ČLOVĚČINY: Z mého života (3) Ptáci – Straka

Jsem veskrze zvířecí člověk. Jen k ptactvu jsem původně příliš nepřilnula. Zřejmě proto, že chovat ptáčky v kleci se mi příčí a tudíž jsem s nimi nikdy zblízka nenažívala. A tak jsem léta žila v přesvědčení, že jsem o nic nepřišla, a že, hm, ptáci jsou vlastně takoví dost jednoduchý.

 

Ale avšak až. Můj manžel, zvaný Brehm Druhý, Veliký, který se nestal Geraldem Durellem jenom proto, že v rozhodujícím věku čtrnácti let ukradl měděnou vaničku a byl umístěn do pasťáku, přestože vyhrál jakýsi celostátní zvířecí konkurs, mě seznámil s fenoménem zvaným STRAKA. Možná, že s tím celostátním úspěchem trochu kecal a možná to nebyla jenom měděná vanička, ale všechny sousedky, pamatující si ho za mlada, si rvaly natáčky při vzpomínce na to, jak hrdinná byla jeho matka, žijící v bytě ucpaném a natlačkaném zvířenou všeho druhu.

Kromě toho byl také Bystrozrakým a tak, postupně navyklá sběru hub za jízdy z náklaďáku, jsem se nad prudkým přibrzděním a nadšenými výkřiky ani nepozastavila. „Ano, ano, vidím ho zcela přesně“, říkala jsem automaticky po vzoru Betty MacDonaldové, protože nevidím nic, natož v lese za šera. Trochu mě překvapilo, že leze na strom, ale u něj mě nepřekvapovalo už téměř nic. Třeba tam má nějaký druh úžasně jedlého choroše nebo hlíznatky, nebo co to furt sbírá.

Složil mi do klína ten nejhnusnější hnus, kterej jsem kdy spatřila. Vypadalo to jako čerstvě zabitý, špatně oškubaný kuře, ale fialový, ještě teplý, hýkající, s epileptickým záchvatem a klovající. Oči v sloup a se strašnejma obrovskejma nohama. „Přinesl jsem ti stráčátko,“ pravil s očima přetékajícím modrou něhou.

Ode mě se čekalo, že se toho budu dotýkat, budu mu cpát vařený vajíčka a kusy syrových myší dozadu do krku, budu na to mluvit a budu to milovat. Bylo to tak neuvěřitelně odporný na pohled a omak a odpudivý tím neustále rozcapeným zobákem a dikobrazím vzhledem, že jsem vážně uvažovala, že si mezi čtyřma očima promluvím s naší nejinteligentnější kočkou Rýmembrem II.

Pak to z ničeho nic, zřejmě během jednoho odpoledne, porostlo směšnýma peříčkama, sejmulo si to blánu z vypoulenejch bulv, které se rázem proměnily v lesklý, černý korálky a přestalo to hystericky vřískat a máchat pařátama. Sedělo to, pozorovalo to a nadšeně mě vítalo poskakováním a vzrušeným pištěním. Kusy myší oceňovalo iniciativně rozevřeným zobáčkem, slastně přivřenýma korálkama a láskyplným oďobáváním po každém soustu.

Už to nebylo to, byla to Džesika. To si sama vymyslela, protože to tak nejčastěji znělo, když se mnou konverzovala. Tedy já s ní také, většinu dne jsme byly samy. Plela jsem záhony, Džesy půl metru za mnou vybírala žížaly a každou mně přinesla ukázat. Myla jsem nádobí a Džesiku to tak zajímalo, že průměrně dvakrát denně spadla do dřezu. Šla jsem do vsi nakoupit a Džesy zavřená v domku tak vřeštěla, že jsem ji musela vzít sebou. Neuměla lítat a tak nám to její poskakování ty dva kilometry trvalo dvě hodiny. Později se přizpůsobila a jezdila Montymu na hřbetě.

(Dávej si pozor, říkal mě muž. Jednou tě tady zatlučou zvenku plaňkama a upálej. Povídaj si o tobě lidi v autobuse. Do vsi prej chodí nakupovat ženská s černým psem a tomu na zádech sedí černej pták. Zaparkuje je před krámem, něco jim řekne, pes neuteče, pták neuletí, čekaj na ni. Pak jim zase něco řekne a jdou někam k lesu. Tady na čarodějnice ještě věřej, strašil mě.)

Pak se lítat naučila a doháněla mě k šílenství. Pravda, jednou přinesla prstýnek, a mlátila s ním venku o stůl tak dlouho až mě probudila a musela jsem ji jít pochválit. Ale její hlavní vášní byly cigarety. Nevím, co s těma cigaretama dělala, ale hrozně ji zajímaly. Pohled na stráče, vesele mávající křídly a unášející poslední poloprázdnou krabičku směrem do polí, patří k těm nejdramatičtějším v mém životě.

My jsme byli její hnízdo, my jsme byly její rodina. Zamilovala se do největšího krocana, uháněla ho nedopřávajíc mu klidu, vrkala na něj jako krůta a jeho věrnou družku atakovala, častující ji nepochybně strašlivými urážkami vedených krůtí řečí. Náš hodný pes neměl rád prasata a oni jeho taky ne. Džesy to okamžitě zjistila a, ač se nikdy nenaučila po lidsky, což byla z její strany jen čirá zlomyslnost a vypočítavost, bleskurychle se naučila štěkat jako Monty. Tisíckrát jsem vyběhla podívat se na koho to ten pes tak řve. Džesy seděla na střeše, aby ji prasata neviděla, štěkala a prasata vzteky sípěla a bořila ohradu.

Jednou večer se schylovalo k bouřce, Džesy nikde, volala jsem ji, ale pak už lilo tak, že jsem musela zavřít dveře, jedinou přístupovou cestu, kterou znala do „hnízda“. Lehla jsem si až dozadu, do druhé části a po tmě čekala, až ta bouřka přejde. Mezi burácením se mi zdálo, že to zatlučený okno je zatlučený špatně, protože pořád něco klepalo. Džesy. Nikdy mi nikdo nevysvětlí, jak to věděla a jak věděla, že budu zrovna tam. Šla jsem jí otevřít a ona mokrá a rozčílená si ke mně vlítla, nelžu slovem, vecpala se ke mně pod peřinu a ublíženě mě ďobala do ruky.

Takže, ne ne, ptáci nejsou vůbec jednoduchý a straky obzvlášť. 🙂

 

 

Aktualizováno: 28.12.2011 — 22:06

72 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Při přestěhování moje korelka Ptačina(mám ji v bytě navolno bez klece) byla zřejmě otřesena z nového prostředí a navíc nešlo zapnout topení. V bytě byla zima pod 10°C a do rána daleko. Ustlala jsem na zemi a oblékla svetry, a že musím do rána vydržet. Ptáče mizerný chvíli hodnotilo terén,pak slítlo na zem a docapkalo na polštář a do rána se mnou spalo schoulené u ucha se svojí hlavičkou strčenou pod křídlem a tisklo se co mohlo.
  Nezalehla jsem ji a od svítání řev, řev kde že je.To bylo za odměnu.

 2. Děkuji všem zvířetníkům i jejich kočkám a psům, kteří si píší deníčky za krásné příhody v minulých letech a přeji neméně zajímavé příhody i do dalších let a hlavně jim přeji čas to všechno sepsat. Příhody ze života jsou lepší než to, co vymyslí v televizi a vždycky mne potěší. (sice to připomíná to rčení „člověka potěší, když slyší o neštěstí“, ale pejskaři (jak je znám) různé zajímavé malé nehody za neštěstí nepovažují).

 3. Moc hezké počtení (y)
  Milí Zvířetníčci, přeji nám všem krásný a úspěšný nový rok (d)

 4. Milí, drazí, blíží se půlnoc, což zanemná? No přece, že dělám vařonku!
  Nasypal jsem cukr do hrnce, zamíchám a cukr začak smrdět… Sakryš, asi má ten hrnec křivé dno! Přidám vodu. Přidal jsem vodu a když jsem hrnec stavěl zpátky na plotnu, zjistil jsem, že mi na varnou desku napadal cukr a pálí se. Tak jsem si vařbu prodloužil.
  Krásný nový rok, štěstí, zdraví a spoustu úspěchů přeje jiný Honza s rodinou! (h)

 5. Chtela bych poprat vsem zviretnikum krasny Novy rok…abyste 31.12.2012 mohli rici, ze to byl opravdu pohodovy, povedeny rok! Cin cin

 6. Milí Zvířetníčci, jménem všech členů Buffí smečky přeju šťastný nový rok vám i všem vašim zvířecím kamarádům (h)
  No a že ptáci nejsou vůbec jednodušší tvorové se přesvědčuji každý den. Teď jsem právě řešila doslova psychické zhroucení Froda – on se prostě cítil odstrčen, takže přestal jíst, komunikovat a vůbec a nakonec musel několik dní spát s námi v posteli, aby se přesvědčil, že je stále náš a milovaný (h)

  1. To je dojemný. 🙂
   Ale víš co mě moc zajímá, milá Lucko V.? (inlove) Jak vlastně spí papoušek v posteli? 8-|

   1. Budeš se divit, ale normálně leží zavrtanej vedle mě 🙂
    Tak šťastnej a veselej fffffšem! (~)

 7. A binec od rána, rány jak z děla vedle drobných výstřelů. Garyk dnes odmítal jít ven a když se mi ho odpoledne konečně podařilo vystrkat ven tak se nemohl dočůrat, tak dlouho jsem ho nikdy neviděla čůrat, musel mít močový měchýř na prasknutí.
  A pak jsme se procházeli asi takhle. Táhnul mě a protože se v tu chvíli jeho 18 kg ve spojení s jeho vůlí promění v metrák, urval by mi ruce. Tak jsem zastavila, popadla řemínek oběma rukama a mírně se předklonila abych zmohla jeho odpor. Tři kroky – zastavení, dva kroky – zastavení, zase zapnul všechny síly – zastavení. Takový jakýsi krok sun krok jiný Honzo a Jendo. Ten malý kousek po cestě pro kola jsme šli snad hodinu. Ale těmi zastávkami se Garyk trochu uklidnil. Nicméně mne domů nakonec zase dovlekl. A teď doma neví co by a kam by, snaží se tomu hluku utéci ale to prostě nejde. Jde rána za ranou bez přestávky a to je jenom osm hodin večer. Těch prošustrovaných peněz, které by mohly někomu pomoci. Rachejtle nejsou laciná záležitost, lidé vydají nepřestavitelné sumy za takovouhle hovadinu.
  No ale stále ještě žijeme já i Garyk i když ve stresu a s vědomím že máme před sebou ještě takovýchto nejméně 14 dní. Ale jak už jsem dnes psala, až to bude za námi bude to jeden z nejkrásnějších roků pro všechny. Protože lidé dostávají pomalu rozum a začínají chránit tu naši zemičku, bez ní přece nepřežijeme. Nás nemá kdo chránit jako my teď chráníme gorily.
  Nový roku můžeš nastoupit, otevřeme ti dveře jak to dělala moje maminka. Vypustila Starý rok ven a pobídla Nový aby vstoupil dovnitř. Nevím jestli to byl zvyk naší rodiny a nebo jestli to bylo krajové či se to tak dělá všude.
  My tě Nový roku přivítáme a nabídneme ti čočku. Ne, ba ne. Na tom můj muž trval že se musí po půlnoci sníst trochu čočky. Syn matematik se mi smějě a nabádá mě abych přehodnotila ten zvyk, prý nikdy nefungoval a stejně jsme byli vždycky bez peněz. Takže letos čočku nevařím a budu bez peněz jako jsem byla všechny roky minulé, nic horšího se mi stát nemůže. (chuckle)
  Byla jsem po poledni koupit láhev červeného ekologického vína. Jestli bude dobré tak vám jej doporučím. O půlnoci pozdvihnu číši a připiji na vaše zdraví. Le Chajim!!!

  1. La Chajim! A i nas nekdo chrani, jako my chranime gorily, neboj 🙂 . Chudinka Garycek, drzim palecky, aby jste to zvladli.

 8. Pohodový a šťastný Nový Rok všem Zvířetníkům dvounohým, čtyřnohým, křídlatým i plazivým, plovoucím, chlupatým, opeřeným, šupinatým nebo nahatým, štěkajícím, mňoukajícím, pípajícím, řvoucím a vydávajícím nejrůznější další zvuky. Aby všichni tvorové měli své doma, teplo, bezpečí i dostatek jídla… jo asi je to utopie, ale i tak doufám, že se to splní co největšímu počtu.

  Všem vše nejlepší (d) (dance) (d) (dance) (h) (h)

 9. Abyt, díky za super povídání z Tvého života. K Silvestu to přesně sedne (rofl) .
  Všem přeji prožití Silvestrovské noci, klidné asi těžko, už to tady kolem bouchá děsivě. Vrátili jsme se od známých a v jednom místě mi zatrnulo, rachejtli mi vypustili přímo před chladič (devil) .
  Jinak – zdraví, zdraví, zdraví všem lidijum i zvířátkum (d) !

 10. Přeji všem (bez ohledu na počet nohou a tlapek), aby nový rok 20122 byl když ne lepší, tak aspoň ne horší než ten, který za chvilku končí.

  A kulinářský tip – zamíchejte si omylem do misky s mrkvičkovým salátem dvě skleničky tatarky s příchutí chilli !! Všechny bacily – chcípy to porazí…

 11. Tak tohle stráče muselo pí.doktorku z minulého článku dorazit (rofl) – díky za vylíčení zážitků s opeřencem (y) !

 12. Zas..nej chcíp!
  Tak místo protancovanýho silvestra bude prosmrkanej a prokaslanej a bumbat budu bylinkovy cajicky. Šťas-pčík-tný a bezelý dový rog!

    1. Lítá nás v tom víc, tak šťastnej – pčík- a veselej-chrm, chrm- Jendo a ostatní bratři v chcípu!

     1. Hlasim se ke chcipem postizenym. Rano to jeste vypadalo jakz takz, ale jak ten den pokracuje, tak to neni to vorechove. Asi udelame symbolickou navstevu a predani darku a budem mazat domu.

 13. Abyt, to jsou opravdu zážitky hodné zaznamenání a ty to fakt umíš! (y) 🙂 Přeju všem úspěšný vstup do nového roku a aby byl ten nový rok 2012 ke všem příznivý! (inlove) (*)

 14. Patrim k tem lidem, co jsou toho nazoru, ze na Silvestra se nemusim kutalet smichy a placat se do kolen. To veseli na povel mi nejak taky nesedi. Spis se rada ohlednu zpet… Ale snad navecer se zastavime na nejakem zpevnem vecirku. Jinak vam vsem preju dobry novy rok a pridavam se k tem, co jsou v tomto spolecenstvi radi. POteseni je na me strane. (h)

 15. …pravil s očima přetékajícíma modrou něhou. To už není ani Mac Donaldová, to je Čapek v plné kráse.
  Obdiv za skloubení humoru a poezie, citlivé postřehy.
  Díky.
  Připojuji se ke krásným novoročním přáním. Do toho nastávajícího roku přeji vám všem a vašemu zvířetnictvu hlavně zdraví a dobrou mysl,ať vespolek prožijeme náročný čas a neztratíme se ve víru té doby, která vymknuta z kloubů, šílí. Věřím, že se to podaří. Máme přece jeden druhého. Vaše Hexe

 16. Abyt, co ja bych za to dala, kdybych mohla videt psa, jak kraci do vesnice se strakou na zadech!!! Opet jsem se krasne pobavila. Muj otec vzpominal, ze kdyz vyrustal na Sumave, tak dedecek mel ochopcenou straku a straka kradla leskle objekty – jako od sousedu. Babicka pak musela chodit po sousedstvi a vyptavat se jich, jestli jim patri takle lzicka, nausnice, atd…

 17. Krásné vyprávění, od začátku až do konce. A ještě ke všemu velice svěže napsané.
  Šťastný nový rok autorce (inlove) (clap)
  a nám všem! (h) (h) (h)

 18. Straka, sojka, kavka, havran, vrána, krkavec. Stručný seznam nejinteligentnějších, snadno ochočitelných a doma chovatelných ptáků. Podmínkou je odběr před opeřením a dokrmením. Nudit se s nimi v žádném případě nebudete. Potravní nároky lze snadno uspokojit psími, nebo kočičími konzervami, všichni se naučí nejen mluvit, ale i imitovat všechny možné zvuky a nemají problémy se spolužitím s ostatními zvířátky, včetně koček. Sehnat stračí mládě není problém, u nás na sídlišti je nejméně deset hnízd a jedno z nich je na borovici, která nám vyrostla na necelého půl metru od okna. Stačí si v zimním období nějaké vyhlédnout, (po vyrašení listů na stromech zmizí) a v pravý čas pocvičit lezení. A venkovské stavení bez ochočené straky opravdu není ono. 😀

 19. Milá zvířetnická rodinko (já vás tak cítím) – přeji šťastný rok 2012 všem vašim blízkým, at už mají dvě nebo čtyři nohy 🙂 , mám vás ráda!

   1. Já se lepím taky. Abyt, přesmyčko moje, to je zas taková krása a nedá se říct jinak, než po našem, lochec!
    Mám dneska páté zvířetnícké narozeniny, tehdáž jsem po půl roce vylezla zpoza buku, tak si k nim gratuluju a vám všem děkuju za všechno dobré, a že toho bylo!, co jste pro mě udělali a co pro mě znamenáte.
    A dobrý nový rok všem!

 20. Moji drazí Zvířetníci !

  Za celou naši smečku Vám přeji v nastávajícím roce hlavně hodně zdraví. Když není zdraví, není nic.
  Opatrujte se , uzdravujte se, mějte dál rádi zvířata chlupatá i nechlupatá.
  Moc, moc, přeji všem teplé a přívětivé pelíšky, po celý další rok. (inlove) (wave)

 21. Milá Abyt, díky za krásný dárek na konci roku. Užila jsem si nádherné počteníčko, je to náplast na nervy dnešního dne.
  Díky,díky, díky !!!!!

 22. Milá Abyt, to je krásné vyprávění. Kromě slepičky Tilinky, jak už jsem tu jednou vyprávěla, jsem s opeřenci blízký vztah neměla. A jednou jsem obdivovala mluvicí kavku. Ale to tvoje stráče mi připadá neuvěřitelné, když tu koukám na zahradu a ta hejna řvoucích strak. Vždycky mi ohrožovaly kočičky;, nalítávaly na ně. :O Princezny jsou toho ušetřeny protože je ven nepouštím. 🙂

  1. Náš Ferdík, ač vášnivý lovec, straky také nemusel. Sice se ho bály, přece jenom osmikilový hezky kulatý černý macek vzbuzoval respekt, ale on sám tak nějak tušil, že ulovit straku by nebylo jednoduché a proč se namáhat, když chytit veverku, zajíce, nebo hada je mnohem jednodušší, ti všichni nelétají. Jsem zvědav, jak bude na jaře na chatě lovit Čertík; doma loví pilně a rád.

 23. Dobré ráno od slunečných žabek 🙂 Přes noc lehce zamrzlo, takže psi netahají bláto do domu jako včera, to je fajn.
  Můj dědeček míval doma kavku. Znám to jen z vyprávění, nepamatuju si to. Kavčiny kousky byly taky legendární.
  Přeji vám všem úspěšně přežití dnešního ubouchaného dne (nikdy jsme nad ohňostroji dvakrát nejásala- asi dobře slyším a ráda bych, aby tak i zůstalo- a co mám psy, mám s dělbuchy a jinými buchy jen potíže). Jinak Silvestr jako den obecného povinného veselí ráda nemám, vždycky mám snahu zalézt ještě hlouběji do doupěte a tvářit se, že nikdo kolem nejuchá. Obvykle večer hráváme nějakou společenskou hru, což považuji za ještě poměrně dobré strávení těchto chvil. Kdysi jsme chodívali do společnosti, ale nějak nás to přestalo bavit.

 24. Milí Zvířetníci,
  přejeme vám všem úspěšný rok a hlavně plodný na krásné zážitky s n
  vašimi miláčky.
  Straku jsem vždycky chtěla, no asi už se mi to nesplní

  1. Jen neříkej dvakrát, milá Inko (inlove) , CD má uši všude! Náááhodou, straka na Majdě by se vyjímala moc hezky. (chuckle)

 25. Krááása nesmírná (inlove) (clap)
  Milá Abyt, děkuju za první a pravděpodobně taky poslední zasmání tohoto dne (nenávidím silvestry :@ ).
  Straka je krásnej pták, máme jich tu hodně… taky jich bývá hodně k vidění v ZOO – jak nejsou hloupý, všimli si, že je tam pravidelná strava (chuckle) .
  Jednou jsem pozorovala straku, jak si vyhlídla v kontejneru pytel s odpadkama. Povytáhla ho, proklovala, díru zvětšila, aby se jí tam dobře strkala hlava, a zkoumala.
  Je krásně, půjdeme na chvíli ven, než pitomci začnou házet dělbuchama, pak už se bojím…

  1. Máš moje symfónie, odjíždíme i se zvířaty trochu se schovat. Jaká já to nenávidím, ty odporný rachejtle. (headbang)
   Proč to sakra musím snášet. (envy)

   1. Jeden den v roce se to dá vydržet, i když to nic příjemného není. Naštěstí kocourek velmi dobře ví, že v bytě mu od toho rámusu nehrozí žádné nebezpečí, takže ten cirkus totálně ignoruje. Já jsem si před chvílí vyleptal tišťákovou destičku, takže budu drátovat letovat a ze včera opraveného magnetofonu pouštět staré pásky ze 60. a 70. let. A až toho budeme mít oba dost, tak prostě zalehneme a ať se to venku třeba po… Astronomický nový rok už je stejně dávno za námi.

    1. Magnetofonu nemaje přinutila jsem otce svého, aby mi dle dodaného seznamu nahrál z magneťáku písničky z tohoto období na CD. Nakonec jsou čtyři. A užívám si je, byť z těch pásků to rozhodně není digitální kvalita, ale má to kouzlo své doby.

     1. Z čehokoli analogového se dá udělat velice kvalitní CD, dokonce, pokud není analogová nahrávka příliš kvalitní, mnohem lepší, než původní oroginál, ale musí na to být HW a SW vybavení a také se to musí umět. Ty gramofony a magnetofony s digitálním výstupem, co se občas různě objevují za ,,výhodnou“ cenu něčeho takového rozhodně schopné nejsou, stejně, jako běžně prodávané počítačové sestavy. Takže mě přijde do konce ledna z Kanady na objednávku sestavený notebook (Goldmax Leopard základ), vybavený čtyřjádrovým procesorem, špičkovou zvukovou a grafickou kartou, ale levné to rozhodně nebude.

 26. Milá Abyt (inlove) , miluju Tvá vyprávění. Píšeš tak vtipně a současně hřejivě, že mě vždycky naplníš po konečky prstů blažeností a radostným tetelením. 🙂 (h)
  Paráda – Dede (inlove) , děkuju Ti, zrežírovala jsi to na poslední den v roce báječně. (y)

  Milí Zvířetníci (inlove) , užijte si krásného Silvestra. Do nového roku přeju všem hodně zdraví, pohody, optimismu a lásky a taky aby se nám sny plnily a přitom neubývaly. A abychom se i nadále dokázali navzájem podržet.

  PF je tady:
  http://vave-ri1.rajce.idnes.cz/PF_2012/#PF2012_2.jpg

 27. Krásny Nový rok všetkým ľuďom dobrej vôle (d) .
  A že vtáky vedia byť aj „komplikované“, to viem naprosto presne podľa našich žakov, ktorí majú vraj IQ troj až päťročného dieťaťa a vedia byť aj zlomyselné aj milé – to ale málokedy, potvory. Napr. Ferdík ovláda okolo 50 slov. (*)

 28. Abyt, díky (rofl) (rofl) (rofl)
  Poslední den roku začal díky Tobě krásně.
  Venku je lehounce pocukrováno, teplota kolem nuly a slunce.

  Do nového roku přeju všem zdraví, štěstí a tu a tam splněná přání.
  A také abychom se nadále setkávali v této hospůdce, ať už virtuálně nebo skutečně. A aby potřebným bylo líp (y) (h) .
  PF je tady:
  http://jagri.rajce.net/PF_2012

 29. parádní čtení…..já si takhle o chočila jen house Drobka, to za mnou chodilo i na řeku a koupalo se se mnou….a pak jiřičky – Jiříčky….

 30. hezkou silvestrovskou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jééé – stráče přišlo (rofl) Když to tak čtu, tak jsem ráda, že ty mladý uřvaný „slepice“ mám jen na zahradě – když pominu jednu straku u televize (to jsem popisovala tak před dvěma lety) , průzkum obýváku od celého stádečka a taky zlodějky, co se naučily chodit Ričkovi na granule k babče do kuchyně…
  Ale stejně jsou překrásné – lesklé, veliké, krásně vybarvené.

  1. Krásně vybarvené jsou, hlavně na jaře. To se lesknou a mění barvy, podle toho, ze které strany na ně svítí sluníčko.

 31. ……Takže, ne ne, ptáci nejsou vůbec jednoduchý a straky obzvlášť………..

  🙂

  Abyt, ÁÁÁÁÁBÝÝÝÝÝT … jsem ráda, že jsem v tuhle hodinu ještě stihla zavítat sem a přečíst 🙂 m byla by to věčná škoda pod našem Silvestru jí spát a nemít ještě o stračí pírko vylepšenou náladu než už je :-).

  PŘEJU FŠEM HODNĚ ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ DO NOVÉHO ROKU.

 32. Drahá Abyt Mac Donaldová, miluju tvé vyprávění, to je tak krásně napsané, řvu tady smíchy, nad pasáží o čarodějinici jsem vyprskla kafe a ani ho nešla utřít, musela jsem dočíst.
  Díky. Tohle je fakt nádhera číst.

  1. Výstižně jsi to napsala, tak se sem s dovolením přilípnu. Abyt, těším se na další povídání!

 33. Milá Abyt, další krásné, teploučké a citlivé povídání s tvou typickou dávkou humoru. 🙂
  Podle mého to u Džesiky byl typický případ „imprinting“ – z očí jí spadla blána, ona jako první uviděla tebe..no a bylas její máma,přilnula k tobě celým svým stračím srdcem a láskou. (inlove) To muselo být krásné (inlove)
  Jakého se stáče dožilo věku – možná nám o tom napíšeš jindy.

  Přeji všem Zvířetníkům, abyste se v pořádku a bez úhony nejen vy, ale hlavně vaši zvířátka dočkali Nového roku. Respektujte nedávnou prosbu Velké kočky a já se k ní přidávám. Prosím, držte se při oslavě jen a pouze prskavek.

  K začátku nového roku vám posílám jeden anglický odkaz, ale jistě slovům písně porozumíte. Nenechtě se odradit nudným a ponurým „retro“ začátkem – vydržte, „up beat“ pointa přijde. Přeji vám všem, aby byl i váš celý příští rok plný „sunshine“. A též přinesl zdraví všem nemocným.

  http://www.youtube.com/watch_popup?v=oXvJ8UquYoo&vq=large

  1. A ještě jeden odkaz pro silvestrovské zasmání. Možná to většina z vás zná, protože myslím, že fenomén „Dinner for one“ už dorazil i k vám. Ale třeba to někdo ještě neviděl. V Německu je tahle scénka desítky let něco jako Popelka, bez ní s tam prostě svátky (a hlavně Silvestra) nikdo nedovede představit. A možná nenajdete jediného Němce, který by neznal větu „The same procedure as every year“ (až do lehtivého konce 🙂 ). Tohle je odkaz na originální verzi, kterou jsme kdysi viděli prvně i my. Uvodní německý monolog je pronesen s takovou elegantní nóblesou, že tam prostě patří i když se tím poslech trochu prodlouží 🙂

   http://www.youtube.com/watch?v=zVd_VLO9xcc&feature=related

   1. Milá Maričko, to jsi mi udělala radost. Tady se už leta tenhle program v TV vysílá, už několik desetiletí protože jsme se ještě s manželem dívali a chechtali. I letos to vysílají, ale já jsem bez televise už skoro tři měsíce. A tak jsem se dívala na monitor počítače a měla pocit že tu je manžel se mnou. 26.prosince by se býval dožil 83 let, ale vzdal to už v šedesáti dvou letech.
    Na youtube je ještě jedna španělská verse ale tu jsem jaksi nemohla akceptovat.

    A děkujeme za „sunshine“, vykročíme do nového roku 2012 zvesela a budeme od něj sebevědomě vyžadovat jen to nejlepší. Jen a jen to dobré, nic jiného nebereme. To nedobré ať si strčí někam, ne? Milí Zvířetníci a zvířátka, my si ten nový rok dobrý uděláme, to tak aby ne. Ale ale podívejme jaká já jsem dneska „hurtig“ tedy ve smyslu smělá, protože hbitá a rychlá už definitivně nejsem. Jestli tohle údobí s Garušem přežijeme tak to bude báječný rok a to pro vás všechny to mi věřte. (o) (sun) (dog) (h) (cat) (h) (cat) (h) (dance) (inlove) (wave)

    A čísla dotvrzují že mám pravdu. 6 + 10, data mého narození desátého června. 😉 🙂

  2. Milá Maričko (inlove) , ještě jednou Ti děkuju za krásné přání se zpívajícími kloučky. Všem se moc líbí a synáček si ten program zakoupil a vyrobil spoustu další přání. Takže vyřizuju poděkování za bezvadný tip.

 34. Moje maminka chovala vždy dvě až tři slepice. V mládí mne kohout klovnul. Můj vztah k ptákům je velice rezervovaný.
  Soužití se stráčetem je pro mne čirá magie. Krásně se to četlo. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN