ZPRÁVA: Zvířetnická aukce začíná!!!

Začínáme právě teď! A kdy končíme? V úterý 22. 11. ve 22.30.

 

 

 

V první řadě posílám svůj dík všem tvůrčím Zvířetníkům. Letošní přihlášky překonaly moje očekávání. A to jak počtem, tak kvalitou. Počet aukčních položek se oproti loňskému ročníku sice zvýšil jen nepatrně, ale to je dáno technickým limitem systému (přelož si: „Aby mě z toho v závěru nekleplo, proč se tam zobrazují jen minuty a nikoliv sekundy ?“) Tentokrát jsem v některých případech přihlášky jen obtížně vybírala. Mám zařadit všechny nabídnuté věci nebo jen dvě? A ještě musím pochválit tvůrce za termínovou kázeň. Z nikoho jsem nemusela mámit příspěvky po termínu!

Už v létě bylo jasné, že laťka bude vysoko – HanaW přivezla do aukce kovbojské přívěšky od Cheta. Zájem byl obrovský, v zákulisí proběhly naváděcí akce: „Přihlaš tři kousky za Cheta a další za sebe.“ Hanka se nenechala zviklat, a tak do aukce jdou právě tři kousky, jak je stanoveno v pravidlech.

Nevím, zda tato událost ostatní tvůrce vybudila. Spíš bych vsadila na zvířetnickou hravost a dobrou zkušenost z předchozích ročníků Aukce. Nalákali jsme svou výzvou i zabukisty, sousedy, přátele a blízké Zvířetníků. Ti všichni vymysleli a vyrobili některou z krásných věcí, o které můžete v aukci soupeřit. A že ty věcičky můžete podstrčit Ježíškovi? To už přece dávno víte.

 

Zatím jsem se nezmínila o ZU. Předměty Zvláštního určení máme i letos, poputují sem. Jak už se stává tradicí, ZU vyrobily naše piškdámy a opět máte možnost zúčastnit se tipovací soutěže. Jako obvykle se ZU nedraží, ale vykupuje, tzn. svým přípisem vyjádříte sympatie autorce nebo celému projektu ZU. Na konci aukční fotogalerie je pět snímků produktů jednotlivých autorek a snímek šestý, kde jsou všechny výtvory plus jeden bonus. I pod touto šestou fotografií samozřejmě můžete připisovat. Připsané částky se SČÍTAJÍ.

 

Tipovací soutěž: Tipujte pod pěti fotkami ZU autorky! Autorek je pět (Bubu, Dalmi, Matylda, ri, Vave), na každé fotografii jsou díla jedné z nich. Propozice: Pod KAŽDOU z pěti fotografií ZU do komentáře napište svůj tip na autorku. Za platný hlas se nepovažují vtipné hlášky typu „No kdo by to tak asi mohl být?“

 

Tipovací soutěž nemá žádnou souvislost s přípisy na ZU. Tipovat a vyhrát můžete i v případě, že na položky ZU nepřipíšete nic, např. ZU 100 – RenataE, autorka xyz. Na druhou stranu – pokud chcete připisovat i tipovat, můžete tak učinit v jednom komentáři, např. ZU 100 – RenataE – 30,- Kč, autorka xyz. Vítěze tipovací soutěže nemine odměna, která bude vyhlášena a předána na Mikulášském venčení (případně zaslána poštou či jnak předána). V případě rovnosti hlasů bude vítěz opět vylosován některým zvířetnickým neviňátkem na Mikulášském venčení.

 

A kam bude směřovat výtěžek Aukce? Už delší dobu podporujeme kastrační programy, převážně volně žijících koček, a tak i tentokrát míříme tímto směrem.

 

Dražební položky naleznete v internetové fotogalerii rajče.

 

Podrobný návod k dražbě je zveřejněn na fóru Hadopasi v neveřejném tématu. Uživatelé, kteří mají svůj účet na Rajčeti, si na Hadopasech jen najdou aktuální přístupové jméno a heslo. Stejně jako vloni je zřízen i přístup pro uživatele, kteří nemají na Rajčeti svůj účet, vše se dočtete v Cestě k pokladu 2011. Dražíme opět pomocí komentářů k jednotlivým položkám, příhozy i přípisy od organizátorek před začátkem aukce jsou platné a slouží i jako návod. Přihazujte pod jednotlivé fotky, nikoliv pod celé album!

 

Stručný princip aukce: pod dražební položkou je zobrazena vyvolávací cena. Minimální příhoz u položek s vyvolávací cenou 100,- Kč a výše je letos 20,- Kč, ani ne tak kvůli inflaci, jako kvůli tomu, že některým nejmenovaným bylo zatěžko přičítat 18,- Kč. Váš příhoz znamená, kolik jste za věc ochotni zaplatit. Příklad: předmět 001 – vyvolávací cena 130,- : příhoz AB 150, příhoz CD 175, příhoz EF 190 – neplatný, příhoz GH 195 – platný. U předmětů s vyvolávací cenou nižší než 100,- Kč je příhoz libovolný v celých korunách.

 

Vydražené předměty budou předány na Mikulášském venčení 26. 11. 2011 (přihlášeným účastníkům) nebo zaslány poštou, po dohodě i jiným způsobem. Zvítězí-li v aukční rvačce zviřátko – a že se jich vloni servalo opravdu hodně – může za něj převzít předmět i člověk, jak si to pak doma vyřešíte, je na vás.

 

Letos bude Aukce končit v úterý 22. 11. ve 22.30, abyste si všichni mohli vychutnat svůj úspěch. Já už mám v mrazáku přichystané ledové obklady na závěrečné minuty boje. Ale poradím vám – nesoustřeďte se jen na závěr Aukce. Existují i jiné rafinované techniky, jak získat to, co chcete. Ovšem proti některým soupeřům nezbývá, než bojovat v přímém přenosu a naplno, že, jakkeli?

 

Užijte si to!

 

RenataE

Aktualizováno: 18.11.2011 — 17:01

120 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. O.T. na Hadech je vyúčtování, doufám, že jde dobře. Naštěstí toho bylo maloučko.

 2. Milá Renato (inlove) , aukce vypadá náramně a vedle našich nadaných umělců ses osvědčila jako dokonalý manažer s působivým charisma – jak jinak by se ti mohlo povést získat všechny příspěvky včas? A skvěle nafocené? 😛

  Přestože vím, že vlastně nic nepotřebuju a Dům se nadouvá hračkokočkovými věcmi, tak asi stejně neodolám. Jsem zvědavá, jak bude boj pokračovat 😀

  1. Nevím, zda se to dá nazvat působivým charismatem. Nejmenované dámy pro můj postup vymyslely termín „dělat Renatu“, používá se ve tvaru „Nedělej Renatu!“ (rofl)

   1. (rofl) Ale máme tě stejně rády. Ona totiž přísnost muší bejt. Zvlášť na Puntíkatou (chuckle)

 3. Renato, úžasný (y)
  Jsme fakt šikovný :*
  Ehm, nevíte někdo, jaký mám heslo na rajče? Já ho mám nastavený napevno…už dlouho ;(

   1. Mám maximálně 3 hesla. A ještě je mám zaknihovaný na své adrese v Seznamu. Můžu být kdekoli a když se dostanu na svoje maily, tak si to lehce najdu. Beru to jako nutnou sebeobranu, jooo LAHOSIP obchází dostřediivými kruhy. 😉

 4. Díky všem. Nikdo z Vás ho neznal a on neznal Vás. Ale každý z nás má spoutu kamarádů, přátel, známých… on měl vlastně jen stařičkou mámu a mně. S mámou žil a staral se o ní, ke mně se chodil vypovídat, vybrečet…., byl strašně sám, je mi z toho smutno! Syn na něj kašlal, sestra kašlala na všechny. V lednu by mu bylo 62 let. Těšil se do svého kutloušku, jak si tam bude vařit a v klidu dožívat. Je to smutné, omlouvám se, že jsem to tu zveřejnila, ale jste tu všichni taková má „rodina“, tak jsem se prostě svěřila.

  1. Je to smutné, moc. Někdy je den k uzoufání. Ale jindy zase vyleze sluníčko. Vzpomeň na nějakou legrácku s ním, já to tak dělám když mi někdo odejde. I u kamarádky, které bylo 44 let!!! Sranda s ní byla neuvěřitelná (u)

  2. Karolíno, nedělala jsem si velké iluze už od té doby, kdy jsi napsala, že stav kamaráda Pepy je kritický. Ale i tak člověk doufá do poslední chvíle, že se třeba něco stane a zase sevše obrátí. Někdy to bohužel není možné. Je mi to líto. (rose2) (u) Upřímnou soustrast (rose2) (rose2)

 5. Renáto, děkuji ti za práci kolem Aukce, kterou jsi měla a mít budeš! Je to skvělá věc! 🙂 🙂 🙂

 6. Všechny moc zdravím, jen prolétám, od čtvrtku jsme chystali výstavku vánoční, za chvíli jedu do rodného města pro paní co bude předvádět věci ze šustí a paličkované betlémy atd. Děvčatům se všechno moc povidlo, v těch starožitných věcech v minimuzeu jsou adventní věci kouzelné. Pak musím ještě k sousedům do vesničky , to by mi neodpustili.
  (wave)
  Takže se těším zítra na aukci, teprve vše večer prohlédnu, díky všem co se na uspořádání podílely za jejich skvělou práci. (h)
  Moc, moc se těším a jsem strašně zvědavá kdopak mně letos zase sejme. (rofl)

 7. Dobré ráno od žabek 🙂 Šedá deka, přede mnou hora práce a nadšení pro ni se nekoná 🙁 Tak aspoň občas načíhnu do aukce…. (clap)

 8. V Praze se ukazuje (sun) – doufám, že ho vidíte všichni, vždyť je neděle! 🙂 (wave) (f)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Dobré poledne! Tady se oteplilo a včera pršelo. Dnes obloha bez mráčku a sluníčko celé září a že prý ani žádná zima nezačíná. Když mám na sobě zimní boty a zimní bundu, čepici a rukavice tak s ním mohu souhlasit. (sun)
   Tak dnes to bude asi o nervy ta zvířetnická aukce což? Jen se mi tam nepoperte. Nevím jestli bych se sama nezačala prát abych získala některou z těch krásných věciček. 😉 :^)

 9. I já přeji všem krásné ráno, i když pro někoho poněkud pochmurné.
  Na Bulovce je dobojováno, Pepa zemřel. (rose2) Všem děkuji za palečky. Tentokrát nepomohly, nicméně vlastně ano – dlouho se netrápil.

  1. Ach, šlo to rychle. (rose2) Zapaluju svíčku na cestu za Duhu.
   Karolínko (inlove) , děkuju za Tvou starostlivost. (hug) (h)

  2. To je smutné. Pepovi se odlehčilo ale pro rodinu to musí být šok. (u) (rose2) (rose2) (rose2)

 10. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Betka pózuje u plotu, přichází optimální dny… mrcha – v noci se byla venku podívat třikrát, jestli alespoň jezevčíček… (devil)

  1. No, my, kteří nemáme psy v domě, ale přes noc v kotci, máme vystaráno – o půlnoci se vyvenčí a do rána je klid…

 11. Troška aukčních počtů pro ty, koho to zajímá:
  Jsme kousek za čtvrtinou aukce (ze zkušenosti vím, že se nejvíc draží první a poslední den). Součet vyvolávacích cen byl cca o 18 procent vyšší než vloni. Počet položek se zvýšil nepatrně, kvalita stoupla markantně. Momentálně jste za dražené položky ochotni utratit asi 65 procent toho, co jste do nich nakonec investovali vloni. To je po prvním dni opravdu dobrý výsledek.
  Změna nastala u ZU. Letošní přípisy jsou víceméně symbolické, peníze si evidentně (a správně) šetříte na boj v aukční síni.
  Musím přiznat, že Aukce je pro mě jeden z nejlepších, nejzábavnějších a současně nejnáročnějších zážitků celého roku.

  1. To Ti to nedá spát, či co ??? (rolf) takhle v noci strašit (chuckle)
   Jinak vyjadřuju pochvalu před nastoupenou jednotkou, jsi šikula (wave)

  2. Ten pokles zájmu o ZU mě taky velice zaujal. 8-| Ale neklesám na mysli, však ještě není všem dnům konec, hodně lidí přijde k počítači až v pondělí. 🙂

   1. Vave, povedly se vám nádherné kousky! (inlove) Ale, jak už padlo, jednak nejsme o víkendu v plné sestavě a druhak nás čekají perné bitevní chvilky (flex) . ZU na to doplácí jen zdánlivě 🙂 .

 12. Prosím účastníky aukce, aby své vtipné komentáře doprovázeli příhozem. Jinak vám to budu mazat (wave)

 13. (wave) R O Z V E R N Í Č E K . (wave)

  (*) Chlapeček si hraje na pískovišti a míchá písek s hovínkem. Přijde k němu policajt a povídá:“Co to tu děláš?“
  „Matlám, patlám.“ „A co matláš?“ „Hovínka s pískem.““A co to bude?“
  „Policajt!“ Policajt mu dá pohlavek a odejde.
  Za týden ta samá situace: „Chlapečku, co to děláš?“ „Matlám hovínka s pískem.“
  „A co to bude?“ „Voják!“ „A vida, už máš strach!“
  „Ale ne, strach nemám. Mám málo hovínek!“ (*)

  (coffee) Vinšuju všem přítomným klidný sobotní večer, hezké sny a užijte si v pohodě neděli. (coffee)

 14. Teda to bylo dílo než jsem se dostala do aukce (sweat) málem jsem tu krabici rozšlapala. No neb není moje, ušetřila jsem jí…… (doh)

  1. Betynka čudinka zanedbávaná (h)
   Co to na fotkách svítí? Že by slunce? To tady taky kdysi bývávalo, ale už si to skoro nepamatuji (think)

   1. slůňo vypadá takhle (sun) Ale dneska tady počasí taky nicmoc…
    Tak přeji, ať brzo u vás (sun) vykoukne a prohřeje všechno kolem

  2. Tak jsem si po delší době zase pěkně početla v Betíčkách. Pěkné počtení to bylo 🙂 díky

   1. no – počtení je to možná pěkné… ale mám pocit, že si tam ze mě občas někdo dělá šprťouchlata… (wave)

  3. Hele, vždyť Betynka má vlastně dneska svátek! (f) (h) tak přeju všechno nejlepší, hlavně aby panička už nelítala v luftě, ale hezky s tebou běhala po Jizerkách. 🙂
   Krásný Betíček – a když tak koukám na poslední fotky, tak mě napadlo, že všechny modelky mají svou (svůj?) book, to je správné, že Betynka ho má vlastně taky. (y) 🙂 (h)

   1. nojono – Alžběta… tak jí říkám často (nod)
    Ale štve mě – (chuckle) prý že nebyl výlet… v neděli ráno s páníkem na Žuláku v Jizerkách, odpoledne Šárka (prodloužená o mé zpoždění z Londýna a vyřizování nedodaného kufru), ve čtvrtek Jizerky a dneska Jizerky viklanovité. A mezitím každý den cvičákový lesopark… Asi jí jednou předvedu, jak se mají psi, co jim musí na venčení stačit dvoreček… a ven se nikdy nedostanou…

    1. Checheche, ta je krááásnááá. A teď ještě tu o trpajzlíkách. Tu mám taky ráda 😉 Xerxová, ty jsi první, které by se po venčení stýskalo. A pálila by tě zandel a měla bys depréze a tak (sun)

    2. ÁÁÁÁÁÁÁÁ to bych chtěla vidět, jak dlouho by jste, vy dvě na tom dvorku vydržely (chuckle)

  4. Krásný Betíče-deníček, Betí týdeníček. Fotogenetická Betka, jukající ze smrčí u mechového kamene. Je tam u vás krááásně. Tady hnusně šedohnědo mlhavo. Alžbetynce přeji mnoho další výletů po horách. Vyřiď jí, prosím, pusu čumákovku až z Moravy.

 15. Koukla jsem v hluboké noci a nechala si podrobnou prohlídku na bdělý čas. Lidi, to je nádhera :* Vy jste všichni tak moc šikovnííí. (sun) A Renata je veelmi schopná „mámička“ 😉 Já se budu ještě pořádně kochat.

 16. No konečně jsme se dočkali! To bylo napínáního… (whew)

  Renato, dík za skvělou práci! Za každou aukcí je spousta času a piplavosti… vlastně jako bys sama pečlivě ušila jeden veliký piškvorkový přehoz (y) 🙂 .

  Dík samozřejmě všem velmi zručným zúčastněným! Obdivuhodné, kolik šikovnosti a nápadů se v lidech ukrývá (inlove) . A předměty ZU jsou překrásné – umíte všechny (clap) . Jsem moc zvědavá, jestli jsem se s tipy trefila, ale rukopis každé z vás mi přišel jasný 🙂 .

  Příjemnou sobotu všem!

  1. Dopoledne jsem jedním očkem zahlédla, jak jste se s Jarkou porvaly o růžového pudlíka (wave) . Ani nevím která jste nakonec vyhrála, jenom jsem postřehla, že epulka vám polštářek raději přenechala, aby nějakou neschytala (chuckle) .

   1. Jj, Epulka projevila dostatek rozumu a soudnosti (chuckle) . Však se jí zase na oplátku necpeme do Veselých kočiček. Ech, ale najdou se jiní prevíti, co by rádi vyfoukli Jéžíška , ešče to bude nerf veliký a boj bratrovražedný (whew) .

 17. O.T. – konečně máme dlaší viklan. Jeden měl být kousek od Bedřichova. Hledali jsme ho minulý podzim… nebyl – i když v mapě byl zakreslený a prolezli jsme (po kolenou v předklonu v hustníku) snad metr po metru celé okolí.

  Koupila jsem před 14 dny novou mapu Jizerek (tedy na první pohled stejnou, jako je ta již rozdrbaná). Rozdrbaná je aktualizovaná pro sezónu 2009, nová 2011… Včera jsme plánovali, kam na chvilku vyrazíme. A já najednou zírám do mapy – a on ten viklan se v mapě posunul na druhou stranu kopce !!

  Tak jsem dneska vyrazili o kousek kopečka dál a vida – sice jsme opět půlhoďku lezli hustníkem – ale máme ho . Je krásný a hezky se viklá. Fotodokumentace bude časem – i když tam byla tma jak v ranci…

  1. Gratulace! 😀
   Jo, Xerxová, fotky z velkého výletu jsou bezvadné. Nejlepší je vodní Vilík (technická: on je takový rozesmátý sluníčko, že už se nehodí říkat Kvílík).
   Fajn, že si se neztratila, po Brodwayi chodila posílená hamburgery a šťastně a včas ses navrátila 🙂 (druhá technická poznámka: chtěla bych bejt muškou, když ti místo zabukované letenky nabízeli hotel) . Ovšem jedna jediná dokumentace? Minimalistický přístup může být pěkná věc, ale nic se nemá přehánět 😛 .

   1. Vilík je momentálně hlavně vzteklík (devil) Když něco chce, tak to chce… a umí být hlasitý…
    Usměvavé dítko je často, ale když není po jeho…

    1. Co bys chtěla? Vždyť se zdárně socializuje (rofl) . Však je to přirozená fáze a určitě z něj bude pohodář (inlove) .

     1. já jim to přeju (rofl) Jen ať bojujou – alespoň se rodičovstvo zocelí… bude i hůř (chuckle)

 18. technický dotaz – jako první příhoz není možné potvrdit vyvolávací cenu? z článku to bypadá jako žene

   1. O takové situaci jsem neuvažovala (zatím se v minulých ročnících nevyskytla). Ale ano, můžeš jako první jen potvrdit vyvolávací cenu, další už pak musí přihodit.

 19. Krásné dobré ránko z Prahy jen zlehka kouřmé. (wave)
  Tak jsem proběhla aukční síní a zkontrolovala, kdo mi co bere. 🙂 Vidím, že ostřílení borci vyčkávají, i já tedy budu chvilku ostříleně číhat (wasntme) a půjdu radši zrejt už podruhé od řemeslníků podupané záhony kolem schodiště, chjo, chudáci kytky. ;(
  Přeju všem krásný den! (h)

 20. OT dotaz (i kdyz ne tak docela)
  Decka, nevíte, jestli se prodávají jeste takové ty rúzky (hácek nad z a krouzek nad u – zase mi blbne klábosnice, kláááááva jedna) na fotky? Já bych nutne potrebovala 16 kouskú

  1. Ygo, ještě nedávno jsem je měla doma, ale při tom posledním stěhování někam zapadly, nebo odešly, nebo nevím co

   ale (kupodivu?) se stále prodávají, ovšm 16 kousků teda nekoupíš 😀

   zkus tady
   http://www.google.cz/search?q=r%C5%AF%C5%BEky+fotky&rls=com.microsoft:cs&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1#pq=r%C5%AF%C5%BEky+fotky&hl=cs&cp=6&gs_id=j&xhr=t&q=fotor%C5%AF%C5%BEky&pf=p&sclient=psy-ab&rls=com.microsoft:cs&source=hp&pbx=1&oq=fotor%C5%AF&aq=0&aqi=g1&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.,cf.osb&fp=92579a0934d12603&biw=1738&bih=872

    1. Milá Bedo, díky za odkazy, jsi moc hodná (hug) . Já potrebuju takové nejaké vééélmi neutrální a potrebuju je jeste pred vencením (na které se stejne letos neutrhnu, protoze lepsí vyhoret nez se stehovat, ze jo (chuckle) ). Takze se jeste v pondeli zeptam ve Foto (já trumbera je vzdycky shánela v papírnictví a tam opravdu nic takového uz nevedou) nebo si je hnedle objednam, aby mi vcas dosly.

     1. YGO, když mi pošleš mailem poštovní adresu, nasypu Ti jich pár do obálky, kupovala jsem je před deseti lety v papíráku ve velkém, když jsem cpala do alb rodinný fotoarchív, a něco mi zbylo. V úterý to můžeš mít (wave)

  2. A musí to být růžky? Já používám takové oboustranné samolepky, jsou nepermanentní, tzn. fotka jde zas bez poškození odlepit. Prodává každý větší fotolab, ale těch pár kousků ti ráda věnuju, pokud by ti to vyhovovalo.

   1. No to já práve nevím, jestli ruzky nebo oboustranné lepky – totiz vzdycky me fotky za sklem drzely tam, kde jsem chtela. Lec velká skla zrejme méne tlací na fotky a ty se mi samovolne pohybují – coz teda nechci. Kdysi jsem na fotku pouzila klasické papírenské lepidlo (snad drago cico) a to zase udelalo na fotce flek, tak proto se pídím spís po ruzkách. Vsak já to nejak vyresím, díky za nabídku. (nod)

    1. Napiš mi mailem adresu, hodím pár kousků do obálky a máš to ještě před venčením doma. Lepky fungují skvěle a nedeformují fotky. Celá role je dost drahá (kolem 200,-).

     1. Pak taky existuje i jiný způsob upevnění. Vezmeš tenkou a celkem užší izolepu a z ustřiženého proužku (cca 2 cm) uděláš kroužek s lepením na vrchní straně. Když to nalepíš na fotku a pak fotku umístíš na podložku, tak to drží slušně. 😉 Tak jsme to dělali i s plakáty.

      1. A co tzv. tenká oboustranka (oboustranná izolepa bez nosné vrstvy) – jsou v různých šířkách a lep neprůhledný nebo transparentní.

       1. To je právě princip těch lepíků, akorát ty už jsou naperforované na melé obdélníčky.

         1. Drahé dámy – moc dekuju za pomoc. Kdyz v pondeli neuspeju, urcite vyuziju vasi nabídku. Jste holky zlaté, ba platinové. (hug)

 21. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Jdu se kouknout (nod)

  Dík moc pišiškvorkám a Renátě. Prostě aukce je vydařená akcička (nod)

 22. jejda, to je dost slozitý..asi ze jsem tu poprve,tak jsem za trumberu ale …nechce me to pustit na rajce/fota drazby, pry heslo? Nebo neco delam spatne? Help!

  1. Milá Domi, jak já dlouho bojovala než jsem se na Rajče dostala. Ze zoufalství jsem se stala i členem nebo jak se to říká. I když nemám co bych tam uložila. :O 😀 ale stálo to opravdu za to se tam dostat a prohlédnout si tolik nádherných věcí. Zvířetníci jste společnost šikulů, smekám před vámi. (*) (*) (*) (*) (*)

  2. Domi (inlove) , v článku jsou namodralá slova *Cesta k pokladu 2011*, na to si klikni, to je návod. Ale musíš být registrovaná na Hadech, což je úplně jednoduché.

   1. Dekuji, na Hadech jsme registrovana, jen prijdu z Americkeho slavika, tak se do toho dam ( ano, jsme v porote Americkeho slavika, je to detska soutez ceske a slovenske narodnich pisnicek). Jsme docela hluch, tak nevim, asi se mi budou libit vsichni.

 23. Ja jsem vzhuru a hura na aukci.Prave jsem se vratila z oslavy Velvet revolution party. Ano, za oceanem slavime…diky uz bezim do aukce a moc se tesim!!

 24. Trochu OTik. Ale ne zas tak uplne od veci – je to rukodelne. 🙂 Jak zde byl ten pekny clanek o mandalach, tak jsem poznamenala, ze jsem az do te doby nevedela, ze darky, co mi Chet obcas kupuje, jsou vlastne taky mandaly. Tak mi ty broze/privesky vyfotil a tu to je. http://hanaw.rajce.idnes.cz/Mexicke_mandaly/

  Ovsem s novym fotakem si jeste furt zcela netykame. :((

  1. Milá HanoW to jsou krásné šperky – mandaly. Mně manžel vyráběl šperky. Někdy jednoduché třeba navlečený hřebíček na šňůrku jako náhrdelník který překrásně voněl a někdy složité, kde kombinoval zpracovanou a pak nařezanou hovězí kost a doprostřed vložil vzácný kousek dřeva a proužek kovu. A z toho dřeva mi vyrobil taky mandalu ale já jsem to vlastně nevěděla. Bylo to dřevo kombinované s kovem. ani nevím jestli ty šperky mám tady ve Švédsku, všechno kromě dvou kufrů šatů zůstalo v Praze ale knížky a ještě nějaké maličkosti nám příbuzní posílali.
   A Hano pogratuluj Chetovi k jeho dovednosti. To co vyrobil je opravdu nádhera. (clap)

  1. Díky, Hanko. Vyřiď, prosím, pozdrav a poděkování Chetovi. Všechny aukční věci jsou krásné, ale na ty jeho přívěšky si brousí zuby kdekdo (y)

 25. A my, co musíme počkat, až se všichni vynadívají a potom teprv se můžeme přihlásit …
  Fnewk
  Ale třeba se do úterka pochlapí provider …
  🙂

 26. Ještě jsem mrkla na rajče – rozpoutal se tam zajímavý boj mezi Jarkou a Louk. To by mě zajímalo, která z nich si o Vánocích vezme růžového pudlíka do postýlky. 🙂
  (Tedy, předpokládám, že se bojuje o vánoční dárek.)

 27. Tak jsem se konečně dočkala!!!!
  V aukci jsou nádherné věci, musím nás kolektivně pochválit, jsme šikovné/šikovní 😀

   1. I kdepak, Renátko! (inlove) Myšek ve špajzu …. eh! návštěvníků v aukční síni je mnohem víc. (clap) (y) 🙂

    1. No přece čert a jakkel nikdy nespí. 😉 :*
     Věci jsou krásné, celý večer jsem áchala a bylo mi líto, že áchám sama. 🙂
     Dobrou noc všem! (h)

     1. A teď jsem se vzbudila a prolezu si to tam pěkně sama, pokud se tam neprochází někdo ze zámoří, chichi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN