PSI A KOČKY: Mrtvice na mě mává kočičí a psí tlapkou

Sžívání a spolupráce mé psokočičí smečky nabírá na obrátkách a přiznávám, že jsou chvíle, kdy málem zamačkávám slzu dojetí, a jsou chvíle, kdy bych z nich s radostí nadělala hromádku předložek ke krbu. Dokážu se dojmout ve chvíli, kdy Světluška kočce meje uši, ta leží a vrní u toho jako kolovrátek. Nebo když si večer psice na pohovce skoro lehnou vedle sebe. Ovšem těch chvil, kdy mi mrtvice vlídně kyne, je mnohem víc.

 

Onehdy se Polárka rozhodla, že by měla přispět k chodu společné domácnosti a začala psicím nosit dárečky – živé ještěrky, úplně nepoškozené. Vždycky ještěrku vypustila v kuchyni a sledovala, jestli se obě strakatice budou radovat. První ještěrku jsme zachránili stále nepoškozenou, ale strašně oslintanou a naprosto konsternovanou tím, co se s ní děje. Byla psicím zabavena a vypuštěna na svobodu k sousedům, i když obě chlupaté dámy projevovaly značnou lítost nad tím, že jim byl dáreček zabaven.

Podotýkám, že tyhle ještěrky naší domácností už nejspíš jednou prošly, jsou ještě nedospělé a všechny s odlomeným dorůstajícím ocáskem. To budou ty, které mi Polárka nosila pro radost začátkem léta. Druhou jsem chytila skoro hned, zato třetí Polárka přinesla a ještěrka se dostala ke mně do pracovny. Nejspíš bydlí pod knihovnou, kam mi utekla při neúspěšném odlovu, protože od té doby u mě v pracovně zmizely všechny mouchy.

 

 

Kočka byla tuhle v noci venku a ráno jsem ji zahlédla na zahradě. Pustila jsem psice ven a šla tahat děti z postele (v Kubově případě je to záležitost nekonečná). Kouknu ven a vidím, že se všechny tři motají v mělké jámě vzniklé po odebrání hlíny pro bylinkový záhon. Tak jsem se šla podívat blíž a zjistila, že kočka tam má myš – ještě živou – a obě psice trdlují kolem způsobem: „Jé, koča, ukaž to! To je hezký! Hele, hejbe se to! Polár to pleskla! Schválně, dá se to olíznout? Hej, koča, je to jedlý?“

Vyhodila jsem obě psice ven, kočka si myšku odnesla k sousedům, ale díky odchlípnutému plotu kvůli opravě terasy se tam dá prolézt. Psice tam nechodí, protože to nechci. Ovšem Polár si tam odnesla tu myš! Borůvka se na to vybodla, moje nadávání jí za to nestojí, avšak Světlušce jsem zabránila odejít k sousedům jenom sedmkrát, u toho jsme si občas odskočila zařvat na schodiště „Kubo, vstávej!“ Bylo to takové poetické ráno 🙂

 

 

Světluška je typické zvědavé štěně. Začala tudíž ochutnávat všechno, co potká. Můj řev „Fuj, fujka je to,“ se stal každodenním průvodcem našich procházek. Musím přiznat, že tahat jí z huby například sušenou placatou žábu nepatří mezi moje koníčky. Ještě že aspoň Borůvka je taková princezna, že hnusy tahám z huby jen jedné psici…

 

Aktualizováno: 22.9.2011 — 15:08

94 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Zdravím všechny! Super článek!
  Jimík je na tom lépe a lépe, má klidovej režim, což začíná nést značně rozkladěně, ale musíme všichni vytrvat, protože to zabírá perfektně na ten jeho zmoženej krček.
  A jak se má veram? Myslím na ní velmi často.

  Mějte se krásně!

 2. Super příběh, už se těším na další. A jsem moc ráda, že jsem Světlušku mohla vidět. Doufám, že až se přestěhujeme tak přijedete zkolaudovat. Jinak od anglické rozhodčí je N úspěch, však ho měli všichni kromě té první v kruhu, je to škoda, ale příště už to bude lepší. Posudek má parádní. 🙂 Zdravím Borůvku kterou jsem neviděla a musím se pochlubit, naše Bára se venku dneska za náma ploužila a já řekla Terezce která koukala kde až ten baf baf je-„zavolej Báro pojď!“ a Terezka se naklonila, podívala se na Báru a zařvala Bááááo. Opravdu zařvala-já s mamkou která se mnou venčila padala smíchy. Připomínám Terezce je deset měsíců. Chudáci pesani, budou od mala šikanovaný. (chuckle)

 3. Koukam, ze mate doma veselo. 🙂 A ta fotka jak psice nasledujou rezolutne kracejici Polarku nema chybu.

 4. OT – dnes jsme byli u veta a na cestě je další černozlaté nadělení 🙂 . Fleurčini štěníci rostou jak z mléka, i nejmenší čudlinka dnes překročí magickou hranici 1 kg. Fotky snad zvládneme zítra, už to není práce pro jednoho, ti prcci jsou děsně mrštní a hrozí, že utečou nejen ze záběru, ale i spadnou ze stolu. 😉

 5. Matyldo, skvělá smečka a fotky,pro mně dnes konečně příjemná, uklidňující oáza. Dík, moc pěkně napsáno. (h) (wave)

 6. Matyldo, úžasné! A ty fotky taky nemají chybu (h)
  I u nás je mrtvice velmi vytížená. Například právě teď si Buffinka louská v obýváku na koberci vlašské ořechy. Už se těším, až na skořápku šlápnu bosou nohou. A když Péťu učím hrát na kytaru za asistence dvou papouchů, je to taky výborné – zlatíčka se snaží taky zpívat. Občas se bojím, že na nás přijdou sousedi (rofl)

 7. Dobrý večer, mám zcela OT dotaz – netušil byste někdo, jak se řekne „nástavkový včelař“ (tj. včelař, který chová včely v tzv. nástavkových úlech) anglicky? Jisté stopy už mám, ale kdybyste to někdo věděli, byla bych moc ráda.

  1. aido, vcelar je beekeeper and chovat vcely je beekeeping, ale co je nastavkovy ul nevim ani v cestine

   1. Včelařskou terminologii plus mínus znám, jen tohle ne. Ty nástavky jsou takové rámečky, které se kladou na sebe. Dokonce u nás máme i Pracovní skupinu nástavkových včelařů, zkusím se zeptat u nich.

     1. to jsem nevedela, ze mate vcelky aido. koukla jsem na wikipedii, a tam tomu rikaji Langstroth frame bee hive.

      1. Včelky nemám, jen překládám nějaký materiál o historii a současnosti včelařství u nás plus o nákazách včel. Ve všem se více méně orientuju (vzhledem k profesi nejlíp v těch nákazách), jen ty nástavky jsem nevěděla; že jsou to nějaké rámečky (frames) mi bylo jasné, včera jsem si dělala celkem podrobnou rešerši.

 8. No a jsme tu zase s palcodržnou. Zrzínek má oteklou spodní čelist, dáseň zarudlou, špatně se mu jí, sliní a když mu na tlamku sáhnu, cukne a kňoukne. Podívala jsem se jen letmo, nechci mu ublížit a hlavně neumím na tu tlamku sáhnout tak, aby ho to nebolelo a taky se v tom nevyznám. Ale nelíbí se mi to ani trochu. Zoubky v té spodní čelisti mi přijdou úplně v otoku. Je smutný, pořád by se mazlil, tulí se mi k počítači a vrní a evidentně není ve své kůži. „Náš“ vet je tam až od 20.00 zítra, takže jsem se nahlásila, že nějak v noci dorazíme. Nemůžu ho nechat trápit, určitě ho to bolí. Ach jo, taky nemůže být chvilka klidu!

  1. KAROLÍNO,TY JSI V POSLEDNÍM ČASE ADEPTKA NA OPRAVDOVOU MRTVICI. NEJPRVE ZRANĚNÁ NOHA PO PÁDU(JASNĚ, ŽE TVOJE),TEĎ ZAS ZRZÍNEK. ZKUS UDĚLAT ŠALVĚJ(LŽÍCI SUCHÝÁCH LISTŮ PŘELIJ 100 ML VROUCÍ VODY, NECH 10 MINUT OPŘIKRYTÉ TÁHNOUT, PAK PŘECE´D A VYCHLAĎ NA NORMÁLNÍ TEPLOTU TĚLA. ZKUS NAMÁČWET SVŮJ PRSTÍK NEBO RADĚJI TAKOVÉ TY VATOVÉ TYČINKY DO VÝLUHU A TÍM KOCOURKOVI DÁSNIČKY LEHCE PO´TUKÁVEJ POTÍREJ.,PITÍ. NEĚML BY TO PÁÍT, ABY MU NEBYLO ZLE, ALE ŠAJVEJ JE DEZINFEKCE A PŘÍPADNÝ ZÁNĚT ZKKLLIDNÍ. TOTÉŽ MŮŽEŠ VYZKOUŠET I TAKM, ŽE UVAŘÍŠ HODNĚ SILNÝ ODVAR HŘEBÍČKU( KOŘENÍ, NE KOV) A BUDEŠ STEJNĚ APLIKOVAT.

 9. Matyldo, opět krásné čtení (y) no máš prostě holky šikovné, jen co je pravda.

  U nás dvě velké novinky, první dneska má narozeniny Frogášek, štastných 7 let, tak hodně zdraví ať ti nožky slouží ještě pár let zlatíčko moje tříbarevné (h)

  a druhá, opět se blíží konec měsíce a to znamená, že je čas na vyprávění o Nastěnce jenomže krasavice už je velká holka a začla hárat, takže vyprávění s dovolením odložím až to přežijeme ve zdraví a fšeci ju?? 😉

  zatím oba moc nezajímá ale jsme na začátku, těším se na příští týden….to bude veselo a Terryho mám přihlášeného na stopařské závody a další víkend máme opravnou zkoušku, jestli mu hrábne……

  1. Pájo, to tedy budeš mít veselo! Nechci být poslem špatných zpráv,ale Terrýčkovi hrábne určitě, když bude mít doma takovou háravou fešandu Nastěnku. Ale stejně Ti budu držet palce!!!

   1. no a právě pro jistotu půjde naše děvenka na prázdniny k babičce a dědečkovi 🙂 už jsem jim to s radostí oznámila, oba jsou v důchodu tak maminka může česat a tatínek venčit, 14 dní to zvládnou (y) po někom musím být šikovná ne?? (chuckle)

    a než to otrokovičtí hafani vezmou na vědomí novou hárafku tak už bude aj zpátky doma…..

    a my jako já a Terry mezitím zvládnem závody aj zkoušku

 10. Momentálně na mne mává mrtvice psí tlapou. Hlídáme asi 26-ti kg psa. Nechala jsem na dvoře na stole v míse řádně oprané vynikající modré hrozny, asi 1 kg. Psi na zahradě zůstali asi půl hodiny sami. Když jsem se vrátila hrozny nikde, ani šťopička. Pes je všechny sežral. Může se mu kromě pos….rání stát ještě něco horšího? Dobytek jeden, já se na ně tak těšila!!!

  1. Teda Alex, ty snad nepopřeješ miláčkovi dobré zažití? Taky si chtěl dát vitamín. Na zimu. Nó (chuckle) .
   Kilčo hrozna by měl bez problémů rozchodit 🙂 . Che, ale asi bylo fakt výborný (rofl) .

  2. sice se tvrdí, že hroznové víno by psi neměli – ale znám spoustu psů, co víno milují… a nic jim to nedělá. To psisko není tak maličké, aby ho kilo vína snězeného s chutí mělo rozházet. Vůbec bych to neřešila…

  3. Dámy děkuji za uklidnění. Naši psi měli a mají všichni moc rádi čerstvé hrozno, nikdy jim nic nebylo, ale to jsme ještě nevěděli, že je pro psy škodlivé 😛 .

  4. Nase Grizzly rovnez hrozny milovala, a protoze i ja nevedela, ze by to mohlo skodit, tak jsem se s ni delila. Ovsem 1 kg – to je uz dost. Asi fakt byly dobre.

  5. Alex, rozumný názory už zazněly, tak já ještě připodotknu, že jsi mne nasměrovala k úvahám, kolikrát 26 kg mám a co by se mnou udělalo kilo hroznů… (tmi)
   No nic 😛

    1. Jj, pravdu díš. Když si představím co bych musela sežrat já, bych byla hóódně otužilej hafan. (rofl)

     1. Vaaúúú (rofl) .

      Je ale fakt, že když si čék převede hrozny na vlastní váhu, je to podstatně větší než kilová hromada 😡 .

 11. Milá Matyldo,
  sice mává,ale jsou to moc hezké tlapky (happy) !
  Stále držím palce Veram i ostatním marodům (y) (y) (y)

 12. Lide Zvířetnický,není tu někdo z Olomouce, kdo má k dispozici malou dodávku na převoz pár kusů nábytku (psací stůl a malá lednice…) v Olomouci z místa na místo? PHM budou samozřejmě uhrazeny. Děkuju za info na sharka.68 (žibřidus) seznam.cz

 13. uvádím tímto na pravou míru svoje kruté žertíčky o putování za švestkovou vůní…dovolila jsem si zavtipkovat o tom, jak potáhnu sharku Šestikočičí do Litomyšle pod průhlednou záminkou a se slibem koláče…málo smajlíků přidala!!! myslím, že sharka by si v první řadě poklepala na čelo a poradila vstát a poskočit směrem na trh, kdež jsou švestičky přítomny v množstvím větším než malém :-)Bubu, opravdu nepřijedem plundrovat ti zahradu, i když tam pěstuješ všechno to, co moje rozmlsané zoubky ráááády.. jablíčka James Grieve, švestičky atp. ( rose1 )

  1. ne, sharka ti napsala mail,že vejlety nebudou,protože se šetří na kastrace její smečky…. (:P) o švestkách nepadlo ani slovo.. (think)

 14. Matyldo, tak to opravdu muselo být krásné poetické ráno (rofl) Jiní si o tom musejí buď číst nebo na to koukat ve filmu a ty to máš doma a zadarmíko… prosím, nebacat (bat) Jinak, jak koukám v diskusi, jsou tu zase potřeba palečky, tak za celou naši smečku (y) (y) (y) (y) (y) (y) (y)

  1. Omyl, zadarmo ne, musela jsem i k tomu pořídit tu zvěř! Ale byly to zatraceně dobře investované finance… 😀

   1. Tak o tom vůbec nepochybuju neb znám většinu tvé zvířeny osobně, no a nakonec by asi stačily i ty fotečky, které jsou více než výmluvné (chuckle)

  2. Taky se mi moc líbilo označení poetické ráno 🙂
   Díky za krásné psaní, už se těším na další (dog) (cat) (dog)

 15. O.T. Zítra brzo ráno budeme Tomáše převážet do té mimopražské nemocnice. Děkuju jedné dobré víle a vám všem za palce – ještě prosím přidržet, než se zjistí, co Tomášovi vlastně je. Děkuju moc. (h)
  Ono je teď lidí na palce hodně, Pů, Veram a další a další. (y) (h) (y)

  1. držím všem třem (a ještě Milanovi) (n) .
   Tak šťastnou cestu a šťastný návrat – ať už to Tomášovi rozlousknou (y) (h) (h) (y)

 16. Matyldo, dík za vlídné povídání – fotka kde je Polárka následována dychtivou psí smečkou je boží (h) (h) (h)

 17. Já se až teď dočetla o Veram a hrkly mi slzy…doufám, že je jí líp a líp a líp…a bude zase zdobit svou dobrou náladou a úsměvem… (h) a (rose1)

 18. Jó, Matyldo, komu není rady… tomu je dopřáno hodně radosti, nó (chuckle) .

  Ale vzhledem ke skladbě výsepní smečky se ti pošklebuju jen malounko. Nejčerstvější zdejší radůstkou je kocour (a od něj linka, lednice, podlaha, deka na posteli, ostatní zvěř… ) od balakrylu. Prostě – máš se ještě na co těšit 😛 . Polárka nepochybně bambuly vyhecuje i k nemožnému (rofl) .

  Moc hezky popsaný, dík! 🙂

  1. Proč natíráš kocoura balakrylem? :O Nebyla by lepší nějaká víc ekologická barva? 😉

     1. Bílá bílá bílá bílá komu by se nelíbila…
      Nikoliv, dokumentace by nebyla. S pěnou vzteku u huby sem na foťák ani nevzdechla (shake) . Divný. Už bych měla mít trénink. Jenže byl nějakou chvíli pokoj, ani žádnej hlodavec se mi neproháněl po polštáři, ni žádná masová krádež se dlouho nekonala… sem vyšla ze cviku, no 😛 .

 19. Chce se mi spokojeně říct: Milá Matyldo,máš,cos chtěla…a začít se řehtat!!!! (rofl) I když nadpisem jsi mne vyděsila,myslela jsem,že se zviřátkům něco stalo…. (whew)

   1. Jsem včera dorazila z výstavy, doma rozdělený časopisy na několik kupiček – asi si holky třídily,co kterou zajímá…měly smůlu,bylo to sneseno na jednu celistvou hromadu a ráno vyhozeno do kontejneru na papír. Když na mne bylo koukáno,jako na magora, tak jsem je informovala,že Koniáš by jim to spálil…Pitina se zaksichtila,že v tom zas takovej rozdíl není a otráveně si šla číst v telefonním seznamu. Ještě,že tam mám ten starej (wasntme)

    1. máme doma novin dost 😀 já těm chudinkám holčičkám přinesu, aby měly co číst :-)než to odvezeme do mlýna na podpal, tak ať si holky posbírají informace (party)

 20. Ta tvoje smečka je bezva. Strakatice i kočena. Spolupráce na jedničku. Snaha se vzdělávat taky. Co víc si přát?

 21. moc krásné povídání po ránu.
  A fotka běžící Polárky se dvěma strakaticemi v patách je nádherná.

  Míša

 22. Krásné. Myslím, že jsme o moc přišli, že jsme si ke psům nepořídili ještě kočku. (wasntme)

   1. Renie, nádherná série! Všechny fotky jsou parádní, ale nejvíc můžu nechat oči na vlčcích. A vydře a hyeně a prasátkách… (y) 🙂

  1. To jste o hodně přišli, ovšem je dobré si pořídit vhodný model kočky, jako je Polárka 🙂

 23. Zdravím nikoli od žabek, ale z krátké dovči v Luhačovicích. Já sem na vás dneska občas nakouknu 🙂 Smečka je po dobu naší dovči v péči dětí a bezzvířecí babičky, co je sama nikdy nehlídala, tak to snad zvládnou- ale děti ví a znají, krmit a dohlížet budou oni. Počasí je tu krásné, včera jsme si vyšli na procházku spojenou s večeří- nějak jsem neodhadla vzdálenost ke mnou žádané restauraci, tak z toho byl menší výšlap, ale aspoň jsme měli pořádný hlad… 🙂

 24. Jakápak mrtvice?! Holky zvyšují odolnost tvých nervů, tak je to. Ony tě trénují a ty si stěžuješ. Tyhle situace jako bych viděla (i když u nás bez kočky).
  Já si udělala v sobotu výlet podpořit Blekýse na zkouškách. Myslím, že mu nosím smůlu. Jednoduchá disciplina – přinášení kachny z hluboké vody. Kachna vhozena, pes čeká, na povel letí pro kachnu, bere, přináší. Potud dobrý. Ovšem sotva se dotknul břehu, místo aby ji ty čtyři kroky přinesl, fláknul kachnu na zem – a šel vzít koupel :O (envy)
  Prostě zabít je málo (fubar) :@ Tak skončil neslavně, moula. Snad příště, ale to už tam nemohu, protože si budeme dělat ostudu osobně. Letos máme výkony takové nevyrovnané všichni. Asi proto učíme ostratní, když to sami tak různě vořeme. 😉 (chuckle)

  1. Světluše byla v sobotu na psí výstavě ve třídě štěňat a taky dostala jen N- ostatní štěničky byly starší a tudíž lépe vypadaly, Světluše momentálně vypadá jako štokrdle- štěněčí tělo na nekonečných nohách. Ovšem aspoň nám anglická rozhodčí do posudku napsala, že je hezky vybarvená, pigmentovaná a že se předváděla šťastně 🙂

   1. štokrdle… štokrdle… spíš barová stolička (rofl)

    Aauuu, nebít, náhodou to Světlušce tuze sluší – taková dlouhonohá modelka. Však ona těm pacinám doroste. A hlavně, že se předváděla jako šťastné zvíře.

 25. Nádhera – máš zohratú loveckú svorku 🙂
  Druhá fotka odspodu je veľmi výrečná – čierna tigrica v skoku vedie loveckú výpravu a obidve plyšáčky – chytro, chytro za ňou, tu sa bude niečo diať, tak aby sme to nezmeškali! (chuckle)

 26. Majda nejenže myši chytá a žere, bohužel většinou i nalezenou mrtvou. To potom není k odchycení. Snad je to pozůstatek z toho kozího chlívku, pomalu to přestávám řešit.
  Ve hře se svým štěňátkem Velkým Skřetem Batmanem Tjů nachází nové potěšení, neb jí ho už tolik nerveme z huby a nezakazujeme jí některé hry. Dokud oba leží a kocour psici mydlí do čumáku a visí jí na pyskách zatímco ona mu žižlá nohy, nechává nás to v klidu, už se nenervujrmr, že ráno tam bude beznohej kocour. Ovšem onehdy měl Bimbo mrtvičný zážitek právě ve vaně. Aktéři leželi v otevřených dveřích koupelny a hra nabírala zřejmě na grádech. Když psice popadla kocoura za hlavu a vytírala s ním podlahu vyletěl Bimbouš z vany aby ubohého Skřeta zachránil. Odměnou mu byl kousanec od kocoura a vynadání, že jim kazí hru

 27. Nádhera! Píšeš velice živě, milá Matyldo (inlove) , jako bych zvěř sledovala s Tebou – chicht, Polár to pleskla! (y) (rofl)
  A Polárka je skvělá tetička, hned jí došlo, že strakatice jsou kočky, a tak jim nosí dárky a dává správnou kočičí školu. (y) 🙂 (h)
  Přeju všem krásný den! (h)

  1. …hned jí došlo, že strakatice jsou kočky… No, doufám, že další předměty z kočičí školy, jako je toulání a rvaní se, ve výuce vynechá…. 🙂

 28. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Mít zvířátko je radost. Mít smečku zvířátek je o hodně víc radosti (nod)

  Všem třem chlupaticím to sluší (inlove)

 29. Matyldo, krásné pohlazení po duši (nod)

  Stále myslím na Veram a ostatní marůdky,držte se (y) (y) (y)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN