PSI: Flamber

Jééé… budou Vánoce 🙂 Napiš o mě Zvířetníkům, já se rád dávám jako dárek, třeba se jim budu líbit. Není to nic těžkého…. jsem malý (teď už moc ne), jsem krásný, jsem hravý… to jsem prostě já… velký rošťák, který nevydrží chvilku v klidu. Je mi osm měsíců, jmenuji se Flamber a jsem anglický kokršpaněl – modrý bělouš s pálením.

 

Narodil jsem se 14. dubna 2011 a týden po mém narození umřel kokršpaněl Pascha. Už nikdy žádný pejsek, tvrdili v mé budoucí rodině, protože Pascha byl ten nejhodnější kokr na světě a těžko ho někdo nahradí. Jenže dnes je vše jinak. Páníček mě dostal 10. června ke svým kulatým narozeninám jako „nechtěný“ dárek.

 

Přivezli mě v pátek večer. Po dlouhé cestě jsem byl hodně unavený a taky vykulený, kde to jsem. Doma si mě podávali z náruče do náruče a na to, že mě nechtěli, tak páníčkovi zářily oči jako hvězdy a panička, která nikdy neměla psí miminko, tak mě pořád hladila a pusinkovala. Nakonec mě dali do pelíšku a nechali spát…

 

 

Budíííček… chci čůrat… čůůůrat… proboha kolik je hodin… půjdeš ty nebo já… tak teď ty a příště já…

 

Budíííček… chci zase čůůůrat a ještě kakat… to byla rychlost jak oba vyletěli z postele.

Ráno jsem začal prozkoumávat svůj nový domov. Proboha co to je? Něco chlupatého se mihlo kolem mě a zasyčelo. Asi něco na kousání a trhání. Už to držím… mňauuu… to bolí…pomozte mi…

 

 

 

Flambík byl hned od narození velmi aktivní a samostatný pejsek. Představovali jsme si, jak se s ním budeme mazlit, jak nám bude spinkat v náručí, ale představa to byla naprosto mylná. Od malinka byla u něj priorita kousání a trhání všeho, co bylo v dosahu, včetně nás a kocoura Mikiho.

Zvířetníci si možná pamatují, že jsme poskytovali domov hlavně opuštěným a starším zvířátkům. Začalo to kokrem Danem, potom kokřicí Cindou a nakonec s námi bydlel kokr Pascha, kočička Julie a kocour Miki. Všichni byli nalezenci. Jako první v květnu 2010 těžce onemocněla Julinka, kterou jsme museli dát uspat, potom začal být špatný Pascha. Když zůstal Mikeš sám, tak ztrátu svých kamarádů nesl těžce, málo jedl a začal hubnout. Miki truchlil.

A teď máme doma štěně, které nám převrátilo život naruby. Ráno jsme vstávali nevyspalí, všechny věci se stěhovaly do výšky jednoho metru včetně Mikeše. Po bytě stále zakopáváme o hračky, nacházíme uslintané utěrky a kapesníky. Nejvíc asi trpí Mikeš. Když Flamba přestanou bavit hračky, je na řadě kocourek. Chytá ho za krk, kouše ho, tahá po bytě a Mikeš si to zatím nechá líbit. Za odměnu ho nechá Flamber spát ve svém pelíšku.

 

 

 

Tak už dost, přece nejsem tak hrozný. Náhodou jsem šikovný. Do měsíce jsem přestal doma dělat loužičky a začal spát celou noc. Do dvou měsíců jsem se naučil stát u dveří, dokud mi neutřou packy. Do třech měsíců jsem přestal okusovat lišty u podlahy. Do čtyř měsíců jsem přestal okusovat vše v bytě, výjimka je ale Mikeš, toho stále koušu rád.

 

Už vím, co znamená sedni, zůstaň a přines. Hlavně aport čehokoli mě baví. Taky se musím pochlubit, že když jsem byl na prvním trimování, tak jsem vydržel stát celou hodinu v klidu. Páníček s paničkou tam byli se mnou a nevěřili vlastním očím. Paní, které salon patří, tak ta mě moc chválila, jaký jsem hodný prcek.

 

 

A nakonec nesmím zapomenout na boxera Bena. Celé léto jsme spolu blbli na chatě u babičky. Ben mě toho hodně naučil. Je už ale starý, tak mám velké obavy, jestli budeme blbnout i příští léto.

 

A ještě posílám pár fotek ….no, že jsem krásnej? 🙂

 

 

 

Hezké vánoční svátky všem Zvířetníkům a zvířátkům přeje rošťák FLAMBER

 

 

Aktualizováno: 19.12.2011 — 21:15

57 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Flambíčku, jsi krááásnej pejsek ! Peji ti a celé smečce ať zažijete spolu mnoho krásných chvilek trvajících léta a léta. (h) Máš úžasný kabátek, to se hned tak nevidí, kde šiješ ?
  Mikešek to zdá se nese hrdě.

  A ta fotka s boxerem, to se teď děje u nás. Daník, kokr zlatý, je oslintáván naší nalezenkyní Ájou II.Má načisto slehlé číro na hlavě a chudák je z ní totálně utahanej. (wave)

 2. Flamber je kouzelnej neodolatelnej pupík! A krasavec každým coulem 🙂 Mám ten dojem, milá Jindřiško, že ho máš za odměnu za to, cos všechno udělala pro starší pejsky bez domova, kterým jsi dávala do posledních let lásku a hojnost poté, co je někdo opustil. (inlove) Užívejte si s Flambíkem a zase napiš! (wave)

 3. Kdepak smutky s tímhle pejskem (inlove)
  Ať se vám daří a občas zkus vypustit nějakou zprávu (y) (dog)

 4. Poznámka k autorovi, jak se to někdy sejde. Vy musíte být moje zdrobnělina. Ještě, že jsem ženat jinak by se oddávající asi zakoktal. Věta „Pane Jindřichu Poláku berete si zde přítomnou slečnu Jindřišku Poláčkovou dobrovolně?“ by asi nebyla vyslovitelná. Jindřich Polák

 5. Flambere, jsi krásný pes se zajímavou barvou “modrý bělouš s pálením”. Možná právě proto máš svoje fr. jméno od “falmber”(pálit, plápolat) či “flamboyant” (bohatě vybarevný)? Nevzpomínám si, že bych někdy takhle vybarveného kokra viděla. Tak dale sekej dobrotu a především už konečně nech chudáčka kocoura Mikeše na pokoji. A dale piš.

 6. Ano, Flambere, jsi krásnej. A navíc ti to báječně štěká a určitě budeš taky obrovský sympaťák. Ukaž se častěji, prosím… A Mikešovi dej alespoň vydechnout, i když je pravda, že ho to s tebou asi baví. Kocour, kterého by to nebavilo, vypadá jinak – a Mikešek se na té fotce netváří, že by si nechal foukat do polívky… Spíš tak trochu : „No to je nadělení… co s tebou mám dělat, mladej.“

  1. Dnes už je Flamber „chtěný“ dárek, vsichni si To moc užíváme, je s ním legrace (inlove)

   1. Tak o tom po přečtení článku ani na chvilku nepochybuju. Jen jsem chtěla říci, že Mikeš je podle fotky Pan Kocour, a kdyby se mu Flamberovo počínání opravdu závažně nelíbilo, zřejmě by mu to sdělil 🙂

 7. Milá Jindřiško (inlove) , to je bezva, že jsi nám jako dárek představila Flambera. Je opravdu moc krásný a určitě je to domácí sluníčko. A taky s ním zcela nepochybně zažijete mnohé veselé příhody a my se budeme mít, protože nám o nich budeš psát – že jo? 🙂

  1. Co máme Flamba,tak nic nestíhám (whew) a to jsem celý den v pohybu a zastavím se až večer.Je to živel 😀

 8. Ty jsi krásný klouček Flambere, a to rošťáctví ti kouká z očí. Garyk tu měl kamaráda jako jsi ty, ale ten si přestal s Garykem hrát a jen na něho štěká a ohání se po něm. Možná že je to Garykova chyba, ostatní pejsci nemají rádi nevyrovnané psisko jako je on, ten jeho strach před zvuky není nic co se akceptuje od druhých psů. Jenom paničce nic jiného nezbývá. 😉

 9. Flambere, ty jsi přesně ten správný lék, který pánečci i Mikeš potřebovali. Posílám podrbání tobě i kocourovi!

 10. Ahoj kamaráde, zdraví tě tři fletí holky. Hlavně s Derry byste se moc vyřádili (a naučila by tě ještě pár blbostí a lumpáren). Tak jen dál dělej páníčkům radost (tu děláš už tím, že jsi) a zlob jen mírně. Mikeše nech občas odpočinout, ale on si dokáže zjednat pořádek sám a kdyby nechtěl, tak už si nekousneš. A budou vánoce a sníh. To se ti bude moc líbit.
  Jo a narozerniny máš ve stejný den jako naše Ginny. Jen ona je o 3 roky starší. Takže nejen že patříte do stejné skupiny slídičů a retrívrů, jste stejní živlové, ale máte i lecos navíc společného. Písej dál!

  1. Kámošku do party by Flamb určitě bral.Přece jen panička neumí běhat po lese tak jako on.Pro velký psí holky má slabost (h) ty se mu líbí (h)

   1. Kokříci se mi vždycky moc líbili, začínali jsme s ešpringry, ti mají trochu jinou povahu. Majdě by se kamarád taky moc líbil a holka je teda velká dost. Jenomže tihle menší pejskové ty drsné hry moc nemusí, i když zájmy máte hodně stejné, Majda Batmanem běžně vytírá

 11. Jasně že jsi krasavec! Fešák!A šikovný štěník. U nás bylo jasno, kdo bude ke štěněti vstávat- já. Páník přece žádného psa nechtěl 🙂

 12. hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jseš mocmoc krásný a šikovný kluk. A že jsi živel ?? Vždyť jsi kokřík a to jsou lovky-aktivisti (chuckle) Ale spoň páníci nezleniví… (rofl) a budou v dokonalé kondici

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN