105×148: Už aby přišla zima

Název dnešní sto pětky jistě zarazí každého, kdo zná můj názor na zimní počasí. Zcela jistě mě nikdo nemůže podezírat z toho, že toužím po záplavách sněhu, třeskutých mrazech s ledovkou a následných čvachtanicích.

 

Jsem s průběhem letošní zimy navýsost spokojená, pořád je pro mě lepší omývat denně z Anky bláto, které na sebe nalepila na rozměklých cestičkách, než nemoci těmi cestami chodit vůbec, protože se na nich týdny drží ledovka taková, že nepomohou ani nesmeky.

Jenže! I když se mi letošní zima jako roční období tuze líbí, pořád mám takový nepříjemný pocit, že by přece jen mohla, či dokonce měla přijít zima, tedy fujavice, sníh, mráz a klouzavé chodníky. A tak si říkám, jako u všeho nepříjemného, co mě čeká, když už to má přijít, tak ať to přijde co nejdřív, ať to mám za sebou, ať mě to nestraší v představách.

Protože právě v představách často bývají nepříjemné věci mnohem horší než ve skutečnosti. A často se také odehrají mnohem rychleji, než v naší fantazii, kdy třeba člověk několik nocí opakovaně vchází do ordinace zubaře, s oroseným čelem se plíží k zubařskému křeslu, s děsem v očích se do něj ukládá, otvírá ústa… Zatímco ve skutečnosti vejde jen jednou, oroseně ulehne, otevře ústa a šup! Ta potvora je venku.

Au! Promiňte, uznávám svou chybu, nezvolila jsem ten nejšťastnější příklad, ale zas je to něco, co si téměř každý dovede dost dobře představit. A i když někdy je to „ono“, čím občas musíme nevyhnutelně projít, dosti nepříjemné, drsné a zlé, často je to jediná cesta k tomu, aby bylo opravdu líp.

Třeba jako že nejdřív musí přijít zima, aby mohlo nastat jaro.

 

 

 

Aktualizováno: 11.1.2012 — 13:26

122 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. „A i když někdy je to „ono“, čím občas musíme nevyhnutelně projít, dosti nepříjemné, drsné a zlé, často je to jediná cesta k tomu, aby bylo opravdu líp.“ Tak to mi tahne hlavou poslednich par dnu. Lidi, jak ja jsem na tu Duke University nechtela jet – i kdyz jsem si toho neurochirurga nasla a vydupala si u mistnich doktoru, at mi to tam domluvi ted fcil. Ale kdyz mne ten profesor vzal okamzite, tak jsem znejistela. A celou cestu tam (4 a pul hodiny) jsem si sumirovala v hlave jak bych se z potencialni operace vymluvila nebo to odlozila na nekdy jindy. Nastesti mi to vylozil nad rentgenama a MRI tak jasne, ze jenom debil by odporoval. A prisel na mne z toho klid.

  1. Hani, to je dobře. Rozhodnutí učiněno, nastává vyřešení věci a klid pro dušičku. Určo to dopadne dobře !!! (h)

  2. Hanko, teď už se tím rozhodováním nemusíš stresovat, jestli a co když… už je to zařízený a ty si dávej na hromádku župan, zubní kartáček a něco na čtení.
   Uvidíš, bude to dobrý (y) (h)

 2. Já vím, že článek je o strachu, ale přece jen k počasí. Beru COKOLIV, když to nebude bahno. Slibuju, že budu bez reptání odhazovat sníh a jen maličko nadávat, až budu dobývat auto z ledové koule.
  U nás byl dnes pátek třináctého. Pan šéf našel ráno auto na špalkách – kola pryč. A ráno se něco splašilo v teplárně a ve dvou domech popraskaly radiátory v horních patrech. A víte co? Paní, jejíž byt to hodně postihlo nám řekla, že je dobře, že to nebylo před vánocema.

 3. Uch, Vave, poněkud ses mi trefila do bolavý húúúúústy 😛 . Po loňský zkušenosti jsem šla na extrakci druhý osmičky málem s písní na rtech… no tak… úplně trylkovat jsem netrylkovala, ale říkala jsem si, že to budu mít za sebou a bude pokoj.
  Eee, ještě není (envy) .
  No ale jako princip to chápu, no (think)

  1. Když jsem to psala, hodně jsem myslela na Tebe, milá Zano (inlove) , že někdy je všechno trochu dost jinak. 🙁
   Ale snad už se to bude lepšit a lepšit a lepšit.

 4. OT – eventuálně oslavencům:

  Byli jsme oblečeni a připraveni odejít na Silvestrovskou party. Rozsvítili jsme noční světlo, zapnuli telefonní záznamník, zakryli klec s andulkou a vyhnali kočku na dvůr. Zavolali jsme do taxislužby a objednali taxíka. Taxík přijel a my jsme vyšli z domu předními dveřmi. Když jsme vycházeli, kočka, kterou jsme vyhnali na dvůr, proklouzla pod našima nohama zpět do domu. Nechtěli jsme, aby zůstala uvnitř domu, protože se vždy, když je tam sama, snaží sežrat andulku. Manželka si šla sednout do taxíku, zatímco já jsem se vrátil dovnitř, abych vyhnal kočku z domu. Kočka mi ale vyběhla do patra a já jsem běžel za ní. Manželka, která zatím čekala v taxíku, nechtěla, aby taxikář věděl, že dům bude celou noc prázdný. Takže sdělila taxikáři že se hned vrátím, že jsem jenom šel dát dobrou noc své matce. Po pár minutách jsem si sedl do taxíku vedle manželky.
  ‚Lituji, že mi to trvalo tak dlouho,‘ řekl jsem, když jsme se rozjížděli. ‚Ta kráva pitomá se schovávala pod postelí. Musel jsem ji šťouchat ramínkem do zadku, abych ji dostal ven! Snažila se mi utéct, tak jsem ji chytil pod krkem. Pak jsem ji musel zabalit do deky, aby mě nepoškrábala. Povedlo se ale! Odtáhl jsem ji po schodech dolů a vyhodil na dvorek! Doufám, že se zase nevysere do zeleninového záhonu! ‚

 5. Milý Ejško (h) a milý wwww h) , přeju vám oběma k narozeninám hodně zdraví a radosti ze života a pohody a vůbec, jen všechno to nejlepší. 🙂 (f) (h) (sun) (music)

 6. Dobrý večer. 🙂 Děkuju vám za milé komentáře (f) a omlouvám se, že jsem ráno byla za ňoumu; nechápu, proč mě počítač v práci nepoznal. 8-|

  O zimu opravdu nestojím – v posledních čtyřech letech jí bylo víc než dost, zimomilové si mohli užít do zásoby (wasntme) , ale když už by měla přijít, tak ať je to rychle za mnou. 🙂
  Jak jsem teď poslouchala předpověď, tak prej jo, žádosti se vyhovuje, bude teď zima asi týden a zase se bude oteplovat. (chuckle) To je príma, že bude příští týden zima, protože pak by mohlo skoro už přijít to jaro. 🙂 (f) (sun)

  1. Hmm, a zítra prý náledí. No, aspoň se nebudeme muset dlouho těšit 😉 Jenom jestli jsi to Vave nepřivolala
   🙁

   1. My teď přijeli z Žitavy – tam bývá vždy výrazně tepleji – ale dneska bylo 7 stupňů tam i v Liberci – cestou tam i zpátky. Prostě setrvalý stav (nebo zaseklý teploměr (chuckle) ) Zatím to vypadá zcela jarně – ale prý se ráno budeme divit… (wasntme)

    1. Asi se opravdu budeme divit. Byl neuvěřitelně krvavý západ slunce a teď se tam zvedá veliký vítr.

     1. tedy je stále teplo, moc nefučí, ale dost (rain) Jdu se pokusit vyhnat Betku na zahradu. Odpoledne byla na procházce jak bahňák, a od té doby nechce ani na krok. Že prý čurat se nemusí… tak jdu bojovat, neboť nejdéle v půl deváté Betuše odchází směr ložnice (rofl) , tak už má nejvyšší čas jít naposledy ven (wave)

       1. obávám se, že v noci půjdeme ven… protože se rychle vyčurala a zdrhla zpátky domů. Že tam nebude.
        A jestli všechna ta voda do rána zmrzne :O tak to bude veselý (dance)

        1. Kde pořád berete, že bude zítra mrznout? U nás je 5 stupňů, předpověď říká na noc dva stupně (dobrá, možná při zemi možná trošku přimrzne), ale jinak je první mráz hlášený na pátek večer. I já chci cokoliv než bahno, ale myslím, že do soboty to nebude (shake)

 7. Tak u nás je všechno v pořádku – sice je od včerejška odměk, ale sníh ještě leží, tudíž pod ním bude správně zamrznuto a přírodu z jejího ozdravného odpočinku ty dva teplejší dny nevyruší. Stejně se má zase ochladit a nasněžit.
  Mně osobné spíš chybí to správné přechodové období – jaro a podzim jsou jen velmi krátké a hlavně jaro s pomalým oteplováním a roztáváním hodně přírodě chybí. Třeba v okolních lesích je v poslednícg letech nevídané sucho, přestože je v zimě snéhu dost.
  Co se týká toho nepříjemného – snažím se mít to za sebou co nejdříve, takže vše spíš urychluji. Nerada totiž na nepříjemnosti čekám a ještě neraději myslím.

  1. Máš pravdu, poslední dobou bývá jaro jednou ve středu odpoledne od dvou do pěti. A pak to plynule přejde do třeskutého léta. 😉 A já myslela, že se to děje jen u nás v nížině. Velice zdravím 🙂

   1. Tohle mne štvalo tady ve Švédsku a nemohla jsem si na to zvyknout a taky že nikdy nezvykla. Jaro jeden den a pak kvete všechno najednou jakoby ve spěchu a stresu. No a tak teď kulím oči že bych si doma v Čechách nepolepšila, že se po Švédsku opičíte. (chuckle)

    Jinak abyste byli v obraze tak po pondělním sněhovém cosi co přešlo ihned v déšť který se nám tu uvelebil a prší a prší a nadále prší. A to je právě ten chlad co leze přes a pod oblečení až na kůži a ani sto svetrů tomu nemůže zabránit.
    Není to náhodou ten předvídaný konec světa? Tahle situace vyvolává moje silné podezření že to konec je.
    Když je mi takováhle zima je to jako bych umřela. Prostě přestanu existovat, zůstanu zmražená uprostřed pohybu a čekám že snad někdy rozmrznu. Ale čím dál tím víc pochybuji o tom že se tak opravdu stane. Mráz unesu, déšť nikoliv. A stále mi vyvstává na mysli ta povídka Roalda Dahla. Pro mne je to příšerný horror a teď mi připadá že se z horroru stala skutečnost. |-( (devil) Já bych měla k sakru za něco děkovat a ne si tu naříkat. Ale za co? Co dobrého se skrývá za propršenými dny, týdny a měsíci. No dobře tak já si počkám co se z toho vyklube. 😉

 8. Ne. NE. Tentokrát nesouhlasím. Nechci led a fujavici, loni to stačilo na několik zim. Průměrně je to tedy akorát.
  A co se týká klíšťat a jiných breberek – prý snesou mráz až do (třeba) -40. Tak co! V Anglii mají takovéhle zimy a mají víc hmyzáků?

  1. Nejvic klistat, co jsem kdy videla, bylo za historicky nejchladnejsiho dne v J. Karoline za ;poslednich tak 15 let (+/-). Byla slunecna nedele, ale teploty byly tak minus 15 Celsia. Vyjeli jsme do Congaree baziny, obleceni v tom, co normalne drzime na pude pro pripad, ze pojedem v zime do CR. Meli jsme s sebou Grizzlinku. Chteli jsme videt bazinu zmrzlou. Cestou jsme si nekde sedli na kladu v hluboke trave. Mela jsem bledemodre dziny. A naraz jsem vypadala jak makova houska. Stovky klistat. Meli jsme je i ve vlasech. Grizzly chlupatice byla obsypana. Kamarad, co je biolog na ministerstvu prirodnich zdroju,nam rekl, ze v extremnich situacich (jako ten mraz), se ta klistata muzou probudit a byt aktivni.

  2. V Anglii, jak kde, klíšťata jsou ve Skotsku, tchýně jich vždycky dost nasbírá, má bohužel „dobrou“ krev. A na Severu je obecně dost zima…ovšem mírná zima je následovaná mírným jarem a nic moc létem…takže Anglii prosím do našich končin netahat 😉 už jenom kvůli tomu dešti!!!

  3. Dalmi, na tebe jsem čekala, abych podpořila hnutí a nezimovou zimu. Já proti ní nic nemám, když si vládne sníh na horách, ale mně nechybí. Když si vzpomenu na ta kvanta sněhu loni a předloni… NE nechybí mi snížek.

  1. Když už jsem přišla až fčil, připojím se gratulačně sem.
   Ejško, všechno nejlepší, (rose1) (sun) (^) (d)
   WWW, všechno nejlepší, (rose1) (sun) (^) (d)

   1. Jemine, milá Ejško, milý WWW – hodně všeho pěknýho a jen maloučko ošklivýho – jen tolik, aby byl vidět ten blahobyt 😉 (inlove) (d)

  2. Taky vsechno dobre preju Ejsko.
   WWW, doufam, ze se ti v mestecku, kam jsi se vratil, dari dobre.
   Za treti, taky ma narozeniny muj otec. Ale ten uz je slavi nekde nad mrakama nebo kde.

  3. Nakoukla jsem teprve teď a k přání se moc ráda připojím. Všecko nej nej nej oběma oslavencům!

  4. Ejšce jsem už přála, tak teď WWW. Milý WWW, já moc doufám, že jsi jen za „bukem“ U kance na pivu. Tak až nakoukneš:
   Všechno nejlepší a splnění tří tajných přání 😉 (^) (d) a pochopitelně taky (beer) (sun) (inlove)

 9. To já jsem asi jeden z mála zimomilů. Sníh je bájo, a klídně ať vydrží až do března, pokud ho během dvou dnů rozpustí jarní sluníčko, aby ty čvachty nebyly. Nebo nemusí být, ale hlavně at‘ je pár týdnů zima až praští, aby chcíply bacily, klíšťata a podobná hnusobná havět‘.
  A čaj chutná taky líp, když jeden vymrzne na procházce. 🙂

 10. Jj, je to tak, zima zatím není, možná přijde ta hromniční, té se prý v dřívějších dobách báli nejvíc cikáni. Říkávla to babička a ta měla vždycky pravdu.
  Ále zase lepší takvý počasí,jak žádný. (rofl)

  1. A nevíš proč? Proč se báli nejvíc tý hromničný? Fakt by mě to zajímalo. Pokud kočovali, mráz jako mráz, je jedno kdy, ne?

   1. možná už míň zásob ?? Jablka mi taky začala teď už odcházet – a to mám slušný sklep (ale neměla jsem zimní)… I zvěř je vyhublejší… tak se i hůř pytlačilo a s horším výsledkem…

    1. Je vidět, že´s prakticky uvažující žena. Dík.
     Jasně, zvěř vychrtlá a slepice asi taky moc nevylejzaly.

 11. Tak ja prosim hlasim, ze v Londyne je +12 a kvetou zlute krokusy, na zahrade mi lezou narcisy, tulipany a hyacinty. Videla jsem taky kvest tresne. V lednu! (shake)

  1. No prosím, a mně nevykvetla ani ve váze. Třešeň barborkoidní 😉 Asi se nebudu vdávat. (dance) Zdravím na Ostrov 🙂 Tady bylo dnes jen +5

  2. ale jehnědy jsem kvíst viděla tímhle vlastním vokem (teda oběma, aby zase nevznikly úvahy, jestli jsem Žižka nebo co (chuckle) )

 12. Jinak pokud jde o zimu nezimu, tak samozřejmě můžeme reptat nebo se radovat, ale to je asi tak všechno 😛 Příroda jede podle svého a z opravdu dlouhodobého hlediska tento výkyv nejspíš nebude nijak výjimečný, takže to člověk musí brát, jak to přijde. Jenže to reptání člověku aspoň na chvíli pomůže cítit se líp 😉
  Jinak pravda, že strach z obávané událostí bývá horší, než událost sama, je pravda pravdoucí a právě proto je lepší obávané věci neodkládat. Člověk se potom přece jen bojí kratší dobu (inlove)

  1. My oba zimu absolutně nemusíme, takže současné počasí v Praze a okolí nám nijak nevadí. A kdo chce sníh, led a mráz, může vyrazit na hory. Matka příroda prostě a elegantně vyřešila letitý spor mezi milovníky a nepřáteli zimního období, čili vyhověla všem najednou. Chceš teplo a čisté ulice? Odstěhuj se do nížiny. Chceš klasickou zimu? Vyjeď do hor. Až tě přestane bavit házet sníh a rozmrazovat auto, můžeš se do nížiny kdykoli vrátit. Co si přát víc?

    1. Příroda se s tím umí vypořádat sama, to nám budou vadit přemnožená klíšťata, hlodavci, málo vody moc vody…..

     1. I příroda se potřebuje vyspat..a přemnožení jí také neprospívá….víš jak jí ty nožičky těch parazitů (šiš – nemám na mysli lidi)budou šimrat? 😀

      1. Já nevím. nejsem znalec, použiju selský rozum – v subtropech příroda neodpočívá a jaká je! Jak prospívá přírodě námraza na stromech, která je láme? Jak se má zvěř, když je všechno pod sněhem?

       1. příroda by si zvykla – ale ne skokem. Tady nemáme ptáky klubáky, kteří by vyčistili kožíšek srnčí zvěři… Spousta našich stromů potřebuje občas olámat, aby lépe rostly (třeba jírovci to prý potřebují) – Naše stromy a řada zvířat jsou zvyklé na zimní klííídek – mají zcela jiný režim, než v tropech či subtropech.
        Takže bychom se s řadou kytek, hmyzáků či ptáků museli rozloučit … ale jiné druhy by dorazily.

        1. Jasně. Trochu by se to pozměnilo. Ale na to jedna teplá zima nestačí, takže se nic neděje.
         Vzpomněla jsem si na něco, hledala a našla. Nejde sem vložit fotka, ale mám obrázek kvetoucího keře s datem 22. ledna 2007. Takže bylo taky teplo.

         1. jojo – zima 2006-7 byla taky teplá. Stačí nalistovat Betky deníček 🙂 Ale přesto napadnul sníh na přelomu října a listopadu, pak kolem vánoc a pak na konci ledna… Ale letos fakt u nás „skoro na horách“ zatím nic… Ale počítám, že zítra budu mluvit jinak…

          1. U nás byly v sobotu hory sněhu. Asi 30 cm čerstvého. Sníh padal už několikrát. A předtím pěkně mrzlo – někdy v listopadu.
           Kdyby to pomohlo k teplejším zimám, budu chovat ptáky klubáky a napletu jim kabátky. Ale nezapomeń, že já jsem velmi, velmi zaujatá proti zimě. Zřejmě proto, že bydlím v nejstudenějším místě 😉

       2. Dalmi, ono i v (skoro) subtropech se stromy lamou. Prave asi kvuli tomu, ze je tady spousta stromu, kterym listi nikdy neopada. Takze kdyz se ochladi a prsi, tak pada zmrzly dest. A ten vytvori ledove obaly na kazdem listku – jak kdyby prosel Mrazik. A ta vaha je tak velika, ze pak kusy virzinskych dubu, jiznich magnolii a jinych odpadavaji naveliko. Naposledy, asi pred tremi roky, jsme byli bez elektriky 3 dny.

        1. včera něco říkali v bedně, že před asi dvaceti lety bylo touhle dobou +17. Ono se to prostě občas stane…

    2. Přírodě jsme dokonale u zadku, i když někteří jedinci se pokoušejí ,,zviditelnit“ za každou cenu, viz kácení deštných lesů a t. d.

 13. můj vztah k zimě je zřejmě podobný tomu Vavímu – taky se mi letošní počasí líbí, neb zima (ne jako roční období, ale chlad) mi dělá vyloženě fyzicky zle… zima by snad mohla být, kdybych po tu dobu měla zajištěno (zásoby apod.), že vůbec nebudu muset vystrčit paty z bytu – když už teda nemůžu spát, jak by bylo mou přirozeností (hug) 😛

  ale asi to z hlediska přírody není moc dobře… prý ale mrazy teď brzy mají přijít – ovšem co to udělá s už nakvetlou a napučenou přírodou… je to nějaký blázinec

 14. OT: teď mi volal soused z chalupy, až mi zatrnulo, jestli někde nespadl nějaký strom nebo se něco nestalo.
  Tak nestalo, jen potřeboval souhlas k upevnění své reklamy na můj strom.
  Ale přitom mi sdělil, že je tam téměř metr sněhu, který napadl během 3 dnů. Prý už nikdo z nich nemůže lopatu ani vidět, sníh je mokrý a hnusný, obec na to kašle a situace na té naší pidisilničce prý je neúnosná.
  A to jsme nějakých 750-800 m vysoko.
  Tak tohle bych teda taky nemusela!

  1. U nás na chatě ,,udržuje“ obec cesty v zimě takovým způsobem, že tam raději nejezdíme. Ale vybírat úplatky ,,na rozvoj infrastruktury“, když se někdo chce připojit na obecní vodovd, nebo kanalizaci či plyn, umějí jedna radost! (A blbí ovčané jim platí, ač je to protizákonné). :@

   1. Pane Karkonoši, vy ste fakt tááák chytréé. Proč si na tu blbou obec nesednete sááám. To by bylo teda terno ! Nebuďte ovčan,je to Vaše volba. (inlove)

    1. Jojo Krakonoš zase nezklamal!
     U nás je to tak: obec Horní Maršov je udržovaná tam, kde bydlí trvale žijící, čili obec samotná. Nahoru do kopců, kde jsou převážně chalupáři, už tolik energie na údržbu silnice nevydává. Nechává to na místních, kteří se tam vyskytují, takže se silnička udržuje všelijak – traktorem, svépomocným čištěním…… Ale protože jsou tam vleky, na které jezdí poměrně dost lidí a je tam také spousta penzionů, které je nutno zásobovat a jezdí k nim i autobusy, vždycky se nějaký ten dobrovolník najde, který pomůže. Akorát v té spoustě sněhu je občas silnička jednosměrná po hodinách a někdy to bývá docela vzrůšo. Kromě toho takový Holanďan, který jede prvně na hory, nemá řetězy ani lopatu a nulové zkušenosti, v autě sedí v dřevákách a neví, kam vlastně jede, tak to je adrenalínový zážitek na dlouhou dobu ho potkat!

     1. Si mě rozesmála, Karolíno! Představa Holanďana, an si v Maršově vyklepává sníh z dřeváků a pýtá si lopatu je pod stůl smetající. 😀

      1. Milá Abyt. Zažila jsem to na vlastní kůži.
       Jela jsem dolů do vsi. Před posledním táhlým kopcem se nahoru hrabaly 2 mercedesy kombi, poslední modely. Oba stejné, značka se lišila o 1 číslici. Firemní holandské meďáky a v nich rodinky: tatínek, maminka a 2 dětičky. Na náledí jim to klouzalo jak sviňa a nehli se z místa. Tak jsem blbec blbá zastavila, že jim pomůžu. Lezli z auta FAKT VE DŘEVÁKÁCH! Ani nedostoupli na silnici a už jeli! Ptala jsem se, jestli mají řetězy. Nadšeně přikývli a jali se hospodařit v kufrech těch ne zrovna malých aut. A teď přišel šok. Normální člověk jeden a dovolenou s kufrem nebo taškou! Oni měli všechny své svršky ve firemních igelitových velkých taškách s logem. Byly narovnané až ke stropu. Jak je vyndavali a kladli na tu zamrzlou silnici, tak tašky klouzaly směrem k obci a dole k potoku! Dětičky lítaly jak splašené a honily tašky, opřely je o auto, donesly další a jak perpeetum mobile mazaly zase zpátky. Ty řetězy měli až vespod! Pomohla jsem jim je nandat a pomalu vyjet nahoru tím, že jsem jim odřídila oba ty mercedesy na ten kopec. Po tříhodinové anabázi, kdy se mi smáli všichni sousedi, co náhodou jeli kolem, jakej jsem vůl, jsem to zvládla.
       No, byli z penzionu pod námi a večer donesli velmi kvalitní alkohol!

       1. Nejseš vůl, jseš moc hodná holka. 🙂 Aspoň sis pak dala kvalitního paňáčka. Ale ty igelitky bruslící k potoku! 😀
        A vůbec, buď ráda, že tě za pomoc neodměnili firemní taškou.

        1. (rofl) No, nedivila bych se, oni Holanďané jsou hodně spořiví. Tihle byli ale dost zazobaní a hlavně se znám s majiteli toho penzionu, což jsou taky Holanďané. Když jim řekli, že jim pomohlo velké modré Subaru se ženskou za volantem, byli doma! Akorát jsem se smála, protože asi dodnes nepochopili, proč jsem je nutila, aby si sedli na předek auta aspoň dva lidé a zatížili mi ho. Pak jsem jim opatrně vyjela ten kopec a důrazně jim kladla na osrdí, ABY PROBOHA PŘI JÍZDĚ NAHORU NIKOMU NEUHÝBALI A NEBRZDILI!!! PŘEDNOST MÁ TEN, CO JEDE NAHORU. A že je čekaly takové kopce ještě min. 2 a ten nejhorší těsně před jejich penzionem. Dojeli bez ztráty květinky a zase byli pro další sezónu o něco moudřejší.

         1. Krasna story, Karolino. Co mi ale neleze do hlavy je, jak nekdo muze ridit v drevakach. (think) Za jakehokoliv pocasi.

     2. Mezi Horním Maršovem a vesnicí vzdušnou čarou 8 km od Říčan (u Prahy) jihovýchodně bude asi poněkud rozdíl, což ovšem nic nemění na tom, že za ,,dávných“ časů bylo dobrým zvykem veškeré obecní komunikace posypat škvárou. (koňský povoz, na něm kočí a na zádi valníku maník, házející lopatou škváru). Navíc komunikace, u které máme chatu spojuje dvě trvale obydlené části obce a je dost frekventovaná, jenže to obecní papaláše nezajímá, sype se jen cesta k milionářskému ghettu, které je o kousek vedle.

    2. 1/ nemám tam trvalé bydliště a 2/ ze mne nevyrazili ani pětník! Ale kdo chce kam… V jedné vesnici v severních čechách ovčané blbí nebyli a starosta dostal za ,,rozvoj infrastruktury“ tři roky natvrdo.

 15. Tak nevím, je to provokace nebo ne?
  Tento způsob zimy je poněkud zvláštní až nešťastný, ale určitě není výjimečný. Pamatuji několik zim, které byly teplé a bez sněhu (dokonce i bez sněhu na horách). I konců světa už jsem zažila několik. Takže drama se konat asi nebude. Ale příroda si neodpočina a hmyzáků bude hnusně moc…

 16. Já jsem asi jeden z lidí, které tato zima vyloženě deprimuje.
  Sluníčko vyleze na hodinu měsíčně a to jsem stejně v práci. Vzhledem k tomu, že funguju na sluníčko…
  Pořád prší. velké množství deště způsobuje vysokou vzdušnou vlhkost. Vysoká vzdušná vlhkost zapřičiňuje divnou lezavou zimu. když je +20 dá se chodit v kraťasech. když je -10 dá se taky chodit v kraťasech. (ne celý den, ale 15 minut otužování ano) ale teploty mezi 0 a +5 jsou absolutně nejhorší, bo nepomáhá ani 15 svetrů.
  A nemluvim o tom, jaké asi bude léto, když průměrná roční teplota ve střední evropě je 9,2°C.

  1. Celý rok stejně 🙁
   Léto nic moc a pak pár dní, kdy se horkem nedá dýchat.
   Taky funguju na sluníčko a tyhle zimy, kdy je u nás 10 slunečných dní za půl roku (říjen až březen) mě zabíjejí

 17. Jsem z tohoto počasí taky špatná!
  Ne, že bych toužila hňápat pražskou černou sněhovou břečkou nebo se choulit ve vaťáku, ale tohle je moc! Za oknem mám 9°, slůňo svítí jak o život a celé je to prostě proti přírodě. Pokud mrazy opravdu udeří, bude to špatné a všechno zase pomrzne. Ještě mám v živé paměti, jak to odskákala zahrada loni, když všechno v květnu v květu zmrzlo, popraskaly stromy…..

  1. Už mi začínají pučet růže, ale cibuloviny ještě nevyrazily, buď jsem je zasadila blbě a nevyraší vůbec, nebo tuší, že zima ještě přijde.

   1. V naší ulici před domem, kde bydlíme, kvete poupě růže!
    Já to snad vyfotím.
    To fakt není normální.
    Hlavně by měly vymrznout aspoň trochu ty bacily a sajrajty v chodnících a ulicích. Každý kolem mně chrchlá, prská nebo sedí na WC s nějakou střevní chřipkou.
    Divím se, že ještě přežívám!

    1. Na stráni nad silnicí z Bohnického sídliště k ZOO kvetou hvozdíky kartouzky, neboli Slzičky panny Marie!

 18. Krásny deň všetkým! U nás ani len to blato nie je, teplo a (sun) a je mi ľúto prírody, neodpočinie si.
  Ináč – média bláznia o konci sveta – ale zamyslel sa niekto, kedy má byť z celosvetového hľadiska rok 2012? Iný je u hinduistov, kresťanov, iných náboženstiev. (dog)

  1. Když děti vyšilovaly, že přijde konec světa podle mayského kalendáře, tak jsem jim oznámila, že se nehodlám zabývat koncem světa jenom proto, že Mayové dorazili na konec šutru a nechtělo se jim začínat novej. A byl klid.

     1. V Českém Krumlově bylo dnes v noci zemětřesení, sice jen 2,4, ale vzhledem ke geografické poloze to rozhodně není nic, co by se dalo přejít mávnutím ruky. Český masiv je stlačován ze všech stran a toto, včetně stoupající teplota minerálních pramenů v Chebském trojůhelníku, včetně zvýšení obsahu helia ve vřídelních plynech a nedávná zemětřesení na Chebsku je jasným důkazem probouzející se vulkanické činnosti. (www.smrtící sopky.cz).Pokud žulová klenba Českého masivu stoupajícímu tlaku podlehne, máme se na co těšit!

   1. Chicht, měla jsem rozepsanej příspěvek na téma – i Mayové museli počítat náklady a když se vypotřeboval jeden šutr, tak bylo zbytečně drahé načínat další – konec konců, potomci taky můžou tesat, ne? (rofl)
    Ale přišlo mi to kapku znevažující, tak jsem se zdržela. No, už jsem se nezdržela 😛
    Lidi neumějí pořádně předpovědět ani co se stane za měsíc, tak proč se trápit se staletími…

   2. Ja si pamatuju jeden nadchazejici konec sveta. Bylo mi tak asi 9 let a babicka preslicova se vydatne zabyvala ruznymi predpovedmi. Bydleli jsme cela rodina pohromade a tak jsem o tom konci slysela kazdy den. A bala jsem se. Kdyz nastal den D, tak jsem brzo rano brecela a prosila rodice, at nejdou do prace a neposilaji nas do skoly, abychom se jeste vsichni navzajem uzili, kdyz teda bude ten konec. Otec se velmi rozcilil a vymenil si s babickou nejaka slova. A pamatuju si, jak jsem si lamala hlavu, jak ten konec bude vypadat. V podstate jsem si myslela, ze nastane absolutni tma a zemekoule bude padat dolu a my lidi z te zemekoule budem odpadavat. No, a kdyz se nic nestalo, tak jsem ztratila duveru v babicciny predpovedi. Ovsem na druhou stranu, kratce pote, co jsem se narodila, babicka si pozvala nejakou vestkyni a ta nade mnou vestila. A mezi jinym vyvestila, ze budu zit vetsinu zivota daleko od rodiny. Tak vam nevim…. Treba na tom neco bylo.

   3. Dóóśt dobrý (rofl)
    Sem si nepocintala klávesnici, ale tóóó…. přednosti 😀 😀 😀

 19. Mno, přiznávám, že tento způsob zimy se mi zdá velice příjemným 🙂 . A tajně doufám, že teploty se budou už jen plynule zvedat až do léta 😉 .
  V očekávání věcí nepříjemných si dlouho dopředu plánuji jak je budu řešit a nakonec se zachovám úplně jinak. Ale stejně tak se dlouho dopředu těším i na věci příjemné, takže se to v konečném důsledku vyrovná 🙂

 20. (f) Dnes má narozeniny Ejška! (f)
  Přeju ti všechno nejvíc nejlepší (sun) (inlove) (^) (*)

  1. Milá Ejško, všechno nejlepší k narozeninám. (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  2. Milá Ejško (inlove) , všechno nej (h) , ať se ti daří a máš každý den nějakou radost (sun) (^) (d) (dance) (party)

 21. většíně lidí /kromě lyžařů, kteří si mohou dojet do hor/ letošní zima bez sněhu nevadí, já se děsím jen toho, že ten sníh a mráz přijde v dubnu a vydrží do května.
  držme si palce, ať se nám tato katastrofická vize vyhne !!

 22. ……….Au! Promiňte, uznávám svou chybu……….

  🙂 noooooooooo vzhledem k mému ulomenému zubu žahnutému naholu, vzhledem k tomu, že mě sestřička narvala nečekaně do nečekaného termita již na příští týden (jsem zbaběle počítala s tím, že na mě budou mít čas nejdřív tak za měsíc…. či… dva?? (rofl) , takže když řekla sedmnáctého a dodala ledna, totálně mě zabila, zbaběle jsem požádala o pozdější termín. Bylo mi vyhověno… jdu AŽ OSMNÁCTÉHO … ledna (rofl) (rofl) )…. (rofl) (rofl)

  a pravda…. Tvůj požadavek na příchod zimy mě dost překvapil 🙂 . Já jsem letos celá smutná, páč sníh nikde, mráz nikde, všude jen to bláto :@ , ale hlavně je mi líto přírody, páč si neodpočine – stromy už pučí, kvetou zlatý deště 🙁 a viděla jsem vosu (wasntme) . Tohle je blázinec.

 23. Přeju všem krásný den! (h)

  Omlouvám se z dnešní diskuse, jedu na celý den na pobočku mimo Prahu. Mějte se tu krásně. (wave)

 24. hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Já chci zimu – i kvůli přírodě. Vždyť je opravdu nezvyklé, když ještě ani maličko neumrzlo. Hmyz lítá – pod borovicí ho odpoledne byla záplava. Sýkorky a brhlíci vesele lezou po stromech – velká hejna „lesních“ přivandrovalců vůbec nedorazila – potravy je dost. A zdá se, že potravy hmyzoidní a škůdcoidní bude příští rok mocmoc – prý slimákům se tato zima moc líbí…
  Takže alespoň týden mrazů bych chtěla – je to ozdravné. A trošku toho sněhu bych chtěla. Mimochodem sousední Jablonec má sněho dost – vždycky ho má víc, ale že by oni měli moc a my nic :O – vždyť je to „za rohem“

  a hlavně nemám ráda bahno – a to je nyní opravdu dominantní rys všech procházek a výletů

  1. Ach, ano prosím, já se přidávám 🙂 Já už napsala takových filipik proti letošní nezimě, že čekám, až mě za to někdo klepne 8)
   Příroda je zmatená, psi línají, keře pučí, kytičky vylézají… na začátku ledna??? Pravděpodobnost, že mráz vůbec nepřijde je mizivá (má o víkendu začít – říkají 😛 ) a škody na nedočkavcích v přírodě jsou nevyhnutelné. O bahnu, psech (a podlahách) už vůbec nemluvím (tmi)

   1. ……a škody na nedočkavcích v přírodě jsou nevyhnutelné………..

    no obávám se, že nepůjde jen o nedočkavce. Mám tady cestou do práce obrovský dva duby, zkušený matadory. vždycky čekají do dlouho….. no a letos ne 🙁 už i oni pojali lehký podezření, že jaro by se mohlo blížit.

    Je to takříkajíc na pytel, je to špatně, ať si někdo brojí proti sněhu a mrazu nebo ne, příroda ho potřebuje prostě. Pro odpočinek, proti nemocem, prostě potřebuje.
    A JÁÁÁÁÁ TAKYYYYYY! (ale to už je vedlejší teda, to uznávám 😀 )

    1. Příroda se přizpůsobí; jsou země, kde zimu (ale i žhavé léto), vůbec neznají, např. Havajské, nebo Kanárské ostrovy a pochybuji velice, že je to tam s přírodou nějaké špatné, maximálně se pomalu a lehce pozmění druhová skladba.

 25. Hm, tak pokud jde o sníh, možná jste slyšeli ve vašich zprávách, jak jedno malé městečko na Aljašce (Cordova) během posledního měsíce zasypalo skoro 6 metrů sněhu. Poněkud velmi štědrá sněhová nadílka.

  Jinak k tématu stopětky. Já se spíše v takovýchto situacích držím hesla „co nemusíš udělat dnes, odlož na zítra“. Asi proto, že když vím, že to „něco“ bude nepříjemné, možná zbaběle doufám, že tím oddalováním se možná stane zázrak a to „něco“ se neuskuteční, nebo se změní v něco jiného, lepšího. Neumím moc dobře předem naplánovat svoje chování u nepříjemností o kterých vím, že mě čekají. Vím totiž,že pak většinou zareaguji instinktivně úplně jinak. Právě proto, že se kolikrát seběhnou mnohem rychleji a jakékoliv plánování (co udělám, co řeknu, jak se zachovám) je mi na houby. Ale co se zdraví týče, tak to naopak neotálím. A asi jsem vyjímka, ale mě vůbec nevadí chodit k zubaři (smirk).Jenže mě se to snadno říká, když se zuby naštěstí nemám žádné problémy,mám je zdravé a tedy se nemám čeho předem bát.

  A jedno OT. Dneska příšla nedávná objednáka se žrádlem pro Trixie. A objednali jsme jí i novinku – hovězí kopýtka (ani jsem nevěděla, že se to pro psy prodává). V sáčku bylo 6 kousků, asi 10×5 cm, zřejmě vždy dva paznehty. Chtěli jsme něco, co Trixie dlouho vydrží na žvýkání a je to co nejvíce přírodní bez přidání barviv. Bez zaváhání se do jedoho kopýtka pustila a žvýkala ho vytrvale více jak hodinu a přesto jen ožužlat okraje. Pak přestala a odešla, ale sotva jsem naznačila, že to kopýtko schovám, hnala se k němu, rychle ho popadla a začala znovu žužlat. Po dvou hodinách mě to milostivě nechala dát pryč (uložit do ig.sáčku) na později. Jsem zvědavá, jak dlouho jí kopýtko bude bavit, přesněji, jak dlouho jí bude chutnat. To rozžužlané nemá právě lákavou vůni, ale odporné to není – taková „živočišná“ vůne, trochu jako když vejdete do maštale. Máte s nimi někdo zkušenosti? Kupujete je pro vaše psy?

  Tahle vypadají
  http://marickac.rajce.idnes.cz/kopytka_pro_psa#

    1. jé jehněčí nožka. Moc děkuji za tip, protože jehněčího jsem našla kde co ale nožku ne a jelikož je Frogášek alergický (na prasekrávukuře) tak kupuju jen ty skopové ouška a králičí. Tak zkusím tu nožku 🙂 jednou se mi podařilo ji koupit v psím obchodě ale už ji víckrát neměli.

     na výstavách si myslím,že by to určitě bylo ta rohovina jenomže kerrýci to nepokoušou a Frogi nemůže tak se po tom ani nedívám ale hověží kopýtko i s nožkou bývá to vím 🙂 vypadá to zajímavě.

  1. Maričko, my kupujeme různý takový sušenosti – z dobrého, kvalitního zdroje /protože špatně usušené může být zdrojem plísní a to pak dokáže se psem dobře zatočit/. Samostatný paznehtíky tedy ne, ale čas od času koupí páníček celý kus nohy a na chalupě pak nastane velké psí radování, protože jaksi v bytě kus kravské nohy…. to by nešlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN