BTW: Všechno nejlepší v roce 2012

Stojím u okna a dívám se do zahrady. Vypadá naprosto stejně jako včera a je jí úplně jedno, že si lidé dali na stůl kalendáře s novým číslem. Co znamená 2012 let pro ovocné stromy, keře a vrabčáky? Nic, stejně jako věčnost. To jen lidé si potřebují počítat čas, aby měli pocit, že mu nějakým způsobem vládnou. A také proto, aby si dokázali lépe pamatovat.

 

Na prahu nového roku si nadcházející čas rádi představujeme jako čistý nepopsaný list. Takový čistý papír je, stejně jako nový sešit, plný příslibů. Není upatlaný a vydřený od gumy tam, kde jsme se snažili ze všech sil vymazat něco, co se nám nepovedlo. Nejsou v něm chyby ani špatné známky. Může se stát tím nejhezčím ze všech, které jsme zatím popsali.

Potíž, ale i určitá jistota, je v tom, že náš nový rok není nikdy tím čistým nepopsaným začátkem – pokud jsme se právě nenarodili. Vypadá spíš jako načrtnuté omalovánky. Je toho v našem životě mnoho, co prostě pokračuje, jako by žádný předěl neexistoval. Naše rodina, práce, místo, kde bydlíme. Naše lásky i nelásky, naděje, touhy, strach i vzpomínky.

Je jen na nás, abychom se načrtnutou cestu pokusili v následujících měsících pěkně vybarvovat. Pečujme o vše, co máme rádi a co si chceme uchovat. Když se nám nelíbí směr, kudy se náš život ubírá, měli bychom se snažit minulostí načrtnuté čáry změnit tak, aby se nás víc uspokojovaly.

Říká se, že kdo nic nedělá, nic nezkazí. To je dost nebezpečný omyl. Vzhledem k tomu, že svět se hýbe a mění bez ohledu na jednotlivce, může se toho při nečinnosti změnit dost, a jen náhodou k lepšímu. Je tedy výhodnější aktivně pátrat po způsobech, jak si život změnit tak, aby nás víc těšil. I když si na jedné odbočce natlučeme nos, tak hned na té další můžeme vyhrát.

Nemá cenu se trápit špatnými vyhlídkami, které se na nás sypou ze všech stran. Je svým způsobem štěstí, že lidé neumějí předvídat budoucnost. A to ani ti, kdo mají odpovídající tituly a matematické modely. Může být stejně hůř, jako líp. Je prostě třeba věřit v to dobré, být připraven na to zlé a umět přijmout to, co přijde.

 

Ze srdce Vám všem přeju krásný a úspěšný rok 2012 a virtuálně vám všem připíjím na zdraví (inlove)

 

Aktualizováno: 7.1.2012 — 19:10

101 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. 🙂 🙁 😀 8) :O 😉 ;( (sweat) 😐 :* 😛 (blush) :^) |-) |-( (inlove) ]:) (talk) (yawn) (puke) (doh) :@ (wasntme) (party) :S (mm) 8-| 😡 (wave) (call) (devil) (angel) (envy) (wait) (hug) (makeup) (chuckle) (clap) (think) (bow) (rofl) (whew) (happy) (smirk) (nod) (shake) (punch) (emo) (y) (n) (handshake) (skype) (h) (u) (e) (f) (rain) (sun) (o) (music) (~) (mp) (coffee) (pi) (cash) (flex) (^) (beer) (d) (dance) (ninja) (*) (bat) (cat) (dog) (toivo) (headbang) (bug) (fubar) (swear) (tmi) (heidy) (rose1) (rose2) (cz) (eu)

 2. Ještě pro Xerxovou : jsem se dozvěděla, že na mecheche ve Stohánku se objevil host, VELIKÁNSKÝ PES, ale neměl hlad protože, jak mi řekla kolegyně z práce, jim nic nesnědl. Je to ale shoda náhod 😡

 3. Hodně zdraví, potřebnou dávku štěstí a vůbec všecho co si přejete do nového roku 2012 přejí Eva, Petr a Sisinka

 4. Tak ať to ještě stihnu „začerstva“. Přeji všem pevné zdraví ale i zdravý pohled na život, dostatek soucitu a síly pomáhat, dobré lidi kolem sebe a pokud ne tak alespoň přiměřenou pokoru a houževnatost snést občas i nechtěné.Vždycky říkávám, pojďte, budeme na sebe hodný…no a letos na to máme dokonce o jeden den navíc, to je přeci už výzva ! Zdraví Vás kočičí „čtyřspřeží“ – Jidášek, Samík, Mošenka a Mášulka.
  PS: kočky jsou v pohodě, zdravé, lesklé a teď v zimě příjemně hřející :-). Kdyby byl čas napsala bych něco o jejich půvabně veselém životě, ale některé mé milé Zvířetnice o svých kočičích miláčcích píší tak, že by to bylo jak přes kopírák… ale moc prosím pište co to dá, co mě se týká, tohle čtení mne velmi občerstvuje

 5. Krásný večer těm, co ještě nešli spát, a úplně všem Zvířetníkům šťastný rok 2012! (h)
  Kalendáře mám povyměňované, do diáře krasopisně přepsané důležité údaje. Je to tak, jak píšeš, Dede – přestože ten diář voněl novotou a měl krásné bílé stránky, už v něm byly některé dny popsané předem.
  Přeji nám všem ve virtuálním deníku roku 2012 co nejvíce pozitivních záznamů!
  Nemohla jem odolat, mám 1 + 2.

 6. Dobrý první letošní večer přeju. Od pátku jsme byli zdrhnutí v lese, docela daleko od nejbližší civilizace, střílení slyšet nebylo, 4 ks dospělých a 4 ks dětí, jedli, pili, hodovali, po lese se flákali, v kamnech kachlových topili, bramboráky pekli, nikdo se moc neopil, líbilo se holkám i Ferdovi i mimouchovi i mně i ostatním, teď nás odsmradíme, umyjeme, přečtem pohádku a padáme do spánku.
  Sice poslední dobou moc nestíhám ( snažím se i místy učit) , ale sem tam nakouknu, palec potřebným podržím, něco přečtu. Po zkouškovým, až odvezu holky na prázdniny k našim a než se odebéřu směr porodnice, tak mám v plánu i Pupo Jájovo povídání.

   1. Naprosto neuvěřitelná! (h) A to ještě zapomněla napsat to o tom plácání cihel. (chuckle)

    1. Tahle víla ve volných chvílích určitě neplácá prozaické cihly, ale něco vznešenějšího a mnohem, mnohem náročnějšího. Máš můj hlubokosklon Týno.

      1. Do cihel půjdu asi příští rok (nod) , snad se zadaří a bude i chaloupka-naše, vlastní, nejkrásnější

       1. Jasně, že bude. Potřebuješ přece nutně domeček s pevným plotem na velikého pejska a několik trpaslíčků. 🙂 (h)

 7. O.T. Milí Zvířetníci, dopřála jsem si pod stromeček jeden velký dárek – mám svůj web, který mi připravila a spravuje Bedulka.
  Dovolte, abych vás pozvala na návštěvu nově postaveného domu, který se teprve bude zabydlovat. Ještě skoro nikde nic není, protože času bylo málo, ale v nejbližší době by se web měl postupně naplňovat tím, co mi je blízké.
  http://www.vave.biz/

  1. Milá Vave, gratuluji k novému teple zelenému domečku. Budu ráda chodit na návštěvu. 🙂 (wave)

  2. Moc hezký domeček – no,komu se nelení,tomu se zelení (clap).Doufám,že budu moci přijít na návštěvu (happy) !

  3. Děkuju (f) vám za vzkazy na webu i tady. (h) Budeme se s Bedulkou snažit, aby tam brzo bylo alespoň pár nových kousků zařízení. 🙂

 8. Právě jsem se stala ochranným stanem pro naši Astu. Ano, zakoupenou „zábavnou pyrotechniku“ je nutno využít.
  .
  Naše štěkavo-mňoukavá smečka (fčetně chovatelů 😉 ) přeje všem úspěšný a požehnaný rok 2012.

 9. Krásný podvečer přeji všem Zvířetníkům.
  Všem přeji spokojenost a zdraví do tohoto nového roku.
  Dede, krásné písání.
  … (h) Je prostě třeba věřit v to dobré, být připraven na to zlé a umět přijmout to, co přijde. (h) Zrovna tahle věta mne dnes velmi oslovila. (hug)
  Vrátili jsme se z chaty, celý den tam bylo božsky a na dědině je ticho jak v kostele.
  Včerejší ohňostroje byly docela přiměřený, zřejmě dolehla i zde opatrnost při výdeji penízek.
  Všem, kteří mi poslali PF moc, moc,moc, děkuji, všechna byla krásná a milá, mám uschováno vše ve složce a budu se kochat.Mně to letos nějak nevyšlo, musím se polepšit.
  Přeji krásný zbytek dnešního dne, klidnou noc a všem teplé pelíšky. (h)

  1. hezké fotky.
   My včera vyrazili na okruh kolem Hamru. Hned na hradě Děvín jsme se potkali se všemi obyvateli obce (chuckle) Měli tam silvestrovské dopolední opékání buřtíků. Potkali jsme i známé dogaře – taky šli socializovat do davů… Dozí slečně je půlrok. Xerda kamarádil s jejich Belliskou, Betka s Etoshou (bohužel opakovaná torze ho dostala na třech letech)…
   O pár kilometrů dál jsme zdolali vrchol poustevny Stohánek – a jaké bylo překvapení, když v jeskyňkách na vrcholu Beta „přepadla“ asi dvacítku starších tůristů. Slavili tam „poledne“ – měli zásoby jídla i pití, poustevna byla vyzdobená vánočně (rofl) Překvapivě bylo prostě v jinak lidoprázdných lesích mocmoc plno.
   Beta vzorná nejen že na slovo poslouchala, ale ani si nic nenabídla k jídlu (i když by jí asi nikdo neodporoval) Nás nenapadlo, že tam bude „bufík“ a Beta navolno byla nahoře podsatně dřív.než my

   1. Se všemi obyvateli neé, my byli fuč. Ale akce Putování za buřtíkem (s buřtíkem? ) je každoroční, pod vedením starosty se místní občanové decentně zcákají a užívají si.

    1. však jsem Vás vyhlížela… (nod) My naštěstí hrad dobyli před největším náporem lidstva, ale od hradu k Hamru jsme se prodíraly davy (chuckle) Ale bylo vidět, jak to všechny těší – moc se nám to líbilo, jak celé městečko utíká na hrad – s dětmi, psíky, dědečky…

      1. Milá Betko,všechno nejlepší v roce 2012 páníčkům i tobě přeju a doufám,že i nadále budeš psát týdeníček (clap) (y) !

 10. Tak mě napadá, všichni sborem nadáváme na ten kravál kolem oslav konce roku……tak se ptám ,vy jste nikdo nikdy nerachejtlili?? Já se přiznám, že já ano :S Ne snad přímo dělobuchy ale rachejtličky ano. A daleko dřív než jsem se stala psí, mi to najednou přišlo zbytečné. Škoda času ,energie a peněz. Ale ohňostroje můžu do dneška (happy)
  A nemlaťte mě (shake) (shake) (shake)

  1. Všechno nej nej do nového roku. Ať je lepší než ten loňský a horší než příští (h)

   Taky mám ohňostroje ráda, s Dennym jsme se na ně chodili koukat a rachejtlovali jsme taky. Ale Yummi je nesnáší takže už šestého silvestra trávím půlnoc s Yummou v posteli a předstírám, že se venku nic neděje. 😉
   Letos překvapila. Vydržela patnáct minut půlnočního veselí, než se rozhodla, že je toho moc a odklidila mě do postele. A jednotlivé rány před půlnocí neřešila vůbec. Ještě šest let a možná uvidím zase nějaký ohňostroj 🙂

  2. Já mám ohňostroje ráda, nemám ráda dělbuchy, jejichž jediným efektem je hluk. Když jsem byla malá, tak jedinými ohňostroji jednou za pětiletku byly vojenské světlice červené, bílé a zelené. A zaplaťpánbu, že se tu dá koupit zábavná pyrotechnika na slušné úrovni bezpečnosti, při dodržení elementárních pravidel nehrozí utržené prsty a vypálené oči. Každý rok se u hanspaulského zámečku schází sousedé z okolí, v košíku si přinesou šampaňské, sklínky a pár rachejtliček. Po skončení městských ohňostrojů, na které máme hezký výhled do celé kotliny, postupně své rachejtličky bezpečně odpálíme, posbíráme zbytky a vyhodíme do košů v parčíku.

   1. Milá Renato, je velký rozdíl udělat ohňostroj o půlnoci na Silvestra a nebo střílet přes tři týdny v čas i nečas. Na ty očekávané půlnoční chvilky mohu pro svého bojácného psa něco zařídit, ale týdny nečekaných výbuchů jsou strašné pro nás pro oba. A nejenom pro nás. Včera se střílelo od rána a to byla opravdu rána za ránou, ne že by jenom sem tam něco bouchlo. V tom nevidím žádnou radost a žádnou oslavu. Bylo mi téměř 9 let když končila druhá světová válka a stále mám ze střelby nepříjemný pocit. Takže milá Akden já jsem opravdu nikdy nerachejtlila. 🙁

    Tady ve Švédsku chce 60% lidí ohňostroje zakázat a nebo omezit. Pro to omezení jen na půlnoc a jen na určitém místě nebo místech jsem všemi deseti. (y)

   2. Od té doby, kdy jsem docházela na popálenny vinohradské nemocnice, tak vím, že neexistuje bezpečná pyrotechnika. Byl tam profesionál, který se společníky instaloval mnoho ohňostrojů a spoléhal pouze na kvalitní značky. No, kvalitní výrobek selhal a on přišel o část dlaně se třemi prsty. Podotýkal, že on neriskoval.

  3. Ne, protože mě to nikdy nenapadlo..znám lepší věci,než dělobuchy…možná proto,že vím, co bouchavky dokážou a přijde mi to jako zbytečně vyhozený prachy za něco,jako rachejtle….a taky prosím nebít…

  4. Na profesionální ohňostroj se podívám, i když to nějak extrémně nevyhledávám, halt jsem ten lesní týpek. Ale ohňostroj nebouchá. Od tý doby, co mi nějakej deBill na Václaváku hodil pod nohy dělbuch, mi tyhle věci fakt vaděj (devil) . Podotýkám, že to bylo sice na Silvestra, ale v poledne, a že v těch místech dělám :^) …

   1. Ohňostroje jsou nádherný, my Brňáci jsme už pyromani se soutěžním festivalem každý rok, ale dělbuchy a petardy, které jen dělají randál, jsou svinstvo.
    Kamarád to dneska pěkně shrnul „už jsme jak ti ručníkáři, ti taky furt pálej do vzduchu z těch svejch opakovaček, aby se realizovali“.

  5. Není důvod. Na Silvestra se bouchalo a rachejtlilo odjakživa, i když bývaly časy, kdy se to oficiálně nesmělo, takže se kradly dělbuchy z armádních zásob a používaly bouchací klíče a jiné podobné domádo vynálezy. (Já sám jsem strávil navrtáváním dozických klíčů pro třaskavé účely hodně času, ne každý měl doma stojanovou vrtačku s přesně upnutelným svěrákem). A rozhodně je lepší, koupit volně poměrně bezpečnou zábavnou pyrotechniku, než experimetovat s domácí výrobou, nebo armádními produkty. Protože na silvestra se, ať se nám to líbí, nebo ne, bouchalo, bouchá a bouchat bude, s tím prostě nikdo nic nenadělá. A pro bázlivá zvířátka existují zklidňující medikamenty, je jen potřeba včas navštívit veta.

   1. jo, jedno znám, kámošce tak uspala kadeřnice kocoura – taky ho chtěla jen uklidnit,aby ho mohla ostříhat…
    světelný dorpovázený rachotem,střelbou a výbuchy, prostě kraválem, do sídlišť nepatří…ať si to bouchaj někde na poli mimo zástavbu.

    1. Nechávat uspat kocoura kadeřnicí… Tak tomu říkám maxiperla! Něco ještě blbějšího by nebylo? Vážení; jak dlouho předem víte, že na Silvestra a Nový rok to bude bouchat? Minimálně rok předem, že? A co proti tomu, kromě jalového pindání, děláte? Já jsem všechny naše kocourky naučil během pár sekund, že ten rambajz jim neublíží a tudíž je mi i jim jedno, co se venku děje. Že něco tak jednoduchého nedokážete, znamená jen tolik, že to se svými zvířátky poněkud neumíte. A na to, že by tyhle vylomeniny někdy někdo zakázal můžete klidně zapomenout, protože i kdyby někdo takovýto zákaz vydal, bylo by to leda na dvě věci.

  1. To počasí se fakt snad zbláznilo!
   Ale fotky jsou to nádherné, kočičák překrásný.

   1. hmmm – pěkné přejaří (nod) Tady taje zbytek sněhu, ale zatím je docela chladno – asi 3 nad nulou – takže sníh ještě odolává…
    Naše kytičky zatím spí… jen amaryliska na okně pokvete už teď místo v únoru. A vánoční kaktus má dva poslední květy – ten vánoce o měsíc předběhl

    1. Mně včera rozkvetla orchidejka, (ne)opečovávaná podle rad místních pěstitelek. A už jí leze další květ, vypadá to, že by mohla kvést celý rok.

   2. Takže to bude o tom samém, jako loni. Do konce února teplo a v březnu začne mrznout. Chudáci sadaři.

  2. Včera jsme byly s Arinkou ve Stodůlkách na cvičáku a tam tedy jaro nebylo ani náhodou. Silničky i chodníky ledovatkové a na tom vrstva sněhu. A cvičná louka bílá a Arinka se zase „předvedla“. Sníh v sobě držel pachy různých pejsků a bylo nutno vše důkladně prozkoumat a pořadí překážek ji také nevyhovovalo. Myslela jsem, že ji přerazím. Ale pocvičáková procházka byla bezvadná.
   No, dnes už po sněhu ani památky, z vycházky jsem si přivedla černého tvora, ze kterého se Arinka vyloupla až pod sprchou 🙂

    1. Páni, u nás po sněhu ani památky, jen mokro.
     Musím pochválit PF, které jsem si prohlédla teprve dnes, jsou moc povedená!

 11. Ahoj tety a strejdové Zvířetníkoví, hlásíme se z Prahy. My jsme se tak strašně báli těch rachejtlí, co lítaly kolem, že jsme měli očička jak talířky, Ríša zalézal pod postel, Zrzínek seděl vyděšeně v koupelně a Melda pobíhal zmateně sem a tam po pokoji. Ve vnitrobloku se lidi zbláznili a nešlo jim ani tak o světýlka, ale hlavně o randál. Házeli na dvůr petardy co strašně bouchaly a v té kostce domů se to rozléhalo a dělalo děsný kravál. Hlavně jsme v přízemí, takže ty rány jsme měli z první tlapky. Fakt jsme se báli a jsme všemi tlapkami pro to, aby se to zakázalo!
  A všem přejeme krásný Nový rok 2012, buďte hodně šťastní a zdraví a všem zvířátkům přejeme laskavé domovy a hodně dobré bašty a hodných posluhů kolem.

  1. Na nějaké zákazy zapomeňte, to už tady taky bylo a i kdyby se o to nějaký osel pokusil, stejně to nikdo dodržovat nebude. U nás to bouchalo a blikalo taky a Čertík si toho ani nevšiml. Po první větší ráně na mne vykulil kukadla, ale stačilo říci: Neboj, to je venku, to nic a okamžitě se zklidnil. Průšvih by nastal nejspíš teprve tehdy, když by se začal bát páneček, ale to nehrozí, takže kocourek s oslavami, (a bouchalo to i včera), absolutně nemá problémy. Problém nastane, když páneček na projevy strachu zvířátek začne reagovat hystericky, nebo se bát také.

 12. Tak ještě jednou.
  Paní Příroda se rozpršela, prší a prší, huráááá – tím pádem nebudou rachejtlemi osvícené hlavy střílet. A jestli bude pršet jako minulý rok celé týdny v tahu tak žádné střílení nebude. Dobře jim tak „osvícencům“.
  Garyk dospával včerejší trauma a kočenky mi ráno vynadaly protože neměly granulky, nějak moc na Silvestra hodovaly. Omluvila jsem se jim, misky doplnila. Tak se pomalu vracíme z doby vykloubené z pantů do normálu.
  Nový rok přinesl Daisyn hlasitější projev. Lehla si mezi monitor a klábosnici, nechala se rozkošnicky hladit a předla úplně nahlas, jinak bývá sotva slyšet.

  Tak dobré pokračování! To si tu říkají Švédi v tuto dobu. Předpokládám že mají na mysli dobré pokračování nového roku. 😉 Dobré pokračování a necháme se novým rokem překvapit. Ale co překvapit, musí to být ten nejlepší rok jaký vůbec kdy byl. Musí, protože já jich už tak moc před sebou nemám a ty které jsem prožila nebyly vždycky jen hej a hop.
  Jé to mám hlad, jdu si udělat něco k jídlu. Na radu syna to nebude čočka, on je v tomhle neúprosný, na „skrock“ nevěří, tedy na pověru nevěří. 8-| (wait)
  Dobré chutnání přeji jestli právě po prvé obědváte v novém roce. 😛

 13. Nepodařilo se mi odeslat komentář, prý odesílám komentáře za sebou moc rychle. Posílala jsem jen jeden tak to tedy nevím. Mám se vůbec s něčím psát když to jen zmizí? :O

  1. To ono to obcas pise. Kdyz chvilku pockas a misto navratu na predchozi stranku jen zmacknes CTRL+R tak by to melo ten komentar znovu poslat a treba na druhy pokus projde. Jen se te jeste prohlizec nejspis opta jestli jsi si jista, ze chces znovu poslat data, tak mu to odsouhlas.

   1. Dík milý Jendo. Co chcíp? Už chcípnul? Ať můžeš vykročit do nového roku tanečním krokem. (dance) (y) Chtěla bych se vrátit do mladých let, já tak milovala tanec. Třeba znovu v tom příštím životě. (dance) (dance) (dance) (inlove)

   2. Ve Firefixu stačí kliknout na tu zakroucenou modrou šipku (aktualizace načtené stránky) a odsouhlasit následný dotaz.

 14. S tím aktivním pátráním bezezbytku souhlasím. A všem vše nejlepší. My už jsme si lepší rok 2012 zařídili, díky změně nákupních zdrojů nejen že se nebudeme muset omezovat, ale ještě ušetříme. Takže ať se šikovným a chytrým daří! (rofl) (rofl) (rofl)

 15. Díky, Dede, a všem přeju dobré a lepší pokračování předchozího času, ať byl jakýkoli.

 16. Přeju všem spokojený nový rok, aspoň kapku toho štěstí a ať ho ve zdraví přežijeme!
  A kočena se tváří, že je zpátky kotě, dostala pod stromeček 4 myši a celé svátky je nosí a tak hážu a hážu a hážu a ona je nosí a nosí a nosí, favoritem je z nějakého záhadného důvodu bílá myš 😀

 17. Krásné novoroční ráno! Noc u nás proběhla sice s ranami, ale celkem v klidu, psice ve stresu nejsou. Ale protože byly vzhůru do noci, spí už zase jako broučci.
  Přeji vám všem do nového roku jen to dobré!

 18. Všem přeji lepší rok 2012…tady se práskalo už od 15 hodin, jak mi tím lezli na nerv, to si neumíte představit, i nemazlivý a nenáručový kočky se měnily v náručový a děsně tulivý…jen srdíčka jim bouchala a když začal už v 20 hodin první větší ohňostroj s boouchavkama, tak se Noriska strachem a děsem počurala. MK mi zalezl do spacáku a klepal se, Pidi si zalezl apod vanu,ještě že nechtělaabych tam lezla s ní, jí nevaděj ty světelný ,ale ty hlučný jsou pro ni hrozný…jedinej,kdo si to užíval,byla Pitina,stála na okně jako Libuše, když věští slávu Praze a nadšeně řvala. Káča si zalezla pod postel a Bábovky (ŽELVIČKY) se krčily u mne a vyděšeně jukaly, co bude a jestli to bude bolet. Noriska se schovala v mojí náruči a měla jsem strach,že se jí roztrhne srdíčko. Tak jsem zatáhla žaluzie – Pitina mi nadávala a závěsy a zalezla si do postele a koukala na České nebe (jedním okem) všichni mi nalezli do postele a obložili mne jak chlebíček. A tak to yůstalo až do rána..o půlnoci,když ten Verdun u nás vrcholil,jsem měla stotisíc chutí,jim to jít rozkopat a polejt vodou …copak se nedokáže slavit jinak??? Tohle organizovaný povinný veselí nesnáším! Teď je ticho,vyspávaj..tak jim to neusnadňuju a zapla jsem pračku a lux…to kočkám nevadí….a k obědu budu mít koprovku,včera jsem sehnala nádhernej kopr…tak čočka nebude, byla loni a že by to na financích bylo znát – to ne…. tak ještě jednou klid a pohodu,energii a malé radosti co zpříjemňují život všem, Vám moc přeji a zviřátkům též. (h)

  1. Tady to bylo taky příšerný! Ale nějak jsme přežili a kupodivu, asi došla munice, protože dneska je TICHOOOOO!

   1. U nás se rachotilo ještě včera (2. 1.) odpoledne a večer. Čertík to totálně ignoroval, je to moudrý kocourek. Nechcete podpořit jeho kandidaturu na prezidenta? (rofl)

 19. Všem přeji lepší rok 2012…tady se práskalo už od 15 hodin, jak mi tím lezli na nerv, to si neumíte představit, i nemazllivý a nenáručový kočky se měnily v náručový a děsně tulivý…jen srdíčka jim bouchala a když začal už v 20 hodin první větší ohňostroj s boouchavkama, tak se Noriska strachem a děsem počurala. MK mi zalezl do spacáku a klepal se, Pidi si zalezl apod vanu,ještě že nechtělaabych tam lezla s ní, jí nevaděj ty světelný ,ale ty hlučný jsou pro ni hrozný…jedinej,kdo si to užíval,byla Pitina,stála na okně jako Libuše, když věští slávu Praze a nadšeně řvala. Káča si zalezla pod postel a Bábovky (ŽELVIČKY) se krčily u mne a vyděšeně jukaly, co bude a jestli to bude bolet. Noriska se schovala v mojí náruči a měla jsem strach,že se jí roztrhne srdíčko. Tak jsem zatáhla žaluzie – Pitina mi nadávala a závěsy a zalezla si do postele a koukala na České nebe (jedním okem) všichni mi nalezli do postele a obložili mne jak chlebíček. A tak to yůstalo až do rána..o půlnoci,když ten Verdun u nás vrcholil,jsem měla stotisíc chutí,jim to jít rozkopat a polejt vodou …copak se nedokáže slavit jinak??? Tohle organizovaný povinný veselí nesnáším! Teď je ticho,vyspávaj..tak jim to neusnadňuju a zapla jsem pračku a lux…to kočkám nevadí….a k obědu budu mít koprovku,včera jsem sehnala nádhernej kopr…tak čočka nebude, byla loni a že by to na financích bylo znát – to ne…. tak ještě jednou klid a pohoduenergii a malé radosti co zpříjemňují život všem, Vám moc přeji a zviřátkům též. (h)

 20. Dobrýtro…no, vstávala jsem v osm s Xerxovou 😉 , ale než jsem se domotala…
  V noci tu byl rachot spíš průměrnej, zaplaťpánbuzatydary, teď ráno je šedivo, hnusno, mokro – a ticho léčí, že 🙂
  Tak ať je ten rok na nás hodnej (y) a snažme se mu to nezkazit (inlove)

  1. jak v osm se mnou… 😉 ?? To už jsem seděla u počítače – po snídani a už jsem měla posbíranou zahrádku od bince rachejtlového (ne – my nestřílíme, ale jsme zónou dopadu…)
   Vstávala jsem maličko po sedmé… prostě pozdě (rofl)

 21. Na novém roku je nejlepší to ranní ticho, jako by se zastavil čas. Úplně se bojím zapnout vysavač, a tak si dopřeju den hájení, jak o něm psala níže Rputinka, a budu pokračovat v klidném pořádání toho, co uspořádat potřebuje.
  Včerejší randál se hodně nelíbil Rozince a Bertíkovi, Mikeš se tvářil povzneseně, s lehce znechuceným výrazem, a Anka se občas neudržela a na petardy zavrčela nebo lehce štěkla. Bohužel nás ještě rachot čeká, to až probudivší se opilci zjistí, že jim zbyly petardy.
  Přeju všem krásný den a přívětivý celý rok. (h)

  O.T. Dovolujim si připomenout, že tři králové už možná vyrazili na cestu. (nod)

   1. Rozum velí zakoupenou pyrotechniku spotřebovat co nejdřív, jednak proto, že po roce skladování nemusí fungoat a také proto, že její domácí skladování rozhodně není bezpečné. Takže budete muset ještě vydržet, stejně, jako my, u nás to bouchá také. Naštěstí si z toho náš kocourek vůbec, ale vůbec nic nedělá.

     1. Kolik rozumných lidí v ČR je? Ti, co organizují ,,státní“ oňostroj to určitě nejsou. My za to také neutrácíme, i když takové ďáblovy koule vypadají velmi hezky, ale otravovat s tím na sídlišti nepovažujeme za vhodné.

      1. mě by nevadil ten městskej,ten se pořádá daleko od nás, ale ty ostatní by měli zakázat a hlavně ty v sídlištích a před bývalými soc.centry v nich….a kdo bude bouchat, tak pokuta nebo veřejně prospěšný práce ….

       1. Tak na to můžete klidně zapomenout, takový zákaz už tu za totáče existoval a bouchalo se stejně a navíc se nikdy nestalo, že by policajti někoho chytli! Takže stejně dobře můžete prosazovat prohibici, šance na úspěch jsou v podstatě stejné. I když věřím tomu, že současná vláda debilů je schopná o podobných nesmyslech i uvažovat. K Silvestru prostě petardy a ohňostroje patří, s tím nikdo nic nenadělá. A velké duše snášejí utrpení mlčky. Máme už třetího kocourka, ale žádný z nich strach z oslav Silvestra nikdy neměl, stačilo jim říci, že o nic nejde a zůstat klidný.

 22. Krásný nový rok, milí Zvířetníci (inlove) Hlásím, že u nás na vsi bylo vcelku klidno, rachejtlí snesitelně a společnost výborná, takže jsme si to my lidé i psi báječně užili 🙂
  A naši mladí – Marek, jeho dívka a můj synovec mají navíc na svědomí dobrý skutek hned v prvních minutách nového roku (flex)
  jeli si společně zapít Nový rok dětským šampaňským na kopec nad nás – na Zálesí, je tam skvělý výhled a vedle jen maličká osada. Když se pokochali výbuchy z širokého okolí, jeli domů a na silnici našli nešťastně pobíhajícího vlčáka – samozřejmě bez jakéhokoliv označení. I naložili ho do auta a hned volali, čí že by mohl být? Dali jsme pár tipů v Zálesí a potom jeden zásadní – jeďte do doubravické hospody, tam nejspíš budou všichni 😀
  Nakonec se ukázalo, že hospoda byla odpověď – byli nalezeni majitelé a když si pro psa k autu přišli, ten se uzloval radostí, i byla jejich pravost prokázána psem (nod)
  Tak mám za sebe radost, že jeden možný nešťastný uprchlík si jen krátce protáhnul tlapky a nakonec se ještě dostal s pánečky na mejdan (rofl) A beru to jako dobré znamení pro tento rok (sun)

 23. Po přečtení mě napadlo jen: howgh 🙂
  Milá Dede, mluvíš mi z duše. Jdu si vzít nový diář a spoustu věcí ze starého tam musím přepsat.

  Krásný nový rok Zvířetníčci (h)

 24. hezkou sváteční neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Hezky to Dede napsala (nod)

  Doufám, že všichni chlupáči přežili silvestrovskou kanonádu ve zdraví (Beta byla nervní jen chvilku po půlnoci, když naši sousedi opravdu mocně petardovali a rachejtlovali… jinak v pohodě. Bouřka ji rozhodně zneklidní víc)

  Trošku sněhu ještě na zahradě máme – neprší, ale je divné šedo. Počasí nicmoc – včerejší (sun) bylo hezčí

   1. vstávala jsem dneska o hodinu a půl později, než normálně (chuckle) Betka pochopitelně spinká, ani očkem nemrkla… dospává silvestra (wave)

  1. Čertík celou tu ,,slávu“ dokonale ignoroval. Napapal se, chvilku si schrupl a pak střídavě lovil hračky a dožadoval se pomazlení. A dokonce zkusil i příst, poprvé, co je u nás! Sice jen chvilku a tiše, ale zkusil.

 25. Dobrý den všem!
  Přeju všem Zvířetníkům všechno nejlepší,hlavně hodně zdraví v roce 2012 (y) (sun) (wave) !
  Děkuju za všechna přání a PéeFka – letos jsem se na PF nezmohla,ale došlá PF mně moc potěšila (inlove) .

 26. Krásné nové ráno, nebo krásné ráno v novém roce (wave) Nejlepší Silvestr je, když vstáváte ve 4h ráno a ještě ve 2h řádí bouchači ;( Zmrtvělé tělo jsem sem dovlekla, tak ještě přežít ve zdraví pracovní den a vůbec celý následující rok (d) (d) (d)

   1. No jasně! Jen bláhově bezstarostný člověk si ponechá doma kůtě s pěšinkou. (chuckle)

  1. avruk – to je moc hezké 8) . Přemýšlela jsemjak zaobalit mé čím dál tím čaštější slovní ulevování a zároveň nepůsobit před dítkem jako kanál.

   A 8) eště jednou všem celý rok 2012 pln ý zdraví, pohody a štěstí

 27. tak a je to tu. nový rok…. nové možností, nové zážítky… všechno nové… přeju všem ZVÍŘETNÍKŮM DO NOVÉHO ROKU HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A SPOKOJENOSTI, to ostatní není až tak důležitý. :_)

 28. Já se omlouvám, nepřipila jsem si s vámi sklenicí vína ale šťávou z borůvek, malin a jahod okořeněnou hřebíčkem, skořicí a kardamomem nebo jak se to skloňuje. To jsem si nepřipravila sama ale koupila v nově otevřené polské prodejně tady u nás. Asi tu dlouho nevydrží, majitelé obchodu se tu stále mění.
  To se stalo protože já zaspala nejen Štědrý večer ale i příchod nového roku. Vzbudila jsem se právě o půlnoci tím randálem venku a už bylo pozdě jít otevírat ekologické červené víno, které jsem šla dnes koupit. Opravdu šla protože mi ujel autobus a já se bála že mi System bolaget, jak se tu prodejna alkoholu jmenuje, zavře před nosem. Takže ani víno ani čočka, nevím nevím jak moje rozhodnutí že tohle bude ten nejlepší rok ze všech dopadne. Zatím jsem pro to moc neudělala ale myslím že jídlo a pití nerozhoduje o kvalitě roku který vlastně není tak nový a už vůbec není nepopsaným listem. Děkujeme Dede za tu připomínku skutečnosti, bylo nám to zřejmě zapotřebí. Můžeme se jenom snažit aby naše konání maličko přispělo k zlepšení světa a podpořilo něco dobrého. Ani jsem nestihla otevřít ty dveře jako maminka a umožnit odchod Starého roku a příchod Nového, bála jsem se že mi kočenky zdrhnou.
  Vždycky je všechno jinak než jsem plánovala. 😉 (wasntme) Proto berte moje rozhodnutí že tohle bude nejlepší rok vůbec s reservou. S velkou reservou. 😉

   1. Že je víno pěstováno bez postřiků a jedů. Ale jak jsem zaspala i ten příchod nového roku tak jsem připíjela šťávou a vůbec nevím jak to víno chutná. Koupila jsem je ze zvědavosti ale i z přesvědčení že by se neměly jedy při pěstování čehokoliv používat.

    1. Ono je to s tim „bio“ trochu dvojsecne. Maticka priroda si na vyrobu jedu staci sama a obcas ty bio produkty, pestovane naprosto bez jedu, jsou pekne jedovate. Takove plisne dokazi vyrobit pekna svinstva.
     Netvrdim, ze to nutne musi byt tenhle pripad 🙂

     1. Drtivá většina plísní produkuje vražedné toxiny, vyjimkou je jen Penicilinnum a cibébová plíseň, tvůrce chuti Tokajského.

    2. Bez postřiků a jedů? A ten popel ze sopek na Islandu je asi co? Buďte ujištěna, že to, co padá z nebe jako déšť, je, zejména v určitých obdobích a místech mnohem horší, než současná chemie, která se po několika týdnech rozloží. A pokud jde o spadovou plochu, není to tak dlouho, co jsem z auta v Praze odmetal písek ze Sahary!

 29. Tak a je tady další rok. Konečně utichly dělbuchy a poslední ovínění sousedé ukončili zpívánky na ulici a jdeme spát. Hezký a klidný další rok přeji všem Zvířetníkům ! Ráno, vlastně už dnešního rána putuji s kamarádkou na vrchol Babího lomu, snad bude přát počasí.

   1. Vse nej a urcite to bude dobry rok( Velka Kocko,predpovidas spravne), muj zrzavy Mikysek mi asistuje a mnouka vsem Zviretnikum mnauovsky novy rok…i kdyz, myslim, ze to dela ze zdvorilosti, protoze i jemu, nejen stromum v zahrade, jak spravne poznamenala Dede, je uplne fuk, jake cislo si my dvounozci napiseme..cas je fakt jen nase predstava. Ale i tak vsechno dobre do noveho roku (d) (music)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN