KOČKY: Jak jsme se přestěhovali

Poslední dobou se nám náš byt zdál pro nás tři (rozuměj my s manželem a 5-ti kilový kocour Felix) malý, a tak jsme se začali dívat po domcích. Chtěli jsme zůstat v naší čtvrti, máme tu zázemí a přátelé, a chtěli jsme typický anglický řadový domek.

 

Tady se tomu říká „3 up 2 down”, tj má 3 ložnice a koupelnu nahoře v patře a obývák, jídelnu a kuchyň dole. A se zahradou. Dali jsme náš byt na trh a chodili se dívat na domky v okruhu asi 2 km od nás. Trvalo to dlouho, protože jsme nemohli koupit, dokud neprodáme náš byt, ale nakonec se poštěstilo a my se letos 4. března stěhovali.

Stěhování tu většinou probíhá metodou kulový blesk – ty se odstěhuješ a noví nájemníci / majitelé se přistěhují ve stejný den a často než jsi pryč už stojí s dodávkou přede dveřmi a čekají. Ráno jsme dobalili poslední věci, ve 12 dorazili stěhováci a začali nakládat do dodávky a my čekali na telefonát realitky, kdy si můžeme přijít pro klíče.

Naštěstí byl náš nový dům celkové zrekonstruovaný a hlavně prázdný, takže jsme ve 2 odpoledne dostali avízo, že jdem na to. Manžel odjel pro klíče, stěhováci na novou adresu a zůstala jsem já s kamarádem Seanem a přepravkou, kde seděl úplně užaslý Felix. Už týden nechápal, co znamenají všechny ty plné kufry, krabice a plastové pytle s oblečením, když se pořád nikam nechystáme. Miloval po nich lozit a schovávat se v nich, ale teď byl celý být prázdný.

 

 

Naposledy jsem za sebou zavřela dveře, uronila slzu a vydali se na cestu k novému domovu. Felixovi přepravka nevadí, 1x ročně ho autobusem dovezeme na kontrolu na veterinu a tak si myslel, že jdeme tam. Jak se divil, když jsme zabočili do neznámé ulice k neznámému domu. A vešli dovnitř a s námi ti cizí lidé a všechny ty krabice a kufry.

Felixe jsme pořád zavřeného v přepravce odložili do kuchyně a dirigovali vykládání našeho majetku. Za hodinu bylo hotovo. No hotovo – všude krabice a bedny a pytle. Snažili jsme se aspoň vybalit to nejnutnější do kuchyně, nachystat naši postel a najít Felixovy misky, jídlo a hračky.

Pustila jsem ho z přepravky a on se chudáček okamžitě schoval. Nechali jsme ho být, věděli jsme, že ven neuteče a objeví se, až bude chtít. Když konečně vylezl, zdál se být spíš udivený, než vystrašený. A taky zmatený.

Původní byt byl v prvním patře a do zahrady se šlo po schodech, tady byla podlaží najednou dvě a do zahrady se šlo z kuchyně v přízemí. A kde jsou kočičí dvířka? A co ta plovoucí podlaha v obýváko-jídelně? Tam se vůbec může? A ta zahrada, tak krásné zarostlá, dřevěný plot a STROMY! Vypadal nadšený a brzy se odvážil na průzkum i do cizích zahrad.

 

 

Nám to trvalo asi měsíc se zabydlet, vybalit a hlavně dokoupit nábytek a ještě není všem dnům konec. A Felix? Ten se zabydlel dokonale. První týden se rozkoukával a pak pochopil, že je to vše opravdu jeho. Ne naše, ale jeho. Takže nám úspěšně rozcupoval fungl nový koberec v obýváku, polámal orchidej, několikrát počural koberec na schodišti a rohožku u vchodu. Všechny záhonky mám rozryté a poseté hromádkama.

Odmítá spát ve své vlastní posteli (však jsme si kvůli němu pořídili tzv king size – tj větší než normální letiště), nesmíme před ním zavřít žádné dveře jinak na ně škrábe a nejraději pořádá dostihy z kuchyně přes jídelnu a obývák, kde na plovoučce vybírá ostrou zatáčku, chodbou do patra a do naší ložnice a zase zpátky.

Dupe u toho jak stádo slonů a nejraději v 5 nebo 6 ráno. Manžel hudruje, já hudruju a vyhrožujeme mu útulkem, ale on moc dobře ví, že jen vyhrožujeme. Je to nás mazel mazlivý, kocour chundelatý a my ho milujeme a ani za nic nedáme. Manžel mu říká 4F – Felix, our furry feline friend (Felix, nás chlupatý kočičí kamarád). 🙂

 

 

 

Fotky najdete tady https://skydrive.live.com/?cid=91fa2436b560f65c&sc=photos&client=wnf&id=91FA2436B560F65C%212710

 

Aktualizováno: 22.8.2011 — 18:19

38 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. OTéčko – ohledně Podmitrova.
  Volala mi dnes Emteska, že její dcera (která má zaplacenu chatku ze soboty na nedělu) ochořela a tudíž do Podmitrova nepojede. Tedy – pokud je tu někdo, kdo není přihlášený a přesto by chtěl přijet, tak jedna chatička je k dispozici včetně jídla (a špekáčkůůůů) – pro dvě osoby. Je to už zaplacené a penízky by takto propadly. JEDINEČNÁ PŘÍLEŽITOST – NEHLASTE SE VŠICHNI (chuckle) !

 2. Hezký večer všem, já se tu trošku vetřu, moc Vám děkuju za gratulace. Máme moc práce v práci tak nestíhám ale přišel mail od pána ubytovale, že s náma počítá 😉 tak já se moc těším, dneska říkal Tom Nasti, že se uběhá než všechny oběhne a tak furt dokola dva dny v kuse 🙂

  dobrou noc, jdu se uložit protože jsem utahaná jako (cat)

  1. Pájo, napiš mi na mejl, mám zavirovaný počítač a nemám přístup k adresám, potřebuju s tebou mluvit!

 3. Jeho veličenstvo Felix je skutečná osobnost a myslím, že ve vás má oddané poddané 🙂 V domečku vám všem třem přeju pohodu a hodně šťasných let. (sun)

 4. Baro, ten Felix je teda macek. Strasne moc mi pripomina – vzhledem, postavou a zalibou ve stromech naseho kocourka Glenna, ktery uz je za duhou. Ma to Felix dobre zarizene.

  Jeste bych se chtela sverit s novou zalibou naseho Kuliferdy – to je taky kocour mackovity. Oblibil si kocici zachod. Leze tam, i kdyz nemusi, prehazuje chvili stelivo, pak vyskoci, snazi se zamest stelivo pred budkou – to, ktere vyhodil, a za par minut je tam zas. A kdyz se nehrabe ve stelivu, tak casto lezi na strisce poklopu od toho zachudku, hlava mu visi dolu, takze se muze tesit pohledem na sporadany pisecek v budce. Je to divny. (fubar)

  1. Sou to někdy záhadové, mně dnes Babetka zabavila papírové plato, jen jen jsem vytáhla poslední vejce, a nastoupila si tam sama. Usoudila jsem, že nemohu veličenstvu odporovat, natož mýt nádobí, a tak asi půl hodiny chrněla v platu na kuchyňské lince. (chuckle)

   Felix je nádherně kožušnatej i stromovej a zejména nádherně spinká.

   Vzhledem k vedru nic nevydumám. Asi namočím košky. (cat)

  2. To je fakt zvláštní, Čita to taky zkoušela a v poslední době leží zásadně na chlebu v sáčku nebo na koláčích.
   Pak se tváří uraženě kdyý ji odsunu. (cat)

 5. Báro, ano, pochopili jste a budiž vám to ke cti, 4F je pán a vy oba jeho služebnictvo. (rofl) Naše (cat) (cat) (cat) tiše závidí. (rofl)

 6. Moji milí, zaskočila jsem pouze na chvíli a proto všechny zdravím, vítám mezi námi nové přírůstky a doufám, že v budoucnu budu mít více času pobýt. Felix mi velice připomíná mého kocourka – taky měl fráček. Tak ať se vám dobře bydlí.

 7. To je krásavec!!! Niekto taký bez vlastného domu nemôže byť-tak mu upratujte,varte,slúžte a moc neotravujte.

  1. Jj, sem se připojím. (rofl)

   Ještě bych doporučila nějaký kočičí welnes zřídit.
   Veličenstvo by to určo uvítalo. (cat) (h)

   Moc pěkně napsáno. (wave)

 8. Dekuji vsem za mile vzkazy, Felixovi vyridim.
  Vsichni se smeji, ze ted mame kazdy svou loznici. (h) 😀

 9. Milá Báro, tak už máte kocoura s nemovitostí, to mu ale pěkně stoupla prestiž! (chuckle) je to nádherný kus kocourstva a přeju vám, ať se vám na novém místě hezky bydlí – a to všem (inlove)

 10. Včera jsem jel autem přes Říčany do Louňovic. U trafiky je světelný přechod pro chodce; na pravém chodníku stiskla jedna paní tlačítko, ale k přecházení silnice se evidentně nechystala. Skočila žlutá, zastavil jsem a koukám: Na levé straně na kraji silnice sedí tak půl až třičtvrtě roku staré mouraté kotě a pozorně sleduje panáčky na protějším semaforu! V momentě, kdy skočil zelený se zvedlo a s ocáskem nahoru důstojně, leč čiperně překráčelo silnici. Na druhé straně prošlo mezi několika lidmi, kteří po codníku šli a nakráčelo otevřenými dveřmi do trafiky. Pohled na suverénního kočičoura a tváře řidičů v protisměru byl za všechny prachy! 😀

  1. To je nádherné. Ani bych se nedivila, kdyby se kočičour po přejití ulice otočil a řekl: „To zíráte, co?“ (rofl) (rofl)

   1. No, to bys od Jeho Výsosti chtěla trochu moc, přece se nebude bavit s pouličním plebsem? 🙂 Jediné, co ho zajímalo byl zcela evidentně ten zelený panáček na semaforu; jakmile se rozsvítil, tak se sedící kočičák zvedl, ocásek nahoru jak prvomájový tranparent a šel. Na druhém chodníku naprosto ignoroval nezanedbatelnou množinu chodců a důstojně nakráčel do své nemovitosti. Šláfenberg je proti němu naprostý lůzr.

 11. ………..První týden se rozkoukával a pak pochopil, že je to vše opravdu jeho. Ne naše, ale jeho. Takže nám úspěšně rozcupoval fungl nový koberec v obýváku, polámal orchidej, několikrát počural koberec na schodišti a rohožku u vchodu. Všechny záhonky mám rozryté……………

  (rofl) (rofl) (rofl) ano ano, ne naše, ale jeho 😀

  https://byfiles.storage.live.com/y1pL_GB6bvJCozXEloKWgBHamMLYsmxPtGh8QXezrZRPWLziOFVAZWLBeBXqoXKct71AOLriiPkyRg/Felix%2015.JPG?psid=1

  Felix Akrobat 🙂

 12. Felix je krasavec a domek se zahrádkou si zaslouží. Jen to pořadí vybalování by chtělo trochu poupravit: 1) věci Jeho Kocouří Vznešenosti (cat) (jé, ten smaila je mu silně podobný), 2) postel, aby si měl, kde zdřímnout, 3) věci do kuchyně, 4) ostatní.

 13. Koupit kocourovi domek byla skvělá myšlenka! Felix je fešák přímo výběrový a obojek/motýlek vyvolává představu odchodu do Opery přinejmenším na Wágnera – smoking padne jako ulitý!

 14. Felix je krasavec a obličej má jen o trochu tmavší než míval Micánek. Jinak jako by si z oka vypadli. Přeji hodně štěstí v novém domě a ať se Felixovi líbí.

  Když jsme se před několika lety stěhovali, máma převezla kočky ještě do prázdného bytu. Kočky to tam obešly a posadily se ke dveřím, že se tedy podívaly a teď už je čas jít domů. Večer po nastěhování věcí jsem obě vzala do náruče a byt s nimi obcházela. Z tlamiček jim oběma tekly provazce slin, byl to pro ně velký stres a chvíli trvalo než situaci akceptovaly

 15. Uf, stěhovat kočku není legrace, mně stačilo stěhovat psa. Psice to brala jako černou zradu, že jsme ji nedovezli domů, ale do jakéhosi cizího baráku, a tak proležela dva dny pod kuchyňským stolem a čučela jak sto škaredých let.
  Felix je krasavec a je hezké, že jste mu pořídili domeček se zahrádkou 🙂

 16. Milá Báro – konečně zase něco o Felixovi, krasavci černobílém! Jsem ráda, že má svůj domeček a hlavně tu zahrádku, tu mu opravdu přeji.

  Zrovna dnes ráno jsem přemýšlela, jakým způsobem bych transportovala Zikiho při stěhování – on je totiž vázaný na náš byt (ač původem je von Garten) a nějaké ty novoty nemá rád (je jako Kačenka od Matýska z Kočičí naděje – na to není zvyklý a zvykat si nebude (chuckle) ). Asi by byl pěkně vyděšený – chich.

 17. To je paráda, že se Felix, který se mi od začátku tolik líbí, konečně dopracoval k vlastnímu domečku, zahradě a stromům. (y) (h)
  Hihi, a na té fotce, kde stojí na větvičkách, vypadá trochu jako Kryštof Kolumbus, vyhlížející pevninu – a má úžasné kalhotky. 🙂 A ještě úžasnější symetrický kukuč. (y)
  Přeju všem krásný den. (h) A přežijte to vedro ve zdraví.

 18. Felix je krásavec a je od vás milé, že ste mu obstarali taký krásny dom so záhradou. Za to vám dovolí v ňom bývať tiež. 😀 😀 😀

 19. Také jsem chtěla krásného černobílého – a že tedy Felix je krasavec. Tak si hezky užívejte domeček

    1. Upřímně – já bych ani nebyla proti, skřet momentálně zvaný Kmitoň prosviští obytnými prostory, kousne matku do pysků, nechá se trochu omýt a oknem sviští za dalšími zážitky. Pokud zaparkuje tak jen proto, aby se v klidu vyspal, ale už jsem ho i spát viděla venku. Na noc občas dorazí, pokud prší tak je teda doma. Jídlo řeší v klusu, takže vypadá jako by z té popelnice vyšel dneska a byl tam tak asi 14 dní.

 20. hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Tak ať se Vám všem dobře bydlí (nod) Felix je krásný (cat)

 21. Ach Báro, to je ale náááádherný kus kocoura (h) (h)
  Já teď bohužel nemám čas číst, ale prostě jsem si musela alespoň rychle prolítnout fotky. Povídání si přečtu až zítra, stejně jako to Jirkovo. Už se těším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN