PSI: Jak se z Čerta stal Charlie

Budou tomu už dva měsíce, co jsem tady psala zoufalé SOS o kříženci ohaře a labradora, Čertíkovi. Cítím, že dlužím Zvířetníkům objasnění neveselé životní situace tohoto zdravého, temperamentního pejska. Už se mě v mejlíku ptala i PetraK, takže tak činím.

 

Ano, Čertík, nyní přejmenovaný na Charlieho, má své DOMA. A to ne daleko od svého původního bydliště. Nemusely se konat žádné náročné přesuny, žádné manévry na západní výspu nebo sever republiky. Je pěkně doma na Jižní Moravě, kde se i zřejmě narodil.

Ano, domov mu poskytla jedna skorozvířetnice, kterou Ti, kteří byli v Podmitrově, znáte. Je to Dana, tenkrát bezepsí, tenkrát ještě netušící ani ona ani já, že se stane paničkou čertíka Čárlíka. Ta uvažovala o pejskovi až příští rok, o chlupatém běloučkém čuvačovi a o fenečce. Hm, hm opět naše stará známá CD a její vtípky!

 

Charlie

 

 

Nechtěla jsem psát o osudu Charlieho dřív, než mi to dovolí Dana. Ta spadla do soužití s Charliem rovnou po hlavě, do deseti dnů odjížděla s manželem na dovolenou, takže se Charlie vrátil zase k nám domů, na hlídání. Co o to, Charlie si změnu snad i užíval, ale náš kocour Darek ho nemohl rozdýchat, tak se ho bál, že se z něj rázem stal Karel Havlíček v exilu, v horním patře, v ložnici.

Tam se promptně přestěhoval záchůdek (na který normálně nechodí, neb je to kocour venku se venčící), ale nic jiného mu nezbývalo a nám také ne. Zajímavé bylo, že i když normálně v noci ven nechodí (to právě spinká v ložnici) a tím pádem nepotřebuje jít ven, tentokrát hrabal v podestýlce i několikrát za noc a že je to rámus. A nejenom ten. Takže jsem v noci čistila záchůdek.

Do ložnice se přestěhovaly misky na vodu, na granulky, na kapsičky, a protože v ložnici má na noc pelíšek i Klérka, tak se tohle stolování ocitlo na intarzovaném stolku z poloviny 19. století, jediný starožitný kousek nábytku, který jsem kdysi dostala od kamarádky jako dárek. A také jediný stůl (chápejte vyvýšené místo), kde se mohlo umístit krmení pro kocoura, protože jinak by mu Klérka briskně všechno zbufetila.

 

Charlie a Waiki

 

Kocour vyšel z ložnice, až když Charlie odjížděl a tak se nám podařilo v nastalém zmatku to, že si stanuli s Čárlíkem „z voka do voka“. Samozřejmě, že se nic nestalo, Darek zaprskal, udělal mohutnou kočičí vývrtku, Čárlík kníkl, jak se lekl, protože netušil, kde se tam najednou ten tajuplný kocour objevil a už honem mazal ven za svou paničkou.

Konečně má Dana víc času se sžít s Charliem. Chodí s ním cvičit, na renomovaný výchovný psí cvičák. Honí se navzájem na dogtrekingu po Vysočině. Ano, Danuško, co jiného to je, když polomrtvá, po mnoha kilometrech, dorazíš na chalupu? Charlie má speciální tahací kšíry a jak jsem pochopila Dana ten správný úvazek. Však ty ještě u nějakého náročnějšího adrenalinového psího sportu skončíš. Jen co poznáš naši Ap s Alíčkem!

Ale Dana si nestěžuje, kdepak, je ráda, jak se jí vylepšuje zdravíčko a kondička. (Že je to tak, Dede!) Věřím, že se jim bude spolu žít dobře, vždyť čuvač není takový sportovní pes jako Čárlík a je mnohem, mnohem větší a moc chlupatý a bílé chlupy jsou na všem vidět a…. Anebo? Že by? Jak tvrdí dvě nejmenované zvířetnice, jeden pes je málo! Duo black and white, by také nebylo špatné.

 

Klér a Charlie

 

Sama nemohu uvěřit, že se tihle dva potkali, a že pro pejska vše dopadlo tak dobře. Celá tahle psí historie má ještě jeden aspekt. Sobecky prohlašuji, že jsem získala novou kamarádku, člověka, se kterým si rozumím, se kterým, jak jsme nakonec zjistily, máme dost společných osudů. Jedeme na stejné vlně. Nechme ještě trochu času, těm dvěma, Dana nám jistě později něco napíše. Nebo Charlie naštěká.

 

 

Aktualizováno: 7.11.2011 — 21:14

175 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Uff, tak to dobře dopadlo. Jestli je mládě silné, dobře vyvinuté, podaří se ho odchovat „na flašce“.

  1. Myslím, že odchovat ho „na flašce“ je až ta poslední možnost, určitě se mládě i s Bikirou pokusí vrátit do skupiny, pokud to jen trochu půjde. Už proto, aby skupina mládě vůbec přijala a ono vědělo, že je gorila a ne člověk. Smůla je, že sama Bikira byla odchována lidmi a teď jí evidentně chybí zkušenost úzkého kontaktu s matkou. Držím jim všem palce. Někde ve Francii to jednou dopadlo tak napůl, časem mládě matce vrátili, ta se starala kromě kojení, které museli obstarat ošetřovatelé. Kdyby to dopadlo alespoň takhle.

 2. Alex, díky za zprávu, četla jsem během dne, ale nebyl čas na velé spisování. Je to báječné, že Charlie našel svůj báječný nový pelíšek a ty novou kamarádku. Doufám, že to v nové gorilí diskuzi nezapadne. (h)

 3. Gorilky jsou zpátky – mimo Bikirku a mimi – a jsou všechny ustarané a vyvedené z míry.

 4. Miminko vyzvedl pan doktor s ošetřovatelkou. Je připraven inkubátor, ale mimi je veliké!

  1. Nějak se nemůžu napojit na kamery IDnesu, takže díky za reportáž. Ty ručičky v dřevitce byly dojemné a bylo vidět, že mimi je velké a velmi živé. Hlavně, aby bylo mimi v pořádku, snad se jim podaří ho ošetřit a hlavně časem vrátit do skupiny, aby z něho byla správná gorila. Oni na IDěsu mají informace hodně zpožděné a ani na iděsové gorilí diskuzi tam nevidím frmol. Máš o gorilkách vždy lepší informace než my ostatní.

   1. Na pomahamegorilam je vpravo dole chat, pod tím zeleným štítkem fanklubu – tam máš debatu. Prý bylo v době porodu přes 100.tisíc uživatelů, tak proto kamery padají.

    1. Jo tak, já jsem před chvilku dorazila, zrovna když mimi odnášeli, a od té doby průběžně proklínám internet od Kyslíků, protože mi to každou chvilku vypadne. Tentokrát jsou v tom asi nevinně.
     Všichni budou mít asi hodně neklidnou noc (včetně mě).

    2. Díky, tam nejsem zvyklá chodit. Chápu, že na chatu je to lepší, je to relativně za bukem a odpadají pitomé názory náhodných příšelců. Hlavně, aby bylo mimi v pohodě. Neumím si představit, že ho odchovávají na flašce, když tu mají takovou nádhernou gorilí skupinu. Jenže Bikira nezažila lásku své matky, takže to bude těžké. nezbývá než držet palečky, aby jí to docvaklo už kvůli dalším mláďatům.
     Dodatečně obdivuji Kijivu, jak to zvládla hlavně s Mojou při mateřské premiéře. Klobouk dolů

 5. Zase niečo, čo poteší moju dušu. Tak nech sa Čertíkovi/Charliemu darí a nech prináša radosť (inlove)

 6. Tak všechny gorilky pustili do ložnic, jen Bikirku nechali ve výběhu s mládětem. To chvílemi hrozně naříká – je silné a má silný hlas. Bikira je ale nervózní, stále se čistí a k mláděti zatím nejde.

  1. Aha, tak Bikirku chtějí taky dostat ven, volají ji, sedí u otevřených dveří, ale nechce opustit prostor – mládě?

  2. Bikirka by také měla odejít – ale stojí v šubru a neví – konečně. Mimi půjde do člověčí náruče.

   1. Tak už miminko odnesli dovnitř. Je prý připraven inkubátor, pokusí se ho dát k Bikirce. Držím palce. (h) (h) (h) (y)

 7. Milá Alex, takováhle povídání s dobrým komcem mohu číst dnes a denně. A na Podmitrovských fotkách je jasně vidět, že Dana je moc milá paní (teď už Zvířetnice a tvoje nová kamarádka). Čert (Charlie) měl opravdu „z pekla štěstí“ a přeji mu s novou paničkou dlouhé a krásné soužití. Je to nádherný pes, na fotce s Kler se mu kožich jeskne jako aksamit.

  A jelikož tenhle smailík (makeup) se tady moc nepoužívá, přidávám ho jako, že si maluji radostný úsměv od ucha k uchu. (chuckle)

  Nějak nestíhám, ale jsem ráda, že Xerxová v pořádku doletěla do NY a dále všem potřebným držím palce.

 8. Další černej pejsek, kterej je na správným místě, hurá! (dog) Hodně štěstí a (h) oběma částem smečky, čtyřnohé i dvounohé.

 9. Bohužel – Biki porodila, ale miminko odmítla. Asi ji vyplašilo, že se k ní všichni seběhli. Miminko pláče na druhém konci pavilonu a nikdo neví, co dál.

  1. Doufejme, že se situace uklidní. Shodou okolností jsem dnes četla v Květech rozhovor s Markem Ždánským. Držím palce, aby to dopadlo OK.

  2. Bikirka je zmatená, stále se čistí. Snad se uklidní a k mláděti dojde. Pokud je miminko jinak v pořádku, vydrží překvapivě dlouho bez mámy. Uff, jsou to nervy.
   (h) (y) (h)

  3. Ach jo, prave jsem se pri obede koukla na video a na kamere 3 je videt, jak z drevitky osamele mava mala gorili rucka a snazi se vyprostit. A ted k ni prisly dve – snad Bikira a neco mensiho. Drzim palce.

   1. Je to to malý, v tý dřevítce? Tak jsem to tipla správně.
    Bětulásko, díky za report!

   2. Zase je samo, bohužel. Mává ručičkami, Bikirka si ustlala na schodech, ostatní vypadali docela nevšímavě. Uvidíme jak to dopadne, bojím se, že budou muset zasáhnout chovatelé. Třeba Bikiru přesvědčí.
    Myslím, že o to více si musíme vážit vzorné mámy Kijivu, která se o svá mláďata naprosto vzorně stará. Jenže Bikira podle toho, co vím, vyrostla na flašce mezi lidmi. Nezažila z pozice mláděte to pouto matky s mládětem, tak teď vlastně neví, co by měla dělat. Škoda.

   1. Milá Alex, díky za konec (šťastnej konec (inlove) ) příběhu. Ať se nový smečce daří!

    1. Zase jsem se jednou trefila vedle…

     Moc na gorily myslím, kéž by se ještě povedlo Bikiru nějak postrčit k tomu, co je třeba dělat… (h) (y) (h) (y)

 10. Jenny, já se bez mučení přiznám, že v Podmitrově jsem vůbec netušila, že Dana uvažuje o psovi. Věděla jsem, že kdysi měla pejska, ale víc nic. Tohle to spojení dvou dušiček zařídily dvě nejmenované Zvířetnice, že J+J! Moc jim děkuji a Dana jistě také, ale ozvala se mi, že pobíhá kolem výše jmenovaného. Už od minulého týdne má srágoru a přidalo se i zvracení, takže už dostali od veterinářky ATB a vaří dietu.

 11. Milá Alex, myslím, že sis vybrala moc, moc dobře. Přeji ti bezvadnou kamarádku a parádní umístění Charlíka nemá chybu.
  Mezi námi děvčaty, Dana byla už v Podmitrově vyloženě zralá.
  (rofl) To ani nemohlo jinak dopadnout a jsem ráda, že je pesan u takové pančičky.
  Tak Vám přeju ještě moc krásných chvilek pospolu. (wave)
  Danóóó, mávám z malé moravské vísky.

   1. Jj, milá Louk, jako ten kompost s puklým jabkem. (rofl) Tytytytyty !

    Díky za Pedrouška, zřítelnice mého voka je uložena pěkně v PC. Až budeš někdy na Moravě, dojeď, ráda bych tu Pedrouškovu hubču trošku pohubákovala. (h)

  1. Tak sláva, podařil se odchod do zázemí – sice nic neuvidíme, ale v ložnicích je to bezpečnější.

   1. Tak všechno zpět, rodit se bude s rodinou, ošetřovatelé bleskurychle uklidili pavilon a nanosili dřevitku a jídlo.

    1. Dík, Lásková! (inlove) Teď jsem se dostala k PC a tak napjatě sleduju a držím palce. (y) (h) (y)

    2. Lásková, my Tě nemít, tak jsme úplně nevědomí. Ještě, že držíš stráž. Dík.
     Bikirce držím palce.

 12. Cestovni hlaseni – odjizdime dnes do Bostonu. V planu mam i navstevu akvaria… Vecer zpatky – mame to kousek.

  1. Pravidte Xerxove, prave ukazovali predpoved pocasi pro vychodni pobrezi a bude absolutne nadherne. (sun) a kolem 20 stupnu.

 13. Tak v tomhle případku sebou CD pěkně mrskla! Dana si to užije- ta aspoň chtěla psa, já jsem kdysi tvrdila, že žádného psa mít nemůžu 🙂 A Kuba se psů bál… no, CD ví, že kdo má zvířatochovatelství v sobě, pak stačí vhodného psa nastrčit do cesty (inlove)

 14. Jj, Kadlík je pro Danu ta nejlepší vánoční čuvačka pod sluncem 😀 . Je moc příjemné číst příběhy se šťastným koncem pro všechny zúčastněné (inlove) . Úvaha nad black and white ovšem není k zahození 😛 .

 15. Alex, mám velikou radost, že se našel páník (vlastně panička) pro Čerta Charlieho. Měla jsem trochu strach, přece jen velký černý pes nachází domov hůř než malý bílý šmudlíček. Ale CD ví, co dělá. Když nám umřela Verunka a s Petrem jsme začínali uvažovat, co dál, tak Petrův kolega, co provozuje útulek řekl: „mám psa přesně pro Vás, je takovej škaredej a nikdo ho nebude chtít, a Vám je jedno, jak pes vypadá“. A měl pravdu, máme Kristiána a je pro nás nejnádhernější na světě (a taky hryzá, mrcha… :))

  1. Ježkovo voko :O Kristiánek, můj favorit, jako vošklivej? Doporučte kamarádovi návštěvu dobrého očaře!!!!

   1. Tož bať, Kristiánek a takhle, tak to prosím néééé, on je moc
    přitažlivej pejsek. (h)

   2. Z Jirky (Petrův kolega) mluví mnohaletá zkušenost. Má útulek v Polné, vede ho fakt výborně, o pejsky se vzorně stará, vede i cvičák. A Kristián není na první pohled líbivej, roztomiloučkej pejsek – teda pro nás jo, ale my nejsme ani normální ani nekritičtí…

 16. Cákryš, jak to ti lidi dělají, že když jim CD nadělí žvíže, tak jim přesně pásne k profilu a ještě je všichni chválí? Když jsem něco takového zkusil já, dostal jsem potvoru žvýkavou a kousavou a ještě jsem se dověděl, že jsem ničemu moc nepomohl… ;(
  Dano, děsně ti to přeji a držím všechny (y) , aby to tak harmonické i zůstalo. (h)

  1. ad „dostal jsem potvoru žvýkavou, kousavou“ – tím chceš říct, že takový pejsek nejde k tvému profilu (chuckle) (chuckle) ?!

   No dobrá, nepomohl jsi vyřešit celý problém s tím nešťastným „chovem“, ale tomu jednomu (vlastně dvěma) jsi podal packu v poslední chvíli. Ač většina diskutujících měla v podstatě pravdu, myslíš, že by to dokázali říct tomu nyní už šťastnému pejskovi do očí? (Kruci, vypadla mi paměť – honem nahoď jméno)

 17. Díky za pozitivní zprávu (Alex) a za Charlieho (Daně). Je nádherný! (h) (h) (h) (dog) (sun)

 18. Ahojky všichni, prolétám doslova na koštěti, na dvorku, který je neustále v permanenci jsou závěje jehlic a listí a to se nenápadně přemisťuje k nám, až do postelí. Stále fučí vítr a jak je všechno co serve ze stromů přeschlé, tak to lítá všude. Ano, CD udělala dobře. Nejen pro Chárlíka. Minulý týden jsem byla u obou na návštěvě a jen jsem kulila oči. Chárlík žije úzce s rodinou (Dana má i malá vnoučata). Má se fakticky skvěle. Dospělé, děti, nejhodnější, ale rozumnou paničku, co víc si může jeden pes přát?13

 19. Milá Alex, na tenhle článek jsem se vysloveně těšila. (inlove) je to nádherný příklad, jak pracuje CD a ještě teď se musím usmívat, když si vzpomenu, jak jsme s Danou v Podmitrově přemítaly, jestli je choďák vhodný na běhání u kola a já byla velmi opatrná s radou – naši psi to nesnášeli. A ejhle – je tu běhací pejsek té správné velikosti a Dana tak rovnou naskočila do vlaku, o kterém v létě jen přemýšlela 😀 Mám velkou radost – šťastných konců není nikdy dost 😉

 20. Ta anonymná som ja,niekto sa v robote hral s počítačom,alebo tajne chodí nejaký kolega medzi zviratnikov

 21. Ženy/pardon i chlapi/ to dnes bude prekrásne!Xerxovej mantra je tu,slniečko u nás svieti a je krásnych 12 st.,stromy hraju farbami…Osud čertíka Charliho je nádherný.ta CD,hm,možná už som niekde v poradí…

  1. Verenko (doufám, že jsem se nespletla), pro tebe má CD v merku něco velice elegantního – já si představuju vedle tebe něco jako chrta, jako afhánského chrta – moc by vám to spolu slušelo. (clap) Ale někde za rohem už možná něco chlupatého je – tak se koukej, ať to nepřehlídneš (nod)

 22. ano CD ví co dělá.
  Na umísťovací výstavu koček před 6-ti lety jsem se šla jen podívat. A donést kočulkám do útulků krmivo.
  Jen tak mimochodem jsem si vzala kočičí přepravku.
  Ano hádáte dobře, odešla jsem s 9-ti letým kocourem Honáskem se smutným pohledem v oku. Nešlo odolat.
  A nelituju.
  Jen na ty umísťovací výstavy raději nechodím.
  Čert emh ehm CD nikdy nespí.

  1. Zřejmě mám masochistické sklony či čo, takže občas zabrousím na stránky psího útulku v Tróji. Včera zase a málem mě kleplo. Je tam 9 měsíční fenečka Lhasa Apso

   http://zvirata.identifikace.cz/CMSPage.jsp?id=0325306c-e046-4437-a1a3-1024e83cbc2d&locale=cs&context=5e135a0f-2fe1-4a30-a6a9-025db4dcd922.a1daadbc-5928-48c6-9b74-3fe86325c322.0325306c-e046-4437-a1a3-1024e83cbc2d&pageblock=4536df7f-9e24-408f-89fd-7430ef4d2064&pagemark=1

   Olda je kříženec Lhasy takže je o něco – no asi jednou tak velký, ale ta podoba!!! Pere se to ve mě fest, bohužel dva pejsci jsou nad moje možnosti. Ach jo… :S

   1. Nevím proč to dělám… Nesmím se tam koukat. Je tam jeden takovej, německý ovčáci jsou moje srdeční záležitost, a taky jedna taková kníkuška malinká… Ale nejde to, ne, pes na Žižkově celej den zavřenej. Ještě ne. 🙁

    1. Ale noták, nečiň masochistický blbostě! CD ví a ve správný čas bude konat (h) . Až ti z toho pude hlava kolkolem (chuckle) .

      1. Pchá, o genialitě CD tu jistě nikdo nepochybuje. Jinou věcí ovšem jest legendární poťouchlost ctěného centrálního distributorstva. Jako by hlavním cílem bylo v žádném případku nedopustit nudu, o usnutí na vavřínech radši ani nemluvě (whew) .

       1. Na vavřínech usnout nemůžu neb žádný nemám a hehe, řeknu ti, někdy bych se i chvíli nudila. Co tobě budu povídat. 😉

        1. Milá abyt, CD věděla, proč ti poslala potkánky a víc než jednoho – když jsi celé dny pryč z domu, tak aby se nenudili (chuckle) . Teď bys pomalu měla přejít na vyšší zvířecí druh – co takhle kočičky (a aspoň dvě – z výše uvedeného důvodu)?! Takové kočičky jsou hodně aktivní v noci, když jsi doma, takže by sis je i užila. (rofl) .

         1. Tedy Ygo, myší vůkol mě na Sázavě proudí sice dost, ale na ty mám slečnu Scarlettu O´Hara a v pražské noře Aneška Okrasného, ale potkánci? Že by ten Němec až tak na mě? Ňák si nevzpomínám… (chuckle)

          1. No, ale pořídit ti na Žižkov potkánky vůbec není špatný nápad. Si snad udělám cestu kolem (rofl)

          2. No – kapku jsem prohodila abyt a akden (fubar) – mě se hned zdálo, že u tebe ložíruje Anešek, ale pak se mi to pomotalo. (chuckle)

 23. Skvěléé (clap) ! A Daně vyřid, že dostane víc než dala. I když vím, že tahle kalkulace nebyla primární.

 24. Alex – jsem ráda, že jsi konečně mohla napsat o čertovi Karlíkovi. Věřím, že s Danou prožije moc hezký život (no – a že si Dana s ním užije psovských čertovin).

  A doufám, že na příští Brnění dorazí taky – a oba.

 25. Netrpělivě jsem na tohle hlášení čekala, ačkoli se nám Alex na Brnění krásně podřekla. Nejdřív mlžila a mlžila a pak to z ní vypadlo, až se za pusu chytla. (chuckle) Mám velkou radost, že Charlie má svou paničku a Dana svého psíka.
  Dano, věř CD, černí pejskové jsou stejně nejkrásnější.

  1. Jojo, stejně, jako černí kocouři a černé kočky! Jen dneska bych ty svoje asi nejraději přizabila! Ráno zesr…. podlahový pelíšek! Který z těch tří delikventů to byl, to nevím, jen tuším, ale stejně se toho už nedopátrám, uklízela jsem půl hodiny navíc! Hlavně nechápu PROČ? Nic se nedělo, nikoho neprotěžuju, stelivo v záchůdcích mají čisté…… jedině že by byl nějaký zdravotní problém nebo fakt netuším, proti čemu protest.

 26. Je zvláštní, jak se lidé a zvířata střetávají. Vzhledem k tomu, že jsem strašně toužila po psím kamarádovi, nějak jsem neřešila plemeno. Dostali jsme tedy velššpringra, plemeno na kterém se Bimbo učil že pes je doma se svými lidmi, popřípadě spí v posteli a nikoli venku na dvoře stále sám. Když se narodil Kuba měl Gaston velmi zamotanou hlavičku a tak já kojila dítě v jednom křesle a Bimbo ve druhém choval psa. A tak ho CD připravila na soužití s „černými lidmi“ – jak nazývá foundláky.
  Jo a ono čuvače je dost, není to zrovna jednoduché plemeno, byť nádherné

 27. To je skvělá zpráva, milá Alex. (h) Pokud vím, jeden z důvodů, proč byla Dana na setkání, bylo právě sbírání zkušeností pro výběr nového kamaráda někdy v budoucnu. 🙂 Inu, CD jedná rychle, to všichni víme. Z bílého čuvače je černý Charlie a určitě je to to nejlepší, co mohlo Danu i Karlíka potkat. 🙂 (y) (clap)
  Tak ať jim to spolu dlouho a pěkně běhá. (h)
  A pro Danu: sama musíš uznat, že černo-růžové je mnohem víc šik než růžovo-bílá. 🙂 (chuckle) (y) :*
  Přeju všem krásný den. (h)

 28. Skvělé hlášení 🙂
  Alex, moc Ti přeji novou kamarádku a moc přeji Čerotvi novou paničku. 🙂
  Když jsi psala SOS pro Čerta, vážně jsme nad ním uvažovali. Je nádherný (i povahově) a místo tu volné bylo. Bylo tu však i „ale“ v podobě minitigera, který teprve začínal chodit. Já bych takového psa brala všemi deseti, ale tak za rok, rok a půl. Červíček pochybnosti hlodal, tak jsem si tehdy řekla, že tomu dám pár dní. Jestli ho CD zamýšlí pro nás, tak se nikdo jiný nenajde a pak se Ti ozvu a uvidíme. Ale CD činí moudrá rozhodnutí a Čert nebyl zamýšlen pro nás. 🙂 Čerte (vlastně Charlie), je mi trošičku líto, že nejsi náš, protože jsi fakt skvělý pes a jsem strašně moc ráda, že jsi tam, kde jsi, protože je ti tam líp, než by ti bylo u nás 🙂

  1. Ještě tu přidám něco k tomu, jakého pejska si Charlieho panička představovala (bílý, chlupatý, fena …) 🙂
   Před patnácti a půl rokem jsme šli do útulku pro malého, černého, asi dvouletého psa. Odvedli jsme si hnědou, čtyřměsíční fenu, která byla v té době o kousíček větší, než měl být ten představovaný pes. NIKDY jsem té volby nelitovali! Psina byla životním psem mé mámy (taky si Psina v útulku moji mámu vybrala) a 15 let nám byla skvělou parťačkou. Ona CD ví, proč posílá lidem jiné psy, než si představují. 🙂 Lidé totiž málokdy vědí, co potřebuji 😉

   1. Nechceš naši Cindy? Za rok takový rok (pokud se nezmění) ji asi předám s radostí a půjdu hledat čokla, který má odpor ke žvýkání a kousání. (sweat) Včera zničila 2 sáčky tulipánů a jeden košík na cibule. A až dnes ráno jsem zjistil, že upravila fazónu jednomu z keřů u vjezdu. Jakoby jí nestačilo, že zničila před měsícem záhon růží… :@
    Prostě za dobrotu na…(nas.at (angel) ).

     1. YGO, ale překoná, její tlapajzny by v něm hrabaly a hrabaly…
      Honzo, Klérka, když byla mladá, tak velmi ráda žvýkala plastové květináče a truhlíky a vůbec ji nezajímalo, že jsou v nich kytky. Právě tehdy jsem zjistila, že několikrát vysazená a přesazená Impatiens docela dobře snáší i psí péči 😉 .

      1. Jasně, i Fila i Sherry (Příšera) občas něco zničily. Jenže tahle to dělá úmyslně, může přesně dopředu říct, kdy se něco stane (tedy skoro vždycky). Například včerejšek jsem čekal, zítra to zkusí zase. Nejvíc mi vadí to, že si schválně počká až odejdeme a když přicházíme, přesně ví, že bude zle, nevítá, schovává se, ale příště to klidně udělá zas.

       1. No, jó, je to jasný. To máš zato , že sis dovolil odejít. Lepší už to nebude. čím opečovávanější květiny, tím větší zákus psa, nevím jak to poznají. ( rofl)

 29. Hezky den vsem zviretnikum a zviratkum. 🙂 tem co neco slavi preji vse nej nej (f)

  Vic nestiham…. Musim jit skladat kostky…

  Pes ma kliku velikou… Na alex i na novou panicku

  1. Ach, ozaj mi tvoje formulka chyběla, milá Xerxová! Hezky si to za louží s Kvílíkem užij 🙂

  2. Áááách a už je to všechno zase správně, jak má být. Xerxová sice píše před spaním, ale my mame hezký den. Zdravím ze srdce za velkou louži,….a dobrou noc, Xerxová!!!

  3. Milá Xerxová, oceňuju tvoji oddanost k plnění dobrovolné povinnosti, na kterou jsme si všichni zvykli, a taky mávám (inlove)
   Užívej si Kvilíka i Ameriky a pilně foť, ať z toho taky něco máme (party)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN