicky náročnějších variant
         zdravotní péče musí být zveřejněn ve zdravotnickém
         zařízení na veřejnosti přístupném místě a způsobem…

         Toto je znění novely, vyhledala jsem si i seznam nehrazených výkonů a o porodu tam není ani slovo. V ceníku několika velkých porodnic jsou příplatky za přítomnost otce, kurzy, nadstandardní pokoj. Za registraci v porodnici se prostě neplatí.

          1. Uvidíme, až dojde na lámání chleba, ale buďte si jisté, že nemocnice si způsob, jak vás dodatečně oškubat vždycky najde.

  2. Chudinky jedny nádherný !! Držím jim palce ať někoho hodnýho najdou. (y)
   My už máme bohužel stopstav, kapacita i finance jsou už jen tak tak… Přeci jen přírůstek jedenácti koček během dvou let je až až.
   Zdraví (cat) (Felouch Setapouch) a jeho parta

  3. Je mi z toho smutno…nemít sedmičlennou smečku,ve které už dvě želvy jsou…a moc bych jim přála,aby šly obě spolu k hodným lidem, co si umí svých chlupatých společníků vážit…. (h)

 4. Hezký večer,

  Maceška je krásná kočička (cat) co jí popřát? vlastně štěstí už se na ni usmálo když je u vás i když je to vykoupeno odchodem Polárky, moc mě mrzí, že jsem opět nic nezaznamenala…..

  je fajn když je smečka kočkopsí zžitá a mají se rádi, u nás to semtam nefungíruje, Nastěnka košišku moc nemusí ale ví, že nesmí a v tomto jsem nekompromisní!! Linda už ví, že může dojít na mazlení i když je krasavica ležíspící vedle. Ale ty ksichty co ta fena háže…to je snad horší než pohled na misku granulí (rofl)

 5. Koška strakatá do vaší smečky krásně pasuje. Vsákla se tam jakoby tam byla odjakživa a tak je to správné, tak to má být. Mám radost s vámi. (h)
  A vidím taky ten náznak pěšinky, to si užijete (chuckle)

 6. Zas nestíhám číst, jen se jdu pochlubit a samopochválit-dnes zkouška taky za 2. Ještě mít trochu kliku a stihnout se naučit a přežít zítřek, to jsou ještě poslední 2 zkoušky. Jedna hned poránu, druhá hned po obědě.
  Jdu umýt neskutečně zaprasený děti a než usnu, tak si třeba ještě něco přečtu.
  Ale Maceška vypadá velice sympaticky, to jako zas jo

  1. Tyno, jsi superzena. A nemyslis na ctvrtyho mimoucha, ze by jsi si jako treba udelala jeste doktorat? (rofl)

   1. Nemyslím. Ferda myslí. Ale má smůlu. Už tento třetí budoucí je jako bonus a většina lidí nás má a) za blázny, b) zoufalce toužící po klukovi, c) kombinaci a+b

    1. Jste skvělí – ty i Ferda i holky. A jeden Bílý Tygr. A jestli nový mimouch bude holka nebo kluk – je to jedno, zase se to určitě povede (inlove) – neboť dítka tvoříte krásná

     Jsi šprtík – držím palce na zbytek zkoušek

  2. Milá Týno (inlove) , jsi prostě neuvěřitelná – prostě keltská princezna, jak má být. (h)
   Blahopřeju Ti moc! (f)

   1. To jsem se chtěla zeptat, jestli má Betka taky trojnožku na misku, aby se nemusela shýbat do misky. 😉

 7. OT k tématu 🙂
  Jeden strašně bázlivej pejsek a jedna kočka s pěšinkou. To, co ta číča nakonec psejkovi říká bych se neodvažovala přeložit so lidštiny před 22. hodinou.

   1. Milá Rputi, to jsem si dala že jsem se na tebou doporučované video podívala. Hned při prvních zvucích se Garyk vytrhl z odpočinku a přiletěl k počítači s dlouhotrvajícími komentáři. Já se opravdu neodvážím pomyslet co si ti dva na videu řekli, protože to Garyka děsně rozčílilo a on tomu přece jako pes musel rozumět. 😉
    Ještě jsem nikdy neviděla Garyka reagovat na to co se děje v televisi a nebo na obrazovce počítače. To co se vyštěkalo a vymňouklo bylo zřejmě velice nevhodné pro uši kohokoliv. (chuckle)

    1. Velká kočko, zvláštní je, že ani kocoura Evelína to nenechalo v klidu 🙂
     Kroutil hlavičkou a koukal od monitoru ke dveřím a myslel si, že špatně slyší – „na stole u paničky přece žádnej sprostej, blbej pes není, musí to být odněkud zvenku, ale proč to slyším z druhé strany…?“ 😀
     Ovšem to, co pronesl onen kočičák, tedy musel kalibr! Něco jako:“Vys.r si voko, blbe hysterickej!“
     Jj – i zvířátka někdy mluví strašně sprostě! 😀

 8. Matyldo, mě taky velmi rozesmutnil odchod Polárky, a tak jsem ráda, že teď máte doma další mňoukadlo – když má ten venkovní trénink, kéž je opatrnější!!!

  je to moooooooc hezká kočička, má fešáckou ofinku a úžasné jméno (maceška bylo i jedno z koťat od Timůry, už tehdy se mi to jméno líbilo)… mějte spolu krásný dlouhý život (h) (cat) (h) (cat) (h) (cat) (h)

 9. Matyldo, moc mne mrzelo, kdyz vam odesla dobrodruzna Polarka. Ale i proto mam radost, ze mas Macesku a ze je to kocka utulkarka. Je moc pekna a tesim se na dalsi povidani. Mam rada tvuj styl.

  1. Ahooooj
   došel, moc děkuju, ale já nemám vůbec čas na odpověď, snad dneska večer, včera večer jsem makala jak černoch na plantáži až do noci, před chvílí jsem přijela, celý den na cestách a jednáních, v těch sr…… nic moc!

 10. Matyldo, moc hezká kočička a je vidět, že do rodiny zapadne. Za pár týdnů nebude poznat, že žila i někde jinde. Přeji zdravou CELOU smečku!!!

  1. JUCHÉÉÉ IVO – Tys hodnáá!! Díkuju moc, jdu vydírat Fifinu, co dá, když jí hodím odkaza (clap) (rofl)

 11. Asi to tu všichni ví, ale mně to uniklo….co se stalo Polárce, vždyť byla mladá kočenka, ne? Jinak jsem moc ráda, že Maceška zdárně reprezentuje útulkové kočičky 🙂 a taky mě hřeje, že domov našla už dospělá kočka, teď se umisťují špatně i koťata…..

  1. Lásková (inlove) , tohle je snad to nejhezčí video, co jsem s Mojkou viděla. (nod)
   Pohled na to, jak si buší v hruď v trokách bedny, je opravdu pro bohy, a vůbec je to neskutečně úsměvné kino. (y)
   Děkuju moc, přesně tohle jsem potřebovala. (f)

 12. Matyldo, myslím, že se Polárka za Duhou směje a říká si,že Maceška ji plně zastoupí a co jste nestihli prožít s Polárkou, prožijete s Maceškou…já Ti přeju pevný nervy a samou radost ze všech Vašich zviřátek….
  (hug)

 13. Matyldo, Maceška je úžasná, suverénní slečna kočka, trénink s bezdomovci jí očividně neublížil 🙂 Díky za představení, věděl jsem, že Polárka se vydala za Duhu, ale přítomnost Macešky mi nějak unikla… Zdá se, že jsem o dost přišel (ale už nepřijdu, protože ty budeš určitě pilně zpravodajovat, že ano, prosím…

 14. Cha – Matyldo – to snad není možné, to je telepatie. Zrovna dneska ráno jsem si říkala, co je s Macoškou, že o ní není zmínka – až jsem dostala strach, že je snad něco v nepořádku! A ono ne, ona tu má dneska článek – a jaký článek! Macoška je v nejlepším pořádku a je to kočka, která do tvé domácnosti sedla jak zadel na hrnec – moc dobrá zpráva. (clap)

  Jo – a má super „účes“. Myslím, že se mu kdysi říkalo BUBIKO a moc jí sluší (nod) – vypadá jako dáma-diblík (chuckle)

  1. Jo jo, YGO, tomu účesu se říkalo sice „bubikopf“ (asi „klučičí hlava“), ale podoba je to dokonalá. Pěkně nakrátko kolem hlavy, jako bych ta dvacátá léta viděl (ehm, ne, nepamatuju ty časy, kdyby tě to náhodou napadlo).

 15. Milá Matyldo ,jj,opravdu je to maceškový květ ta Maceška.
  Užijte si krásný společný život. (h) (f)
  Díky za krásnou zprávu o nové kočandě. (cat)
  Líbí se mně moc a jak si poradila krásně se psími slečinkami. (chuckle)

  Naše Ája II. je v dobré kondici,do rána stihla olemtat předložku ke dveřím do mokré koule,rozporcovala nový úžasný svítící obojek na hadr a baterii zvlášť ,asi bude ekologicky třídit. A takovej kránej byl, měli s Daníkem stejný,jasně že nový. (dog) (dog)
  Miušce (cat) jsem nasadila dietu, že jako moc žere, než jsem přistihla Daníka v patře,an vyžírá ubohé kočičce misky. Čita (cat) Aju (dog) taky pěkně pacifikuje. Ubohá zvířátka. (dog) (dog) (cat) (cat)
  Všem máváme (wave)

  1. U nás má koča misky na škrabadle, jinak by byla pořád bez jídla a z fen by byly koule 😉

   1. No, to zase jó, žrádylko mívaly kočindy na širokém parapetu dole v kuchyňoobýváku ale od té doby co je doma Ája, tak Mia odmítá trávit čas dole, jen se přijde na chvíli podívat, zkontroluje smečku a odpluje do patra. Aja tam totiž nechodí, zatím se bojí schodů. Musím vymyslet umístění dalšího zvýšeného prvku. (whew)

    1. No, naši gerontíci žijí na skříni a Batman jí na stole. A tam občas Majda přední i položí, ale na gerontíky nemůže. Vždyť žerou z jejího!!!!!!!!!!

     1. Šmánkote inko, na skříni?! (chuckle)
      Není tam někde vzadu vchod do Narnie ? Když někdy kočky zmizí, tak kde jsou ? (inlove)

      1. V chodbě pod schody do podkroví je šatní skříň, na ní podložka, tác s jídlem a pitím a pelech. Volný odchod do naší šatničky, kde mají WC, druhé je u Kačky, třetí pod schody. Střešním oknem ven na rajz. V noci stačí poškrabat trochu zbytky tapet a zvenku škrábat na okno.

 16. I já jsem mohla sledovat Macešku od nehezké fotky na stránkách útulku, přes rozježenou, nebojácnou ale obezřetnou kočku zkoumající rodinu, až k neuvěřitelně rychlé proměně v kočku spokojenou, postupně sebejistou a krásnící každý den. (inlove) Matyldo, tohle byla zatraceně dobrá práce a ochočení Mušketýra kočkou, která není ani černá, ani nohatá, ani Polárka, to všechno moc hezky korunovalo (h)
  A strašně se mi líbil Světluščin nevěřící úžas to druhé ráno, co jsi Macešku přinesla – aneb tvůj přepis její reakce: Fakt máme doma kočku! Nezdálo se mi to! (rofl)

  Tak ať vám to vespolek dlouho klape (dog) (dog) (cat)

 17. Matyldo, to je dobře, že jsi Macešku představila široké veřejnosti. Je to veliká šikula a zabydlila se neuvěřitelně rychle. Měla jsem možnost sledovat, jak se tryskovou rychlostí klube do krásy. Tak spoustu pohodových let se strakatou trojkou 🙂 (sun) Kdybych jednou potřebovala jméno pro zvíře, tak si příjdu pro radu. Jsi v tomto oboru skvělá (cat)

 18. Matyldo, blahopřeju k Macešce! (cat) A bude to jen kočka domácí, nebo jí budete pouštět ven? 🙂

  1. Od jara do podzimu máme otevřené dveře na terasu a do zahrady. Nedá se to jinak, bývá tu děsně vedro a psi courají dovnitř a ven, tudíž časem budem moct jít ven, ale tady moc aut nejezdí.

 19. 1. Krásná a šikovná kočička! Blahopřejeme všem zúčastněným.
  2. Ze synka bude bezva táta (nod)
  3. Myš už si sbalila chlupatý kufírek?

  1. Myši jsem sbalila chlupatý kuférek já s pomocí rad Zdeny b.p.- přece jen mi vadilo, že otevřu šuple s kečupama a čumí na mě myš, která následně velmi laxně zmizí za linkou… :@

 20. Matyldo – gratuluju k novému a jak to vypadá průbojnému přírůstku do rodiny. Jsem zvědavá, jestli a kdy, se Světlušce podaří Macešku zapojit do hraní.

  1. Petro, písnu ti emilka, jak k nám zvířena přišla. Zatím jsem se k tomu nedostala ale pracuji na tom. Zdravím Ešusíka. (h) (wave)

   1. JUhůůůů – no tak už jen dva tři dny a bude kočko-psí Velká pardubická přes křesla a stolky a židle a….. 😀

    To je dobře. I proto, že konečně Maceška, krom starostí, který asi doteď měla, pozná i zábavu. A to dost nespoutanou :-D. Moc vám to všem přeju. Je fajn, že si to takhle sedlo.

    1. Teda Petro, o tom se nahlas nemluví,vyzrazovat kočkopsí plány….mimochodem, kočičí dostihy v Pardubicích míváme hlavně v noci, a když občas ráno zjistím, kudy vedla trasa, zastavuje se mi srdce i rozum (whew)

 21. Maceška je můj oblíbenec (nod) – musím přiznat, jsem měla možnost sledovat od začátku, jak si pomalu (no, ani ne tak pomalu, chciht) podmaňuje celou Matyldí smečku. (y)
  Zdá se, že to je úžasná kočička a Matylda měla šťastnou ruku jak při výběru kočenky, tak při výběru jména – Maceška koči vyloženě sedí. (nod)
  Přeju vám, abyste měli doma pořád tak vesele strakato – a piš častěji, Matyldo (inlove) , čtu Tě ráda. 🙂
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Myslím, že ani ne tak šťastnou ruku, jako že jsem si nechala poradit a netrvala na svém výběru. 🙂

 22. Jé Matyldo, ta je krásná a jak krásně leží s čubinou…To je moc dobře, že jste namířili do útulku a jak vidíš, za týden jste se zžili jedna radost. Přeji hodně krásných dní

  1. Trochu jsem nad útulkem váhala, ale paní mě přesvědčila, že se koča psů nebojí a je milá, tak jsem si ji vzala- možná ji jiní nechtěli kvůli věku, většinou jdou na odbyt koťata.

   1. Já bych v takovém případě též zamířila do útulku, ale muselo by to být v zimě, jinak u nás je rozcapeno. I když jsem přivedla dospělou rozmazlenou pražskou brécu a zvládla to. Ale my teď kvůli gerontíkům nemůžem a když už tak jedině něco jako byl Tjů – ubožáka vyhozeného před smrtí zachráněného kotě

 23. Taky jsem nějak propásla konec Polárky. Poslední zprávy bylo zatím neúspěšné pátrání.
  Maceška je číslo. Ta fotka obsazených pelechů nemá chybu. A je hezká. Máš všechnu zvěř pěknou a s poetickými jmény. Tak ať se Maceška radši drží doma, aby ji nepotkal špatný osud. A pěkně se tvé děti vyvinuly (inlove) ze zcela nezvířecí rodiny a strachu ze psů (chuckle)

  1. Evo – prosím Tě nemáš náhodou odkaz na to video se štěňaty, kde v rámci socializace řádí v takové herně (petlahve zavěšené, různé prolejzačky, povrchy a tak?), mám za to, že jsi to sem někdy dávala Ty. Potřebovala bych pro známou, chce to poslat chovatelce jako návod. Díky.

   1. Vím, co myslíš, ale já to sem nedávala a odkaz bohužel nemám.
    Nám místo herny psi devastují zahradu (už dávno ne okrasnou – užitkovou jen pro psy 😉 ). Ona ta herna chce hodně prostoru, ideálně jeden pokoj. Já mám pro ně jen asi 9m2 (když jsem v práci a v noci, ale to stejně většinou prospí), do toho se ležení, záchůdek a velká a složitá herna nevejde. Tak si beru volno a věnuji se jim, měním hračky. Kus práce udělají holky. (Jen že to jde řešit i bez velikánského prostoru)

    1. ááha, tak já myslela, žes to byla Ty. No tak nic, musíme hledat dál.
     Tam to právě myslím v té jedné místnosti bylo, když je prostor je to ideál, ale pochopitelně – jde to i bez toho. Ešus a spol. žádnou velkou složitou hernu neměli, vyrůstali tak nějak normálně a v poho. ale když ta možnost je, je to podle mě hlavně i skvělý na to, že se smraďoši vyřádí, unaví a pak padnou jak podťatý 🙂

 24. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  To jsem ráda, že máte zase kočičí kožíšek (nod) Přeju krásné Macešce dlouhý život spokojené domácí kočindy (inlove)

  1. Mušketýrovi se ze začátku nelíbila- byla zježená a nevypadala tak hezky, ovšem vyspravila se rychle. A dneska ráno jí podstrkoval kus šunky. 🙂

 25. Milá Matyldo, při pohledu na Maceščiny fotografie si vzpomínám na našeho Puňťu. Jen doufám že vám nebude vybíhat po zádech na ramena když otevřete ledničku tak jako to dělal Puňťa. Maceška se rychle přizpůsobila a vzdává vám díky svým vehementním mazlením. Dělá zřejmě radost nejen synkovi a Světlušce. Tak ať vám je spolu dobře! My vám gratulujeme ke krásné Macešce.

 26. Nevím, zda jsem něco zmeškala, je jasné , co se stalo sPolárkou? Omlouvám se, ale zní to jako že víte, že je za Duhovým mostem….posledně co vím bylo vyhlášeno pátrání.
  Maceška je moc pěkná a obrázek zvířátek v bezpečném pelíšku je jednen z nejhezčích. Dobře jste vybrali, vypadá na opravdovou osobnost a ta se ke kavalírkám hodí (inlove)

  1. Ano, víme ze spolehlivých zdrojů, že je za Duhou. Doplatila na svůj adrenalinový sport- přebíhání před auty u retardéru.

 27. Tak u Matyldů mají novou kóču Macešku a fešandu k tomu. 8) . Maceška krásně potvrzuje Tvoji zálibu ve strakatých, chlupatých dámách milá Matyldo. Hodně štěstí a dlouhých let společně prožitých.

 28. 🙂 „Maceška si sedla a nafackovala oběma fenám. Ty byly tak konsternované, že odchod kočky se zdviženým ocasem ani nekomentovaly“. 🙂 Tak tohle bych chtěla vidět!!!!

  Matylko, Maceška je krásná kočka s bílým obličejčkem a krásnými černými vlásky. Jméno jste jí vybrali také moc hezké. Nový domov si jasně zaslouží a máš další úžasné štěstí, že se tak rychle sžila s pejskami. Ve dvou letech jsou kočky ještě skoro koťata, co se hravosti týče, takže až se pořádně usadí a rozkouká, uvidíš, že z ní „ještě užijete“. jak sama odhaduješ. Ovšem podle poslední fotky se už vlastně usadila dokonale a trvale. 😀 Jen jí možná zatím drž spíše doma, aby si opravdu zmapovala, kam patří a kde je její pravé „doma“.

  Byla jsem zvědavá, jak brzy se k vám po smutném konci Polárky zatoulá nějaká další kočička. A vida, netrvalo to nijak dlouho a synkova zásluha si zaslouží pochvalu. Přeji vám všem hodně společných radostíTěším se na další povídání a fotky. (h)

  1. Zatím ji držím doma, ale cpe se ven a s nástupem teplých dnů, kdy je neustále otevřeno na terasu, ani neudržím. Ale pokud dokázala přežít celkem bezprizorně dva roky, tak je asi šikovná.

   1. Ja taky možné, že nebude chodit mimo zahradu, z našich deseti koček mimo zahradu chodí naštěstí jen dvě, ostatním zahrada bohatě stačí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN