ZVLÁŠTNÍ PSÍ ŠKOLA: Podzim u Myšátek

Babí léto přešlo v podzimní plískanice, zamračená obloha moc na náladě nepřidá, ale my jsme si stihli užít krásné první dva měsíce školy v novém složení Myšátek. Moc ráda bych vám je zase představila a napsala vám, co už jsme za tu krátkou dobu stihli.

 

V červnu se s námi rozloučil Kuba a Radek, kteří postoupili do čtvrtého ročníku a přešli k jiné paní učitelce. Také Víťa a Matěj přešli do jiných tříd nižšího stupně. Takže kdo zůstal??

Tomík, Mike a Zuzka jsou základ třeťáků, k nim přibyla ještě Sandra. Jsou to šikulkové a velikáni, takže musí být oporou a pomocníky druháčkům – z minulého roku znáte Aničku a Anetku a nová holčička je Lada.

Samozřejmě k naší třídě neodmyslitelně patří náš křeček Bertík, který se nechá mazlit a vypadá velmi spokojeně. Jen ho rozčílí, když mu nějaký cizinec okupuje jeho bydlík. Mike má doma spoustu zvířátek a občas nám nějakého malého kamaráda přinese představit. Naposledy to byl minikrálíček se studenýma ouškama a heboučkým kožíškem. Bertík zůstal ten den doma a druhý den pobíhal po bydlíku a výběhu jak splašené torpédo a oňuchával, kdo že mu to okupoval jeho bydlení. Podotýkám, že jsme mu akvárko i výběh po návštěvě vyčistili.

 

 

Z počátku se zdálo, že práce v téhle třídě bude „leháro“, protože mi zůstaly samé šikovné děti, ale Myš si vždycky najde nějaké zpestření, takže leháro se nekoná. Ale upřímně – ani by mě to nebavilo. Protože vloni byli ve třídě dva hodně problematičtí žáčci, kteří vyžadovali individuální péči v plném rozsahu, a rozporcovat se zatím neumím, nezbývalo moc času na ostatní děti a ony musely být hodně samostatné. Nebyl dostatek času na dolaďování a procvičování. Letos si to tedy vychutnáváme, protože mám čas na každé Myšátko, ke každému můžu přijít pomoct a poradit nebo pochválit a pohladit. Je víc času na práci i na zábavu. I děti jsou spokojenější a klidnější, práce se nám daří mnohem líp.

Také jsme toho od začátku roku hodně stihli. Už jsme byli třikrát v divadle. Při posledním představení jsem se ale musela malinko čertit, protože Myšátka to pojala stylem „bavte nás, když chcete“ a vypnula myšlení. Pořad byl ale spíš výchovný a já z nich horkotěžko dolovala, co se v divadle naučili. Nakonec jsme si vysvětlili, že i když nesedíme v lavicích, pořád se něco nového učíme. Ale nakonec mi to děti samy dokázaly, že v nich ledacos uvízlo.

Šli jsme na oběd a potkali jsme pána s pejskem. Zuzka si všimla, že má na obojku známku s červeným křížem a hned mi to hlásila s tím, že je to asi pejsek, co pomáhá lidem. Hned jsme si o tom povídali a pána to asi zaujalo a zastavil se a slovo dalo slovo a my jsme si smluvili ukázku výcviku psů záchranářů na listopad. Mám z toho velikou radost. Absolvovali jsme školní olympiádu a pět dětí ze sedmi se umístilo, takže jsem patřičně pyšná na své sportovce.

 

 

Velkou událostí, na kterou se Myšátka těšila od začátku školního roku, byl náš tradiční výlet do ZOO v Praze. Pořád se něco dělo, takže výlet se nakonec uskutečnil až v říjnu a povedlo se mi vyčarovat jediný pěkný den v celém týdnu. Bohužel těsně před výletem omarodila Anička a Sandra, takže jsme vyrazili jen v sestavě pět Myšátek a jedna Myš. Cestu jsme zvládli téměř v pohodě, zádrhel nastal jen v metru, protože Lada se bála nastoupit do vlaku a nastalo menší přesvědčování.

Když se mi jí podařilo přesvědčit, že vlak řídí pan „řidič“, že tam vepředu fakt sedí, že jedeme po kolejích a spadnout z nich nemůžeme a že do tmy svítí reflektory, projeli jsme těch deset zastávek celkem v klidu. Jen se při mém vysvětlování a přesvědčování bavila půlka cestujících ve vagónu. U ZOO jsme se sešli s Kačerem a Seanem a Jovásky, tentokrát se nekonalo žádné představení, protože vznikla akutní potřeba čůrat a baštit.

Šli jsme se tedy rovnou do ZOO, hned za branou se Myšátka usadila na lavičkách a pustila se do bašty. Samozřejmě stihla při jídle pozorovat pandu červenou, která se předváděla ve výběhu. Po naplnění bříšek jsme se vydali na velký okruh po celé zahradě – v Indonéském pralese jsme se báli netopýrů, kteří nám létali nad hlavami a občas nám „štrejchli“ šešulku.

 

 

Cestou k ledním medvědům se děti stihly několikrát sklouznout (Myš tentokrát ne :o( ). Nahoře, u koní se k nám připojil i Jakub. Prošli jsme tentokrát celou zahradu, i když ke konci už jsme museli trochu spěchat. Ale užili jsme si nádherný den plný pohody. Často jsme vzpomínali na Veram – „babička“ dětem chyběla a nám samozřejmě taky.

Hodně jsme toho viděli, prožili, naučili se. Měla jsem velkou radost, když byla Myšátka pochválena. Ale musím jim přiznat, že byla fakt bezvadná, pohodová, dobře naladěná a hodná. No, abych to nezakřikla… Myslela jsem si, že v autobuse děti padnou a usnou, ale nic takového se nekonalo. Padala spousta otázek, vyprávěly se zážitky, prohlížely se nakoupené věci… Děti jsem rodičům předala utahané, ale v pořádku a obohacené o spoustu zážitků. To všechno jsme zpracovávali hned druhý den ve škole, protože pracujeme na projektu „Příroda a my“.

Teď už se těšíme na podzimní prázdniny a po nich nás čekají další zážitky – návštěva pana Hořáka se zvířátky a ukázka výcviku psů záchranářů. Samozřejmě se už začíná mluvit o vánocích. Ale nemyslete si, pořád se moc pilně učíme a strašně moc se snažíme.

Přejeme vám krásné dny a moc děkujeme za to, že jste nás vzali pod svá ochranná křídla a díky vašim dobrým srdíčkům toho můžeme hodně prožít a naučit se.

 

 

Aktualizováno: 25.10.2011 — 22:39

48 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Mysko, ja te obdivuju. Pamatuju si z dob mladsich let, ze se takove deti jako tvoje Mysatka, uklizela v Ceskoslovensku do domovu, protoze pry rodina by to stejne nemohla vychovat. V okoli Olomouce, u Litovle, v Lichtensteinskem zamku Nove Zamky, byl jeden takovy ustav. jednou jsme se tam s nasima zastavili pohlednout na zamek pres plot. A deti, nektere i uz dost dospele, asi zrovnaq na vychazce, se nahrnuly k plotu a gestikulovaly, moc mluvit neumely. Nahlizeno zpetne, vypadaly tak jak Down syndrom. Dodnes je mi z toho okamziku spatne. A pak, kdyz v r. 1988 se dceri manzelky meho stryce narodila holcicka s Down, tak ji hned v porodnici rekli, ze muzou dite umistit ihned do ustavu, protoze co by ona s tim delala? (punch) Nastesti je poslala do haje (jinymi slovy), opustila praci coby inzenyrka, Lenicku vychovavala doma, hadala se o to, aby Lenicka mohla do normalni skoly a z ditete je relativne funkcni osoba a osobnost. A vi, ze je milovana, narozdil od tech ustavnich deti

  Tkaze Mysko, ty rozzarene tvaricky a krasna trida – parada (y) (y) (y) (y)

  1. Hanko, strašně moc ti děkuju. Dětičky s Downem taky máme ve škole.jsou v pomocné a rehabilitační třídě. Bohužel se často setkáváme spíš se špatným přístupem rodiny – dětem posluhují, ve všem jim pomáhají a vychovávají z nich tak nesamostatné a rozmazlené osůbky, které budou zákonitě celý život závislé na něčí péči.Chápu, že jim rodiče chtějí umetat cestičku, ale tím jim jen ubližují. Nepřemýšlí o tom, co s dětmi bude, až oni nebudou moct. To mě docela hodně trápí.

 2. Milá Myško (inlove) , jsi pro ty děti opravdu požehnáním! Děkuju za milé hlášení a všem vám – tobě, Myšátků, Lindě i Bertíkovi mávám a přeju krásné časy (wave) (sun) (f)

  1. Milá Renato (inlove) , všechno nejlepší a ať se ti plní sny tím nejhezčím způsobem (h) (rose1) (party) (^) (d)

   A děkuju za všechno, co děláš pro Zvířetník (f)

  2. Všechno nejlepší, pozdě ale přece. Už zbávý jen kousek dnešního dne, tak ať i ten kousíček je krásný. (h) (handshake) (d)

 3. Milá Myško, všichni už to řekli přede mnou, ale proč to nezopakovat – jsi naprosto skvělá úča.(h) A až zase někdy pojedeš s Myšátky do Prahy, jste srdečně zváni k našim obluakám do Dubče. Tady můžou děti na zvířátka nejen koukat, ale budeme si s nimi o nich taky povídat a kdo se nebude bát, může si i nějaké pohladit. Mail i telefon na mě má Vave, takže pokud bys měla zájem, ozvi se 🙂

  1. Lucko, moc děkuju za nabídku a moc ráda se s tebou domluvím. To by bylo bezva, Myšátka by poznala zase něco nového.

 4. Velice zdravím Myšku se všemi myšaty. Nádherné hlásání. A podle fotek to vypadá, že se návštěva Zoo opravdu vydařila. Posílám pozdravy celé třídě, Bertíkovi, Lindě a pochopitelně i vrchní Myši (inlove)

  1. Pepa nadělal moc krásné fotky, ale nikde se nevyskytuje on. Ale smekám, protože v těch fotkách je veliká spousta práce. Moc děkuju.

    1. Však jsem si říkala, kdepak jsou fotky! Až jsem se lekla, že tentokrát na ZOO byla Myš sama.

     Fotky jsou moc hezké a myslím, že jste si to užili všichni.

     No a na jaře se zase těším do Brna – doufám, že tentokrát se v podzemí už neztratím (chuckle).

 5. Milá Myško, já Tě HROZNĚ OBDIVUJU a moc fandím Tvým úspěchům s Myšátky (čímž chci říct, že jim držím všechny (y) ve škole i v životě). A podrbej Lindu, stařenku i Bertíka.

  1. Moc děkuji, Honzo, Linda mi tu chrápe pod stolem v pelíšku a Bertík chroustá sušený banánek.

 6. Myška, ste bezva partička! Takéto zážitky sú pre deti na nezaplatenie, to majú pozitívny základ na celý život. A o môjho obľúbenca Bertíka sa staráte ukážkovo, všetka česť (inlove)

  1. Děkuju moc a Bertík je miláček třídy a částečně i některých kolegyň. Po ránu se s ním chodí pomazlit. Jen čekám, kdy ho budeme nahánět po škole, protože kluci usoudili, že ve výběhu se mu nelíbí, tak ho nechávají proběhnout po koberečku :oo.

 7. Myško, děkuji za trpasličí hlásání (ale jo, vím že už to nejsou trpaslíčci, ale Myšátka 😉 )… jsem ráda, že se vám daří a Myšátka ti dělají radost, i když to od tebe jistě vyžaduje mnoho práce (h) (h) (h)

  zologajdy jsem si vůbec nevšimla, nějak se o tom nemluvilo a na Nástěnce mi to uniklo – snad někdy příště 🙂

  1. Milá Renato přeji Ti z celého (h) ,aby se ti dařilo nejmíň tak jako dosud a aby Ti Víla i Hokejista dělali jen samou radost! (y) (rose1) (^) (d) (cash) (rose1)

  2. Všechno nejlepší, milá Renátko (inlove) , ať máš kolem sebe stále jen samé milé lidi a ať jsi v pohodě a ať Tvá chuť dělat pro nás aukci nikdy nepomine. 😉
   (f) (sun) (dance) (d) (music) (sun) (h) (f)

 8. Děkuju za krásné hlášení, Myšičko. (h)
  Škoda, pozvánku do ZOO jsem zachytila na Nastěnce až na poslední chvíli, už se nedalo vůbec nic zařídit. Ale to je jedno, hlavně, že jste si to užili a že se našlo dost ochotných rukou pro malá Myšata. 🙂
  Tak ať se vám moc daří a Myšátka jsou přiměřeně hodná a pančelka Myška ať není pořád ta super-giga-turbo-trysko Myš, ale taky někdy Myška_která_umí_trochu_odpočívat. 🙂 (h)

 9. Myško krásné povídání a asi to v ZOO bylo taky moc pěkné. Tento víkend přivezu do Prahy oba plyšové pesy a nějak se domluvíme, jak bych Ti je dopravila, třeba pod stromečkem Myšatům udělají radost.

  1. Jsem pitomá,nedala jsem ti hračku pro Bertíka (křeček od Myši a Myšátek), hlavně že jsme ji měla celou dobu na očích. (headbang)

 10. Jé, Myšata (inlove) Jsem zvědavá, jak vám to letos půjde a jestli dorazíte zase do Brna 🙂 Borůvka zdraví a Světluška se přidává (dog) (dog)

  1. Uvidíme, Matyldo, v plánu brněnská ZOO je. No a Borůvka a Světluška jsou na pořadu dne dost často. Podrbej je za nás.

 11. Jééé Myško, ty máš ve třídě skoro babinec (chuckle) Vždycky jsi měla slečen málo a letos máte silnou přesilu. Ještě že Bertík je kluk (nod)

  Všechny vás zdraví doga Beta (wave)

  1. Jojo, jsme v převaze. Však když byla paní ředitelka představit ve třídě novou žákyni, kluci prohlásili – “ jéé, zase ženská!“ a tvářili se otráveně, protože to není parťák na hraní si s autíčky a stavebnicemi. Za pár roku budou mít oči jako baterky a budou se těšit na novou babu :o))).Posíláme podrbání Betce.

 12. Myško, krásná rekapitulace vašich aktivit. Přeji mnoho dalších hezkých zážitků a tobě radost z myšátek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN