KOČKY: Jéje, co se děje??? (O nepovedeném stěhování)

Tady Melíšek tady Melíšek, jak mně slyšíte??? Blbost, že, protože vy mně čtete a neslyšíte, no, nevadí, ale já musim podat hlásání, musim podat hlásání, jsem toho plnej, protože u nás byly veeeeeliký změny!!! A Ríša to moc sepsat neumí a Zrzík? Ten je z toho hotovej! No, ale já teda tentokrát tak trochu taky!

 

Takže začnu od začátku: asi tak v půlce srpna se začaly u nás doma dít divný věci. Prostě najednou se začaly kupit tašky na podlaze a denně něco zmizelo z našeho pidibytečku. Tu nějaký krabice, tu nějaký hrníčky, tu nějakej obsah zásuvky… nechápal sem to. Lehl sem si vždycky ke dveřím k těm prázdným taškám, pak k těm plným a koukal sem fakt jako naprosto dezorientovanej puk na povoleným ledu (to mám od mamči, to není z mý hlavičky černý). Vůbec sem netušil, co se děje.

Ta skoronová velká rohová police, co na ní tak rád skotačím a vylezu si až úplně nahoru a pak skáču dolů na psací stůl (to je dycinky rána) nebo na parapet, tak ta najednou byla skoro prázdná!!! Kde nic – tu nic! Pravda, lezlo se mi pohodlně, ale tím, že ubyly ty věci, tak se povážlivě kejvala a moc príma to teda nahoře nebylo. A v předsíňce, kde sme měli v poličce takovej pelíšek mezi kosmetikou, mejdly, bylo najednou místa pro 5 kocourů.

 

Melíšek

 

Jo a taky se přestalo uklízet! Ta čistota, co na ní máma tak vždycky dbala, najednou šla někam dopryč a ten obrovskej hlučnej vodní vysavač sem neslyšel nevimjak dlouho, sice ve špíně sme nežili, to by máma nedopustila, ale třeba obrázky byly už docela zaprášený a nikdo je nepucoval, občas se tam projel jen ten vrčící kartáč a ten pidivysavač… prostě divný to bylo.

Hlavně mi taky bylo povolíno vlízt si do skleníku, to mně vždycky máma vyháněla, že tam nemám tlapkat mezi skleničkama a tak vůbec… A najednou tam žádný nebyly! Zato tam bylo pěkně prachu, takže sem vždycky vylez jako britskej modrej.

Furt sem pozoroval cvrkot, ale vůbec nic sem nechápal. Kam to ta máma sakra furt odnáší??? A hlavně prooooč? Tázavě sem se díval, copak mi někdo něco vysvětlil??? Ubohýho kocourka nechala v naprostý nejistotě. Ríša na to dlabal, toho pupkáče zajímá plná mistička a občas pomazlit, hlavně se soustřeďuje na to, aby se nepřevalil, když si sedá a prdku mu čistí máma žínkou, protože si na ní nedošáhne přes ten pupek, to sem ho napráskal… tlusťocha jednoho. Zrzínek byl nervní, ale celkem to neřešil, nějaký krámy ho nezajímaly nikdy. To já věděl, kde co máme uložený a věděl sem, že najednou to tam není a někam se to stěhuje! A byl sem z toho pěkně nervózní.

Moje kebulka černá blboučká – to říká mamča, já bych si svojí hlavičku nazval jinak – geniální Melíškova hlavička – prostě nic nedokázala kloudnýho vymyslet, a snažila se seč mohla dát si 1+1 dohromady, zbytečně. A to sem bádal i v těch taškách, než byly odnesený, aby zase byly přinesený, prázdný, zase naplněný, proboha co se to tady děje?

Čekal sem, že někdy se sundají přenosky, Zrzín zapadne za postel strachy, že se zase někam pojede, Ríša pod postel a jen já si lehnu a budu čekat na to, že bude nějaký dobrodružství, třeba že pojedeme do Maršova, že tam zase budu řádit… NIC. Lidi NIC! Prostě NIC. Jen furt stěhovala ty věci ven.

No a pak jednou přišla večer mamča domů a brečela. Teda tak se tomu říká u lidí, prostě sem jí slízával slanou vodu z obličeje a zase nic nechápal. Byl jsem z toho jelen, a viděli ste někdy kocoura, co vypadá jak jelen nebo jelena co vypadá jak kocour? No, tak vidíte. Takhle sem na tom byl! A furt něco o nějakým zmetkovi. Hmmm.

Furt sem hledal tu poličku, co jí tenkrát mamča donesla a prohlásila, že je to pěknej zmetek, protože ty díry sou vyvrtaný úplně jinde, ale tohle byl asi nějakej jinej zmetek, protože prej nějakej ředitel. No, nevim, že by byl taky špatně vyvrtanej? Jo a taky nějakej šmejd tam proběh, nojo, šmejd vim co je, to je ten kartáč, co si mamča donesla domů a on se zlomil hned po prvním použití. Ale tenhle šmejd byl zase nějak spojenej s nějakým ředitelem? Že by taky byl ještě zlomenej a nejen vyvrtanej? Fakt sem z toho jelen co vypadá jak kocour!

A pak se zase všechno stěhovalo zpátky! Mezitím se mamča jala umejvat ten skleník a všechno, co v něm bylo a zase tam dávat ty skleničky a všechny věci, proboha proč to odnesla a zase přinesla, aby to umyla a poskládala zpátky??? Tý práce s tím balením a pak to stejně zase rozbalovala a myla doma! Já byl fakt jak v kocouřím vidění!

 

Zrzínek

 

No, tašky se zase stěhovaly zpátky, všechno se pucovalo, nic nezůstalo na svým místě, zmizeli plyšáci (dokonce i pejsek po mamince mamči, co byl plnej prachu, byl zabalenej do tašky a že prej pojede trvale na chalupu – ne že by mi to vadilo) a došlo i na stěhování nábytku. To už teda zpozorněli i Zrzík s Ríšou a začali bejt taky pěkně nervní.

A pak si mamča prostě jednoho večera sedla a začala kreslit kostičky na papír, když předtím lítala jak poletucha po bytečku s metrem. A to nebylo kam šlápnout, protože všude se zase válely ty tašky, co nanosila domů. Asistoval sem, pochopitelně, ale byl sem nemilosrdně vykázán z prostoru. Urazil sem se! Bodejť ne, chtěl sem pomáhat, tak sem honil ten koneček metru a pokaždý se mi ho povedlo vrátit zpátky do tý zavinovací škatulky.

Hrozně pěkná zábava, akorát mamče se moc nelíbila. No a pak šla spát a cosi si brblala, že takhle by to šlo. No, zase sem byl mimo mísu. Už sem to pomalu vzdával a odevzdaně sem si lehnul do postele na peřinku, jako vždycky, ale tentokrát sem čekal, že zítra už nebude ani postel!

No a takhle jednou v pátek odpoledne přišla už po obědě – svém, my sme eště neměli, převlíkla se a začaly se dít věci. Stěhovalo se všechno, co nebylo přišroubovaný! Prostě škatule škatule… Hejbaly se, to teda jo! Skřínka tam, skřínka sem, tohle o kus posunout, tohle úplně jinam, tohle vyhodit…

Pomáhali sme, co sme mohli všichni 3, ale nějak to nebylo to ono, furt nás vyháněla! Ale to nejdůležitější – postel a naše šplhadlo s pelíškama a škrabadlama, to zůstalo na místě! Tak aspoň nějaká jistota. Jo, misky taky!

A pak sem šel kolem štafliček, na kterých mamča stála a zrovna sundavala tu malou poličku, co byla uložená na rohový polici a ocáskem sem jí trochu zavadil o nohu a ona se lekla, zavrávorala a bác. Polička skončila na podlaze a mamča taky. No, nadává hezky, obohatil sem si slovník! Akorát že nevim, komu bych ty nadávky směroval! Žádnýho ředitele neznám. Aspoň toho blbnutí nechala a šla si pro obklad a spát.

V noci kňourala a skoro nespala, asi jí ta nožička bolela. V sobotu měla někam jít, no, ráno se ukázalo, že z toho nic nebude, sotva pajdala. A se stěhováním byl konec. Chodila s nějakým prej kryjokompresním zábalem a furt kňourala. Víc než Ríša a ten kňourá taky furt i když ho nic nebolí. To mi nevadilo, hlavně, že už je klid, měl sem o mamču trochu strach, ale pak dorazila přičinlivá naše chůvička a jelo se nanovo.

Mamča dirigovala a chůvička stěhovala a pak luxovala a večer už sme měli nový bydlení. Teda nový ve starým! V neděli šla mamča k doktorovi na rentgen, aby se ujistila, že ten šroubek v kotníku se nehnul, tak prej nehnul a tak byla klidnější a taky doma už bylo skoro hotovo, dostali sme tyčinky a bonbónky sýrový a drožďový, po těch se můžeme všichni 3 utlouct…

Takže zbytek neděle proběhnul v pohodě a jen sme se váleli. A stejně to nechápu – šroubek v kotníku? V nábytku jo, ale v kotníku? Jako v tlapce? Kovovej? To bych teda nechtěl! Proč to tam má? A nerezne to? Tak sme se s Ríšou snažili mamče pomoct. Hezky sme si ustlali v tý čerstvě povlečený posteli a zahřívali bolavou nožičku! Zrzík spinkal u mamči na polštáři, to je teď jeho místečko.

A co si myslíte, že sme se my dva ráno dozvěděli? No, že sme pěkný záškodníci. Prej že si na nohu dala chladivej kompresní zábal, ale tím, jak sme jí zahřívali, z toho zábalu měla prd. No, prd mám občas z kapsiček, ale ze zábalu na noze? Tady se halt jeden kocour nezavděčí, natož dva.

No, rozhodně divnej víkend to byl, hodně sem se namáhal, abych něco pochopil. Stejně sem ale nic nepochopil, akorát to, že to tu máme „větší“, teda míň nábytku. A tak se můžem honit a dovádět líp a taky teda zmizla spousta krámů, který sme fakt nepotřebovali.

No a v úterý, hned po tom velkým domácím třesku bylo zase veselo, protože mamča jela se Zrzínkem narychlo k panu doktorovi a Zrzík se vrátil bez dvou zoubků. Nebylo to nic příjemnýho, teda pro něj, ale asi to bylo nutný, protože už má tlamku zavřenou, tak těžce nedejchá a asi mu je líp. Nevim, mně nic neřek, ale vypadal, že ho ty zoubky dost bolej.

 

Ríša

 

Tak to sem vám to namňoukal, abyste věděli, že se máme dobře, teda až na Zrzíka, ten si užil se zoubkama, ten to teda nemá jednoduchý. A máme trochu víc místa! Bylo to náročný, hlavně na hlavu, já se tak snažil, ale byl jsem nepochopenej a moje genialita nebyla doceněna. Ale stejně to nakonec dopadlo tak, jak sem mamči vsugeroval, aniž by to tušila. Protože dráhy našich honiček s Ríšou znám já nejlíp.

Takže sem Ríšu honil vytrvale, aby si je zapamatovala a výsledek je super, sem moc spokojenej. Hlavně i proto, že úplně nahoře na knihovničce je takovej košík, tam sem si udělal denní pelíšek – mám přehled, Ríša se tam nedostane, je moc tlustej a Zrzka vejšky nelákaj. Co můžu chtít víc? Mám svý místečko!

Jo, co se nás kocourků týče, tak máme víc prostoru na skotačení a mamča si pochvaluje, že je tam absolutní čisto (hmmm, zatím, protože naše chlupy budou za chvíli zase všude) a líp se uklízí, protože je víc volných ploch a tak se jí tam s tím řvacím blázincem líp chodí. Ale stejně je trochu smutná z toho, že se to muselo řešit takhle a nemohli sme jít do většího. Ale co, hlavně, že sme spolu.

 

Tak to Melíšek všechno namňoukal za mne, akorát nenamňoukal to nejdůležitější.

Měli jsme slíbené větší bydlení. Shodou různých intrik a divných zákulisních hrátek to ale nedopadlo a tak jsem vše, co jsem původně tak krásně sbalila a nastěhovala do kanceláře, aby se nám to pak lépe přemísťovalo do nového, zase pěkně tahala zpátky. Připadala jsem si trochu jako magor, ale nakonec se potvrdilo staré známé osvědčené VŠE ŠPATNÉ JE PRO NĚCO DOBRÉ!

Když už to dopadlo takhle, tak jsem alespoň přestavěla celý náš pidibyteček (i s pomocí chůvičky), vyházela hodně nepotřebných krámů i nábytku a ejhle! Máme i v tom malém prostoru spoustu místa, spousta věcí se ukázala být naprosto zbytečnými, takže jsem se jich zbavila a přeházením nábytku jsme získali takového prostoru navíc, že je to až neuvěřitelné. Jediné, co chybí, je pračka a nějaké inteligentní mytí nádobí. Ale to tu zkrátka řešit opravdu nejde. Vše je čisté, pro mne můžou klidně nastat vánoce!

Jo, změna je život, i když změnu jsem si představovala původně trochu jinak!

Teď jen aby se Zrzínkovi dobře hojily ty zoubky a měli jsme zase chvíli vytoužený klid! Nějak mi není dopřán. Krom toho – Melíšek si myslel, že se Ríša nahoru nedostane! Omyl. Dostal se až nahoru na tu polici s košíčkem, ve kterém odpočívá Melíšek.

Tam se chvíli na ploše nějakých 20×60 cm packovali a Ríša málem spadl a tak cestou dolů stihl shodit vázičku s kytkou, posunout ubrus, kterým je zakrytá ošklivá police s časopisy a rozšlápnout plastovou mističku a vysypat z ní všude potpourri. Grrrr, Melda se svou štíhlou elegancí nemá problém se slézáním, ale mohutný a poněkud neohrabaný Richard prostě cestuje dolů jak kombajn žitem. No, rozhodně se s nimi nenudím.

 

Pár foteček přikládám. http://kmz.rajce.net/Par_obrazku

 

 

Aktualizováno: 4.10.2011 — 21:47

56 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. A ještě – všimla jsem si, že pozadí článků přeskočilo z jarní zeleně na podzimní barvitost. Nevím, kdo „z redakčního týmu“ je za to zodpovědný, ale je to moc hezký nápad, tapetu měnit. (clap)

  1. Jo, toho jsem si vsimla taky, ale vlastne celou tapetu jsem nasla az nedavno. Na mem noutbucku se to nezobrazi, ale koupili jsme nedavno novy monitor k Chetovu pocitaci – je siroky (v tomto pripade monitor) a moc se mi to venkovske pozadi libi. (y)

 2. Tedy Karolíno, já už jsem se stěhovala mnohokrát, ale vždycky, když se akce rozjela, tak skončila přesunem na jiné místo. Kdyby ne, asi bych z toho přišla o nervy. No hlavně, že jsi to zvládla a tvůj pád neměl horší následky. Melíšek o tom krásně napsal a hlavně, že máš svoje tři kluky zase kolem sebe a jste spolu spokojení. Malou útěchou ti může alespoň být „zázračné“ získání nového prostoru v bytečku. Třeba se přesun do většího povede někdy příště a pak už to bude jen „kupředu levá, zpátky ni krok“ 😀

  1. Milá Maričko, kdyby to šlo, nejraději bych se stěhovala do SVÉHO a natrvalo! Jenže už jsem tu psala, že je to od Prahy moc daleko na dojíždění a tak tu prostě někde být musím! S příchodem kocourků se to ještě o trochu zkomplikovalo, Ríša i Zrzík to cestování opravdu špatně snášejí. Melda by jezdil bez problémů. A odloučení jim taky nesvědčí, ani mně ne! Takže ani víkendy nejdou dobře pořešit. Přizpůsobila jsem se jim a nelituju! Ale jednou se mi to povede a domů se vrátím! A to bude, doufám, poslední stěhování. Pak už jen domov důchodců nebo krematorium!

 3. Karolíno, to bylo až příliš ozvláštněné stěhování. Snad úplně nejhorší byla ta noha. Ještě, že bez vážných následků. Napsat s nadhledem o takové lapálii, to chce hodně velký nádech. Vyřiď plyšáčkům srdečné podrbání mezi oušky (sun) A tobě hodně štěstí a už žádnou srážku s bl.. ředitelem.

  1. Milá Karolíno, taky moc obdivuju ten nadhled, s kterým to je napsaný, muselo to bejt asi dost hrozný, a obdivuju i to, že jsi z toho dokázala vytěžit maximum (nové lepší uspořádání bytu). (bow)
   Tak ať už vás teď s kocourkama na hooodně dlouhou dobu čekají jen samý pohodový věci. (cat) (cat) (cat) (jedna je černá, druhá zrzavá a třetí moratá, kdyby to z těch smajlíků nebylo dobře vidět 🙂 )

   1. „CO TĚ NEZABIJE, TO TĚ POSÍLÍ!“
    Takže jsem se nedala a uzpůsobila to aspoň tak, aby nám bylo líp v tom starém! A platí to, co Melíšek mňoukl: „HLAVNĚ, ŽE JSME SPOLU!“

    1. Máš pravdu a je jasné, že si z toho vyšla posílená, ináč by si o tejto lapálii nedokázala písať s takým krásnym nadhľadom. 🙂

 4. Teda Karolino, ty mas fakt ale smulu. Moc ti drzim palce, at se najde jina prilezitost. Ale kluci kocouri jsou nadherni. (h)

 5. Uffff, to teda byla akce kubový blesk z bodu A do bodu A! :O
  Ale Karolínko (inlove) , alespoň máš vygruntováno a nové, příjemnější uspořádání. A máte všichni nácvik! Až to opravdu vypukne, budeš balit mnohem rychleji a ti Tví tři chlapi si taky uršitě sbalí své saky-paky-myšky bleskově. 🙂
  Jsou moc krásný. A Zrzínek (y) je opravdu nejkrásněji vybarvený zrzeček, jakého jsem kdy viděla. No a Melíšek s Ríšou k sobě pasují barevně i vědeckým přístupem ke světu. (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. Já už se v životě stěhovala tolikrát, že nácvik fakt už mám! (chuckle)
   A myšky si tahá Zrzínek z té oranžové tašky vedle pelíšku. Zaloví tlapkou, vyhodí si myšku nebo míček do výšky a už jede……. Pak mu to Ríša sebere a Zrzík si zase pěkně zaleze a hnípe dál, pan starosta.

 6. No vidíš, Karolíno, já bych se zas potřebovala přestěhovat do menšího (baráku). Tedy přestěhovat ne – bydlet v menším. Ten akt stěhování bych nemusela. Představovala bych si to tak, že zavřu oči, řeknu abrakadabra, a budu stát na prahu malého domečku s přiměřeným pozemkem. Ale jinak mě už něco podobného potkalo, plácla jsem si s majiteli vytoužené nemovitosti s tím, že oni shromáždí podklady a sejdeme se u notáře a za šest neděl mi na můj dotaz odpověděli, že si to rozmysleli. Taky už jsem pomalu balila. No, jsou na světě horší věci.
  A kocouři jsou krásní.

 7. Milí Melíšku a Karolíno (a Zrzí a Richarde), i když se vám projednou „dařilo“ podle hesla „Všechno je jinak!“, nejspíš to lepší a větší číhá někde za nějakým vzdálenějším rohem. Což vám přeju. A povyprávěli jste o těch zmatcích se svižným nadhledem.
  Jinak hlásím ukončení lovecké sezony (zítra jedu naposledy „do bažin“, přesněji do Novohradských hor), takže teď už bude naše smečka zase trochu víc vidět i tady ve vlídné zvířetnické hospůdce…

  1. Ach,Novohradské hory… Kdybych si naprosto volně mohla vybrat, kde budu žít, asi by to vyhrály.

 8. Karolíno, já to s tebou prožívala takříkajíc „v přímem přenosu“ a můžu říct, že Melíšek to vše krásně sepsal (a titulek se mu mimořádně povedl!) … tak hezky, že to ani není tak smutné jeko v reálu, je to tak trochu veselý článek o neveselých věcech 🙂

  ty víš, že jsem ti to nové a větší bydlení moc přála a i mně z toho bylo pak smutno… ale třeba mají pravdu ostatní, že to tak možná mělo být a to pravé bydlení na tebe (na vás) ještě někde čeká (inlove)

  jo a krásné fotky jako vždy, Zrzínek rozjímající je k pomilování (blush) , Ríša na polici se zřetejně usmívá (nod) a Melíšek – to je prostě Melíšek a model (y)

  moc děkuju vám oběma za hezký článek!!!! (h) (h) (h)
  (hug) (cat) (cat)

  1. vono mě to zase zapomnělo, grrrrrrr :@ (ale dnes od rána se nově přihlašuju všude, tak asi někde nějaká chybka)

   hm, ale stejně jsem možná k poznání (chuckle)

 9. Malé OT: Nějak jsem si nevypočítala minulý nákup psího krmení (na zooplus) a než objednám novou várku, tak musím koupit psům nějaké konzervy. Jenže já ty, co se tu prodávají – třeba na světu krmiv – zatím neznám. Nemáte někdo nějaký tip na dobré konzervy (buď 400 g nebo 800, případně víc) pro psy? Kazan by neměl jíst kuře (drbe se). Konzervy jim dávám ke snídani (je to rychlé), čerstvé maso nebo kosti mají jen jako mlsku, večer mají granule. Můžu něco koupit na slepo, ale proč se nezeptat, že?
  Takže prosím o nápad – jaké konzervy jsou ochotni jíst vaši psi? 🙂

  1. Kupuju u nás ve zverimexu pixly Kippy. Jsou skoro samé maso. Mají psí i kočičí. Většinou kupuju kočičí, protože miciny „mokré“ krmení vyžadují a Báře dávám jen lžičku z pixly pro větší přitažlivost granulí. 400g kočičí pixla stojí, tuším, 22 kč.

  2. Pamatuju se, že jako píděti jsme Borůvce přidávala do granulí Gran Carno- a to bylo prostě maso.

 10. Tak to by mě, milá Karolíno, asi kleplo – připravit se na stěhování a pak nic! A to nemluvím o bolavé noze. Je fakt, že takhle máte víc místa a vánoční úklid máš taky za sebou, ale stejně. Tak ať ti to příště vyjde (inlove)

  1. Kdyby bylo nějaké to „příště“, tak bych se nejraději stěhovala domů do Maršova, do svého! Jenže……. do Prahy 160 km a tady být musím, neřešitelná situace zatím!

   1. Karolíno, tohle bylo na klepnici! Ale aspoň trošku víc místa jsi získala. Ovšem kocourům musel nakonec spadnout kámen! Přidám se k ostatním v přesvědčení, že to pravé bydlení na vás čeká jinde a že se určitě dočkáte. (y)

 11. Karolíno, říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. Tohle nevyšlo, aby vyšlo něco lepšího. A co se podrazů týče – Boží mlýny melou, pomalu sice, ale o to jistěji.
  A kocourky pěkně podrbej, máš doma nádherné trio! (h)

  1. Starostovi se stýská po Tvém drbkání pupíčku! Tak někdy přijď. Ostatně – Tebe, myslím, tady na té budově taky nic nepřekvapí, že?! (puke)

   1. Tovíš že nepřekvapí ani náhodou. Musíme se nějak domluvit abych mohla pana starostu pordbkat. Písni mi na email kdy budeš doma pa (cat) (cat) (cat)

 12. Krásní kočkové. Jeden hezčí než druhý. 🙂
  Musím se přiznat, že tahání nábytku z kouta do kouta je moje vášeň. Nejprve s metrem, pak na papíře a nakonec v reálu (a nebo naopak 🙂 ). Je to taky důvod, proč mě chce zbytek domácnosti někdy zabít 🙂
  A nesmutni. To správné bydlení se teprve někde připravuje. Tady by to určitě nebylo to jediné správné pro kocoury a musela bys znovu 🙂

  1. No, tak to je přesně to, co nesnáším! Miluju věci na stálých místech a stěhování nábytku mi hrozně vadí. Ale tady to byla vyjímka, protože nám to fakt přidalo hodně místa. Já jsem trochu zvyklá na stálá místa všeho kvůli tatínkovi, který byl skoro slepý. Takže vše muselo mít své stálé místečko, aby to pohmatu našel. Proto jsem tak vycepovaná. Oblíbená je historka o tom, jak si chudák čistil ráno zuby lanolínovým krémem na odlíčení, který jsem v noci po návratu z plesu použila a tubu omylem vnořila do tatínkova pohárku na zubní pastu a kartáček. Nejen, že nečistil, ale taky byl hodně hnusnýá v ústech.

 13. Ta zbytečná práce naštve, ale zase máš vygruntováno a přebráno. Bylo by to potřeba i jinde (třeba u nás). Hlavně že kocourkům je prima.

 14. Škoda, že ti přestěhování nevyšlo… ale říkej si, že na tebe čeká lepší bydlení, které bys takhle prošvihla.
  Světluši volně plandá v dásni druhý horní tesák, teď ještě ty spodní- přece jen je příbuzná s Borůvkou přes toho šampióna, co předává špatnou padavost zubů a musí se občas trhat. Borůvce sice vypadaly hezky, ale zas narostly blbě čelisti- tak jsme zvědavá, co předvede Světluška.

   1. Žvýkací věci- vepřové ucho, cop z vepřových kůží… obě moje madam totiž bojkotují kostičky a botičky a uzlíčky z buvolí kůže. 🙂

 15. No jo, no – lidé jsou různé, jak víme …. někteří i zmetci… (punch)
  Ale kočičáci jsou jsou jeden krásnější než druhej, tak je s čím se potěšit! (sun)

 16. No takéhoto stresu ste si prežili! Škoda-preškoda, že väčšie nebude, ale keď sa ešte naskytne príležitosť, tak suchý nácvik už máte za sebou a naostro už vám to pôjde prakticky samo (angel) !
  Richard naozaj dorástol do svojho kráľovského mena – má širokú mohutnú hlavičku a je ho pekný kusanec! Pohladkanie všetkým trom (wave)

  1. (chuckle), no, my mu s Karolínou říkáme důvěrně – chasník. (Richardovi). Zrzínek je sedlák a Melíšek pan hrabě. (happy)

 17. Teda Melíšku,ty jsi takovej slepičí kvoč…kam se na tebe hrabe moje Noriska (chuckle)
  Takovou generálku bych potřebovala doma taky, a bude zas víc místa pro tu moji šestikočičí partu…
  Richard je kus chlapa, kdo by to do něj řekl, už se nezvedá tak lehce jako loni koncem prosince, ale je z něj nádhernej spokojenej kocour….

  1. Nojo, je to naše „hruštička“, když si sedne, tak tak fakt vypadá, jen taw šťopka mu chybí!

  2. Neboj, až budeš předělávat koupelnu-WC-kuchyň a realizovat své plány, tak si pak uklidíš jako já!

 18. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Škoda, že stěhování nedopadlo. Ale co, na ulici nejste a třeba se časem najde jiné, lepší…

 19. Karolíno snad už Tě noha nebolí a vztek na nedopadlo přešel. Když se to … tak se to…. Jednou to přestat musí.

  Dan má ucho zahojené i díky Tvé radě a olejíčku co mi poslala LenkaS. Oběma moc děkuju.

  Průběžně myslím na Veram,jejího muže i na Půa. A držím palečky. Baty (h) . Doufám, že ostatním se daří dobře, zdravím a přeju klidný podzimní dny.

  1. To mám radost, že olejíčky zabraly! Lenka je šikovná čarodějnice, nám to taky moc pomohlo!

   1. KAROLÍNO, VŠAK MŮŽEŠ ČAROVAT TAKY A UŽ PŘÍŠTÍ NEBO PŘESPŘÍŠTÍ ROK, AŽ SE TI MNOU DAROVANÉ BYLINKY ROZROSTOU K UŽITKU. JE TO SNADNÉ , JEDNODUCHÉ JAK FACKA, TAKŽE OLEJÍČKY ZVLÁDNE UDĚLAT I DĚCKO, KDYŽ MÁ MATERIÁL A ZNÁ POSTUP VÝROBY.JSWEM MOC RÁDA, ŽE OLEJ ZABRAL RÍŠOVI I TOBĚ. A RADANOVOU ZDRAVÍM SRDEČNĚ A DOUFÁM, ŽE UŽ TAKY ZAČALA ČAROVAT V KEKONOŠÍCH. TAM JE VŠECHNO POZDĚJI NEŽ U NÁS, TAKŽE JEŠTĚ MĚLA ČAS SEHNAT JAK ŘEPÍK TAK I TŘEZALKU.SNAD STÍHALA ASPOŇ TEN TŘEZAOLKOVÝ OLEJN UDĚLAT, KDYBY ZAS DANOVO OUŠKO ZAZLOBILO

  2. AHOJKY, RADKO, JSEM RÁDA, ŽE DAN MÁ SLECHY OK, ALE MUSÍM SE ZEPTAT, ZDA JSI STIHLA VYROBIT PODLE MÉHO NÁVODU ASPOŇ PRO JISTOTU, KDYBY… TEN TŘEZALKOVÝ. LETOS HO MOC SAMA NEMÁM, TAKŽE BUDU MOCI POSKYTNOUT JEN MALINKO. TŘEZALKU JSEM KVŮLI PETŘINĚ NEMOCI SKORO PROPÁSLA. KDYŽ JSEM SI VZPOMNĚLA NA OLEJÍČEK, UŽ BYLA TÉMĚŘ ODKVETLÁ. NĚCO MÁLO JSEM NAŠLA JEŠTĚ NA KRAJI LESA, ALE ZUŽ JSEM JEN PABĚRKOVALA, TAKŽE OLEJÍČKU JE MALIČKÉ MNOŽSTVÍ.

   1. LENKO ŘEPÍK MI ÚPLNĚ UTEKL. TŘEZALKY JSEM NAŠLA JEŠTĚ DOCELA DOST A ZALOŽILA OLEJÍČEK DO TŘÍ SKLENIČEK.JEDNA MĚLA NĚCO S UZÁVĚREM,JE TAM KDE SLUNCE NESVÍTÍ.DVĚ SNAD BUDOU OK. MÁM TI POSLAT ZPÁTKY?POPRAVDĚ JSEM PO JEDNOM ŠOKU VĚTŠINU NAŠLÉ TŘEZALKY VYPILA V ČAJI,ABYCH V NOCI DOKÁZALA USNOUT A TVÁŘIT SE PŘES DEN ČLOVĚKOVSKY.JE TO KYTKA ROKU (happy)

 20. Milá Karolíno, všechno je vždycinky jinak, není-liž pravda? Ale hlavně že jste všichni pohromadě jak už bylo řečeno. 😉 (h) (hug)
  A já zase nemůžu spát, ach jo!!! (wasntme) Čert aby to vzal!!!

  1. MILÁ VELKÁ KOČKO,SEŽEŇ SI NĚKDE V KOŘENÁŘSTVÍ NEB BYLINKÁŘSTVÍ LEVANDULOVÝ VÝTAŽEK, ROSTLINU LEVANDULE NEBO ASPOŇ ROZMARÝN.PÍSNU TI DO EMAILU RADĚJIMLATINSKÉ NÁZVY, KTERÝM ROZUMÍ KAŽDÝ LÉKÁRNÍK. MYSLÍM, ŽE TVOJE ŠPATNÉ SPANÍ JE ZPŮSOBENO NEJEN BOLESTMI, ALE TAKY NAPĚTÍM KIVŮLI HOUDINIMU. PÍSNU EMÍLEK, TAKŽE HLEDEJ.

 21. OTík jeden:PRAŽENÍ : Byla jsem moc ráda,že jsem přijela a poznala nové lidičky a viděla známe z dřívějška.Škoda ,že nás nebylo víc, ale zase jsme k sobě měli blíž (talk)
  Jen je to vždycky lán cesty….
  Tak zas někdy (wave) (wave) (wave)

 22. No Melíšku , ja myslím že jsi měl při tom poletování a odnášení věcí si měl špatný pocit z toho, aby na tebe náhodou nezapoměly.takže to dopadlo úplně nejlíp ,jak to šlo (nod)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN