ČLOVĚČINY: Tango Nightmares im Vien

Už jsou to skoro dva roky, co jsem zvířetníkům naposled psal o svých tangových eskapádách a je třeba to napravit. Nebudu psát o všech akcích, to by ten článek byl moc dlouhý, protože jako správný závislák toho absolvuji hodně.

 

Už v předchozím článku jsem psal o tom, jak jsme si na Globální milongu připravili několik zábavných scének. Asi byly opravdu zábavné, protože už jsme měli dvě reprízy a tenhle pátek budeme, s celou naší Tangoloco&co v divadle Ponec.

 

První repríza byla už před časem v Jindřichově Hradci a tam nás právě viděli pořadatelé jedné z pravidelných Vídeňských milong a rozhodli se, že nás pozvou. Nabídli nám nejen, že se můžeme veřejně ztrapnit a pak, pokud se nás nebudou ostatní bát, si ještě zatancovat, ale dokonce že nás ubytují, nakrmí, napojí a proplatí nám cestu.

 

Asi byla ta nabídka až moc dobrá, protože se nám začali nějak podezřele množit zájemci o role ve scénkách a nakonec nás jelo čtrnáct. Jelo… a málem nedojelo.

 

Ale popořadě! Původně jsem chtěl jet už ve čtvrtek, v prvním autě, trochu si projít Vídeň, zajít na páteční tancovačku. Místo toho jsem vyrazil na oslavu dvaceti let fungování firmy ve které jsem před už více než deseti lety pracoval. Na to, jak je to dlouho a jaká tam za mě bývala fluktuace, jsem tam znal dost lidí… a musím říct, že to bylo skoro horší než třídní srazy. Změnili jsme se za těch deset let, změnili.

 

V pátek večer tedy vyrazily další dva plně naložené vozy a cesta probíhala bez problémů, pěkně po D1 (mimochodem to je fakt děsný tankodrom) až do té chvíle než nám z druhého vozu zavolali, že to škrábli o náklaďák, všichni jsou v pořádku a čekají na stodruhém kilometru na policii. Škrábli…

 

Vrátit se na dálnici o deset kilometrů zpět to znamená popojet o šestnáct dopředu, sjet, najet, vrátit se o třicet zpátky, sjet, najet a pak sledovat kilometry a krajnici. Policie už tam byla, co tam nebylo, byl předek toho škrábnutého auta. Nechápu jak je to možné, ale podařilo se jim opřít auto o TIRák jedoucí ve vedlejším pruhu, úplně ho zrušit a přitom jediné zranění byl jeden naražený loket a pár škrábanců. Obrovské štěstí! Ne fotky nemám, ani auta ani škrábanců.

 

Překvapivě nikoho ani nenapadlo, že bychom akci zrušili, řešilo se jen jak všechny dopravit do Vídně. Přece jsme to slíbili! Zbytku výpravy jsme se nedovolali, takže možnost, že se to první auto vrátí z Vídně a nabere přeživší, padla. Sehnat někdy o půl desáté večer někoho jiného s autem se také nepovedlo, tak bylo rozhodnuto, že my pojedeme dál a oni se nechají odtahovkou vzít do Brna, tam u někoho přespí a ráno se pro ně staví auto. No… ještě, že tam mám tetičku. Všichni známí zklamali, tak nakonec nezbylo než v deset večer vzburcovat tetu a oznámit jí, že nutně potřebuju, aby ubytovala čtyři lidi, které jí tam přiveze odtahovka. Děkuji!!

 

Tím už naštěstí problémy skončily, v sobotu dopoledne jsme se šťastně sešli ve Vídni, odpoledne si to ještě vyzkoušeli a večer si užili sukces. Nebudu tady popisovat jednotlivé scénky pro případ, že by někdo měl chuť zajít si v pátek do divadla, ale asi to opravu nebylo špatné … už máme pozvání na příští rok. Jen budem muset vymyslet nové scénky.

 

(Předchozí články najdete zde a tady)

 

Fotky:

http://www.tangonightmares.cz/

 

001 – Režisérka a herci padlí za vlast

021 – Ano, i s ploutvemi se dá tančit

027 – Takhle usilovně se mě Maruška straní. Ne nebyla by jí škoda?

043 – Ochranné pomůcky pro tanec v historických budovách

046 – Poslední přípravy

048 – Ne, ta vlevo není malá. Ano, ta vpravo, to je Marie, aneb i s o hlavu větší partnerkou se dá tančit.

054 – Ornamental lady a narcisistic tanguero

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno: 12.9.2011 — 22:28

38 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Jendo, paráda! Jsem tu až strašně pozdě, potřebovala bych, aby dnešek měl ještě tak dvacet hodin, ale neodolala jsem. Jste magoři (to je prosím pochvala (rofl) )!

 2. Jendo, prostě umíš, gratuluji. A nejen ty, je vidět, že vás to baví všechny a to je to hlavní

 3. Krásný tanec, to by mně bavilo,musí to být paráda, když se dá tančit a prožívat ten příběh. (dance) (dance)
  BTW , ja se tančí to Kybltango ? (rofl)

 4. Móóc dobrý (tedy až na tu havárku) – až mě skoro mrzí, že jsem kdysi skončila jen ve stříbrných tanečních pokračovačkách, hale v mém pokročilém věku už těžko bycha honiti, takže se ráda pokochám pohledem na jiné, co to fakt umí!!!!!!

  1. Na argentino urcite pozde neni! 😉
   Dokud cloveku slouzi nohy, muze tancovat. Mozna ne zavodne, ale kdo jim o to stoji?

 5. Jendo, klobouk dolů! Tak v tomhle představení bych mohl hrát leda tak tu porotu! (rofl)
  Hele, nebudete se předvádět někdy i jinde než v hlavních městech? Z dálného východu je to do Prahy i Vídně kapánek z ruky. 🙁

  1. Myslim, ze by se i jine role nasly. Ono ve spouste scenek se toho moc nenatancuje.

   Kdyz si nas nekdo pozve … 😉

 6. Milý Jendo – teda cesta dobrodružná, jen co je pravda. Ještě že to odneslo jen to auto (když i toho je obrovská škoda).
  Fotky, které doprovází článek (na odkaz se podívám později), jsou dost výmluvné. Jenom dotaz – na té poslední fotce, neměl tanečník strach, že se mu partnerka otočí kramflíčkem na nártu? Vždyť takový střevíček je docela regulérní zbraň (whew) .
  A docela mne zmátlo, že tango ve Vídni – tam bych čekala spíš vídeňský valčík (chuckle) .

  1. Ono to auto už mělo své skoro odjezdíno, ale musím říct, že když jsme si udělali to kolečko a videli jak dopadlo, tak nám nebylo úplně dobře. Musel to být hodně silný zážitek, i když v té chvíli se prý bát rozhodně nestíhali.

   Ano, správný tangový střevíček je naprosto regulérní zbraň, ten má podpatek ještě vyšší a ještě užší než správný střevíšek na latinu. Partnerka musí vědět kam ty nohy pokládá …

   1. Partnerka to vědět může, spíš bych se bál, že JÁ tu nohu vrazím, kam nemám. (rofl)

     1. Tak do ganchos tedy nejdu. Úplně si dovedu představit, jak bych dopadl já a hlavně partnerka – okopaná i na zcela nečekaných místech a nohy by musela pokládat obzvlášť obezřetně, jinak by se zaručeně trefila na tu mou. 8-|
      Dámsky jehlový podpatek mi jednou skončil v botě – sjel po dobré polovině lýtka a pak mezi kotníkem a patou na vnější straně nohy. Ustál jsem to a dokonce jako gentleman. (sweat)

      1. Jo, ale jednou jsem takhle málem zmrzačil tanečníka z jiného páru – při jakési figuře v plné otočce jsme se potkali levýma rukama a já ho zadrhl nehtem. Za takový škrábanec by se nemusel stydět ani pardál, krev tekla proudem, měl pak chudál od ní i košili.
       Já hold asi budu muset zůstat u klasiky a latinu nechat jiným… i když taková rumba, když se vydaří…

      2. Au!
       Na argentinu obcas ke krvavym zranenim dochazi, ale hodne malo kdy. Vetsina lidi ma rozum a chova se ohleduplne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN