KOČKY: Předvánoční kocouří povídání

Je až neuvěřitelné, jak to utíká! Jak je to dlouho, co jsem připravovala vánoční menu na Vánoce, trávené podruhé v mém životě v Praze, nikoliv na chaloupce a plánovala odjezd 27. 12. ráno do Hradce, cestou nabrat Šárku do tandemu a hurá pro Jarouška-Ríšu k Markétě a do Maršova s novým přírůstkem. Včera to bylo?

Obavy, jak chytnu Zrzínka (taky to byl pěkný horor!), jak to bude snášet, jak s Melíškem, jak se snesou s Ríšou, jestli on s nimi… Odjezd byl hodně hektický a dramatický, a kdybych neřídila, asi bych do sebe kopla frťana na uklidnění. Odskákal to jeden nehet při zavírání víka přenosky a šíleně vystresovaný Zrzínek, potažmo šíleně vystresovaná já.

Vida a bude to za pár chvil rok, co mám už celkem 3 kožíšky, 3 heboučké kocourky, kteří si spolu zvykli na náš společný pidiprostor, kteří mi dělají radost a pomáhají mi v nelehkém přežívání dnešní hektické doby, která nějak vygradovala špatným směrem a tak se zkrátka musí bojovat.

Nebýt jich, budu v mnohem větším stresu a budu to všechno snášet mnohem hůř. Takhle vím, že na mne čekají 3 bezbranní tvorečkové, kteří mně potřebují, a já potřebuji naopak je. Podřídila jsem se jim v mnoha ohledech a nelituji toho! Opravdu nelituji! A vím, že s jejich pomocí vše zvládnu!

Melíšek:

Ahoj lidičky, musím zase něco mňouknout, už jsem tu dlouho s váma nebyl. Jak žijeme? Normálně. Vlastně není ani o čem mňouknout, protože se skoro nic neděje. Dny nám ubíhají v dokonalém stereotypu – mamča ráno vstane, jde do místnosti, které říká koupelna, my za ní. Usedneme a pozorujeme. Pak se ozve takový hluk padající vody a to Ríša okamžitě zdrhá. Tak proč tam teda chodí, když se toho bojí? Ona si šmrdlá klacíčkem v puse – taky nevím proč, pak vezme naše suché mističky, které večer umyla a jde směrem ke kuchyňce, my před ní jako jeden kocour, pestrý předvoj na dvanácti tlapkách.

Mamča odebere špinavé mističky po noci, většinou prázdné, nandá nám baštu a jde vyměnit vodičku. My baštíme. Ona si mezitím v té koupelně zaleze do takové divné kukaně, kam my nesmíme, zavře za sebou a slyšíme zase padat vodu. Před tu kukaň si dá huňatý kobereček, tak na tom si vždycky ustele Ríša a čeká, až mamča vyleze. Když vyleze, tak Ríša hlasitě protestuje, že na něj prší. A za neustálého remcání mizí a třepe kapky z kožíšku. Já vím, že máma prší, když leze z té kukaně, já tam nejdu, já sebou plácnu v předsíňce a potřebuju drbat pupíček.

Takže mamča huhlá, že je mokrá a že jí ani nenechám utřít, no, nenechám, chciiiiii drbaááááát pupííííík, hnéééééd!!!!!! No a pak už slyšíme takový malý přístrojek, ze kterého jde teplý vzduch a mamča se krášlí nad umývadlem a my jdeme dojíst ty zbytečky, protože víme, že než odejde, bude nášup. Pak si jdeme hnípat a čekat, že se mamča zase objeví.

Je více možností – buď přijde až později, protože někam jede tou modrou obludou, která mně teda nevadí, ale Ríša se Zrzkem jí nesnášejí nebo se staví přes den s nějakým tím mlskem nebo přijde pracovat doma brzy odpoledne a pak zase někam chodí večer nebo je celý den doma. Říká tomu víkendové flákání. No, nevím, co je víkend, ale flákání, to je mi známo. Ale večer je s námi, dostaneme tyčinky, kuličky, sýrovou pastu, různé mlsky a jdeme společně spinkat. Ale nejhorší je, když navečer přijde chůvička, to je zle, to víme, že budeme v noci sami a to se nám opravdu ani trošku nelíbí. Jsme prý závisláci.

Dříve jsme spali s mamčou na její dece. To se teď změnilo. Z Maršova se dovezl můj zelený pelíšek, který tam zbytečně zahálel, a máme ho v nohách postele a tam spíme s Ríšou. Vejdeme se oba, naprosto pohodlně, mamča to kdysi špatně odhadla a koupila pelech na přerostlého kokršpaněla, takže dva skladní kocourci se vejdou úplně bohatě. A Zrzínek má svojí kytičku u hlavy mamči, tam teď spinká. No, ale když se čistě povlékne postel, dá se nové prostěradlo, voňavé povlečení na deku, tak to na pelíšek ani náhodou, to si zase steleme v čisťoučkém a voňavém.

Teď je už zima, takže mamča nikam na víkendy nejezdí nebo jen ráno tam a večer zpátky, tím pádem s námi tráví víc času a i když pracuje a občas odchází, tak je s námi častěji. Hlavně jsme rádi, že je s námi v noci, protože pak jsme celá spokojená čtverka spolu.

Zrzínek:

Já nevím, co lidi na tom sprchování mají! Melda tady vlastně všechno mňouknul, tak jen doplním. Když jde mamča do koupelny, tak to si jí taky hlídám, hlavně proto, aby náhodou pak nezapomněla, že potřebujeme všichni papat. Ale jsem u toho velmi decentní, nezírám na ní, jako Ríša! Ten se jí motá kolem nohou, kecá u toho a nedbá, že mu vyhrožuje zašlápnutím ocásku! Chicht – tenhle problém teda já nemám. Mně by šlápla tak leda na tlapku, ale já jsem naštěstí výraznej kocour, takže mně vidí.

Na tmavošedém koberci se vyjímám podstatně líp, nežli mourek Ríša a černý Melíšek, takže na mně se tu nešlape. No, taky se nikomu pod nohy nemotám, jako Ríša. Taky jak je Ríša ukecanej, tak furt něco mele a nenechá jí v klidu dokončit její ranní toaletu. To já teda ne. Já jen přihlížím zpovzdálí, a jakmile vstane a ozve se ten zvuk vody, tak to je signál, že se bude baštit. Tak už beru směr kuchyňka-mističky-čerstvá vodička. Tu já obzvlášť miluju a vytrvale sedím u misek, pokud je voda teplá a zvětralá.

Prý dostaneme k vánocům nějakou fontánku, nebo co to tuhle povídala. Hmm, nevím, co jsou to vánoce a už vůbec nevím, co je to ta fontánka. Ale asi to bude něco spojeného s vodou, protože o tom mluví vždycky, když mi dává čerstvou do mističek. Uvidíme, ale prý to bude dárek, dárky já mám moc rád. Například krteček, co mi donesla mamča z výstavy, je můj nejoblíbenější. Jo ty vánoce asi nějak souvisejí s těmi světýlky, co jich tu teď máme spoustu a úplně všude.

Jo, taky jsem si velice oblíbil spolupráci na počítači. To si ustelu na psacím stole vedle toho černého nesmyslu, co do něj mamča datluje, a plácnu celým kocourem, roztáhnu se, vyšpulím bříško, ručičky nahoru a nutně potřebuju drbat. Taky občas něco přidám do konverzace na počítači, ale to se mamči moc nelíbí. Už to mám vychytané – mamča odejde, já natáhnu tlapku a ťuk… A hned je všechno jinak.

Akorát mám trochu obavy, aby jí nekleplo, když to pak vrací zpátky. Tuhle někam dlouze volala a pak už nepracovala, protože jaksi nebylo s čím. Nějak jsem tam ťápnul… nojo, už nevím, už si to nepamatuju. Ale když druhý den přišla domů, tak se na mně tak zvláštně podívala a řekla, že jí „dlužím pětikilo“! Jááááá? Co je to pětikilo? A za co bych jako já měl dlužit? Ty kapsičky si přítulností plně odpracuju!

Zato si pamatuju, jak spadla ta váza. Teda nevím, kdo vlastně za to mohl, honili se tehdy Ríša s Meldou a najednou rána a bylo to! Raději jsem utekl, protože jsem se děsně leknul. Všude byly střepy, ty umělé kytky se válely vedle zbytků té vázy, docela jsem se obával, co na to mamča poví, až to nadělení uvidí. No, nebyla ráda! Ale hlavně nám pak brečela do kožoušků, že prý kdyby nám to spadlo na ty naše ajnštajnovské kebulky, tak by to mohl být průšvih – řekla to jinak!

A že by tu mohla sbírat kočičí mrtvolky nebo zmrzačené miláčky. Jediná výhoda té rozbité vázy je, že se uklidily další krámy, které nám brání v provozu nahoře na knihovnách! Ale teď si teda jistý nejsem – tuhle jsem tak nějak hrábnul tlapkou na tu vysokou vázu, co je tam zašprajcnutá a ona se tak divně nahnula, tak jsem hrábnul ještě jednou… To už mamča startovala a zase je víc prostoru na knihovně. Tak že bych to byl nakonec já?

Prý se ze mě stal závislák. Nevím, co je to závislák, ale vím, že chci být stále u mamči a stále být v dosahu její hladící ruky. Konečně jsem taky přišel na to, proč je ta zelená kytička u polštáře! No proč? Pro mě, přece! Tak jsem si ji pěkně přivlastnil a teď na ní spím. To je labůžo – mamča jen natáhne ruku a už mně může hladit. A já jí vrním své ukolébavky do spaní. Občas se ten žárlivec Melda nacpe mezi kytičku a polštář a má pocit, že mně hladí až moc, ale ať si to teda taky užije!

Ríša:

Tak já snad ani nemám, co bych domňouknul. Všechno už tu kluci řekli. Prostě mi nenechali prostor. Tak musím něco vymyslet.

Miluju mamču, takže se nad ní snažím neustále mít dozor. Jednak vím, že vždycky mi dá nějakou tu dobrou baštu, ale také mně pohladí, pomuchluje a toho já mám pořád nedostatek. I když už je to dlouho, co jsme spolu, mamča říká rok, to už je hodně dlouho, žejo, tak se toho pořád nemůžu nabažit?

Na té terase taky občas někdo vyšel, pohladil mně, ale byl jsem tam pořád sám, v horku, v dešti, ve sněhu, v mrazu… netrpěl jsem nouzí, dostával jsem do mističky pořád něco dobrého, krabici jsem měl zateplenou, ale byl jsem pořád sám. A těch ostatních koček jsem se moc bál. Ubližovaly mi. To už tady nehrozí, mám rád oba kámoše, teplíčko, dobroty, hračky a mamču a na minulost raději nevzpomínám.

A tak se snažím jí být pořád na blízku, hlavně ráno, když zalézá do té prosklené kukaně. Pak na mně prší vodu a mně to baví, i když si kluci myslí, že ne. Ale motám se na tom koberečku a suším jí aspoň nohy od kolen dolů. Hezky je osuším kožíškem a pak si ustelu na prstech. Jejích, samozřejmě. A snažím se chytit jí kotníky a podržet si je, aby mi nikam neutekla. Teda občas se ozve hlasité „au ty magore, zatáhni aspoň drápky“, ale protože nevím, co je to magor, tak zatnu ještě víc.

Prý nemůže k doktorovi, protože je „týraná žena“ a doktor by se divil, od čeho ty šrámy má. No, nevím, jsem něžný, jak nejvíc umím. A vrním u toho jako motorek. Kluci to nechápou, Zrzínek vůbec tuhle hru neprovozuje, ten ke sprše, jak tomu mamča říká, vůbec nejde a Melda zase trucuje u dveří a chce drbat pupíčka. Ráno je to u nás docela šrumec.

Celému tomu rannímu provozu ovšem předchází naše kocourování. My vstáváme podstatně dřív, nežli mamča, protože taky podstatně víc času prohnípeme. No, co taky dělat, když není doma. Takže si tak okolo 3-4.00 ráno pohrajeme, zajdeme si na naše záchůdky, proběhneme se, občas slyšíme, že jsme delikventi a vrazi nemohoucích a bezbranných spících – to asi jak na ní odněkud skočíme při těch honičkách, ale to nám nevadí. Taková čtvrtá ranní hodina, to je žůžo, to se to běhá, zvlášť když prospíme celý den. To tak kolem té čtvrté máme spooooustu energie a ta halt musí ven. Ještě, že máme dole pod námi prádelnu, aspoň nikoho nerušíme tím dupáním. Prý jsme sloni, převlečení za kocoury!

Ale než mamča vstane, tak zase už jsme klidní, rozprostřeme se na parapetech a koukáme ven, i když je tam tma, tak už se tam pohybují stíny koček a kocourů z parčíku mezi domy a jakmile slyšíme trochu víc vrtění v posteli, tak už tam jsme a každý se snaží urvat tu trochu mazlení. Melda si klasicky vyleze na mamču, která si lehne na záda a hladí vrnícího kocourka, Zrzík si vleze napůl na kytičku a napůl na polštář a přitulí se mamče ke tváři a já tam tak pendluju a čekám, že na mně taky vyjde kousek toho hlazení.

Jsem na sebe pyšný – občas si vylezu až na tu horní knihovnu a tam si ustelu na koberečku, který tam máme. Je to moc příjemný pohled dolů, všechno mám pod kontrolou a je tam krásně teplo. Vůbec tu od té doby, co tu byl nějaký pán s kapsami plnými nářadí máme tepleji. Srovnal prý nějaké ventily. Co je ventil netuším, ale srovnané jsou tak, že tu máme teplo.

Jo a taky máme nové spaní – pohodlný prostorný pelíšek, kde spinkám s Melíškem. Nijak se o pelíšek nepereme, pěkně si to v něm užíváme. Vždycky se stočíme k sobě do klubíčka, chytneme se ručičkama, pak si dáme pusinku a je nám spolu dobře. Sem tam teda Meldu vyhodím přes den, roztáhnu kocoura a nepustím ho, ale co, má tu jiných pelíšků……….. A jsme oba u mamči v posteli, ale tohle je lepší. Když jsme spali na její dece, vrtěla se a občas jsem s Meldou raději šel spát jinam, protože se to nedalo. Teď má klid ona i my. Teda pokud se čistě nepovleče! To je rázem pelíšek druhý!

A jinak dodám: očičko už mám krásně zhojené a vidím! Mám trochu nadváhu, ale to nevadí, konečně si užívám dobrého jídla a dobrého bydla. Kožíšek mám heboučký a hustý, protože jsem velmi často česán a kde jsou ty zplstnatělé kousky srsti? A když se otevřou dveře ven do chodby, vůbec se nesnažím prozkoumat, co je za nimi. Možná nějaká terasa se zateplenou krabicí? Děkuji ne. Zrzínek je v pohodě, zdravý a hravý. Prý se bál kdysi všeho, tak to se teda dneska velmi změnilo. Taky ke dveřím do chodby raději ani nejde! Co kdyby tam byla ta ulice, na které málem umřel. A Melíšek? Tak ten je pořád stejný, štíhlounký lehkonohý kocourek, který zdobí všude, kam si sedne. A nějaké zkoumání prostoru za otevřenými dveřmi? Proč? Tady mu je dobře, jako nám dvěma se Zrzkem.

A všichni 3 sborově dodávají:

Přejeme s předstihem všem mazlíkům dvounožců Zvířetníkových krásné vánoce, hodně dárečků, ať je vám všem spolu pořád dobře a ať jste zdraví a šťastní. Marodi ať se uzdraví a zdraví ať nemarodí!

My už šťastní jsme a zdraví snad už konečně taky! Máváme tlapičkami a sdělujeme, že se zase ozveme příští rok. A fotečky snad potěší, moc nám to na nich sluší.

Co dodat?

Nezbývá mi, nežli se k jejich přání připojit!

Fotky najdete tady: http://kmz.rajce.net/Cas_predvanocni

Aktualizováno: 15.12.2011 — 20:26

142 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Karolínko, Melíšku, Zrzínku, Ríšánku, jste báječná kočkorodina.Kočkosmečka.Kočkoparta. No prostě,je radost číst vaše natlapkované zprávy o tom, jak hezky se vám spolu žije.

  Z Jihočičska mává packami kočkosmečka LassyMissyPiškotLucka

 2. Karolínko (inlove) , musím se ještě vrátit. Pamatuju se, jak moc jsi před rokem váhala, zvažovala všechna pro a proti a těch proti vlastně bylo víc, ale nakonec jsi se rozhodla Ríšu zachránit a já si myslím, že to bylo jedno z Tvých nejlepších rozhodnutí v životě. (h)

  1. Ve svém životě jsem už udělala hodně blbostí a unáhlených rozhodnutí. Ale vždy se týkala spíš hmotných statků, nikoliv živého tvora. Jak u Zrzínka, tak u Ríši jsem zvažovala, konzultovala, přebírala pro i proti, protože jsem chtěla pomoci a ne ublížit. Velmi jsem váhala, ale nakonec nelituju a jsem ráda, že to Šárka odstartovala.

     1. Drboný je pořád – má něžné jemné tlapičky, krátký ocásek, ale celkově zmohutněl. I když Markéta ho krmila pečlivě, tak většinou zbytky od stolu. Kvalitní stravu, jakou dostává tady, to neměl. Ale i na fotce z terasy je vidět, že nestrádal, kožíšek měl taky lesklý, ale když jsem ho pak vyčesala, byl skoro nahatý. Až u mně mu dorostla ta hebká a hustá srst, co má dnes.
      A taky je mi jasné, že kdyby propukla ta jeho nemoc s očičkem, nikdo s ním k MVDr. Beránkovi určitě nepojede!
      A je to můj ukecaný Ríšánek.

    1. Jéje, Bedí, díky za připomenutí, s chutí jsem si to přečetla znovu včetně komentářů.
     No, vida vida. Tolik pochybností a už je tu Ríša šťastným kocourkem – přesně za 10 dnů u nás bude rok!
     A platí to, co bylo psáno: skvěle do party zapadl, stmelil ji, hraje si s Melíškem, ale občas zapojí i Zrzínka, nevím, co je to kocouří rvačka nebo nějaké nesváry, akorát Melíšek strašně žárlí! Ale já se snažím ani jednoho neprotěžovat, Melíšek je stále ten první, ať už při mlscích nebo při podávání jídla, ranním probouzení nebo vítání doma po příchodu. Aby měl stále pocit, že jsem ho nevyměnila a že ho mám pořád stejně ráda a jen mu přibyli kamarádi. Když je vidím, jak se vzájemně olizují, jak si hrají, dovádějí, spinkají spolu v pelíšku stulení do barevného klubíčka, tak jsem šťastná, že jsem to tehdy tak udělala.

 3. Karolino, ja se vzdycky usmivam, kdyz ctu o tvych kocourcich a opetovne mam radost, ze se ti prani konecne splnilo. Jsou moooc hezci a je na nich videt, jak jsou vypiplani.

  1. Díky, nebudou sice na mojí milované chaloupce, ale budou s kocourky, o to pro mě moc znamená.

 4. Karolíno, máš krásné (cat) (cat) (cat) . Ale Zrzínek, to je moje tajná láska (h) . Mám slabost pro zrzavé kocourky.

  1. Epulko, přeji klidný, bezproblémový let domů. O tom, že si prožiješ extra krásné Vánoce nepochybuji. 🙂
   A letíš jen s juniorkem, nebo celá rodina (v tom případě tedy i s Kubíkem?)

 5. Karolíno, krásně se tvoje povídání čte a fotky tu vaši společnou spokojenou domácnost skvěle dokreslí (včetně popisek). Vžydyť ty sis kocourky musela pořídit už jen proto, abys měla možnost „vypsat“ se ze své lásky k vytouženým kočičkám. O plyšových myších jsi sice také zamilovaně mluvila, ale takhle často a krásně o nich psát by asi nešlo, že? A všichni tvoji kuci jsou nádherní kocouří exempláři a je skvělé, že se tak dobře snášejí, vím, že to byla tvoje počáteční starost. Moc ti je přeji .

  1. Plyšmyši byly náhrada. Hebké, plyšové, daly se přitisknout, pomuchlat, ale nevrněly, nehladily tlapkami, nekňouraly, byly prostě plyšové. Tihle plyšáci sice potřebují mnohem větší péči: baštit, čistit záchůdky, mazlit, ale vracejí mi to stejně. Jsou živí, tlučou jim srdíčka, vrní mi svoje ukolébavky, když jdu spát a když je mi ouvej, tak jsou prostě tu a vědí, že jejich podpora je ten nejlepší lék na všechny ty strasti.
   Nicméně: plyšmyši mají svá čestná místečka ve skleníku mezi broušeným sklem a laskavě shlížejí na to živé domácí nadělení v podobě kočičích kožíšků.

 6. „pestrý předvoj na dvanácti tlapkách“ – to je krásné!!!! (h) (h) (h) (h) (h)

  povídání z trojkocourova je tradičně hebké jako kočičí kožíšek a dýcá z toho pohoda a vzájemná láska… kluci jsou úžasní všichni, ale stejně jako Yga mám slabost pro Zrzínka, i když vůbec netuším proč – zrzaví kocouři se mi nikdy nijak nelíbili… ale Zrzínej je prostě nádherný, statný a byl by ukrutně muchlací, neb by ho byla plná náruč, teda kdyby se nechal… to jen Karolína si to může užívat 😉

  ovšem – „dlužíš mi pětikilo“ mě dostalo (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  1. Zrzínek už JE muchlací!
   Do náručí se vzít nedá, ale rozplácne kocoura všude, kde jsem já, hlavně na psací stůl. A tam si to muchlání náležitě užívá. A pak popojde a vypadá to, že by nejraději na klín, ale to se pořád ještě bojí.

   1. třeba to ještě přijde (nod) (y) (h) (clap)

    já kdybych trávila čas v křesle civěním třeba na teleku, tak věřím že by mi Zuzanka vydržela ležet na klíně celý večer (h) (h) (h)

    a bylas dnes velmi milostivě poctěna náklonností Nynyšky, až jsem zírala… hm, možná byla jen rozespalá?? (rofl)

    1. Hmmm, po náklonnosti mně málem kousla do nosu!
     Ale byla miloučká, neboj, i Zrzínek si Tě jednou oblíbí, už ani neví, jak jsi ho honila, protože jsem panikařila kvůli zkrácení drápků!

 7. hmmm – tak tady se čerti žení. Fouká fučí fujavice a do toho hustě mokře sněžíííííí. Jdeme s Betkou ven a pak asi najdu ta hrabla… Jdou krásně tvořit16 huhuláci – už jsem si jednoho malého udělala, než Betka oběhla zahrádku

  1. za dvacet minut venku jsme promáčené úplně celé (rain) . Já i Beta… Ona už se suší napláclá na radiátor a já se jdu kompletně převléci – suché mám jen ponožky (rofl) … neb goratexové pohory obstály. Zato fleeska, mikina i rifle nee.
   A auta kloužou krokem, najednou vůbec nikdo nikam nespěchá – sněhu leží hodně a není skoro vidět. Nárazy vichřice… prostě fakt se (devil) žení

   1. Kocourci jsou nádherní a mají skvostný život. Však si ho zaslouží.

    OT pro Xerxovou: Rodinka byla na návštěvě v Národní budově, vypadali spokojeně, snad se jim líbilo. Byli všichni moc milí, ale Vilík je hvězda ( teda zatím hvězdička, ale bude).

    1. jééé – děkuji moc, že ses postarala. Já jsem teď bez spojení, nechci je otravovat, dokud zase nebudou z cesty v klídku doma. Jojo – ten malý vztekloun se většinou chová jak (*) Ještě si s ním užijou (chuckle)

     1. Je to slunicko, pekne pozdravil a dostal hadrovou kocicku…bylo to prijemne setkani. Vsichni jsou v pohode auzivaji si NYC. Tady je pekne, slunecno.

  2. Konečně zima dorazila do české kotliny. Že stojí dálnice? Že jsou leckteré kopce nesjízdné? Silničáři nestíhají? To není znakem zimy.
   XERXOVÁ PLÁCÁ HUHULÁKY A SHÁNÍ HRABLA!!! To je ta pravá zima 😀 !
   Zdravím a mávám do zasněženého Libereckého kraje.
   U nás alespoň po několika měsících konečně leje jako z konve a už celou hodinu, heč!! A v naší vesničce už jde po celodenní odstávce opět el. proud!

   1. bohužel na konec chumelenice přišel lijavec… Takže ze sněhu se stala břečka. Protože se ochlazuje, tak jsem šla raději uklidit hned, mechci, aby tohle zamrzlo… fakt jsem si mákla, je to hrozně těžký, samá voda. Teď už huhuláci nejdou…
    Vichr děsivý, Betka raději prchla do tepla, že nechce žádnou větví dostat po hlavě…

   2. Na zimu jsme, jako obvykle, dokonale připraveni, tedy pokud nemrzne, nesněží, občas nezaprší a nefouká vítr! Jsem zvědav, kdy už konečně nějakou managorskou palici napadne, vyhnat v létě veškeré silniční, železniční a energetické údržbáře do terénu a preventivně vykácet všechno, co by mohlo v zimě spadnout a dělat problémy. Rozhodně by to bylo levnější, než následné napravování škod.

 8. Karolíno – tvá kocouří rodina mi vždycky udělá radost. Krásně jste se sžili. Koucourci vypadají všichni moc dobře – Melíšek je jak vyleštěný a Richard mne dojímá tím svým roztřepeným ouškem – to je dokladem jeho života venku. Ale srdeční záležitostí pro mne je Zrzínek – je to takový kočičí méďošek. A víš, že když se dívám na jeho fotky, tak mi nikdy nedojde, že je vlastně bezocáskatý?

  Zkrátka, máš tak krásné kočičáky, že mi z nich až oči přecházejí. Tak krásné vánočky, kocourci mourci i bezmourci (wave)

  1. Sice ho to asi stálo hodně bolesti, ale ten kraťoučký ocásek mu moc sluší.
   I když někdy bych si přála ho s tím ocáskem vidět – musel to být majestátní ocásek.

 9. Karolíno, tvá povídání o třech kosourcích jsou vždycky nádherná. Je fantastické jak se tahle kocouří parta dala báječně dohromady. Ten popsaný denní režim je báječný, a vůbec co se máš co tak často sprchovat a kosourky prudit vodou, potřebuješ pěkně jazýčkem umýt a osušit 🙂

  1. Hmm, občas trocha vody neuškodí po tom kocouřím rituálu lásky.
   Ale fakt je, že peeling kůže pomocí kočičího jazýčku je něco úplně jiného, nežli kosmetické přípravky.

   1. Jednou se Sharka vyjádřila, že „Melda je úchyl“, protože jsem jí popisovala, jak mi olizuje nohy, hlavně mezi prsty. Ale pracuje na tom velmi důkladně, mně to lechtá, Melda září spokojeností a já při ranním plnění mističek jen tak pošlapuju a směju se jak trouba.

 10. Vůbec nic nestíhám, teď jsem dorazila do kanceláře, tak jen na skok a zase jedu dál! Je to šílené! Praha ucpaná, leje…….
  Všem moc děkujeme a máváme tlapičkami.
  Melda, Zrzek a Ríša

     1. Držím palce. Ať není voda moc hluboko, ať je jí dost a ať je kvalitní. To ostatní je pomíjející. 😀

 11. Karolíno, tvoje povídání je takové správné miloučké povídání z lásky. (h) Takové, které rozehřeje a prosvětlí den. Díky za něj a podrbej za mne ty tvé kožíšky mazlivé.

 12. Zrzí, fontánku dostanete, jestli ji nezapomenu mamče předat. 😀
  Snad nezpůsobím něco hrozného,když prásknu,že nadělujeme stejné dárky kočičím parťákům u Karolíny,u Bedy i u mne – fontánka, to je věc…Beda už ji holkám dala jako předvánoční dárek, my čekáme…. 😉

  1. Beda se totiž těšila jako malé decko a prostě to nevydržela (blush) … a teď jen pěje ódy, protože obě kočičky se do fontánky zamilovaly, misky už zcela ignorují a pijí výhradně z ní… a Nynyšce cikrovkářské se nějak zlepšila moč nebo co – přestože i předtím měla vodu trvale k dispozici a taky pila (výjimečně ráno byla miska prázdná, když přes noc vše vypila), tak její čůrání v silikátu bylo skoro tmavě zelené… teď je to světle žluté a sice tomu prd rozumím, ale určitě je to tak zdravější

   takže hosana fontánka!!!!!! 8)

   1. Dneska jsem ji u tebe víděla a moc se na to těším!
    Já to teda do Štědrého dne vydržím!

 13. Kdybych nechtěl být v příštím životě kocourem u sebe, chtěl bych být kocourem u Karolíny! Měli na sebe štěstí navzájem, a je fakt, že tomu štěstí taky vydatně napomohli. Všichni. Smečka děkuje za přání, opětuje ho jak nejlíp umí ( a stíhá). U nás začínají svítky tak nějak nenápadně, ale já už tuším, že BUDOU! Včera jsem přivlekl domů strašlivě rafinovaný a pomstychtivý „rodinný“ dárek, ale neprozradím, MLP nakukuje 🙂
  Karolínko, díky za kocouří hlásání, hebké, plné (h) A Ebony zdraví Ríšu – narozdíl od něj s perforovanou (a už zahojenou) rohovkou má na jednom oku hodně zúžené zorné pole (na zbytku vidí jen světlo a stín, jizva je matná), ale nijak mu to nevadí. Je to kocour noblesní a veskrze radostný.

   1. svítek!!! miluju svítek,takhle v rybí políííffce ( nebyla jsem náhodou v minulém životě kočkou, pořádně hýčkanou a rozmazlovanou a mlsnou?)zdravíme celou smečku U Cedru a hlásám, že svítek bude zítra, dostala jsem na něj zrovna chuť 🙂 a odpoledne adventní výstava šperků, přišla pozvánka od kamarádky 🙂 sakryš, nevíte tedy, proč jsem si koupila v úterý to srdíčko z benátského skla, na hedvábné mašličce? a vzkázek pro Janu Bu., jestli sem občas zavítá – už stabilně ( od poslední antibleší kapky) se s Martinkou hladíme…sice občas zasyčí, ale jen tak, aby se neřeklo. včera mi jako vždy ujídala z talíře. a pak se ke mě přišla přitulit, sama od sebe! vecpala se mezi zrzínka a mě a spokojeně tam usnula. následná výměna pozice ( když zrzek odešel do postele) byla na mojí noze pod kolenem 🙂 a než se uvelebila, nakukovala mi, opřená zezadu pacičkami o obrazovku, do notesu 😀 tak se tomu divím, až jsem z toho celá pryč…:-)Nejvyšší Kočko, řekni, že je kočička v pořádku a jen odložila svoji „lidožravou“ povahu, je to takové překvapení, že se trošííííčku bojím tomu uvěřit 🙂

    1. Naprosto matoucí a zmatená zpráva, ale vyčetla jsem snad správně, že právě ochočuješ nějakou přibylkyni? No strašnej nervák! – prosím rozepsat Martinku!

     1. uklidníme vzrušený nerf Bětuláskovu :-)Martinka, řečená Magráta Černoocásková, je původně lidožravá a netýkavá kočička ( micinka, nesnáší oslovení kočičko) od Jany Bu. Jana si ji mínila nechat, protože byla absolutně neudatelná a nikdy neváhala použít svoje drápy jako rybářský háček a pádnou packu na kohokoliv, kdo se ocitl blíž než 1,5 m od její Kočičí Milosti. Cassius Clay v kočičím kožíšku. nádavkem se takovému opovážlivci dostalo zasyčení jako z přetopeného parního kotle, případně zavrčení hlasem malého pesa. ale Nejvyšší Kočka byl jiného názoru,takže slečna zdobí naši domácnost od 18. prosince 2009 🙂 měla pravdu Jana, že možná do 2-3 let budeme mít doma mazlivou kočičku :-)Martinka je výzorem a zbarvením téměř turecká angora ve zbarvení van – jen čumáček má trochu kulatější než angory mívají, luxusní polodlouhý kožíšek, světle zelené oči.takovou dobu jsme se pilně a trpělivě snažili dát jí šanci zdomácnět, až jsem teď z toho celá pryč…hlavně mi připadá, že trochu poslední týdny zhubla, i když je pořád čilá a veselá, asi méně baští, tak jsem pojala starost. po poradě se Sharkou jdu dneska nakoupit kapsičky a vaničky ( šunka je na jídelníčku stabilně)a naškrábu jí přemražené hovězí, to by mohlo zabrat. a taky zkusím sáhnout na dásně, jestli třeba něco..zdravíme do Běětuláskova!

    2. Zdravíme od cedru (wave) A pokud jde o Martinku, tak vám nezřízeně fandíme. Třeba se to v té její vzdorovité kebulce přece jen nakonec nějak „utřáslo“, člověk do těch chlupatců nevidí (cat)

  1. Terro díky, od takového Velkého kocoura mně to obzvláště těší, protože Ty jsi skutečný KOCOUR DVOUNOHÝ. Já byla kočičí vždy, ale až teprve teď s těmi třemi zlatíčky jsem si svůj sen splnila. Když se dneska dívám na ty stohy časopisů typu „Kočky“ apod. (doufám, že to není reklama), co jsem prostudovala, knížky o kočkách a spousty dalších informací, které jsem sbírala jako „plyšmyšová“, nikoliv opravdu pravá kočičí máma, a když si vzpomenu, jak jsem se už jako dítě vrhala ke každé kočce, která byla v blízkosti, je mi jasné, že to jinak ani skončit nemohlo. Jsem s nimi opravu šťastná.

  2. Terro díky, od takového Velkého kocoura mně to obzvláště těší, protože Ty jsi skutečný KOCOUR DVOUNOHÝ. Já byla kočičí vždy, ale až teprve teď s těmi třemi zlatíčky jsem si svůj sen splnila. Když se dneska dívám na ty stohy časopisů typu „Kočky“ apod. (doufám, že to není reklama), co jsem prostudovala, knížky o kočkách a spousty dalších informací, které jsem sbírala jako „plyšmyšová“, nikoliv opravdu pravá kočičí máma, a když si vzpomenu, jak jsem se už jako dítě vrhala ke každé kočce, která byla v blízkosti, je mi jasné, že to jinak ani skončit nemohlo. Jsem s nimi opravdu šťastná, i když to přineslo určité potíže.

 14. No nemaj’se ty kočky královsky? :*
  Cíl? kočičí spokojenost.
  Karolína hlásí: cíle dosaženo.

  AŤ VÁM ŠTĚSTÍ ZDRAVÍ VYDRŽÍ NEJEN CELÝ ROK !! :*

 15. Krásné kocoury máš, Karolíno. A viditelně se mají dobře. Já čekám, že mi třeba Ježíšek přihraje nové kotě- kdybych na nějaké narazila, určitě bych ho pozvala dál.

  1. Jak říká Matylda: z kosourků spokojenost jen ukapává. Takže už nechci nikdy číst žádné výčitky, že snad kluky zanedbáváš nebo málo pečuješ. Mají se jak v ráji bez ohledu na počet metrů čtverečních… (cat)

   1. Ne, myslím si, že metry čtvereční opravdu příliš mnoho neznamenají, když je nám spolu dobře! Proběhnout se kde mají a to jen já si občas postýsknu, protože sem tam tu musím řešit problém „kam s ním“. Dneska např. přemýšlím přímo usilovně, kam si dám dlouhý prošívaný zimní kabát – do šatny se nevejde a jinde místo není! Už na pověšeném visel Melíšek, když jsem ho nechala v předsíňce. No, asi zase pořídím další rozpěrnou tyčku a někde v šatně se nějaký prostůrek najde. To je to nejmenší. Postel je velká, takže na mazlení je prostoru dost. A klukům jsem odstranila všechny předměty, které by jim v pohybu ve vyšších sférách vadily, takže tím se jim prostor značně zvětšil. Co by pro ty plyšáčky živoučké člověk neudělal, že?

 16. Milá Karolíno a kocourci, děkujeme za zprávy o vašem životě.
  Hošíci vypadají velice blahobytně a nadmíru spokojeně. Jsou to kluci jako buci. Tak vám taky přeji pěkné vánoce! Teď si tě, Karolínko, kosourci užijí do sytosti. (cat) (inlove) (cat) (cat)

  1. Díky Velká kočko a prosím, napiš taky něco o těch svých kočičkách. Přečtu to ráda těm svým muchladlům nahlas.

 17. Karolíno, ty máš ale krásný kocoury! Moc ráda o nich čtu, vždycky mě to naladí tak nějak naměkko.
  Tady je hnusnej vítr a sněží. Mám dnes trochu volněji (snad) a těšila jsem se na delší výlet s Maxem, ale nevím, nevím. Jestli mi nějaký počasí vadí, tak je to vítr. Mějte se všichni krásně. (wave)

 18. To se krásně čte! Ovšem „ťuk… A všechno je jinak“ mě dostalo (rofl) (rofl)
  Myslím, že jsi dokonale vystihla, co se jim v těch kebulkách honí. Jsou mooooc rádi, že Tě mají, i trampolínu jim ráda děláš (rofl). Buď ráda, že nejsi přespříliš kostnatá, kocourci by mohli mít ještě modřiny (rofl)
  Připomněla jsi mi, že bych jim měla dát sýrovou pastu, pokaždé tomu říkám „za kočku krásnější“.
  Mějte se moc hezky, hebké tlapky (inlove)

  1. Sýrová pasta? Za kočku krásnější? Cha! Za kočku krásnější určitě, ale taky za dvounožce ohlodaného a oslintaného až po loket. Při rozdílení pasty bych optimálně potřeboval čtyři tuby (čtyři ruce by se našly), protože podle mínění svých kočkouřích vladařů nerozděluji dostatečně rychle a plynule. Dalí pastu nerad, ale peršule a Ruby by kvůli ní vraždily na potkání…

   1. Jo, to je u nás stejné – Melda se Zrzínkem by mi i ten prst snědli. Jen Ríša tomu stále nepřišel na chuť.
    Zato sýrové bonbónky! Joj, to je potěšení i pro něj. Jednou za čas dostanou příděl – 5 drožďových a 5 sýrových. Ríša je lump a vyvrhel. Nejdřív jde zkontrolovat těm ostatním příděl, takže uzobne tu, uzobne tam a pak si jde veeeeeeelmi svižně zbaštit svůj příděl.

 19. K´Děkuju vám za prání a také vám přeji krásné Vánoce, kocourci. (h) (cat) (cat) (cat) Zrčitě je takové mít budete, protože budete se svou maminkou, která je velká a laskavá kočka. (inlove)
  Přeju všem krásný den. (h)

 20. Nojo,vánoce jsou za dveřmi – vy tři jste určitě nejkrásnější dárečci mamči Karolíny – tak si to v klidu a zdraví všichni užijte (inlove) !

  1. Jsou hodňoučcí, zlatíčka…… ale občas taky pěkní „dárečci“. Se všm všudy. To ale tak musí být s každým zvířátkem.
   Ale pro mne jsou dárkem skutečným.

 21. Děkuju za namňoukanou vánoční zprávu! Kéž by všechno bylo tak pozitivní.
  Tak krásný Vánoce, kluci chlupatý!
  (sun)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN