ČLOVĚČINY: Z mého života (2) O pohrudnici

Můj muž byl chovatel-megaloman. Všeho jsme měli obrovité množství. Kačen, slepic, krocanů, perliček, holubů, fazolí, koček, králíků, divokých kačen, které u nás byly na stravu a na byt, prasiatka vždy nejmíň dvě, husí, které si se mnou na večer chodily povídat na zápraží a nad jejichž tučnými mrtvolami jsem prolévala upřímné slzy a taky jsem nikdy nejedla naše vepřový, protože jsem zabíjačky vždy považovala za ohavné a zákeřné vraždy. 🙂

 

Nejhorší to bylo na jaře. Kam se člověk podíval, všude se hemžilo něco žlutýho a pípajícího, všechny kočky povily najednou a Bytomský dostal zánět pohrudnice. Jelikož byl muž-lovec, dva dny sípal a hekal v posteli a odmítal si změřit teplotu. Třetího dne, zarostlej jak Bandera a s krvavýma očima, následek to léčky grogem, přestal vzdorovat a zjistilo se, že má skoro jednačtyřicet.

Souvisle lilo a tak jsem přestěhovala dovnitř všechna krůťata, kvočnu s kuřátkama, malý perličky a housátka a umístila je do beden vesměs kolem postele, protože tam byly kamna a tudíž teplo, a přes mužné, i když už utuchající protesty odešla zavolat pohotovost. Pohotovost nejdřív zarazilo, že volám z hospody a že v hospodě je taky budu čekat. Mé vtípky, že adresa je – za třetí louží doprava, u kravína dozadu – , zřejmě přičítali konzumaci.

Přesto dorazili, čerstvá mladá paní doktorka v bělostném plášti a sandálkách, plná entuziazmu a pochopení. Celá hospoda se jí vyřítila v ústrety a většina přísedících s námi chtěla cestovat v sanitce. Poté, když jsme během dvou set metrů zapadli do těch třech louží po nápravy, seznal i řidič, že to s tou hospodou byl dobrej nápad.

Konečně jsme vyhupsli do poslední louže u nás před vratama. Já ovšem domorodě oděna holinami a vaťákem, holčička-doktor v bílých ponožkách. Náš hodný pes, který něco tak bílého v životě neviděl, to přišel zblízka očuchat a zanechal blátivé, přátelské tlapy po celé ploše lékařky i sanitky. Odhodlání sice přetrvávalo, Hypokratova přísaha je Hypokratova přísaha, ale obavy vzrůstaly.

Bylo proč. Když jsme se probojovaly mezi kvokajícícími posadami, vyšly paní doktorku uvítat všechny kočky a stráče, které vypadalo jako z hororu, protože peří mělo zatím jenom na krku, a všechno co chodilo po dvou, považovalo za svou matku a příšerným vřískotem po ní vyžadovalo vajíčko. Na konci toho všeho ležel Bandera-Bytomský, který se galantně posadil a podal paní doktorce ruku, když předtím byl býval vyňal ze záňadří několika svetrů dvě podchlazené krůtičky.

Pobihovala jsem tam a předstírala, že je všechno normální, odkopávala koťata, narvala stráče do kredence, vyhodila psa, který hodlal přičinlivě asistovat, švitořila a ve finále šlápla zabahněnou holinou na stetoskop, který paní doktorka ostýchavě položila na zachlupacenou a opeřenou podlahu.

Dopadlo to dobře, Bytomský neuhynul, přestože samozřejmě odmítl vyměnit zakočkovaný pelíš za sterilní lůžko v nemocnici a já jsem neměla čas rozebírat ten trapas, protože k nám po celou dobu jeho rekonvalescence v pravidelných pětiminutových intervalech přicházela celá obec, přinášející posilující medikamenty, které sestávaly z kořalky, kořalky a kořalky. Jedině někdo jménem Igor přinesl psí sádlo.

 

 

Aktualizováno: 12.12.2011 — 23:52

158 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milá Abyt McDonaldová,

  jen houšť takovýchto historek. Čtu už potřetí a pokaždé se 😀 😀 😀 jako blázen. Děkuji moc za zpestření dne

 2. Abyt,

  četla jsem poprvé už o půlnoci, záchvat smíchu mi sebral zbyteček energie, nezbyla síla na koment. Podruhé čteno po poledni jako náplast na drobné vztekací situace, zafungovala velice léčebně.No a ted večer potřetí a znova se tu chechtám jak blázen.

  Díky, vážená Abyt Mac Donaldová!!

 3. Tak jsem si dala pohádku před spaním a půjdu na kutě. Moc jsem se dneska potřebovala zasmát a jsem ráda, že se mi to povedlo. Děkuji.
  Máme zase nějaký zavirovaný doupě nebo co (teda doufám, že to nakonec ta angína nebude). Rysík v noci na dnešek nespal dýl jak půl hodiny v kuse, ale že je nemocný se profláklo až ráno. Dopoledne jsem poletovala mezi dvěma brečícími dětmi. Obě naráz jsem chovat nechtěla, doufala jsem, že Rysinka je zdravá (není, jen má zatím hodně klidný průběh), tak jsem neustále musela volit, které dítě nechám plakat a které vezmu do náruče. Občas řvali oba. To když jsem někde likvidovala nějakou pohromu (načůráno, poblito, pokakáno, nejlépe dvě pohromy najednou). Tak teď doufám, že dnešní noc bude lepší. Ráno bude Rysík zase plakat, protože mu nepůjde polykat, než to trochu spláchne, ale snad to pak už bude lepší, než dnes. Dobrou noc.

  1. Ale, Karakal, to je ta druha stranka radosti z mrnousu. Doufam, ze se brzo u vas doma zase nalada vyjasni. (h)

 4. Zakočkovaný pelíš hřeje mnohem lépe, než sterilní lůžko v nemocnici. A zvířátka prý z lidí vytahují nemoci. kdoví, jak by Bandera ve sterilním prostředí dopadl? (blush)

 5. Pozdě ale přece, muž-lovec Bandera mi dnes proslunil celý den. A vzpomínala jsem na BettyMacDonaldovou a film Sestřičky…. Na tvá vyprávění – i v diskuzi se vždy velice těším. Díky

 6. Abyt, vynikající, stejně jako první část, moc a moc prosím o pokračování.
  A všem Luckám a jiným oslavencům zdar, zdar, zdar, přeju vše nejlepší.

   1. Slo to vcera prioritni postou: 2 – 3 business days. Zarucene doruceni na druhy den zdrazilo na dost neuveritelnou castku. Dik.

 7. Naprosté OT, přivítám chlácholící komentáře.
  Dobře, že jsem si v poledne nemohla zaplatit v knihovně, páč neměli drobné za tisícku, pochopím. Že přímo na okresní poště mi paní za přepážkou s kolky a známkami neporadí, kolik stojí druhý nejdražší dopis, když deset kaček by asi možná bylo málo (že tam nemá váhu?), prosím. Mohla jsem si vedle vystát půlhodinovou frontu ke klasické přepážce.
  Pak jsem se vydala do spořitelny zjistit, zda mohu uplatňovat plnění pojistky.
  Dostala jsem brožurku. S kontakty na mail a zákaznickou linku. 🙂

  SimVás? Vyskytuje se tu eště někde někdo INFORMOVANEJ?

  1. A ploooč? Si zvědavá, tak se zajímej a nepruď zaměstnance. Máš strejdu gůgla, ne? 😉 Ani nevíš, jak já tohle znám. (inlove)

   1. Sice nechlácholíš, ale potěšila´s.

    Jasně, na cenu cenin jsem se poště mohla podívat ráno na internet. Jenže jsem spěchala a nenapadlo mne ani ve snách, že mi na místě samém poraděno nebude… Napadlo by snad Tebe, že paní, co prodává známky, neví, kolik stojí dopis druhý nejtěžší?

    V poledne jsem také čekala, že má knihovna pár zásob, já naiva.
    Ale nejvíc mne vytočila ta spořka. Tak proč tam 20 let spořím, když při tak jednoduchém dotazu nemají oprávnění či schopnost odpovědět?

    Včera jsem změnila dodatele plynu. Před rokem elektřiny. A budu zřejmě imrvére měnit všechny poskytovatele – nebo aspoň strašit ty stávající.
    Akorát je kolem toho tak strašně papírvání (to není překlep) a kontrolování… máme tu pláč? Máme. ;(

    Za CO? Ježíšku?

    1. Bětul, ozvi se mi přes hady nebo mail. MLP by mohla něco vědět nebo zjistit o té spořce.

     1. Díky. Nejdřív to prostuduju a pokusím se s nimi komunikovat sama. V případě nezdaru ten nárok vzdám (čert vem pojistku) a vypovím smlouvu. Kdyžtak až v nouzi se ozvu.

      Překvapuje mne, kolik penízů z nás tyhle akce čerpají – a jak těžké je je vypovědět.

    2. Proč se zahazujete s nejhorší a nejdražší bankou u nás (spořka), když máte internet? (www.mbank.cz) přepážka doma, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu a při troše šikovnosti vše zdarma! Další jsou FIO bank a EQUA.

      1. To je přesně to, co se v této zemi těžce nevyplácí. Já měním dodavatele všeho jak fusekle a těžce na tom vydělávám. (Povinné ručení na příští rok – původní pojišťovna 1650 Kč, nová 930!) Takže být konzervativní = být trouba! Kdyby češi přestali být ,,konzervativní“ brzy by služby i ceny vypadaly úplně jinak.

        1. Já ne, to internet. Jenže v patnácti jsem byl vykopnut na internát přes 200 km od domova, domů se jezdilo jednou za měsíc na víkend a co si jeden neudělal, to neměl. A také se říklao: Voják se stará, voják má! Takže v pátek si přivezu nové auto, díky jednoduchému fíglu ho dostanu o 170.000 Kč levněji.

 8. Abyt, uz si to ctu asi potreti…. (inlove) A to jsem si myslela, ze ziju s naladovym excentrikem. Na tebe holt nemam.

 9. OT Já vím že vám to může být ukradený ale já si musím postěžovat.
  Už týdny tu prší a leje a chčije a….tady krápe, tu mrholí a já už jsem z toho pomalu blázen. Bojím se totiž že se splnilo to co napsal Roald Dahl v jedné povídce, jejíž název ovšem neznám. Tam popisuje jak celý rok dennodenně prší a jenom jeden jediný den v roce déšť ustane přiletí motýlci a ptáci zpívají, květiny kvetou jak šílené, bodejď by ne že? Všichni vyjdou ze svých skrýší a těší se ze slunce. A že se musí pořádně potěšit, na celý rok se musí potěšit protože sotva tento den skončí je déšť zpátky a leje a leje každičký den…. a cáaká a cáaká – ne to už tam nepatří, to není Roald Dahl.
  V Göteborgu jsou zátopy, jedna paní tam zahoukla i s autem a teď leží v nemocnici a jde jí o život.
  A prší a prší a prší….a prší a prší….a prší…. (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain) (rain)

  1. Chudáku Velká Kočko, žďuchni do těch mraků, tady neprší a neprší a neprší už od půlky srpna, s malou žíjnovou epizodkou. Taky nic moc. (wave)

   1. Zrovna to jsem chtěla Kočce napsat: tady můžeme vsakovat dva tejdny a furt nebudou kaluže. (I když, přiznám, deštivé počaso mám ráda, jeden se schová pod deštník a klape to a kape…)

 10. Abyt-všetko bolo povedané v diskusiách a všetko bolo pravda.Bezvadný usmievavý deň vďaka spomienke na „Banderu“ a u nás ešte aj slnečno!Tak ma napadlo-trochu parafráza Puškina-Ty si mu napísala prekrásny pamätník a podľa príhod si ho aj zaslúžil.

  1. Abyt, naprosto úžasný. Připojuju se k davům, co tady hýkají a jásají – fakt parádní čtení (y) . Z notesu z kavárny jsem nedokázala napsat víc, nějak technika stávkovala.
   Ehm, doufám, že to není tím, jak jsem zakopla a padla (co tou dobou dělal notebook, nevím, protože jsem přemejšlela, jestli mám omdlít, nebo ne 😛 ). Trefila jsem se ostrým rohem do ucha a bolelo to jak mrcha (envy) … naštěstí se zdá, že jsem se docela šikovně trefila do lalůčku – je pěkně oteklej a skládá se převážně z modřiny.
   Vlastně to ani není moc O.T. (fubar) 😀

   1. Ale fuj, to musí moc bolet 🙁 No, ale jestli to končí „jen“ modřinou, tak je to ještě vratná ztráta. O nějaké ostudě ani nepřemýšlej, vždyť tě mohli vynášet do sanity, a to by bylo horší. (inlove)

   2. Já mám poslední dobou kolem sebe samé omodrákované lidičky. Maminka minulý týden moncla pod okem, zana modrákové ucho. To máš takovou neobvyklou náušnici.

  1. Naprosto mě nadchli. Všimni si, že jsou tam i důstojníci RN(!) a jeden má před xichtem fotku (asi) kapitána. Klobouk dolů před posádkou i veliteli. A přitom to má profi úroveň.

 11. Brutální Abyto, tak jsem se díky diskutujícím prochechtala i dnešním odpolednem. Dnes jsi nastartovala krásný den.
  P.S (f) Přeji všechno nej a nej Lucinkám (f) !

 12. Milé Zvířetnictvo,
  díky za vstřícné komentáře a pochvaly a jsem moc ráda, že jsem vás trochu pobavila.

 13. (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  víc dodat nemůžu. teda jo můžu:

  (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  dík Abyt, dík. a hezké odpoledne. A všem ostatním taky.

  1. No – a kde je dort a ovocné závěsy? Tak posílám aspoň virtuální (^) (ovoce tady není). Krásný život, milá Mojo. (h)

   1. Taky posílám Mojce (sun) (^) 🙂 Ale myslím, že dostala k narozeninám mnohem úžasnější dárek. KÁMOŠKU. A to je nad ovocné řetězy. (inlove)

    1. Taky si myslím. Moja poté, co se Kamba začala věnovat Tatuovi, marně hledala spřízněnou duši. Snad jen Tatunek s ní rošťačil podle jejích představ. S Bikirkou si to moc pokazila, než aby se to dalo úplně narovnat, Kička a Shinda ňáký velký mazlínkování od ní nepotřebovaly.
     Zato Chelewka jak prasátko drbání potřebovala kamarádku, však španěláci doufají, že si Chelewa konečně z nudy a nervozity přestane vytrhávat chloupky (levou paži, zvlášť nadloktí, má docela holou, tak je dobře rozpoznáte na fotkách).
     Takže Mojka s Chelewkou se už celé dny pošťuchují, nahánějí, muckají a někdy spolu i dřímají a vypadá to na ještě větší sesterskou oddanost, než kterou si v Praze projevují Shinda s Kičinkou. Mojka už hodně potřebovala nové podněty a těch má teď habaděj, a ještě přijde miminko, a Niky je tak úžasný strážce pořádku a pohody… že Španělé nenavlékají cherry rajčátka na provázky a nepečou rýžové dorty, to snad opravdu Moja oželí. 🙂

  2. OPRAVA OT! BYLA oslava!!

   Aktuálně z Cabárcena: Moja dnes poprvé oslavila své narozeniny ve španělském Cabárcenu – spolu se svou novou rodinou. Na rozdíl od chladné prosincové Prahy se hostina konala v příjemném počasí ve venkovním výběhu před zraky návštěvníků. Gorily dostaly mango, datle a vařenou kukuřici, které se běžně v Cabárcenu nepodávají. Moja si své mango odnesla na parkosy, kde si ho vychutnala. Když ho dojedla,… tak si ještě dlouho olizovala ruce. Do venkovního výběhu byly také jako dárky umístěny krabice, které obsahovaly suché mňamky. Skoro všechny však otevřeli Niky a Chelewa, kteří také snědli obsah. Takže se Moja vlastně mohla cítit jako v Praze, kde při oslavách přednostně konzumují zase Richard se Shindou.

    1. A protože Niky i Nadia pocházejí z volné přírody /přesněji byli z té přírody uloupeni/ a Chelewka se narodila posledního prosince, tak všichni tři slaví spolem na Silvestra. Aj, to bude mejdžus!

 14. Já nevím, že zkušení Zvířetníci si vezmou snídani a klidně si otevřou povídání od Ešuska, eventuelně nedejbůh Piškota či Abyt. To si o tu špinavou obrazovku a klábosnici přímo koledujete!!!!

 15. Mistrovské písání plné neskrývané lásky k „Banderovi“, všemu živému a oplývající humorným nadhledem (clap) (clap) (clap) (rose1) (sun)
  Děkuji za dobrý start do dnešního dne – cestování a ne zrovna příjemné úřední jednání. Těším se na další.

 16. Teda Abyt, máte mě na svědomí. Naprskala jsem si kafe najednou i na monitor i do klávesnice. Už dlouho jsem nečetla nic tak vtipného. (y)

  1. Ty tu jseš nová??? To by vše vysvětlilo. Míchat jídlo a pití s určitými firmami je NEBEZPEČNÉ 😉 Ale občas člověk narazí i na pedly od nečekaných pachatelů 🙂 (dance)

 17. Abyt, máš mě na svědomí! (rofl) (rofl) (rofl) Chvíli jsem lapal po dechu, ale nakonec jsem to rozdýchal. Betty McD je proti tobě čajíček. Tohle patří do zlatého fondu.
  Ale asi sis užila svoje. Je moc dobře, že to dokážeš servírovat s tak úžasným nadhledem! (h) (y)

 18. Tak jsem si dnes ověřila, že i kočka ve stresu a afektu si tajně zachovává špetku rozumu. Při dnešní návštěvě vetky byl Betík prozkoumán ultrazvukem (voda na plicích ještě je, zítra má službu kamarád vet, který ho vyšetřil minulý týden, tak ho ještě zkoukne také, aby mohl porovnat stav), ale Bertíkovy se dnes k doktorům moc nechtělo, začalo to nástupem do přepravky – musel tam být potupně nacpán, zatímco jindy si tam v podstatě vlezl sám, při prohlídce couval zadečkem tak dlouho, až jsem ho musela podepřít, protože by jinak spadnul ze stolu, no a když mu vetka stříkla do srsti dezinfekci, tak ještě před píchnutím jehly začal protestovat – brumlal, vrčel, a po píchnutí se fakt naštval a vystartoval po nás předníma tlapkama, a teď si představte, že se ten mrňous po mě ohnal levou tlapkou (stála jsem od něj nalevo) a po vetce pravou tlapkou, no a na té levé měl vzorně zatažené drápky, takže mě jen měkkou packou zkusil odstrčit, zatímco z té pravé trčely ne drápy, ale snad přímo mačety do široka rozevřené a připravené zabíjet… Naštěstí jsem ho kolem krku držela pevně, takže až k vetce nedosáhl a mohly jsme se tomu jeho výstupu zasmát. Vetka říkala, že je vlastně ráda, že už se bouří, protože to je většinou známka toho, že už se pacient cítí líp :). Tak uvidíme, co řekne vet zítra. Kočičák už je na tom opravdu mnohem líp, ale dýchá stále ještě namahavě a zrychleně. A ještě jeden postřeh – vliv nemoci jednoho kocoura na stav toho druhého – Tygřík nám utěšeně tloustne (rofl)! Malému totiž stále podstrojuji nějaké dobroty, a protože v rodině trvám na spravedlivém dělení, dostává je Tygřík také, jen v trochu menším množství… A tak utěšeně kyne… (chuckle)

  1. Jojo, jak se miláčkům uleví, hned neví, co by roupama! Doufám, že zlepšování stavu bude pokračovat stejně jako hlásání!

  2. Bertíčku, nedej se a per se s bacílama – a když nějakou chytnou i chovatelka a vetka – to se nedá nic dělat, měly si dávat lepší pozor.

  3. Jasně, nedej se! Ani bacilům, ani vetkám no a ani paničce! Jak by k tomu takovej jeden kocour přišel, dělat mu díry do kožoušku!? Případně přijď na konzultaci s Melíškem, ten skvěle ví, jak prokousnout sestřičce malíček. Nepochybuji, že se rád o své zkušenosti podělí.

   1. Ferdík byl na doktory vždy hodný, tak nějak poznal, že mu chtějí pomoci a bohatě stačilo, že jsem na něj položil ruku a řekl: Ferdíku, buď hodnej kocourek a drž. Čertík také na vraha vetů nevypadá, tlapkou sice plácnout umí, ale velmi dobře ví, že drápky na lidskou kůži neeee. Předevčírem jsem si vzal na klín igelitku se zásobami léků, že si doplním pohotovstní zásobu. Najednou cítím na ruce tlapku. Kouknu: kocourek se postavil na zadní, kukadla jak tenisáky, fousky v pozru a tlapkou mne tahal za ruku, že jako chce, abych mu tu igelitku půjčil. Položil jsem igelitku na zem, Čertík se spustil na všechny čtyři, tašku zvenčí i zevnitř očmuchal, načež do ní opovržlivě tlakou plácnul, (nic k jídlu ani k lovu) a znechuceně odešel. Dnes mi pro změnu ukradl pytlík s buráky, ne že by ho obsah nějak zvlášť zajímal, ale obal byl z plastu a při dotyku praskal. Takže nenápadný příchod ke stolku, tučňáček, pytlík do předních tlapek, položit na zem, pytlík do drštičky a bič a pryč! provedl to šikovně, ačkoli byl pytlík otevřený, nic z něj nevypadlo.

 19. Milá Abyt, prosmála jsem se článkem a jdu si to ještě dochutnávat za poledního sluníčka do lesů s Klérkou. Diskusi prostuduji, jak se vrátím.

 20. Milá Abyt, tohle vyprávění má ale zase říz. Nic nezastíráš, všechno to na nás vyklopíš tím jadrným jazykem a my popadáme dech jak jsme uchechtané a uchechtaní. (rofl) (rofl) (rofl) Ty vyprávíš o nemoci a vlastně zachraňuješ naše zdraví tím smíchem který vyvoláš. Za to ti moc děkujeme. 🙂 😀 (rofl)

 21. auuuuuuuuuuuuuuuuuu, no jo Abyt – už mi zase hrozí protržení bránice smíchy (ale nestonala bych tak hezky jako se zánětem Bandera-Bytomský) … „po celé ploše lékařky“ (rofl) (rofl) (rofl) (rofl)

  díky za prochechtané čtení (y) (h) (f)

 22. Milá Abyt, nevím co napsat, když všichni už to tak krásně napsaly přede mnou.
  Udělala jsi mi celodenní radost,připomíná mi to mé dětství, kdy mi bylo dovoleno mít v domě ledacos,slepici Quasimodo, která sešla až věkem,různé zazimované poškozené ptáčky ze zahrady, ježky,darované bílé myšky a pod. To všechno rodina tolerovala a babinky podporovaly.
  Tvé psaní je oázou pro duši a taky nám připomíná ty tisíce hrdinných žen co zazvěřily své domácnosti a mužů, co to tak úspěšně přežili, jako ten Tvůj. (h)
  My ženy, jak níže uvedeno, musíme být brutální, jinak by svět nepřežil. (rofl)

 23. Jínak jsem to pvídání četla už poněkolikáté, také mi to vyvolalo vzpomínku na film „Sestřičky“, tajně se pod psacím stolem při předstírání hledání spadlé nejlepší tužky na psaní řehtám jak kůň, protože tu máme takový blázinec, že si netroufnu se řehtat nahlas, když všichni tu pracují. Proti tomuhle akčnímu povídání a dalším – PetraK, Rpuť, ale hlavně panprésor Piškot mi to moje připadne vždycky hodně nudné. Asi se budu muset polepšit až zase něco napíšu.

  1. Bane Karolíno, každý má svůj styl psaní a proto je NZ tak pestr. Tvoje je tak prolnuté láskou k jejich trojkocouří jedinečnosti, že to se málokde najde. Tak nic neměň, my to máme tak rádi (nod) .

  2. Karolíno, když z tebe přímo tryská láska k těm tvým třem kočičím kožíškům… Jen pokračuj, každý jsme nějaký a právě tohle dělá zvířetník tak zajímavý.
   Ani já nejsem schopna napsat nějaké legrační povídání, na to holt musí být to správné střevo, které mi není dáno. Vždy, když čtu takové povídání jako dnes, tak mám pusu od ucha k uchu a přitom se krčím, protže tohoto já prostě schopna nejsem. Takže vím, jak se cítíš.

  3. Karolíno, kdo je lepší: Čapek, Vančura, Poláček? To jen tak namátkou – každý je jiný a všichni jsou super. A na zvířetníku je to taky tak. Každý z nás je barevný kamínek a teprvé z těch moc kamínků je nádherná mozaika Zvířetníku.
   Sakryš, já už málem básním… To bude z hladu! (chuckle)

  4. Kdepak, Karolíno, piš tak jako vždy, ale hlavně PIŠ! Už se moc těším na nové zprávy o tvé báječné kočičí partě 🙂 .

    1. Jsem to odeslala dřív, než jsem stačila dopsat, že jsem to na Karolínu práskla! Tak snad mně nezabije.

  5. Nám zase chybí povídání od Norisky, ale jestli prorazila s tím scénářem do Catswoodu, tak nám asi už nic nenapíše.

   1. Norísek má pokud vím plné ruce práce s výchovou Zelviček Jájinek + Malého Kočky, tak nevím, jestli ta práva na zfilmování neprodala za kapsičky a šplhadla 😀

 24. Milá Abyt, co je to prosím stráče? Stračena je normálně kravka, stráče by tudíž mohlo být telátko. Jenže to mi pak nějak neštymuje s tím peřím za krkem a kredencem. Tam bys ho asi jen tak nenacpala. Hisorka a už i vlastně historie je to výživně šťavnatá (h)

  1. No, nevím co na to Abyt, ale já to vyhodnotila jako mládě od straky obecné, neboli stráče! (bat)

   1. Jo straka středoevropská obecná, neboli Pica Pica Pica. To sice připomíná hurá zvolání „Ptíca Ptíca Ptíca uráááááá“, ale je to jen latinsky.
    Nemám je ráda. Ubližují malým ptáčkům, jsou hlučné…… ale kdyby někde ptáče vypadlo, asi bych se ho taky ujala.

    1. No vida, a já mám zas straky ráda. Moc se mí líbí, když se v hejníčku (nebývá jich víc než pět-šest) snášejí k zemi – pohozené maltézké kříže.

     „Ubližují ptáčkům“ – no, snad je to i pravda, leč k tomu je stvořila matka příroda a je nespravedlivé je z toho vinit (stejně tak je nespravedlivé, když některé lají svým kočkám, že chytají ptáčky, zatímco by měly bát rády, že jejich kožíšky jsou ještě stále tak šikovné, že opeřence uloví) – jest to jejich přirozeností.

     Ale chápu Xerxovou a spol, že nejsou nadšeni jejich přítomností v zahradě, když jim nad ránem stráčata vřískají pod oknem a cpou se do kuchyně na teplou snídani (chuckle) .

    2. malý sráčata (to t mi vypadlo záměrně-ono se jim tak tady u nás říká), tu skáčou celý léto a některý i v září,řvou,řvou a lezou mi na nerv a moje holky-kočky by je nejraději vyvraždily….ale kdyby nějakýmu bylo ouvej,taky bych zachraňovala.. (sun)

   2. Chechecheche, Xerxová jen bubákuje, páč nezavraždí. Jen kdyby se namanulo stráče v posledním tažení 😉 Dejchala by za něj (dance)

   3. Kdo chce mít chytrého ptáka a nemá na papouška žako, ať si pořídí straku! (Není podmínkou, stejné potvory mazané jsou i sojka, kavka, vrána, havran a krkavec). Všechno se to, pokud to máte od nelétavého mláděte, velmi snadno ochočí, naučí mluvit, (a nejen mluvit) a je to strašně mazané.

  2. Řekla bych, že stráče je mladá straka. Taky jsem nad tím trochu laborovala, ale pak jsem si vzpomněla na dávné krušné chvíle nad křížovkou, kdy ne a ne přijít na to, jak se jmenuje „malá želva“. (whew) Nakonec mi vyšlo, že to je želvička. (fubar) (chuckle)

   1. No, vzhledem k tomu, co tydýti dokážou, myslím, že nejlepší rým je stejné slůvko s vynechaným „T“.

 25. Sežralo mi to příspěvek… no nic, je to nádherné, Abyt, už jsme to četla podruhé, a nesmírně se u toho bavila 😀

 26. Paní doktorka byla zjevně děvče udatné! 🙂

  Mně to velmi připomíná, když mi jednou takhle zavolali sanitku. Pohled na pana doktora, an stojí uprostřed pokoje a Blesan mu očuchává podolek pláště, za úpěnlivého felčarova tetelení, byl zcela nezapomenutelný! Bál se tak strašně moc, že mu vůbec nevadilo, že v místnosti, krom mrtvoly mé maličkosti, nikdo nebyl a hlasitě volal: „Je mi bráněno ve výkonu povolání! Odvolejte si psa!“
  Probrala jsem se z mrákot, vztyčila se jak při posledním soudu a zahřměla jak Perun: „Blesane, místo!“, načež jsem se opět zhroutila na lůžko.
  Pandr se zázračně uklidnil, vzal stetoskop a přišel si poslechnout, jestli ještě dejchám ….. 😀

  1. CHichi Rputi! Ňák to vidím úplně jasně a plasticky …vztyčila se jak při posledním soudu … (rofl) (rofl)

   1. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ holky vy ste děsnýýýýýýýýýý (rofl) Já to vidím úplně živě. UF

 27. tak to byl, řečeno s dalším klasikem žánru, železniční přejezd v Kostelci, milá Abyt. teď už přežiješ všechno. hlavně aby ta moje stará tradiční klávesnice u compu přežila to poprskání kafem a rybízovým džusem. o sušenkách nemluvě, ty jsem stihla sníst před výbuchem 😀 tohleto se musí vydat tiskem 😀

 28. Milá Abyt – tvé povídání, očividně v souladu s tvým životem, nabírá grády. Pohrudnicový Bandera mne velmi potěšil (teda ne to, že měl zánět pohrudnice /to ho lituju/, ale tak všeobecně (chuckle) ). Počítám, že paní dochtor byla jak u vytržení, když odjížděla z návštěvy vaší usedlosti – doufám, že od té doby vozila s sebou gumáky.

  A na súsedy jste měli štěstí – určitě si utrhli od huby, když k vám snášeli – jak do Betléma – léčivé dary. Sice je to velké barbarství (a popřu, že jsem to radila (chuckle) ), ale na sražení horečky je dobré potřít dlaně a šlapky pálenkou a natáhnout na ně teplé ponožky – vyzkoušeno a pomáhá to.

  P.s.: posady s húsátkama, káčátkama a kuřátkama v kuchyni u športheltu znám moc dobře, celé dětství jsem je tam potkávala (a jeden rok tam bylo i malinkaté prasátko a řeknu vám, koupalo se častěji než my, děcka (nod) ).

  1. Jo, to on se kořalkou potíral rád, ale vnitřně. A kdybych na něj při tom zkoušela natahovat ponožku… 😀

   1. Dyť jsem říkala, že lít na sebe gořalku z venku je barbarství (fubar) – to može napadnút enom babu (rofl)

    A ještě jsem se chtěla pozastavit nad tím, jak jste měli všeckýho moc – slepic, husí, koček, FAZOLÍ?! To jako že jste pěstovali fazulu nebo je nějaké zvíře tam u vás, kterému se tak říká (ale nic mne nenapadá).

    1. (rofl) Ne, prosim tě, ty fazole se mi do toho nějak zapletly, ale ony byly všude po plotě a rostly jako živý!

   2. Alkohol, jak známo, dezinfikuje. A když jsou bacily uvnitř těla, je nutno aplikovat vnitřně i dezinfekci. Já jsem bacilky nedotčen, takže si mohu dovolit luxus být abstinentem. Manželka se zase po každé návštěvě lékaře preventivně desinfikuje malým fernetem, kupodivu to jaksi nepomáhá, pokaždé dostane rýmu. (rofl) Ale hlavně, že jí chutná.

 29. Chechtám se. Scéna mi připomíná film Sestřičky, ale tchán, praktik, pohybující se po vsích na třeboňsku vyprávěl také ledacos (např. byl na lékařské návštěvě u babky, chtěl ji vyšetřit, odhrnul peřinu a uviděl – kozu! Babka si ji vzala na zahřátí)Holčina lékařka byla nezkušená, časen buď odešla nebo otuhla.
  Ale je to krásná historka s nadhledem. Jako minule. Bude pokračování. Prosim, že bude?

 30. Ty brďo, to byl drasťák, jak pravila Bětulásková. Ještěže vím, že na zánět pohrudnice lovec Bandera Bytomský neuhynul, tak jsem se mohla v klidu smát na plnou hubu. 😀 😀 😀

 31. Děkuji mnohokráte za krásné povídání. Jsem ráda že i jiné jsou potrefeny akčním mužem, který má razantní odpal a téměř žádnou koncovku. Ale když to někdo umí tak hezky napsat, tak se člověk i potěší cizím neštěstím

 32. Milé Lucie, Lucky, Lucinky i Lucíškové 🙂 (inlove) ,
  přeju vám k vašemu svátku všechno nejlepší a děkuju vám, že přinášíte světlo. (sun)
  (f) (h) (^) (d) (music) (dance) (f)

  1. Tiež sa prilepím:všetko,všetko najlepšie k dnešnému sviatku Luciám a doplním svoje resty Barborkám a Mariám.A nám všetkým krásnu tajomnú dnešnú noc.

  2. Lucie, noci upije ale dne nepřidá. To se říká v Čechách. Je to tak?
   A tady se jedí „lussekatter“ a dívenky v dlouhých bílých košilích s věncem plným svíček na hlavě jdou v průvodě pomalým krokem a zpívají ucouraně píseň o Lucii. A pak se mládež ponocující celou noc zhuláká. Tak to vy Lucinky nedělejte. 😉

   Milé Lucie, já vám přeji vše nejlepší k svátku, rozsviťte tyto šedé tmavé dny svou bytostí a oslavujte se. My vás taky oslavujeme. (inlove) (d) (^) (rose1) (rose1) (rose1)

   1. Vloudila se chybička, správně by se měl silvestr slavit na Lucii a prvního ledna by mělo být další den. Aspoň naši pohanští předkové to tak praktikovali a my dva tuto tradici ctíme, takže Vánoce oslavíme bez stromečku a dárků, i když z nostalgie a kvůli vnoučatům to plastové koště 20 let staré ze sklepa vytáhnu; (jsem zvědav, co na to Čertík řekne, stromeček určitě nikdy neviděl) a pro dárky pojedeme do Německa až po 26. prosinci.

 33. Drahá Abyt (inlove) , kdyby existoval ukazatel nálady, tak by teď na něm bylo jasně vidět, jak jsi ručičku z bodu úplně vlevo během pár slov posunula na bod úplně vpravo. 🙂 (teda, hned zrána až úplně vlevo dole nebyla, klesla tam, když mi Anka při sbírání jejího bobku nahrábla na brejle kus cizího bobku, který nikdo nesebral)
  Uculuju se teď do morku kostí a vím, že mi to vydrží hodně dlouho – Tvé psaní je velice výhřevné palivo a nestydím se opakovat, je to živá voda. (h) Děkuju Ti, milá Abyt, i za krásné vánoční přání. (hug)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. No vidíš Vavísku, jaké máš štěstí, že špatně vidíš. Kdybys byla ostrovid, měla bys bobana v oku – a uznej, že utírat ho z brýle je o nějaký ten milimetr estetičtější (rofl) (rofl) (rofl)

   1. Jo, to určitě jo! Máš pravdu, milá YGO (inlove) , vlastně jsem měla ráno obrovské štěstí. (chuckle)

     1. Všechno zlé je k něčemu dobré, čisté brýle rozhodně nejsou nic, co bylo důvodem ke zhoršení nálady a vyčistit čas od času stejně potřebují.

 34. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Abyt nezklamala (shake) Opět krásné čtení (nod) Príma start do nového dne (chuckle)

 35. Teda jíst ten bílej jogurt u tohoto článku nebyl zrovna dobrý nápad (rolf) Jinak vše vidím naprosto živě, tak nějak to vypadalo u naší stařenky v Pouzdřanech.

 36. Dobrý den všem!
  Děkuju za krásný rozjezd do nového dne (rofl) .Nejdřív jsem slzela smíchy díky Abyt,popisující s nadhledem nelehkou životní situaci,pak zase nad dojemným videem s Tanouškem (inlove) …

 37. Milá Abyt, zase jsem se nádherně pochechtala. 😀
  Tohle tvoje povídání by se mělo sfilmovat. …”Náš hodný pes, který něco tak bílého v životě neviděl, to přišel zblízka očuchat a zanechal blátivé, přátelské tlapy po celé ploše lékařky i sanitky”. 😀 Já to úplně vidím, jak v potu tváře (či spíše deště)kvapně snášíš tu opeřenou a chlupatou drobotinu choti k posteli a on si napůl v horečném deliriu strká dvě podchlazené krůtí chudinky za svetr, aby je zahřál vlastním rozžhaveným tělem. A ty, oděna do vaťáku a holinek se v tom šrumu láskyplně snažíš zvládnout situaci a s grácií sobě vlastní galantně přenecháváš veškerou sousedsky donešenou medicínu pacientovi (včetně psího sádla – ono opravdu existuje?) 😀

  1. A zapomněla jsem dodat, jak ráda čtu o vylepšeném stavu Jitčína Bertíka, stejně jako o boxérce Aje od Jenny (těším se na povídání s fotkami)

   A dodatečně chválím krásnou běžkyni-stopařku Berry, shlédla jsem video a žasnu nad jejím talentem.

  2. Bohužel pořád ještě někdo věří na léčivé vlastnosti psího sádla. Takže tam, kde je poptávka je i nabídka. A alespoň některé je i bohužel ze psů… 🙁

   1. Zcela správně, každý lék je třeba před podáním otestovat na případné vedlejší účinky! A pokud je pacient ve vážném stavu, je maximální opatrnost velice na místě. (rofl)

  1. „To je takovej drasťák“ – viď! Jestli bychom neměly autorku přejmenovat na Brutální Abyt…

     1. Když byly děti malý, tak mi tajně říkaly Mstitel kmene. Takže Brutální Abyta je jistý posun. 😛

  2. Děkuji Bětuláskova, krásné videjko a krásný gorilí chlapeček. Kdyby byla maminka Tanouška věděla, jakou porodila hvězdu, možná by ho nebyla tak krutě odmítla. Ale hlavně, že siroteček našel tak mile ošetřovatelky a snad se i dobře sžije se svojí budoucí náhradní rodinou.

  3. Tano je úžasný! (h) Uvědomuji si ale, že si jeho obrázky takhle zblízka můžeme vychutnávat jen proto, že nezůstal u mámy. Ale vypadá to, že ve Stuttgartu vědí, co dělají. (h)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN