105×148: Kufýrek (Prudký příchod podletí v Podmitrově)

Prázdniny vždycky utekly jako voda – jelikož vskutku nejsem nomád, bývala jsem (a vlastně stále jsem) tomu tak trochu ráda. Ne snad kvůli škole, ale protože svět znormálněl, přestala jsem být stále nakročena mezi předtím a potom a měla jsem kolem sebe své věci a své knihy. A s koncem prázdnin přišel čas nachystat si věci do školy; mezi předepsané položky patřil i malý papírový kufýrek, zejména na výtvarné potřeby.

 

Na tento kufýrek jsem si vzpomněla už před prázdninami, když jsem psala o velkém papírovém kufru. Provázel mě celým létem, věděla jsem, že o něm chci psát na začátku září, ale nevěděla jsem přesně, co v něm vlastně mám hledat. Ale po tomto víkendu to vím. Už dávno nejsem holka školou povinná a tak v něm nemusím nosit pastelky, vodovky, modelínu a zástěrku na malování. Můžu si do něj ukládat úplně jiné poklady, své zážitky, střípečky, které se mi zabodly do srdce.

Oprašuji tedy svůj malý, už trochu poškrábaný a zohýbaný kufýrek a ukládám do něj vzpomínku na nečekané a až magické rozloučení se s letošním létem, které se uskutečnilo v zatopeném lomu v Dolních Rozsíčkách. Na popud Zuzky jsme tam vyrazili v sobotu ve čtvrt na tři v malém konvoji. Je to nádherné, neskutečně půvabné místo, voda, kámen, stromy. Byl to nepřekonatelný zážitek, loni jsem se do vody nedostala a letos jsem to už nečekala, tohle byl nádherný dar, protože já vodu potřebuju a už jsem skoro zapomněla, jak je báječná a očistná a dovede člověka konejšivě chovat v náruči.

Asi hodinu jsme se tam všichni cachtali v báječně teplé vodě; na obzoru už ale byla čím dál znatelnější studená fronta. Než jsme pak obešli jezírko k autům, už pomalu začalo studeně foukat a během pár minut po návratu do areálu jsme všichni byli v teplých mikinách a ponožkách. Tak ostrý střih mezi ročními obdobími snad nepamatuju. Ale pro mě je ten střih vítaný, vracím se mezi své věci a k obvyklým rituálům, a podletí či babí léto je přece krásný čas, zvláště když milostivě přejde do léta indiánského.

Ukládám si do kufýrku krásnou vzpomínku a pro tuto chvíli ho zavírám, ale doufám, že to není na moc dlouho, že už brzo budu mít příležitost uložit do něj další poklad.

 

 

Aktualizováno: 31.8.2011 — 19:51

149 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Kniha Rozárčiných hříchů, čtvrtek:
  shodila další květináč na balkóně a rozbila ho. Je to poněkud monotónní činnost, nicméně jsem na to dneska asi přišla. Na balkóně je několik věcí, které tam nemají co dělat, jako třeba zbytky obkladů a dlaždic, věci ze zlikvidované skříně a tak. Rozárka proti tomuto stavu zřejmě protestuje. Musí ale počkat do soboty, až vyklidíme sklep, abychom ho zase naplnili novými krámy, nejen z balkónu, chjo. 8-|

  1. A já si myslím, že Rózička protestuje proti květináčům – je možné, že to byly takové obyčejné květníky (možná už lehce olezlé vodním kamenem)a prostě Rozárčin smysl pro krásu je nemohl akceptovat.

   Jdi do sebe a zakup nějaké fajnovější

   1. Myslíš? 8-| Mně přišly dost fajnové, bílé, glazované … možná že Rozinka chce nějaké barevné? Či malované? Jen abych se jí trefila do vkusu, potfoře! (chuckle)

    1. Nejlíp vzít Rózinku do květinářství s sebou – ať si tam vše důkladně prohlédne, a sama si vybere!

  2. Mila vave, vzdycky jsem byla rada, ze mam a mela jsem kocky, ktere nepropadaly destruktivnim tendencim. Ovsem nas macek Kuliferda ne zas tak davno mel destruktivni obdobi. On je jednak velmi silny a jednak vytrvaly a tez umanuty. Umanul si, ze v noci bude sedet na takovem stolecku v rovine se sporakem, kde mam oleje, ocet, sul, hmozdir a jine prakticke veci, abych pri vareni nemusela furt kmitat celou kuchyni. Ve dne by ho ani nahodou nenapadlo tam pristat, ale v noci usoudil, ze nam to nebude vadit. Zvuk mramoroveho hmozdire dopadleho na dlazdicky ve 3 rano… (punch) Dlazdice (velka) praskla, hmozdir sel do smeti. Nebo mlynek na pepr potopeny ve velke komunalni zvireci mise s vodou… Nakonec jsem to castecne vyresila – Kuliferda byl nekolikrat odchycen, bylo na nej mnou jeceno a dostal parkrat lehce na zadek a byl zavren do koupelny. Myslim, ze to podporilo jeho mentalni procesy – jako ze to neni to ono rusit mi kuchyn – aspon doufam. Pak presel na obdobi obyvakove, kde si delal mistecko na dlouhem nabytku pod oknem a smetl tu a tam rodinny obrazek v ramecku se sklem – jednou jsem ho videla – mocnou predni tlapkou to odhodil – a to mel dost mista na koukani se z okna, aniz by otravoval svatebni fotku mych rodicu. Tehdy mne napadl ten suchy vzduch pod tlakem. Ale chce to caste pripominani, kdyz se tlaci kam nema – jeden takovy psouk stlaceneho vzduchu… a hned si to pamatuje. Opakovani je matka moudrosti.

   Jinak zkusenosti moje a mych pratel se zelvovinovyma kockama byly jednim slovem spatne. Treba nejaky odbornik by to mohl vysvetlit. Preju pevne nervy. (h)

 2. A je zajimavy, jak do toho kufricku se casto naskladaji zdanlive nepodstatne veci – nekolik takovych jsem si letos v lete pridala – obed s mamou v tiche stinne zahradni restauraci a to, o cem jsme povidaly; stipani trisek na chalupe v Jesenikach v mrholivem ranu a vuni lesa a vody…

 3. Hezký večer, dneska u nás byli na besedu moji rodičové a moje segra a pak jsme byli poctivě trénovat na zkoušku.

  to srdíčko, které jsem si vysloužila básničkou jsem si dala na cvičákový batůžek a viděla ho kamarádka a moc se jí líbilo, prý kdo na mě myslí….tak mě napadlo, že kdyby jedno zbylo….tak by jí určitě udělalo radost….
  a takové srdíčko by určitě šlo poslat poštou….:)

  1. zas jsem zbytečně zbrklá, ještě jsem chtěla dvě věci:

   1. že tím pádem si Vás všechny vzpomenu kdykoliv kuknu na batůžek a to je velice velice často

   2. Hanči, Asteris – jakpak to jde s aportkama???

 4. Milá Vave, jak s tebou naprosto sdílím lásku ke koupání v přírodě se všemi existenciálními prvky (inlove) , tak s kufýrkem na sny prosím u mě neuspěješ!Já jsem asi měla jinou odrůdu školních kufýrků, protože ty moje byly potměšilé a velkou chutí se cestou kamkoliv otvíraly a bez pomocného provázku mi obvykle vyplivly svůj obsah na nejnemožnějších místech a mě se pak vysypaly vodovky tak, že barva vypadala z těch kalíšků, kde měla trvale tkvět! Takže já bych si prosím své sny a vzpomínky zabalila radši to dřevěné truhličky, se kterou byl prý můj dědeček (ten měčový, narozený ještě v předminulém století) na vojně 🙂

  Milá Fallowo, mávám a přeju všechno nejlepší a hodně veselých dní s Ferdou (inlove) (h) (party) (f)

  1. Jůůů, Dede! (inlove) Ty jsi ale měla potměšilý kufřík. :O
   Ale ty vylítané barevné knoflíky jsem měla taky, barvy mi padaly s lavice i z lavice velice často, protože jsem všude měla chaos. (blush)

 5. (h) Děkuju moc, milí Zvířetníci, musím přiznat, že mě vaše potěšení z návratu 105 hrozně moc potěšilo i dojalo. (h) Přeju všem krásný večer. 🙂

  1. Moc hezký poprázdninový čtení (inlove) .
   Teda já se řadím k těm, co začátek školního roku nikdy moc nadšeně nevítali, ale…on podzim taky není tak špatnej…jen toho světla kdyby neubývalo (f)

   1. Vítej do klubu :@ Taky mě vidina barevného tlejícího listí a tmy už v pět a mlhy a zimy a dalších radostí nijak nerozveseluje. 1. září je pro mě fůnus léta. ;( A letos ještě s velikou rýmou. Hnus pánové 😡 Já vííím. Vždy s úsměvem (dance)

   2. Žejo (nod) . Vždyť podzim, když se povede, má svý kouzlo. S kratšími dny halt nic nenaděláme. A od tý doby, co nemusím do škamen, je kouzlo mnohem větší 😛 .

     1. Jedině lázeňský voplatky 😛 .

      A kterejpak teplomil hekal o víkendu, ha? Všeho moc škodí (wave)

    1. Ale jo, proti podzimu vlastně taky moc nemám – pokud bude takový jako loni, kdy na dušičky se dalo chodit v triku … tak takový beru všema deseti. Ale … musel by po takovém krásném podzimu následovat Ježíšek, Nový rok a pak hned První jarní den (leden, únor a půlku března bych s definitivní platností vyškrtla nod) ).

     1. Jj, přesně (nod) . Takovýhle roční rozvrh bych si nechala líbit. Období od ledna do třičtvrtě března považuju za poněkud nadbytečné a vlekoucí se a … prostě neoblibované.

 6. S dnešním datem mě smiřuje snad jen návrat stopětek. (h)
  Papundeklový kufírek jsem měla oranžový s bílými hranami a cestoval se mnou jako moje osobní zavazadlo na rodinné dovolené. Jednou jsem zřejmě zlobila tak strašně, že mi moje drahá matička do kufírku sbalila ponožky, kapesníky a tričko na cestu do polepšovny. 😀 V chmurách jsem pak seděla na venkovním schůdku před domem a čekala na tatínka, abych se s ním rozloučila. Pak se zřejmě muselo nějak diplomaticky vyřešit, že jsem jako mohla zůstat doma, to už si nepamatuju jak. Ale kufírek a v něm výbavu do polepšovny vidím úplně přesně. 😀

  1. Hančí, tys musela mít přísnou mamku. Nedovedu si představit, že bys TY tak moc zlobila. Kdyby já, to by bylo úplně jasný. Prak v aktovce a věčně rozbitá kolena, ale ty? (inlove)

  2. I mne s bratrem bylo jednou vyhrozovano polepsovnou. Dokonce jsme tomu chvili verili. pak se to ale nejak zamluvilo.

 7. Hurá – zase nové stopětky! A kufírky … nejdřív můj, pak synečkův, no a kufírek současný-niterný, kam si ukládám jen to pěkné, co mě potkalo, abych se v něm mohla prohrábnout, když se zrovna to pěkné někam zatoulalo. Ale první školní den mám dodnes lehce nostalgický, protože pro mě vždycky znamenal předěl mezi tzv. „cochcáky“ (v překladu: dělám si, „co chcu“) a mezi životem podle přesně daného celodenního rozvrhu, ať už to bylo v době mé vlastní školní docházky či mého potomstva….

 8. Děkuji vám za milé ohlasy a vaše vzpomínky. (h) Dnes jsem měla rušný den a tak jsem nestihla reagovat jednotlivě, omlouvám se. (sun)

 9. Je to dar, když si člověk může uložit příjemnou vzpomínku (a když jí nemusí čistit od nějaké příměsi, tak ještě větší). Jen kdyby to bylo možné častěji.

  OT – radostná zpráva: Pohřešovaná kachna se včera dostavila i s 11 kachňaty.

 10. Taky mám kufýrek. A že tam jsou perly. Nádhera. Koupání v lomu září úplně nahoře. Ale stačí letmý pohled do kufýrku a vedle lomu září nezapomenutelná Šámalka, nebo moje jízdy kolem Kuksu a v Českém Ráji. A taky … Jééé, já mám ten kufýrek docela plný 🙂 Ale on je pružný. Já do něj ještě nasoukám spoustu skvostů. Díky Vave za ohlédnutí. Já ten podzim, co sem vtrhnul bez zaklepání a rychlostí tornáda, odskákala třeskutou rýmou ;(

 11. Prolítávám omlouvám se, dočtu jindá ale

  VELKÉ O.T. PRO PRAŽÁKY!!!!!!!

  POZOR, POZOR, DALŠÍ OTRAVY

  TŘI PESANI V OBCI BENICE U ČESTLIC

  Tak dávejte pozor.

 12. Milá Vave, jaké štěstí , že kufýrky jsou pružné a nafukovací a vzpomínek se tam vleze dosti. Mám Vás tam všechny, pro mne osobně to byl tak nádherný relax, bez jediné špetky jakékoliv hořkosti, byl to nektar ducha,vzájemné tolerance,dobré nálady a všeho ,co si lze přát. Tu vůni Vysočiny a vzpomínek kápnu do stříbrného flakonku a strčím do kufýrku aby nám ještě dlouho voněl, kdykoliv ho jen na škvírku pootevřu. Všem díky !!! (h)

  1. Jéje – Natálka je už opravdu velká holčička. A je vidět, že patří ke Zvířetníkům, neb je stejně okatá jako naprostá většina zdejšího potěru.

  2. Naty má úžasnou výbavu do života princezny (sun) Ty oči musí i skály lámat 🙂 (inlove)

 13. MIlá Vave, to je krásná stopětka pro první školní den! I já jsem ráno zavzpomínala… Nějak to strašně uteklo. Nedávno jsem vezla do školy prvňáčky… Z jednoho už je samostatná dospělá žena s jasně vytyčenou životní cestou. Ta druhá byla ještě před chvílí mrňavej zvědavej sřítek, co ho bylo všude plno. Najednou se nám doma jak mávnutím kouzelného proutku pohybuje velmi rychle dospívající slečna… naštěstí stále s vlastnostmi toho skřítka, ale nesmíme to říkat nahlas (chuckle)

 14. Tak tak, milá Vave, jsem na tom hodně podobně. Přestože miluju vodu a plavání (v přírodě), už dva roky jsem byla na suchu a ve snu by mě nenapadlo, že bude dopřáno takového daru.
  Oj, byla to nádhera. Voda byla očistná a hladivá, smývala nánosy starostí a hojila rány. Fantastické místo! A v tom náhlém předělu léta a podzimu se skrývala velká symbolika.
  Díky Zuzce za skvělý nápad, vám za odvoz a Jarce za hlídání děťátka (h)

  1. no – už jsou to fakt dva roky, co jste se koupali v přírodě. V Blaťáku… (rofl)

   1. Body pro tebe! (rofl) A to sem se teď máchala opět oblečená, plavek nemaje. U fotek tuším chyběla vysvětlivka, tak aby někdo nenabyl dojmu, že plavání v hadrech je výsepní záliba 😛 .

    Jak se koncem srpna začaly ráno povalovat mlhy, dostavil se silný tesk po Jizerkách. Vono na repete Šámalky i Zdislavu dojde 🙂 .

 15. Milí Zvířetníci (inlove) ,
  moc děkuju za přání – k mému věku by se hodily spíš kondolence (chuckle) – a do kufýrku si ukládám nejen zážitky ze setkání s vámi a úžasnou pomoc z loňska,ale i to,že na mně myslíte,ačkoliv se ze mně stává zabukista.
  Dík,že jste (h) !

  1. No, Fallowo, v 8,10 se nereaguje na přání 🙂 Do večera se tu určitě sejde ještě fůra gratulantů (inlove)
   Např. já :*
   Milá Fallowo, všechno nejlepší k narozeninám. Zdravíčko, pohodu, přátele a splnění 3 přání (h) (^) (rose1) (sun)

   1. ijá ijá se připojuju k přání (f) (f) .
    (A vzpomínám na maminku, která je slavívala také v tento den (h) )

    1. A víš, že alkohol se má pít vždycky s Mírou – tak doufám, že se nějaký kolem tebe potlouká (chuckle)

     1. Kolem mně se potlouká hlavně Ferda, jinak až do neděle se budou dostavovat příbuzní a pojedu i na grilovačku – doufám, že to mé zažívání přežije (chuckle)

   2. Mila Fallovo, i ja se pripojuju s pranim vseho nejlepsiho, zdravi a stesti a radosti s Ferdou. (d) (rose1) (rose1) (rose1)

  2. Milá Fallowo, všechno nejlepší – dnes už tvůj sváteční den nezkalí myšlenka na nástuo do školních lavic, tak si užívej a slav, co hrdlo ráčí! (^) (d) (h)

  3. Mil8 Fallowo, do toho příštího roku ti přeju hodně pohody, klidu, zdraví a spokojenosti – a snad i zpoza toho buku zase vykoukni (inlove) (rose1)

  1. Milá Fallowo – všecko nejlepší, hodně zdraví a spokojenosti a šťatných dnů ti přeju. A splň si jedno tajné přáníčko (rose1) (^)

    1. Veram, tradičně krásná dokumentace, marný platný, jsi dvorní zvířetnická fotografka (h) .
     Další skvělý seriálek fotomistra v akci (y) 🙂

    2. Tak na fotečky Veram si udělám odpo kafe a pokoukám moc ráda 🙂 To nejde jen tak kouknout a běžet.

  2. Všechno nejlepší, milá Fallowo! (h) Nojo, ono je 1. září, to jste vždycky slavívaly (party) s Anežkou Šejbalovou, když sem ještě chodila. (a je veliká škoda, že se někam ztratila)
   Fallowo, mám pro Tebe k narozeninám Zvířetnický kalendář na příští rok. 🙂 Momentálně bohužel nemám čas zorganizovat předání, ale on je do nového roku ještě čas. 🙂

  3. Milá Fallowo, všechno nej…, nej…, nej… a hlavně spokojenost. (rose1) (rose1) (rose1)

   1. Ten aňouma jsem já, nejsem doma a tak přišla mezi své a oni ji nepoznali. Takže se omlouvám. (wave)

 16. Milá Vave – opět je tu školní rok a s ním tvé půvabné stopětky.

  Já patřím mezi (zřejmě) nemnoho těch, které teda září nevítají s otevřenou náručí (shake) . Naopak, konec srpna ve mne prohlubuje splín, který prvního září přeroste v regulérní depresi … a to už pár roků do školy nenastupuju. Ale nechť, konec prázdnin znamená konec blažených dnů a očekávání zimy a tmy.

  Ačkoli – letošní konec prázdnin byl mnou vyhlížen s nedočkavostí a vy víte proč (nod) . Takhle krásně jsem se s létem ještě neloučila.

  P.s.: ale ještě není tak zle, ještě lítají vlaštovky a tráva je zelená a stromy mají listí a sluníčko svítí.

   1. Zeměpisné zmatky vládnou- já jsem v autě na pokyn Bubu hledala v mapě Bítochov a nemohla najít, u cedule s nápisem Vítochov mi došlo, že hledám blbě, protože velící má rýmu a tudíž jí pořádně nerozumím. 😀

    1. jj, ten Chrást u Plzně a ta Chrast u Chrudimi…a můj kolega , kterej důsledně říká, když jede do Chrasti u Chrudimi – že jede do Chrastu …tak to podobně přetlumočil i dalšímu kolegovi, kterej dle poznamenaných instrukcí, hledal následující den firmu v Chrástu u Plzně a divil se problému v komunikaci 😉

     1. To mi takhle volá servisní technik z Trutnova, že nemůže zaboha najít ten domov důchodců, že u nádraží jsou jen nějaké haly a naproti teče řeka…….. až po 10 minutách jsme se dohodli, že měl být v Turnově!

 17. První školní den a hned Vaví stopětka! To mám za odměnu, že jsem pracně tahala děti z postele!
  Včera jsem se vlastně docela těšila, že škola začne a dá mému jinak rozjetému dni nějaký řád, ale ráno mi zkazilo celý dojem. Najít nové odjezdy vlaků- posun odjezdu o 8 minut by mohl být katastrofický, když by člověk nevěděl- připomínka, že Kubovi vážně musím zkrátit nové džíny, byť dosud vydržel s bermudami…
  Vave, nás ten zlom potkal cestou ke kostelíku, jak psala Xerxová. Psiska ožila, moje kavalírové dámy poletovaly kolem hřbitůvku a smály se na plnou hubu, kromě okamžiku, kdy Kačka odešla se podívat na kostelík zblízka a Borůvku nemohla vzít s sebou, kvůli tomu hřbitůvku kolem. V tu chvíli Borůvice vervala hlavu mezi mříže brány a já se děsila, že ji nevytáhne ven. Ale jak byl najednou podzimek, měli jsme všichni „husí kůžu jak Pálavský vrchy“.

 18. Ano, Kufýrek z ypsilonem, není jen tak nějaký kufr nebo kufřík. Kufrů a kufírků máme za život celou řadu, ale jenom ten jeden, ten první, co má obšité hrany a na víku Krtečka nebo Rumcajse si sebou nosíme celý život. Je v něm Malý princ a taky Alenka se zrcadlem, duha nad městem i poslední prázdniny. Vždyť kam bychom schovávali sny, aby se nepoztrácely?

 19. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Je zřejmé, že ve chvíli, kdy vy jste opouštěli koupání, my vystupovali u kostelíka z aut. Když jsme nastupovali v Podmitrově – bylo vedro, auta byla silně vyhřátá. Betka celou cestu funěla a slintala mně a Kim na hlavu (vepředu jela Kim maminka) . Když jsme vystoupili, zjistili jsme , že žádné léto, ale studený podzim.
  Na kopečku funěl silný ledový vítr, psiska ožila, průzkumničila, jen človíci se tvářili poněkud zmrzle 😉
  Zlom to byl veliký (nod)

 20. Krásný zážitek máš v kufříku (h) Radši bych vítala příchod léta, protože tohle bych reklamovala, ale nechť

 21. Hurá milá Vave zase začíná své krásné stopětky. A tak nejen Tobě Vave, ale všem ostatním přeji, aby si do svých kufírků ukládaly co nejkrásnější vzpomínky, protože, jak tady v odkazu zpívá pan Suchý…“za rok, za dva nebo za tři budu rád, že je mám“

  http://www.youtube.com/watch?v=H7A_qN-mc8M

  Ještě krátké O.T. k včerejšímu krásnému povídáné Dede. Pod dojmem úžasných videí s nadanou Berry a psích hrách “hledej piškot” z Podmitrova, jsem si řekla, že bych spojením obou nápadů mohla zabavit i Trixie. Ona má podle mého velmi “jemný nosánek“. Když třeba přijde z venku na verandu,okamžitě šmejdí nosem až k místu, kde na vrchu poličky suším vaječné skořábky (které podl mne žádnou vůni nemají). A tak mě napadlotoho využít ke hře. Návštěva s manželem byli naložení v bazénu a debatovali, tak jsem se omluvila s tím, že jdu “stopovat s Trixie” (a popsala jsem proč). Zatímco pejska byla uvnitř domu, vzala jsem kousek změklého sýra Brie a “táhla jím stopu” po trávníku cik cak z naší zahrady do vedlejší. Tam jsem na lavici pod kelímek položila jiný (čistý) kousek stejného sýra. Pak jsem dala jiný kousek Trixie očichat a poručila jí hledat. No když T. zjistila, že já ten kousek z ruky nedám, nasadila nos a vyrazila “po stopě”. Jenže okamžitě mi mé pokusy pokazila tím, že hrubě podváděla a místo po mé cik-cak stopě si to (asi podle silné vůně sýra) namířila přímo k lavici a tam koukala, jak se k sýru pod kelímkem dostat. Holt ty naše malé zahrady se s lesní cestou a loukami vůbec nedají porovnat a takhle voňavý sýr asi provane celou parcelu. Nakonec ale bylo dobře, že Trixie stopu nesledovala. I během té kratičké doby, co v trávě a na kamenech ta šmouha od sýra ležela, obsypaly jí kousaví mravenci a já pak chodila po zahradách s hadicí a nejen stopu, ale i mravence jsem splachovala silným proudem vody. Takže jsem ještě dodatečně velice ocenila Berrynčino nadání a je vidět, žes jí Dede vybrala tu správnou “zábavu” (a nejen jí).

  A fenky Boženky je mi moc líto – tak smutný konec nadaného psa.

  Všem školáčkům přeji veselý začátek roku, mile kamarády a hodné a chytré učitele po celý školní rok.

  A jestli jsou mezi námi nějaké Lindy, tak jim gratuluji k svátku.

  1. Myslím, že Trixie nepodváděla, naopak si při stopování počínala velmi efektivně (chuckle) Stejně efektivně si počínali i ti mravenci, ti teda mají čuch! Myslím, že stejně jako Trixie by hlasovali pro více takových akcí (rofl)

   1. No – já bych dodala, že je zbytečné tahat sýr po zemi. Navrhuju zlepšovák – pomatlat si podrážky bot a dělat stopu i přes obytné místnosti (jako aby to nebylo tak fádní) (chuckle) .

    A podle včerejšího článku je jasné, že Trixie se chovala jako správný záchranářský pes – šla nejkratší cestou, aby byla záchrana rychlá a efektivní (protože kdyby zaváhala, mohli by sýr napadnout ti mravenci).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN