KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (33) Korekce

Jsem načasovanej kocour. Myslím, že je na čase, abych zásadním způsobem zkorigoval, vyvrátil a celkově rozcupoval mylné poznatky, které občas holka říká v záchvatu přechodného?? pominutí smyslů. Holka taky říká, že jde o hluboké pravdy, prověřené mnoha generacemi v průběhu staletí. No. To, s čím se lidstvo pachtilo staletí, uvedu na pravou míru během čtyř dnů.
 

17. 7. 2008
Komu se nelení, tomu se zelení. Není to pravda. Nelenil jsem. Kutal jsem na tarasu pilně a snaživě.
A všechno zežloutlo.

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Vůbec to není pravda. Já jsem kopal, do jámy zahučela holka. Hučela i po zahučení. Hučela něco o podvrknutém kotníku a nějakém nejapném hrabošovi, kterého roztrhne vejpůl. No prosim!! A to jsem ani nekopal jámu na holku, ale na mamuta.

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Není to pravda. Když už se jednomu poštěstí, že konečně může zdrhnout do lesa, tak v něm bude šikovně zticha a nebude hulákat zpátky to vřeštění, které vydávají holky. Piškotééé, kdééé jsíí, vyléééz!

 

Když se jeden ocitne v lese, tak nepokřikuje, ale šplhá!!

Sůl nad zlato. Není to pravda. Holka ječela úplně stejně, když jsem zabavil pytlík se solí, jako když jsem zabavil její zlatý řetízek.

Bez práce nejsou koláče. Není to pravda. Pár kroků na stole a lehké posunutí poklopu na tácu nelze nazývat prací. Nejvíc mi chutnaly ty tvarohové.

18. 7. 2008
Ryba i host třetí den smrdí. Není to pravda. Žádná ryba u nás nevydrží déle jak půl dne, takže ani nestihne začít páchnout. A hosty ani nežerem a taky tu žádný déle jak půl dne nevydrží. Není divu, že návštěva odjela dřív, než plánovala. Mě by taky urazilo, kdyby mi místo slíbeného rybího filé a brambor dali jen brambory s vysvětlením, že z filé zbyly jen mastné fleky na podlaze, protože nějací mizerní chlupatí nenažranci odklopili poklop z pekáče.

Práce kvapná málo platná. Není to pravda. Většinu činností jsem nucen vykonávat kvapně, spěšně a rychle, aby mne holka nenačapala. A stejně mají mé pracovní výsledky trvalou platnost. Holka řekla, že už ten puntíkovaný hrnek slepit nepůjde. Kruci. Kruci! Netušil jsem, že jsou to puntíky. Kdybych věděl, že jsou to puntíky a ne tečky, tak bych ho neshodil.

Jen blbec se spálí dvakrát o stejná kamna. Není to pravda. Bubu na stejná horká kamna vlezl pošesté.

 

Hlavně nenápadně! Jestlipak už tu kuchyni uklidila

19. 7. 2008
Pýcha předchází pád. Není to pravda. Než Bubu schrastnul z břízy, vůbec nevypadal pyšně.

Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Není to pravda. U většiny akcí by bylo pro holku výhodné, aby přišla co nejpozději. Čím později po akci, tím lépe. Sama sobě si škodí, že přijde včas a vidí mlsný jazyk, zabořený v másle, kuřecí stehno, sunoucí se pod stůl, nebo hlínu, odletující na zametené zápraží.

Jak si kdo ustele, tak si lehne. Není to pravda. Stele holka, lehnu si já.

Pro dobrotu na žebrotu. Není to pravda! Pro dobroty do talíře, do hrnce, na stůl, do spižírny.

20. 7. 2008
Láska prochází žaludkem. Není to pravda. Kdyby procházela, musela by také vycházet. Myslím, že to, co je v kadibudce, není láska.

 

Kam ta návštěva tak rychle prchá . Ty lidi dneska nic nevydrží

Co na srdci, to na jazyku. Není to pravda. Pochybuju, že by někdo mohl mít na srdci maso, granule nebo jogurt.

Ráno moudřejší večera. Není to pravda. Když je někdo blbej, tak je blbej ráno, v poledne i večer. Já to Bubáčovi říkal, ať tam neleze posedmé, že holka před chvílí zatopila.

Nevděk světem vládne. Není to pravda. Někdy. Občas umí být holka i vděčná. Zrovna včera koukla na taras a řekla: „Tak ti teda, ty nepoučitelnej hraboši, MOC děkuju… ta protěž už se nevzpamatuje!“

Piškot Pišutka v. t.

Aktualizováno: 22.11.2011 — 19:36

95 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Milí Zvířetníčci,

  tak zas jdu pozdě, no, fakt nějak se mi všechno vymklo a v té lavině práce se plácám tak, že víc už asi nejde.
  Obvykle sem stihnu každý den nakouknout a číst, ba i diskuse většinou prolétnu. Ale to je tak vše, co stihnu.

  Dřív byly doby, kdy jsem dělávala věnce, svícny, adventní, dnes nevím, kde jsem ten čas brala a kam se ztratil. Nebo vím. Ztratil se v mé vysněné práci. Dřív jsem měla víc času a snila o jedné konkrétní práci.Dnes mám tu práci a sním o tom, mít trošku víc času. 🙂

  Profesor vám všem mává packou a děkuje za kladné recenze jeho spisu. Momentálně se věnuje fotbálku s bambulkou, kterou nějak odreparoval z čepice nejmladší holky. Má k bambulce zvláště vřelý vztah, neb na ni láskyplně vrká a velmi si hlídá, aby mu ji někdo nezcizil. Včera vysloveně vyhlásil poplach, když jsem luxovala a bambulka ležela na zemi, okamžitě pro ni letěl a odnesl si ji do spisovny s výrazem: Jsem záchranářskej kocour! Záchrana je akutní. Je všeho schopná.Holka.Moje.Velká. Je schopná nechat luxovací obludu, aby moji bambulku vdechla. To bych nerozdýchal!! Jsem shánčlivě starostlivej kocour.

  1. No jo, někdy se stane, že se velký přání splní a člověk je z toho drobet rozpačitej 😛 .
   Držím palce a děkuju za Piškotovy spisy, jsou skvělý (inlove)

 2. (wave) ROZVERNÍČEK. (wave)

  (*) Přijde Traub v poledne z práce domů a říká ženě:
  „Mám fůru práce s tou zakázkou pro Vídeň. V práci mě furt někdo otravoval a navíc tady mám nějaký lestra. Budu v pracovně, kdyby mě někdo sháněl, tak pro nikoho nejsem doma. Pro nikoho!“
  Za hodinu zvoní telefon, Trub slyší, jak ho žena zvedne a vzápětí říká: „Manžel je doma.“
  Traub vyletí vztekle z pracovny: „Neříkal jsem ti, že pro nikoho!!!“
  „Prosím tě uklidni se, ten telefon byl pro mě.“ (*)

  (coffee) Vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny a pěkně se vyspinkejte. (coffee)

 3. Teda pane profesore, neskonalé díky. Poslední tři týdny se neustále hrabu v nějakých pavědách, včera mi už z toho dost vytekly nervy. Přečíst si potom nějaké smysluplné vědecké pojednání, je balzám na duši. Jak se tu řehtám, tak se mi neskonale ulevilo… Díky, díky, díky…

 4. ………..Ráno moudřejší večera. Není to pravda. Když je někdo blbej, tak je blbej ráno, v poledne i večer. Já to Bubáčovi říkal, ať tam neleze posedmé, že holka před chvílí zatopila……….

  (rofl) (rofl) (rofl)

  strašlivý, strašlivý, strašlivý Piškot nejstrašlivější (rofl)
  Díky Piškote, smích léčí, takže je jasný, že ráno už budu cajk (clap)

 5. Milí Zvířetníci, vydávám se na cesty rozechvět si mateřské srdce do Maastrichtu na Andyho promoce. Vrátím se někdy v sobotu. Zvířetník je hotový – samé pěkné články, nebudete strádat (inlove)
  Užijte si hezky Mikulášské venčení a Renato, uděluju ti pochvalu na obě ramena! (h) (f) Jsi šikovná a obětavá žena, když jsi nám umožnila tak prima aukci (inlove)
  Samozřejmě děkuju i tvůrcům – bez nich by nebylo co dražit (angel) (party)

  1. užijte si to (inlove)
   Chtěla jsem ti teď poslat kus vyprávění, tak to nechám najednou až na víkend. Alespoň to bude celé pohromadě (nějak mi to nevychází na jeden článek…)

  2. Mávám Ti , pyšná matičko,přeji Ti vidět takovou slávu. Pozdrav za mně Andyho a přeji mu zužitkování nabytých vědomostí k vaší obapolné radosti. (clap) (h) (y)

 6. Tedy, ještě, že Tě máme Piškotku, hned je na tom světě veseleji. Ovšem „láska prochází žaludkem“ vede. To určitě použiju. Už se těším na další díly deníku a na další vědecké objevy! Díky Luci (clap) !

 7. Tak u nás je 8 ráno a zase bude teplý den. Zatímco rozpékám v troubě housky k snídani, prostě jsem si musela zaskočit znovu přečíst Piškotka, abych se takhle po ránu od srdce zasmála. A stalo se – a opakovaně. Co přísloví, to provětrání bránice.

  ALE trochu jsem pozměnila na svoje vybrané motto článku. Tedy, že co je v kadibudce přeci není láska. JE, protože kdyby nebyla, tak bych se z nadílky, kterou tam Smoky přes noc zanechala s odporem odvrátila. Ona někdy ze sebe vytlačí tak neuvěřitelně silně zavánějící kousky, že si při jejich odstranění musím říkat, že i tohle patří k lásce. Dneska si s tím odérem počkala až když jsem vstala, abych tu vůni měla hned z čerstva.

  Smoky má pro své potřeby k dispozici celou zahradu. Ale ne, ona je od malička tak čistotná, že venku jen čůrá (a někdy ani to ne), ale s velkou potřebou běhá domů a jsou-li dveře zavřené, plačky se domáhá vstupu, aby to stihla na záchůdek. Dixie využívala oboje.

  Přeji všem hezký zbytek dne.

 8. Milý pane Piškote, už Vás někdy napadlo Vaše zápisky vydat knižně? Kdysi jsem slyšela o jakémsi malém nakladatelství, kde 100 knížek stojí cca. 10 tisíc Káčé.
  Byla bych prosím prvním zájemcem o Vaši knihu psanou formou deníku. Teď např. louskám Pražský hřbitov od U. Ecca psanou touto formou. Abych řekla pravdu, jsem v půlce a až na některé zajímavé historické reálie je to poměrně nuda a nijak mě to za sérdce nechytlo, což se ovšem o Vašich spisech říct nedá.
  S uctivými pozdravy, Vaše fanynka.

     1. Nač to dělat jednoduše, když to jde složitě?
      Nakladatele netřeba, stačí to hodit v elektronické podobě na E-shop, dílo bude moci stát 20% ,,papírové“ ceny a autorka dostane minimálně dvojnásobek peněz! Klasický způsob vydávání knih už je dnes naprostý nesmysl. 8-|

      1. Nerada čtu z monitoru a papírové knihy preferuju. Když kvůli práci koukám na monitor celý den, papírovou knihu si pak užívám. Netahá tolik oči (holt mám několik mnoho dioptrií).

       1. Jsem na tom podobně, zvlášť takovéto prima čtení mám raději v papírové podobě.

        Ne, nehodlám si elektronickou verzi vytisknout, není to ono, kniha je kniha. Elektronická podoba textu je bezvadná např. pro manuály k programům nebo pro odbornou literaturu v oboru, který se rychle vyvíjí (kde je za rok kniha tak zastaralá, že se hodí akorát do sběru). Ale mňaubiografie? Tu bych měla raději jako klasickou knihu! 🙂

       2. Mě je to jedno, mám u NB 17″ monitor a brejle potřebuju jak na něj, tak na papírovou knihu. Jenže: Před měsícem jsem začal jednu zajímavou knížku shánět. Nejprve jsem si ji objednal přes net na dobírku. Druhý den mi napsali, že mi ji pošlou a tím to skončilo. Po měsíci jsem se poptal ve dvou kamenných obchodech. Odpověď: Nemáme, vydavatelství A, které ji vydalo a teď je v insolvenci, se handrkuje s vydavatelstvím B, které ji chce vydávat taky. Můžeme Vám ji objednat, ale nevíme, kdy ji dostaneme. Takže pohár trpělivosti přetekl; když jsem dorazil domů (už s nebolavým zubem), sedl jsem k počítadlu a knížku z internetu zadarmo stáhl! Ušetřil jsem 280 Kč a kdybych nebyl blbý (neboli poctivý), mohl jsem ji mít už před měsícem! Samozřejmě, pokud chce autor absolvovat martyrium se sháněním ,,maloformátového“ vydavatele, podepsat smlouvu, která ho zbaví jakékoli možnosti s dílem dále nakládat a pak se po půl roce, nebo i později dovědět, že: Litujeme, ale tisk v takto nízkém nákladu se nevyplatí a podle předběžného průzkumu není o dílo zájem“ a tím přijít o jakoukoli možnost svoji práci zůročit, tak nic proti. Já osobně bych si s klasickým vydavatelem, vzhledem k současné situaci, raději nic nezačínal.

  1. Milá holko. Teda fanynko.Moje. Jsem sice nápaditej kocour, ale zatím mně nápad na vydání mých spisů nenapad. Jsem totiž taky skromnej.Kocour. Velká holka je taky.Skromná. To se naučila díky mojí pečlivé výchově. Ale i když je skromná, tak ji nápad na vydání spisů napad. Jenže ji napad jen tak potichu. Protože prý neví, jestli by to vůbec mělo šanci.Na vydání a pak na čtenáře. No.Navíc holka neumí někam jít a říct – Tady je dílo pana Profesora, vydali byste to? Uměla by to, kdyby šlo o knihu někoho jiného.Třeba geniálního Ešuse! Tomu by dělala agenta manažera domlovače vydání spisů ráda. Ale v případě mých vědeckých spisů si není jistá.

   Posílám velkou pusu čumákovku.

   V mňaúctě Piškot Pišutka v.t.

  1. Jsem poctěnej potěšenej.Kocour! Děkuju a posílám pusu čumákovku!VELKOU!

   Piškot Pišutka v.t.

  1. Zano, já četl dost veverek, ponejvíce PŘEJETEJCH. Ještě, že to bylo jinak. (rofl) (rofl)

   1. Honzo, tahle byla úplně nepřejetá a dost přísná. Zkoušela jsem ji krmit z ruky – popadla kousíček, zbytek spadnul. Odběhla. Já mezitím posbírala ty zbytky, že to zkusím znova, jenže ona už tam vlítla a hledala na zemi, kde je to spadlý. Dobře věděla, že to tam bylo. Takže když to tam nebylo, bylo jasný, že to někdo sežral. A hned věděla, kdo (chuckle)

   2. Já to na první kouknutí četla taky tak 😀 ale ta veverka vůbec nevypadá přejetě, to já jó

  2. Grrrrrrrrrrrr!
   Nejde se mi přihlásit na rajče, pořád mi to vrací, že špatné heslo……….
   Takže k fotkám: jsou překrásné a ta keramika, co tam je nafocená, je od nás z polské strany Krkonoš – slezská keramika, je tam velmi populární, já jí také sbírám. Původních hrnků a talířků mám také spoustu.
   Je v mnoha variantách, pro mne nejkrásnější jsou „očička“, modrá plocha s bílými terči a uvnitř s modrou kuličkou.
   Je zvláštní, že se prodává i na vídeňských trzích, ale já jí miluju, takže bych asi ani tam neodolala, i když do Jelení Hory to mám kousíček a tam je shopů s touto keramikou spousta.

   1. No, ono to asi není do Německa daleko, ne? Je opravdu moc krásná. Fakt je, že i ve Vídni se našly trhy, kde nebylo nic moc (Prátr třeba), ale obecně tam mají hezký věci. Dojal mě modrotisk, už jsem ho neviděla, ani nepamatuju.
    Jo, co bylo kouzelný – neuvěřitelně moc češtiny, přišlo mi, že takhle to muselo být za mocnářství. Tak 5 : 1, aspoň místy.

    1. Miluju vídenské vývesní stíty – tam je hned poznat, jaké prevázné národnosti vídenstí jsou (chuckle)

 9. Vážený pane profesore,
  jsem rudý, udušený a neskonale blažený. Tisíceré díky a prosím o nášup.
  Váš
  jiný Honza

 10. Vážený pane profesore, vaše bádání se opět posunulo o level výš. Ještě, že je Náš Zvířetník impaktované médium, ono se vám to na tu nobelofku pomalu nastřádá.
  Luci, život teď není veselej, ale díky panu profesorovi jsem prořehtala oběd. A neudávila jsem se, to se skoro divím.

 11. Jednoznačmě miluji Piškotkovo biografii, gerontíci bohužel nejsou moc studijní typy a Batman je stále zkoumací ale nepíšící typ. Zato Majda by zřejmě jako spisovatelka vynikla, ale na suchý chleba by si nevydělala. O všem strašně dlouho přemýšlí, pokud něco zkoumá, trvá to neuvěřitelně dlouho.
  Ovšem co by jí šlo jsou horory. Vzhledem k tomu, že jí chybí poznávání světa ve štěněcím věku, je vše odlišné divné a většinou zváno BUBÁK. Poslední – zato opravdu monstrózní – bubák sídlil na velké kupě trávy na oblíbeném hnojišti. Kdosi tam vyvezl obří vykrajovanou dýni.Škoda, že s sebou na vycháuzky nenosíme kameru, tohle by jistě stálo zato. Plus třeba bubák krocan, bubák oslík a jiní naprosto zvláštní tvorové.

  1. Naše Derry neměla žádné těžké mládí a z dýně, nota bene zubaté, by měla také bubáka na půl odpoledne. Teď je ve věku, kdy jsou všechny novinky NEBEZPEČNÉ. Jejiná jistota je utéci a k tomu hulákat.

   1. Den předtím tamtudy proběhla za vůní čerstvého hnoje a ani ji nenapadlo slídit. V pátek šly s Kačkou a čuměla po okolí a najednou bubák. Letěla ke Kátě s úpěnlivým nářkem a ani o krok dále. V bezpečí u Kačky mu vynadala, ale na další nečekala a upalovala pryč

 12. OT:
  jedu na Mikulášské venčení autem, poměrně dost velkým! Kdo potřebujete něco odvézt, dejte vědět. Jinak se mi do auta vejdou 4 další Zvířetníci. Odjezd v dohodnutý termín buď od stanice metra B Českomoravská nebo z dohodnutého jiného bodu.

  1. Kdybych jela já na Mikulášské venčení, tak bych se ztratila už na Černém Mostě. 😀 Praha už není to co bývala – příjemné a příznivé město pro ,,venkovany“ 😉

 13. OT – k Mikulášské: kdo jde na Mikulášskou a má u mě kalendář, deštník, mandalu nebo něco jiného, prosím, ozvěte se mi, ať to mohu vzít s sebou.
  Hlásit se nemusí: Kim, Renáta a Zana, už jsou v notisku. 🙂

  Dále připomínám zájemcům, že všechny ZU budou na Mikulášské k pokoukání i osahání – budu je tam předávat Dalmi, aby je mohla včas nadělit do hospice sv. Štěpána. (h)

  1. Vzhledem k tomu, že jsem účastí na aukci nepolíbená, kde se dozvím, kdo co vlastně vydražil?

    1. Včera pod jednotlivými předměty už nic nestálo. to jsem se na rajče ještě dostala. Dnes už prý mám špatné heslo a nedostanu se tam vůbec. Takže se už nikdy nikdy nikdy nedozvím jak dražba dopadla. A já co jsem tak zvědavá. 🙁

     1. Včera i dnes bylo pod fotkami komentářů spoustu, musíš si zarolovat až pod fotku. Heslo se nezměnilo, tak nevím, kde je chyba. V názvu i heslu je nutno použít malá písmena bez mezer.

      1. Milá RenatoE, jak jsem stará tak jsem blbá. Ale včera jsem opravdu nenašla komentáře ať jsem rolovala jak jsem rolovala. Dnes to byla moje blbost, já tam měla jazyk švédský a počítám že rajce reagovalo a nepustilo mne dál. Když jsem přehodila na češtinu tak jsem mohla vstoupit.
       Bylo to pro mne napínavé i když už bylo po všem. Velice jsem tě obdivovala jak jsi vše řídila rukou pevnou a neoblomnou. A obdivovala jsem zručnost všech kdo přispěli svými výrobky. Ta akce udělala a ještě udělá mnoho radosti a potěšení jak lidem tak kočenkám. (h) (inlove) (cat) (h)

   1. Neboj, Jarko (inlove) , Ly už je taky v notisku, od včerejška. (nod)
    Stejně jako ZU a některé dražené předměty, které mám u sebe.
    Jde hlavně o kalendáře a deštníky a mandaly a jiné věci, o kterých jsem zapomněla, že je mám u sebe. (blush)

 14. Piškotku, nejenom tvoje bádání, ale i fotky nemají chybu. Četla jsem jednou rychle, jednou pomalu a chystám se čtení opakovat ještě mockrát. Hluboká moudra, pane profesore.

 15. Přísloví a jejich rozbory mám ráda od doby, co jsme poprvé (a ne naposledy) četla Saturnina- bravo, pane profesore!

 16. Milý profesore, tohle je vážně výzkum hodný vašeho vědeckého titulu. Jen jsem měla trochu problém, aby to, co jsem měla právě na jazyku (dalamánek a žervé) doplulo do žaludku a neskončilo na monitoru. Dlouho jsi nepsal, polevila jsem v ostražitosti.
  Ovšem musím se zastat mého černého jmenovce. Není blbej, je jenom mile roztržitej. Ale zato ráno, v poledne i večer. 😉

 17. zlatý diamantový pane Profésore.
  Hned po ránu jste mi zlepšil náladu.

  A heslo dne :
  Láska prochází žaludkem. Není to pravda. Kdyby procházela, musela by také vycházet. Myslím, že to, co je v kadibudce, není láska.

  Když vybíráme kadibudku po našem kocourkovi, tak to na lásku opravdu nevypadá.
  Spíš mám pocit, že u nás byla v kadibudce doga.
  To nemohl náš kocourek sám vyrobit .

  1. V tomhle obzvlášť vyniká Ríša! Někdy mám pocit, že tam chodí malý tygr. Ale mooooc pečlivě zahrabe a silikát milosrdně pohltí ten smrádek. To Melíšek se s nějakým zahrabáváním moc nepáře. Ten si nahrabe Sněžku, na ní umístí výtvor, pečlivě si ho obejde a obdivuje ho, pak hrábne 2x packou, ale dává pozor, aby artefakt náhodou nepoškodil a důstojně odkráčí. Zrzínek hrabe asi čtvrt hodiny a ještě to jde podruhé zkontrolovat, jestli je vše v pořádku. Je legrační, jak jsou každý jiný!

 18. O.T. – dražba
  Děkuju Renatě za super akci a Jarce za technickou podporu.

  Pokyny k placení jsou na Hadech v sekci Aukce/Placení. Termín 15.12.

  1. Já akorát smutně koukám na dražbu. Tou dobou, když končí, nemohu sedět u počítače, tak nemám šanci se účastnit a něco vydražit. Ostatním (hlavně těm šťastným úspěšným) bohapustě závidím. Našla bych si tam něco o co bych bojovala, ale nemám šanci. Chjo.

  2. Taky děkuji všem co se podíleli na dražbě. Nakonec jsem se tam jaksi vervala ale Epulka mně stejně štychla, tak aspoň výkup, jinak přispěji taktéž. Jste všichni borci, přednosta z toho byl načisto paf, nevěřil.
   A ty úžasné výrobky, např. Chetovi,ovšomže i ostatní. Obdiv, obdiv, obdiv! Všem ještě jednou díky a mávám. (wave)

  3. Za dražbu děkuji velice- včera večer jsem se řítila domů co nejrychleji, abych stíhala- a jo! Posledních pět minut jsme hulákala na celý barák: „Já to chciiii!“ a Mušketýr měl ze mě srandu 🙂

  4. Já jsem ráno, v poledne i večer! (fubar)
   Hihi, koukám, hledám a nic – jsem hledala, jestli mi to někdo laskavě sečetl. 🙂 A nic – samozřejmě, jsou tam „jen“ stále platné pokyny z roku 2009. (nod) Tak si holt musím vytáhnout kalkulačku sama. (whew)

  5. Taky děkuju za dražbu, i když já jako vždy ostrouhala. Tak alespoň můžu přihodit na ZU. Tedy Jarko, Jarko nejsi nějaký moc velký hamoun? :-))

   1. JarkaF s Louk mě sice připravily o dárek pro otce, ale já zato vydražil dárek pro MLP. Nevíte, kde sehnat jiné originál US bolo od Cheta? (chuckle)

    1. Hanýsku (inlove) , jsem moc ráda, že kliky zůstanou v rodině. Není nad to mít pořádnou kliku! (wasntme) (y) 🙂

  6. Díky moc za dražbu 🙂 Zase mám Kaččiny ozdobičky do série :-). Platba poslána.

   Přeju všem krásný den.

 19. Do-ko-na-lý!!! (clap) (rofl) (rofl)
  Za sebe bych krom lásky procházejí žaludkem speciálně vyzdvihla ještě toto geniální pojetí: Ráno moudřejší večera. Není to pravda. Když je někdo blbej, tak je blbej ráno, v poledne i večer.
  Luci, Piškotku – díky a jen houšť!

  1. Jj, ten je taky hodně dobrej (chuckle) .
   Koukám, že jsi včera byla dražebně úspěšnej jedinec 🙂

 20. Ano, jak psala Dede, už jsem se dořehtala (rofl) a přísloví o lásce vede i u mne, Vave a spol.!! Bezva článek pro inverzní počasí. U nás je náledí na hladkých plochách. Stromy a keře bílé, cesty v lese ušmudlané a plné prachu.

 21. Pane profesore s Vámi se teda nikdo určitě nestíhá nudit! To já mám proti Vám 3 plyšáky. Ty přimět k rychlejšímu pohybu je fakt umění a na vymýšlení lumpáren jsou moc líní. No, ne že bych se na ně za to zlobila. Občas jsou v noci akční až až, ale to je spíš výjimka.

 22. Uf, tohle je náročný čtení na bolavou hu… ústu, ale stojí za to (chuckle) (clap) .
  Tohle jsou přísloví podle mýho gusta (clap) – to o lásce procházející žaludkem je opravdu bezkonkurenční (rofl) (rofl)
  Tak prima den všem (teda tady je mlha jak deka 😛 )

  1. Zpětně jsem se dočetla o tvém zubu, snad už je to lepší, chudinko (inlove) , takhle vysoká teplota by mě zabila.
   Ehm, ale kdybys řekla, mohl ti ho vytrhnout můj pokrejvač. Případně bych ti půjčila kapesník a sikovky. Třeba by to dopadlo líp. (chuckle)

 23. :* Nemá to chybu!
  S kočkama je den hned zářivější, domácnost veselejší a člověk se nenudí.

 24. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Hmmm (wait) s rozborem přísloví se na Zvířetníku roztrhnul pytel (chuckle) Ale Profesor je holt profesor… Na jeho pohled nikdo nemá (shake) Je jednička (nod)

 25. Á, naše vědecká hvězda! Tyhle historky miluju.
  Překvapilo mě, kolik máš společného s našimi psy. Např. ty jámy… Kytky jsme už vzdali (pár růží ještě přežívá), vzrostlé stromy vyhrabat nedokážou. Ale na zahradě jsme už otražití a do jam obvykle nepadáme. Hosté… no k nám jezdí už jen psí známí a ti jsou často vybaveni psem od nás, takže když vydrželi dosud a nezabili nás… Ale zase třetí den nesmrdí (zato psi mohou smrdět kdykoliv, podle toho, kde něco najdou).
  O volání do lesa… no, naši psi nemluví sprostě…
  Jen v tom pomáhání holce od dobrot nemáš konkurenci. Psi jsou troubové a nechají se vychovat tak, že opravdu nic neukradnou.
  Ovšem tvůj půvab není v pravdivosti přísloví v tvé interpretaci, ale v tvé ctěné osobě (h)

 26. Achichich! Jauúúúúúú! PomóóóóC! Uffff! (rofl) (rofl) (rofl) (whew) (whew) (whew)
  Drahý pane profesore Piškote Pišutko (inlove) , tak jestli tohle není na Nobelofku, tak už nic. Jsi ten nejbáječnější a nejkrásnější vědec na světě. (h)
  Marika už citovala, co jsem si vybrala jako průvodce pro dnešní krušný den: „Láska prochází žaludkem. Není to pravda. Kdyby procházela, musela by také vycházet. Myslím, že to, co je v kadibudce, není láska.“ (y)
  Luci (inlove) , jsem tak ráda, že příběhy Piškotka pokračují. (f) Je mi jasné, že jsi stále v jednom kole a tak si toho cením převelice. Protože s Piškotkem jde všechno líp. 🙂
  Přeji všem krásný den. (h)

 27. Ještěže neleníš! Představ si zelenýho Piškota, kdybys lenil 😀
  Dík za hezké ráno!
  (sun)

 28. Veleážený pane Profesore Piškote Pišutko, je mi velikou ctí že jsem vás poznala i když je mezi námi taková dálka. Ale fotografie vás zobrazující jsou velice výmluvné. I když vám to není zapotřebí tak máte můj souhlas že na slova se nelze spolehnout. Vy vidíte svět jaký je a nedáte se zmást nějakými pochybnými prohlášeními. Je mi opravdu potěšením a netrpělivě čekám na každou vaši novou zprávu. Vaše a navždy vám oddaná Velká kočka (cat)
  Další kočky naší domácnosti vám ani nepředstavuji, ty vám nesahají ani po kotníky i když se snaží seč mohou. Na příklad vyhrabané a rozmlácené květináče o tom svědčí. 🙁 😉 🙂

 29. „Láska prochází žaludkem. Není to pravda. Kdyby procházela, musela by také vycházet. Myslím, že to, co je v kadibudce, není láska.“ 😀 😀

  Piškotku, já tě neskonale miluju 😀 (h) Od teď se mi u každého přísloví okamžitě vybaví otázka – „jak by to viděl Piškot“.

  Stejně, jak už avizovala Dede, i já se chechtám ještě jak píšu. A četla jsem snad každou větu 2x, protože jsem skrze slzy smíchu viděla slova rozmazaně a musela sakra zaostřit, aby mi ani písmenko neuniklo. Nominuji tvé zápisky na Nobelovu cenu za literaturu. (h)

  Gratuluji všem výhercům v aukci k nádherným výrobkům a Renátě za nelehkou práci s organizací.

  Zano, je mi líto, že stůněš, přeji rychlé vyléčení a hlavně ať ATB zaberou.

 30. Být vlastněn kocourem kutilem vyžaduje být mimořádným člověkem. Náš Čertík má také kutilské sklony, i když mnohem méně výrazné a navíc je poslušný; když mu něco zakážu, ihned s tím natrvalo přestane, ale když začne dovádět, stojí to za to. Škoda, že řádí hlavně v noci, takže vidět není skoro nic, ale rámus, který produkuje by mohla závidět i banda poltergeistů. Kupodivu dodnes, ać všude vleze a všechno otevře, nic nerozbil a to se s oblibou prochází v sekretáři (umí odšoupnout sklo), mezi hrníčky a dalšími křehkými tretkami. Když jsem ho začátkem září uviděl na netu na fotce, tušil jsem, že to nebude tuctové zvířátko, ale že se z něj nakonec vylíhne zrovna tohle, to jsme opravdu nečekali. (Poslední kousek: nějak se dostal do skříně v kuchyni, kde, jak ví, má poskládané kapsičky, jednu si vybral a přinesl mi ji, abych mu ji otevřel, že prý pro něj je to, mňňaaau, moc práce.)

   1. A proč, když na to má lidi! Já říkám: dřinu strojům, Čertík zase: dřinu pánečkovi! Ulovit kapsičku ze zavřené skříňky je dobrodružství, její otevírání už jen dřina a od toho je páneček, notabene když ještě pochválí a podrbe za ouškem. (inlove)

  1. Hmmm, ti mí hromotluci (krom Melíška!) se taky mezi křehkými tretkami umí krásně procházet. Ale pak shodí vázu, která má dno 10 cm tlusté, je metr vysoká a váží 10 kg – tedy vážila by, kdyby ještě existovala.

   1. Čertík ještě nic neshodil, ani nerozbil, nejspíš proto, že je sám a tudíž, nejsa honěn, má dost času si každý krok řádně rozmyslet. Kdyby měl parťáka… Kdo ví?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN