KOČKY: Ester Kočičková a třetí kočičí přání na pomoc útulkům

Desátého prosince se již potřetí spustila akce na podporu koček v péči občanských sdružení z celé České republiky. Patronát nad přáními opuštěných koček převzala Ester Kočičková, nejen proto, že jí k tomu předurčuje příjmení, ale také protože má kočky ráda a chce jim pomáhat.

 

První kolo akce, Vánoce 2010, přineslo do útulků 96 tisíc korun, jarní Kočičí koleda už 151 tisíc, přičemž bylo obdarováno 306 zvířat. Pořadatelé doufají, že tentokrát budou ještě úspěšnější. Úspěch akce vidí v naprosté transparentnosti a především pak v tom, že mnoha lidem nejsou osudy opuštěných a týraných zvířat lhostejné.

 

Web si při posledním kole akce prohlédlo kolem 10 000 návštěvníků.

 

Začátek tohoto kola je 10. 12., konec na Tři Krále, tedy 6. 1. 2012.

Každé kočce bude možné koupit jeden dárek a zároveň virtuálně naplnit její misku, tedy přispět na krmení na měsíc pobytu v útulku.

 

Akce „Strom splněných kočičích přání“ má za cíl podpořit organizace pečující o bezprizorní kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu a vakcíny.

 

Na stránkách www.kociciprani.cz  naleznou dárci profily jednotlivých koček a jejich přání. Jednoduše si tak vyberou konkrétní zvíře, jehož příběh je zaujme, nebo které třeba pochází z jejich regionu. Dárek mu budou moci zakoupit přes e-shop, případně peníze na něj poslat přímo na účet útulku. Fotografie „jejich“ kočky s dárkem budou následně zveřejněny na webu, osobní návštěva v útulku či domácím depozitu je také možná.

 

Účastnící se organizace jsou občanská sdružení, jejichž provoz zajišťují členové a dobrovolníci zdarma, ve svém volném čase, a jejichž činnost je převážně hrazena pouze z darů jejich příznivců. Nejedná se tedy o útulky financované městy. Většina koček čeká na nový domov v tzv depozitech, tj. v běžných domácích podmínkách s individuální péčí.

 

Pořadatelem je občanské sdružení Devět životů, veškerou práci kolem akce vykonávají jeho členové a jedna dobrovolnice zdarma, takže jde opravdu každá koruna tam, kde je potřeba – kočkám.

 

 

 

Komunikace s médii, veřejností a útulky, příjem nových účastníků do akce

Františka Kernová

frantiska@devet-zivotu.cz

kociciprani@devet-zivotu.cz

602 258 875

O. S. Devět životů

Zvoleněves 102

273 25 ZVOLENĚVES

 

info@devet-zivotu.cz

733 550 296

 

 

 

zaslala Mirka Richterová

Aktualizováno: 5.5.2024 — 09:35

5 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Hledáte rychlou půjčku do 24 hodin? Rychlá a pohodlná finanční půjčka, kterou využijete na vše. Nízká úroková sazba je stabilní po celou dobu splácení úvěru. Díky široké škále nabízených finančních půjček nabízíme každému výhodné finanční půjčky v rozmezí od 30 000 do 70 000 000 Kč, tuto půjčku může získat téměř každý žadatel v ČR. Jasná a srozumitelná smlouva, jasné podmínky služby. Peníze můžete použít na cokoliv potřebujete. Tato nabídka platí pro celou ČR. Neváhejte kontaktovat: christinaguss4@gmail.com

 2. Zdravím zviretniky a preji vse dobre v novem roce. Jenom pripominam, ze akce strom kocicich prani bezi do 6.1.2012, takze jeste stale je prilezitiost obdarovat kocicku.

 3. OT pro Velkou kočku:
  Omlouvám se, že to věším sem, ale čtu pozadu a teď jsem zjistil, že se Velká kočka ptá na MP510. Máme jí doma, takže tuším, kde je problém. Ona ta tiskárna je potvora. Papír si bere ZÁSADNĚ z předního podavače (tedy pokud jí to např. Word nenařídí jinak). To ale neplatí, když se tiskne na jiný druh papírku než kancelářský. Pokud se tisknou třeba fotky, musí být fotopapír V ZADNÍM PODAVAČI. Jinak si ho nevezme a řve a řve.
  Snad to pomůže a já už zase mažu. Kam, to ví zatím jen Dede. (rofl)

  1. Vím, milý Honzo! (rofl) (rofl) Však se ostatní taky dozví 🙂

   Ty stránky jsou děsivé (probůh, takových bezprizorných koček!) a zároveň plné naděje (tolik bezprizorných koček nemrzne a neumírá na nemoci opuštěné někde v mrazu) a ještě na ně tolik lidí myslí. Je to skvělá akce a doufám, že to kočkám pomůže i v tom nejdůležitějším – najít nový domov (h)

 4. kočičky pod stromem přání už jsem si prohlédla a velikou radost mi udělalo, že už je jich tolik obdarovaných a i mističky se jim plní (h) (h) (h) (h) (h) (h)

  a také jsem si vybrala tu „svou“, které jsem poslala Ježíška (inlove)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN