OZNÁMENÍ: Aúúú… AUKCE!

Kde jste kdo? Vstávat! Cvičit! Teda ne cvičit, tvořit! Pracovat! Posílat! Náš veleúspěšný zvířetnický projekt pokračuje i letos. A netvařte se, že nic nevíte! Víte! Akorát vám to musím zase připomenout.

 

 

 

V předvánočním čase se uskuteční již třetí ročník Zvířetnické aukce. O převoznické veslo se nikdo nedral a tak budu aukčním převozníkem opět já. Doufejme, že stávající dražební systém komentářů na Rajčeti to opět unese a převozník nebude zlynčován. Současně vám ale musím prozradit, že jsem jediným arbitrem pro přijímání aukčních položek, a musíte se tedy opravdu snažit!

Zopakuji pravidla. Do aukce přijímám vlastnoruční výtvory Zvířetníků a jejich přízně (dětí, babiček a podobných osob, i kolega z práce či sousedka jsou vítáni).

Co můžete do aukce nabídnout? Velmi oblíbené jsou nejrůznější piškvorky (patchwork) – polštářky, chňapky, prostírky, hračky (co třeba japonské míčky, na mnoho z nás se nedostalo). Šperky a bižutérie jsou také hezkým vánočním dárkem.

Naši zvířetničtí fotografové draží své krásné kalendáře (budu mít letos alespoň jeden, milí fotografové?). Můžete nabídnout i adventní věnec nebo aranžmá. Košikařina, (s)pleteniny, výšivky, paličky nejen naší Janičky Jováskové, sklo, drátkování. Keramika, výrobky z kůže a všemožné další rukodělné věcičky. Třeba by někdo zkusil i složitější origami objekt?

Postupem času vyplynulo, že naše aukce je především studnou, ze které čerpáme věci pro svou potěchu a pro potěchu svých blízkých. Pro rozptýlení našich zvířecích kamarádů slouží jiné obchody.

 

Ale protože jsme na Zvířetníku, vyhlašuji pro letošní ročník aukce SOUTĚŽ o nejlepší vlastnoručně zhotovenou zvířecí hračku, která bude zařazena do dražby.

 

Podmínky soutěže: INVENCE (např. zakoupím hovězí kost a na ni přimontuji rolničky) a EFEKTIVITA (video či fotka vč. komentáře, dokumentující použití). Pokud se do soutěže přihlásíte, pamatujte, že vaše hračka může být zařazena do aukce a vydražena, měli byste tedy mít jeden exemplář zdokumentovaný v akci a další, neoslintaný, pro vítěze aukce. Do aukce bude podle množství a kvality přihlášek zařazeno 1-3 ks zvířecích hraček.

 

Aukční položkou se rozumí předmět či sada (např. prostírání 4+1, sada šálků s podšálky, čepice+šála, chňapka a podložka pod hrnec atd.)

Autoři se samozřejmě mohou sdružit do týmů (např. A vytvoří aplikaci, B ji aplikuje na polštářek – produkt jde do aukce pod autorským označením AB).

Každý autor i tým může přihlásit do aukce maximálně 3 položky. Např. autor A přihlásí tři položky a současně tým AB může přihlásit další tři položky. Vedení aukce (tedy já) si vyhrazuje právo výběru položek tak, aby bylo respektováno pravidlo max. 3 položek a současně atraktivity celé aukce.

Přeloženo do češtiny to znamená, že pokud zašlete do aukce tři velmi podobné položky a někdo jiný pošle další tři skoro stejné, zařadím řekněme dvě a dvě. Další know-how si nechám pro sebe, snad to bude i letos fungovat.

Posílejte mi svoje nabídky do 31. 10. 2011 na adresu renata.eremiasova@volny.cz.

A těšte se, aukce je mnohem lepší způsob, jak nakoupit vánoční dárky, než ploužení po obchodech!

 

Aktualizováno: 14.9.2011 — 13:29

18 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Pro ty, kdo dočítají později. Už mám několik opravdu senzačních položek a čekám velké bitvy 🙂

 2. Renato, děkuju za tu práci – je to bezvadný projekt (inlove) Jsem zvědavá, s čím přijdou holky piškvorkářky a všichni ostatní. Je tu neuvěřitelně moc nadaných a šikovných lidí (h)

 3. Pche, kdo by se dral o převoznické veslo, když je v těch nejlepších rukách? (nod)

  Jen malá technická poznámka. Velice bych uvítala, kdyby byl oprášen nápad z loňska a uzávěrka aukční bitvy by byla stanovena cca na dvě hodiny ráno. Aspoň několika skřivanů bychom se tím zbavili a sůvám by trochu stoupla šance na vítězství (rofl) .
  Kurnik, to zas bude adrenalin (whew)

  1. Konec ve dvě hodiny ráno??????
   V tom případě nemám nárok zasáhnout do konečné bitvy, v tuto dobu jsem naprosto nepoužitelná k jakékoliv činnosti vyžadující mozkovou aktivitu… 😀 (whew)

   1. Neboj se, konec nebude ve dvě ráno. To si jenom Louk chtěla pojistit jednu položku, o kterou bude stát hodně lidí.Bude ale rozhodně večer.

    1. Ufff, to zase budou nervy. (whew) Doufám, že bude zase nějaká ta ozdobička do sbírky! (nod)

  2. Louk, to je geniální nápad, bohužel neprošel. Když pomyslím na ten závěr, tak se mi už teď zvedá tlak 😀 .

   1. Jééé, Renato, už se rok překulil? Nedávno jsem to chtěla vysvětlit i s náhledem na rajče, ale heslo se mi vykouřilo z hlavy 🙁 To si piš, že to bude nervák. Já doufám, že zase dostanu od tajné sponzorky dispozice a budu hrát za cizí peníze. Teda, já mám taky želízka v ohni, ale tak polovinu položek. Už se těšííím 🙂

 4. Bezvadné připomenutí, milá Renáto! (inlove) (y)

  Musím tu udělat heč heč!, protože mám od šéfové aukce předběžný návrh schválený. (nod)

  A za pišktým můžu prozradit, že ZU bude, i když ho teď trochu honíme na poslední chvíli, neboť projednávání zamýšleného určení trvalo víc než dva měsíce a nakonec z toho bohužel sešlo. 🙁

 5. Renato, já mám vymyšleno, a pokud schválíš produkt, tak ho i ušiju- jen ti potřebuju poslat fotku a domluvit se. Ovšem po zhavarování počítače se mi smazaly veškeré zvířetnické kontakty, tak se mi prosím tě ozvi na mejl.

 6. Renato – zrovna dneska jsem myslela na to, do kdy se ti mají dražené věci poslat (wasntme) – a tady je vyčerpávající odpověď.
  No musím se nad sebou zamyslet a konečně dotáhnout do konce můj nápad, ať nejsem za slibotechnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN