PSI: Zdarec všici, já jsem Bárt

Tak jsem se rozhodl, že se vám představím. Jmenuju se Bárt, je mi pět, jsem skvělej společník a jsem no.., řekněme jezevčík. Hlídám jeden domek se třema paničkama a jedním pánečkem. Myslím, že tři baby jsou tak akorát na jednoho psa, jedna je totiž „MOJE“, druhá je náhradní, no a třetí je náhradní té náhradní a hlavní plnič misek.

 

Jen je třeba baby oddělovat, neboť jsou-li pohromadě, stávám se já terčem jejich vtípků, a někdy se mi dokonce i smějí 🙁  Co je asi tak k smíchu na tom, když se jeden malej, ale dlouhej pejsek otřepe? Já nemyslím takové to lehké oklepnutí bláta po návratu z procházky, kdy se bílá zeď předsíně změní v maskovací plochu pro statného dalmatina.

Ne. Já myslím pořádné psí otřepání po koupání, či jiné ponižující činnosti. My dlouhotělnatí míváme otřepání typu „mexická vlna“, no a co je na tom, že když zadní půlka těla dokončuje „mexickou vlnu“, tak přední packy s čumákem už sviští po kuchyni a loudí něco dobrého?

 

 

I když si toho baby neváží, já jsem psík hodný a pomáhám, kde se dá. Například udělá-li se jednomu nevolno a je nutné ukázat ostatním obsah žaludku, tak to přeci neudělám na dlažbu či plovoucí podlahu. Tam se to nehezky rozstřikuje a ty zvuky… Já to radši na chvíli zdržím, běžím nahoru a tam je jediný pokoj s kobercem, kde to padá tak tiše a spořádaně…

A když baby cvičí nějaké rituální tance s hadrem za zpěvu písní o debilovi chlupatým, tak já už jako nenápadný rezatý přízemní oblak opouštím prostor.

Mám ještě spoustu skvělých dovedností. Například zrychlení mám jak Ferari. Nejlépe se to projevuje, jsem-li s „velkou“ babou sám doma a koukáme na napínavý film. Tu se kolem prosklených dveří na zahradu něco mihne a já jsem v setině vteřiny zhmotněn u dveří a štěkám a štěkám a štěkám (drmolení typu debilejámáminfarkt mne nerozhodí).

 

 

Jó zahrada, ta se musí hlídat. Potloukají se nám tam kuny, kočky, ježci a dokonce i žábu jsem tam našel. Někdy dokonce jedna sousedovic „žirafí“ kočka natahuje krk a nakukuje do MOJÍ kuchyně!!! Když mně vypustěj ven, hned valím udělat pořádek a kočky řádně prohnat.

Malá změna situace nastává ve chvíli, kdy kočka přestane utíkat, naježí hřbet, zezadu vystrčí štětku na prach a začne syčet. To je čas na záložní plán. Předstírám kočkoslepotu a věnuju se důkladnému studiu okolorostoucí flóry. Přitom nenápadně opouštím nebezpečný prostor. Však já jí příště ukážu!

 

No nejsem skvělej?

 

Bárt

 

 

 

Aktualizováno: 8.12.2011 — 13:08

43 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Ahoj Bártíku,to víš,že jsi skvělej (nod) a taky jsi fotogenickej – fotky jsou pěkné,povídání rovněž (y) .Zase brzy napiš ! (inlove)

  1. že je skvělej? No! A na tý první fotce se tváří silně přísně, jako že má teda ty baby, co se mu smějou, pod palcem (rofl)

 2. (wave) ROZVERNÍČEK. (wave)

  (*) „Tak co, Grossman, byli v Tarnopoli? A co je tam nového?“ „Nového? Nic. Jenom tam štěkal pes.“ „A proč?“ „Protože se tam seběhlo mnoho lidí.“ „A co tam ti lidé dělali?“ „Dívali se, jak policie odvádí tvého bratra.“ „Že odvedli mého bratra? A pročpak?“ „Falšoval prý směnky.“ „Směnky falšoval? Ale to přece není nic nového.“ „No vždyť jim říkám, že v Tarnopoli není nic nového.“ (*)

  (coffee) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny a užijte si víkend. (coffee)

 3. Vítám Tě Bárte mezi nás. To budou bezva články a hádám dobře, že jste z Moravy a od Brna? Nebo mne jenom pomýlil ten „zdarec všici“?
  Jsi moc pěkný pejsek (y) a já se těším, až zase něco paničce naštěkáš do klábosnice.

  1. Já jsem zase našla tuto idicii, ukazující na Brno a okolí:
   Když mně vypustěj ven, hned valím udělat pořádek a kočky řádně prohnat. 🙂

   1. No – taky myslím, ze je to nekde tady u nás – protoze zeny nenazývá BÁBAMI ale krátce BABAMI. (chuckle)

  2. Ano,ano výborné dedukce hodné jednoho londýnského detektiva. Od Brna na sever a jste u nás. Máme tady BABY, pořád někam VALÍME a dvě z mých bab jsou ŠVICE. Jo a na procházku se chodí s PÉSKEM. (rofl)

    1. To mi připomnělo písničku:
     Pražáci snad ani nevijó, v jakéže to díře bydlijó,
     samá flígna sou a šidijó, blbě mluvijó a burčák nepijó.
     🙂

 4. Nazdárek, Bártíku, srdečně Tě zdraví černý krátkosrstý skorojózevčík Hokinek i se svou paničkou LENKOU S. Podotýkám, že vylíčení mexické vlny je opravdu velice přesné a detailní. Zrovna před chvílí mi totiž výše zmíněnou mexickou vlnu předvedl Hokinek. U nás , v JZ Čechách už druhý den lije a lije, avšak pes se vyvenčit musí.Tudíž musí, ač nerad a s velikou nenávistí k vlhku a dešti , na procházku.Právě takto je schopen vytřepat z kožíšku vodu vždy. Bárte, taky tak nenávidíš všechnu vodu, co padá shůry, je v rybníku, nebo teče v korytu řeky či potoka?Zejména děšť, sníh a a vlhko je pro Hokina nepřítelem velikým.Vodu snese jen v misce na pití. Náš Hokinek Ti vzkazuje, aby ses nedal a ukázal svým paničkám, co všechno józefčíci dovedou a jak dokážou být tvrdohlavě neoblomní v okamžité realizaci všech svých výmyslů a úmyslů .Tuším, že za šest let života je tvoje kniha hříchů jistě velice tlustá a těžká až k neuzdvižení. Já Tě zdravím a Hokinek posílá velmi opatrnou čumákovku,protože jsi taky psí kluk jako on.A prosím, podávej častější zprávičky.Dobře se čteš,protože mám jako majitelka psího stařečka józefčičího radost, že nemám potrhdílo jen já sama.

  1. Tak tady to musím trošku uvést na pravou míru. Bárt moc rád běhá do potoka, hlavně v létě, kdy je mu pod hustou dekou chlupů vedro, ale myslíte-li si, že plave, tak to teda ne. Zalehne do polohy „POSTELOVÁ PŔEDLOŹKA“ a jen sem tam otočí hlavou aby se zlehka napil okolotekoucí tekutiny. Když je v potoce více vody musíme ho dávat na vodítko, ne proto, aby nám nezdrhnul, ale aby nám ho voda NEODNESLA ! (rofl) (rofl) (rofl)

   1. Achjo,proč zrovna náš Hokinek jakoukoliv vodu, krom té na pití, nenávidí z celé psí duše?Máme ho už víc jak 15 let a je z plzeňské ho útulku Valcha. Krom toho, že tehdy jeho věk byl pouze odhadnut vetem na cca 18 měsíců ,o jeho minulosti vůbec nic netušíme. Musel ve štěněcím věku zažít něco nepříjemného, co patrně souvisí s vodou. Hlídala jsem předtím, než jsem si Hokinka vzala, fenku- jezevčičku. Ta však vodu beznadějně milovala a byla ochotna a schopna vykoupat se uprostřed třeskutého mrazu v Chomutově, v oherském náhonu, který jediný nezamrzal. Ona fenka vodu a plavčení zbožňovala. Hokin vodu nenávidí.

 5. OT: Tady je tak neuvěřitelné počasí, já se bojím jít ven. (rain) (rain) (rain) Prudký liják a k tomu vichřice, fouká 14m/sekundu ale myslím že je to víc. A bojím se že na nás něco spadne. Zkusím cyklistickou cestu, tam není tak hustě stromů. Ovšem budeme-li mít smůlu… Bojím se rozběsněných živlů. 🙁
  Čekala jsem v domnění že se to uklidní ale takhle to vypadá na celou noc. Pes musí ven. Snad příjdeme domů celí. (sweat)

 6. Bárte, vitejte s paničkou mezi nás. Mexickou vlnu jsem u moře (shodou okolností u Mexického zálivu) viděla několikrát. To když pes z vody přinesl vhozený míček, před páníka odložil, „zavlnil se“ a zatímco jeho zadní půlka těla ještě měla vodní svatozář, ta přední už natěšeně čekala na další hození. Naštěstí „vlna“ orosila pouze okolní písek místo stěn bytu.

  Tak ať je ti mezi tvými babami ještě dlouho dobře. A že se ti občas smějí, z toho si nic nedělej – ony to dělají jen a jen z lásky.

 7. Milý Bárte, to ti musím říct, máš to perfektně „vošéfovaný“ 😉 Jsem moc ráda, že jsi se přišel představit. Tak velikou řadu pohodových roků v tak šikovné smečce. (sun) A zase někdy přijď popovídat. (inlove)

 8. Milý Bárte (h) , ty jsi určitě prima parťák a tvé „baby“ by tě určitě nedaly ani za nic. I když někdy vedou řeči všelijaké. 🙂
  Vítám Tě mezi námi, i tvou „babu“ PetruJ. (chuckle) (f) 🙂 (inlove) Doufám, že brzo zase něco pěkného napíšete.
  (nod)

 9. Děkujeme za milé přivítání, no snad máme ještě v zásobě pár psích vynikajících vlastností……. (wasntme)

  1. Milá PetroJ, sem s nimi a vítám. Bárt je moc pěkný józefčík, který vás má doma pěkně ošéfované. Už se těším na další povídání. (y) 🙂

 10. Milý Bárte, dnes se budu mexicky vlnit i já a ne jen Garyk. Máme tu zase vichřici s lijákem, jak jinak že? Ale pro jistotu čekám s procházkou až se to trochu uklidní, nechci dostat padající větví po hlavě.
  Ty jsi neskonale skvělý a moudrý pes, doufám že nám budeš dávat své moudré rady i nadále. Zalézt dnes do postele mi připadá jako rada ze všech nejlepší i když jsi ji nevyjádřil slovy ale obrazem. Garyka o všem informuji, no … tedy … možná že ne úplně o všem. Brzy na slyšenou!

 11. Nenápadný přízemní rezatý oblak (rofl) , o mexický vlně nemluvíc (clap) (clap) , s těma bude sranda 😀

 12. Děkuji za tu „mexickou vlnu“, vystihuje ten zvláštní komplikovaný pohyb naprosto přesně! A rovněž děkuji za barvitou připomínku infarktózní situace, kdy se pes gaučák ve zlomku vteřiny promění v třaskavý hlídací granát. Závěrem děkuji, že nemám psa 🙂

  (Poslední věta míněna spíš jako z nouze ctnost, kyselý hrozen atp., chjo)

 13. O.T. – zpráva o počasí…

  Tak v úterý slíbili zimu. Na horách u nás prý půl metru. Tak jsem našla hrabla a očistila je od pavučin. V úterý dopoledne napadl cenťák mokrého sněhu – večer do toho začalo lejt a bylo po sněhu. Včera nic. Dneska ráno mokrý cenťák… a co se rozednilo tak leje a leje a leje. Konečně se zaleje zahrada (bylo to potřeba), ale ty zimní fotky na přání asi letos nebudou… Hrabla odpavučinovaná stále spinkají ve sklepě…

  1. Zajeďte s Betou pro fotky do Harrachova tady je ho hafo.Půlmetru ráno bylo.Zatím.Ještě v noci 5cm připadlo,ale teď se oteplilo tak to asi půjde pryč.Tak spěchejte 🙂

  2. Xerxová, ty se vyloženě toho raního odhrabování nemůžeš dočkat! Jseš vzácný úkaz praktikujícího masochisty. (inlove)

   1. no jasně, že se nemůžu dočkat. Je to můj oblíbený kaloriežeroucí tělocvik… Na zimu nabírám a sněhová pokrývka mi brání státi se koulí (chuckle)

    Ale je pravda, že letos se Ričkovi budou muset dělat dálnice všude kolem domu – už se hýbe dost špatně… takže možná budu za chvíli na sněhovou pokrývku nadávat. Ale teď mi chybí a v prosinci a v lednu prostě sníh má na horách a v podhůří být…

 14. Ahoj Bárte,
  samo že seš borec! (flex)
  Trhači mají kočky docela rádi, ale předstírání kočkoslepoty znám dost dobře od mého předešlého pejska skoroknírače Dicka.
  Ten dokázal za kočkou i přes plot, ale jakmile se dotyčná zastavila, nasadil výraz kdejsemsetuvzal akdotuprobohazrovnapostaviltenplot? :O

 15. a hele, objevil se další psavec (y)

  vítej, Petro, a piš o Bártovi častěji, jde vám to – oběma (h) (nod) (clap)

 16. Bárte, jsi krásný inteligentní pes neboť jsi dobře poznal, že nejlépe je v čistých bílých peřinách. 🙂
  Přeji krásný život v krásné smečce, která si navzájem sluší.
  (h)

 17. Vždycky potěší když člověk ví, že i v jiných domácnostech to vypadá jako by tam přebývalo stádo opic a ne jeden pejsek a tři kočičky

 18. hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Pěkně naštěkáno (nod) Doufám, že další díly přibudou (nod)

 19. Zdarec barte, vypadas velmi sympaticky, proste borec. A YGA s eurco prestehovala ke klokanum))).

 20. Jses skvelý Bártíku a naprosto okouzlující. A vubec, vítam te mezi námi a doufám, ze panicka bude o tobe podávat zprávy, protoze dobrých zpráv není nikdy dost.

  A psí mexická vlna je super (clap)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN