ČLOVĚČINY: Já tak rád trsám, trsám

Jenže to už je dávno, kdysi, ještě na škole. Pak tak nějak nebylo s kým, nebylo kam, pak byly děti malé, ale teď už odolávat nešlo. Znáte to, přichází plesová sezóna, lístky na ples nabízí všichni kolem, no koupili jsme. Jo, bylo to fajn, sedělo se kecalo, jenže pak začali hrát.

Polčík a valku jsme nějak dali dohromady, dokonce jsme se ani moc nepokopali. Tedy když nepočítám pár šlapáků z mé strany. Ono to stejně ani jinak nešlo – parket byl plný. Pak přišlo pár rychlých skladeb, takže stačilo skákat a natřásat se (okolním pozvolna sklenějícím zrakům to bylo jedno). Pak nějaký ten ploužák, to se taky dalo. Ale pak to přišlo. Tango! Jenže jak? Každý znal jiné kroky, spoustu toho jsme zapomněli, prostě trapas. No, tak jsme jen tak blbli a na klasiku seděli. Chvíli to stačilo.

Korunu všemu nasadila šluska (tedy taneční závěrečná) naší nejstarší. Obleky, kravaty, profesor dojatý… Pardon, tohle sem nepatří, to je jiná písnička. Dítka vyzvala rodiče k tanci. Copak MLP, tu vedl Verčin tanečník, jenže co já chudák mám dělat, když hrajou waltz? Přiznávám, byl jsem za hloupé dřevo. A to úplně. Po pár taktech jsem zrádně zdrhl i s Verčou z parketu. Naštěstí mi to prominula. Zato MLP si to odtrpěla celé. Doma mi bylo vysvětleno, že to tak dál nejde. Odolával jsem, bojoval… Vše marno. Nakonec jsem byl přehlasován. Inu, kdo z nás mužů dokáže odolávat své lepší polovičce?

A tak jsem jednoho dne v obleku a kravatě stanul na parketu a začalo mučení. Jediné, co mě s tím smiřovalo, bylo, že jsme zdaleka nebyli nejstarší pár na parketu. A jak jsem během pár lekcí zjistil, dokonce jsem nebyl ani největší dřevo. Hodina probíhala vždy stejně, přivítání, připomenutí a během pár minut se z nás pot lil proudem. MLP v té době chodila na spinning a tvrdila, že tam se zdaleka tak nenadře.

V půlce pauza, abychom popadli dech. Byl to tedy záhul. Postoj, ruce, pozice, natočení, krok, krok… Napřed ukázka, pak na počítání, nakonec na hudbu. Než jsem si zapamatoval variaci, už se přidalo něco dalšího. Držení, pohyb ruky, figura. A honem na další tanec. Někdo nevydržel, ale pár nás vytrvalých (kupodivu samé starší ročníky) se dočkalo i konce. Myslím kursu.

To už jsme vypadali skoro, jako že tančíme, už to nebylo, jako když vypustí na vycházku pacienty s nervovou poruchou. Já měl dokonce chvílemi pocit, že se mi to líbí. Tedy dokud MLP nezkonstatovala, že jsem mimo rytmus, pozdě jí vedu do figury, nebo dokud jsem jí nešlápl na nohu či neokopal střevíček. Dokonce mě i začaly opouštět úlety, kdy jsem se na melodii „Na krásném modrém Dunaji“ pokoušel o krok-sun-krok.

Pak byla závěrečná. Decentní, vždyť nás skončila asi polovina. Připili jsme na památku předčasně ukončivších a já z té euforie SOUHLASIL S POKRAČOVÁNÍM! No, v něčem to bylo lepší – když jsem zapomněl nové figury, stačilo se vrátit k základnímu kroku (tedy dokud to nezjistila MLP). Tempo také zvolnilo. A (to mě pobavilo nejvíc) do kursu se přihlásili samí zkušenější (lety, ne v tanci)!

Systém byl sice obdobný – přivítání, opakování, nové kousky, procvičování, ale jednak vše probíhalo v daleko přátelštějším, méně uspěchaném duchu a pak o přestávkách vznikla nová tradice – bez domluvy vždy někdo přinesl lahvinku vína, pohárky byly deponovány vedle zesilovače a neřidiči si tak mohli přestávku zpříjemnit. Tak to šlo až do dubna. Nakonec jsme si udělali takovou malou závěrečnou – ňamky, povídání, ale hlavně tanec. Mám-li být upřímný, určitě jsem se nenudil. Jenže jaro je jaro, zahrada volá. A tak vše skončilo.

Jak kulminoval podzim, zima a tma mě vyháněly ze zahrady, MLP decentně nadhazovala příchod plesové sezóny. A že prý roztančení… No, co budu povídat, obrana neměla valného smyslu, navíc byl přislíben speciální kurs pro nás mírně zkušené a vlastně to nebylo zas tak špatné, že… No, sešli jsme se v klasické sestavě a začali s oprašováním. Pak jsme přidávali nové věci a vraceli se k zapomenutým (přece jen máme ve svém věku nárok si nepamatovat úplně všechno). Na jaře už jsem měl pocit, že Travolta je proti mně slabší kousek, jaro vonělo a zahrada volala. A tak skončily taneční pro velmi mírně pokročilé.

Letos to nebylo jiné. Tma a chlad a decentní narážky MLP (nehleď furt na Zvířetník a zjisti, kdy máme nástup) byly jasnými příznaky blížících se tanečních. A zase den D a hodina H a pánové v oblecích a dámy v tanečních šatech a přivítání známých tváří a seznámení s dalšími adepty oprašovacího kursu, který končí těsně před Vánoci a na něj navazuje kurs pro pokročilé o něco víc než mírně, takže máme do jara každé pondělí co dělat.

Chodím tam rád – zjistili jsme s MLP, že ty dvě hodiny jsou vlastně jediným časem během týdne, který máme čistě a jen jeden pro druhého. Nehledě na to, že jsme si značně rozšířili repertoir a když náhodou nebo omylem plesová kapela zabrousí do klasiky či latiny a páry i jednotlivci začnou prchat z parketu, my s MLP hrdě nastupujeme a oslňujeme okolí.

No, po pravdě, nic takového, spíš si konečně oba zatrsáme – já nemusím hlídat pořadí figur a MLP má čas mi tiše počítat, když se začnu ztrácet v dobách. Takové blues či svádivá rumba naroubovaná na „klasický ploužák“ funguje na povznesení nálady víc než několik návštěv v „pekle“ (tak se označuje u nás na plesech bar či výčep, kam se pánové decentně dámám ztrácejí na panáčka pod záminkou přinesení vínečka či pochutin).

A naopak bouřlivý jive či rozverná chacha nebo samba žízeň zvětší. A když se kapela zblázní úplně a spustí waltz či tango, parket je skoro prázdný a já si můžu připadat jako Oldřich Nový či Clark Gable vedoucí svou vyvolenou v záři světel luxusním světem let dávno minulých.

A co ten název? Pro ty, kdo nemají děti školního věku a nesledují dětské filmy je vysvětlení tady – jde o jednu z ústředních melodií filmu Madagaskar.

A kam že to chodíme? Sem: http://www.tsmladi.cz/

Aktualizováno: 26.12.2011 — 21:22

67 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. OT – zapomněla jsem, jak se v textu ve Wordu hledají nadbytečné mezery. Nevíte náhodou někdo, jak na to? Děkuju.

  1. Možná je lepší metoda, ale vystačím si s Ctrl + F a do vyhledávání zadám dva údery mezerníku…

 2. Honzo, závidím TLP. Taky bych chodila ráda do „tanečních“. Ale nemám s kým, myslím, že bych přednostu nedonutila (doh)

 3. (wave) ROZVERNÍČEK. (wave)

  (*) Policajt vyzve mladou slečnu k tanci a ptá se jí: „Slečno, vy si taky myslíte, že jsou policajti blbí?“ „Ne, ale na hymnu jsem ještě netancovala…“ (*)

  (coffee) Vinšuju všem přítomným klidný večer
  a hezké sny. (coffee)

 4. OT : Já to nevydržím, někomu to musím sdělit. I když to není zrovna správné někoho zatáhnout do hněvu, zlosti až nenávisti. (envy) (devil) Ale nikdo si nedovede představit co to pro mne je, když se můj pes bojí těch hovadských raket a dělbuchů. Ty zdejší hlavy prázdné a neschopné empatie střílí už dnes. Tedy slyšeli jsme je střílet když jsme se 25.prosince vraceli od syna to je před dvěma dny. Ten děs když se to stane uprostřed města a já vím že se Garyk dokáže vyvléknout z čehokoli. I z toho tuplovaného obojku který má teď. To nemohou počkat na Silvestra? Ne ne, chtějí si nechat utrhnout ruce a vypálit oči. Každý rok se to děje a dochází nejen k poranění ale i úmrtí. Ten jejich Nobel se musí v hrobě obracet.
  Tak tedy nejméně týden před závěrem roku střílejí. Ale to nejhorší teprve přijde. Po Novém roce se rakety zlevní a střílí se dál nejméně 14 dní. To je téměř měsíc pekla na zemi. V každém případě pro Garyka a tím pádem i pro mne, ale ony jsou nás potrefených zástupy.
  Bylo mi osm téměř devět když skončila druhá světová válka. To je už hodně let ale já mám nepříjemné pocity při střelbě. A tady bydlí teď lidé kteří přišli ze zemí kde se válčilo nedávno. Jak to asi zažívají oni? Ale na to tady nikdo nepomyslí. A že se s raketami vypouští spousta jedů a těžkých kovů do ovzduší se asi dříve nevědělo. Teď se to ví, proč se podle toho nikdo neřídí? Některé tradice se přežívají, ztratí smysl, ztratí význam. Vždycky vznikaly tradice nové, třeba vánoční stromeček že? Myslím že je na čase nalézt něco pokojnějšího než střílení k přivítání nového roku. Jo Garyku, jestli se něco vymyslí tak my už budeme na pravdě Boží, kdesi za Duhovým mostem. Ale já ti nemohu slíbit že tam budeš mít klid. Můžeme jenom doufat. 🙁 (think)

  1. milá Velká kočko, tady je to bohužel místy to samé, kravál začíná kolem Vánoc a končí taky po vystřílení zásob. Pejsci jsou taky přímo nadšení, takže máme zničené všechny dveře.

  2. Velká kočko, souhlasím s tebou. Tady se střílí už od Mikuláše. Dokonce i na Štědrý den ser našli šašci, kteří si to spletli se Silvestrem. Nemám doma vylekaného Garyka, ale nikdy nezapomenu, v jakém stavu se mi vrátila Mína. Pustila jsem ji až 1. ledna na poledne a za chvilku mi přiběhla vyděšená a měla seškvařený kožich od krku po ocas. Prostě chlapci stříleli „dodernou“ nevybuchlých raket a uviděli živý cíl. Bylo veliké štěstí, že se „jen“ uškvařil kožich a nespálila kůže. Ale Mína chodila s nahými zády až do jara. Nikdy na to nezapomněla.

   1. Tady je to taky (doh) – od Mikuláše,přes Vánoce,Silvestra a do půl ledna,než vystřílí všechny nakoupené pyrotechnické hračky (fubar) .

  3. Kdyby se vypalovaly rakety co vyletí a rozprsknou tak by to až tolik nevadilo, ale ty bumajzle co jenom dělají rambajz, ať už BUM nebo HVÍÍZD, ty bych zakázal zvláštním výnosem ministerstva orby.

   1. U nás v ulici žije veleduch, který si vždycky na Silvestra počká, až všechno utichne a mezi třetí a půl čtvrtou vypálí několik dělbuchů a těch bum a hvízd. Do křižovatky postranních ulic.

    1. Presne kvuli takovym jsem zminoval ministerstvo orby. Pozustatek dob, kdy jeste nebyly traktory a voli jeste k necemu byli.

  4. V Praze je to děsné, nenávidím to, ale ještě snad víc to nenávidím venku na horách! PROČ PROBOHA nezakážou ty petardy tam!? Zvěř v lesích je vyděšená, spousta vysoké zbytečně umírá, protože se snaží uniknout a ve sněhu někam zapadnou a selže jim stresem srdce, myslivci jsou z toho nešťastní a nasr……, ale houby je jim to platné. Loni jsem Silvestr strávila v Maršově v bytě. Tam byl relativní klid. Letos jsme v Praze. Pokud někdo začne střílet v tom dvoře, ve vnitrobloku se to rozléhá a je to jak u Verdunu. Nevím, jak budou kluci reagovat, docela z toho mám strach. Budu s nimi, takže je budu hladit a uklidňovat, ale stejně nemám dobrý pocit.
   Zakázala bych to! Okamžitě!

  5. No, pouvažuj o přesunu do Austrálie. Tady je tohle už dávno zakázáno. Když jsme sem přijeli, tak hlavní bouchání bylo na „Queens Birthday“ – královniny narozeniny, druhý víkend v červnu. To se také střílelo nejmíň 14 dní. Ale pak to zakázali, že se hodně „blbců“ zraní, často nebezpečně. Jsou jen povoleny ohňostroje pod „odborným vedením“. Třeba je pořádají hasiči, či jiné organizace. No a sydneyský obrovský novoroční ohňostroj. Dokonce 2, jeden pro rodiny s dětmi v 21 hod, aby si i děti užily a pak ten půlnoční. Zpočátku byl proti tomuto nařízení dost odpor, ale teď už je to v pohodě. Takže naši Habsburkové se mohou bát akorát bouřky – což také činí.

 5. OT pro MaRi (inlove)
  Bohužel se mi stále nedaří se dostat do domu Miry, abych Tvé přání pro Veram hodila do schránky. 🙁 Dnes večer jí napíšu a domluvím se na konkrétním čase, kdy bude doma.

 6. zcela OT – ale potěší to…
  V dubnu jsme byli v Burgundsku. Ubytování přes Interhome. Už jsem psala, že bylo pěkné a dokonce jsme v ceně měli plnou ledničku jídla 😛 včetně dobrého vína…
  Ale že jsme dostali dnes poštou krásnou novoroční gratulaci (včetně pozdravu Betě) , to mě fakt překvapilo… i proto, že jsme paní říkali, že se na stejná místa nevracíme… a tudíž od nás další pobyt nehrozí…

  Jinak jsme byli dvě a půl hodiny v horách. Brodění 10 cm mokrého těžkého sněhu dá zabrat. Asi půjdeme dneska všichni brzo spinkat… Beta nadšená, neboť nás byla velká výprava a tak se tvářila důleřžitě jak horský vůdce

 7. Dobrý den všem!
  Ráda jsem trsala,když mi bylo patnáct v tanečních,když na konci lekce taneční mistr dovolil kapele zahrát rokenrol,vdala jsem se za muže,kterému tanec nic moc neříkal,ale trpělivě se mnou chodil tancovat a vždycky mně aspoň jednou provedl,zbytek večera jsem protančila se známými.Pak pár plesů,trochu tance při synových tanečních na prodloužené a dnes už jen přihlížím – s holí se špatně tancuje.No,nejlepší byly ty taneční (clap) ,je to už padesát let (tmi) …

 8. Dobré posváteční odpoledne všem Zvířetníkům.
  Dnešní taneční psaní mně připomíná má mladá léta strávená ve víru tance všeho druhu, mimo u tyče. (chuckle) Teď už se raději jen dívám. Tleskám JHonzovi s paní, jste dobří ! (y)
  Obdivuji, když se někdo dokáže ladně vlnit v rytmu klasiky či latiny. Ty tance mají i svůj vývoj, zejména latina, to je úplně jiný styl oproti 60.létům. A taky mám ráda balet, ten můžu, zítra se těším na Šípkovou Růženku na ČT2. (rose1)
  Do povodně v r. 97 jsem měla uschovány i moje vlastní špičky, baletní střevíčky z mládí.
  Kdo tancuje a jinak si umí hrát nezlobí. (dance)
  Jo, ten název článku je bezva, při té melodii se dá dobře vrtět i doma, pokud mně nikdo nevidí. (rofl) (chuckle)

 9. Ad krok-sun-krok a Na krasnem modrem dunaji … on to neni tak uplny nesmysl, jak to na prvni pohled vypada. Spousta blues ma „trioly“ … tedy nejaky nastroj hraje na kazdou dobu tri tony. Takze obcas neni uplne jednoduche rozhodnout jestli je to priiiiserne pomale blues nebo priiiserne rychly valcik 🙂
  Nekdy natolik, ze me to laka to stridat.

  1. Ne, tak to nebylo. Já byl už tak zblblý, že začali hrát valčík a já do něj vmanévroval polkovým krokem. MLP mi dost dlouho nevěřila, že to nebylo schválně.

 10. Promiň milý jiný Honzo, jako dcera učitelky tance jsem si to odtrsala za mladých let. Zvlášť když tatínka odveleli k PTP a maminka tím pádem neměla partnera k předvádění v tanečních. Toho jsem nahrazovala já, což nebyl vůbec žádný problém. Problém byl že jsem musela někde stranou parketu trénovat nemehla a to končilo do krve rozšlapanými prsty na nohou. Nemehlo? Mám na to daleko lepší švédské slovo „klumpeduns“ z toho slova je to přímo slyšet jak mi neohrabanci drtí prsty na nohou. Tancování byla předtím moje láska pak už nikdy více. Pak už jsem nikdy netančila.

  Místo abych přišívala upadlé knoflíky a spravovala všelijak potrhané šatstvo, vracím se k poště kterou jsem nestačila prohlédnout. Tedy k takovým těm obrázkovým zásilkám kde musíte mít sto let času k prohlédnutí. Nebylo toho tak moc, ale jednu přílohu se mi doposud nedařilo otevřít. Až dnes jsem na to přišla jak se dostat k obsahu. Byl to e-mail od babeda, tedy Jováska, zaslaný už 20.září. „Petrovka – Krkonoše – dokument“ Tak jsem se dozvěděla o tom velkém založeném ohni v Krkonoších. A jak jsem hledala příslušné články abych se dozvěděla více, našla jsem tohle.
  Prosíííím připravte se všichni z Východních Čech a lidé co mají Krkonoše v lásce. Na iDnes.cz vyšel 23.prosince 2011 článek od Jiřího Tůmy „Východočeši jedli na vánoce i dumlíkačku, měla chránit před svrabem“. Žádný smažený kapr a bramborový salát. A žádný vánoční stromeček, ale to jsem věděla že to je jenom asi stoletý zvyk. Poukazuje se tam na knihu od Jiřího Marholda „Krkonošská kuchařka“ kde pravděpodobně i vánoční recepty jsou. Není to zajímavé? Možná že jsem z té informace celá bez sebe jenom já. V tom případě mi promiňte že se vtírám. 🙁 :O 😉

  1. Milá Velká Kočko, s Krkonošemi se nemůžeš vtírat nikdy! To je moje srdeční záležitost, vyrostla jsem tam, bydlím tam a moje milovaná chaloupka se zahradou jsou mé největší potěšení (tedy teď už trochu ustoupila chaloupka do pozadí, co mám ty 3 chlupatá zlatíčka).
   Krkonošská kuchyně byla velmi jednoduchá, chudičká a založená na surovinách, které byly dostupné. Marholdovu kuchařku samozřejmě mám a je úžasná, je pěkně ilustrovaná a hlavně provede zájemce celou historií krkonošských jídel a kdo zkusil uvařit něco podle těchto receptů, určitě neprohloupil i když se občas jedná o jídla velice zvláštní.

  2. Velká KOčko,tu Krkonošskou kuchařku mám doma a děsně ráda podle ní vařím a pěkně se v ní čte….

 11. Tak přemýšlím, jestli jsi tak dobrej ty, nebo tvoje LP. Asi od každého kousek 😉 A přávidím (inlove)

 12. Zdravím všechny po Vánocích. Měla jsem absenci, ale jsem už zde.
  Honzo, tedy, smekám, já se přiznám, že netančím ráda a netančila jsem ráda, ač jsem měla kdysi mou maminkou taneční naordinované . Já raději lítala se psy nebo koňmi venku, ale tanec se mi (na televizní obrazovce) líbí.

 13. Milý jiný Honzo, jste s panimámou pašáci! Mně by se takové taneční taky líbilo, ale nevím nevím, jestli bych Jendu přemluvila.

 14. Milý Honzo, jsi kabrňák a odvážnej chlap! (inlove) Tvoje nejdražší má fakt kliku. nedovedu si představit okolnosti, za jakých bych do tanečních dostala Martina (rofl)

  1. Hele, zrovna ty mi tvrď, že nedokážeš LP vymanévrovat správným směrem. (chuckle) Není to třeba tím, že bys musela navléct šatečky, kramflíčky a navíc by s tebou nemohla být Berry. (chuckle)

   1. Eh, milý Honzo, víš, že tenhle úhel pohledu mě nějak nenapadnul? (blush) Ale něco na tom opravdu je! (wasntme)

 15. Jsem zvědavá, jak to bude s bahnem tady -včera jsme vyrazili do Třeboně. Včerejšek byl dost děsnej, teda ne počasím, to bylo standardní, ale službama, resp. Jejich absencí. Ale večerní Třebon byla krásná. Dneska chceme udělat Cestu kolem Světa, ale slyšela jsem, že bývá bahnitá…

  1. Zano, pozdravuj ode mne stezku okolo Světa. Byli jsme tam v létě v devadesátém sedmém těsně před povodněmi a moc se mi Třeboňsko líbilo.

  2. Sákryš, tos nemohla napsat?! Jednak bychom poradili (kde najít neabsentující služby) a jednak to máme kousíček a zatavili bychom se. Mohli jste být ještě o kousek zabahněnější od psic. 😉 My přes Třeboň včera jeli.
   Cesta kolem Světa by snad měla jít. Tady tolik bahna není (psi ho vyhledávají, ale my včera dorazili docela čistí i se suchýma botama).

   1. Evo, promin – tohle už se řešilo na jaře s děvčatama ze Severních ˇCech.
    Auto jsme prodali před osmadvaceti lety… a mně prostě nedochází, že to máš blízko. Fakt jsem předem přemýšlela, jestli tam někoho znám – a došla k závěru, že ne 😛 .

  3. Zaní, krásnou dovolenou. Tento kout znám jak za letního úpalu (a to se jede kolem Světa velmi dobře) i za bláta a dokonce i bílou Třeboň znám. Ta zasněžená je asi nejkouzelnější. Ale letní „kolování“ okolo Třeboně je taky úžasné. Tak ať se služby zlepší a pivo je jak má být 😉

  4. Cesta byla dobře průchodná, nepršelo, bylo celkem teplo. Jen škoda, že tak šeivo.
   YGO, ten anděl z hrobky je překrásnej!

 16. Jo tak po Kaččině první prodloužené se snažím Mušketýra ukecat na něco podobného, protože z většiny tanců si pamatujeme tak základní krok a to je všechno. Fandím vám, jiný Honzo 🙂
  U nás je samozřejmě bahno, ale díky tomu, že je tu na cestách a ve vinohradech hlavně štěrkopísek, obvykle se to jakž takž dá- pokud to někdo nevezme po polní cestě tou nevětší bahnitou louží, že ano… (think)

   1. To já jen tak… (inlove) Hele, řekni mi, co ty psice nutí vstoupit do toho jedinýho bahna, kdy všude už je sucho, jen na jednom místě na polní cestě se vždycky udrží bažina. Potom když mě někdo se psem potká, jak se vracím z pole, tak se na ně vždycky tak vyděšeně podívá a zeptá se, jestli je tam tak mokro. Není, jen ty mý psice jsou tak blbý. A jak pravila jedna paní- Jsou krásný, ale děsně špinavý. 🙂

    1. Matyldo! (rofl) Já ty tvoje holky vidím (chuckle)
     No, naši psi jsou jak čuňata taky a bohužel, u domu žádný vhodný (tedy čistý) vodní tok neteče, takže musím vzít kýbl teplé vody, velkou houbu a ty dva špinavce umýt. (tmi)
     Jen dotaz – taky vám línají psi, nebo jsou tak pitomí jen ti moji???

     1. Pokud vás to uklidní, tak mám psy špinavé (strkají do bahna i hlavu a bublají si…), mokré a línající. Z Áji bych vyčesala na stejně velkého ještě jednoho psa.

      1. Evo! Vážně bublají? (rofl) (rofl) (rofl) Mám pořád ještě jednom normálně bahnící se psy – ó já se mám (nod)

      2. Nestrkají hlavu do bahna. Rvou ji do myších děr a hrabou, Už obě. A Světluška usilovněji. Jen Borůvce to bláto na bílém čenichu drží líp, protože ta se tam pokouší nacpat celou hlavu, Světluše je hlavně bagr. (chuckle)

     2. Poslušně hlásím že línají, tedy Garyk línat vůbec nepřestal a i kočenky teď línají. Asi ta zima „nejni k tómu“. Tady každou chvíli prší, nejen každou chvíli ale každý den. Co je vlastně horší každou chvíli a nebo každý den? Prostě zvolte tu horší variantu. A nebo tady prší každý den každou chvíli. Zkrátka prší furt a to je o moc horší než sníh protože to vlho vleze přese všechno oblečení až na kůži. (rain) (rain) (rain) (rain) (rain)

    2. Tos ještě neslyšela o psí kosmetice? Bahenní zábaly, svízelový peeling, rašelinná pleťová maska, masáž v křoví… Nás paní rozhodčí na výstavě pochválila, že ta pravidelná péče o srst je vidět, že nestačí jen párkrát zajít do psího salónu a že tak pěkná srst, jako má Ginny, není vidět často. No, v salónu jsme nebyli nikdy, ale o srst si holčičky pečují pravidelně a intenzivně (chuckle)

    3. Matyldo, tvoje otázka po důvodu vstupu do jediné kaluže v CR je jen řečnická, že? Vždyť takto jedná každý nadaný chlapeček, jen co vybalancuje první kroky. Proč ten to dělá? PROTOŽE JE TO SRANDA (rofl)

     1. „Yvetko, jakto, že jsi zas celá od blata, když široko daleko není žádná kaluž?“ … „Ale je, mami, ale musí se hledat!“

      To je autentický rozhovor mezi mnou a maminkou, bratru tak čtyřicet let zpátky. (rofl) (rofl)

      1. Dobré pováteční poledne, to moje maminka to měla se mnou ještě horší. Za vás holky už bylo oblečení podstatně víc a přece jen kvalitnější.
       U nás pod barákem je vodojem,čelo má betonové se vstupními dveřmi a ostatní je nakupený vršek hlíny. To bylo oblíbené místo všech okolních dětí. Za nás to nebylo oplocené a my jsme nevěděli nic jiného než si na tom dělat klouzačky. V zimě za sněhu to bylo dobré, když bylo bláto tak to taky šlo a když nebylo bláto tak se shora na klouzačku nalil vždycky kýbl vody a ono to jelo! a to byl mazec – maminky už nás pak neměly ani do čeho převléknout

    4. Já nechápu, na co si stěžuješ 😀 😀 . Naše dámy cíleně vyhledávají kaluže a bohužel jimi jen neproběhnou 😉 . Největším potěšením totiž je do té louže zalehnout a pořádně zchladit podvozek. Zvlášť v létě po delších deštích jsou v lese ve vyjetých kolejích hluboké louže, plné zahnívajícího listí a trávy. Když z toho vylezou, tak z
     nich teče šedozelené bahno a smrdí jak rybník po výlovu. Tuto vášeň zdědila Fleur po svém otci Garovi a úspěšně předala i své dcerce Aiře. Na jednom výletě si dělali z majitelky Gara legraci – on se s těmi kalužemi dost zlepšil, už si do nich nelehá, jen si do ní sedne 😉

     1. Na Mikulášském venčení jediná vlezla do bahna ve vypuštěném rybníce Borůvka. A nedala se odvolat, dokud ty tlapajzny neměla v tom bahně po kolena. Pak z něj radostně vyběhla, aby mi ukázala, jaká je holka poslušná (tmi)

       1. Ivo! To je celej Daník! (inlove) Ležel, a ještě vrtěl ocasem a to bahno rozstřikoval (tmi) Pitrýsek to viděla a nestačila se divit – její chipsy tu kaluž všechny slušně obešly, byť bylo horko (rofl)
        Kazan to taky dělá, ale přece jen ne tak často, jako Daník. A po Garovi nebyl ani jeden – to bude něco všeobecněji chodského (wait)

 17. No tak tohle by mi neprošlo… 😉 a zas tolik nelituji. Ale jste dobří – hlavně že jste vydrželi.

  Zdravím všechny po svátcích, děkuji za přání k svátku (téměř ho neslavím, není čas). Po dvou hektických dnech (návštěvy…) jsme si včera způsobili opravdovou pohodu. Hned po obědě jsme vyrazili se psy do přírody. Skoro 3 hodinky mezi lesy, mokřady a rybníky a lidi jsme potkali až skoro na konci na cestě k autu. Psiny byly mokré, vylítané a naprosto šťastné (asi taky trochu špinavé, ale díky základní černé barvě a díky tomu, že se ještě vymáchaly v Nové řece to nebylo tak zlé). Po zhruba čtyřech letech jsme měli vánoce bez velkých průšvihů! Ani jsem to nechtěla psát dřív, abych to nezakřikla 😉

  1. Beta většinou má bahno na tlapkách – to se zvládne rychle odtranit vymácháním tlapek v kyblíku a jinak chodí dost čistá. Eventuální cákance na břiše se otřou osuškou… Takže hora bahna nehrozí…
   Ale je pravda, že umrzlé bílé svátky jsou hezčí (na oko) a čistší (z pohledu úklidu)

   Dnes nás bude u stolu jen 9 a dva psi… Službu v kuchyni mám teď já (včera babča) , takže už bublá maso na polívku na plotně a roláda z krůty je zarolovaná… Procházka až odpoledne…

   1. Sice nemusím vařit, ale musím být v práci. Takže čuby maji smůlu – ven se dostanou až v podvečer. Úklid? No občas trochu uklidím, ale aby bylo opravdu čisto, to bych musela lézt po zemi s hadrem každou půlhodinu. Tůdle.
    Beta je vysoká, ale hlavně krátkosrstá a neleze furt do vody. Mokrý pes na sebe nabalí bahna víc. Na druhé straně rychle schnou a rychle to z nich opadá. Takže výsledek není tak katastrofální jak by se na první pohled zdálo. Ale dokonalý úklid se psem – to je asi nemožné.

 18. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Protože neslyším (tedy slyším, ale blbě chytám i rytmus a mám hudební hluch) , tak mě ani tanec moc neoslovil. Polovičku taky nee – a tak za tu spoustu let jsme přežili jen maturiťák mlaďasky (Bedo, (chuckle) kuk) …

  Ale moc vám fandím – ono když se společně něco dělá a najde se čas jen pro ty dva… tak je to fajn.

  Je normální, když je ráno na teploměru v tomto čase 6 stupňů NAD NULOU ??

  1. Nevím, jestli je to normální (ta teplota, že společně netančíte – to za normální považuji), ale zažili jsme před cca 25 lety vánoce, kdy bylo odpoledne slunečno a asi 15 stupňů (ráno asi 7). Byli jsme na výletě a svlékali jsme bundy, tenký svetřík byl naprosto dostačující. Tehdy jsme měli dalmatiny, kteří si slastně nahřívali kožich.
   Bílé vánoce jsou hezčí, ale větru dešti neporučíš…

   1. Ty vánoce si ppamatuju. A taky si pamatuju, že následný červen se vyznačoval poledními teplotami kolem +10 st. A já si všímala lidí, kteří v + 15 st. nosili zimní bundy a v červnu klepali kosu v tričkách. A tehdy jsem si slíbila, že se nebudu oblékat podle kalendáře 🙂

  2. To je právě to – když se soustředím na rytmus, nestíhám figury, když se soustředím na figury, je rytmus v … (chuckle)

 19. To je paráda, Hanýsku! (inlove) Tvá LP je skvělá, že Tě k tanci přivedla. Mně se to moc líbí. (y) A vím naprosto přesně, že nejsi jediný Zvířetník, který chodí do tanečních. (nod)
  Mmch. – letos už nechodíte do pokročilejších pokročilých? 🙂
  Přeju všem krásný den! (h) A kdo musí do práce, tak ať nám to tam jde hladce a uteče to. (chuckle)

  1. 19.12. (pondělí) jsme skončili oprašovací kurs, 9.1. začínáme. Pojedeme asi pomaleji, máme nové přírůstky, tak se uvidí. Opět se těším, takže opět budu zkorigován MLP. (rofl)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN