PSI: Je to prostě silnější…

Borderkóliják Brit by měl ve svých pěti letech vědět, co se smí a co ne. Jenže znáte borderky – to je plemeno proslavené vymýšlením lotrovin. Jeho panička, paní D., si domů přinesla úplnou zbytečnost. Roztomilé, teplé domácí bačkůrky s mašličkama a bambulkama. Prostě si udělala radost. Nebo Britovi?

 

 

Donesla bačkůrky, obula bačkůrky a těšila se z nich. Pak si zašla ven na cigárko, bačkůrky na ní čekaly, jak je zanechala, pes si hrál se svým plyšákem, domácí pohoda. Pak si zase zašla na cigárko – a ouha. Po návratu našla dvě bačkůrky a čtyři bambulky, všechno roztahané po předsíni. Pes? Ten ležel spořádaně na svém pelechu, vzorné zvíře. Paní D. se začala vztekat a psovi pomalu klesaly uši i hlava, rozplacatil se na pelechu a splynul s dekou.

Nasadil výraz Já-tady-už hodinu-spím, co je to za kravál? Bylo mu to houby platné. Musel se dostavit na místo činu, dostal bačkorou přes čumák, panička si bambulky přišila a tak uvidíme, jak dlouho si té nádhery užije, pokud si příště zapomene uklidit bačkůrky do botníku, chichi…

 

 

Naše čubizna, česká strakatá slečna Bony, se ve svých sedmi letech dokonale naučila, že zahrada je její, ze zahrady se neutíká a ven se chodí páníčky.

Jenže zahrada je veliká, plot chatrný, a co chvíli si pod ním vyhrábne díru nějaké divé zvíře, které naší zahradu používá jako průchoďák. Když byla Bony malá, pečlivě jsme díry utěsňovali a dbali na to, aby zahrada byla psotěsná. Pak jsme s tím přestali, protože Bony – viz výše.

Jenže naše čubizna taky dobře ví, že místní sousedi nad námi mají králíkárnu a nemají plot a na dvorku mají spoustu zábavných věcí, třeba kosti od oběda a polospálené na ohništi. Neptejte se mně, proč to likvidují tímhle děsivým způsobem – prostě to tak je. Do kontejnerů daleko, za popelnice se platí… Tož tak. A u sousedů se zabíjelo a jejich vlastní čubička dostala pár kostí na hraní a okusování. To už bylo pro naši Bony moc silné lákadlo.

A tak najednou poránu pes nikde. V baráku bylo pár lidí navíc, takže Bonynka mohla být kdekoliv, ona je taková společenská, že jakmile někdo projeví vůli vstávat a otevře dveře svého pokoje, má tam nadšeného psa, který se se těší z nového dne a nových tváří. Tak jsme to neřešili. Pak se za plotem objevila sousedka, na SVÉM vodítku NAŠI Bony. Jasné – prostě čuba zdrhla za králíčkama a lákadly na dvorku.

Čuba dostala vynadáno, sousedka kafe a bylo. Sousedka odešla, čubizna zmizla za chvilku po ní. To už páníček vyrazil s vlastním vodítkem a přivedl provinilou Bonynku. Nadávejte psovi, když máte kolem sebe rozchechtané lidi, kteří vám kazí výchovu tím, že psovi laskavě vysvětlují, že je moc šikovnej, když našel další díru pod plotem… Pánové nějaké ty průchody vyspravili, za chvíli zase čubizna zmizela.

„Kde je pes?“ táži se zběsile. „U králíků“ zněla lakonická odpověď. Zpražila jsem vtipálka pohledem, což vyvolalo další záchvaty smíchu přihlížejících, a vyrazila k sousedů. A co nevidím: naše čubizna chvíli doráží na králíkárnu, chvíli s nenažraným výrazem luxuje z trávy oštěpky kostí, které sousedovic čubince odpadly od huby – prostě Sodoma a to druhý město!

My tady platíme drahý peníze za léčení jejího poškozeného zažívání, držíme jí na dietě a ta bestie neuznalá se tu láduje jedovatostma! Ulapila, sprdla, přivázala, přivedla domů.

Páníček reagovat typicky: „To není možný, dyť jsem to spravil“. No tak jo, tak asi sublimovala přes pletivo, ne?! „Tak pojď, ukážeš nám, kudy prcháš“ rozhodl nakonec. Pustili jsme čubiznu a vyrazili za ní. Čuba v rozpacích. „Máš volno, no běž“, pobízeli jsme jí. A, lidičky, ono to vyšlo. Chvilku rozpačitě přešlapovala a chodila s námi kolem plotu, pak se rozběhla a začala se cpát pod plot na místě, kde to páníček opravdu spravil. Jenže málo.

Čubizna tam objevila škvírku, packama si odhrábla nastraženou překážku a už byla třetina psa na druhé straně plotu. Tak jsme oba zařvali, odvolali ji zpátky a chudák čuba opravdu poslechla, vycouvala a chlapi to vyspravili pořádně. Jak dlouho to asi vydrží?

Ještě že ta naše čubizna je taková trubka upřímná, bezelstná a přizná se.

 

 

 

Aktualizováno: 22.11.2011 — 19:49

54 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jé, tak to přesně znám. Naše strakatá borderčí slečinka taky umí hledat díry v plotě, i ve spraveným 😀 to je naprosto přesný.

 2. (wave) ROZVERNÍČEK. (wave)

  (*) Přijde Lajb za rabínem.
  -Rebe, poraď, špatně se mi vede, obchody nejdou, nevím čím to je… A přitom třeba támhle! Takový Grün! Má obchod se stejným zbožím jako já – a jemu se vede dobře! Čím to, rebe, je, že jemu obchody jdou a mně ne?
  Rabín se zamyslí.
  – Příčina je prostá a přirozená, povídá. Grünovi se vede dobře, protože se stará jen o jeden obchod. Na to mu síly i rozum stačí. Ale ty, Lajb, se staráš o dva obchody: O svůj a o jeho! A na to nemáš dost síly ani dost rozumu! (*)

  (coffee) Přeji všem klidný večer, hezké sny a
  příjemný víkend. (coffee)

 3. Zdeno inlove) , Tvá vyprávění jsou opravdu neodolatelná. (y) Živě vidím Brita s bambulkami bez bačkůrek a Bonynku na hodech u sousedů. (chuckle) A jak je Bonynka pravdomluvná, to je až dojemné! 🙂 :*

 4. Jakey kdyz neco provede, tak to zatlouka. Je to na nem videt, ze neco provedl, ale tvari se JAAA??? – no to ani nahodou. Grizzly si za svymi preciny stala a vicemene se omlouvala. Bylo ji to videt na ksichtiku. Jako kdyz smutne stala nad rozkousanym rohem koberce a hazela okem jako jestli budu jecet.

 5. jojojo, Je to prostě silnější….. a někdy je to přepadne 😀

  U nás nedávno taky přišla přepadovka :D. Zrzavohubec byl vychován v tom, že co není jeho, tak ať to leží, kde to leží a ať je to co je to, neveme si to…… takže, na chalupě jsem mu dala jako správnýmu vesnickýmu psovi jeho večeři do jeho kastrolku s kytičkama a když dojedl tak jsem vedle postavila kyblík s dvoukilovým balíkem masa , ať se to do rána rozmrazí…. no jo, nestihlo se to rozmrazit :D. Stálo to na místě, kde pes stoluje ? stálo. Bylo to v kyblíčku, kde vždy bývá maso pro Náčelníka zrzavou hubu a odkud pak putuje na misku? Bylo. no. tak si to vzal jen o trochu dřív 😀

  1. Naopak, vzal si to včas, pěkně když jsi to tam dala. Žádný okolkování, zdržování, šťourání se v jídle (rofl)

 6. Schválně, jestli vám Bony ukáže díru i příště:-) Naši kluci nikdy neměli zájem zdrhat. Asi vždycky věděli, kde se mají nejlíp:-)

 7. Chichichi (chuckle) , Zdeno, Bony je kouzelná a přímo dojemná – copak ty jsi někdy na sebe takovýhle věci napráskala 😀 ?

 8. Zdeni,kdybych nemusela řešit vééélmi podobné úniky a úlety našeho Hokinka, smála bych se srdečně.Hokin, ač už 16 let starý psí dědek, dokáže využít kdykoli a bleskově mou nepozornost. Jakmile nezapřu vrátka zahrádky cihlou, okamžitě vysublimuje.Nejhorší na tom útěku je právě podobné luxování hnusů a škodlivostí.Pracují tu stále dělníci na zateplování bytovek a pod lešením se najde „dobrůtek“…..Jinak Hokin je stále i ve svém seniorském věku věku borec a sexuální maniak ,takže , pokud cestu za vyvolenou nelze vyhrabat pod ploty, klidně plot s drátěnými oky, který má třeba výšku 2 metry, přeleze a přešplhá jak veverka. Kdybych ho na vlastní oči neviděla, nevěřila bych. Okamžitě po úniku Hokin však totálně ochluchne a dokonale a na dlouhou dobu se dokáže zneviditelnit. Zkoušet vniknout na zahradu, kterou hlídá právě háravá fena německého ovčáka, jsem si nikdy netrofala, i když branka plotu byla otevřena vždy.Láska je láska,ale ty následky….Buď jen ráda, že na tenhle způsob překonání překážek bonynka ještě nepřišla a vyřiď pejsce moje podrbání a čumákovku od Hokina.

 9. To máš kliku, že je Bony bezelstná a přizná se. Pokud kdy náš pes dělal nepravosti, nikdy je neudělal v naší přítomnosti a často odhalení způsobu páchání přečinu 😉 bylo pátrání až detektivní.
  Jinak žádný normální pes není tak dokonale vychován (vycvičen) aby občas nepodlehl… Ten, který je 100% vycvičený má trochy vymytý mozek. Naše čuby (ty dvě starší) občas vymýšlejí blbosti. Mladá je nevymýšlí občas, ale pořád. Teď na ni přišla druhá vlna tahání a ničení předmětů, tak máme zase perfektně uklizené boty (ty, které Derunky zásahy přežily, nebo ke kterým se nedostala.) Co bambulky, botu je třeba vykuchat a rozebrat.
  A nenažrané luxování zbytků?! Copak nevíš, že u druhých lépe chutná (tráva je zelenější, cukr sladší a vůbec)? Granule, kterých by se doma nedotkla jsou vyžebrány na procházce jako největší pochoutka…

 10. Sežralo mi to příspěvek, grrr! Plot u nás stále není hotový- tudíž sousedovic zahrada je volně přístupná. Jinak se ven psi nedostanou. Sousedům to nevadí, zahradu jim uklízím, pokud potkají psice venku, nechají se vítat a podrbou je. Do jara ale musí být hotovo- paní sousedka chce záhonky, což je s aktivitou našich psic poněkud méně slučitelné…

 11. Briteček má vkus – ty bambulky na bačkůrkách byly a jsou naprosto příšerné!
  A Bonynka je krásná akční a chytrá psí slečna.

 12. Nemám se smát cizím trablům, nemám se smát cizím trablům, nemám se smát cizím trablům,… Za trest napíšu ještě desetkrát. Kdybych se nesmála, neměla bych poprskanej monitor. (rofl)

   1. Chichi, nic tak nepotěší, jako…
    Prostě strakáči jsou strakáči. Doufám, že se Arinka zítra s Bony seznámí z očí do očí 🙂
    A všechno nej Katkám (f) (f) (f)

     1. Taky jsme se těšili, že se seznámíme ( s Bony, s Arinkou už se známe 🙂 ), ale nic z toho nebude, poněvadž páníček nemá čas. Ach jo, to je stinná stránka toho, když je člověk neřidič. Tak snad někdy příště.

   2. Nepodhrabávám, polámala bych si své vypiplané nehýtky, chicht. Bára umí rozplítat pletivo.
    Jenže je to holčička hodná a trubička poslušná a nezdrhá.
    Jen jsem musela zrušit ten kotec, akorát překážel a Bára v něm nikdy nebyla déle jak půlhodinku (než rozpletla pletivo).

 13. Ťuky, ťuk na dřevo, zatím jsme nemuseli u žádné z našich kníraček řešit útěky a průniky plotem. Ale soused odnaproti (velšinka) ten už plot několikrát nejen vyspravoval, ale i do výšky nadstavoval (chuckle) .

  1. Milá Alex tak to máš štěstí, to v mém rodném městě utíkala kníračka téměř denně a vždy ji našli u jedné venkovní cukrárny, chodila tam somřit zákusky. (rofl)
   Jsou prstě chytrý. (dog)

 14. Bohužel nestíhám zatím číst článek, na který se moc těším.
  Ale musím popřát všechno nejlepší k svátku Kačerovi (f) (h) (hug) i všem ostatním Kačenkám a Kateřinkám. 🙂 (h) (sun)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Kačerům, Katkám a vůbec všem Kateřinám všecko nej, ať se vám daří, na co sáhnete (inlove) (rose1) (d) !

   1. Ať žijí Katušky, Kačky,Kateřiny,Káti,prostě všechny s takovým krásným jménem. (h) (d) (f)

  2. Vave – včera mě to nepustilo na Zvířetník, tak to píšu až dneska – Tvoje stopětka mě opět dostala. 😀 😀

   a přidávám se k ostatním s gratulacema proč všechny Katky (f)

  3. Ještě je dneska….
   Všechno nejlepší Katuškám, Kačenkám, Kateřinkám (rose1) (rose1) (rose1)

   1. Áno, áno, ještě je dneska 🙂 Všechno nejlepší Katkám, kačkám a Katuškám. (^) (d) (sun) (inlove)

   1. nojo,podrbu,proto se tak ráno vinula,jako réva…..to abych jí koupila na oslavu maso na tatarák…. 😉

 15. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jojo – dobrý plot je dobrý plot (nod) U psích průzkumníků to jinak nejde (shake) Betka naštěstí je aktivista a všežravec – ale taky závislák (ze zahrady nezdrhá, ani když děda branku nezavře a zůstane dokořán – naopak mě k ní dovede, že je tu chybka – a že se bojíííí)
  A bambulky na odložené bačkoře ?? Nebrat. Vždyť se to nedá lovit. Leda???… leda by je měl někdo obuté… (chuckle) to by byla mela (rofl) Kořist totiž musí být živá

 16. Nóó, to tedy promiňte, copak nevíte,že papučky s bambulkama a ještě k tomu nové, patří jen a jen těm ubohým pejskům bez hraček. Haf. (rofl)

  Dírky v plotě jsou vizitkami soustavné kontroly namátkové práce páníků,nikoliv prosím naopak. Vestra culpa. (h) (wave) Haf. (dog)

 17. Chichichi – sikovná slecna Bony, ta ví, kudy za zelenejsí trávou k sousedúm.

  A Brit – no nevím, jestli to zvíze nemá estetické cítení a proste chtel ty backorky trosku vylepsit, i já tak nejak cítím, ze bez tech bambulek je to víc ono (chuckle) .

  1. Brit je náhodou estét – bambulky byly vážně navíc 🙂 a fajčenie škodí zdraviu ( Ventil RG cca 1987, najděte si na youtube, stojí to za to) :-)náš Akimek jako mladý pejsek vášnivě rád cupoval noční prádlo a ručníky… jednou jsem se vrátila z nečekaného večírku a měla jsem pocit, že mě šálí zrak – po chodbě se rozlévalo zelenomodré vlnivé moře. počítala jsem nejdřív do deseti, pak vzpomínala, kolik bylo toho Bohemia sektu???? došla jsem k závěru, že tři sklenice nemohou způsobit halucinace, jala se věc zkoumati! hádáte správně, byla to velká osuška + ručník, ze kterých čiperný pejsek vykousl osnovní nit a froté se rozprostřelo doširoka daleka. pejsek spinkal v posteli, nevinný, hedvábný broučínek :-)boty moc nehryzal, na to byl expert pozdější bassítek Agassiz, který dokázal za měsíc rozhryzat bot za víc, než kolik sám stál ( neměli jsme zamykací botník), Akimek byl nad hryzání bot povznesen 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN