KOČKY: Mňautobiografie pana Profesora (30) Exploze

30. 3. 2008 Jsem znepokojenej kocour. Něco je ve vzduchu. Holka se tváří tajemně. Má divnej výraz. Prý přemýšlí. I když jsem plně ponořen do bádání na spisu Vliv Tsunamissího volání mňauláčka na velikost kruhů pod očima holky, nemůžu neslyšet, že holka řekla něco jako No je opravdu krásnej. Jsem zmatenej! Nedívala se přitom na mě. Koukala zas na tu placku, co jí říká monitor. Tak nevim. Doufám, že má holka rozum a nedotáhne další tečkovanou katastrofu.

20. 4. 2008
Nemá rozum. Katastrofa je tady. Jsem zhrzenej. To bylo řečí, že jedinej chlap, kterej smí holce do života a do baráku, jsem já. Jo. A ten, co se tu drze promenáduje, to je jako co?? Prý mňauláček pro Missy. Jsem nevěděl, že Missy celou dobu sháněla packovacího panáka!! Už ho propleskla asi desetkrát. Koukal jak myš. Vyoraná. Nevěděl jsem, že vyorané myši koukají tak vyjeveně. Už to vím. Šel jsem za ním. Nabídnul jsem mu, že dáme fotbálek. Když už je tady, tak ať je aspoň k užitku. Fotbálek odmítnul. Chce to čas. Určitě budeme dobrej tým. My chlapi musíme držet při sobě.

4. 5. 2008
Jsem zmatenej. Mňauláček měl být pro Tsunamissy. Tsunamissy ho mlátí. Kalassymita ho nemlátí. Mňauláček nemlátí Tsunamissy. Bojí se jí. Mňauláček nemlátí Kalassymitu. Mlátí mě. Nevím, proč. Nic jsem mu neudělal. Chtěl jsem se kámošit. Nejde to. Nemůžu se kámošit s někým, kdo mne pětkrát za den zmlátí. Jsem samozřejmě neohroženej kocour. Klidně bych ho přepral. Ale je mi proti kožichu mlátit ho, když je tu nový. Nemůžu ho pokořit, když váží mnohem víc než já a prohra by ho deptala.

10. 5. 2008
Jsem slušnej kocour. Pořád ho nechávám vyhrát. Holka řekla, že se na to nemůže dívat. Že jsem bit jak žito. Že bude muset vymezit mňauláčkovi území. Vymezila. Asi na tři hodiny. Pak zjistila, že si mňauláček umí otevřít dveře. Znovu došlo k pomlácení žita.

15. 5. 2008
Žně nemají konce. Kombajn mne zpracoval šestkrát. Za noc. Už na mně nezůstal klásek na klásku. Totiž chlup na chlupu.

17. 5. 2008
Myslím, že mám prokopnutá játra, naraženou ledvinu a proškráblé ucho. Nechutná mi jíst. Nemůžu spát. Nemůžu bádat. Přestal jsem chodit do spisovny. Kombajn se dostane všude. Překonal i otočenou kliku. Začínám být zoufalej kocour.

30. 5. 2008
Už nemám sílu ani na autoevakuaci. Už nejsem kocour. Jsem několikrát denně i nočně sklízená obilovina. Rezignuji. Už jen čekám, kdy zas přisupí kombajn a sešrotuje mne.

12. 6. 2008
Život je krásnej!! Kombajn byl zaparkován do přepravního modulu. Už je pryč. Už se prý nevrátí.
Jsem zklamanej!! Taky ho nemuseli odvléct, zrovna když jsem se chystal ho přeprat… Nejsem žádný vořezávátko!! Bych mu ukázal… ukázal bych mu… by se nestačil divit… ukázal bych mu… třeba myš Evelínu!

Piškot Pišutka v. t.

 

Aktualizováno: 6.9.2011 — 18:53

49 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Piškotek je kouzelnej, jak natahuje pac! To se chce kamarádit, nebo mává nezvanému hostu na cestu?

 2. Brej večír milá obilovino 😀 :D. Zcela s Tebou soucítím a taktéž sdílím názor, že nebýt Tvé nekonečné shovívavosti, má to už Mlátička dávno za sebou 😀 😀 😀 😀

 3. Piškote, co ti to provedli? Těšila jsem se celý den na vědecký spis a teď se tady bráním slzám.Takovej hodnej kocour jsi, všem okolo děláš samou radost a oni ti strčí do baráku Mlátičku. Vždyť jsi ho mohl klidně zabít, kdybys nebyl dobře vychovaný. No, je to za tebou.
  Luci, taky přeju všechno nej k narozeninám, sice pozdě, ale přece.

 4. Pane profesore Pišutku, jsem velice ráda, že se u vás projasnilo. Ale stačilo ještě pár dnů.abyste se pořádně rozčílil a to by koukal. Mňauláček. Jeden. Vrrrr. (blush) (sun)

  1. Jasně, no však my jsme taky mnauláčka evakuovali jinam, aby se nedostal rozčilenému vědci do drápů, to by byl mazec. Samozřejmě, že všichni víme, že badatel jen promýšlel bojovnou strategii …jen se mi zdálo, že už vymýšlí moc dlouho a celkově je hodně sklizenej a nebavilo mně pořád sbírat chumáče vyrvaných ( mourovatých) chlupů, tak jsme raději zajistili mnauláčkovi jiné území.

 5. Spolu s Piškótikom si zachovávam presvedčenie, že by to tomu drsňákovi aj tak nakoniec nandal. No ale čo keď mu ho odvlečiete v najlepšom, no?
  Tak mám (snáď úspešne) po audite a zase je na rok pokoj (whew) , len som tak trošku rozbitá na granule a už len pozerám, ako sa potichu a nenápadne vytratiť dom. Piškótik pomáha prekonať poslednú kritickú hoďku, vďaka mu za to (wave)

  1. Blahopřeju, milá km11. (y) Mně čeká audit koncem října, chjo, měla bych se tím začít vážně zabývat. (whew)

 6. Piskotku soucitim velice velmi :* Tohle v bledemodrym jsme zazili pred lety (fakt je to tak dlouho??), kdyz jsme chteli pribrat do smecky bileho boxika Rockyho, pozdeji ucastnika Mikulaskeho venceni i letniho coursingu.. S Roneckem si nesedli, ten se trapil, byl bit a usurpovan a samozrejme pri rozhodovani bez vahani uprednostnen (nod) (y) a jak pak pookral… (h)
  Jsem rada, zes ani pri „sklizni obiloviniy“ neztratil svuj humor a nadhled a zustal jsi nam kompletne zachovan :*

  1. Ivi !!! To jsem ráda, že tě čtu. (h) Co tvoje duo (cat) (cat) To už jsou páni kocouři, že? (sun)

  2. Ha! Boxíková se vrací na místo činu! :* (hug) (h) Ale kde je hlášení o Kosích bratřích, kde je řádná omluvenka Boxíkové? (wasntme)

     1. aaale nedlabe Ty dalebe 😛 a Kosatici klido pido posli, si ji necham (rofl)
      Omluvenka radna prave ze zadna neni Vavisku, jen neporadna (wasntme) Co rict? Proste to neslo…

 7. poučte kočičího nevzdělance…
  Když se kryje čubina – stačí ve správné dny vyrazit za ženichem. Jezdí většinou fena za psem, je to jednodenní akce (někdy se nestihne ani vypít jedno kafe (chuckle) ) Pro větší jistotu se překrývá ještě jednou – ob jeden den. Není to nutné.
  Jak je to u koček ?? Vím, že se mrouskají často (slýchám kočičí zpěvy ve vedlejší zahradě). Ale jak je to s „papírovým chovem“ ??
  Pochopila jsem, že tečkovaný ženich byl na pobytu poměrně dlouhodobém. Je to běžné??

  1. Odborník na to nejsem, ale vím, že to není běžné. Obvykle také jezdí kočka za kocourem a i když nejde vždy o jednodenní záležitost, tak takhle dlouho nezůstává.

  2. Sice nejsem chovatel, ale jsem kocour, že. U koček je důležité, že kočka má říji přibližně 2x do roka, nebarví při ní jako fena. Kocour „je připraven“ prakticky kdykoliv. Zda jede na námluvy kocour za kočkou nebo naopak částečně závisí na povaze obou: ten, který by byl více stresován cizím prostředím, zůstává doma. A teď k té délce námluv: je obecně mnohem delší než u psů, protože u kočkovitých je vyvinuta daleko větší vnitrodruhová agrese – kočkovité šelmy jsou samotáři a k překonání této agrese je třeba složitých rituálů i více času. Navíc kočky mají tzv. „vyvolanou ovulaci“ – k uvolnění vajíčka dojde až vlivem první kopulace. Několikadenní pobyt u partnera proto není vůbec výjimečný. Tolik k Mňauláčkovi.
   Jinak 6. díl Diplomňaucie se pracovně jmenuje „Kočičko, chci tě!“ takže je jasné, o čem bude. Jen ho dopsat.

   Panu profesorovi a jeho „holkám“ opět s láskou (h) , k tomu kouzelnému Pišutkovu světu je těžké (a hlavně zbytečné) cokoliv dodávat.

   1. Tak na tento diel sa už začínam obzvlášť tešiť! (nie že by som chcela nejako naháňať, božechráň (chuckle) )

   2. Terro, jen doplním, říji kočka může mít ne 2 x do roka, ale 2 x do měsíce…některé, zejména tečkované expertky, to tak mají a je to vždy velmi hlučná, velmi intenzivní záležitost, při které se kocouří mnauláček volá dnem i nocí a pořádně nahlas.Kdéééééé jsííí, mnauláčku můůůůj?? Volá se týden, pak se dva tři dny sbírají síly a pak se zas volá. No, u nás je to tak, že tak dlouho se řve o mnauláčka, až to skončí kastrací. Mimo jiné i proto, že opakované mrouskání – přemrouskávání může být příčinou zdravotních problémů, z nichž např. zánět dělohy může být i smrtelný.Navíc ty kočky jsou viditelně zoufalé, hormony s nimi mlátí a ony samy neví, co se s nimi děje, nebaští, nespí, vřeští…

  3. Dočítavam zameškané a tak len stručne. Spravidla chodí mačka za kocúrom, práve kvôli teritoriálnym problémom, kocúr v cudzom prostredí značkuje a mačka doma je príliš dominantná. Návšteva mačky trvá niekoľko dní (Kika bola u kocúra 3-4 dni a stačilo), pretože ako samotárske šelmy potrebujú svoj čas, ale určite nie 6 týždňov, to ma v článku zarazilo. Ruja u mačky trvá 2 týždne a môže sa opakovať hoci po dvoch týždňoch. Teda pri troche „šťastia“ mohli mať mačky ruju za tú dobu aj 3 krát. A asi aj mali, keď sa mlátička venoval likvidácii Piškótika a nie svojim povinnostiam.

  4. U koček je to podobné, kočka by správně měla jet za kocourem. Pokud vím, většinou se to tak praktikuje, hrozí ovšem riziko, že když kočka nesnáší cestování, tak v průběhu cesty se tak naštve, že ji „mrouskání“ přejde.
   V našem konkrétním případě ovšem nešlo o „krycí“ pobyt kocoura, měl u nás zůstat natrvalo. Jeho majitelka mi ho nabídla, že je v těžké situaci , v garsonce s dvěma dětmi a třemi kočkami, kocour potřebuje prostor.Po velikém zvažování a promýšlení všech eventualit jsem se rozhodla, že tedy jo, vezmeme si ho.Paní mne ujištovala, že je bezproblémový, no, moc jsem jí to nevěřila. Kocour si musel „užít“ své.Kdykoliv jsem třeba jen lehce zvedla ruku, třeba při utírání prachu atd. zděšeně se krčil a byl viditelně vystrašený. Také stále zalézal pod deku, hledal úkryt, bezpečí.Jinak byl miláček, mazel, zvědavý, všemu se divil, vše komentoval… Bohužel, po dvou týdnech začal být agresivní k Piškotovi, stupnovalo se to a nedalo se tomu nijak zabránit. Přitom Piškot je kastrovaný, velmi přátelský , nekonfliktní. Vyzkoušela jsem kde co, oddělit je nešlo, mnauláček si uměl otevřít dveře i s klikou na svislo, feliway nezabrala, nepomohlo nic, Piškot byl ve stresu, málo jedl, bál se jít i na kadibudku. S těžkým srdcem jsem se po 2 měsících s mnauláčkem rozloučila. Šel k mé velmi kočkomilné kamarádce, kde se měl nádherně.
   Ještě dodám, že v době, kdy jsem s kočičími lidmi na kočkowebu tyhle problémy řešila a psala, že prostě nelze jinak, mnauláček u nás zůstat nemůže, mi vyrazily dech názory některých lidí, že jsem blázen, když dávám pryč krásného kocoura s PP a nedám pryč toho „obyčejného“ mourka. Tento kočkosnobismus mně fakt hrozně překvapil…těm lidem prostě přišlo divné, že nedám pryč tehdy šestiletého klučíčka a raději se rozloučím s „ušlechtilým“ šampionem… Vůbec nechápali, že Piškot za a) vůbec není obyčejný a za b) on by vyhynul bez nás a my bez něj, on je náš klučíček a učitel a ochranovatel a prostě milovaný chlupatý moučníček. No.

   1. Teda Luci (inlove) , jen zírám! :O To snad není možné, aby to někdo myslel vážně! (punch)
    Piškotek je naprosto mimořádný kocour a člen rodiny; nechápu, jak někoho mohla napadnout taková hovadina.
    A děkuju za krásné projasnění dnešního dne. (h)

    1. Vave, já tenkrát taky jen zírala, ty názory mi totálně vyrazily dech a velmi změnily moje mínění o lidech, kteří je vyslovili, tím spíš, že to byli lidé, kteří nás znali celkem dlouho , tedy, virtuálně, znali Piškotí deníky a věděli, že Pišutka je láska na první pohled, od kotátka, a láska na celej život. Tenkrát jsem hledala řešení všemožná, ve snaze, aby mnauláček našel nejlepší domov, když už u nás prostě být nemůže, zvažovala jsem i nechat ho kastrovat, jenže…i kdyby byl kastrovaný a i kdyby třeba přestal Piškota mydlit, tak by se Piškot asi stejně bál …On taky je moučníček relativně drobný, má kolem 4 kg a tenkrát zhubnul půl kila za měsíc, stresem…a mnauláček měl 6 kg, takže to byl nerovný boj a hlavně se ta agrese stupnovala, počet útoků rostl, Piškot se choulil na mém psacím stole, pořád se držel u mně, abych ho když tak chránila..což jsem dělala, jenže ne vždy jsem startujícího mnauláčka postřehla včas a taky nešlo v noci nespat a on útočil nejvíc v noci. Prostě to nešlo, no. A ke všem těm neveselým myšlenkám a sebevýčitkám, že mnauláček si sotva zvykl u nás a musí jinam, ještě právě zklamání z názoru některých kočkolidí.

     1. Muselo to být pro Tebe moc těžké, protože Mňauláčka jsi evidentně zachránila, ale prostě Piškotek byl Tvůj odedávna, nešlo to vyřešit jinak. Pan Profesor určitě pookřál na těle i na duchu, když byl doma zase v bezpečí. (h)

      1. Bylo to hodně těžké, protože jinak byl mnauláček mazel, zlatíčko a bylo vidět, jak si užívá, že má velký prostor, může ležet na gauči, křesle, kdekoliv. A i proto, že byl evidentně vyplašený z původního domova bylo těžké ho ěnjak zásadně usměrňovat.On vletěl na piškota, já vlítla na ně, Piškot se zděšeně choulil někde v koutku a vytřepával vyrvané chlupy a lízal si rány a mnauláček se zděšeně klidil, když viděl, že se zlobím a hubuju.
       Jinak Piškot se načechral a pochlapil, už když byl mnauláček v přepravce a chystal se na cestu do nového domova.Piškot opustil svůj azyl na stole a vyzývavě a vítězně se procházel předsíní, kde přepravka stála a já tam polykala slzy a vyprávěla mnauláčkovi, že se nemusí bát, bude se mít dobře. Ale i tak Piškotovi trvalo dlouho, než se přestal bázlivě ohlížet ke dveřím, odkud vždycky kombajn přisupěl ke sklizni,dlouho trvalo, než začal zase spát s vystrčeným bříškem… A to jsme utrpěné rány léčili zvláště účinnými resuscitačními metodami, dle hesla Lékař léčí, šunka uzdravuje. 🙂

       1. (h) Velice těžká situace, ale udělala jsi jedině správnou věc – oba kocouři měli své doma, kterému mohli vládnout.
        A šunkové náplasti na pošramocenou dušičku určitě tuze pomohly k úplnému uzdravení páně profesorova ega. 🙂

       2. Tak som teraz dočítala vlákno. Je neuveriteľné, že Ti niekto vôbec mohol navrhnúť takú nehoráznosť, ako dať preč Piškóta, pretože nemá rodokmeň. Neznášam výraz „ušľachtilé“ mačky, ako keby tie bez rodokmeňa boli horšie. Mám doma mačky s rodokmeňom aj bez a ušľachtilé sú všetky. Verím, že Ti bolo ľúto vzdať sa milého kocúra, ale urobila si jedinú možnú správnu vec.

        1. Edito, dodnes si pamatuju bezmála šok, který jsem z těchto nízorů měla.Protože jsem promýšlela a řešila plno možností, ale ta jediná – dát pryč Piškota! mně prostě nenapadla vůbec, ani na desetinu vteřiny, prostě od chvíle, kdy začal být s mnauláčkem problém , jsem mínila vyzkoušet a udělat cokoliv…jen verze – Piškot pryč! se vůbec neobjevila. a když se to pak objevilo v kočkařské debatě, jako možnost a spojeno s údivem, že „šlechtic! půjde pryč na úkor „mourka“ tak jsem fakt ztuhla, strašně mně zaskočilo, jak tohle vůbec někdo může navrhnout. GRRRRRRR!
         Ono je i v logice věci, že návrh přišel od chovatelky britek…Právě mnozí „britkaři“ si velice libují v neustálém zdůraznování „ušlechtilosti“ a „aristokratičnosti“ a výjimečnosti britských koček. Výroky „aristokrati mezi kočkami“ se často objevují i na prezentaci na webech CHS a v inzerci. Jak na tuto domnělou výlučnost přišli, netuším, ale vím, že je mezi britkaři dost lidí, kteří zřejmě mají potřebu mít něco „extra“. No.
         Samozřejmě vím, Edito, že ty taková nejsi a díky velkému Mňaunitou za to! A vím i to, že nějaké papíry jsou kočkám ukradené a ušlechtilé jsou všechny! Už jen tím, jaké jsou. A třeba zrovna Piškot je i chováním vážně aristokrat, Bubíček teda byl trošku plebejec, ale uměl si to užít a ty dvě tečkované nádhery jsou divošky nezvedené , ale teda umí taky kouknout aristokraticky přezíravě, to zas jo. vopajšlíka nedefinuji, ten je samostatný přírodní úkaz bez možnosti ho zařadit kamkoliv. 🙂

     2. Ovocné stromy kvetou vždy na jaře, letos výjimečně i na podzim, ale lidská blbost nepřetržitě. A blb, křížený se snobem, je zvlášť výživná kombinace. 🙂 Velmi by mne zajímalo, jaký je rozdíl mezi kočkou s PP a křížencem, pokud jde o vztah k majiteli. Nejspíš jen v tom, že majitel čistokrevného zvířete se má s čím vytahovat a zvířátko opakovaně stresovat předváděním na výstavách, či používat jako zdroj peněz při produkci stejně ,,vzácných“ potomků.

   2. A ty se s těmahle (pardon) magorama, ještě dokážeš bavit? Bych s člověkem, co by mi řekl,že mám dát pryč Pitinu kvůli nějaký papírový potvoře do smrti nepromluvila. (punch)

    1. Sharko, nedokážu a nebavím. Vztahy VELICE ochladly už tenkrát a dnes jsou kočkosnobi dávno v propadlišti dějin.

    2. Když už je tady řeč o ,,čistokrevnosti“: Které kočičí plemeno je opravdu čistokrevné, t. j. které nevzniklo křížením? Pokud je mi známo, prapředkem dnešních koček domácích byly obyčejné egyptské Mindy, takže odkud se berou všechna ta ,,čistokrevná“ plemena? Vždyť to jsou stejní kříženci, jako kdejaká pouliční směs, jediný rozdíl je v tom, že si někdo dal práci a zaznamenal rodokmen! Mě osobně je dokonale šumafuk, jaký rodokmen můj vládce domácnosti má, mnohem víc mne zajímá, jestli je přítulný, čistotný a jak moc je ochoten si se mnou povídat a kamarádit se! Koneckonců od toho snad domácí zvířátka jsou, ne?

 8. Piškotku, kokám, že tě skoro přešel humor!!! Nedej se! Kdo by nám rozjasňoval chmurné pracovní dny?! To jsme zvědavá, jestli z mňauláčkova pobytu něco bude!
  No hlavně že už máš klid na psaní. Svět by přišel o mnohá moudra 😉

 9. Se nedivím, že po tobe Mňauláček šel jak slepice po flusu. Cítil konkurenci. Byl jsi bit, přecejen jsi vědec, profesor a ne nějaký gigolo. Navíc i Tsunamissy byla zřejmě pobytem gigola dotčena (jako bych viděla to zdvižené obočí a pevně zkousnutou tlamku).

 10. Tak mňauláček zahlásil ústup. Jen se obávám, že z toho časem pana profesora postihne oční vada: uvidí tečky všude.

 11. Piškotek jistě promine OT:

  Znovu připomínám, že na Hadech probíhá diskuze k dalšímu ročníku velkého zvířetnického Setkání. Probrat textilie je pěkná a užitečná věc, ale ešče by nebylo od věci domluvit se na místě konání. Prosím, nakoukněte a vyjádřete se, vy kdo jste tak dosud neučinili.
  (Eh, stále chovám krapet naděje, že by se mohl najít jiný iniciativní bubec 😛 )

 12. Jauvajs, panprésore, to byla velmi vydatná sklizeň (whew)

  Luci, dodatečně všechno nejlepší k narozkám! (inlove)

 13. Ježišmarjá, Piškotku! Taková krutá invaze! Ale aspon máš vyprášenej kožich, ne?

 14. Chdudák pan profesor, takhle ho tejrat 😀 Na druhou stranu, Mňauláček prostě nezapadl. Měl šanci a nevyužil ji. Škoda. Asi potřeboval mít kolem sebe méně osobností, než je v domácnosti profesora Piškota.

 15. Piškotku, kdyby se tohle mělo opakovat,okamžitě mi volej. Budeš tu mít veškerej komfort,6 ženskejch kočičích, pracovnu a knihovnu a zasíťovanej balkon se stromem…. (hug) a ruku na to (y)

 16. Chuděrka maličkej piškotkovatej, takhle bejt utlačenej, smí se to vůbec?! (wasntme)
  (sun)

  1. U nás doma rozhodně ne! Náš kocourek byl, až na krátký čas, vyvolaný povodněmi v r. 2002, jediný a spolubydlícího jsme mu pustili do bytu až po tom, co ho zkontroloval a prohlásil, že ,,když to teda musí bejt, tak to pár týdnů nějak vydržím“. Vydržel. S hostem si byt rozdělil vertikálně (já přízemí, host první patro, čili židle, gauč a křesla a na zem smíš pouze k jídlu a na WC). Fungovalo to skoro půl roku.

 17. Drahý Piškotku (h) , po přečtení Tvého dnešního spisku jsem si (s úlevou) poopravila jedno lidové rčení:
  Mňauláček do času, Piškotek navěky!
  Správně ses zachoval, gentlemansky jsi přehlížel jeho nevychovanost a on nakonec z tvého výsostného území s potupně odtáhl. …. Jen … napadá mě, jestli ten mňauláčkův výpad do tvého království nakonec přece jen nebyl úspěšnější, než se na první ohled zdá. Až jsem se (whew) . Abych pak nakonec nemusela poopravit ještě jedno přísloví: Dočkej času, jako Piškotek tečkatých ďasů. (chuckle)
  Přeju všem krásný den! (h)

 18. Milý profesore, myslím, že větší pohroma teprve přijde. Protože pokud byl Mlátičky přechodný pobyt úspěšný, uvidíš brzy tečky všude… (cat) (cat) (cat) (cat) (cat) (cat) (cat)

 19. Profesor Piškotek Pišutka skvělý jako vždy… A Piškote nedej se, takovej cizák tečkovanej… doufám, žes mu ukázal zač jsou u vás doma granule 😀

  malé OT. Děkuji moc za palcodržení. Junior svůj první školní den v nové škole zvládl. Nervózní matka (já) jsem zazmatkovala odpoledne u zastávky školního autobusu, kdy dva přijely a dítko nikde… S hrůzou v hlase jsem volala do školy, s dotazem na autobus a dítě a byla jsem ujištěna, že příslušný autobus s Juniorem na palubě ještě nevyjel :-D. Nakonec jsem se dočkala autobusu i Juniora, který z autobusu vyšel s úsměvem na tváři a konstatováním: „maminko, pan učitel je dobrej, ale moc jsem mu nerozumněl…“ . Odpoledne prokázal i nebývalé pochopení pro učivo z české školy…. Že by ode dneška už jen samá pozitiva…:-D

 20. Chudak Piskot, bitej jak zito. 🙁 No, ono se nekdy stane, ze ten novy prirustek je jaksi neprizpusobivy. A to je pak patalie a babo rad („d“ s hackem). A ta fotka u clanku je absolutne nadherna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN