BTW: Pod Mitrovem štěkot zněl

Tak jsme se šťastně vrátili a domů a já mohu konečně sednout a napsat – Zvířetníci opět nezklamali, sešli se v počtu hojném, dobře naladěni a dokonce i každoroční zaklínání počasí přineslo své plody. A já mohu říct nejen organizátorkám jediné – děkuju.

 

 

Ale abych to nebrala tak zkrátka. O tomto kousku Vysočiny jsem neměla do prvních zpráv o letošním zvířetnickém Setkání ani potuchy, přece jen je pro nás tento kout naší země dost vzdálený. Jela jsem tam ovšem s důvěrou – jakákoliv vysočina je mému srdci blízká a navíc, děvčata, kterým věřím, tam ztratila kousek svých moravských srdcí, takže to by bylo, aby nebylo!

Dlouho před odjezdem jsem přemítala, zda s sebou vzít na setkání vedle Berry i Kazana. Bylo mi jasné, že i on by si s námi chtěl užít výletu, ale popravdě není na tom s nohama právě nejlíp a dlouhá cesta autem by mu nijak dobře neudělala. Nakonec rozhodlo počasí – strašlivé vedro by našeho Kazana nejspíš umořilo, takže jsme si s Berryškou naordinovaly svůj první velký samostatný výlet.

Vyjely jsme v pátek v odpoledne, cestou jsme v koloně před Hradcem Králové zamávaly Martinovi, který zrovna jel domů. V Pardubicích jsem nabrala taťku s Bertíkem a vyrazili jsme přes Chrudim a Žďár nad Sázavou do tajemného Podmitrova. Horko bylo pekelné, jen v těch Pardubicích mi ukazoval teploměr 36,5 stupně!

 

Zvířetníky nepřehlédnete

 

Do lesního penzionu Podmitrov jsme dorazili se západem slunce a bylo to jako určitý druh návratu domů. Plno přátelských tváří a usmívajících se psích tlam se objevovalo ze všech koutů velkoryse řešeného areálu. Říčka Bobrůvka přátelsky bublala a svojí přítomností ochlazovala vzduch na snesitelnou teplotu. Večerní program byl jednoduchý – sedělo se pod vysokým nebem plným hvězd, povídalo se, občas si někdo vyběhl s chlupáčem na procházku a po návratu zapadl do dalšího přátelského hloučku. Vždy se našli lidé, kteří se usmáli, posunuli se na lavici a pozvali příchozího, aby si přisedl.

Berry byla ze všeho maximálně vykulená. Poprvé byla sama mezi spoustou lidí a psů bez Kazana za zády! Moc mě potěšila, protože navzdory své nejistotě se nikdy nesnažila své pochybnosti nebo obavy řešit nějakou agresí. Spíš se řídila zlatým pravidlem, že kdo uteče, ten vyhraje a panička je domeček. 🙂

Většinu prvního večera se vyskytovala spíš v podobě dlouhonohého vlčího stínu, tiše a s maximální pozorností obíhajícího přítomné lidy i psy. Ovšem pozdě večer dorazila Hanča s manželem a českým strakatým Denisem a Berryška se nám zamilovala. Denis byl totiž první pes, který si s ní začal okamžitě a bez předsudků divoce hrát, nevadilo mu, že ho packuje a skáče na něho – vracel jí to stejně 🙂

 

Berry, Denis a Hanča

 

Sobota začala svěžím ránem, které jsem si díky Berry začala vychutnávat už o půl šesté. Okolí penzionu nabízelo spoustu půvabných míst a příjemných cest, pozdní léto dodalo krajině barvy a maličko zamyšlený lenivý šarm. Nehluboká říčka s čistou vodou byla luxusním nadstandardem vděčně přijímaným psy i jejich pánečky, když se přívětivé ráno vylouplo do horkého dopoledne.

Ve chvíli, kdy si většina nás dopřávala dopolední kávu, byl pořadatelkami v čele s Alčou otevřen zvířetnický obchůdek, kde byla ke koupi jak spousta krásných výrobků naší Myši a Myšátek, tak výrobky našich piškvorkářek (patchworkářek – pozn. pro neznalé). Než jsem stačila dopít kafe a říct popokatepetl, byly vyprodány japonské míčky a to jsem si je ani nestačila vyfotit! Myší výrobky ovšem mizely velmi podobnou rychlostí, takže se potěšili kupci, a Myšátka budou mít v novém školním roce opět šanci si zábavným způsobem pocvičit nepoddajné packy a taky si trochu zavýletovat.

Další kapitola by se dala napsat o zvířetnických deštnících a nástěnných kalendářích, o Jenniných nebezpečně dobrých koláčcích pečených podle tajného receptu, kamíncích od Veram, bylinkových koupelích od LA a… já si nějak nedokážu honem vzpomenout, jestli to bylo všechno, protože toho bylo tolik, že se jednomu točila hlava a připadal si, jako by mu bylo šest a rodiče ho prvně vzali na pouť.

 

Penzion v nedělním ránu

 

Potom už dorazili čestní hosté – vážený skorobrněnský veterinář doktor Milan Štourač se svojí ženou. Charismatický veterinář a chovatel dog s báječným přístupem k lidem i ke zvířatům více než hodinu odpovídal na zvědavé otázky Zvířetníků. Byla jsem velmi ráda, že jsem ho mohla poznat osobně. Nejen proto, že mám jeho knihu a konzultovala jsem s ním – přímo nebo prostřednictvím Alex – některé potíže svých psů, ale také proto, že je to zajímavý člověk. Líbí se mi, že se v léčbě zvířat nebrání používat i na první pohled nezvyklé metody, jako homeopatii a akupunkturu tak, aby v kombinaci se standardní medicínou hledal individuální cestu pro každého ze svých pacientů.

Po obědě si opět každý dělal, co chtěl. Přesto se utvořily dvě větší skupiny – jedna se jela koupat k jednomu z blízkých rybníků, druhá, kde jsem byla i já s Berry, vyrazila ke gotickému kostelíku ve Vítochově a pokračovala na hrad Pernštejn. Ten kostelík, ten vám byl! Sice se nám během jízdy přehouplo parné léto do větrného podzimu (snad během půl hodiny – to jsem zatím nezažila), ale možná právě ty mraky dokreslily tím správným způsobem atmosféru tohoto pozoruhodného místa.

 

Berry na výletě u kostelíka

 

Psi vyběhli z aut a už se nezastavili – vítané chladno v nich rozproudilo krev a radost ze života, takže nám nezbylo než se radovat s nimi, přestože trička bez rukávů a krátké kalhoty se v okamžiku jevily jako zoufale neostatečné oblečení. Nakonec jsme ale rádi sedli zpátky do aut a vyrazili na hrad Pernštejn.

Vzhledem k tomu, že městečko Bystřice je NAD Pernštejnem, byť by ho logika věci řadila pod něj, sedí samotný hrad schovaný v údolí, takže tam tak strašně nefoukalo a my jsme se mohli – opět v psím doprovodu – kochat prastarou architekturou, aniž nám přitom zimou cvakaly zuby. Tady musím podotknout, že dozí důstojnosti opravdu hrad svědčí – Beta tam vypadla jako doma, byť tam byl zřetelný nedostatek vhodných pelíšků.

Když jsme dojeli zpátky do Podmitrova, tak už lilo. Sice jsme přišli o večerní táborák a noční bojovku, ale díky dobře zvolenému penzionu jsme nepřišli o legraci. Dostali jsme k dispozici pohodlně velikou společenskou místnost a po opečených buřtech přišly na řadu soutěže – psí i lidské. Jo a Matylda byla úžasná a velmi přísná gotická královna! Přestože mě chytila na chodbě, poslušně jsem recitovala, a ani mě nenapadlo se vymlouvat. Tedy napadlo, ale netroufla jsem si!

 

Hudba hrála a všichni zpívali

 

Pořád přemýšlím, jak vám to celé popsat, abyste viděli to podstatné. Zkusím to takto. Kdysi dávno, když měli druidové posvátné háje, tak platilo pravidlo: vstup povolen pouze beze zbraní a pokud možno i s odzbrojenou myslí. Bohové nestáli o třenice na svém území.

Se Zvířetníkem je to podobné. Lidé potřebují místo, kde se cítí bezpečně, kde je hezky a příjemně. Pokud má takové místo existovat a přitom lidé smějí zůstat lidmi, musejí před vstupem odložit zbraně, zlost, prchlivost, netrpělivost a netoleranci.

Na Zvířetníku není příjemně proto, že by byl zázračný, nebo proto, že by se tam setkávali lidé, kteří spolu ve všem souhlasí. Je tu hezky proto, že lidé vědomě potlačí negativní emoce a dovolí rozkvést těm pozitivním. Mohou si to dovolit a nebýt přitom zranitelní, protože tak činí vlastně všichni.

A je velmi zajímavé, že to vlastně vycítí i ta zvířata. Tak různorodou smečku psů, jaká bývá na Setkáních, aby jeden pohledal. Přesto téměř nedocházelo ke konfliktům, a pokud k nim došlo (i zvířata jsou jen lidi   😉 ) byly vstřícnými pánečky rychle rozehnány. Ten mír není náhodný a stojí hodně práce. A je skvělé, že Zvířetníkům stojí za to se ovládnout a tu práci si dát.

No a nakonec musím poděkovat Moravským sestrám za bezvadnou organizaci a všechnu práci, kterou si s letošním setkáním daly. Místo bylo překrásné, jídlo bylo včas a bylo dobré, a my všichni, co se jen vezli, jsme se cítili opečovaní. Holky zlaté, to bylo na jedničku s hvězdičkou!

 

Howg! (Nastěnka od JarkyF)

 

 

Aktualizováno: 29.8.2011 — 00:00

120 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Už sem nikdo nepřijde, tak to můžu napsat. Reportáž mi zvedla náladu při pondělku, o němž jsem doprovodila kocourka za Duhový most. Užili jsme si spolu spoustu dobrý let, ale stejně jsem tohle prosluněné povídání potřebovala jako sůl. Děkuji.

  1. To je smutný… 🙁 Bohužel nás všechny co jsme v majetku zvířátek to jednou čeká. Některé z nás už poněkolikáté. (f)

    1. To je mi líto, a máš pravdu – na to se nedá zvyknout. I když to člověk třeba už čeká, stejně to bolí…

    2. Na to si nezvykneš nikdy, v lepším případě se to naučíš přežít. Pokud nechceš zůstat bezzvířátková, nic jiného, než se to naučit přežít, Ti nezbývá. A ani po několikáté to není snazší. Hladím po tlapce. Časem bude líp. (hug)

  2. Milá Liko, to je mi moc líto. Stokrát si člověk řekne, že kocourka už nic nebolí a stejně stokrát vhrknou slzy do očí. Krásný sen za duhovým mostem

   1. Jste moc milí, nechtěla jsem kazit náladu, tak jsem se trochu zašila do koutka… Ale čtení o Podmitrově bylo opravdu jako balzám a silně jsem si uvědomovala, jak si tam tu vzájemnou pohodu s přáteli o různých počtech nohou (2, 4, 6 🙂 užíváte… a o to přece jde. Zítra jdu naproti CD do útulku, o tom žádná (nod)

    1. ať je cesta z útulku veselá (nod) (inlove) Bohužel, život našich zvířecích kamarádů je hrozně krátký (tedy pokud nechováme zrovna želvy sloní) a tak ty strašné chvíle každý z nás zná… A pokaždé to hrozně bolí

     1. Xerxová, když člověk si nevybere – mít želvu sloní nebo papoucha, tak zase trnu, kdo se o ně v těch sto padesáti postará (rofl)

  3. Je mi Tě líto, milá kamarádko. Ať krásné vzpomínky pomohou překonat příští dny (u)

  4. Ach Liko, to je mi moc a moc líto a jak psali ostatní tahle bolest zcela nepřebolí nikdy. Držím palce, abys měla v útulku šťastnou ruku, vybrala miloučkou,hodnou náhradu a mohlas dále bořit obličej do kočičího kožíšku. Protože pouze my, kteří s tím máme zkušenosti víme, jaká je to slast. (h) (u)

  5. Liko (inlove) , až teď jsem četla. ;( Je mi to moc líto (u) (hug) , tohle je vždycky tak smutné a těžké. Bolí to dlouho, ale nové zvířátko vždycky dává ne zapomenout, ale přináší novou radost a slunce do života. Jsem moc ráda, že si hledáš nového kamaráda, a doufám, že tu budeme brzo mít nový portrét. 🙂 (h)

 2. Díky Dede za reportáž a věřím, že jste si to všichni báječně užili, teď ještě jdu hledat fotky, abych to měla i zvizualizované.

  A věřím i že pro Berry to musel být nečekaný zážitek, kdy navíc byla za velkou a samostatnou holku 🙂

 3. Přávidím všem, co tam byli. 🙂 Díky fotkám, článku a komentářům jsem mohla aspoň nakouknout. Jak jsem viděla fotky, minitosca by byla nadšená. Spousta prolézaček a spousta psů a spousta lidí …. 🙂 Věřím, že příští rok taky dorazíme. To už si to snad užije i minitiger (a tím pádem snad i já 😉 )

 4. Jo a specificky mi to pri neuspesnem odeslani rika „your request timed out. Please retry the request.“ Tak jsem z toho jelen. Jedine, ze si to, co napisu, zkopiruju, ulozim a pak fofrem prilepim do vokynka

 5. Tak mi to ted dela neco podobneho jako Paje. Predchozi komentar jsem poslala 3x. A vzdycky kdyz jsem to poslala, tak mi to reklo, ze mi vyprsel cas na poslani, coz se mi jeste nikdy predtim nestalo.

 6. Taky nestacim prohlizet fotky. Pekne jste se cinili. Ta posledni varka je taky moc pekna – Zdena b.p., Louk a Alex. Kazda jste videly neco jineho. 🙂

 7. Bylo to moc fajn setkání a já děkuji organizátorkám za spoustu mravenčí práce a vždycky dobrou náladu a všem ostatním za báječný víkend 🙂 Spousta pesů neustále proudících prostorem byla naprosto fascinující podívaná (wave)

 8. Prohlížím fotky ze setkání a na ty své jsem samozřejmě skoro nesáhla, takže dnes určitě ještě žádné nedám, ale chválím všechny vystavovatele 🙂

 9. Když už Vavíla začala dopoledne se střípky i já musím nějaké přidat.Dostala jsem se k pecku až nyní.
  Jsem stále naplněná zážitky ze setkání s lidmi a pejsky, které třeba celý rok nevidím a myšlenky se mi neustále vrací k poslednímu víkendu.
  K diskusi s panem doktorem. Byl to VÝBORNÝ NÁPAD XERXOVÉ (y) (y) (y) , seznámit Zvířetníky s tak vynikajícím člověkem a veterinářem. Já jsem ho už jenom „zařídila“ 🙂 .
  Vzpomínám si na okamžik, když přijela Jenny s manželem a položila na prezenční stůl obrovskou bednu malilinkatých koláčků, specialitu jedné rodiny z jejich bydliště. Mohutné sborové „Jééééé“, momentálně přítomných (rofl) .
  Pohodové spočinutí Alča Family Teamu po dobrém obědě, na dece ve stínu stromů.
  Typické úsměvy naší milé veram (h) . Užívala jsem si je a byla jsem ráda, že se usmívá!
  Poznala jsem nové lidi, Janu s manželem a jejich psíčka Kristiánka, s krásnýma tmavě hnědýma tuleníma očima (dog) . Kamarádku od JarkyF – Danu, doufám, že pobude s námi častěji i tady v hospůdce a i v hospodě Thalia při Brnění (chuckle) . Na vlastní oči jsem spatřila Jenny, já ji viděla poprvé a jejího príma manžu, veselého, vtipného. Maminka od Kim, dáma (rose1) , která se nebojí mezi partu zvířecích lidí.
  Můj „údiv“ nad tím, jak Jinému Honzovi vyrostly děti. Mimochodem i Matyldini Kuba s Kačkou jsou už nějak jiní, ach jo!
  Na focení mi moc času nezbývalo, ale přece, alespoň pár fotek.
  http://dig.rajce.idnes.cz/PODMITROV_2

  1. Louk, tradičně krásné fotky a skvělé komentáře. Na těch závěrečných fotografiích je vidět, že už ti foťák „sedl“ do ruky. Tak ho, prosím, zase neutop! (chuckle) .

    1. no ale jak napíšu něco delšího tak nic :O

     třeba Ti chválím fotky skákajícího Terryho 🙂

     1. a že ráda poradím co se aportu týká a jak jsem ráda,že se moji kudrnatí svěřenci chovali víc než slušně, na kerrýky bitkaře – prý??? 😉

 10. Koukam, ze lidi i pejsci se meli vyborne a dobra nalada je fakt z tech fotek videt. A fotky, co se zatim objevily, jsou povedene. Emteska, Vave, Jajka, Asteris. A samozrejme Pytrisek s jmenovkama. Nezapomnela jsem nekoho? A strasne moc se mi libi ta ricka. Takova mista mam rada. Tak jsem vam to krapet zavidela. (wave)

  1. Zapomnela jsem, ze Xerxovic maji taky krasne fotky, zejmena nektere akcni. A Bubu. Jo, a ten kostelik se hrbitovem se mi taky moc libil.

 11. Libé pocity z Podmitrova přetrvávají a Dede článek jim ještě přidal na intenzitě. Ano, je to tak, přijíždíme pozitivně naladěni, s radostným očekáváním a dobrou vůlí a díky tomu pak skutečnost ještě daleko předčí naše očekávání.
  Samotné místo bylo překrásné, pro mě zejména díky říčce Bobrůvce, jsem vodomil a vodu tekoucí v přírodě mám ráda. Ostatně ocenila ji i spousta pejsků a někteří páníčci, kteří se cachtali s nimi. Alex, to byla trefa!!! (y) Ještě jednou velké díky všem vám, moravským sestrám, za bezchybnou organizaci! A přidám poděkování i Páje, která vymyslela a uspořádala soutěž pro pejsky v hledání piškotů. Ta přišla náramně vhod za deštivého podvečera, kdy už psi nemohli běhat venku. Nedá mi to a musím tu zmínit našeho Denise, který se blýskl vlastním názorem – očichal krabičky, mezi nimiž jedna skrývala piškot, a na výzvu „Hledej piškot!“ opustil soutěžní prostor a zamířil neomylně k židli, na které označil pytlík s piškoty určenými pro další kola soutěže. 🙂 Jinak dnes stále ještě dospává. Občas trhne packou – možná ve snu běží za černou kráskou Berryškou. (h)

   1. Sáfra, to ani nemusím na svý rajský nic nahrávat, vždyť máme kus na jedno brdo 😛 .

    Asteris, některý fotky ti pustě závidím – zvlášť z posledka pavučiny a spol., ale i brněnské a vodní… umíš se dívat! A povedly se ti parádní portréty lidijů i pejsků. A jupí, máme zdokumentované kloboučky. Ehm, jen bych ti album trošek probrala. Ale celkově – díky! (wave)

    1. Hmmmm, já zas závidím fotky Tobě. Jsou parádní. Mně dodatečně mrzí, že jsem nefotila v Brně smečku, teď ani nechápu proč (shake) , asi bylo vedro 😉 . Jak mně bylo líto, že už je konec!

 12. Ano, také se připojuji s velkým díkem všem těm co se na přípravě setkání podíleli, ale chci poděkovat nejen jim, ale také všem těm, kteří se na aktivitách Zvířetníku podílejí, jmenovitě Dede bez níž by Zvířetník asi neexistoval. Bylo to úžasné, poznala jsem tolik sqvělých lidí a budu se těšit na další setkání. Všechny (dog) (dog) a jejich páníčky zdraví dnes už vyspinkaná Sisi.

 13. Tak si pročítám článek a komentáře a usmívám se – to je nádhera, tolik psů a lidí pohromadě, v pohodě a přátelské náladě. To je něco naprosto výjimečného a myslím, že kdybyste psy pustili ke klávesnicím, určitě by nám nadšeně líčili spoustu dalších příhod a drbů z jejich společenského života.

  A jak jste dopadli s komáry???

   1. Vave, beru to jako vtipnou stručnou odpověď 🙂
    Ale před Podmitrovem se fakt hustě řešila otázka hustoty komárů na metr čtvereční a nebezpečnosti jejich užranců pro některé alergické jedince, kteří kvůli tomu rači ani nechtěli přijet – nebyla to Jenny???

    1. Ano, ano, byla to Jenny. Tímto vyhlašuji Podmitrov za komáruprostý. (rofl)
     Vosy , tak to zase ano,všichni dokola dostali pigáro a já prosím nic. Vosy ke mně nemají kladný vztah.
     I přednosta byl opigárován, ovšem do paže, naštěstí . (rofl) (rofl) (wave)

     1. Ono je teda možné, že pokud jsi brala ta béčka, udržovala jsi kolem sebe hodně širokou bezkomárovou zónu (rofl)

  1. nejdřív komáři padali vedrem a tak nelítali… pak je odfoouknul ledový vítr a nakonec spláchnul lijavec. Komáři nebyli (shake)

 14. Není co dodat, jen se připojit s obrovskými díky organizátorkám za skvělý víkend v krásném prostředí. (h) Jsem moc ráda, že můžu být součástí takového úžasného společenství, jakým zvířetník je.
  (dog) (dog) vyspávají zážitky, (cat) se mnou už konečně mluví a já obdivuju kalendáře a drobnůstky, které jsem si pořídila v myším obchůdku – hlavně usměvavé sluníčkové hodiny 🙂

 15. Dede, krásně jsi vystihla atmosféru Podmitrova (h)
  Pro mě to byla premiéra Setkání Zvířetníků a od pátečního rána úplná smršť zážitků, setkání, rozhovorů a užívání si.
  A navíc jsem si to mohla už předtím báječně užít se všemi „moravskými organizátorkami“ při přípravných aktivitách a mítincích v Thálii (rofl)
  A fakt si nevymýšlím,že když jsem nečekaně musela díky „rodinným“ komplikacím v sobotu podvečer odjet, tak jsem to pak v autě cestou na chalupu těžce oslzela, protože jsem si dovedla živě představit, oč jsem při sobotním večerním vyvrcholení pohodového prográmku přišla. A hlavně mě taky moc mrzelo, že jsem nestihla si úplně se všemi popovídat a poňuchat všechny pesy, jak jsem si předtím svatosvatě slibovala 🙁 Ale coby životní optimista „z donucení“ pevně věřím, že se mi podaří se zase někdy Zvířetníky osobně potkat (h)

 16. Stále se ještě usmívám, Podmitrov byl skvělý,zase můžu díky Vám všem chvíli fungovat neb baterky jsou dobity a teď mně delší dobu nikdo nevytočí. (h)
  Myslím, že se mi podařilo oblemcat všechny pesi, kteří se dali. (inlove) Daník padl za vlast, Arinka mu dala pěkně zabrat. Taky jsme měli bezvadné sousedky a sousedy v chatkách, vzpomínám. (y)
  Zvířetníci, jste všichni bezvadná parta a Dede to nádherně vystihla, proč tomu tak je. (h)
  Ještě jednou moravské sestry jste nejlepší !!! Organizace neměla chybičku díky Vaší stálé starostlivosti a nehynoucí dobré nálady. Vím kolik se za tím skrývalo mravenčí práce a času. Takže díky, díky, těch není nikdy dost. (clap)

 17. Dede krásně popsala atmosfréru na Podmitrově, ano bylo tam moooc příjemně. Jen jsem nějak prošvihla myší obchůdek a nakonec jsem „urvala“ skoro poslední květináček a mrzí mě, že jsem se nemohla pokochat ostatními věcmi a o japonských míčcích ani nemluvím, ani ty jsem neviděla, natož, abych ho m ohla koupit, já si ho snad budu muset ušít sama!
  Jojo, kdo pozdě chodí….
  Přidávám se k véélikému poděkování všem, kdo si dali tu práci a podíleli se na tom, že se setkání konalo a bylo tak prima. A navíc musím velice poděkovat Jarce F., u které jsme s Louk trávily pár dnů přeed setkáním za naprosto úžasnou péči, kterou zahrnula nejen Arinku, ale i mně, a Louk děkuji, že mi to tak pěkně zorganizovala. Bylo to prima. Jarko, Arince se stýská po kuchařce…
  Fotky jsem si už stáhla a pokusím se je co nejdříve probrat a ukázat.

  1. Nějak jsem to odpinkla dříve, než jsem dopsala – veliký dík patří EvěH a jejímu manželovi za obětavý dovoz do Prahy.

   1. Asterix není zač, bylo nám potěšením i když díky kvalitě dálnice jsem si s vámi vzadu cestou už moc nepopovídala.

 18. Milí Zvířetníci, teď jsem dorazila domů po prvním dnu ve škole. Moc už jsem se těšila a těším se hlavně na děti. Po dlouhé době to vypadá, že bych mohla mít pohodovější práci, protože mám jen dvě oddělení 2. a 3. třídu, takže to bude fajn práce a na každého bude dost času.
  Píšu ale hlavně proto, abych vám všem moc poděkovala za vaší štědrost při nákupech v našem obchůdku. Samozřejmě velký dík a má vděčnost patří Alče a její rodině, která se o obchůdek vzorně postarala, Ri a Jakkelovi a Janě Peškové za odvezení a přivezení všeho potřebného a také piškvorkářkám za velký příspěvek do obchůdku. No a také děvčatům z Moravy, která všechno zorganizovala a naší Dede, která to celé drží pevně a láskyplně v rukách. Prostě děkuju vám všem moc a moc. Krásný den přeju všem.

 19. Kolik vlastně za ty tři dny Podmitrovem prošlo lidiček a psisek (plus kočičák (nod) ) ?? Spočítal to někdo ??

  Mě mrzí, že jsem s někým vůbec nemluvila, některá psiska jsem vůbec za ušima nepodrbala… a přitom mám pocit, že jsem hubu nezavřela celou dobu pobytu (rofl)

  1. Tak pséků by mělo být 33, lidí od psů 40 + lidé beze psí, které spočítané nemám.
   Velký dík vám všem, kteří jste vytvořili úžasnou atmosféru, ve které se nám dobře pracovalo, byť vše nevyšlo podle našich představ. Speciální dík Dede za krásný článek a můj spešl dík kytaristům, protože jsem si po dlouhé době zase zazpívala, i když ta paměť na ty texty už není, co bývala.

   1. Vlastně já zasklila Páju a její 2 kerry blue teriéry, Terrýska a Nastěnku a berňáka Frogyho, protože nebyli na oficiální přihlášce,takže celkem 36 psů. (h)

    1. Myslím že člověků bylo ať psích, či bezpsích nakonec k sedmdesátce. Ale nemám zatím čas to spočítat přesně.

   2. Nevěřte Emtesce !!! Ona je chodící zpěvník. Já za celý sobotní večer neobjevila písničku, u které by vzpomínala na slova. Znala je všechny. (sun) Jen já jsem občas plavala čubou až do Hamburku (wasntme)

 20. Taktéž se připojuji s díky za krásný víkend všem, kteří se na něm osobní účastí nebo organizačně podíleli… (h)

 21. ach, to muselo být krásné Setkání!!!! moc jsem na vás všechny myslela a z fotek prýští ta dobrá nálada a tmosféra, kterou jste si jistě plnými doušky užívali (h) (h) (h)

  jsem ráda, že když už se déšť dokuli, tak až k večeru, v Praze to nestálo celý den za nic, a celé odpoledne vyloženě lilo

  a zírám (a taky přávidím), že jste se na cestu vybavili i plavkami :O a mohli se vykoupat, dokonce i přímo u penzionu

  a děkuji Dede i všem ostatním, co tu o setkání tak krásně píšou a že vystavili krásné fotografie, takže si to můžu aspoň trochu prožít s vámi – děkuju! (h)

 22. Ještě k tomu podmitrovskému štěkotu 🙂 :
  Přednášku pana doktora mimo páníčků sledovalo i mnoho pejsků. Ale nikdo by to neuhádl, pesové leželi tiše pod stolem, ovšem jen do chvíle, než někdo vstoupil. U dveří totiž seděla Sylva s Trhači na klíně a běda, jak je někdo otevřel! To Trhači mocně zaštěkali a v ten okamžik se jídelna rozezněla vyššími i hlubokými hlasy mnoha psů a trvalo přece jen chvilku, než pan doktor mohl pokračovat. 🙂
  To je jen jeden z těch mnoha střípků, ze kterých se poskládal ten nádherný víkend. (h)

 23. Moc jsem na vás vzpomínala a jsem ráda, že se setkání vyvedlo. Je to fakt výjímečná záležitost – ten náš Zvířetník (h)

 24. Eh, ešče by se při vstupu do posvátného háje měly odevzdat fotografické zbraně hromadného ničení… 😛

  Dede, moc hezky jsi vystihla podstatu. Ona se ta pohoda opravdu nebere sama sebou. Každá akce (a Zvířetník samotný) je založena na spoustě obětavé práce, dobré vůli, pozornosti a snaze druhé potěšit… (h)

  Osobně bych ráda vyzvedla nadmíru laskavý Alčin tým, který se na úkor vlastního pohodlí stará o obchůdek už několikátý ročník v řadě (inlove) .

  Veliké poděkování a smeknutí všem, kteří se podíleli (h) . Byl to báječně strávený čas, v nádherném prostředí a se skvělými lidmi. Uzavřené údolí (a ještě s tekoucí vodou a krásnými borovicemi… ) pomohlo vytvořit odpočinkovu oázu oproštěnou od civilizace… prostě paráda. Díky, milé sestry moravské i všichni ostatní obětaví pracanti (inlove) .

 25. Dede, díky, že jsi napsala tento článek. Já trochu nestíhám, neboť jak jsi napsala, i mne spláchla vlna nových událostí rovnou na schodech, jen jsem se po obědě objevila doma. Takový je život. Bylo to fakt hezké Setkání (jako každá naše Setkání) a jsem moc a moc šťastná, že až na popíchání vosami, odřeniny Kuby, se nic horšího nepřihodilo. Moc Vám všem děkuji, mým kamarádkám z Vejboru za operativní zastoupení, když jsem nebyla v penzionu a mé kamarádce Eviko s Waiki za to, že ač jsem ji přivezla mezi partu pro ni cizích lidí, neměla jsem čas se jí ani trošku věnovat. Našla si díky Zvířetníkům spoustu nových přátel, jela domů nabitá novou šťastnou energií a Waiki ve svém desetiměsíčním životě bohatší o nové zkušenosti.
  P.S. Budu se snažit zpracovat svoje fotky na Rajče. Fakt slibuju!

  1. Eviko s Waiki byly úžasné, jak brouzdaly obě vodou i jak Waiki perfektně poslouchala téměř na slovíčko. (h)

   1. Knírajda Waiki byla roztomilá u kostelíka, kde jí ve vichru úžasně vlála vousiska (chuckle) Měla úplně jiný výraz, než jindy.

 26. Ygo a Pitrýsku, moc děkuju za doplnění, mrzí mě, když někoho ve výčtu zásluh opomenu (inlove) Popravdě mi večer zatraceně padaly víka, když jsem se snažila stvořit něco menšího než ságu (chuckle) Nakonec jsem se rozhodla být stručná a i tak to dopadlo takto.
  A to jsem ještě nenapsala, jak Pitrýsek vzala nůžky a na moji prosbu upravila neochotnou vlčku – ostříhala jí něco z charismatického číra za ušima. Charisma je jedna věc, bodláky, svízel a zvíře nesnášející česání je věc druhá. (tmi) No a jak potom stříhala Bertíkovi šošolku, tak mi nezbylo než konstatovat, že s každým střihnutím se pudlíkovi prodlužuje rodokmen 😀 – Bertíkovi vykouknul dlouhý čumák a ušlechtilá hlavička. Ovšem i sama Pitrýsek pak říkala: vemte mi to zvíře z rukou, protože jinak by potřeboval zastřihnout tady… a ještě tady… Až by si dala tříhodinový stříhací maraton – ale to zase dodávám já. 🙂 Takže milá Hanko, děkuju moc a omlouvám se, že jsem nestihla ještě dorazit zpátky, ale pohltila mě vlna dalších událostí.
  A ty vyšívané jmenovky – ty jsou! (h) Pitrýsek je vyšívala po večerech skoro celý rok. A heč – já mám tu nejvyšívanější (party)

  1. To mi řekněte, proč mě ten pitomej krám nezná, když ho nikdo nepřeinstaloval a ani na něj křivě nekouknul! No prostě ze mě zase udělal ňoumu, no…

   1. a nepřipojuješ se Dede někde bezdrátově a doma na plnou zásuvku? když přecházím po víkendu do práce z wifi na zásuvku,taky musím při změně připojení koukat,kde jsem k poznání a kde ne….

    1. a taky to dělá,když dám vyčistit CCleanerem paměť kompu, to smaže taky všechno všude….

     1. Právě, že nic takového. Stabilně nainstalovaný prohlížeč na stabilně nainstalovaném počitadle, poku vím, bez dalších čisticích a podobných zásahů. Tam čekám, že si mě zapamatuje, prevít jeden 🙂

  2. Bylo to fakt úžasné. Přívětivé a příjemné. Klid a pohoda. Ale muselo to dát spoustu práce. Moc moc děkuju :* a Podmitrov si znamenám pro další použití.
   A ty jmenovky jsou vážně úžasné. Praktické a nádherné. Moje babička vyšívala a učila mě to, jako holka jsem se tím dost bavila, takže dokážu ocenit tu pracnost a preciznost a jenom čučím na ty mrňavoučké stehy „přes 2 nitě“, co jsou jeden jako druhý. :O

  3. Jak milé je číst slova díků za něco, co dělám ráda. Beryščina ouška jsem, ovšem, mohla udělat líp. Měla jsem vzít prostřihávací n§žky, bylo by to elekanternější 😀 .
   Jo, když je pejsek hezký, může ho stříhač jedině zkazit. Berťa je opravdu frajer a šohaj. A vlčka, to je prostě mimo komentář. (sun)

   Vave, díky za milé komentáře k fotkám na Rajčeti. Ale, také tady platí první věta.
   Lže ten, kdo napíše, že to nestojí za řeč. Bylo to fakt hodně práce a záda dost bolela. Jenže, jak Vám dát najevo, že Vás všechny mám ráda a vážím si společenství Zvířetníku.

   1. Milá paní z Chipsína, na první pohled bylo jasné, že do něžně vyšívaných jmenovek a zároveň velmi praktických futrálků jsi dala kus srdce (h) . A ještě kdybys věděla, že pro mě přišel jak na zavolanou 🙂 . Až najdu vhodnou šňůrku, bude nošen při venčení. Každodenně a celoročně 🙂 . Velký dík!

   2. Pitrýsku, já tedy žasnu, že ty nůžky máš po ruce pořád… no profesionál se halt pozná (y)

 27. Pro nás bylo setkání velkým výchovným přínosem- jedinečná socializace pro Světlušku. Pobyt na ubytovně ve dne i v noci zvládla bez loužičky. Dokonce došla k názoru, že k některým velkým psům lze čuchnout 🙂 Borůvka si užila psí společnosti a já si popovídala s přáteli, i když ne dostatečně 🙂 A líbilo se tam i mým dětem, i když se Kuba potmě vysekal na skejtu a ráno ho Zuzka znovu ošetřovala, takže jsem měla zeleně malované dítě 🙂

 28. Dede (inlove) napsala krásně to podstatné o Podmitrovu, a přesto každý z nás by připsal nějaký detail, který ho vzal u srdce. A kdybychom to udělali, vznikla by úžasná báseň o (ne)obyčejných lidech na (ne)obyčejném místě v (ne)obyčejném čase. (h)
  Lidi, já jsem tak ráda, že jste! (h)
  Přeju všem krásný den. (h)

  1. Jj, kupříkladu jisté sponky do vlasů s roztomilým miniaturním kloboučkem… A jak se zázračně množily, Vaví milá (h) .

   A nečekané nedělní probouzecí kafčo – viď, Asterisko? Máš to u mě! 🙂 A dík za lasičky! (rofl)

   Je těch střípků hodně (inlove)

 29. Díky Dede!
  Tak jako Ty nedokáže (pravděpodobně)nikdo tak přiblížit náladu toho setkání. (bow) . Ano, bylo to malé, milé, útulné setkání. Plné pohody. A o to nám šlo. Za to všechno může Alex. Podmitrov je její nápad. Já dost znala okolí, ale Podmitrov v údolíčku s říčkou jsem, jaksi, minula. Všechny jsme se snažily. Každá tím, co bylo v jejích silách. Alex (styčná důstojná důstojnice celé akce) a Yga s Laďkou si vzaly to nejnáročnější – administrativu. A dobrými nápady přispěly i ostatní. A díky Laďce, Emtesce a Sylvě dostal každý do tašky také hezké a milé dárečky. Bezvadné bylo, že se zde mohly předávat také suvenýry – deštníky i obě variety kalendářů. O myším obchůdku pouze tolik, že ho laskavě přivezli Jakkel a Ri a celou dobu pečlivě obhospodařovala Alča a Luzy. Díky moc.
  Na společnou fotku se spoustou blankytných deštníků se, bohužel, nějak nedostalo. Ne, že by nás to nenapadlo, ale jaksitaksi – nezadařilo se,no!

  Včera v hospůdce některá napsala, zda není k mání fotka jmenovek. Zde se mohu pochlubit, že mám fotky, které nemá nikdo jiný. Totiž, ani je nemůže mít. Jenom na mém stole ležely všechny najednou. Bylo jich kolem sedmdesáti. Mejsou na obrázcích všechny, protože jmenovky rodinných příslušníků jsou připnuty k jmenovkám Zvířetníků.

  Zvířetníci, velký dík Vám za krásný a nezapomenutelný víkend.
  http://pitrysek13.rajce.idnes.cz/Podmitrov-jmenovky

  1. Pitrýsku to je nádhera!! Hned na první fotce vidím i svojí jmenovku! :O O to víc mě mrzí, že jsme se letos nemohli zúčastnit. :S

  2. Pitrýsku, jsi velká 1-čka, že jsi je nafotila pohromadě i s parapletem a zdokumentovala. Dík (f) !

  3. Milá Pitrýsku, už na Setkání jsem Ti říkala, že Tvoje jmenovky jsou nádherné a Ty jsi odvětila, že letos to bylo opravdu naposledy.
   Nechce se mi tomu věřit, všechny Tvé jmenovky (i z minulých Setkání) byly jedinečnými, originálními a hlavně s láskou a radostí vyráběnými uměleckými předměty, které určitě účastníci (nejen já) uchováváme jako oko v hlavě, jako vzácnou památku na něco moc pěkného, co přetrvává.
   Tak si snad do Vánoc trošku odpočineš a pak… kdo ví? (h)

   1. Alče drahá N E P R O V O K U J !!! (flex)
    Už zase někdo jiný, s jiným a hezkým nápadem. Dělala jsem 4x a už si připadám „vyždímaná“
    Přátelé, ani nevíte jak jsem ráda, že jsem se Vám zavděčila. Jak moc mě těší vaše milá slova. Dík!

    1. Pitrýsku, já se přidám s hlubokou poklonou pro Tebe (bow) za překrásné jmenovky. Ta spousta hodin, co jsi musela strávit nad sedmdesáti kapsičkami, ty tisíce stehů! Chápu, že dáváš příležitost zase jiným. Mám všechny jmenovky pečlivě schované, ale tyto poslední nebudou odpočívat v krabičce, ty budou sloužit. Díky! (h)

 30. Milá Dede – krásný článek. Bylo pro nás radostí, že jsme vás všechny mohly přivítat na Moravě.

  A díky patří především Alex, která Podmitrov našla, vedla korespondenci s majitelem (někdy byla dóst obtížná (chuckle) ) a zajistila pana doktora a vůbec se o všecky v Podmitrově starala.
  Další velké díky Laďce, která veškeré informace nacpala do přehledných tabulek – a že to byla práce, neb situace na bojišti se měnila každou hodinu, navíc zajistila dárečky.
  Obrovské díky Matyldě, která ve spolupráci s Bubu ušila překrásné japonské míčky pro Myší obchůdek (heč, mám od každé jeden) a vlekla se vojenským kufrem plným vlastnoručně vyrobených srdíček a večer zahrála gotickou královnu.
  Emteska a Sylva dodaly další dárečky, vymýšlely stezku odvahy (která se kvůli lijáku nekonala, ale věřím, že není všem dnům konec (shake) ), kontrolovaly očkovací průkazy a vůbec byly tam, kde bylo třeba – díky.
  Pokračujeme s Pitrýskem, která opět dodala jmenovky, ovšem letos je to eňo-něňo umělecké dílko – vyšívaný sáček na různé drobnosti, dále zajistila výrobu a následnou distribuci zvířetnických deštníků s obrázkem kosatky od Xerxové – jsi neuvěřetelně šikovná baba a máš náš obdiv.
  No a Alča s Luzi, které se opět letos staraly jak o zvířetnický obchůdek, tak hlídaly krabici s „Veřejnou sbírkou na kastraci koček“ – tak tady už není třeba slov. U takových pani prodavaček je radost nakupovat, o SUPER sortimentu nemluvě.

  DÁMY, BYLY JSTE ÚŽASNÉ A JE MI VELKOU CTÍ, ŽE JSTE MNE VZALY MEZI SEBE (h) (h) (h)

  1. YGO, já neopisovala!!!! Já za to nemohu, než jsem začala psát svůj příspěvek, tak ten Tvůj tady ještě nebyl!! Snad mi bude prominuto. Ale opravdu NEJSEM PLAGIÁTOR!!

  2. Jen drobná oprava- míčky šila Bubu a Ri. Srdíčka šila Dalmatin a Vave, já jsem šila jen dárek pro Dede- rohlíkovou tašku 🙂 🙂 🙂 Nikdy bych to nestihla, a proto jsme požádala sestry v piškvorku o spolupráci. Takže díky- a hlavně moje- patří jim (inlove) (clap)

   1. AD “ … míčky šila Bubu a Ri. Srdíčka šila Dalmatin a Vave, já jsem šila jen dárek pro Dede …“ – no proto, já si už říkala, že tvůj den má určitě víc hodin než obligátních čtyřiadvacet (chuckle) . I tak smekám pomyslný kloubouk a hluboce se klaním před vámi všemi. Zrovna tak před LA a jejími voňavými pytlíčky, neb to musela být práce neskutečná (a už se těším, až si poležím v růžové lázni).

 31. To je dobře,že jste si to tak užili. Vícero lidí už zmýlila Bystřice nad Pernštejnem, když někde v její blízkosti hledali hrad… našli ho,ale v jiném okrese a o 14 kilometrů jinde 😉 (Bystřice je okres Žďár n/S, Pernstějn – tedy Nedvědice, u které je, je okres Brno-venkov). V Pardubicích bylo v pátek naprosto nechutné vedro a když v sobotu hlásili,že místy je někde 14°C, tak u nás bylo ráno přes 20°C..ještě,že večer začalo pršet, jinak bychom už asi zahynuli….u nás v Perníkově byl totiž festival Vína….

 32. Díky za zpravodajství. Muselo to být prima.
  My místo toho byli na výstavě v Mladé Boleslavi (v sobotu). Měli jsme to domluvené už dřív, tak jsme nemohli odříci. Viděli jsme tam Calvina, je z něj docela pěkný dorostenec. Uvidíme. Ginny potvrdila, že jí šampion náleží právem (dostala další CAC, který už sice nepotřebuje, ale byl příjemný) a konečně nebude muset na výstavy,které ji nebaví. Derry měla premiéru. Vysloveně mě holka překvapila. Běhaly s Bárou a Derry vypadala, jako by výstavní kruh znala odjakživa. Klidně se pokamarádila s paní rozhodčí, ukázala zuby, proběhla se i výstavně stála. Celou dobu si vesele mávala ocasem a vypadala, že ji ta nová taškařice docela baví. Je šťastně vyrovnaná (ne jako nervózní Ginny) a sebevědomá, vůbec se nebojí psů (naopak, oblíbila si vlkodavy) ani lidí, jen skrumáž jí trochu vadí, ale jakmile promluvíme, uklidní se. Divila jsem se, že by nám rostla výstavní fena? Asi moc ne, přece jen nás to tolik nebaví. le něco obrazíme. Jinak posudek dostali s Calvinem oba krásný.
  No a v neděli páník za odměnu (za trpělivost a taky jako opožděný dárek k narozeninám) letěl balónem (a já si odpracovávala výstavu domácími pracemi).
  Tak jsme se nenudili, ale také jsme vzpomínali.

  1. Především blahopřání k výstavním úspěchům – co jsem četla o Neffově novém přírůstku, tím víc si cením dobré chovné stanice – a za druhé:
   Kde balon přistál?? (chuckle)

   1. Přistáli normálně na louce, snad i podle plánu a údajně poměrně hladce. Jen byla mokrá tráva. Takže dobrodružství civilizované 😉
    Jo a výstavní úspěchy – no mláďata byla ve třídě sama, to se to vyhrává. A Ginny byla taky sama, ale ten titul se nemusí zadat (také v jedné třídě nebyl zadán). Holka nám vyrostla do krásy. Na úplnou špičku nemá, ale je z ní docela pěkná, zdravá mohutná psí ženská.

 33. K tomuhle se moc dodat nedá, opravdu to bylo hezké. Děvčata, díky.

  OT – Včera jsme se viděli s tetou Milanou a ta shání papoucha. Jejich Korálek se cítí osamělý a potřeboval by parťáka (nejlépe ve velikosti větší než (cat) svačinové). Neví někdo o nějakém? Nezachránila Lucka V. zase nějakého papagáje?

  1. Naštěstí u nás nikdo nepřibyl, jsme kompletní. Ale ať se teta koukne na nějaké chovatelské stránky, docela dobrá je i Ifauna. Moc fajn jsou papoušci senegalští a pokud chce aktivního,temperamentního a přitom milujícího cvoka, můžu z vlastní zkušenosti doporučit Mníška – naše Drákulka je prostě báječná 🙂

 34. Rok se s rokem sešel a další Setkání je za (námi) vámi. Pěkná tradice, že? Díky Dede za zpravodajství 🙂 Hezký den! 🙂

  1. Bláži, však taky nezapomínáme, kdo se první chopil činu a položil základní kámen a mnoho dalších šutýrků této krásné tradice (inlove) .

 35. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Krásně bylo. Beta toho dost nachodila – místo besedy s panem doktorem s páníkem obrazila okolí penzionu, dobyli hrad a zkoumali, jestli v lese rostou houby. Po obědě s Bárou a Berry šly na procházku do lesa (pokud si pesani Bety nevšímají, je zcela v pohodě a běhá s nimi na volno. Pokud je psisko (jedno jestli pes či fenka) vlezlé, pak vrčí a jasně dává najevo, že je jí to nepříjemné.
  U kostelíka opravdu psíci (a já (rofl) ) změnou teploty ožili – kolem románského skvostu se honila doga, vlčka, černá kníračka, dvě kavalírky, labradorka a pudlík. No a pak jsem ještě zvládli návštěvu hradu – v době, kdy ostatní návštěvníci odcházeli, my stihli poslední prohlídku.
  Večer šla Betka spinkat do chatičky a my se bavit. Nevadila jí ani bouřka v dálce, měla všeho dost (chuckle) . Když jsem přišla pro kytaru, tak se mnou ani nechtěla odejít – v posteli bylo dobře.
  Ráno jsme projížděli úžasnou krajinou, kde spusta mlhy vystupovala z oblých kopečků. Zastavili jsme se u kláštera Porta Coeli a pak už pomaličku směřovali somů.

  Moc hezky bylo pod hradem Mitrov. Holky moravský – děkujeme. A pitrýsku, ty dvě pipiny jsou úžasný (nod) , ještě jednou moc děkuju

 36. Dobrý den všem (inlove) !
  Dede,dík za krásnou reportáž ze setkání (y) a jsem ráda,že Vuvu,Beta i ostatní jsou v pořádku a mohli jste si to užít.Krásné fotky přítomných fotografů mi dokreslily tu skvělou zvířetnickou atmosféru.Jsem poslední dobou za bukem,díky šílenému počasí.Všechny Zvířetníky zdraví tropická vedra přeživší Fallowa (wave) !

 37. Dede, dokonale jsi popsala a přiblížila atmosféru a muselo to tam být po všech stránkách krásné a přátelské. Mě holt se nikdy nepoštěstí se zůčastnit a tak se to setakání vžívám prostředníctvím fotek. Moc fajn, že už je jich dolik k prohlédnutí.

  A nemáte někdo fotku toho zvířetníckého deštníku? Nikdo jste ho nepoužil, když vám tam zapršelo?

  Všem přeji moc krásný a úspěšný týden, my jedeme zítra pro návštěvu a pokud se počasí nepokazí, přiletí do stále úmorného hicu (ale už se těší, v Anglii je prý chladno a sychravo. Zato u nás dneska zase bylo na padnutí +40 i když rána už po ránu je venku chladněji, dneska v 7 ráno pouhých +27

 38. No vy jste si to krásně užili. My jsme strávili podstatnou část víkendu cestami za ženichem. Ellie se podařilo svést Fleurčina bráchu Freybona, takže holky možná čekají sestřenice a bratrance (chuckle)

  1. Tak na jaře nic a teď jste se do toho pustili na veliko :O . Přeji hodně štěstí, ať vše dobře dopadne a také dobré páníky pro mimča. (h)

   1. Na jaře to vycházelo úplně špatně, rodily by v rozmezí tří dnů a na to jsem si netroufla. Takže dostala přednost Ellie, která štěňata neměla. Dopadlo to, jak to dopadlo, nikdo mi nevymluví, že Ellie nebyla březí, jen to po psychickém nátlaku Fleur vzdala. Teď má Fleur starosti sama se sebou, tak jsme usoudili, že buď teď a nebo nikdy 🙁 . V ideálním případě by se měla štěňata minout o pár dní, starší budou balit baťohy do světa a mladší teprve vykouknou na svět. Ale to je moje zbožné přání, s prodejem to asi půjde ztuha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN