BTW: O pavoucích viděných i netušených

Dnešní povídání musím začít upozorněním – nachází-li se zde osoba s arachnofobií či jinak problematickým vztahem k pavoukům, tak zvažte, zda číst dál. Já bych se taky bez pavouků snadno obešla, ale oni to nějak ne a ne pochopit.

 

 

Obě příhody, které vám chci dnes vyprávět, se staly za našeho pobytu v Anglii. Bydleli jsme na venkově, dům sám byl doslova zanořený v bujné zeleni, takže se všelijaký hmyz a jedna nepoučitelná červenka stále snažili stát členy naší domácnosti. Pavouci pochopitelně nechyběli. O většině těch stálých jsem věděla a naučila jsem se jim vyhnout.

Jednou ráno jsem stlala v ložnici, když jsem na upravených peřinách něco zahlédla. Pomyslela jsem na všudypřítomné psí chlupy a sáhla po tom, abych to dala pryč. Nějak jsem se netrefila, sáhnu tedy podruhé. Teprve při třetím pokusu jsem se podívala, po čem vlastně sahám a ztuhla – nebyly to psí chlupy… byl to kamsi spěchající pavouk sekáč!

Neječela jsem, ale byla jsem zatraceně vděčná, že jsem ten den ještě neměla kávu a nebyla tedy dostatečně rychlá, abych domnělé psí chlupy doopravdy polapila.

Druhá příhoda následovala krátce poté a byla mnohem horší. V kuchyňském dřezu se mi pravidelně objevoval veliký černý pavouk. Na bílém pozadí vypadal děsivě, ale já nikdy neměla to srdce ho zabít nebo spláchnout horkou vodou, prostě tyhle věci nedokážu. Když mi překážel, splachovala jsem ho studenou vodou a doufala, že ho to nakonec přestane bavit.

Jednoho dne jsem měla napilno. Právě odjela návštěva, já naplnila myčku a začala drhnout hrnec. Moc to nešlo, tak jsem si vzala drátěnku – takovou tu větší, chumáčoidní. Vzala jsem to s vervou, nakonec opláchla hrnec i drátěnku. Vtom jsem začala ječet a mám chuť v tom pokračovat i teď, když vám to vyprávím. Se špínou totiž z drátěnky odplouval i můj velký černý bezvládný pavouk…

Aktualizováno: 18.9.2011 — 16:59

193 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jako vždycky jsem tu s křížkem po funuse.
  Milá Dede, Já tvé dva příběhy definitivně nedám číst synovi. Pravděpodobně ani komentáře, které jsem zatím nestačíla číst.
  Přidám jeden z mých zážitků i když to asi nikdo nebude číst, už je na to pozdě.
  Jednou jsem si čistila zuby a otevřela jsem papulu dokořán, zvrátila hlavu a vyplachovala si hrdlo. Píšu to takhle protože si za živý svět nemohu vzpomenout jak se „gurgla“ řekne česky. Áááá, už vím – kloktat, že? Ano kloktala jsem. Najednou cítím že něco v puse mám co tam nepatří. No ano, pochopitelně že to byl pavouk, pěkně velký který se mi po pavučině spustil do otevřené pusy. Myslím že nebyl s tímto svým nápadem příliš spokojen, ani vlastně nevím jestli to vyplivnutí přežil. Mně to nebylo milé ale nejsem ten typ jako je můj syn. Jako děti jsme nutily velké křižáky na dvorku vyrábět nám pavučinu. Prostě jsme vlákno tahaly chudákovi křižákovi ze zadečku. A on se mohl udřít ale nepřestal to vlákno příst, zadní nožky se mu jen kmitaly a přísun vlákna neustával. Je to moje počínání klasifikováno jako trápení živého tvora? Nevím. Ale už to pro jistotu nedělám. 😉

  1. Jo a ještě něco. Už jste někdy slyšeli pavouka volat o pomoc? Já a můj bratr ano. Bratr natíral linoleum a najednou mě volá, nechtěl uvěřit svým uším. A opravdu, ten chudák pavouk se přilepil v nedoschlé barvě a zoufale volal o pomoc. Ten zvuk byl jasně slyšet. Ale pavoukovi opatlanému barvou nebylo pomoci. Mohli jsme udělat jediné, jeho trápení zkrátit. ;(

   1. tak to jsou dva hodne drasticke zazitky. me jednou skocil velky cerny pavouk ze stropu na hlavu a jeste me kous, hruzou mhg bylo spatne, tak si ani nechci predstavovat ze by mi skakali primo do pusy. pak jsem dva tydny spala s rozsvicenym svetlem a otevrenyma ocima, kdyby se nahodou nejaky dalsi rozhodl me ulovit.
    myslim ze opravdova fobie z pavouku je jedna z nejhorsich, napriklad mam jeste fobii z hadu, ale nebudim se v noci hruzou ze na me skoci ze stropu had. bohuzel pavouci se dostanou vsude, jako ti trpajzlici.

   2. Teda Velka Kocko, obe ty historky, to je sila. Ale ten narikajici pavouk mi bude lezet v hlave.

   3. Pavouci nedokazou volat o pomoc 🙂 jediby jakej zvuk delaji tak kdyz dupou o stenu (aby nalakali samce na pareni) a pak kdyz schazuji veci v terarku a kdyz se brani takovy jakoby syceni (malo kdo ho uslysi)

  2. Velká kočko – vidím, že o zážitky nemáš nouzi. A chudák pavouček, když jste mu kradli vlákno – ještěže tenkrát nebyl Grínpís (wait)

 2. Děkuju za báječné komentáře (inlove) – četla jsem, a zároveň se smála i otřásala hrůzou (tmi) Já nemusím žádný hmyz, i když už to není ta panika, co jsem jí propadala coby malá holka (hm a ještě pár let potom 😛 )
  tady doma nám trápí především mouchy – jsme na opravdové vesnici s prasečákem, kravínem a četnými záhumenky, neexistuje způsob, jak se opravdu zbavit much. Pavouků je tu plno, ale slušně se drží venku, kde spolu nemáme spory 😀

  Jinak hlásám, že Kazanovi noha sice oplaskla a je veselý, na lokti má ale pořád otevřené dvě rány, kolem je trochu nekrotické tkáně a nechce se to moc hojit. Problém je v tom, že je to na lokti, přesně na místě, kde leží, takže rány jsou stále traumatizovány. Dostali jsme od veta jakýsi gel s aktivním kyslíkem, předčišťujeme kysličníkem, po vysušení natíráme Betadinou a gel dávám až na čisté. Momentálně má na ráně gázu přichycenou leukoplastí, přes to dlouhorukávovou fleesovou mikinu vel 148 (rukávy pravda ohrnuté 🙂 ) a přes to postroj – jediný způsob, jak na něm cokoliv ochranného udržet. kdyby vám zbyl kousek palečku, asi by se hodil – už se s tím přece jen trápí dva týdny a ještě nejsme u konce…

  1. dede, zkuste si na dvorek zasadit ořešák! proto prý bývaly hodně na venkovských dvorcích, protože jednak se to dá zužitkovat (sežrat) a druhak ořešák odpuzuje hmyz…

   1. odpuzujícího vlivu jsem si nevšimla, ale každodenní sběr ořechů v sezoně a hrabání listí … není to sport?
    Já ořechy nerada 🙂 tak mám v oknech sítě. A kočky se musí přizpůsobit 🙂

  2. Milá Dede, to je nám líto že má Kazan takové trápení. Držím mu palce aby se to rychle zahojilo. Ten můj vyděšenec Garyk mu na dálku mává ocasem a chlupy z něho lítají na všechny strany.
   Kazánku rychle se uzdrav!!! (inlove)

  3. Mila Dede, drzim palce Kazanovi at se hoji. (h) Takhle nejak podobne lecili nasi mame narazenou nohu, ktera se taky nehojila.

   1. Jsem u Chetova pocitace a on si mne nejak nepamatuje – teda ten pocitac, Chet se ke mne hlasi… 🙂

 3. sqělé téma, historek na román: stýc sundaný ze štaflí a pomalu se zavinující do natřené tapety v předsíni neb z botníku vyběhl členovec cca 3 cm a rozběhl se jaksi přímo k osobě podávající tapetu a ta proběhla pod těmi štaflemi…; lehce před půlnocí: dlouhý telefonní rozhovor s kamarádkou a najednou řev, praštění sluchátkem a neartikulované zvuky… kamarádka volala policii, protože si myslela, že jde o pokus o vraždu… šlo, já kvůli té hnusné zemní bestii (která nedělá pavučiny a je lovec a tudíž odporně rychlá) a nádavkem zaběhla za sedačku, do půl druhé rozebírala a stěhovala obývák…; a to nemluvím o naprosto odporně živých snech po přečtení některých fantasy románů … poslední mne postihl před týdnem… každopádně mi to perfektně vycvičilo periferní vidění a osminožce vidím i tam, kde je ostatní nevidí, viz pavouček slaňující se o půlnoci v tramvaji z okénka na kamarádku (whew) 😀

 4. Zlatý pavouci. Opakujeme lineární rovnice o jedné neznámé, které se přes prázdniny poněkud vypařily. Ba dokonce i sčítání do dvaceti je problém (rofl)

 5. Tak pavouky nijak zvlášt nemusím, když nějakého doma potkám tak ho vypustím na svobodu a pavučiny vysávám.

  Jinak dneska jsme byli na veterině, Terryho krček trošku napuchl, tak dostal atb, ach jo, jedna nezodpovědná osoba a tolik škody, o víkendu jsme měli jet na ty skoky do vody, jsem se tolik těšila!!!! Jak bude Terry skákat z mola…..skákat bude ale max do peřin…. (think) a závody v agi – dle stavu v pátek tak to ještě zvážím

  1. Pájo, před chvíli jsem dočetla co se přihodilo. Určo to bude v pořádku, ATB pomůžou. Ti nevychovaní lidi s nevychovanými psy mně teda pěkně štvou. Tak ať je bobáček malý brzo zdravý. (wave)

 6. Vy jste to na mě přivolali – před chvílí jsem otevřela kufr, se kterým se Péťa vrátila ze závodů v Sofii a co na mě vylezlo jako první? Pavouk jak hovado! (tmi) Ten teda v tom Bulharsku mohl klidně zůstat, tady mu bude zima.

 7. ještě jedna pavoučí věc. Co opravdu nemám (shake) ráda je pavučina nalepená na obličeji. Jak tak chodíme lesem (a teď je to každodenně) , tak se občas ulovím do lepkavé sítě…
  A jinak – dnešní poznatek – začaly zase růst (nod) ne pavouci, ale hříbečci

  1. Co se týče pavučiny v obličeji, tak pokud vím, funguje na to spolehlivě jen jedna věc: chodit v závěsu (clap) (Franta děsně rád „vede“ 😉 😉 )

  2. A už jste si někdy pořídili pavučinu do oka? Máte o zábavu postaráno na celý den. (envy) Kam se hrabe pavučina na obličeji, nebo na krku.

  3. Ó áno, ako ja len toto dobre poznám! Pavučinové šlehy priamo do tváre a na okuliare tiež nemusím a ešte keď s tou pavučinou „sejmem“ aj jej majiteľa, ktorý sa mi zostane húpať na vlákenku z rámu brýlí … a ako zle to z tých skiel ide dolu! Nemajúc nikoho, za koho by som sa ako Zana mohla zavesiť, nosievam so sebou konárik alebo paličku a na kritických miestach pred sebou mávam (a vyzerám pri tom fakt jak pako, no čo už … (blush) )
   Strašne nestíham a toľko krásnych článkov tu teraz bolo (Piškótik čerešňový, Ptakopysk bulvárny)a toto je super diškurz s mrazivými zážitkami! (wave)
   Držím boľavému Kazankovi aj Pájinmu pokúsanému Terrynkovi a vôbec všetkým, čo potrebujú! (y) (y) (y) (y)

 8. Jejda pavouci. Jak už napsala HankaW, tak těch je na Jihu spousta a jeden se s nimi prostě musí naučit žít. Ale mám dojem, že nějak také mizí. Jinak já se přiznávám, že tady se ze mne stal pavoukobijec – v domě je nemilosrdně zabijím. Tam se totiž občas ukazují takoví různí maličtí a já prostě nemám čas zkoumat, co jsou zač a protože právě ten „brown recluse“ je hodně jedovatý, nemám s nimi v domě smilování. A ta „černá vdova“ – prý se pozná podle toho, že má na zádech červené „přesýpací hodiny“. Jenže je maličká a mě se zrovna nechce nad ní nahýbat a studovat, jestli to je opravdu ona, nebo nějaký jiný kousavý a jedovatý pavouček.A kdybych ho vynesla ven, tak mě kousne tam, že? A mám k tomu důvod, protože nějaký jedovatý mě kdysi skutečně kousnul do kotníku. Nejprve to vypadalo jako kousnutí komáru či mouchy. Ale pak to zarudlo do velkého kola, ,mokvalo to jako vřed, bolelo to, svědilo a hojilo se to nejméně tři týdny. Jinak ty pruhované křižáky mám venku naopak ráda – jejich sítě bývaly docela ozdobou zahrady a protože chytají hmyz, nevadí mi. A když Zana o kus dole dala odkaz, tak já přidám i svoji trošku. Sadu fotek, zrovna se to hodí. Když jsem totiž před pár měsíci prohlížela svoje archivní fotky při hledání nějaké dostatečně velké a hlavně „stojaté“ na kalendář, narazila jsem právě na ty pavouky. A hele – Dede teď o nich napsala.

  Jen si musíte jednotlivé popisky přečíst dole pod fotkou, nechce se mi tu hromadu fotek znovu přepisovat přímo na fotku.

  http://marickac.rajce.idnes.cz/pavouci_a_pavuciny

  1. Maričko, spusť si znovu ten program Rajče-průvodce, kterým fotky nahráváš a u tohoto alba dej Upravit

   objeví se ti všechny obsažené fotky a dole vpravo je Názvy fotek, seřadit, Označit… když si rozklikneš tlačítko Názvy fotek, nabídne ti možnost Vytvořit názvy ze jmen souborů

   a to je přesně to, co potřebuješ – popisky jsi dala totiž do názvů fotek… takže vyber tuto možnost a všechny fotky se ti v albu pojmenují

   teda, nezapomeň potom ještě kliknout na Uložit změny (nod)

   1. Bédo DIKY!!!! Tys taková šikulkáááá. Hned jsem to udělala a ono to funguje. To mě vůbec nenapadlo, že to jde. Já si fotky popisuji v albech na počítači a dříve to stačilo, dalo se to pak prostě celé přesypat na rajče. Teď je to jiné a když je fotek hodně, nechce se mi to přepisovat. Tak si to teď musím pamatovat, je to tak snadná a rychlá náprava. Ještě jednou díky (h)

   1. Zano, díky. Teď jsem se sem vrátila a pořádně si prohlédla ten tvůj odkaz na profesionální záběry pavouků a pavučin. Mně by třeba trvalo snad týden uháčkovat z jemné příze takhle ohromnou pavučinu, jako má třeba ten pavouček klenotník (či jak se jmenuje česky)- no a on to má do rána a když se mu pavučina potrhá, tak během hodinky jí má opravenou, jen se v ní kmitá. Takže ano – umělecké dílo přírody. I když, jak výše zmiňuje Xerxová, když se omylem do takového „umění“ zapletu a mám jí i na očích – to pak tu krásu pavučiny opravdu neocením.

    1. Ideální pavučina je posetá kapičkami rosy, z boku na ni svítí slunce a zejména se nachází cca 50 cm od mého obličeje 😀

  2. Maričko, fotky jsou výborné, přímo dokumentární. Ta s pavučinou vzdutou jako plachta je navíc poetická. Trochu jsem dumala, jak jsou pavouci asi velcí, někde sice máš, že třeba jako nehet, ale stejně mám představu, že v té pavučině sedí a s těma nohama je velký možná jako dlaň… Podobného pavouka se žlutým zadkem jsem viděla sedět v pavučině roztažené mezi keři na dva metry, a jelikož jsem se předtím nějak dočetla, že podobný pavouk (co kdyby to byl on??) v ohrožení skáče, uctivě jsem se klidila (rofl)

  3. Krásné fotky! (y)
   Takhle z odstupu a s rosou jsou pavučiny úžasné výtvory. Zajímalo by mě, jak to ti pavouci umí umotat s téměř geometrickou přesností!!

 9. Dobrý večer!
  No,já trpím arachnofobií a mám k tomu fakt důvod.Pavouci mě pronásledují od mala až doteď – mé zážitky s nimi by vydaly na článek a naposledy mě pavoukem znechutil i Ferda.Kromě toho souhlasím s tím,co tu kdysi napsal Ptakopysk – slušný živočich má mít maximálně čtyři nohy…

   1. komu není rady, tomu není vzájemné hospodářské pomoci (chuckle)
    Čestně jsem varovala 😀
    Ale dobrý fotky, co?

 10. Hmmm, koukám, že tohle je vydatný téma 😀 . Pabouků se nebojím …a taky žouželi nedokážu ublížit, ať je jaká chce…akorát teda že komár, tiplice, ovád, mol a spol. nejsou žoužel (rofl) (n)

  1. Mám to podobné, jako ty. Pokud venku nemrzne, pakuju pavouky z okna ven. Defenestrace v přízemí, o život nejde. Pokud už mrzne, mají exilovou komnatku ve sklepě. Do určité velikosti návštěvníky chytám rukou, větší modely jsou odchyceny prachovkou. Mám roky praxi v odlovu. 🙂 (bug) (bug) (bug) Nikdy nemarním čas nějakým voláním o pomoc, protože by se buď návštěvník schoval, nebo by přišel o život. Pánové v mé domácnosti se s odchytem nikdy nenamáhali.

 11. Tedy, milá Dede,dnes pořádně protřepu peřiny. Když na to nemyslím, je mi to fuk ale při pouhém pozeření, že by tedy jaksi tam mohl být osminoh,už sice neječím ale dobře mi není. Prostě je nemusím,nikdy však nezabíjím.Přednosta je musí ohleduplně vynést a já to někdy taky svedu.V předchozím bydlišti jsme měli jednoho stálého pabouka, říkali jsme mu Spěchálek, vždycky drandil úžasnou rychlostí přes koberec na druhou stranu a při mdlém osvětlení vypadal hrozně velkej.Když viděl čerstvě připláclou muchu normálně po ní skoro skočil.Myslím , že to mohl být pokoutník domácí.
  Kočky loví pavouky, že jo ?

  1. Nadaná kočka loví všechno, co je jen o maličký kousek menší, než lovec. Domácí milášek statečně uloví od kanárka, přes rybičky v akváriu i bazénku, po mouchy, moly a pavouky. Jen se může stát, že se skamarádí s domácím myšem a nechá si ho pod ledničkou jako živou hračku. Ale pomalu s trestáním. Je docela možné, že ho přinesl jako úžasný dar a hračku pro chovatele 😛

   1. Dovolil bych jemnou opravu: Loví i to, co je větší, pokud to před ní začne utíkat. A může to být i malé děcko (viz Kčičí hrátky).

 12. Jo, Jizni Karolina a pavouci. (bug) Jsem celkem obrnena a nevysiluju („s“ s hackem). Chet mne naucil rozpoznat dva jedovate – cernou vdovu a brown recluse (cerny poustevnik???) Cerna vdova je zde velmi bezna, zejmena pod tlejicim listim, drevem, pilinama a vubec mimo hlavni provoz. Pred par lety jsme museli zvednout poklop od studne a tam tech cernych vdov bylo pozehnane. Taky je mame v dilne, kde ma Chet spoustu dreva. Holt se to obcas musi vystrikat. Brown recluse neni videt zas tak casto, ale tu a tam mi ho Chet ukaze s tim, ze na to bacha a pak je to ubezduseno. Ostatni pavouci jsou u nas hajeni – kdyz se nejaky dostane do domu, tak ho jeho Chetness vynese ven. A protoze zacina podzim, tak se objevuji writing spiders, snad to ma latinsky nazev argiope aurgantia – velke cernozlute a vypada jak velka tlusta vosa. Ty ma muj manzel rad a takhle kolem halloween vypadame stylove, protoze jich je na zahrade spousta. Jsou fakt pekne a lidu neskodne. A vypadaji takhle: http://hanaw.rajce.idnes.cz/pavouci/
  Je to samicka. Rika se jim lidove psaci pavouk, protoze ona si pred sebe uplete takovy dost silny bily cik cak, klikihak, coz je mimikr, co ji chrani pred ptakama.

   1. Je dobrá, co? Ona jedna věc je machrovat nad pokoutníkem – a poněkud odlišný je to jedovatinou (y)

   1. Ono to zas neni tak zle. Jak rika Chet, pavouk sam od sebe na cloveka nezautoci, pokavad se nebrani. V nasi dilne cerne vdovy mame, protoze tam Chet ma, uprimne receno, bordel a piliny – idealni prostredi. Ale zatim se zadnemu z nasich zvirat nic nestalo. Sousedky pes byl jednou kousnut hadem, ale nebyl jedovaty. Ovsem ta rana byla oskliva. Co mi vadi mnohem vic, jsou velci letajici svabi. Taky se tomu rika Palmetto bug. Z tech na mne jde psotnik.

 13. Pavouci mi příliš nevadí, někteří jsou i moc hezcí. Pravda, v bytě je nemusím a opatrně je stěhuji ven. Dřív jsem k tomu potřebovala kelímek a arch papíru, ale od dob, co jezdím na tábory, už žádný nástroj nepotřebuji. Téměř každý táborový večer přišlo nějaké dítko: „Luďkoooo, vyndej mi toho pavouka ze stanu, já se ho bojím!“ Takže nezbylo nic jiného, než nešťastného pavouka zručně odchytit, samozřejmě do ruky, případně ukázat, že tedy opravdu je chycen a opatrně ho vypustit do lesa. A nechodila za mnou jen malá děvčátka, ale i starší kluci, ba dokonce i někteří vedoucí. 🙂 A tak jsem se přestala štítit a bát pavouků. Občas jsem ve stanech lovila i žabky a jednou dokonce i hada 🙂

  1. Hm, kdybych si měla vybrat, tak nejradši tu žábu. Pak asi pabouka a halt teda hada – nerada je beru do ruky, jak se kroutěj, bojím se je pořádně popadnout, že potvoře ublížím, a bojím se, že je upustím a potvora si ublíží sama (fubar)
   Co není škvor, není problém (clap)

   1. Jojo, já jsem na tom podobně, i s těmi škvory, ale občas prostě, když musíš, tak musíš. (chuckle)

 14. První situaci bych ustála, druhou hůř. Hmyz, nebo spíše obezněji členovce, nemusim. Neječim a (s výjimkou komárů, octomilek a zavíječů) nevraždím. Ono mi tak nějak vadí i je zabít. Pokud není v dosahu MLP, tak je z domu vyhošťuji osobně, ale pouze za pomoci skleničky a papíru. Jo a víc mi vadí pavouci domácí, než venkovní a víc velcí, než malí.
  A teď to musím přerušit, protože jdu přebalovat. Můžete uzavírat sázky, jestli se vrátím ještě dnes.

 15. Slušné zvíře nemá osm nohou! Osminožky taky nemusím, sice nepropadám panice ani je nevraždím, ale bydlet s nimi vážně nemusím. Oni se mnou ano. Nejstrašnější bylo, když jsme jednou večer ulehli, já se spokojeně uvelebila…a zaregistrovala pohyb čehosi pod dekou, co určitě nebyl MLP. Sáhla jsem tím směrem a nabrala doslova plnou ruku pavouka. Byl to takovej ten obrovskej pokoutník, tlustej a chlupatej! (bug) Chudák se taky lekl a docela citelně mě kousnul. Neschopna ani zařvat jsem se teleportovala přes ložnici, pavouk s MLP zůstali v posteli a blbě na mě koukali oba. Já jsem zděšeně zírala na pavoukem kousnutou ruku a přemýšlela, jestli by mi ji třeba někde nevyměnili, protože tuhle už jsem nechtěla 😀 No, nakonec byl bafouk odeslán ven a já zpět do postele, ruka mi neupadla, takže dobrý!

  1. AAAA ty jsi ta správná osoba, která může zodpovědět dotaz z dopoledne (už nevím kým položený). Je baboukův kožíšek hebký, nebo je hrubosrstý? Do hlavy néééé 😉 (dance)

   1. A víš, že ani nevím? 😛 Zato přesně vím, jak vypadá stav těsně před infarktem – ten jsem měla poté, co mě ten osminohej zmetek kousnul (bat)

    1. A víš, jak zděšený byl pavouček, když zjistil, že se mu do bejváku hraba jakásik baba – a s rukou šmátralkou (chuckle) ?!

  2. Lucko! (rofl) (rofl)
   dost podobně jsem se cítila před pár lety, když přiletělo sluníčko, beruška sedmitečná roztomilá, zakroužilo, sedlo mi do výstřihu a hryzloooo :O :O

   1. Přesně takhle se mi zakousnul do prasklého palce škvor. Děsně to bolí a ještě se nechtěl pustit. Jasně, že to byl poslední statečný čin, který vykonal. :*

  1. Děkuji za přání, je to moje kolegyně a je dlouhodobě nemocná,
   tak jí vyřídím přání i s kytičkou.

    1. Vyřídím moc ráda, určitě to potěší, život bývá někdy dost těžký
     a někdy síly dojdou ani nevíme jak.

   1. Dede, já netušila, že pavouci jsou místo Jaru. A že na ně není nějaká hezká reklama v TV?

   2. Také přeju Zitě všechno dobré, lepší a nejlepší! Často si na ni vzpomenu… (rose1) (d) (h)

  2. Připojuji se k přání Zitě B. – a tady přeju hlavně zdraví a dobrou mysl. (rose1) (rose1)

  1. Všem, co za poslední měsíc něco slavili, dodatečně gratuluji. Štuclíčci jsou nádherní, taky se chystám, že až bude čas, tak si stejného pořídím.

 16. (OT) Hodil jsem na Hadopasy odkazy na par scenek z toho naseho dívadla. Kdyby si nekdo potreboval spravit po tech pavouccich chut.
  No … i kdyz …

  1. Dívka s ploutvemi se pohybuje velmi půvabně… Možná by ty ploutve mohly sloužit jako učební pomůcka při tanci. člověk si opravdu musí dávat pozor, kam šlape.

   1. Divka s ploutvemi se jinak nez velmi puvabne pohybovat neumi. Castecne za to muze nejakych dvanact let tance.

    1. částečně asi ano (rofl) Ale ta dívka to v sobě má, to je prostě vidět. Tato scénka se mi líbila nejvíc, ale u ostatních jsem se dobře bavila a hodně obdivovala taky!

 17. Pokud mě má skleroická paměť neklame, průměrný člověk za život sní cca 0,5 kg hmyzu, z toho část pavouků (prý hlavně v noci). (whew) Takže pavoučci mi nevadí, jen ty větší odchytávám pro jistotu do krabičky (křižák fakt umí kousnout) a nosím v létě ven, v zimě do sklepa (ale MLP to nesmí vědět, nesnáší pavučiny).
  Jo a jedu takhle tramvají a dvě ředitelky zeměkoule (cca 14-16 let) si špitaly na celou tramvaj jakse bojí pavouků, načež jednavyprávěla, že byla v Chorvatsku a tam za ní do sprchy vlezla ta.. no ČERNÁ VDOVA!!! A chtěla jí kousnout, tak začal vřískat a mamka jí řekla ať je zticha a příště si do sprchy nebere takou velikou potvoru. Dál nevím, neb jsem naštěstí vystupoval. (whew) (Černá vdova nežije v Evropě a je malinkatá. viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Snova%C4%8Dka_jedovat%C3%A1)

  1. Vzhledem k tomu, že jsem matkou dvou puberťáků, tak já reakci matky, že si takové pavouky nemá brát do sprchy, považuju za narposto adekvátní (rofl)

  2. Já to věděla, já to věděla, že to nakonec někdo napíše, kolik jich za život sežeru. Je mi na nic, zas mám plastickou představu jak se tam ten osminoh sápe do chřtánu a čeká až ho vdechnu aby se mohl uvelebit v mých vnitřnostech a dál soukat svá vlákna. (sweat)
   To je šokézní.Proč, proč neumím spát se zavřenou hubou ?!

  3. Omyl, Honzíčku, přírodní katastrofo! Černé vdovy v itálii a bývalé Jugoslávii, zejména v jižních částech, skutečně žijí, jenže hlavně na venkově a jejich oblíbeným sportem je, kousnout muže, sedajícího na latrinu, do šourku! (mně osobně se to sice nestalo ale dva takto postižené znám osobně a nebylo to moc legrační). Kdybys pochyboval, doporučuji přečíst knihu Kurka/Pfleger – jedovatí živočichové a nejen tobě! Nebudete se stačit divit, kolik jedovatých a nebezpečných potvor kolem nás žije. (dance)

 18. No pavouky teda nemusím. Já vůbec zastávám názor, že čtyři nohy jsou postačující počet a víc není třeba, ale opravdovskou fobii z nich asi nemám. Těch maličkých se nebojím a s pobytem na venkově velikost toho, co je maličké dost vzrostla. Z velkých kulatých křižáků mám obavy, ale ti bývají venku. Tam se jim dokážu vyhnout, nebo je zaženu dlooouhým koštětem. Ranní pavouci, to jsou ti velcí a nohatí, kteří každé ráno sedí ve dřezu a blokují provoz kuchyně mě štvou. Když je důvod ječet, tak ječím (důvodem není pavouk, důvodem je, že v okolí je někdo, kdo je ochoten mě zachránit), když není, zachraňuju se za pomoci smetáčků, lopatek, kelímků a papírků sama. Představa, že mi běží po ruce se mi nelíbí, ale to, že by mě kousnul v tom není. Jen ty rychlé nožičky.
  Co ve mě dokáže vyvolat hysterii jsou mouchy. Tlusté, lesklé, bzučí a do všeho narážejí a po všem šlapou. Ty menší taky. Je to asi čtyři roky, když jsem na podzim chtěla umýt okna v patře. Jsou trojdílná špaletová a moc netěsní. Když jsem je otevřela, ukázalo se, že mezi křídly vnějších rámů se na zimu ubytovaly mouchy. Stovky much. Jak bylo chladno, byly ospalé, pomalé, sypaly se dolů jako černé korále a v půli pádu se vzpamatovávaly a startovaly do letu libovolným směrem. Takže i na mě. Byla jsem vybavená vysavačem, ale stejně jsem měla žaludek na vodě a hřbet se mi z té vzpomínky ježí dodnes. Hned další den jsem koupila molitanové těsnění do oken a zalepila, co se dalo. Stejně tam nalezou, ale míň. Jen se zase blíží doba mytí oken a já už v duchu přemýšlím, kdo ta okna vyluxuje dřív, než se k nim přiblížím. Od té doby je pro mě i jedna moucha moc.

  1. Ri, venku, myslím na vesnici člověk ledaco přežije ale mouchy mě přivádějí k nepříčetnosti. Jsem tak vycvičená a vzteklá, že je chytím rukou. Než bych vždycky našla plácačku…

 19. Pavoučci a ani jiná žoužel mi neva ale hadi jo na ně se nemůžu dívat ani v televizi (bug) (tmi)

 20. pokračování – promiňte, ruka rychlejší mysli

  :@
  … a to jako prevence. Opravdu to funguje, odpadá následná likvidace nežádoucích darebáků, nebo se alespoň zúží na minimum.

  1. pavouci by mi nevadili, co mi vadí, jsou komáři a jiná žravá havěť. Ale ještě víc mi vadí Biolit (envy) , obávám se, že i o dost víc než jim (puke)

 21. :@ Pavouci jsou zlomyslná stvoření, jejichž cílem je mne buď sežrat nebo aspoň vyděsit k smrti. Jdou po mně! To prosím není paranoia, to je zkušenost: Jdu domů, čas:16.55 hod. Pavouk leze do venkovních dveří našeho paneláčku. Dobrá, nechám ho žít, zatím mi nevadí. Jdu k sousedce do vedlejšího vchodu, čas:17.15 hod., pavouk v 1. patře. Zatím mi nevadí, nechám ho žít. Jdu od sousedky domů, čas: 18.15 hod. Pavouk si to metelí po chodbě a podlézá naše vchodové dveře. Byla jsem rychlejší, zásah botou, následuje mytí podlahy.
  Ta chlupatá věc věděla, kde bydlím, věděla, že se bojím a šla po mně.
  Jo a docela ozkoušený recept proti pavoukům na chatě: pravidelně nejméně 2x za sezónu vystříkat Biolitem nebo podobným krámem proti lezoucímu hmyzu zádveří, škvíry kolem sklepních okýnek! prostě kouty, kde pavouci bývají, a to

 22. To hutné téma pro mne (whew) Při představě Dede s pavoukem v pacce a EvySchlitt bojující s pavoukem ve sprcháči mě jímá čirá hrůza. Neječím (jak bylo už řečeno,abych na sebe neupozorňovala,zbytečně) zůstanu normálně štronzo (sweat)

 23. Náš Ferdík měl pavoučky moc rád. Vždy, když jsme přijeli na chatu, prošmejdil všechny skuliny a když vylezl, spokojeně si pomlaskával a na fouskách měl pavučiny, ale pavouka jsme v chatě neviděli nikdy. Jeho nástupce právě spinká pod vanou, od čtvrtka si postupně zvyká a hlavně mu chutná, spotřebu má jak ruský tank (tři kapsičky za večer). 🙂

  1. To je skvělá novina 🙂 Tak hodně pohodových dnů a zábavy jak chovatelům, tak chovanci (cat) (sun)

  2. Tak to vítám nového člena Krakonošovic smečky (myslím tím všechny členy v domácnosti) a jméno, krsakonoši, jméno jsi nám nesdělil.

   1. Zkuste hádat: Jak se asi může jmenovat něco, co je celé dokonale černé, žere to jak kyselina, lítá to po bytě jak tryskáč, skáče po nábytku, aniž by něco shodilo a občas juká s nakloněnou hlavičkou na sloužící z nějaké skrýše? Anděl to určitě nebude.

    (devil) je správně.

  3. Tak hlavně, že mu chutná! (h)
   A nějaké podrobnosti o kocourkovi by nebyly? Útulek? Starší kocourek nebo odrostlé kotě? A jméno a barva atd. Nejlépe bylo, kdyby o sobě kocourek něco mňouknul sám! (chuckle)

   1. Zatím jsme ho ani pořádně neviděli, víme jen, že je dokonale černý, štíhlý, má dlouhé tlapky, krásně kulatou hlavičku a kukadla mu svítí modrozeleně, neboli, vědecky řečeno, azurově.. Je kastrovaný a 18 měsíců starý. Narodil se v útulku dříve týrané mámě a přesto, že byl prezentován na výstavě, nepodařilo se ho umístit, na cizí reaguje bázlivě. Takže musíte počkat, až se trochu ochočí. Ve dne totiž odmítá vylézt, i když čas večerních vycházek se každodenně posouvá; včera už vylezl ve tři čtvrtě na osm. Zatím se vyžívá v tom, že se cpe jak nezavřený a občas na nás zvědavě odněkud juká. Ale světlo rád nemá.

    1. Bodejď by měl, když je to (devil) 🙂 (h) .
     Ale on se u vás rychle ochočí, protože vy jste správní kočičí lidé. 🙂 Na portrét (cat) si ráda počkám. (nod)
     Jo, a jsem ráda, že máte doma zase kocourka. (h)

     1. Dnes vylezl už v sedm. Během několika sekund vyluxoval mističku s 15 dg syrového filé a teď se doráží stejným množstvím syrového hovězího. Nějak nechápu, kam se to do něj poskládá, vidět na něm není absolutně nic, tedy pokud se nám ho občas podaří spatřit.

 24. Pavouci mi nevadí, protože chytají mouchy, nicméně ty větší kusy doma mít nemusím. Proto se je snažím odlovit na smetáček a vytřepat venku. Ale vadí mi cokoli mrtvého. Takže dneska jsme se musela zapřít, když jsem chválila kočku za to, jak je šikovná, když donesla na terasu vypaseného zakouslého myše a já ho musela uklidit. Kočka dostala trochu smetany a byla spokojená, ovšem za chvíli došla inzerovat, že jí z terasy zmizela ta svačina!

  1. Fůůůůůj, mrtvé myši! Zvedá se mi z nich žaludek, když je musím uklízet, a co teprv jejich zbytky!!! Bŕŕŕ. Ovšem naše Líza, ta se nezdá. Normálně je téměř nemluvící, ale jakmile uloví myš, tak se nutně musí pochlubit, nejlépe mému muži, který si chodí ven na cigáro. To mele celou dobu, co běží přes dvůr, zaparkuje u nohy MLP a začne ji chroupat. Ten pak bleskurychle mizí domů a nadává, že si ani nemůže v klidu zakouřit. Ale dobře mu tak, nemá kouřit, že?

  2. já jsem po Ferdovi uklízel potkany, hady, myší tuny, jednoho zakrslého králíka a jednoho pěkně velkého zajíce. (Z toho zajíce dostal vnitřnosti). (bow)

   1. Naše čtyři košišky si rozdělili rajón následovně: nejstarší Chip chytá téměř výhradně ptáčky, i když to má zakázané, Líza se specializovala na myši a rejsky, Mates zase na větší hlodavce – potkany a krysy, no a nejmladší Bety se zatím nevyprofilovala – ráda si hraje s motýly, můrami a kobylkami – myš jsem u ní viděla zatím jen jednou, asi už na ni žádná nezbyde.

 25. Nevíte někdo, jestli ti velcí chlupatí pavouci (většinou používaní jako děsivé rekvizity v hororech a prdlých soutěžích) jsou na dotek tvrdě štětinatí nebo spíš heboučcí?

  1. No oni jsou pavouci spíš heboučcí, ale, avšak, přestože mně zas tak moc nevadí, mazlila bych se přece jen s něčím jiným. 😀

  2. Pavouci mi vůbec nevadí, takže se hlásím k těm, kteří pavouka vezmou s klidem do ruky a odnesou do bezpečí. V dávných časech jsem si ale pochovala tarantuli. Byla heboučká a moc příjemná na dotyk. Jen jsem tak nějak nevěděla, jak se s ní pomazlit. Kamarád radil, ať si jich koupím víc, udělám si z nich hromadu a strčím do ní obličej 😀

   Co mi ale vadí jsou mouchy. Vždycky si představuju, kde ta lesklá odporná vypasechá mucha asi seděla před tím, než si sedla na mě… Tfuj!

   1. tarantule: Byla heboučká a moc příjemná na dotyk. Jen jsem tak nějak nevěděla, jak se s ní pomazlit. Kamarád radil, ať si jich koupím víc, udělám si z nich hromadu a strčím do ní obličej ..

    =)) =)) =))

  3. Jsou heboučcí,ono třeba brachypelma vagants (sklípkan-černej s červenejma chlupama) nebo brachypelma smithii (ten pruhovanej z Indiany Jonese), ty chloupky z toho zadečku strouhaj-uvolňujou třením zadníma nohama, když na ně útočí pták nebo tak něco,co je chce sežrat, ty chloupky jsou asi jako skelná vata, toho predátora pálí a štípou v očích nebo v „tlamce“ v zobáku..prostě na jazyku…a sklípkan má čas utéct do svého sklípku nebo se někam schovat, případně tím útočníka odradí….sklípkany jsem pozorovala ráda za sklem…lezoucího po ruce bych asi nepřežila.

   1. Píseň „půjdem spolu do sklípku“ pro mě získává nové dimenze (rofl)
    Sharko, to vypadá, že sis pár sklípkanů už poňochňala?

    1. ne, ani omylem, jen můj bejvalej je miloval a jednoho červenoprdelníka jsme doma měli v akvárku,zabezpečenýho a ještě za zavřenejma dveřma….byla to holka…

  4. Sklípkani své chlupy, zakončené snadno lámavými jedovatými bodci v nebezpečí vystřelují (ten chlup vypadá podobně, jako žahavý chlup kopřivy), takže hladit nedoporučuji. A australský Atrax robustus je smrtelně jedovatý, navíc i agresivní. Na domělého nepřítele skočí a dokáže prokousnout i nehet.

 26. Predstavte si sprchovy kout. Tesny. Bily. S bilym zavesem. Daleko predaleko, az v Arizone. Sprchujete se a najednou zpod okraje zavesu prileze pavouk. Asi tak osm centimetru velky. A pac jsem jediny zachytny bod v te bile mokre hruze, snazi se vlezt na me!!! (Ja to snad ani nedopisu, jak me ta vzpominka i ted po trinacti letech paralyzuje!) Utect? Ani napad! Za zavesem je nejspis dalsich deset pavouku! Tak jsem na chudaka pavouka pustila ze sprchy horkou vodu a doslova ho uvarila. Ardenalin mi po tech nekolika minutach zapasu o holy (doslova!) zivot strikal z usi. Teprve kdyz pavouk podlehl a pote ucpal odtokovy kanalek, odvazila jsem se vypnout vodu a odhrnout zaves. Za zavesem nastesti nikdo, za okny cernocerna tma, stan daleko. Cesta ke spacaku byla doslova bobrikem odvahy a jak moc dobre jsem spala, si umite nejspis predstavit.
  Rano jsem v koupelne potkala pani, ktera zrovna vystupovala z pavouci kabinky. Pry jo, ten velky pavouk tam je, ale v odtoku a navic mrtvy. No chapete to?! Dobovolne se sprchovat s takovou priserou!?!
  Preji hezky den a bez breberek ve vane, umyvadle, kastrolu, v satne, v posteli, …

  1. Je fakt, že jsem nikdy nepochopila, proč pavouci lezou do kastrolu… Chudákům jim to pak klouže.

 27. Krásne dobré skoro predpoludnie želáme všetkým. Pavúci mi nevadia vôbec. Pes sa predvčera vykúpal v Senci, super voda a v nej nikto! A včera celý deň prespal.

 28. Drahí moji,ešte som nič nečítala.Ako najlepším kamarátom sa Vám musím vyžalovať.Chytili ma pred dvoma hodinami policajti.Cestná kontrola.Výsledok:60 Eu/!!!!/ pokuta,odobratý techničák i vodičák.Chýbala mi STK-považte mala som ju mať v apríli/dubnu/ a hneď toto.No a teraz hlava 22.Bola som na stanici STK a bez techničáka mi kontrolu neurobia.A techničák mi bez potvrdenia o STK nevydajú.Tak ti nevím Karle-ako hovoria klasici.

  1. Verenko, ale policajti ti sebrali malej techničák, ne? (velkej se s sebou obvykle nevozí). Tak nakluš na stk s tím velkým a oni ti to udělají. (sun)
   Jinak lity lity – taky mě tak chytli, ale je fakt, že jsem měla technickou propadlou jen o dva měsíce. To hned bylo: Paní řidičko, pojďte sem, koukněte se zezadu na své auto a co vidíte? Je špinavé? (blush) Hledejte pořádně! Ten prohnutej blatník? To mám už roky a nerezatí! NEE! (fubar) Tak já, pánové fakt nevím.
   A co ta značka tady na značce, no??? A co s ní? Máte prošlou technickou!!!! Aha… No, bylo to za 1 000, ale to už je dávno 😀

   1. Já se picnu, ZASE mě nezná a to jsem s ním fakt nic nedělala! Nemá mě rádo vlastní počitadlo ;(

    1. Tak přesně tohle, jak přes kopírák, se stalo sestře Zuzce, když jsme jeli z Podmitrova. Bylo to jen za 500,- ale i to bylo k naštvání. A prošlou ji měla od května. Oprávněně brblala, protože v květnu měla autíno v servisu na větší opravě. Kdyby byli solidní firma, tak ji na tento problém upozornili a technickou zajistili. Taky si to od ní asi pořádně slízli. 😉

  2. verenko, nevím jak je to s doklady u vás, ale tady v autě vozíš jen „malý techničák“ (neboli osvědčení o TP, tudíž ten lze odebrat, a „velký techničák“ zůstává doma – a s ním bys mohla na kontrolu

   jinak je to teda sakra nepříjemné, no ale když jsi ji měla 5měsíců prošlou, nedomůžeš se ničeho… hele, a jak si dojedeš bez řidičáku na tu STK???

   1. Dievčatá,už niekoľko rokov máme na Slovensku len 1/JEDEN/ techničák a to ten veľký-raj pre zlodejov a ten nosíme stále u seba!!! Takže fakt Hlava 22. A na vodičák mi dali na nutný dojazd bumažku a všetko mi vrátia,ked donesiem potvrdenie o technickej kontrole a samozrejme zaplatím pokutu. A dokola:na technickú nemožem,pretože nemám technický preukaz,vodičák nemám a jazdiť do práce musím a keď ma znovu zastavia pálka bude ešte väčšia sic nemám vodičák,ani techničák…..Sa picnem!!

    1. Jo jo, taky jsme kdysi dostali pokutu za to, že auto nemá techničák- jeli jsme na STK. To prý nesmíme, auto se tam musí nechat odvézt nebo odtáhnout.

  3. Milá Verenko – je mi tě moc líto.

   Mne včera auto stálo „jen“ pětikilo. V noci jsem dělala taxikáře a nad ránem jsem už neměla kde zaparkovat – inu, postavila jsem vozidlo na zebru. Ránu jdu se psinami a už tam obejdovali měšťáci s botičkou. „Pane, nedávejte mi botičku,“ … no, nedali, ale já dala!

   Nejhorší je, že ta zebra je tam úplně zbytečná, parkovat není kde a když před týdnem sousedovi auto ukradli, tak mu řekli, co se diví, když neparkuje pod okenem … a včil babo raď (fubar)

   1. Našim před časem ukradli zamčené auto ze zamčené garáže… To si nepomůžeš.
    Jediná obrana je nemít auto 😉

    1. Nám ukradli auto před časem také. Z pod přístřešku pod okny, pes v baráku a ještě k tomu v noci na moje narozeniny a to jsme neslavili. Stane se tohle někomu? Spíš jsem slyšela, že někdo k narozkám auto dostal ale kdo se může pochlubit tím, že mu k narozkám auto ukradli? 😉

   2. Jsou dvěš možnosti: Buď si zaplatit mastný peníz za vyhrazené stání, nebo si, pomocí vhodné choroby, pořídit průkaz ZTP a nechat si zřídit vyhrazené stání zdarma. (Zaplatíte max. 1.000 Kč za vodorovné značení). S kriplplackou se mnohem lépe jezdí, (nepotřebujete dálniční známku), parkuje, (vyhrazená místa pro invalidy) a ZTP průkaz je volná jízdenka na MHD v celé republice. Navíc máte nárok na příspěvek na benzin (3.000 Kč ročně).

    1. Při výběru přibližovadla je vhodné přemýšlet: Mírně rezavou Feldu z bazaru z r. 2000 můžete klidně nechat i odemčenou, nikdo takový šrot krást nebude, dokonce ani na náhradní díly. Ono je úplně jedno, jestli za auto dáte 30 nebo 300 i více tisíc, pořád je to jen hromada rezavějícího plechu. Takže raději těch 270 litrů utratím jinak, ta hnilička jezdí a víc od ní nechci. A ještě ušetřím na pojištění; platím pouze povinné ručení (1300 kč ročně) a když mne někdo nabourá, nechám vrak sešrotovat, což povinné ručení bez problémů pokryje a ještě zbude a pořídím si jiný podobný za stejný peníz. 😀

  4. Verenko (inlove) , to mi je líto! (hug) Máte ale u vás přísné policajty! Přednostu chytli před týdnem, čtyři měsíce propadlá STK ve služebním autě – za pět set. Auto má na starosti ve firmě kdosi a střídají se na něm nejméně čtyři lidé – ale pokutu mu v práci neproplatili. 8-|
   Jinak s velkým TP by Ti kontrolu měli udělat, to by bylo, abys na to nevyzrála! (y)

   1. Hnusně řečeno: řidič si má před jízdou zkontrolovat vozidlo, takže paní řidičko, do kontroly vozidla patří i STK ! (Stalo se kamarádce) a policajt si ji teda vychutnal, platila litr.

    1. Tak tak. Za chyby se platí a zákony je nutno dodržovat. Obejít auto před jízdou a podívat se, zda je v pořádku olej, pneumatiky, brzdová a chladicí kapalina zase tolik času nezabere a je to pořád lepší, než za jízdy zjistit, že brzdy nebrzdí, nebo mít plné ruce a nohy práce, když se motor, běžící nasucho, ve 130 km/h zadře.

  5. Verenko, technická se zapisuje do velkého techničáku, malý vůbec nepotřebuješ. A prošvihnutá technická je moje noční můra! Naštěstí si pamatuju, že auto jsme kupovali v březnu sudého roku, takže příští rok nás to čeká!

 29. Milá Dede – přečetla jsem si upozornění a opravdu váhám, zda pokračovat (rofl) . Ale pochlapila jsem se a přečetla.

  Tak – Johana (nebo-li sekáč) mi kupodivu vůbec nevadí (takže první příhěh jsem přežila bez následků (chuckle) ). Ale ten druhý, tak ten mi dal – bóže, stát se to mně, tak se vzpamatovávám ještě tři dny. (sweat)

  Já pavouky nemusela odjakživa (vzpomínám si, s jakým odporem jsem chodila na hůru – půdu, kde si obrovští křižáci dělali pavučiny před skleněnými taškami), ale tato fóbie se mi prudce zhoršila v mých sedmnácti, kdy jsem byla na brigádě v kravíně. Tam jsme měly (čtyři holky) mimo jiné natřít zásobníky na šrot z dojírny. Chlapi nám je sundali a položili na zem a z každé vypochodoval zástup černých pavouků a – ó hrůzo – všichni si to štrádovali směrem ke mně. Od té doby jenom pomyšlení na pavouky ve mně zvedá vlnu hysterie.

  Zajímavé, že jiní hmyzáči mne nechávají chladnou, ba naopak, někteří se mi moc líbí. (bug)

 30. Mám arachnofobii. Dokonce vím i z čeho. Ze čtení brakové dobrodružné literatury ve věku asi 7-8 let, kde po hrdinovi lezl obrovvský jedovatý pavouk. Hrdinovi sice neublížil, ale někoho (nevím už koho) kousl (ten pavouk) a ten dotyčný zemřel za hrozných útrap. Protože nejsem Hrdina, obávala jsem se, že by to ten pavouk pozna a kousl mě a …
  I když rozum ví, ten střední mozek se bojí. Strašně, panicky. Takže s pavouky odmítám mít cokoliv společného. S těmi domácími. Venkovní (včetně křižáků v okně) mi nevadí. Ti se nevnucují, nelezou do vany (dřezu), nejukají na mě ve sklepě, nelezou mi nad hlavou. Prostě pavouka jako domácí zvíře nesnesu. Přitom myši, hadi a jiná žoužel mi nevadí.
  Pavouk v drátěnce… no umím si to představit. Práskla bych drátěnkou, možná hrncem. Neječím, tak nějak na sebe instinktivně nechci upozorňovat. Jen velmi tenkým hláskem volám MLP na pomoc. On už ví a jako správný hrdina se vyzbrojí smetáčkem a lopatkou a zločince uhubí. Je krásné mít muže hrdinu.

  1. Tedy aby bylo jasno, doma máme jen pavouky. Myši, hady a podobnou žoužel (která mi nevadí) nemáme. Měli jsme blechy. Od psů. Blechy mi také vadily. Sice blechu chytnu a zabiju bez problémů, ale je jich příliš. I komáry hubíme i mouchy. Takže zjišťuji, že mi toho vadí víc, ale jen z pavouků mám pravou fobii.

   1. Hlásím se do klubu Panikářů kvůli čtvrtému páru nohou.
    Mouchy mě štvou, komáři a moli taky, brouci mi neva, pokud to nejsou smradlavé ploštice a šeredné svinky, žízaly, červi, housenky, hadi, ještěrky, myši a jiní hlodavci… to je taky boží tvor, i když některej dost svinskej (říkala prababička).
    Prostě jak to má 8 nohou, je to bestie krvelačná lidožravá a kdokoli se tomu postaví je hrdina mezinárodního formátu. Naštěstí mám doma hrdiny dva.
    Vyběhnout na mne velký černý pavouk z drátěnky, tak jsem na tuty mrtvá! Stačí, když takhle večer vyběhne zpod gauče černý tlustý babouk o velikosti poníka. To pak sedím na gauči, nohy nahoře, mám husinu jak pralinky a jektám.

 31. Muhehe, Dede! (inlove) Jak se mi mění (eufemismus pro slábne)zrak, tak jsem opět ve stádiu, kdy na ten půl metr či metr vidím prd s brejlema i bez nich. Ještě tak něco vidím s brejlema počítačovýma, jenže v těch zase při chůzi jakoby plavu. Takže nemusím být ani rozespalá, abych nedůvěřivě hleděla na cosi na zemi – je to opuštěná kořist kočenek, chomáč prachu, kterému Zdena b.p. rozkošně říká králíček, zbloudilý živočich nebo jen nějaké svinstvo? (jak praví Jára Cimrman)
  Jinak babouky (Terezka Dalmatinová) nezabíjím ani se jich nebojím. Hmyz mi obecně v zásadě nevadí, i když žádný breberkomil nejsem. A jsou dokonce potvory, které na potkání bez varování zabíjím: komáři, vosy a potravinové moly v bytě – páááni, několik měsíců mi trvalo, než jsem se poslední invaze zbavila a už jsem si to zase natahala z krámu. Takže momentálně jsem zase bez obilovin i luštěnim. To by bylo, aby nechcípli hlady dřív než já! (chuckle)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Jó moli – myslím, že letos je to nějaká invaze čičo! Tak na ty pořádáme doma hony – jak lidi tak zvířata (akorát Toya se nezapojuje – do jejich granulí se totiž nedávají).

  2. trošku pomáhá mouku, cukr a podobné molí pochoutky po donesení domů nechat přemrazit v mrazničce ( klidně týden) a pak prosát a přesypat. zatím to funguje – rada od kamarádky, co bydlí ve starém žižkovském domě 🙂

    1. 3 Babské rady

     Všechna nová balení mouky, strouhanky a dalších sypkých potravin nejprve uložte do mrazáku. Pokud totiž obsahují zárodky mola, můžete je zlikvidovat mrazem.

     Do spíže položte misku s octem nebo do ní rozmístěte kousky sušené pomerančové kůry.

     Do každé dózy, ve které máte mouku, strouhanku atp. vložte 2 stroužky oloupaného česneku. Stroužky jednou za čas vyměňte.

  3. Nesnáším „domácí“ hmyzáky!! (envy)
   Není to tak dlouho, co jsem začala na lince, ve spížoskříni a v zásobnících na mouku a spol. vídat opravdu maličké černé broučínky. Myslela jsem si, že jsem je donesla z krámu s balením mouky. Všechno jsem vyhodila, koupila mouku novou ale broučínci se vesele hemžili dál. Šmarjá!!! Myslela jsem, že mě klepne Pepina. Po několika neúspěšných vyhazovacích akcích mě chytnul sergjej neboli amok. Vyházela jsem celou špížoskříň a jak jsem byla v ráži, vytahala jsem i police že je hezky umeju. A zůstala jsem stát jak Lotova žena. Ti prevíti si udělali schovku právě po stranách polic a úspěšně se tam množili. A že jich bylo!!! To bych vyhazovala a nakupovala zřejně do soudného dne. Ty prevíty jsem určo přitáhla domů z velkoobchodu poblíž Prahy. Od té doby jsme tam nakupovat nebyli a je klid.
   Pavouci mi celkem nevadí ale nesmí se producírovat na stropě nad mojí postelí. Sadistické choutky mám při pohledu na mouchy. Fůůůůj. :@

 32. Pavoučka je mi líto, chápu strach z pavouků v místech, kde žijí jedovatí zástupci, ale u nás je to snad spíše odpor či opravdu fobie. Sama je mám hrozně ráda, když se mi nějaký křižák uhnízdí na okně je pojmenován Kleofáš a celorodinně chráněn. Jednou jedna Kleofášová bydlela nad mojí sbírkou afrických fialek a tak jsem zjistila, že má nádherně růžové hovénko. Vyvedla mladé, přestěhovala se do obýváku a zřejmě ji Bimbo vyluxoval. Tak máme volné okno, prosím vstupte

  1. I křižáci jsou jedovatí, mě kousla křižácí samice do krku (příliš jsem prožívala houbaření a prolézala houští) a kousanec mi parádně otekl, a to nejsem alergik.Teď se sem navíc rozšiřuje z jihu křižák pruhovaný, který je velmi jedovatý a jehož kousnutí může způsobit u citlivých lidí i smrt.

     1. ooooo to je ale velký elegán!tohoto bych se asi nebála, jen by musel od mého kafe odkráčet – o kafíčko se poránu s nikým nedělím :-)nesnáším jen ty chlupaté černé velké koule s osmi nohama 😀 ale zase, křižáčí kolonie , předoucí dokonalé výtvory po celém zábradlí mostu Pavla Wonky v Perníčkově, je úchvatná!

      1. Co to bylo za babouky nevim, ale zakuklenou autobusovou zastavku uz jsem videl. Myslim, ze spoustu zviretniku by ten pohled strasil jeste po letech. Stovky a stovky pavouku.

 33. Tak dede, to neslazený kafe mi docela v puse zhořklo, ta představa,že držím tu potvoru v drátěnce, ta mi způsobila husinu po těle a vzpomněla jsem si,jak jsem jednou naklepávala polstáře a pod mým byl taky obrpavouk. Ten děs, že se mnou spal nebo po mě v noci chodil, ten mne dostal natolik, že jsem týden spala jinde. A nejhorší je, že spím s otevřenou pusou… (whew)

  1. Hmmm, tak sem taky nesmím! Odvezla bych půlku jarmarku.
   Krásné. A zdá se mi, že je tam méně narváno, nežli na trzích v Berouně.

    1. peněz nemajíc, majlant bych tam nenechala, ale asi bych se uvzdychala a uáchala (h)

     naštěstí „svůj“ hrnek co sháním tam na fotkách není, tak mě u fotek nekleplo 😀 … ale pokochala jsem se, to jo (nod)

     1. Sharko, už jsem kochala. Ale že čtu skoro všechno se zpožděním, tak jsem Ti ani nepoděkovala za krásný odkaz. A taky jsem měla poslintanou obrazovku i s klábosnicí (clap)

  2. to je ale sválnost pro beránka po ránu , tohleto 🙂 majlant bych tam nechala!!! hrnečky, misky, talířky, na tom tak krásně ulítám!!! teď máme se sharkou v plánu bábovičkovou formu od paní, co máme od ní pekáče ( já velký s poklicí, sharka na kuře), ale to se asi dočkám až na jaře, paní má hrnčířskou dílnu v Říčanech u Prahy. ale díky za potěchu pro oko 🙂

    1. hoj, že bych si byla spletla přání se skutečností? bavily jsme se o pekáči – stojáči na kuve, když jsme přijeli z Veselého kopce, měla jsem za to, že sis ho koupila 😀

  3. To jsou hotové hrníčkové orgie! 🙂 Krása, některfé věci jsou opravdu kouzelné, vybrala bych si, kdyby to bylo kam dávat.

 34. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)
  Pavouci mi nevadí, no vlastně ani žádná jiná havěť (bug) Sekáče vezmu i do ruky, ostatních se dotýkat nemusím. Ale visícího pavoučka vynesu na pavučině a zavěsím na vhodnou zeleň a velké černé pavouky ve sklepě nechávám být. V případě velkého sklepního úklidu je opatrně vymetu a doufám, že se brzy v pořádku vrátí (chuckle)

 35. to musel byt hrozny zazitek, uplne si to umim predstavit. drhnout hrnec pavoukem neni cinnost vhodna pro lidi s arachnofonii, a nakonec pro pavouka taky ne. ja mam takovou arachnofobii, ze jsem i nekolikrat v zivote byla vzhuru celou noc s rozsvicenym svetlem, abych videla, jestli se ke mne neblizi pavouk. mam hruzu z toho, ze kdyz v noci spim, tak se mi mozna prochazeji po perine nebo rovnou po me.
  ja myslim, ze strach z pavouku je racionalni, jinak by nam nezustali tak hluboko v race memory.

  1. Teda Fallen (inlove) , Ty mi dáváš: „Drhnout hrnec pavoukem neni cinnost vhodna pro lidi s arachnofonii.“ (y) (chuckle)

  2. krásné ráno všem… taky osminožce nějak nemusím.. ale během času jsem si vypěstovala jen odstup , ne děs, jekot a úprk jako dřív 🙂 pravda, ve starém mlýně mi chvilku trvalo, než jsem sama sebe přesvědčila, že ten pavouček, co spí na stropě , se po mě nebude v noci procházet a že tedy můžu v klidu usnout ( neprocházel. chrněl tam i ráno, až během dne šel něco zakousnout). do sklepa u mlynářů zásadně nelezu. a že bych chtěla mazlíčka jako čaroděj Kedrigern – od stropu se spustil pavouk, velký jako jablko. čaroděj ho polechtal na bříšku, řka “ nazdárek Manny, doufám, žes tu za mé nepřítomnosti na všechno pečlivě dohlížel“ – tak to opravdu nene 😀 doma je zpacifikovaly kočky tak, že jen výjimečně se nějaká věci neznalá rodinka usadí za špajzovou skříní..to ji při gruntování objevím a vymetu se slovy: ale Manny, ty taky nemáš vůbec žádný vkus!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN