PSI: Vánoční venčení

Ráda chodím ven a nechápu lidi, kterým nevadí dobrovolně zůstat celý den doma. Proto taky ráda venčím psy. Je to činnost užitečná a navíc příjemná. Ráno na Štědrý den se sice počasí příliš neshodovalo s mými romantickými představami, ale vyrazili jsme na vánoční vycházku.

 

Ten den mě vzbudilo, jako ostatně téměř každý den, tenké psí kňučení. „Kníí, knííííí…“ Pootevřela jsem nenápadně jedno oko, abych zjistila, že je ještě šero. Zase jsem ho zavřela a upadla do jakéhosi polospánku. Na malou chvíli. „Knííí, kníííí!“ ozvalo se o něco důrazněji a následovalo důvěrně známé „cvak, cvak, cvak…“ psích drápů po plovoucí podlaze a dobře mířené „knííí“ přímo do ucha. Zamumlala jsem něco v tom smyslu, že z postele lezu až za světla. Kníkot odcvakal do druhé části místnosti.

Bertík takhle brzy vstává každý den a vyžaduje vstávání i u ostatních. Není to proto, že by měl nějakou naléhavou potřebu. Zrovna Bertík by se nerozpakoval vykonat ji na koberec nebo pod stůl. Prostě se mu chce očenichat zahradu, případně celou vesnici, a potom dostat něco malého k snědku. Hlavně jídlo je Bertíkova nejnaléhavější potřeba.

Obvykle stačí několik minut psova úporného snažení a vyhrabu se z postele. Bylo tomu tak i tentokrát. „No jo, vždyť já už jdu, ty starej blboune…“ Starej blboun radostně vyštěknul a hrnul se ke dveřím, následován stejně rozradostněnou Ravenkou.

 

 

Lidé často neznají rozdíl mezi náledím a ledovkou. A to ráno byl u nás přímo učebnicový příklad ledovky. Mrholilo, namrzalo, klouzalo.

Zběsilé Ravence na vodítku jsem hned na začátku procházky vynadala. Ještě štěstí, že takhle ráno venku nikdo není, jinak by slyšel moje velice neobvyklé povely jako například „Pomalu! Chceš, abych spadla?!“ Ravence bylo jedno, jestli padám nebo ne.

Opatrně jsem přebruslila na druhou stranu cesty a doufala, že na vrstvě neuježděného sněhu na trávě se zastavím. Klouzalo to taky, ale naštěstí ne tak moc. Mohli jsme pokračovat dál. Já milimetrovými krůčky, přiškrcení psi na vodítkách nejraději metrovými skoky.

Štěstí nám přálo, takže jsme se na posledním úseku cesty nepotkali s žádným autem. Ravenka totiž nabývá dojmu, že tahle cesta je jen a jen její a všechna vozidla, která tudy projíždějí, je nejlepší zakousnout, sežrat a možná i zahrabat na zahradě. Pro její vlastní dobro je tedy nezbytné držet ji na vodítku pěkně zkrátka.

 

 

Po louce už se šlo o poznání lépe, i když jsem si všimla, že mrholení začíná namrzat i na mém oblečení a na psí srsti. Ravenka běhala, dováděla, stopovala pod sněhem ukryté hraboše. Bertík se po mně hladově ohlížel, ale zbytečně. Moje máma s sebou na psí procházky nosívá kapsu plnou piškotů, ale já piškotové venčení neuznávám. Se mnou má Bertík smůlu, ale zkouší to. Co kdyby náhodou…

Závěrem procházky jsem si ještě na kopci zálibně představila, jaký by byl výhled, kdyby nebyla mlha, že tam někde tím směrem je Praděd a támhle jsou asi okolní vesnice… A mohli jsme se spokojení doklouzat zase domů.

Před brankou ještě oba psi předvedli svůj panelákový zvyk, který teď působí spíš úsměvně. Když pršelo, vždycky se před vstupem do paneláku oklepali. Dělají to i před vstupem na zahradu. Ta už je přece naše a tam už přece neprší… 🙂

 

 

Aktualizováno: 15.1.2012 — 17:51

103 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ještě to stíhám – aidě všechno nej k svátku a jHonzovi k narozkám (d)
  Aido, ale je to fajn, mít narozky dvakrát a přitom léta nepřičítat, ne? (rofl) (rose1)

 2. Hezký písání. To knííí, knííí a klap, klap, ráno slyším taky napůl uch a tááák strašně se mi nechce. Máš dobrou smečku, co se umí ozvat.
  (h) 🙂

  Jsem na omdlení, některá košiška (cat) (cat) maličká, heboučká,vyčištěná, byla právě v kadibudce, beru plynovou masku a jdu venčit prasopsy. Brrr, prší. (wave)

 3. Milá Aido, všechno nejlepší k svátku. (h) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (h)

 4. Drahý Hanýsku, příbuzný můj(inlove) , přeju Ti všechno nejlepší k narozeninám. (f) (sun) (music) (beer) (^) (sun) (h)
  Milá Aido (inlove) , nevím úplně dobře, jestli máš ty narozeniny nebo. Každopádně Ti přeju všechno nejlepší, ať už je máš, nebo ne. (chuckle) (f) (sun) (music) (^)

  1. Milý jiný Honzo, pozdě ale přece ti přeji vše nejlepší k tvým narozeninám. Hodně úspěchů v tanci a k tomu ať ti dopomůže ne Bůh ale tvoje lepší polovička. A ať se ti daří i jiné činnosti a všechno v tvém životě funguje jako švýcarské hodinky. A to je už asi neplatné přirovnání tak ať jen všechno v tvém životě funguje. (inlove) (y) (dance) (music) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  2. Vave, viz modrý řádek nahoře. Dalimil se opravdu nejmenuju. 😉 A moc dík za přání, nejenom Tobě, ale i ostatním, kterým jsem ještě nepoděkovala.

 5. Milá Ivano (inlove) , tak jsem si konečně přečetla Tvůj procházkový článek. 🙂 Je prima, ale tu největší perlu sis šetřila nakonec. (y) (chuckle) Oklepávání psů za brankou je nesmírně milé. 🙂

 6. Dobu ledovou jsem měla natrénovanou v Norsku, tam to umí být děsné a trvá to velmi dlouho. Právě tam se psi nejen naučili okamžitě respektovat povel „pomalu, nebo sletím“ (uměli na mě i počkat, když byli na vodítkách, byť spěchali za čucháním) a Kazan, když přišel na to, že padám, tak mě chodil zachraňovat a převáděl mě přes ty opravdu špatné úseky – nabídl mi, abych se ho chytla a pak mě převedl 🙂 kocourek můj malej (inlove)

  Jiný Honzo, přeju všechno nej, pevné nohy a plno veselého tancování (inlove) (h) (^) (d) (dance) (dance) (dance)

  a Aido, vše nejlepší k svátku! (inlove) (h) (sun)

 7. Ivano, chapu, ze mas problem na ledovici se dvema psy. A ted si predstav meho statneho jizanskeho junaka, ktery na poradnem ledu a snehu ledu v zivote nestal, jak se (bez psa) (chuckle) lezerne placa zledovatelou cestou dost vysoko v Jesenikach. Rikam mu, ze nez zvedne nohu c. 2 musi si byt jisty, ze noha c. 1 stoji pevne na zemi. Pry ze ho nemusim ucit, jak chodit. A za chvili se metrak zive vahy nesl vzduchem. (rofl) Jo, az zase budes vyhlizet ten Praded, tak ho za mne pozdravuj. Ja jsem se na nej sveho casu koukala velmi casto.

 8. Ivano, chapu, ze mas problem na ledovici se dvema psy. A ted si predstav meho statneho jizanskeho junaka, ktery na ledu v zivote nestal, jak se (bez psa) (chuckle) lezerne placa zledovatelou cestou dost vysoko v Jesenikach. Rikam mu, ze nez zvedne nohu c. 2 musi si byt jisty, ze noha c. 1 stoji pevne na zemi. Pry ze ho nemusim ucit, jak chodit. A za chvili se metrak zive vahy nesl vzduchem. (rofl) Jo, az zase budes vyhlizet ten Praded, tak ho za mne pozdravuj. Ja jsem se na nej sveho casu koukala velmi casto.

 9. Dnesnim oslavencum vsechno nejlepsi. Pekne si ten zbytek dne uzijte.

  Coz mi pripomnelo, jak se tady mluvilo pred par dny o tech, co maji narozeniny o svatcich nebo kratce po nich, ze jsou takove zapomenute (??) narozeniny. Muj dedecek z mamy strany se narodil kolem pulnoci mezi 31. prosincem 1899 a 1. lednem 1900. Zapsali ho jako 1. ledna, aby byl noveho stoleti. 🙂

  1. Ravenka je bavlníkový pes – kotoňáček. Patří do skupiny bišonů (spolu s maltézáky, boloňáky a „pravými“ bišonky)

 10. …………Ráda chodím ven a nechápu lidi, kterým nevadí dobrovolně zůstat celý den doma. Proto taky ráda venčím psy……….

  přesně, přesně, přesně a vánoční čas?? ten je pro to jako stvořený. Hošíček by mohl vyprávět – respektive – už vyprávěl, takže brzo půjde k Dede emil.

  …………Když pršelo, vždycky se před vstupem do paneláku oklepali. Dělají to i před vstupem na zahradu. Ta už je přece naše a tam už přece neprší…….

  🙂 to je héézký! 🙂

 11. OT – moc všem děkuji za pohlazení tlapky (mé), kterou jsem nastavila k pofoukání.

  A pan Skvorecký! Podívala jsem se ke knihovně a přehlédla polici plnou jeho knížek. Mám je mnohokrát přečtené, ráda jsem se k nim vracela, tak jsem mu říkala: díky, svůj život jste zúročil, potěšil jste mnohé, at je vám země lehká.

  Ivano, máte krásné chlupáče!

 12. Hezký den, prosím mám jeden dotázek – netušíte, proč zmizely stránky Mr. Owcropa alias Ptakopyska??? Prosím, Mr. Owcrope, ozvěte se a pište dál o Vašich psích obludkách 😀

  1. S dovolením se přidávám, s novým rokem jsem zklamaně objevila, že nefungují. Prosím, Mr. Owcrope obnovte je a pište dál.

 13. Ještě k dnešnímu počasí – leje jak z konve. Na ranní procházce jsme se potkali s jedním sousedem. Volá na mě: „Zdarec! Vy máte novýho pejska?“ „Ne…“ Chvíli na sebe nechápavě hledíme a pak soused řekne: „Ježiš aháá! On je tak mokrej, že jsem ho nepoznal!“ 😀

  1. Hezké:-) Já jsem zase nepoznala tety psa, naháče, protože když jsem ho viděla prvně jako štěně, byl růžový a když jsme tam přijeli v létě, vyběhl větší a skoro černý pes. Nevěděla jsem, že se naháči taky opalují 😀

  2. tady dneska neprší, dokonce teď i (sun) vykouklo

   Výhoda krátkosrstých čoklíků – i mokří vypadají stejně… Já jednou viděla mokrou dlouhosrstou kolii a byla jsem překvapená, jak maličký pes vzniknul z výstavního bohatě osrstěného jedince (rofl)

   1. No to doma máme taky – do vody lezou tři zkrmené choďandy, z vody lezou tři chcípliny těsně před smrtí hladem (rofl)

   2. Když jsem své psy koupala ztratili všechno sebevědomí protože si uvědomovali svou fysickou proměnu. Z huňatého velkého psa bylo najednou mokré hubené nic. A tak to bylo s každým jedním z nich. :^)

 14. Vstávat až za šera… No v červnu jo. Jinak maximálně do 6.30, to už je hodně dlouho. Jinak v 6 nebo i dříve holky usoudí, že jsme spali dost. Přitom nepotřebují….
  Jinak venčení na ledovce – letos jsme ještě neměli to „štěstí“. Ale pokud je, tak buď musím psy pustit, nebo na ně řvu. Protože 2 bláznivé čuby a náledí nejde dohromady.
  Taky si neumím předtavit sedět celou zimu doma. Ještě že ty potvory máme.
  OT. Včera jsme byli zrentgenovat klouby Derče. Radší dřív, než se stačí přerazit 😉 . I přes její excesy (skoky z 2 m zídky, lítání a padání) jsou snad klouby v pořádku. Verdikt přijde poštou, předběžně to ale nevypadá na žádnou velkou závadu.

  1. zdravé klouby pohyb nepoškodí. Je fajn, že necháš mlaďochy naplno řádit, i když víš, že pokud by měl nález na kloubech, tak to pohyb zvýrazní a RTG nedopadne dobře…
   Kdyby všichni chovatelé byli jako vy…

   Vzteky nevidím, když někteří chovatelé doporučují majitelům svých štěňátek zcela omezit pohyb – žádné lítání, skákání, hry… jen klidné procházky na vodítku… dokud nezrentgenují na roce … a pak se chlubí „čistým“ chovem bez displázky… Hrůza…

   1. Nám naštěstí nikdo nedoporučil, aby Světluše chodila jen na vodítku, protože nevím, co bych s ní dělala. Je to malá bílohnědá tryskomyš. Někdy když sedí a plně nezatěžuje přední packy, jedna se jí jakoby třese- vůbec nemám představu, čím by to mohlo být.

   2. Já si hlavně neumím představit, jak toho magora udržet v klidu a zároveň zařídit, aby úplně nezblbnul (V klidu by vydržela možná v kleci…). Proto veřím na přirozený nevynucený pohyb (žádné běhání i kola nebo maratóny). Ovšem Derry byla zvlášť šílená. Kolikrát ta havarovala, že jsem fakt měla strach… Jeden pes má méně šancí se přizabít, než když je ve společnosti dalších magorů, hlavně vlastní matky (chuckle)
    Ostatně váš pan doktor (štourač? chov. st. Bonoda) razí stejný názor.
    Ale stejně se mi ulevilo…

   3. To jsem teď řešila s paní, která si od nás brala štěňátko. Má roční choďandu z renomované CHS. V inzerátech na předním místě zdůraznění VŠICHNI PŘEDCI NULOVÉ DKK, s čubinou byla na RTG a chudinka po nulových předcích má 4/4. No a teď babo raď, vzít si štěndo po dvojkové feně (naše Ellie) nebo ne? Já vím, že Ellie odmala skáče jako pako, lítá po schodech, může se přerazit a i tak to dopadlo na chovné nohy, možná ty nulkáče nosili po schodech, zavírali do kotce…Airince klouby dopadly neoficiálně mezi 2-3, doporučení – šetřit, nenechat skákat…., ale pohyb, aporty, lítání, to je její život, zatím nemá problémy a to jí mám připravit o veškerou radost ze života? Až problémy s pohybem přijdou, tak to budeme muset řešit, ale dokud může, ať lítá a užívá si.

    1. prosím pěkně – ono se tady o tom píše už pokolikáté, tak se konečně zeptám… to se u všech psů rentgenují kyčle????? hihi, jako u dětí… nebo jen u některých plemen?

     možná se to ke mně jen nedoneslo, o těch ušlechtilých o tom moc nevím – ale mám pocit že kočky se nerentgenují… proč psi ano? :O

     1. Dysplazie kyčlí je choroba ze zhruba 55% dědičná. Proto se u některých plemen doporučuje u některých (podle rozhodnutí chovatelského klubu) je povinné vyšetření klubů k tomu, aby pes (fena) mohl být chovný a předával tak potomkům pokud možno dobré zdravé klouby. Nikdo není povinen rentgen provádět (majitelé kříženců nebo psů, kteří nejdou do „papírového“ chovu ho obvykle nedělají.)
      Rentgen jen řekne, jak je daný jedinec zdravý případně zda má potenciál (ne jistotu), že bude předávat zdravé klouby. Je to vodítko pro chovatele. Některé kluby to neřeší (a pak majitelé platí těžké peníze za kloubní výživu, případně operaci, protože dysplazie stupně 4 už dělá velké problémy už ve věku 4-5 let). Řada „čistokrevných štěňat bez průkazu původu po rodičích s průkazem“ jsou právě potomci rodičů s problémy s klouby, kteří nezískali legálně chovnost.
      Takže – rentgen je preventivní (podobně jako u dětí) – informuje o zdraví zvířete a o jeho vhodnosti využití v chovu (což u lidí odpadá 😉 ). U některých plemen je pro chovnost podmínkou, někde to dělá jen zodpovědný chovatel. Je to cesta jak odchovávat zdravá zvířata. Myslím, že kočky mají jinou kostru a dysplazie není hlavní problém. Kočky mají jiné dědičné choroby, ale u nich o tom moc nevím. Mimochodem – velcí kříženci mají dysplazii stejně často, jako čistokrevní jedinci (někdy i častěji). Mýtus o zdraví „voříšků“ vznikl v prostředí, kde zvíře, které nebylo dokonale zdravé uhynulo nebo bylo utraceno. Takže ti, co přežili byli holt zdraví. Teď už jsme někde jinde a „voříšci“ mají podobné choroby, jako jejich „čistokrevní“ příbuzní.

      1. S tím „čistokrevným“ štěnětem od papírových rodičů jsi mi připomněla kolegyni, která si za tisícovku vzala od takových množitelů štěně „NO“. Asi trpce litovala, když ho v 7 měsících musela nechat utratit, protože snad ani nemělo vyvinuté jak hlavice kloubů, tak kyčelní jamky. Když si s vetem vysvětlili, že to znamená rekonstrukci jamek a totální náhradu kyčlí u obou nohou každých pár let, protože ty psí jsou dělány hlavně pro starší psy na pár zbývajících let, když pochopila, že to nedá v potřebné míře dohromady finančně, když pochopila, co to znamená pro toho psa, kolik bolesti a trápení, tak rozhodnutí bylo jednoznačné. Myslím, že nepapírový pejsek ji i tak stál mnoho tisíc navíc.

       1. Jendo, podle teto tvoji myslenky by mne nasi museli taky dat utratit kratce po narozeni, neb jsem nemela vyvinutou ani jamku ani hlavicku kycelniho kloubu. 🙁

        1. Kdo mluvil o utraceni? Jen by nekteri nemeli byt „uchovneni“. Jen pri tom hrozi, ze misto zdravotnich duvodu by casem zalezelo i na nazorech a podobne.

       2. Ale Jendo, to už tady přece bylo. Ta čistá zdravá rasa. Ve Švédsku měli tuto nacistickou instituci ještě dlouho dlouho po válce, snad do šedesátých let. A taky kastrovali a sterilisovali podle nich méněcenné jedince bez jejich souhlasu. Snad se ještě ani neomluvili nebo už jo, nevím. A dlouho se diskutovala finanční náhrada a to taky nevím jak dopadlo. Možná že se to dá nalézt na internetu, jednou se po tom podívám abych vám dodala fakta. Viděla jsem tenkrát dokumentární pořady v televisi. Taky tu bylo zvykem vzít děti „nevhodným“ rodinám a jiné rodiny je adoptovaly, většinou takové které potřebovaly pracovní sílu zdarma. Ty děti zažily hrůzy od násilí až po sexuální zneužívání. I v těch případech se diskutovala finanční náhrada a snad se stát alespoň omluvil. Ale co je to těm lidem kteří to zažili platné. Kde si lidé hrají na Pána Boha nebo nadlidi to dopadá vždycky špatně. 🙁

  1. YGO krásné fotky! Vzpomínám na tenhle kraj s láskou, s MLP jsme tam ještě za svobodna byli na dovolených asi 2x nebo 3x pod stanem a procourali tenkrát celý ten nádherný kraj. To byly 20km dlouhé tůry, co jsme denně dělali, pak se šlo zaplavat a pak hurá někam do sklípku nebo k ohníčku se zakoupeným vínečkem, které jsme v batohu táhli půl cesty odněkud ze sklípku po cestě nalezeného. Krásné dovolené, ale je to nějakých 35 let zpátky!!!

 15. (f) Jiný Honza má narozeniny! (f) Přeji ti všechno nejvíc nejlepší! 🙂 (inlove) (^) (beer) (dance) (d) (*) (sun)

  1. Milý jiný Honzo – hodně hodně hodně zdraví a štěstí a pohody a radosti ze života a vůbec … živijo živijo živijo a mnoga leta zdravi byli mnoga leta živijo (d) (pi) (f)

    1. JINÝ HOOOOOOOOOONZOOOOOOOOOOOOOOO, PŘEJU FŠECIČKO NEJ, HODNĚ ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ, SPOKOJENOSTI A POHODIČKY. AŤ SE TI DOBŘE DAŘÍ.

     (beer) – na zdravííí!
     (^) – ať Ti upečou dobrej dort!!!
     (cash) – ať se Tě držej penízky
     (coffee) ať máš čas na dobrou kávičku
     (sun) – a ať Ti pořád svítí jen sluníčko
     (dog) (cat) a plyšáci Tě nezloběj
     (rose1) že nezlobí žena, květina Tvá, to je mi jasný, ženy zlobit nedovedou , já o tom něco vim (rofl)

     1. To je tak výstižný, že se musím připojit – Honzo, přeju tohle všecko a pár radostnejch letadel navrch (inlove)

      1. Jiný Honzo, taky se poostavím do fronty na gratulování. Všechno nejlepčejší a splnění 3 tajných přání 😉 (^) (sun) (d) (dance)

       1. A já se postavím do fronty ještě za Zdenu, nebudu předbíhat. Přeji všechno nej nej nej … (d) (rose1) (coffee) (^)

   1. Milá spoluslavící, přeji ti štěstí, zdraví a vůbec všechno, co si sama přeješ. (h) (f) (d) (^) (cash)

  2. Díky všem za přání. Mám opravdu sváteční den – hned ráno se mi povedlo došlápnout celou vahou nikoli na chodidlo, ale na vnější kotník. Takže mám zase natažené/natržené vazy, noha sice nebolí, ale chůze není nejpříjemnější. Doufám, že se to do pondělních tanečních uklidní!

   1. Blahopřeji spoluoslavenci a všem děkuji za přání. Jen je mi divné, že i když mě tu řada z Vás zná osobně, nekoukne se na modrý řádek nahoře a už několikátý rok mi přeje dvakrát ročně k narozeninám. 😉 🙂
    Mějte se všichni fajn, jdu zas roztáčet kola pětiletky, hmm, čo to táram, budovat kapitalismus.

    1. Aido, lépe 2x než vůbec. (chuckle)
     Co na tom, tak slav narozeniny 2x, alespoň je oslavíš pořádně! (y)

    2. (headbang) (wave) Aido, vloudila se chybička, vše v dobré se obrátí v březnu. (chuckle) (headbang)

  3. Milá Aido a milý Jiný Honzo – hodně zdraví, hodně štěstí, hodně spokojenosti, prostě ať se vám daří!!!
   (f) (f) (f) (d)

 16. OTéčko – ještě vracím k vánocům. Tady je jedno malé rajčátko, jak to vypadalo na jihu Jižní Moravy p.l. o Štědrém dnu.

 17. Skrzevá lehké zaspání (fakt lehké, jdu na školení) jen v letu (wave) z Prahy a článek si bohužel musím nechat na odpoledne. 🙁
  Přeju všem krásný den! (h)

  Dnešní OT:
  Cesta je dlouhá pro Tři krále, ale už se pomalu krátí. (nod) Každý, kdo bude chybět, bude velmi velmi scházet. A přivítání určitě nedopadne takhle: http://www.youtube.com/watch?v=MtyJCXB9bxU (chuckle)

 18. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jojo, náledí a pes na vodítku je moc príma věc. Ale je pravda, že Beta náledí nerada a chodí velmi opatrně. Přeci jen se padá v jejím případě ze značné výšky a ona ví, že to pěkně žuchne (chuckle)
  Ale v terénu jí to nevadí – tam lítá volně a vybírá si svoji schůdnou cestu.
  Bavlňákům to sluší (nod)

   1. U nás též pes nebudí, budí buď panička budíkem nebo druhá panička dveřmi od kuchyně.

    OT – Jak to vypadá s tím (před delší dobou) slíbeným vzorem na prostírání?

    1. LA – druhá panička?! Jak to, u vás nastaly změny?

     A vítej, dlouho jsi tu nebyla (vím, že chodíš na modrého kocouře (nod) ).

     1. YGO, u nás opravdu nastaly změny, leč jiné než si myslíš – změny neradostné. Jednou z těch změn je i to, že už nejsme trojpsí – při podzimním očkováním bylo nutné odeslat Kiminu za Duhový most (zimu by určitě nepřežila a jen by se zbytečně trápila) a tudíž je babi bez svého vlastního psa. Anežka je fenka dobrosrdečná a tak jí adoptovala (proč také ne, když jim nosí večeři a několikrát denně tam prochází s čerstvými vajíčky – jen by mohla padat častěji). Ostatně tiché vrznutí kuchyňských dveří (o patro níž!) je universální zvuk, který vzbudí i psa, jenž zaspí silvestrovskou půlnoc.

  1. ještě omluva panu psovi – jsem z něj udělala taky bavlnu… a on je to teriér… By mě moh kousnout (chuckle)

   1. Pan pes by za bavlněný omyl určitě nekousl 😉 Vždycky to byl pes vítací, co by i zloděje radostně olízal. K ostatním psům to je ale rváč, za mlada by si troufl i na psy několikanásobně větší 8) Našetěstí už se celkem zklidnil, „starej blboun“. Letos v květnu oslaví patnácté narozeniny 🙂

  2. Včera Luxík nevybral zatáčku- takovej držkopád jsem tedy ještě neviděla- ten snad letěl na louce dva metry po držce, tlamu a jazyk od hlíny. Škoda, že člověk nemá vždycky sebou připravený foťák. My jsme se musely tak strašně smát i když jsem ho moc moc litovala…

 19. Příšerné ranní buzení není u nás kník kniík, ale plác mokrá ožužlaná přejetá myš nebo hvězdice do ksichtu. Majda je výrazně ranní ptáče, těší se ven a pokud venčí někdo jiný než já, teď třeba Kačka ve zkouškovém, ihned po mém odjezdu je brutálně vzbuzena taky.

 20. Milá Ivano P, Bertík s Ravenkou se ale mají. A ty taky když jsi tak něžně probouzena a zvána na vycházku. Bertík přece nechce abys přišla o procházku a on přišel o baštu. 😉 A jsou jak tažní koně viď, jistě se za nimi jen vznášíš, nemám pravdu? Asi to nebylo lehké procházet se na zledovatělých cestách ale nevím jestli bys chtěla jít ven kdybys byla teď tady ve Švédsku. Nemohu spát protože strašný vítr tluče do domku a já spoléhám jen na to že je to domek řadový, takže jej snad vítr neodnese. To by musel vzít všech sedm domků najednou, prostě celou tu řadu. Ale musím přiznat že se moc jistá necítím. A do toho ještě leje jako z konve. Takhle tu prší už hodně přes měsíc. To vlhko je lezavé, zalézá pod oblečení až na tělo a i v domě je všudypřítomné. Obávám se že jsem se opravdu ocitla v povídce Roalda Dahla. Nevím jak je to možné, vždyť je to dávno co jsem ji četla a ani jsem na ni nemyslela, to až s tím vytrvalým deštěm mi přišla na mysl.
  Tady by se tvoji psíčci museli otřepávat v jednom kuse, protože tu doopravdy prší jen se leje, tady by byli tak mokří že by jim nic jiného nezbývalo. Garyk má pro takové příležitosti oranžovou pláštěnku a z mnohem lepšího materiálu než jsou moje pršipláště. Ale určité části Garykova těla jsou stejně dešti vystaveny. Ocásek mu jaksi zhubne, i nohy změní proporce a ta hlava. Ale ani v takových chvílích ta ušiska nazavěsí jak by jako správná kolie měl a nechá je zvědavě trčet nahoru.
  Ne já už neusnu, to se nedá když vítr buší nejen na dveře ale na celý dům. Při tom se mi oči zavírají a hlava klimbá. |-) To budu celý den jak praštěná. Ještěže kromě krmení zvěře a procházek s Garykem nemám žádné jiné povinnosti, ale radostný den to nebude. Přeji vám všem den mnohem radostnější než bude ten můj. (sun) 🙂 (wave)

  1. Ale Velka Kocko, Garyk te bude potrebovat odpocatou na dalsi prochazku a mozna by byl rad, kdyby to byl pekny den i pro tebe (inlove). A co kocenky? Zazen chmury, prset prestane a vyleze Duha!!!

   1. A nejde o chmury ale o to že ten vichr dělá takový randál a tluče mi na dům pěstmi. V tom se spát nedá, tedy já v tom rámusu spát nemohu.

    1. Jejda, to bylo o te Duze (je to spravne sklonovani ?) nadeje a ne abys nekam sla!!! Pekne zustan kde jsi a venci Garyka, ale prosim, nedej s euplakat destem…o tom byla ta duha, ze vyleze a ne duhovy most, to neee, Velka Kocko, nikam nechod..radsi 🙂

      1. To asi moc nepomáhá, já mívám stejný problém jako Velká kočka – když hodně fouká, tak mám pocit, že to dunění vnímám celým tělem, nestačí si zacpat uši….

      2. Syn mě ráno, když jde z práce, volá a to já bych neslyšela zvonění. Je to trochu kontrola z jeho strany že jsem v pořádku a na živu. 😉 Ale to já dospím, ten vichr tu není každý den či noc. Pro bolesti fibromyalgie spím stejně dost špatně a probouzím se. Nikdy nejsem ráno odpočatá.

       Já tu duhu vzala jako příležitost k legrácce, spíš černému humoru, to jsem nemyslela vážně. Ale vlastně jo, ještě za Duhový most nechci ale nejsem to já kdo to rozhoduje. Reagovala jsem proto že jsi napsala Duha s velkým začátečním písmenem. 😉

 21. Jejej – to jsou krásní pejsci. Teda v plemeni trosku tápu – neco jako bison (prosím – neplést s bizon – doma neháckuju)?

  U nás – na jihu Jizní Moravy p.l. letos poledovica jeste nebyla, tudíz vencení není klouzavé – zato prasopsy máme témer denne. Hlavne Bruca má bláto az za usima, takze ven jdeme se psem cerným, abychom se vracely s zíhanou hyenou skvrnitou, protoze vsecka okolní pole se prece musí protriskat, aby nakonec zaborila hlavu do nejvetsí mysí díry. Toya je decentní dáma, ta chodí jen cestickách, tudíz to odnesou jenom její chlupaté tlapky.

  Jo a piskoty od jisté doby mám taky v kapse, neb na Brooke plati pravidlo cukru a bice, cehoz nestydate vyuzívá Toyenka – teda ne to ho bice, ale na zavolání ci zapískání na Brocku predpisovne nastupuje. Ji nevolám, nebot pro jistotu neopoustí pohledem mou kapsu (chuckle) (Ehmm – bic jsem tuhle vytáhla na vsechny tri – jeste ze máme doma drezurní, s ním docáhnu do pulky obýváku).

  1. Ygo, Ygo, co je to za hodinu…ze nespis?? Pejsci jsou krasni a prochazky jiste take, zatim nemam cest byvse zcela kockoidni, ale vseho docasu, ze? Musi to byt uzasne vracet se s hyenou zihanou, vis, ze kvuli tomu lide jezdi na safari?? 😉

   Moc mile povidani, a copak je to za rasu |-(

  2. Milá YGO, už jsem se tě ptala pod minulým článkem jestli máš v e-mail adrese ve jméně nějakou tečku nebo něco. Posílala jsem ti kratičké video a nebylo dodáno. Prostě a sprostě zapírali tvoji existenci, tedy vlastně existenci tvé schránky. Tak jsem si myslela že jsem si tvou adresu špatně zaznamenala. Dej mi vědět, ju? (wave)

  3. To samé u nás. Na procházce se Don zavěsí čumákem na Janinu kapsu a Lux aby něco nepropásl tak to vždycky přiběhne zkontrolovat. Ale jak Luxovi rupne v bedně, tak ho neudrží ani masíčko a zdrhne. Sice tak na pár minut ale je jak vystřelený z praku a lítá po lese. Jak to máte vy s Bůčou? Já mám o Luxe strach. Vždycky si říkáme, že už je to dobrý, že už je rozumný, ale nevydrží. A těch pár minut to je hrozně dlouhá doba.

  4. Ravenka (ta bílá) je coton neboli bavlníček (skutečně patří mezi bišony… a někdy si říkám, že mezi bizony možná taky) a Bertík je Dandie Dinmont teriér.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN