105×148: Výročí

Momentálně žiju trochu v poklusu, a tak bych to pravděpodobně ani neuvědomila, kdybych v nedávné době nevytahovala z archivu články kvůli webu, který jsem si nadělila pod stromeček. Tohle datum není tak krásně kulaté, jako třeba 1. ledna nebo 1. září, ale ono je vlastně úplně jedno, o jaké datum se jedná, protože udělat výročí umí každé datum, snad úplně od narození.

 

Dnes jsou to přesně dva roky, co na Zvířetníku vyšla první 105 x 148. Na začátku spíš jen hravá záležitost bez velkých ambicí, prostě něco, s čím bychom mohli přejít ze starého Zvířetníku na Náš Zvířetník, něco, co by nebylo dlouhé a v čem by nebyly obrázky, protože tehdy měla Dede v Anglii naprosto zoufalé připojení.

Myslela jsem, že budu psát pár týdnů a pak seriál skončí, ale váš zájem a podpora mi pomáhají každý týden najít téma na další článek. Pravda, někdy se netrefím, jindy to trochu přepísknu, zrovna jako minulý týden s tou zimou, přesto ale doufám, že vás sto pětky stále baví číst stejně, jako mě baví je psát.  A taky doufám, že poznám, až vás to bavit nebude. A kdyby ne, prosím, stačí jen naznačit.

Milí Zvířetníci, tohle skvělé výročí si můžu vychutnat jen díky vám. Jsem vám vděčná za vaši laskavou čtenářskou přízeň a shovívavost. Za pár dnů začne druhé pololetí. Vím, že sem tam do něj projdu s odřenýma ušima, ale budu se snažit, aby to na konci školního roku bylo lepší.

Minimálně o ten sníh a mráz, to fakt už nikdy neudělám.

 

 

Aktualizováno: 18.1.2012 — 20:47

66 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Vavísku nejmilejší, díky za každou stopětku, kterou jsem si mohla přečíst a pomeditovat o životě.
  U mně se trefíš vždy,většinou na takové věci myslím a ty o nich prostě napíšeš a bezvadně.
  Gratuluji k výročí. Na Tvém kouzelném webu jsem taky už byla, jen ten čas je neřád neúprosný.

  Pořád myslím na Veram a na Zanu a všechny marody,kteří to potřebují.
  Vím, že to naše Veram dokáže a vrátí se.
  (h) (h) (h)

 2. Vavísku, moc gratuluji k půvabnému výročí a dvakrát moc za Tvé 105 děkuji. Jsem utahaná jak kotě, nemám na to, psát víc…ale ty přece víš, jak hodně pro mne Tvé 105 znamenají i jak často se v nich nacházím víc, než sama na první přečtení tuším. Děkuju.

 3. Nechápu, kde pořád bereš nápady. A navíc se to báječně čte.
  Milá Vave, přeju ti k tvému výročí nevyčerpatelnou tůň plnou neotřelých nápadů a vůbec :*

 4. Vave, obdivuju vydrz psat tydenni sloupek pri tvem vytizeni. Zrovna jako Dede a jeji BTW a Jirka Svehla kazde utery. Ja mam pro Zviretnik asi 15 napadu, nektere rozepsane, ofotografovane, ale ten dokoncovaci proces…. (whew) Gratuluju k vyroci. Jo a tvoje webovka je moc pekna. A taky se mi libilo Vaskovo zpivani na tvuj text.

  1. Děkuju, Hančo. (inlove) Web je povedený, protože Bedulka je moc šikovná. A Vaškovi to vyřídím, bude rád. (nod) Třeba si někdy zahraje (music) s Chetem, tehdy to nějak nevyšlo.
   A drž se, myslím na Tebe. (y) (h)

 5. To už je dva roky? Ten čas letí, neumíte ho někdo trochu přibrzdit? Vave díky za stopětky, já jen tiše obdivuju, že máš tolik nápadů a dovedeš je tak pěkně předložit. A jak píše Tera: někdy osloví více, jindy méně, ale pokaždé donutí k zamyšlení – to je prostě umění.
  Mám teď pár dní absenci, tak bleskově doháním. V poslední době mě jako spoustu dalších zkolila nějaká viróza a přecházení ji nezahnalo, jak jsem byla vždycky zvyklá. Ani venčení Arinky v tomhle počasí nepřispělo k vyléčení, nedalo se nic dělat, musela jsem zalehnout. A abych pravdu řekla, zatím nic moc, sice už neležím, ale zdravý člověk se cítí jinak. Držím palce Veram a Zaně, moc na ně myslím…
  A Maceška je úžasná, trochu vám ji závidím, ale třeba to doma časem taky prolomím… (wasntme)

 6. Milá Vave, všechno nejlepší k dvouletému výročí (rose1) ! Je příjemné těšit se každý den, jaký článek asi vyjde, a zrovna tak je prima vědět, že pevným bodem zůstává Tvoje čtvrteční stopětka. Tak jen piš, piš, bavíš nás! (h)

  1. Ještě díky za zprávy o našich pacientkách – chválabohu, že jsou nadějné! Myslím na Veram i Zanu a stále (y) !

 7. Vave, k tomuto výročí ti lze jen poslat gratulaci a veliký dík. Tvoje tajné zásoby jsou pro mne nepochopitelné. (rose1) (*) (sun)

 8. Milá Vave,
  jen piš piš piš nebo Tě kousne mi(y)š (chuckle) (chuckle) (chuckle)
  A díky za zprávy o marůdkách (handshake)

 9. JEŠTĚ K MIŘE:
  Zapomněla jsem napsat, že všechny Zvířetníky moc pozdravuje a děkuje za podporu Veram.

 10. OT – ZANA
  Mluvila jsem se Zanou, je jí lépe a směje se, ale dochtoři ji samozřejmě ještě proklepávají a sledují, má nějaké vyšetření 26. ledna a pak se uvidí.
  Moc vás všechny pozdravuje a děkuje za podporu.
  YGO (inlove) , četla jsem jí Tvůj vzkaz a Zana byla moc dojatá.

  1. taky jsem s ní mluvila (nod) – humor ji neopouští, ale už se nudí, z postele se zdvihnout vůbec nesmí, ven moc nevidí… no ještě chvilku to ležení musí vydržet… než vyrazí zas na nějakou tu procházku

 11. Dva roky? Není možná! Ale zrovna nedávno jsem přemýšlela nad obtížností tohoto. Nápady a náměty se v krámku na rohu nekupují, je třeba čekat, až k tobě přistoupí. Ale na tebe, Vave, čekají ve frontě. (wave)

 12. Milá vave, mám jakési matné povědomí o psaní „nekonečných seriálů“ 🙂 , a tak ti moc děkuju za dosavadní stopětky a přeju co nejvíce jiskřivých a úžasných nápadů pro ty budoucí – protože ať už se trefíš do tématu nebo ne, příjemně se čtou a vždycky se nad nimi člověk musí zadumat. I když třeba nakonec jediným výsledkem toho zadumání je zjištění, že právě tohle téma není jeho šálek čaje a tak nějak se mu nechce nic dodávat. Cokoliv pohne mozkovým závitem čtenáře, dobré jest (h)

  1. Milý Terro, nemluv o nekonečných seriálech v domě oběšencově! 😡 Já jsem na svůj na chviličku zapomněla a ono to zatím neuteklo (ani se to nenapsalo) (tmi) 😀

   1. Je to tak, milá Dede – vím to, a stejně mě vždcky znovu překvapí, že se „samo“ nejen nenakope, ale ani nenapíše…

    😀

 13. Milá Vave, děkuju za formát, který dává Zvířetníku další pravidelný lesk (inlove) Ať se ti pořád daří! (f) (sun) (dance)

 14. Vave – díky za stopětky a teda jako vůůůbec nechápu, vůbec nechápu, co máš proti sněhu a mrazu! Růžovou na Tebe (rofl)

 15. OT – VERAM
  Včera jsem písla Miře a mám potěšující zprávy. Veram se drží, intenzivně rehabilituje, na rotopedu naležato denně ujede kilometr na kole!, zkrátka posun vpřed je znát. Má opravdu skvělou péči.
  Jen je potřeba palců, aby se dařilo dál, aby veram mohla udělat ten důležitý „krok“ k dalšímu uzdravování. Pevně věřím, že ho zvládne, je to statečná bojovnice.
  (h) (y) (h)

  1. Jéje – veram jezdí na kole, tak to je dneska ta nejkrásnější zpráva. A ujede celký kilák – dobře vím, jaká je to fuška na rotopedu (s klasickým kolem se to nedá srovnat) a navíc ležíce. Ach veram – včera večer jsem se zase koukala na nebe – byla na něm tisíc a jedna hvězda, tisíc pro všechny a ta jedna pro tebe. Ta jedna tam vždycky je! (*)

   A ještě přidám pár slov pro zanu, již zase vtipně jiskrnou – k večeru jsem šla se psicemi po takové kraťoučké cestičce. A víš co? Tam, kde mizela za obzorem, vycházely tři široké temněčervené pruhy. To ti cesta posílala pozdrav, že čeká, až zase po nějaké půjdeš! (sun)

   1. Milá Ygo, napsalas to oběma naším nemocničním bojovnicím moc krásně – já se přidám, ju? (inlove)
    Holky zlaté, Veram i Zano, hezky se zdravte, ať vás máme zase co nejdřív zpátky! (h) (sun) (h) (sun)

    (Špitnutí obdivu pro Veram – já jsem jen po blbém chcípu, ale na rotoped ještě nesedla. Ale s tvým příkladem před očima se polepším 🙂 )

  2. No to je skvělé, že veram (h) už šlape i na kole! Tak budeme dál myslet a držet palečky a drápky, a sem tam vyprávět pryžovým dinosaurům, že mají „tetě veram“ pomáhat s uzdravováním – na vysvětlenou, dcerenky od veram ty dvě veleještěří postavičky dostaly jako náhodný dárek. Veram nosila po kapsách, zdá se, úžasné věci…

   A abych nezapomněl – zano (h) taky fandíme (y) ,uzdravuj se svižně, ale nic neuspěchej, nepostradatelných jsou plné špitály!

  3. Vave, to je krásná zpráva. Oběma holkám – Veram i Zaně stále držíme palce i tlapky, ať jsou co nejdříve zpět mezi námi

  4. Já to věděla že se veram, která cvičila QiGong, hned tak nevzdá. Mám velkou radost z té zprávy.
   A zanu vytrénovanou chozením taky hned tak něco nesloží.

   Milá veram a milá zano a taky milý Pů držím vám dál palce. Jen tak dál a za chvíli je všechno nejen jak to bylo ale ještě o kousek lepší. (h) (y) (h) (y) (h)

 16. krásný formát, krásná slůvka, krásné nápady. Prostě vavís 😉

  Jsem ráda, že jsi tu zimu trošku popohnala. Právě jsem si odházela tak 5 cenťáčků mokrého těžkého sněhu a hned se mi půjde zkoušet líp (chuckle)

   1. Tady to ráno klouzalo jak na curlingové ploše… Včera přes den jasno a chladno, půl noci jasno (tudíž radiace a mráz), pak ze zatáhlo, oteplilo a začalo do toho mžít. Ráno jsem vylezl, v každé ruce konzervu pro venkovní smečku, a sjel jsem schody na dvůr po podrážkách (ještě že ty schody jsou jen tři). Tiše doufám, že mě při tom nikdo kromě kocourů neviděl -i ta zvěř na mě nevěřícně zírala, co blbnu…

    1. ………iše doufám, že mě při tom nikdo kromě kocourů neviděl -i ta zvěř na mě nevěřícně zírala, co blbnu…………

     Terro – moc se omlouvám, vím,že to v tu chvíli není k smíchu, když si dá člověk taneček (já tuhle taky, neboj), ale když to dobře dopadlo, tak můžu …… (rofl) (rofl) (rofl) , to prostě ta bujná fantazie

     1. PetroK., jen se neomlouvej, když jsem zjistil, že ten rejdovák ustojím a nevysypu dokonce ani konzervy, docela rád bych se při tom byl viděl (rofl)

      1. …že ten rejdovák ustojím………..

       škoda, že se nenašel někdo, kdo by obodoval estetický zážitek 😀

    2. jooo, dneska jsem sel do prace velmi opatrne. U nas na kopecku, kdyz jsem ja sel dolu, byly na chodniku takove krasne podmrzle rozbredle zbytky snehu a prselo. Kraaaaasa.

  1. Ráno jsme také odházeli víc než 5 cenťáků sněhu a teď padá a padá znovu mokrý a těžký s (rain) blééé. Včera alespoň bylo sluníčko (sun) Jak je za kopcem?

 17. No, jsem ráda, žes uznala svou chybu a odvolala sníh a mráz. Ale muselo do toho hned začít pršet? Tedy v přičarovávání počasí máš ještě značné rezervy, fakt. 😉 . Takhle bychom si tedy tu známku z čarování v počasí na konci roku moc nevytáhli, že? (wait)
  Milá Vave, díky za tvá zamyšlení, postřehy, nápady. Tu zimu ti velkoryse odpouštím (inlove) 105 jsou milé a trefit se na 100% nejde (doba plnění plánu na 150% je na štěstí za námi). (h)

  1. Odvolala zimu a mráz…. Obojí přeskočilo moře a usídlilo se u nás za západě. K velkému překvapení domorodců od pondělka, vždy přes noc, sněží. Mokrý, těžký sníh, který během rána roztaje, ale i tak mají řidiči problém. Zimní pneumatiky neznají a tak se mnozí nedostanou do práce. Školní autobusy naštěstí jezdí, k velké nelibosti Juniora. Už se těšil na nějakou tu školní výluku 😀 . Jen Kubíkovi to nevadí. Bude lítat venku v jakémkoliv počasí…. a já s ním

 18. Milá Vave, mooc mám ráda tvoje..jé jak jsou ty čísla..105×148 a děkuji a gratuluji k výročí. Vím, jak slavné „referáty“ vznikly, ale u zrodu na Zvířetníku jsme nebyla. Jsem nicméně fanda a ..víš co, ta zima byla ok, zas to tak zle nedopadlo. Alespoň tady u nás za louží stále žádná moc není. Já o ní také nestojím, tak to je ok.
  Takže těším se na další..ehm, no ta čísla 😀

 19. Milá Vave, gratuluji k výročí. Moc dobře si začátek pamatuji a když pak Marek R. dodal krásné logo – pravidelná 105 byla na světě. A díky za ní. Vím, že není snadné hledat či výmýšlet něco nového „ze života“ (stejně jako BTW u Dede), ale zatím jsi se vždycky trefila. Ať Tě inspirace provází ještě na mnoho dalších 105×148 !!! (wait) (clap)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN