BTW: Děkujte

Když se nám nedaří, je nám zima, máme hlad a potřebujeme na záchod, tak skuhráme, kvílíme nebo nadáváme – to podle nátury. Když se nám nelíbí, kam celý náš život směřuje, když nás neuspokojuje práce anebo jsme ztratili své blízké, jsme roztrpčeni, rozzlobeni, ptáme se – proč zrovna já? Je to tak přirozené chování, že nad tím vlastně nikdo nepřemýšlí.

 

Ovšem když se nás směje sluníčko, život plyne v klidných a vcelku spokojených zákrutách, kamna hřejí, právě jsme se dobře najedli a ve škole si pro změnu nestěžovali na naše děti, tak… děláme co? Nic. V lepším případě si uvědomíme, že se máme fajn, ale mnohokrát ani to ne. Chováme se, jako by vše dobré, co nás potká, bylo samozřejmé. Jako bychom na to měli nárok. Což je i důvod, proč skuhráme, když se nám nevede.

Já si myslím, že bychom měli děkovat. Děkovat za všechno dobré, co nás potká. Za velké i malé věci. Řeknete si – děkovat. Dobrá. Ale komu? Moje odpověď je jednoduchá – komu chcete. Věřící svoje díky směřují k Bohu, ostatní mohou poděkovat třeba osudu. Budete se divit, ale to, komu své díky směřujete, není zas až tak podstatné.

Podstatné je si uvědomit, že je za co děkovat. Naučit se vnímat ty okamžiky, kdy je všechno v pořádku, je nám dobře, máme z něčeho radost, někoho milujeme. Když si zvykneme poděkovat, tak si to lépe uvědomíme a pomůže nám to vyvážit pohled na svět, až se na nás zase začne mračit.

Takže se rozhlédněte kolem sebe a hledejte, za co byste mohli poděkovat právě teď. A věřte, že vždy se něco najde! Pokud máte opačný dojem, tak jen proto, že se nedíváte dostatečně pozorně. Vážně! Zkuste to a nebudete litovat 🙂

 

Aktualizováno: 8.1.2012 — 19:54

168 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Zano, dodatečně vopožděně ( jsme vostudy, no) přejeme k narozeninám vše nej nej a hodně štěstí a zdraví a prostě úplně všeho, co si přeješ! (f) (f) (f)

  Přeje celá jihočičská smečka a Piškot posílá velikou pusu čumákovku narozeninovku! (cat)

 2. Měla jsem dnes pobyt v mučírně u nové rehabilitační sestry Ranghild. Upozornila mne na to že se ohýbám a že musím chodit rovně. To stále říkala našemu vyčouhlému klukovi paní Zora Šemberová když tu byla na návštěvě z Australie. Budu se tvářit že to teď říká mě. Ano paní Zoro, vynasnažím se. Ona mne ohýbá ta bolest zad ale já budu bojovat.

  Lidičky, našla jsem že pejsci Artuš, Cigaretka, Fína, Kašpar a Vigo jsou nakrmení. Ale jak teď postupovat, na kterého pejska se soustředit aby z toho něco bylo. Musí být 5.000 kliknutí na jednoho pejska aby útulek dostal pytel Pedigree. Tak na kterého se teď kliká, to přece není vidět kolik který pejsek dostal kliknutí. A mohu kliknout jen na jednoho denně a nebo mohou všichni ode mne dostat jedno kliknutí? Nějak mi to není jasné. Sharko, kde jsi? Víš o tom něco víc?

  1. Velká kočko, já ti nevím, mě ten mail přišel, ověřila jsem si,že to není hoax a poprosila Vave,aby ho poslala Zvířetníkům, myslím si,že jde hlasovat každej den, teda bejvá to tak,pokud ti to nenapíše- Už jste hlasovala to by fakt šlo jen na jeden hlas pod jedním přihlášením….

  2. Nahoře na liště je odkaz na pořadí, je lepší kliknout tam a potom podle návodu klikat na pejska, který má největší procento naklikání. Krmivo jde totiž jen na plně „nakrmené“ pejsky. Myslím, že tahle akce má smysl podobně jako někdy před rokem u Rasty.

    1. Á, díky, tenhle odkaz mi fungoval (možná jsem včera něco uklepla špatně?) – otevřít obrázek a kliknout vpravo nahoře na zelený obdélníček pro nakrmení…

 3. Milá Vave, dobře jsi mi to napsala 😉 (inlove) . Je to tak, člověk by se měl ve vlastním zájmu naučit vnímat okamžiky prosté malérů – když už pro nic jiného, tak aby si uvědomil, že se zase až tak špatně nemá.
  Moc všem děkuju za gratulace, je mi líto, že jsem se k počítači dostala až tak pozdě, ale dneska to na velký děkovačky nebylo 😛 .
  Jo – v práci je zvykem organizovaně přát oslavencům. Ráno se mne sekretářka ptala, jestli by mi vadilo, kdyby se to posunulo na zítra. Upřímně – je mi to jedno. Ale… asi takhle se to dneska vyvedlo, takže teď si konečně s váma to oslavu užiju :*

  1. Ehm, samozřejmě vidím, že autorkou článku je Dede, akorát už dneska už jsem totální alternátor (= alternativně inteligentní, potažmo ÚBLB) (think)
   Dede, děkuju 😉

    1. Ahojky, jsem v pohodě 🙂 bylo toho cosi moc

     už to bude se mnou lepší taky dodám článek o Nastulíně 🙂

     opatruj se (h) (rose1)

  2. ZANO, ASI JSEM POSLEDNÍ GRATULANT, ALE ASPOŇ STRUČNĚ . HODNĚ ZUDRAVÍ VELMI DOBRÉ TOULAVÉ, ŽÁDNĚ ŽIVOTNÍ PERIPETIE A OTLAKY A TAKY FŮRU POKAKANÝHO ŠTĚSTÍČKA. A JEDNO TO NA ZÁVĚR. JSWEM NERVNÍ,JAK BYCH MĚLA RODIT SMA. VĚRKA DNESKA BYLA NA KONTROLE NA GYNDĚ, VŠE BYLO A JE V POŘÁDKU, ALE DNES BYL TERMÍN PORODU.POKUD SE NEROZYPE, MUSÍ JÍT ZA DVA DNY ZAS. UŽ TU NADSKAKUJU NEDOČKAVOSTÍ A NEMÁM STÁNÍ. DRŽTE VŠE, CO MŮŽETE, ZVÍŘETNÍČCI. MIMI SE MUSÍ VYKULIT V BRZKÉ DOBĚ. AŤ JE VŠE V POŘÁDKU A OBA JSOU ZDRAVÍ. VĚRČIN MICHAL MÁ 20.1. NAROZKY, TAKŽE DOUFÁM, ŽE SE MIMI NEOPOZDÍ NATOLIK, ABY MĚLI S TÁTOOU NAROZKY V JEDEN DEN. VÍM, JSEM HORŠÍ JAK RODIČ …

   1. MÁŠ NÁROK BÝT NERVNÍ, ALE URČITĚ TO BUDE DOBRÝ.
    MIMÍSOVI, DCEŘI A VÁM VŠEM (y)
    DEJ VĚDĚT!

    JO, DĚKUJU 🙂

   2. Taky držím palce (y). Hlavně tou nervozitou nenakazit maminu. Pokud se může trošku hýbat, dýchat, … ať si ještě užívá klid a noční spánek. Mimísek nemá kam spěchat, doktoři ho pohlídají, a až bude sám chtít, půjde. No a kdyby nechtěl, císařátka jsou prý nejhezčí děti (mohu nekriticky posoudit, mám dvě) 🙂 . Tak ať oběma zdraví slouží a k odluce dojde, až přijde čas.

    Dočkejte se všichni a v klidu. (h)

    1. LIDIČKY,NEBOJTE, MAMINA BYDLÍ NA OPAČNÉM KONCI REPUBLIKY A JEN OBČAS TYDLIFOUNUJEM. TO, ŽE JSEM NERVNÍ TUŠÍ I SAMA. JÁ NEPŘENÁŠELA ANI JEDNU HOLKU, ALE OBA PORODY BYLY DĚSNÝ FOFR. NYNĚJŠÍ MAMINA SE MI NARODILA NA VOZÍKU, NA CHODBĚ NEMOCNICE. DLOUHO JSEM BOJOVALA A ZAŘAZENÍ NÁS OBOU DO „ROUMINNGU“( PÍŠU FONETICKY, NEVÍM, JAK TO NAPSAT), ALE PRÝ NESTEERILNÍ PROSTŘEDÍ…..NEBYL TEHDY VŮBEC MAMINKOVSKÝ ZÁJEM O TUHLE NOVINKU, DRUHÝ DEN BRZIČKO RÁNO JSME BYLY UŽ SPOLU. MOC SE NA TO VNOUČE TĚŠÍM A ZÁROVEŇ MÁM TROŠKU OBAVY. LEIDENSKÁ MUTACE JE SVINSTVO ZRÁDNÉ

   3. NIC SE NEBOJ, LENKO, BUDE DOBŘE. PŘENÁŠELA JSEM SYNKA O 2 TÝDNY, PORADIL MI MŮJ OŠETŘUJÍCÍ TEPLÉ KOUPELE, KAŽDOUU KOUPEL O NĚCO TEPLEJŠÍ, A VYŠLO TO… ALE JÁ TI TO NERADÍM,MATE SVÉHO LÉKAŘE, TEN TO VEDE. NEMYSLÍM, ŽE SE TAK PŘESNĚ DÁ VYPOČÍTAT TEN DEN.
    DRŽÍM PALCE.

 4. OT pro poutníky se třemi králi – mrkněte na Hady, prosím a DĚKUJI (aby to nebylo až takové OT 🙂 ).

 5. Hezký podvečer, tak hlad nemám, zima je mi skoro celoročně 🙂 a zrovinka před chviličkou mi udělal Terrynek velikou radost protože mi podal ze země propisku, kterou zhodila Nastěnka. Šikovný pejsek, moje (h)
  takže děkuji, že mám takového pomocníka 🙂

  jelikož jsem tu v novém roce poprvé všem Vám přeju vše nej (h) (f)

 6. Pravda, pravda, i když mě to láká napsat, že jsou momenty, kdy není skoro zač děkovat… ale to je jenom tím, že mám blbý období.
  Ačkoli možná, že když si konečně stěžuju, tak to znamená, že by mohlo skončit? Bylo by načase. Pak bych si s nějakým tím díkem směrem k Univerzu asi to. 🙂 Poradila. Jo, to je to slovo.
  Vlastně jo, Penny ještě žije, staruška moje.
  Nenápadně mávám zpoza buku, ahojte všichni.

  1. Milá Io, právě v těžkých časech bývá fajn zaskočit někam, kam tě nemůžou pronásledovat. Proč nenapíšeš za další ze svých kouzelných vyprávění o Penny? Přijdeš na jiné myšlenky a Penny se to bude taky líbit (inlove)

    1. to se mi snad zdá (tmi) (wasntme) Ona má článek a nepošle… Dlabe na nás… Penny by tě měla alespoň maličko ňafnout, abys věděla… (chuckle)

     1. Dyť by si o mě vylomila zuba. (blush)
      Náhodou, nedlabe, akorát má straaaaaašně daleko k netu. 🙂

      1. hmm – tak to mě vůbec nenapadlo. Vlastně bych měla poděkovat i za to, že jsem připojená trvale v práci i doma a že to není až tak běžné… A i když se tu prokousávám celé odpoledne tabulkama nové akreditace, tak po každém oboru si za odměnu můžu „sjet“ oblíbené stránky…
       Takže dík za kvalitní připojení … a dík i za to, že spoustu práce můžu dělat doma (a prokládat to procházkama s Betkou)

       1. Ano, trvalý připojení je skvělá věc a taky jsem si to uvědomila, až když jsem o ně (v práci) přišla. Občas si tam vezmu notes, ale mějte si na stole notebook…

       2. Upřímnou soustrast. Akreditace :@ není legrace. S prací na doma to mám zařízeno podobně a můžu dva dny v týdnu řádit s mladejma celej den (ale ty pracovní noci (wasntme) ). Takže co jsme zapomněla: Díky za připojení. (rofl)

        1. … jsem zapomněla nebo jsme zapomněli … je ta moje práce kolem osmé večerní ještě plnohodnotná (rofl) ?

         1. moje nee – už jen serfuju… Ale zase jsem ve škole byla už od sedmi a od půl osmé jsem zkoušela (na žádost studentů !! měli pak ještě jinou akci)

          1. Kolik došlo ctitelů opeřeného hada? (to jsou ti, co na zkoušku dojdou s tím, že buď prolezou nebo vyletí) 🙂

 7. Dede, timto tematem jsem se intezivne zabyvala celou nedeli. A nasla jsem spoustu dobrych veci, za ktere jsem neuveritelne vdecna. Takto naladena vyrazime za par minut do Raleigh, Sev. Karolina k neurochirgum na Duke University. Krcni obratle njeak narusili michu….

  1. Hani, myslím na tebe. Kéž doktoři jsou natolik moudří a najdou pro tebe řešení a léčení. (h) (sun)

  2. Hanko, moc držím! Ať najdou dobré řešení, které tě zbaví bolesti a je ti zase fajn (h) (h) (h)

  3. Ježkovy, Hanko, držíme ti všech 8 palců a drápků, i ty ze zadních pacek, který tam nejsou.

  4. Hanko, držím palce a myslím na tebe (h) (y) (h) (y)
   Dej prosím vědět, co pro tebe vymysleli.

 8. Jako poměrně mladá holka jsem se díky práci dostala k dopisům, které psaly válečné oběti. Vdovy, sirotci, nuceně nasazení, lidi, co byli v koncentráku. Měla jsem asi měsíc na to, abych je všechny přečetla, roztřídila a zaslala odpověď podle toho, jak byl kdo válkou postižen. Těch dopisů bylo asi 2 tisíce, já je četla od rána od 8:00 do 22:00, aby byly odpovědi zaslány co nejdřív. Byla jsem na to sama, nikdo mi v tom nemohl pomoct, neboť jsem byla jediným zaměstnancem nově vznikající organizace pro odškodňování obětí 2. světové války.
  Ty dopisy ve mě zanechaly hlubokou a trvalou stopu, kterou už nikdy nikdo nesmaže. A tak děkuji každý den za to, že jsem nikdy žádnou válku nezažila a doufám, že já ani moje děti nezažijeme. Když to po sobě čtu, zní to děsně pateticky. Ale ty dopisy, psané leckdy už roztřesenou rukou, plné dávné bolesti mě nikdy nenechaly na pochybách o mém vlastním velkém štěstí….

  1. Ty dopisy ve mě zanechaly hlubokou a trvalou stopu, kterou už nikdy nikdo nesmaže. A tak děkuji každý den za to, že jsem nikdy žádnou válku nezažila a doufám, že já ani moje děti nezažijeme. Když to po sobě čtu, zní to děsně pateticky……

   ne Kaštane, nezní to pateticky, myslím, že na každým, kdo má srdce a mozek tam, kde mají být, to nechá stopu.

  2. Kaštane, to není patos. Je to o empatii a ta hodně lidem chybí. Pode mnou to dobře píše Petra. Mně se zase připomíná, že děkovat za každý dobrý den je správné, když třeba čtu staré těsně předválečné časopisy. Kdysi jsem si mohla přečíst vyvázaný časopis Orbis Pictus z roku 1937. Jak já myslela na všechny ty lidi, o kterých se psalo v článcích a nevěděli co je čeká. Proto děkuji za to, co právě probíhá a je to dobré.
   Obdivuji Tě, že jsi tuhle práci dokázala (h) , já bych ji musela hodně dlouho rozdýchávat.

  3. Tak to bylo jistě velmi těžké čtení. Když si vezmu všechny ty oběti, které zažily nacistické řádění ve větší i menší míře. Mezi odškodněnými byl nakonec i můj táta, přitom měl vlastně „kliku“, že byl „jen“ odeslán na kopání zákopů někam k Ostravě, kde se blížila fronta. Bylo mu 17 a za den musel vykopat 3 m3 zeminy (to byla norma), k tomu měl bochník chleba na týden a nějakou další nepřesně určenou, asi ne moc výživnou,stravu. Pro těžkou manuální práci mladého nedospělého kluka nic moc. Celý život vzpomínal na to, jak tam Němci v době jeho pobytu popravili svého 18letého vojáka za to, že ukradl jinému kamarádovi kousek chleba. A také chleba doma nesměl nikdy chybět. TO u něho byla až fixace na chleba. Vím, jiní to odskákali mnohem hůře a nedá se to srovnat s utrpením v koncentrácích a průmyslovým zabíjením lidí, také táta spadal do té nejlehčí kategorie. A takové případy jsi jistě musela rozdělovat – ty lehčí a ty neskutečně tragické.

   1. Milá Apino, můj manžel na konci války taky kopal zákopy ale kdesi na Hané. Nakonec odtamtud utekl a vydal se domů. Tohle jeho svědectví bych měla vlastně zaznamenat, když on už nemůže. A jeho účast při Pražském povstání 1945. Události konce války ho silně poznamenaly na celý život, podobně jako tvého tatínka. Ale stejně si dokázal dělat legraci a tvrdil že kdyby byl býval věděl co nás po válce čeká tak by ty zákopy proti Rusům kopal pořádně. (chuckle)

  4. Kaštánku, existují 2 díly knihy Žaluji,Pankrácká kalvárie, vydané v roce 1946. Jsou to dopisy a motáky z cel na chodbě smrti…mám tyto knihy doma, beru je do rukou vždy se slzama v očích, nedokážu je číst najednou, vždy po několika listech a ten pocit dluhu vůči těmto lidem je příliš velký..a někdy jen ty knihy prostě vezmu do rukou a hladím jejich desky…je to jen malé pohlazení,jako poděkování za život,který jim byl vzat. A z těch psaníček čiší tak silná vůle po životě…tohle by měl číst snad každý…

  5. Kaštánku, to není patetické, to je pravdivé – a lidské. (h) Většina lidí to, myslím, chápe, ale v dnešní době „otevřenosti“ se o tom lidem nechce mluvit – aby je ostatní neměli za patetické a směšné. Což je směšné 😛

  6. Něco jsi mi Kaštánku připomněla. Před patnácti lety jsme dostali nabídku na exkursi do jedné vazební věznice. Zdá se vám to morbidní? Proč? Když bylo specifikováno do které, vykřikl jeden velmi pohodový kolega, že NIKDY. Prý se nedá zapomenout. Ale vedle mne stála velmi křehká paní, která potvrdila účast. Opět jsme byly vedle sebe, když jsme ty prostory procházely. Všechno bylo bez poznámek a komentářů… Až v suterénu mne chytila za ruku a poprosila, abych ji nepouštěla. Byly tam prázdné cely, do kterých umisťují vězně jen na chvíli, než je odvedou do aut na převoz k soudu.
   Ta paní odpočítala dveře a požádala o otevření jedné cely. Šly jsme pomalu podél zdí malé místnosti, ve které ji v padesátých letech vyslíchali. Prý 20 hodin a střídali se vždy po dvou. Ta drobounká paní mi vyprávěla, že po chvíli přestala cítit bolest a „díky“ jejich snažení pochopila, že Bůh tam je s ní.

  7. K tomu, co píšeš a co je tu připsáno, není co dodat. Tohle jsou ty okamžiky, kdy vidíme, o co lze přijít….

 9. Každý den, co jsem s Renym, děkuji, že ho pořád mám, že je to krásný, hodný pes, který mi už jen pohledem na něj dělá radost. 🙂

 10. I já děkuji každý večer všehomíru za to, že se můžu zachumlat do svého pelíšku – zvlášť když venku fučí a prší a je zima, že jsme zdraví a v dnešní nejisté a bláznivé době i za to, že ráno můžu vstát a jít do práce!! A za Zvířetník taky! (sun) (nod)

 11. Jak mě Evelín dostal – by se to mohlo jmenovat 🙂
  Že se mnou spí v noci v posteli mi naprosto nevadí. Že si mi sedá na ruce mi už poněkud vadí, ale chvíli vydržím. Když si mi sedne na klávesnici, hudruju. Ovšem to vše není nic proti tomu, co mi provedl minulý týden.
  Jsem potřebovala kamsi vyrazit a tedy taky si namalovat na ksicht obličej. Evelín se zúčastnil – to on moc rád!
  Prošel se po poličce u zrcadla a už to začalo lítat. Vylovila jsem tuby, kartáčky a lahvičky z umyvadla, sundala kocoura a chopila se tužky na obočí. HOP, udělal Evelínek na moje záda a já si málem vypíchla oko!
  Setřepala jsem pachatele a chopila se stínů. „Duc, duc, paničko“ udělal Evelínek do mého lokte a stíny skončily kdesi za vanou. „Evelíne!“ pronesla jsem vážné varování.
  Upřely se na mne oddané oči: „Copak paničko? Něco se děje?“
  Vzala jsem do ruky rtěnku, nasadila ke rtům, když v tom se Evelín rozhodl, že si mne musí udobřit a zatím účelem se vtyčil na zadních a objal mne kolem krku.
  „Hergot“, zařvala jsem hlasem velikým a vyhodila zločince za dveře. Otočila jsem se k zrcadlu a jaksi jsem se nepoznávala – snad Irokéz na válečné stezce, nebo možná klaun Ferdinad. Obočí končilo mi kdesi za uchem, nos perleťově promodrával a přes bradu táhl se rudý šrám. A to, co se mi bimbalo nad uchem nebyl piercing, nýbrž štěteček ke stínům.
  Ještě hodinu po té jsem zaznamenala několik udivených pohledů kolemjdoucích, kteří se nemohli pochopit, čemu že se to tiše pochechtávám.
  (rofl)

  1. …..čemu že se to tiše pochechtávám………..

   😀 😀 😀 jsem na tom tetkon dost podobně 😀 😀 😀 😀

   díkec za hubu kolem celý hlavy 😀

  2. Jojo naše zlatíčka. Pochechtávám se tiše s tebou naprosto tě chápu.

   P.S.: Máte někdo recept na odstranění skvrny od kafe z bleděmodré části koberce s vlasem? Bylo to Nesskafe, klasik s neslazenou tatrou. Bylo toho 1/4 litru a o celou zábavu se nám v pátek postarala Amálka. Začala jsem to likvidovat asi 30 vteřin po incidentu. Do odchodu do práce jsem zvládla vyměnit 4 vody v kýblu, máma pak dalších 11. Pokračovala jsem druhý den dalšími 5 vodami. Byl použit vanish skvrn a prádla se zbavíš, prací prášek na barevné prádlo ariel i perwoll na vlnu. Furt je to vidět.
   Nějak nemáme doma žádný přípravek přímo na koberce, většinou je otírám totiž pouze houbou namočenou v čisté voděu, kterou odstraňuji chlupy. Ten kus koberce je ještě vlhký k nelibosti kočky, která dává celou kočkou najevo, že toto se nedělá, že má potom vlhké tlapičky.

   A stejně jsem ráda, že tu potvoru Amálku máme.

   1. Na koberce je dobrá rada drahá – jak se to umělé vlákno zabarví, je to v háji. Zkus ještě citron!

    1. Savo? Nevím, náš koberec je hnědý, takže nějaké ty prohřešky na něm nejsou až tak moc vidět.Problém je v tom, že pokud jsou ta vlákna dutá, což občas kvůli izolačním vlastnostem bývají, a natáhlo se to dovnitř, tak to umýt nejspíš ničím nepůjde.

   2. Milá Apinko, projela jsem dostupné a nejvíce chvály jsem vyčetla na tento přípravek na koberce : v rozprašovači STAR, prý čistí dobře.

    Zkusila bych možná taky citron ale jen jemně vtírat a čistým hadříkem vlhkým vytírat.

    (party) Pakliže to nepomůže, doporučuji uvařit více kávy s mlíčkem a udělat na koberci buď melír nebo patchwork. A nebij mně, prosím !!!! (party)

    1. proč hned vystřihnout (chuckle) stačí na skvrnu postavit ten stoleček, co na něm bylo to kafe (rofl)

     Koneckonců kočenda určitě novou překážkovou dráhu v prostoru ocení (chuckle)

     Apino, jojo, my to s tebou myslíme dobře (chuckle) (chuckle)

     1. Já vím, že to všechny myslíte dobře. Děkuji za všechny vážně i nevážně míněné rady. Alespoň mám úsměv na tváři. Asi zkusím citron nebo tu octovou vodu – viz odkaz z webu.
      Stoleček na skvrnu je prudce nepraktický. 😀 On tam byl jistý zákon akce a reakce, tudíž se skvrna nevylila pod stoleček, ale kus vedle něj, a to bohužel do průchodné a velmi frekventované trasy. Ještě je tu možnost udělat ze sebe překážkovou Apinu a k tomu mít překážkovou maminku. Ale počítám, že máma by mě asi pěkně hnala. A potom bych byla chudák Apina (chuckle)
      Byl to druhý ze tří domácích incidentů z poslední doby(ten poslední hned v sobotu), tak moc doufám, že je na delší dobu vybráno, a že se nerozjede další trojice.

    2. Počítám, že si asi ponechám tu skvrnu. (rofl) Ale vystřihnutí by ji doopravdy zlikvidovalo, o tom vůbec nepochybuji. 😀

     1. Což vystříhat nějaký vzor, (šachovnice, puzzle…) díry vyplnit jiným kobercem a tvářit se, že jde o umělecký záměr? :O

    3. Ano, pokud si nerozmístíš stolečky tak, abys na nich umístěné kávy vylévala s pomocí Amálky na koberec do pravidelných skvrn, řiď se známým vtípkem:
     „Hele stará, co radši děláš? Pereš nebo šiješ?“
     „No, raději šiju!“
     „To mi odlehlo, já se včera posr…. a pak jsem to vystřih!“

   3. Ad skvrna na koberci: můj tchán měl takovou pěknou repliku, když jsme naříkali, co nás postihlo: „někdo nemá ani to“.
    No, stalo se to okřídleným rčením ke všem větším i menším malérům (nod)

   4. Kdyz to nejde odbarvit, tak to dobarvi! 😉
    Sestra mi kdysi na koberec vylila (myslim malinovej) Tang (desny svinstvo chemicky) Vycistit to neslo ani Savem, tak to okolo dobarvila aby to v ramci vzoru co uz na koberci byl vypadalo jako schvalne.
    Myslim, ze video toho jak ona se sklenickou tangu a jeji pritul s houbickou namocenou v savu barvi koberec, by mohlo v Nevahej a toč zabodovat.

  3. …A to, co se mi bimbalo nad uchem nebyl piercing, nýbrž štěteček ke stínům…
   (rofl) (rofl) (rofl) (y)
   Rputííííí!!!

 12. Díky Dede! Já jsem taky děkovačka. Aniž bych si to uvědomovala, děkuji průběžně, formou uvědomění si svého bytí. Cíleně a nahlas vypouštím do vzduchoprázdna díky, že zatoulaný pes, kočka nebo poraněný pták se dostal do cesty zrovna mě. Ale nesrovnávám. Bez výčitek si zanadávám, že mám mokré boty, aniž bych se současně trápila tím, že někomu jinému teče za krk. Ne každý je svého štěstí/života strůjcem, ale velkou měrou se na tom může podílet. A tak se mi nějak nechce denně trápit své svědomí a vědomí tím, že můj život se ubírá jinou cestou, než život někoho jiného.
  Hm, ted jsem ale sklouzla někam jinam, že ano.

 13. Dede, zlatá slova. Než jsem před deseti lety onemocněla, tak jsem si spokojený životní proud tu a tam uvědomovala a brala jako „normál“. Při nemoci a po ní, si užívám každého klidného dne a spavé noci, když se ráno probudím osvěžená a spokojená. Ono s narůstajícím počtem roků se ten klid v mysli zužuje na čím dál menší čurůček. Něco ovlivnit jde a černé stíny z mysli vymést, ale něco ne a ne se pohnout. Ale jsem spokojená a děkuji za to, že jsem schopná alespoň „vymetat“. Mnohdy mě pomáhají uklidňující rozhovory se Zvířetnicemi.Nechci, aby to vypadlo jako pochlebování. Je to holý fakt, takže děkuji (h) .

 14. Dede, díky za připomenutí. 🙂 Poslední dny, kdy jsem bojovala se chcípem, tak jsem nějak zapomínala. Už nebudu (blush) (sun)

   1. Zani, už se to táhne na můj vkus moc dlouho. Začalo to zablokovanou páteří a dunihlavem, a plynule přes horečky a zimnice a věčně pálící oči po diaré. Opravdu výživná kombinace. Jsem ráda, že se nemusím pinožit v čekárně u doktorky. Ještě bych tam ulovila horečku omladnic 😛

 15. Krásne napísané. V mladosti mi to tak ani neprišlo, veci dobré sa zdali samozrejmé, ale na staré kolená denne ďakujem za tie maličkosti, z ktorých sa život skladá – a za zobudenie, za to čo ma obklopuje. (h)

 16. Z jiného klasika: „Osud nás občas musí popadnou za límec a vyhodit na mráz“, abychom si uvědomili, co vlastně máme a jsme na to tak zvyklí, že neděkujeme. Takže děkuji nejdřív za návrat zdraví (nebylo to sice na umření, ale štvalo to), pak za skvělé rodiče a děti a MLP a nakonec za úžasný Zvířetník.

 17. Hmmm, já jsem ten věčný nespokojenec, ale občas se zastavím a jen tak koukám a děkuju, že to smím vidět, že to smím zkusit a že si to můžu užít. 🙂

 18. …..tak… děláme co? Nic….

  já jsem asi tak v pětadvaceti?? nebo v kolika?? nevím přesně… ale dostala jsem dárek. Byl to moment, kdy jsem si právě uvědomila, že za to, jak se mi dobře daří bych měla být sakra vděčná, že mám neuvěřitelné štěstí a že si ho musím vážit a tak jsem právě začala děkovat. Komu? No to nevím, ale prostě děkuju. Jsem třeba vděčná za to, že dlouhou cestu zvládneme bez nehody a v pořádku dorazíme domů. Ono to není tak málo, když si vezmete, kolik neštěstí se děje na silnicích, kolik magorů se tam pohybuje a my máme to štěstí, že jsme v pořádku a dobře dojeli. Je toho fůra, za co může být člověk rád od věcí hodně důležitých až po ty sice malý a nepodstatný věcičky, bez kterých by ale ten život pak nebyl tak fajn. Hm, tuhle si mi někdo skuhral, že o Vánocích bylo tak hrozný počasí, že se ani pořádně nedalo chodit ven a bláábláblá……. tak jsem mu brutálně vykreslila, že by se třebas taky mohl býval narodit do míst, kde je teď třebas válka a ven by se bál jít každej den i pro „blbej“ chleba – pokud by ten „blbej“ chleba vůbec byl. Jo, ano , nebylo zrovna moc hezky, no ale co? Upadne mi z toho hlava? Neupadne. Loni a předloni byl sníh, no tak letos prostě není. Mám kde bydlet? Mám co jíst? Mám co na sebe……? Mám to všechno a mám toho spoustu, tak co si furt kurnik stěžovat? Tááákže ocituji klasika (rofl) a neb: DÍKY ZA KAŽDÉ NOVÉ RÁNO 🙂

  Přeju všem moc krásný den a pár věcí, za který se dá poděkovat.

  1. Anóóó, naprostý souhlas s Dede a s Tebou. Tohle se mi dost často honí hlavou, jen to neumím tak hezky popsat a podat. Díky (wave)

   1. 🙂 no já jsem fakt hrozně moc ráda, že jsem si to kdysi takhle právě uvědomila, že jsem dostala takovejhle dárek – a kupodivu to ani nebylo za cenu nějakých ztrát – myslím, že zpravidla si takový věci člověk uvědomí, když mu život pořádně nařeže, já to dostala opravdu jako dárek – a za ten jsem taky zatr vděčná, protože prostě díky tomu je ten život bohatší – asi tak milijounkrát. Když se podívám na to jaký jsem já potrhlík, nepřestane mě nikdy překvapovat, jak se mi to právě do tý hlavy dostalo. Nějak mi to k tomu průvanu v mojí hlavě nepasuje :-D.

    1. Tak doufám Akden, že ty ztráty nebyly větší, než ten dárek, který z toho vyplynul, aby životní účetní kniha byla v pořádku.

  1. ZANO, ZÁÁÁÁÁÁÁÁÁNO

   HODNĚ MOC ZDRAVÍ A HODNĚ MOC ŠTĚSTÍ, AŤ SE TI DOBŘE DAŘÍ PŘEJOU FŠICÍ EŠUSÁCI

   (f) (d) (^)

  2. Zvečera i zrána, nechť nám vzkvétá Zana! (h) (wasntme)
   Všechno nej nej nejlepší a hodně krásných výletů (abych si to taky užila). 🙂
   (f) (sun) (music) (h) (^) (beer) (dance) (sun) (f) (h)

  3. Zano, všechno nejlepší, pořád připravenej foťák a pořádně rozšlápnutý toulavý boty (h) (^) (sun) (f)

  4. Zano, štěstí, zdraví dlouhá léta – ještě nejmíň jednou tolik! (rose1) (beer)

  5. Zano, štěstí, zdraví, dlouhá léta – ještě nejmíň jednou tolik! (rose1) (beer)

  6. Milá Zano,
   všechno nej,hodně zdraví,optimismu a pohody! (sun) (rose1) (d) (inlove) .

  7. Všechno nejlepší a hodně prošlapaných bot na krásných tůrách Ti přejí kocourci a já (rose1) (h)

  8. Zanííí, (inlove) všechno nejlepší, hodně zdraví pro tebe i nejbližší. A spousty výletů, výšlapů a výjezdů s připraveným foťákem, (~) abych si to taky pořádně užila 😉 (^) (d) (sun) (rose1)

  9. Milá Zano, všechno nejlepší k narozeninám. Máš v poště velkou kytici, alespoň doufámm. (h) (h) (h)

  10. Všechno nejlepší, milá Zano (inlove) Ať jsi zdravá a můžeš se vydat na každou toulku, o jakou si tvoje srdce řekne (h)
   A děkuju ti moc za všechno co děláš pro Zvířetník – kdo spočítá všechen čas, který mu věnuješ coby Lord Strážce Pokladu? (inlove)
   Tak na zdraví (h) (f) (^) (d) (dance) (party) (party) (party)

  11. Milé Zaně všechno nejlepší a samozřejmě velký dík -nikdo na světě nemá takovou strážkyni pokladu…

  12. hmmmm, copak ti nadělit … ?? Nechcete zase někdy přijet na výlet ?? Někam, kam nejezdíte často a skoro to tam neznáte (rofl) ?? Do Liberce ?? (chuckle)

 19. Taky děkuju, každý den před spaním..nějak automaticky. Přijde mi to normální…vždyť děkuju i kočkám 😉 a ve dne občas taky, za hezký počasí, za to,že není zácpa na mnou zvolené cestě, za krásnej pohled do krajiny…za všechny, co mi jsou drazí…a on někdo neděkuje? :O

  1. „… a on někdo neděkuje?“
   To by ses, milá Sharko, divila (to není informace, ale řečnický úvod, tak jako asi tvoje slova nebyla skutečnou otázkou 😉 ).
   Ani mnohdy nejde o těch šest hlásek, ty často my lidé říkáme ze zvyku či ze slušnosti, ale jak často si neuvědomujeme, že máme být za co vděčni!

   1. milá MaRi, děkovat jen ze slušnosti – i to je asi úspěch, ale uvědomit si,že je za co být vděčen, to je ta hlavička hřebíčku..udeřila jsi správně…

 20. Milá Dede , i já denně děkuji, ráno, že jsem se vzbudila, večer, že mohu skočit do teplého pelíšku. Za to, že mohu být s Vámi tady a taky za každý kousíček zdraví,za radost, kterou mně přináší rodina a zvířátka.
  Taky jsem v klubu, co pořád něco hledá, klíče, brýle,mobil.To jsou tři věci, které bych měla nosit stále na krku na šňůrce nebo protažené šňůrkou do obou rukávů jako rukavičky ve školce ( říká přednosta).
  Babička mi vždycky radila pomodlit se k sv. Antoníčkovi, že mně pomůže ztracené věci hledat. Funguje to,ostatně babičky se mají poslouchat. Posledně jsem ztratila klíče u rybníka, auto zamčené,vevnitř klíče od domu,vodítka, takže s oběma psy domů pěšky a zpět s baterkou,už byla tma. Sousedka přišla na pomoc, nic,prohledaly jsme u auta celý prostor a pak až jsem obešla celý rybník a okolí a úpěnlivě jsem prosila o nález, klíče ležely asi 2m od auta a my je před tím neviděly. Takže děkuji, děkuji, děkuji. (h)

  1. ……radila pomodlit se k sv. Antoníčkovi, že mně pomůže ztracené věci hledat. …….

   hm, to mu nemůžu udělat, to by měl se mnou děsnou šichtu 😀 furt něco hledám 😀

  2. Má prababička měla jako patrona Sv. Antoníčka, ke kterému se modlila za všechno dobré. Možná to bylo od té doby, co měla za muže mého pradědečka Antonína, i když ten byl po chlapsku svůj.

   A včera jsem byla na výstavě Jožky Uprky, kde má, kromě spousty jiných obrazů, namalované pouti ke Sv. Antoníčkovi – mnohokrát a pokaždé krásně. Ta děvčata i ženy v nádherných červených krojích na zelené louce… Vypadají samy jako květiny v té louce. Viděla jsem tam tu pospolitost lidí, kteří všichni společně šli jak poprosit o všechno dobré, pomodlit se ke Sv. Antoníčkovi, tak i za společenským setkáním. Tak jsem přemýšlela, že my se v posledních letech nedokážeme zastavit a pobýt s našimi bližními, a že by nám slušelo více pokory.

   1. Apino, na tuhle výstavu se už nějakej čas vypravuju, ale fakt tam nakonec určitě půjdu. Moc se těším!

 21. Dobrý den všem!
  Nejsem založením pesimista,ale vždycky počítám radši s horší variantou – když se to stane,nepřekvapí mně to a z lepšího výsledku mám o to větší radost.Když jsem musela jít po 18 letech k lékaři,čekala jsem,co mi najdou.Byl to jen zvýšený tlak,ani mi nepředepsali léky.Myslím,že se zvýšil právě strachem,jaké choroby v sobě mám,o kterých nevím.Řídím se heslem „nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř“.Takže děkuji denně…

  1. Tímhle se řídím také. Je lepší, být pesimistou a pak občas příjemně překvapen, než být za každou cenu optimistou a neustále si lízat osudem uštědřené rány.

 22. Tuhle jsem na téma jak se mám odpovídala: aspoň že to počasí stojí za ho…, jinak bych si neměla nač stěžovat; a myslela jsem to jako poděkování. Tak děkuju ještě Dede, protože má do puntíku pravdu. :*

 23. hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Dík za každé dobré ráno (nod) i za dobrý večer (nod)

  Krásně napsáno (inlove)

 24. Milá Dede, hezké připomenutí a souhlasím na 100%. Tentokrát se ale nemusím červenat hanbou, protože já též (jako dole Velká kočka) děkuji. Tedy nedělám to furt dokola, ale přeci jen často – někdy se mi ty průšvihy opravdu nahromadí a těch maličkostí, které si též zaslouží dík je nepočítaně. Jak už jsem kdysi psala, podle vzoru mojí sestřenice už léta večer před spaním hledám něco hezkého na právě skončeném dni. A to je vlastně takový zakuklený dík.

  Ale nejvíce děkuji (v mém případě Bohu), když vyváznu z nějaké nepříjemnosti nebo situace, která mohla skončit špatně. A že jich bylo skoro až moc. Když jsem si jednou na konci roku schválně vypsala průšvihy, které mě ten rok potkaly – sama jsem se divila a říkala si, zda jsem já takový blbec, nebo zda mě má tam nahoře někdo opravdu rád. Asi to druhé.

  Uvedu tři.

  1)Kdysi, ještě v Německu jsem jela navštívit sestřenici, která tam žije. Měla tenkrát velkého psa (fenku) a šly jsme s ní na procházku – já jí vedla. Došly jsme na louku, já odepnula vodítko a asi, abych měla volné ruce, mrskla jsem si to vodítko přes rameno – karabinkou na konci. Jenže jsem se k tomu hodu moc rozmáchla, vodítko se mi setrvačností obtočilo kolem krku a ta těžká silná karabinka na konci mi vlítla do obličeje. A praštila mě jen pár cm od levého oka do spánku. Byla z toho jen velká modřina a bolest, ale být to o ždibec vpravo, tak jsem mohla přijít o oko. Měla jsem za co poděkovat.

  2) V začátcích údržby našeho bazénu jsme ještě do vody sypali chlór v granulích (dnes lijeme tekutý). Byla to moje práce během dne, manžel chodil do práce. Abych nemusela vždy otevírat ohromný válec s děsně čpavými granulemi, měla jsem jich část odsypanou do menší nádoby. Jenže to byla asi dvou litrová prázdná nádoba od jedlé sody, která se do bazénu také přidává. A já blbec to neměla označené s tím, že když s pixlou zatřepu, tak to jasně poznám (granule byly větší). No a jednou jsem si nebyla jistá (oboje bylo bílé a sypké), tak jsem se chtěla přesvědčit čuchem. Otevřela jsem pixlu a zhluboka se nadechla. Myslela jsem, že jsem si právě spálila plíce. A vlastně tak trochu ano. Ta bolest byla šílená, nemohla jsem skoro dýchat. Letěla jsem do domu a vyžunkla hrnek ledového mléka. Uvažovala jsem o pohotovosti, ale tenkrát jsme měli jen jedno auto. A protože jsem „žila“, řekla jsem si, že snad to bude dobré. Bylo, ale pár dnů jsem měla pocit, že mám místo plic rozedrané cáry. Následky nebyly, plíce se zahojily. Měla jsem za co děkovat.

  3)A ano, chybami se člověk učí. Já mívala v kuchyni u dřezu dvě stejné 2 litrové láhve. V jedné bílý ocet, ve druhé čistý čpavek. Čpavkem jsem čistila bílé skříňky v kuchyni, zrcadla atd. No a jednou jsem dělala zálivku na okurkový salát. Sáhla dolu, popadla láhev, přilila k cukrové vodě a pro zjištění, zda je to jak má být jsem si bez nejmenšího zaváhání lokla. Jistě tušíte, že jsem sáhla po špatné láhvi. Naštěstí jsem nějakým zázrakem nestačila polknout a tekutinu rychle vyplivla. Další štěstí bylo i to, že jsem tu zálivku vůbec dělala. Normálně totiž přidávám cuk a ocet přímo k okurkám. A zrovna jsme měli hosty a asi jsem chtěl tu zálivku mít extra dobrou – no hosté by si byli pošmákli ! Čpavek používám dále, ale láhev mám v garáži a nejsem líná si pro ní dojít. Měla jsem za co děkovat.

  Takže děkování je nutné a na místě.

  1. Maričko, jsou to asi dve měsíce, co jsem přišla z práce a na kuchyňské lince stála lahev s minerální vodou a originální etiketou. Protože jsem z ní pila jen já a měla jsem zrovna žízeň bez přemýšlení jsem ji nalila do sklenice – nezarazilo mě, že voda nebyla úplně čirá – a napila se. Pěkně jsem to polkla, zbytek vyprskala. No lahev byla mezitím prázdná a máma ji naplnila hnojivem na květiny. Jenže nestrhla etiketu, ani ji neodstranila z linky. Obojí by mě bylo varovalo. No nic, co myslíš, že mi řekla máma? … „Tak máš alespoň nějaké minerály.“ (rofl) A já nevěděla, zda se smát nebo jí něco říci. Stejně tak dobře tam mohl být nalitý nějaký čistící prostředek.

   A jsem ráda, že to bylo jen hnojivo, které mi koneckonců dodalo nějaké ty minerály, které jsou jen a jen užitečné. Takže vlastně mohu poděkovat, že to nebylo jako v té tátově průpovídce:

   „V té lahvi od octa, jak je napsáno petrolej, je vitriol.“ TO bych rozcházela podstatně hůře.

 25. Děkuji Dede, já to fakticky dělám. Já děkuji zdálo by se i za úplné pitomosti. Naposledy zrovna včera večer když jsem zjistila že mobil není v kapse kabátu. Šla jsem s Garykem a celou cestu přemýšlela co se mohlo stát. Že by mi vypadl předevčírem v autobuse? Tahle kapsa není moc hluboká…. Pak jsem neměla možnost přemýšlet dál protože nás kdosi oblažoval vystřelováním rachejtlí a já měla co dělat zvládnout moje potěšení – poděšení. Ale plán jsem měla : 1/ Doma budu volat na svůj mobil, jestli vypadl doma najdu jej. 2/ Zavolám syna jestli nenašel můj mobil ve svém bytě. 3/ Zavolám zítra na autobusové nádraží. Ale nic z toho jsem nemusela dělat. Mobil ležel zapadlý v hale ale kouskem vyčuhoval. Děkuji Pane Bože! „Ale prosím tě, neučili tě že nemáš brát jméno Boží nadarmo? Co mne zdržuješ, ani jsem s tím neměl/a nic společného. Vypadl ti z kapsy když jsi kabát věšela a natahovala se abys dosáhla, pěkně se nám scvrkáváš.“ Když já jsem byla tak ráda že jsem mobil neztratila. Není to nic světoborného, obyčejná Nokia za 2-3 stovky ne za tisíce. Žádné vyfikundace jak jsme říkali v Čechách. No speciální nabídka. Ale kameru má. A měla jsem tam ještě asi 150 SEK na volání. To mi obyčejně stačí na půl roku, já moc nevolám. Ne jako když jsem byla naposledy v Čechách a měla vypůjčený mobil, za pár měsíců jsem zaplatila tisíce. A to jsem volala a posílala esemesky jenom tam ne do ciziny. Tak promiň ale stejně ti děkuji. Já mám silnou potřebu se ujišťovat o tom že se mi dějí i příjemné (i když vlastně nicotné) věci a ne jenom samé katastrofy. Moc děkuji! Tack sa (zase „a“ s kroužkem) mycket! Ne vlastně se musím posichrovat anglicky: Thank you! Můj manžel totiž vždycky říkal že jsou švédští pensisté přesvědčeni že Pán Bůh mluví anglicky, protože všichni chodili do kursů na angličtinu. 😉 🙂 (chuckle) No jeden nikdy neví, že?

  1. Milá Velká kočko – já mám takovýhle maličkostí nepočítaně, takový už je život. Ale o to krásnější je pak ten pocit, když se ztracené najde, nepovedené povede, zklamání se změní v radost atd. To jsou opravdu hřejivé momenty a díky za ně. Jinak by si člověk musel (nad sebou samým) zoufnout. Moc zdravím a na dálku hladím tvé chlupaté spolubydlící.

  2. Promiňte. Buď chodili pensisté na angličtinu a nebo do kursů angličtiny – tak to asi má být, ne? (think) 😉

   1. Dámy, vítejte do klubu těch co děkují dnes a denně, třeba jen za to, že se ráno opět probudili… Vypadá to tak, že čím jeden déle žije, tím více a častěji děkuje i za banality, ze kterých je upředen život… Dede móóć pěkně napsaný, díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN