KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (34) Konfigurace

21. 7. 2008 13.40. Nevim, proč se rozčiluje. Až budu chtít, slezu. Zatím nechci. Tak neslezu. Potřebuji v klidu pracovat na seznamu a tady nahoře na olši nehrozí, že bych byl rušen.
 

 

14.45
Moc klidu tady není. Před chvílí dole poskakovala holka. Řekla, že jestli hned neslezu, tak ať si nepřeju ten tanec, až slezu. Odvrknul jsem dolů, že děkuji, ale netančím, snad někdy příště. Holka se spokojila slibem tanečků do budoucna a odešla.

16.00
Není tu vůbec klid!! Teď se sem snažilo vyšplhat Tsunamissy. Všiml jsem si, že není v kondici. Povyskočilo, zadráplo se do kmene. Kymácelo se a pak žuchlo přímo na… na… no na tu kočičí část, co je na druhé straně od hlavy. Dosedlo přímo doprostřed kytky, která je u kmene. Zajímavé. Z celkem vysokého statného trsu je placka. A vím dopředu, co bude z holky, až to uvidí. Solný sloup. Zrovna včera jsem ji slyšel, jak říká Jiřince, že tyhle afrikány jí vyrostly nejlépe. To se ale nemůže divit, že do nich Tsunamissy spadlo. Svůj k svému. Vrána k vráně a kočka do kytek sedá. Nevím, co vyrostlo víc a lépe, jestli kytky nebo Tsunamissy břicho. Vypadá jako koule. S roztaženými tečkami.

16.45
Už jsem tu dlouho. Spis hotov asi z poloviny. Holka hotová úplně. Ze mě. Když ke mně vzhlížela, zablokovala si krční páteř. Jsem polichocen. Vzhlížení mi dělá dobře. Užívám si to. Doprovodné zvuky se snažím neposlouchat. Stejně nevím, jak to myslí, že z toho studování budu akorát tak chytrej, až budu blbej a nerozeznám ani myš od myšáka. Tss. Taky řekla něco, čemu jsem nerozuměl vůbec. Co já mám společného s broukem? V pytlíku? Nemohu mít přehled o kdejaké havěti. Ať mi ho schová, sním si ho později. Při náročné duševní práci jsou proteiny důležité.

 

Práce kvapná není málo platná. zde kvapím velmi hbitě, po nějaké zvláště povedené práci!!

17.30
Rozhodl jsem se, že využiji poznatků jednoho ze svých předchozích spisů. Nazval jsem ho Čas k dílu, čas k jídlu. Jsem ve druhé fázi. Lezu dolů. Z chalupy voní řízky. Lezu velmi hbitě. Rozepsaný spis dokončím zítra. Myslím, že je nemožné napsat za jediné odpoledne tak rozsáhlý spis na téma Kde všude jsem nebyl, co všechno jsem neviděl, co všechno jsem neslyšel, čemu všemu nerozumim a práci všeho druhu taky nevykonávám, protože nejsem padlej. Na hlavu.

22. 7. 2008 14.00
Jsem nadšen. Sleduji holku. Zvažuji sepsání oslavného, pochvalného spisu. Konečně projevila pochopení pro mou tvorbu. Konečně pochopila, že potřebuji prostor. Velké myšlenky se špatně objevují, musí-li být objevitel nasáčkován v mezeře mezi košíkem s cibulí a lahví kečupu. Holka proto vyklízí mou spisovnu v kuchyni. Sleduji ji v poloze ležícího vědce na lavici. Občas pochvalně zamručím. Myslím, že to správně chápe jako povzbuzení. Jenom nevím, proč mi vždycky láskyplně odpoví: „Ty moje chrápadlo.“
14.30
Jsem ještě nadšenější. Jsem překvapen. Holka je mimořádně velkorysá. Vyklízí mi i novou spisovnu. Myslím, že se tam budu vyjímat lépe než ty sklenice a talíře, které holka pokládá na stůl. Stůl už je plný. Teď teprve vidím, kolik krámů utiskovalo mé myšlenky a bránilo mi v rozletu.

15.15
Jsem přímo unesen. Holka je pečlivost sama. Obě spisovny mi vymyla a vydrhla. Přitom pořád kouká na mne. Prý ať mne ani nenapadne vlézt na stůl. Tss. Tss. Proč bych lezl na stůl, když za chvíli už budu moci zalézt do spisovny? Asi nejdřív vyzkouším tu novou.

15.30
A kruci! Kruci!! Holka asi chce zchladit mé vědecké nadšení. Nebo chce, abych měl klimatizovanou spisovnu. Proč by jinak vyklízela a myla ledničku?
 

Komu se nelení, ten se pase v zeleni!

 

15.50
Jsem uražen. Holka mi projevila nedůvěru. Neprávem. Nevim, proč řekla, že než dojde pro vodu na domytí almar, ať mne ani nenapadne lézt na stůl a něco krást. Tss. Tss. Jak mně vůbec může z něčeho takového podezírat??

15.51
To by mne zajímalo, co asi na tom stole všechno je, když tam nemám lézt?

15.52
Nevěděl jsem, že holka umí vytvářet pyramidy. Už to vím. Umí. Zrovna po jedné lezu. Je dost vratká.
Nevadí. Aspoň snáz odházím kvádry, abych našel cestu ke skrytému šunkovému pokladu.

15.54
Jsem nadšen. Jsem pln obdivu. Obdivuji holku. Je úžasně předvídavá. Když šla pro vodu, musela už dopředu vědět, že ji krásně využije na umytí naší prkenné podlahy. Ale úplně předvídavá není. Jinak by vzala vodu do dvou kyblíků. Jeden jí na umytí pěti rozprsknutých vajec, rozkouskované láhve kečupu a půl pytlíku mouky stačit nebude.

Piškot Pišutka v. t.

Aktualizováno: 8.1.2012 — 19:56

88 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. ……..Jeden jí na umytí pěti rozprsknutých vajec, rozkouskované láhve kečupu a půl pytlíku mouky stačit nebude……………

  ááá pan profesor se dal na studium statiky (rofl) (rofl) (rofl)

 2. Trochu OT: Ríša má dneska od rána děsně mazlivou. Lezl po mně, hlavičkou ducal, prostě potřeboval nutně muchlat. Ale celý den polehává, pospává, je posmutnělý a ve stolici jsem objevila čerstvou krev. I zadeček jsem mu utírala vlhkým tamponkem a byl zarůžovělý od krve. Teď už, po očištění, se zdá být zase vše v pořádku. Hovínko se mi zdálo normální, ale ta krev mně zarazila. Melíšek občas míval takový zarůžovělý sliz, ale ne tohle. Trochu mám obavy. Máte někdo s něčím podobným zkušenosti?

  1. Já bych ho zítra vzala k vetovi. Když nic nenajde, tak zaplať pánbůh, klid v duši za to stojí. Držím palce!

   1. Karolino, muj kocour mel krev ve stolici pred nekolika lety, je celkove dost choulostivy na zaludek, ale jine nasledky to nemelo. Nekde jsem cetla, ze to mohou byt i paraziti, ale jestli je pravidelne odcervovan, tak asi ne. Pokud se bude opakovat, asi toho veta, nebo vzit vetovi alespon vzorek?

 3. Velké nedělní gorilčí OT:
  Začínáme videjkama z Cabárcena, na nejnovějším vítr cloumá křovím – a není to vítr, je to Moja, která pokračuje v destrukci výběhu.
  Na předchozím si slečna vyrábí žebříky a pokouší se prchnout oknem, ještě dříve demoluje petlahev s dobrotami a ještě o něco dříve hraje pytlové strašidlo, prokládané dokonalými netopýry. Stačí si vybrat. (Obávám se, že španělští chovatelé nevycházejí z údivu a pro jistotu taky ze střehu. 😉 )

  http://www.facebook.com/pages/Amigos-de-los-Gorilas/138005499631397?ref=ts

   1. Náramná videjka, Bětulásková. Tano se má náramně k světu a Kiburek je už úplně velikej mazák 😉

 4. Tak jsem si konečně přečetla Piškota (inlove) . Věřili byste, že může bejt někdo tak praštěnej a přehlídnout článek a zároveň pod něj psát? :O (fubar)
  Lenčinu zprávu jsem včera postřehla vlevo v posledních příspěvcích… a nic, nedocvaklo. Kdepák 😛
  A jak jsem se pěkně divila, že je v neděli extra článek 😀

  1. Zaní, to je jasný. Tobě určitě chybí vytamín D14 a P.
   D14 – 2 týdny dovolené v terénu
   P – pívo v rozumných dávkách v jakémkoli množství
   (tmi) eeee do hlavy neeee (inlove)

   1. V podstatě máš pravdu 😛 . Tohle období je takový na draka, světlo žádný, lidi nascípaný..
    Na kdy že slibovala Vave to jaro?

  1. Vznáším protest: jak to že je tak málo fotek rybníků?!?! Byl páník nějakej nedbalej, či čo 😛

   1. ano se raději neptej… (tmi) Zase přehlédnul Betí flus na objektivu… Pořízen kdesi u Strážova a donesl si ho až domů… Takže všechny ty krásné rybníky z cesty zpátky vymazal. Až na Vrbáka – tam se to schová v rákosí…

     1. člověče – nehraje… Když si vyhrál s jiskřivou hladinou rybníka, tak ty vlnky ten flus prostě ruší… a ta retuše by byla hodně složitá, to bylo jednodušší vymazat…

      1. Nojo no. Tak se tam vypravíte, až pokvetou pampelišky a bude to nádherně barevné 😉

 5. Zdravím od lehce zasněžených žabek,je tu nedělní klídek, ale brzy bude po něm. Vyrážíme na oslavu k mým rodičům, a psy bereme s sebou. Takže to bude oslava o jedenáci ldech a třech sech- aspoň bude důvod vyhodit děti jednou za čas ven…

 6. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Skoro žádný sníh, slabý mráz (mínus tři) – to je stav na naší zahradě dnes ráno. Slunečnice do všech čtyř krmítek je dosypána…

 7. Piškotku, ty jsi prostě neodolatelnej (inlove) A ty fotky! Jsi frajer a zajímalo by mě, co se vyklube z těch roztaženejch teček (rofl)

 8. OMLOUVÁM SE PIŠKŮTKOVI , ALE MUSÍM TU VEŘEJNĚ VYŘVÁVAT JEDNO ROZRADOSTNĚNÉ OT HLÁSÁNÍ: DNES V 15:33 SE ZE MNE A Z MÉHO JIŘÍHO STALI ŠŤASTNÍ DĚDEK S BÁBOU. ČESKÉM KRUMLOVĚ PŘIŠLA NA SVĚT NAŠE PRVNÍ VNUČKA ADÉLKA, KTERÁ SE JAKO SPRÁVNÁ ŽENSKÁ VELICE DLOUHO ( OD PŮL TŘETRÍ RÁNO ) PŘIPRAVOVALA POPRVÉ VYKOUKNOUT NA TENTO SVĚT. PŘESNÉ MÍRY A VÁHU NEZNÁM, JELIKOŽB OTEC JEŠTĚ NEPOVAŽOVAL ZA NUTNÉ MÍRY UPŘESNIT. VŠE VÍM OD KAMARÁDKY, KTERÉ VĚRKU VEZLA DO PORODNICE. OD NÍ VÍM ČAS NAROZENÍ, ALE NA PŘESNOSTI STÁLE ČEKÁM. NEVADÍ, ŽE NETUŠÍM, KOLIK PŘESNĚ DÍTĚ VÁŽILO A MĚŘILO, STEJNĚ JE OPRO MNE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ TO, ŽE OBĚ NAŠE HOLČIČKY, TEDY MAMINKA VĚRKA I VNUČKA ADÉLKA JSOU NAPROSTO V POŘÁDKU. MÁM TAKOVOU OBROVITÁNSKOU RADOST, ŽE TO ANI VYPOVĚDĚT NEMŮŽU. ZÍTRA VYRÁŽÍM DO PLZNĚ,V PONDĚLÍ JEDU DO KRUMLOVSKÉ PORODNICE, ABYCH SI MOHLA VNUČKU TROŠILŮINKU POMUCHLIT A TAKY SI JI POŘÁDNŠ VYFOTILA. MĚJTE SE TU KRÁSNĚ, MIZÍM NA ZAS DELŠÍ ČAS.

  1. ÚŽAS!GRATULUJU MOC A AŤ MALÉ ADÉLCE, NAŠÍŘ I PO DÉLCE, JEN PRŠÍ ŠTĚSTÍ!

   1. BĚTULÁSKOVO, DÍKY ZA VERŠÍKY A S DOVOLENÍM HO POUŽIJU SAMA PRO NAŠI VĚRKU. ASI DNES NEJSEM SCHOPNA VYMYSLIT COKOLI SOUVISLEJŠÍHO.

  2. MILA LENKO, GRATULUJU !!!!!!! (h) A PREJU ADELCE, AT VYRUSTA DO STESTI, LASKY, MOUDROSTI A KRASY.

  3. (sun) Gratuluji! Ať vám roste hodně do krásy a taky trochu do rozumu (chlapi si napřed všimnou toho prvního 🙂 (sun)

  4. MILÁ LENKO, ZE SRDCE GRATULUJU K VNUČCE ADÉLCE (h) ! HLAVNĚ, ŽE JSOU OBĚ ZDRÁVY A TEBE ČEKAJÍ NÁDHERNÉ BABIČKOVSKÉ ČASY (inlove) TAK TO S JIŘÍM KRÁSNĚ OSLAVTE (party) (dance) (d) (f)

  5. LENKO, MOC TI TU RADOST PŘEJU, HODNĚ ZRAVÍ VŠEM A MALÁ AT JE K TOMU HEZKÁ A HODNÁ (inlove) (h) (f)

  6. GRATULUJI NOVOPEČENÉ BABIČCE KE KRÁSNÉ A ZDRAVÉ VNUČCE A PŘEJI, ABY HOLČIČKA BYLA S MAMINKOU ZDRAVÁ A ŠŤASTNÁ.

  7. To je nádherná novina. Gratuluju mamince i hrdé babí (a pochopitelně i tatínkovi a dědovi 🙂 ) Tak hodně zdraví, štěstí a sluníčka pro malou Adélku (h)

  8. GRATULUJEME!!! (h)

   Míra a váha nejsou podstatné, stejně se to od prvního dne mění, tak co s takovým údajem. 😉 Jediný podstatný údaj je, že jsou Adélka i maminka v pořádku (y)

   1. TOSCO, DÍK ZA UZEMĚNÍ. ASI SE VŠAK OZVALA MÁ URAŽENÁ PÝCHA, ŽE SE OTEC DĚCKA DOSUD JEŠTĚ NEOBTĚŽOVAL A NOVINU O NAROZENÍ DCERY VŮBEC NIJAK SÁM NESDĚLIL, I KDYŽ DÍTĚ JE VÍC JAK 5 HODIN NA SVĚTĚ.

    1. LENKO, TAK SES DOČKALA – VŠECHNO DOBRÉ MIMINKU, RODIČŮM A ŠŤASTNÉ BABIČCE S DĚDOU (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

     1. JENDO, NEBOJ, OTCE VYNECHÁVÁM A JEDU SE HNEDLE ZÍTRA NA VNUČKUN MRKNOUT RADĚJI SAMA. A VĚŘ, ŽE RADĚJI BYCH HO U TĚCH SVÝCH ŽENSKÝCH NEPOTKALA, ABY NEBYL NECHTĚNÝ KONFLIKT ZA JEHO IGNORANCI, OSLAVU PLNĚ CHÁPU A PŘEJU MU JI, ZARYTÉ MLČENÍ A DOSLOVNÉ EMBARGO NA INFORMACE OHLEDNĚ NOVÉHO ČLOVÍČKA UŽ NIKOLI.

      1. Lenko, moc moc gratuluji k vnučce!! Ať roste k radosti vás všech…

       Dovolím si malinkou poznámku – samozřejmě nevím, co je příčinou toho komunikačního ticha mezi tebou a synem, ale…chápu, že tě to mrzí nebo že se zlobíš, ale co tak využít té krásné události – narození jeho dcerky a tvé vnučky – k pokusu o nápravu věcí? Třeba mu místo vynadání radostně pogratulovat…určitě je taky zjihnutej štastnej, tak třeba by se ty vaše radostné pocity setkaly…

    2. Lenko, já Tě nechtěla uzemnit. Mně šlo spíš o to, že je zbytečné si nechat kazit radost tím, že nebyly dodány nějaké údaje. Osobně jsem nikdy nechápala, k čemu jsou údaje jako míra a váha po narození dobré pro rodinu a přátele. Pro mě bylo vždy důležitější, že mimi a máma jsou v pořádku. A pokud vím, zrovna míra (délka) nemá valný smysl ani pro lékaře. Po narození se hlídá váha miminka. Ale je celkem fuk, jestli mimi začíná na 3.25 nebo 3.85 kg.
     Tak nějak mám dojem, že komunikační problém se zetěm není až teď. okud tomu tak je, já bych se přiklonila k tomu, co píše Luci + 2 + 4. Když už to nějak zohlednit, tak využít narození Adélky k tomu, aby se ticho prolomilo. Jsi pravděpodobně starší než Tvůj zeť. Jsi určitě moudřejší. Můžeš si klidně dovolit luxus být nad věcí a nedovolit, aby Ti radost z narození vnučky pokazilo něco takového, jako ticho ze strany otce.
     Ještě mě napadá … když dceru vezla do porodnice kamarádka, tatínek asi v tom okamžiku k dispozici nebyl. Možná ani u porodu nebyl. Kdoví, kdy se tu zprávu dozvěděl on (a od koho). Možná zároveň s tím, že Ty už to víš. Pak nepovažoval za nutné dávat zprávu znovu (svého chlapa si dovedu docela živě představit, že by tak zareagoval) Nevím detaily, nechci ho omlouvat, ale život občas tropí hlouposti skutečné a občas tropí hlouposti lidé, protože některým věcem a situacím přikládají různou váhu – někdo víc, někdo míň.
     RADUJ SE Z ADÉLKY A SDÍLEJ RADOST S TĚMI, KTEŘÍ SE Z JEJÍHO NAROZENÍ RADUJÍ TAKÉ. AŤ JSOU Z RODINY NEBO Z KRUHU PŘÁTEL. JE TO VZÁCNÝ ČAS V ŽIVOTĚ, NEDEJ SI TU RADOST KAZIT NIČÍM A NIKÝM!

     Těším se, až se objevíš se zprávou, že jsi Adélku viděla a chovala a že je ….. prostě nádherná 🙂

  9. GRATULUJU ADÉLCE, MAMINCE I BABIČCE! (h) AŤ JSTE VŠECHNY ZDRAVÉ A VESELÉ A SPOKOJENÉ. (h) (sun) (f)

  10. LENKO PSALA JSEM TI UŽ NA SKYPE – MOOOOOC VELKÁ GRATULACE TOBĚ JAKO BABIČCE A HLAVNĚ ŠŤASTNÉ MAMINCE!
   AŤ SE MALÉ DOBŘE DAŘÍ A AŤ JE ZDRAVÁ A ŠŤASTNÁ. (rose1) (h) (d)

  11. GRATULUJI K ADÉLCE!!!! (h) (h) (h) GRATULUJI PYŠNÉ MAMINCE I BABIČCE. TO JE KRÁSNÁ ZPRÁVA. TAK AŤ HOLČIČKA ROSTE JAKO Z VODY, AŤ JE V ŽIVOTĚ ŠŤASTNÁ.

  12. Milá Lenko, moc gratuluji, vím, žes po vnoučátku dlouho toužila. Tak se Ti to konečně vyplnilo, tak ať vám Adélka dělá samou radost (inlove)

  13. Gratuluji a přeji,aby se malé princezničce tady líbilo a aby dělala všem jen radost. Zdraví a lásku všem vám.

  14. LENKO, BLAHOPŘEJU VŠEM ZŮĆASTNĚNÝM A ADÉLCE AŤ SE U NÁS NA SVĚTĚ LÍBÍ. (h)

  15. MILÁ LENKO,
   MOC GRATULUJI (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) K VNUČCE ADÉLCE. UŽÍVEJ BABIČKOVSKÝCH RADOSTÍ A UKAŽ BRZY FOTO MALÉ KRASAVICE

  16. Milá Lenko, sice pozdě, ale o to mohutněji gratuluji k vnučce Adelce. Vím, jak jsi byla na vnoučátko natěšená a tak jsem tolik ráda, že je malá na světě a obě tvé holky jsou zdravé a v pořádku. Gratuluji !!!! (party) (h)

 9. Piškotku, Tebe jsem potřebovala jak prasátko drbání pro hmlistou sobotu. Muck! :*
  O vánočním hlídání jsem podezírala spřátelenou kočku z cukrovky a vono jo. Po děsných peripetiích (v domě kočky tři, každá dlabe jiné a jindy, venku dojížděcí kocour v důkladně obouděné boudě) a několika mých skromných radách (např. zakoupit automatické krmítko) se situace ustálila, kočka Myš překonala krizové dny a dokonce jí byly sníženy píchací jednotky. Což nic nemění na tom, že zejtra jedu prvně píchat, tak mi držte palce, ať se netrefím do vlastního palce, páč jsem eště v životě do nikoho nic nepíchala… (sweat)

 10. dneska Betu přetrhnu. A pomluvím ji (devil) : Výlet kolem hradčanských rybníků. Občas slůňo, většinou mraky. Lesy borové, smrkové, modřínové, jeden jedlový, dubiny, bučiny a březový háj… fakt velmi různorodé lesy kolem cest. Většinou rovina – hodně rybníků, pískovcových skal, měkko pod tlapátky, kafe a sváča v ruksáčku… pohodička pohoda. Asi 20 kiláků – standardní víkendový výlet. Beta celou dobu na volno. My se kochali výhledy na Ralsko a Bezděz, Beta čmuchala a čenichala neboť bylo přezvěříno. První jelen pohoda, stádečko srnčího pohoda, labuť pravda vyplašila stejně jako kačeny… ale jinak vzorná psice. Srnce vyhnala – a kousek hnala – ale na první houknutí to standardně otočila k nám. Nepotkali jsme ani človíčka – jen jedno auto. Lesáci u nás přibrzdili… trošku jsem se lekal, že jim vadí Kosatka na volno – ale jen se poptali, jestli je naše auto to odložené vedle na pasece… neee – zdvořile se omluvili a jeli dál.
  Byla jsem tak pyšná (i před lesáky vzorně na zavolání zastavila, nechala se přidržet a já ji hned zase pustila…) až si to zkazila. Na konci výletu, kousek od Hradčan zdvihla stádo jelenů a přestože se opravdu celý výlet nezastavila a byla velmi akční, tak traskem vyrazila. A nenechala se odvolat (poprvé v životě – důra jedna stará) – zmizela za nima v lese… No netrvalo to ani minutku, když s rypákem u země se vracela přesně po své stopě – nás si vůbec nevšímala – jela jak cvičený stopař…
  Vynadala jsem jí, co víc… dál šla na volno… Ale naštvala mě děsně (bat)
  Fotky budou… tedy jelenů nee

  1. A že jsme se nepotkali? Místo učení jsem vzala holky a taky jsme couraly kolem rybníků. Co taky jinýho, že jo, bylo hezky, tak co bych čučela do skript a zákonů. Ale blíží se plíživě, zkoušky jedny, celkem čtyři, od úterý do pátku.

   1. šli jsme modrou naučnou stezku – z Hradčan kolem rybníků a Malé a Velké Bukové. Byli jsme tam před devátou a odjížděli jsme v jednu… Ale až na ty lesáky jsem opravdu neviděli človíčka…

  2. Ale Xerxová nejanči – jak často se jí podaří zvednout jeleny??? Srny jsou na každém rohu, ale jeleni, to je jiná (chuckle) A když byla za minutku zpátky tak je vlastně úplná vzorňucha (wasntme)

   Popravdě nevím, jak dlouho mi vydrží vzorná Berry, pokušení je mocné a je zcela jisté, že jednou se jí nedořvu… Což však neznamená, že se vzdávám předem 😛

   1. jelena i laň už potkala v Jizerkách a vcelkusklííídek – poslechla. Takže zase taková novinka to není… a pachově si je včera užívala celý výlet – opravdu velmi hustě zazvěřeno… No doufám, že to byla výjimka (wave)

   1. spousta kačen, potápek a labutí. A spousta rákosí, které vítr „česal“ do stejného směru. Bylo fajn.
    A nové botky mi dělaly radost

  3. Uff, Xerxová, tohle znám od všech tří knírajd, postupně a při čtení Tvého diskuzního příspěvku, se mi opět sevřelo kolem žaludku, jenom při představě toho, když pes utrpí hluchotu a slepotu a mizí po stopě, nebo za zrcátky v lese. Ale věřím, že to není Betčina parketa, ale je od toho povalování se štěňaty u radiátoru dost odpočatá, takže musela upustit páru.

   1. no právě mě docela vyděsilo, že zdrhla až na konci výletu… Kdyby hned za tím prvním jelenem… tak bych to třeba chápala. Ale ona se asi 18 kiláků fakt nezastavila, pořád lítala a hrála si v terénu na Indiány a stejně zdrhne… Fyzička jí fakt nechybí – docela je stíhala :O
    Naštěstí se vrátila brzy

  4. Xerxová, já vím, že se lesní zvířátka honit nemaj, a vždycky jsem v tom našim zlatým čubkám bránila, ony to respektovay vždycky až tak po několika více sekundách, nikdy jsem je nedokázala otočit na místě, aby se vrátily.
   O Silvestru jsem byli u známých, došli jsme na procházku do lesa, a tam si z nás a z našich 4 goldenů dělaly srny takovou legraci, že jsem nakonec mojí Eldinku (10 let) z jejich sledování neodpískávala (věděla jsem, že jí to dlouho nevydrží), ale pro drzé a vyzývavé chování srnčí zvěře jsem jí to v jejím věku i přála – konečně si mohla v rámci svých schopností prohnat srnčí – ony se fakt ty srny mrchy chovaly velmi bídňácky – opakovaně před těmi psy vylezly a lehce poodběhly, jak kdyby je provokovaly…. Omlouvám se těm, které to pohorší jako nevhodné chování vůdce. 😛

   1. hlavně zvěř letos v zimě nemá problémy s kondicí – zatím je tráva zelená, sníh žádný a tak jsou kopytnatci tlustí a spokojení. Takže mi to taky až tak nevadilo… Ale jde mi o princip, že se zvěř prostě honit NESMÍÍÍÍ

  5. Xerxova, a to jsee dnes myslela na Betu, jak se holka dogi ve svem zivote ma. Sla jsem na prochazku do parku, kde maji dva vybehy pro psy..jeden pro male a druhy pro velke. Na Manhattanu totiz psi nemohou byt na volno, dokonce v Centralnim parku se to smi jen do 9 rano !, pak slus, jen na voditku. Takze v tomto parku jsou dva vybehy, zvici hriste pro deti a ja tam prilezitostne cumim na pejsky, jako v zoo. Ono to spise pripomina opravdu detske hriste s evsim vsudy. Dnes ve vybehu pro „velke“ byly dve krasne dogy, jedna opravddu velika,cerna, druha trochu mensi, strakata ( ale take obrik). Pobihaly s pejsky, ta velka naslapavala trochu jako kladrubak (asi se bala nekoho zaslapnout)a ja jsem si vzpomnela na Betku a rikala jsem si, jak se propana mohou ty dogy na tom prostoru probehnout a jak se Betka ma..tak ji nezazlivejte ty srnce nebo co to bylo, co by za to manhattanske dogy daly. (inlove)

   1. no – spousta starších dog by raději absolvovala kratičký výlet do parku než trysk lesem… Ony bývají dost klidné… to jen Kosatka dravá si stále vyřvává dlouhé procházky a udržuje nám kondičku (chuckle)
    Ale souhlas – asi by jí stejně záviděli tu možnost svobodného lítání a nerušeného čenichání…
    Jen ty jeleny měla vynechat…

    1. Holt potřebuje prohnat něco úměrného své velikosti- mým strakaticím stačí zajíc. A pokud je nestopnu dřív, než vyrazí, tak taky musím chvíli řvát, protože jim to dojde až po pár vteřinách trysku, kdy pochopí, že toho zajíce nedohoní. Případně srnce. Prostě to, co před nimi běží. Ovšem toto se týká pole. Jelikož místní lesíčky jsou bažantnice, vědí, že tam nesmí, i kdyby tam zajíc stál na hlavě.

 11. Pišutku, ad rána vím, že jsi tu a od rána si to čtení šetřím. Teď jsem si sedla ke kafi a tvoje povídání si dám jako veeelmi skvělý zákusek. 😉 MŇAM Kam nechodí Piškot, tam chodí Cimický (sun)

 12. Piškotku,holka má pro tebe slabost, to se hned vidí, když nadává tak láskyplně. (h) (rofl)
  Taky se usmívám,hned mám lepší náladu. Díky ! (h) Jinak máš profesore pravdu, se shora je všechno zajímavější. (chuckle)

  Čita a Mia (cat) (cat) už Áju II. (dog) poučily, kde je její místo ve smečce,dostala mírně nafackováno ale tak nějak nevýhružně, jen proforma. 🙂
  Ája asi viděla poprvé sníh, řádila jak divá. Vzali jsme tenisák a jak zapadl do sněhu, Ája položila hlavu na zem a vysmejčila celou plochu dopadu, až ho našla. Hotová sněhová fréza. 🙂

 13. Pan profesor potěší vždycky.
  U žabek svítí sluníčko (sun) , ráno bylo lehce pocukrováno, ale už je to skoro pryč. Ale fučí děsně 🙁
  Zvěř s eproběhla venku a tváří se, že vítr, co obrací uši i stojícím kavalírům, je teda ble.

 14. Možná by měl pan profesor Piškot Pišutka zvážit nové téma vědecké práce s názvem „Proč se Vave hned po prvních přečtených slovech Mňoutobiografie pana Profesora roztáhne úsměv kolem celé hlavy a setrvá tam celý den“.
  Luci (inlove) , děkuju Ti za bezvadné ráno (sun) a přeju všem krásný den! (h)

 15. Eh, omlouvám se za překvapivě dvoučlánkové vydání – pana profesora jsem posunula kvůli nečekanému novoročnímu povídání jeho paničky a zapomněla na to. No a pak jsem dala nepohádku. Tak prosím čtěte pilně na obou stranách (inlove)

 16. hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Zápisky pana profesora potěší, ať je vedro nebo mráz (nod) Tady troška sněhu, troška mrazu… bude troška výletu

  1. Tak tak. A náš Čertík si dnes ode mne poprvé nechal podrbat cejšku. Nejprve lehl jen na bůček, ale pak hodil záda, ohnul přední tlapky a jen tiše a spokojeně vrněl. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN