PSI: Jak Nastěnka roste (4)

Tož naší krasavici je právě 9 měsíců a je… Jaká vlastně je naše ruská princezna?? Začala být docela dost majetnická, co se mě týká. Musela jsem rázně zakročit, protože začala vrkat na Frogáška, když se ke mně přiblížil a v noci pokud došel za náma do ložnice spustila takový kravál i několikrát za noc.

 

Nastěnčino motto: všechno na světě je moje, dovolím ti se podívat, ale NESAHAT!!!

 

Takže bylo mládežnici vysvětleno, že toto NE a Frogi je taky náš a hotovo! S Terrynkem vychází od malička v pohodě, momentálně by se dalo říct, že mu nedá pokoj, je fajn mít živou hračku 🙂 Ale pokud nemá hračka naládu nebo je unavená tak stačí jedno vrk a Nany pochopí, že teď ne.

Učenlivá je velice a jelikož je docela mlsná tak za správný pamlsek je ochotná udělat cokoliv. Píšu schválně mlsná protože není žravá a není mlsek jako mlsek. Od misky s večeří je ochotná odběhnout 100 x, granule?? S masem? Spapám maso a granule rozhážu po kuchyni, kluci je uklidí. Ale takové sušené masíčko…tak za to ti paničko udělám i kotrmelec 🙂

 

 

Tak trénujeme sedni-lehni, chůzi u nohy a skokovou techniku protože Nany je velice pohybově nadaná tak zkusíme i agility. Jenomže to se musí panenka naučit správně skákat, správně skládat nožičky při skoku a točit kolem bočnic a obejít skočku a tahat se mnou o hadr a učit se chytat talíře na freesbee a čuchat pachový čtverec.

A jestli si myslíte, že je toho na jednu malou pejsku moc nebojte, všechny aktivity máme rozloženy, aby se Nastěnka nenudila a nebyla přetěžována, protože když se Nany nudí tak se NUDÍ a je to slyšet široko-daleko. Ona vlastně všechny ty aktivity chce dělat.

Těší na všechno a pak kdy já padnu unavená protože to všechno absolvuju i s Terrym a občas oprášíme i Frogáška, třeba na stopičku, Nastěneček stojí a čeká co za výbornou činnost vymyslím včil…?? Spát?? Ano, jdeme spinkat, ale mě se nechce… Zrovna teď mi kňourá pod židlí protože se nudí a já věnuju něčemu jinému. Asi je docela rozmazlená… trošičku… nebo pořádně?? 🙂

Venku je poslušná, většinou tady u nás chodí na volno, ale jelikož se stále bojí aut tak musím být na pozoru a zavčas volat, není tu takový provoz tak to jde a už zvládá stát v klidu u mě. Jinak do auta se stále nehrne, a pokud je na volno je schopná mi utéct zpátky domů… ale už neblinká neslintá, sedí hezky vzadu nebo leží….

 

 

Štěk: pojď si hrát… já se nudím

Vydrž Nany, píšu o tobě tak počkej chvilku a já to dopíšu a pak půjdem ven…

Už je chvilka???

 

Taky jsme byli na dovolené, na začátku července jsme jeli s mýma kamarádama ze cvičáku do Potštejna. Měli jsme původně jet na výcvikový tábor, ale ten se na poslední chvíli zrušil tak kamarádka Hanka našla tento kemp a jeli jsme. Tábor mě mrzel protože jsem chtěla s Terrynkem udělat konečně zkoušku… ale dovča byla skvělá i počasí se podařilo.

Spali jsme ve stanu, chodili na výlety, tam jsem pochopila, že chůzi na vodítku jsem u Nastěnky velice podcenila a pokud museli být hafani na vodítku tahala jak pitomá (panička, protože ji to nenaučila), ale rychle pochopila a dneska už chodí slušně. A taky jsme byli ve Dvoře Králové v zoo.

To bylo něco, měli jsme sebou 7! psů 🙂 vlastně jsme byli taky trošku za atrakci. Nastěnce se líbíly gorilky a Terrynkovi hyena, přišla až ke sklu a čuchali se. Fotky z tohoto výletu nemáme, protože nelze fotit a mít v ruce dva psy i tak kamarád Jarda oběhl zoo sám s foťákem, abychom měli aspoň něco. A ten jejich výcvik slonů!!! Super. Krásně hráli na foukací harmoniku.

 

 

A na konci července jsem měla ještě jednu dovolenou. Pořádáme u nás na cvičáku už 10 let příměstské tábory pro děti a pejsky. Tento rok jsem dělala vedoucí už po druhé. A těšila jsem. Terrynka i Nastěnku jsem „prodala“, Terryho si půjčila dcera mého kolegy a Nasťu zas dcera kamarádky ze cvičáku.

Měli jsme 16 dětí, to je docela dost ale všechny byly skvělé a snažily se. Moc jsem se těšila na karneval, vůbec jsem netušila, co mají holky vymyšlené. Terry byl za koně – vlastně za Hatatitlu a Kristýnka za Old „Šetrhenda“ a Nany za čertici, moc jí to v červeném tričku a růžkama slušelo. Tábor byl fajn, myslím, že děti byly spokojené, každý si něco vyhrál… Kristýnka s Terrynkem byli v poslušnosti druzí!!! I když jsem dělala rozhodčí, vůbec jsem je nešetřila!!! Nanynka se všechno učí, poslušnost i agility tak myslím, že příští rok bude lepší…

Jinak toto léto je počasí takové deštivé tak k vodě jsme se dostali jen jednou, Nany se osmělila a namočila se po bříško a myslím, že kdybych jí utekla do vody i já tak by určitě plavala. Třeba bude letos ještě příležitost. No a ještě nás v létě čekají dvě události, v srpnu výstava v Bratislavě, Nastěnka už půjde do třídy mladých… tak jsem zvědavá, zatím se tváří, že roste do krásy 🙂 a ta druhá je přece náš sraz 🙂 moc se na vás těším!!!!

Z dovolením Nastěnky pod dozorem sepsala

 

Pája

 

Aktualizováno: 18.8.2011 — 14:07

139 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Hezký večer, moc Vám děkuju za pochvalné komentáře 😀
  tento víkend jsme měli náročný ale úspěšný, Terry v Blavě splnil podmínky pro šampiona Slovenska a Nany získala 2x Cajc, tudíž ještě jeden a je junioršampionka, a to se už se s náma asi ani nebude bavit 😉 moc krásné posudky na oba pejsky, Nany nic nevytýkají – zatím 😉

  takže všechny Vás moc moc zdravím ale jdu padnout do pelechu (y)

  1. Blahopřeju, milá Pájo (inlove), máš krásný pejsky a bezvadně se o ně staráš, bodejť by se nelíbili (sun)

 2. Milá Nelinko (inlove) , přeju všechno nejlepší, hlavně, ať jsi zdravá a můžeš si užívat život přesně tak, jak máš ráda (h) (party) (dance) (sun)

  Karakal, je báječné, že ses ozvala a že máš samé dobré zprávy (inlove) Tak ať si s malou Rysinkou hezky doma zvyknete a ty si budeš moct první dny s novou holčičkou krásně užít – však to jsou dny, na jaké se nezapomíná (h)

  Ještě hlásím, že Berry lítá jako blázen a když si nepotrhala stehy při třímetrovém skoku přes příkop (za kočkou!), tak už si je asi nepotrhá 😀
  Jinak jsem byla celý víkend mimo počítač (máme doma živo, mládeže plný Dům 🙂 ), takže si nabízené fotky musím nechat na zítra. Ale okrojovanou Kačku jsem už viděla, je to děvče jako kytka (f)

 3. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Na dobročinném plese budila pozornost Sára Lipschnitzová s obrovským diamantem: „Náhodou to je třetí nejslavnější diamant na světě,“ chlubila se. „První je Diamant naděje, druhý je Kohinoor a třetí je tady ten můj – nazývá se Lipschitz.“ „Panečku, to je ale kousek. Vy ale máte štěstí!“ „Počkejte, počkejte, život není samé štěstí,“ pravila Sára Lipschnitzová, „bohužel, spolu se slavným diamantem Lipschitz vás čeká také proslulá Lipschitzova kletba!“ Dámy měly oči navrch hlavy: „A co to je, ta Lipschitzova kletba?“ „Pan Lipschitz,“ vzdychla si blondýna. .(*)

  ~o) Vinšuju všem přítomným klidný nedělní večer, hezké sny pěkně se vyspinkejte. ~o)

  1. No jo, málokterý diamant je bez kazu (chuckle) . Ale ono je všude něco

   Khon se vrátí domů a načapá Sáru s milencem. Sára Khona zapřísahá: „Muži, nezabíjej ho – od koho myslíš, že máme auto a konto v bance?“ „No tak, co tu jen tak ležíš, Sára?! Zakryj mu nožičky, ať se nenastydne!“

  1. chicht – na té fotce to vypadá, že dítko hystericky pláče – ale on se opravdu v tom šíleném lijavci chechtal (rofl) jen to ty dvě fotky příručním foťáčkem pořízené nezachytily. Tahat velký foťák jsem nechtěla – jednak opravdu hodně lilo a foťák by se musel sušit a jednak jsme k tomu autu opravdu spěchali… Dítě těsně před odletem a Betka neměla prostydnout (tmi) Naštěstí i v tom lijáku bylo teplo.
   http://www.drporkert.com/vilem/alba/posledni_rupre_2011/ipage00030.htm

  2. Milá Xerxová, betíček jsem si náležitě užila, rozesmátej Kvilík nemá chybu, je kouzelnej! budou vám mladí moc chybět, ale se skypem se to zvládnout dá, a počítám, že si přes louži taky zaletíte (inlove) (A napíšeš o tom 🙂 )

 4. OT z rysího doupěte: Moc děkuji Zvířetníkům za palečky a blahopřání. Hlavně Vavíle za spoustu povzbudivých SMS. Moc jsem je potřebovala, i když z počátku jsem se v porodnici hlavně nudila. Zato potom to stálo za to, ale výsledkem je úžasné a hodné miminko. Dneska odpoledne nás pustili domů, ale zatím se ještě rozkoukáváme, je toho na nás docela dost. Číst budu později. (h)

  1. Milá karakal!!! Srdečně blahopřeji k miminku a jsem ráda, že je vše vpořádku (rose1) !

  2. Buffí smečka přeje malé Rysince pohodový start do života a rodičům pohodovou a usměvavou holčičku! (dog) (h) (dog)

  3. Jsem ráda, že jste obě dvě v pořádku a přeji vám oběma hodně zdraví. A jsem moc zvědavá, co na sestřičku říkal Vašík – no jo, vždyť on je teď vlastně už velký brácha.

 5. Ehm – malé OTéčko.
  Dneska jela Terka ve Slušovicích svůj první závod (teda zatím ještě jako neregistrovaná) a přijela třetí z patnácti. Já vím, není to nic světobornýho, ale kapánek pyšná jsem (nod) (happy)

  1. A jejda!!! Mám radost, Terko, blahopřeji (f) a držím palce na dobré koně-vítěze a další a další úspěchy!!! Tož ať Ti koně jdou!!!!

  2. Matko, jak kapánek? Máš náramně šikovnou princeznu 🙂
   Gratuluju (rose1) (rose1) rose1) (*)

  3. Kdepak kapánek, milá Ygo, ty se můžeš klidně pýchou vznášet! (chuckle) Máš ukrutně šikovnou dcerku, co naděláš (inlove)

  1. Tedy ta Kacka je ti cim dal tim vic podobna.

   A taky mne opet zaujalo, jak se nektere tradice obnovuji a ze se toho zucastnuji mlady lidi. Prijde mi, ze to je moc dobre.

  2. Moc hezké fotky a Kačce to fakt sluší. A navíc – je vidět, že se už se životem na vesnici pěkně sžila. Možná, že bys měla k fotkám dodat taky nějaké to povídání o tom, jak se v Žabkách strojí děvčica do kroja a jak vůbec probíhají hody kousek od Brna.

  3. Kačce sluší asi všechno. Je to moc pěkná dívenka. Zasloužíte si obdiv – jen se do kroje přistrojit musí dát hodně práce, natož to všecho ostatní.

  4. Matyldo, jak už jsem Ti psala před pár dny Kačce kroj fakticky sluší. Celkově je to dobrý počin vzhledem k jejímu studiu. Nechtěla by nám něco o hodech, o krojích napsat?

  5. Milá matko stárky, jsme na tebe hrdí, jak jsi skvěle zvládla národopisný oříšek 1***

 6. Mám problém s připojením, takže to zkouším, ale mám smůlu, snad teď:

  (h) Milá Nelinko, k Tvým narozeninám opožděně vše nejlepší a zdraví Ti upřímně přeje Karolína a všichni 3 kocourci (rose1) (rose1) (rose1) (f)

  a zkusím, zda to proleze

 7. Zdravíme nedělně od žabek- vedrooooo!!!!!
  Psiska utahaná z včerejší oslavy mi tu spí a nijak netouží po procházce. Obě si hrály s Bárnym- bylo zajímavé pozorovat, jak Bárny mění hru podle toho, s kterou z nich si hraje. S Borůvkou to byly otevřené tlamy, skákání po sobě a neustálý boj o to, kdo bude šéf, se Světluškou si hrál velmi decentně, ubral na tempu a jen se s ní honil. Utahaný kamzík posléze spal na zemi na zvířetnické tašce, ve které jsme nesla dárky, takže je na vyprání- je plná otisků mrňavých tlapek…

 8. Louk, shlédla jsem fotky, bezva momentky, ke všem jsem nepsala komentář. Měla jsi větší výběr a pohledy než já včera na Klubové výstavě dog. Kdo má zájem podívat se na eleganci německé dogy tady je odkaz
  http://dig.rajce.idnes.cz/Dogy/

  1. Tak harlekýny já tolik nemusím- mně se líbí žluté dogy, to jsou podle mne fešandy (inlove) Je vidět, že jste si to užili.

  2. Jéé – děkuju. I když jsme třeba někdy nevystavovali, tak jsme si klubovku ujít nenechali. Letos měl Kvílík přednost… Takže díky vašim fotkám se můžu pokochat (inlove)

  3. Parádní fotky (y)
   Teda když už se to tu probírá, tak já mám pořadí: modrý, černý, žlutý. A nejhezčí je stejně Kosatka (bat) (inlove)

  4. Alex, dík za reportáž! Klubovka se termínově vždycky tluče se zdejší výstavou a je to znát. Že bylo letos pár dog k vidění i tu je výjimka.

   Jo, co se týče barevnosti, tak u doginek mám jasno – můžu úplně fšecky 😀 .

 9. hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Tady se dobaluje, snídá, trošku zmatkuje… za 15 minut jedeme na letiště. Kvílíka humor neopouští (chuckle)

  1. Xerxova, myslela jsem na tebe vydatne pred nekolika hodinama, tj. tak o pul dvanacte v noci u nas, kdyz jsme se vraceli z Charlotte v Sev. Karoline z koncertu a z dalnice byla odbocka na velke mezinarodni letiste. Jsem si rikala, ze asi vypravujes Vilika a spol. a poslala jsem ti tichou vzpominku. (h) Asi ti nezbyde, nez abys tam prijela to zkontrolovat. 🙂

   1. Jo jo – za pár minut vzlétají. Už jsou odbaveni, kufry prošly (i s lehkou nadváhou) a dokonce i veškerá „tekutá“ strava (typu džus či přesnídávka) prošla kontrolou aniž by matka musela každou sklínku rozdělat a ochutnat…

  2. A jak dlouho bude Vilík za Velkou louží? Počítám, že po návratu bude už brebentit anglicky (nod) . A je fajn, že nálada je veselá, neb tak se to patří, když chrabrý Čech jde dobývat Ameriku.
   Šťastnou cestu a klidný let.

   1. Jen na deset měsíců… To zase není až tak dlouhá doba. Třeba toho ještě moc nenakecá ani na těch dvou letech, až se budou vracet.
    Zatím komunikace pomocí mluveného slova nic moc (rofl)

      1. Holky, nemáte pravdu 😉 . Náš mladej začal v jedenácti měsících ukazovat a brebentit – co toto? a od té doby hubu nezavřel. Ve třech letech začal chodit na logopedii, protože byl jak kulomet a díky tomu, že neuměl vyslovovat velké množství písmenek, tak jsme mu špatně rozuměli…

       1. Chichi – jedna z mých milovaných neteří mluvila do pěti let mandarínskou čínštinou. Jediné české slovo bylo Jo? – no a taky jsme se domluvili (chuckle) .

  3. Ajaj, to to uteklo. Tak mláďatům šťastnou cestu, klidné zabydlování a vlídné přijetí (inlove) .
   A, milá Xerxová, Hanky nápad vůbec není špatný. Asi se budeš muset za móře příležitostně vypravit. Zatím halt kamerky a další technika… A ono to taky uteče (h) .

   1. však se vypravím… Musím dovézt zimní fusak na kočár a zimní kabát mlaďasce (chuckle)… Protože byli pyšní, jak se dokázali zabalit do těch pár vymezených kilo… ale dost věcí podstatných zůstalo doma na postupné dopravování pi návštěvních pobytech.

 10. Všem zvířetnickým gratulantům velice děkuji, jen to kulaté číslo by mohlo vypadat jinak.
  Díky

 11. Uff. Teda, Pájo, z vašeho denního programu mám jazyk na vestě i při čtení. Jste krásně akční 🙂 . Tak ať se celé smečce daří!
  Nany čertíkovský kostým je dokonalý.

  Dnes na výspě (jako každý rok koncem srpna) konala krajská výstava. A přestože bylo horko, náramně jsem si jí užila. Přivstat si byl dobrý nápad 😛 . Sice se s mega akcemi počtem zúčastněných psů i rozmanitostí plemen nedá srovnávat, ale prostředí dostihového závodiště je velmi příjemné. Letos byly, k mé veliké radosti, i dogušky 🙂 . A od kamaráda boxeřího veterána se mi dostalo nejen pořádných hubanů, ale i festovní pumelice do zubů, takže se mi viklá i druhá horní jednička (tu první mi na podzim skoro vyrazil labrador) (wasntme) . Kdybyste chtěli nakouknout, tak tudy: http://louk.rajce.idnes.cz/Krajska_psi_vystava_2011/

  1. Tam byli krasavci!
   Ehm…jen ten konec :O
   Teda přiznávám, že tu poslední větu: „Kdybyste chtěli…“ jsem si automaticky doplnila: „…taky nějakej vyrazit“ (fubar) (rofl)

  2. Louk, to jsou nádherné fotky! Předně karlovarské závodiště je moc krásné a pak ti psi – jedna fotka hezčí než druhá! Hned ta první mi rozbušila srdce – bulíci! (h)
   Hihi, a že nevíš, jaký úlovek se ti podařil?
   http://louk.rajce.idnes.cz/Krajska_psi_vystava_2011/#IMG_3870.jpg
   Vlkodav se jmenuje Hak, soutěžil ve veteránech a je naší paní chovatelky a strakáč s černou hlavou je Denisova matička Ája.

   1. Jé, tak to je dobrá náhoda. Myslela jsem na tebe, protože o chovatelích strakáčů z Krásného Údolí byla na výstavě řeč, ale kteří to byli jsem nevěděla. Díky za vysvětlivky, i s vlkodávkem 🙂 .

    Jj, bulíčků bylo tentokrát plno – jsou moc milí (h) .

   1. Jj, Judith 🙂 . Líbí se mi plno plemen, ale stejně vždycky skončím u boxíků. A tenhle má mimořádný ksichtík (h) .

  3. No, mne se libila ta doga, co je ochlazovana mokrym rucnikem. A vubec psici bypadali, ze jim bylo dost horko. Prilezitost studovat, jak se muze protahnout jazyk. (chucle)

  4. Louk, fotky parádní, na výběru fotografovaných objektů je vidět, pro co tvé srdce plane- samé větší kousky 🙂 Malých pejsků je tam viditelně méně 😀

   1. Eh, pravdu díš. Moje reportáže z výstav fakt nejsou objektivní a mrňouse cvaknu tak jako spíš ze slušnosti nebo pro pestrost. Ale kavalírci mi do cesty nepřišli – ty bych samože neminula 🙂 .

    Nojo, neodolala jsem kosmetickému salůnu s yorkem (a nebyla jsem sama, kdo na proceduru fascinovaně a nevěřícně civěl) a taky chudákovi pudlovi, sestříhanému jak francouzský park a ošperkovanému Swarovskim… a hned mě někteří skorem lynčujou (wasntme) . Naprostý souhlas s Alex – vypovídají o mentálním stavu současné lidské společnosti (fubar) .

  5. krása… Moc hezké fotky moc hezkých psů

   Já teď zmidlila Betě pozadí – protože zase řešila přesplotové spory s novou skorosousedkou ridžbečkou… Teď tu uraženě leží na koberci a dveře ven má zatrest zavřené…

   1. Betce bych pozadí nemydlila kvůli ridžbekové, to je křížený pometlo s rogalem. My to máme vedle a bojíme se s nimi potkat přestože Lux je kamarád s pejsky a Jana se bojí právě jen jeho. Betka ji musí seřvat aby ridžbečka věděla co si může dovolit a kdo má poslední slovo. U nás je pár baráků ale co barák to jiná rasa.

 12. OT – KUCHAŘSKÝ KOUTEK
  Včera mě napadlo, že bychom mohli recepty z diskusí dávat na Hady, aby nezapadly. Vytahala jsem z diskuse recepty na čatní a Beda potom všechno přesunula do nové sekce na Hadech (děkuju, Bedulko).
  Prosím, klikněte si na Hadech na KUCHAŘSKÝ KOUTEK (poslední v oddílu Diskuze) a v něm na téma „Chutney – čatní – čutny“, tam je návrh, jak bychom mohli recepty ukládat.

   1. Možná ne všechny, Bedulko, tohle se dá dělat i zpětně, když někdo bude mít chuť a čas. Dobročinnosti se meze nekladou. 🙂

   2. Slibuju, že až na mne poleze podzimní chandra, tak budu probírat a přetahovat mňamky zapadlé 😉

  1. To je ale výborný nápad! Kolikrát už jsem vzpomínala a marně hledala v diskusích.

 13. Pájo (inlove) , ta fotky s dvěma střapáči je nádherná. (y) (h)
  Nanynka je úžasná psová, pravá carevna 🙂 – pořád musí mít kolem sebe lidi, kteří se jí budou obdivovat a budou ji bavit. 🙂 Bude šikovná a krásná, přesně jak sis to přála. Pevně věřím, že uspějete na výstavách i v soutěžích a že se jednou dočkáte úžasných štěníků. (h)
  Přeju všem krásný … podvečer. (h) 🙂

 14. Pájo, tak velké díky za Nastěnku. Alespoň víme, co nás čeká a nemine 😛 , a věř, že se také těšíme. Kamarádka, co s ní jedu na sraz, má stejně starou černou střeďačku, kníračku. Už se těším, jak se budou holky kamarádit a bude veselo. Také chodí cvičit, od každého trošku a také to vypadá na agility v závěru, také je to taková malá biologická bomba (rofl) .

 15. OT – OZNÁMENÍ

  ještě jednou připomínám, že od včerejška je zásluhou Vavíly na Hadech šuplíček Kuchařský koutek , kde už jsou pro začátek nějaké recepty na chutney (y)

  hledejte ve Veřejné sekci, otevřeno i pro příspěvky neregistrovaných

  1. Jééé, Bedí (inlove) , Ty´s to sem dala, nevšimla jsem si a o kus výš jsem taky hlásala. (blush) Eh, neva, opakování je přece matka moudrosti. 🙂

 16. Hihi, děti se trefily výborně, že rarášek Nastěnka musí jít na karneval jedině za čertíka! Navíc ta ohnivě červená jí jde skvěle k pleti. 😀 Pájo, to je tedy honička, pořádně zaměstnat celou smečku! Myslím, že nejvíc vylítaná jsi nakonec ty, ne? Ještěže aspoň Frogášek je klidné zlatíčko.
  A já jsem spokojená, že už mám zase funkční připojení a stihla jsem zaznamenat pár novinek – tak (y) pro zaštupovanou Berrušku a zdárné dokončení její rekonvalescence a gratulace pro karakal k holčičce Zuzance – ať hezky papá a roste a spinká (a nechá občas trochu vydechnout svoji maminku). (h)
  Mám za sebou týden se dvěma mrňousy – dostala jsem důvěru a Anička (skoro 3r.) a Kristýnka alias Titína (skoro 1 r.) byly u babičky na prázdninách. 🙂 Takže můžu zodpovědně prohlásit, že péče o dvě malé dětičky je někdy pořádně vysilující. No, ze začátku jsem ani nestíhala itinerář a Titínu jsem krmila se zpožděním (to dítě jí průběžně celý den!), ale zlepšovala jsem se a ke konci už jsem si vybudovala určitou rutinu. I Denis byl zapojen, a to doslova – tahal Aničku na kole. 🙂 Byl to úžasný týden, bavila jsem se, ale byla jsem upřímně ráda, že předávám děti rodičům v pořádku a zdravé. Jo a zajímalo by mě, kterej blb vymyslel termín mateřská „dovolená“?

 17. Nasťa je báječná, i když podle toho čtení tak trochu chudáci kluci, nedá jim pokoj… 🙂
  Světluška už zjistila, že neustále skákat Borůvce po hlavě není dobrý nápad a zklidnila se a Borůvka se občasné vyskočení naučila tolerovat. Chodí taky hodně na volno, protože nebudu přece tahat psici na vodítku po poli, že. Momentálně bojujeme s průhledovými schody. Některé jdou nahoru, dneska jsme ty před domem zvládli i dolů, ovšem schody do patra jsou pořád strašák. Trošku vyšší schody na zahradu jsme dneska zvládli na piškot- potřebuju, aby se je naučila a ten bobek neskončil občas na terase. Výhoda letních štěníků- neustále otevřené dveře ven, takže si slečna vyběhne. Teď taky spí jako andílek, ale před chvílí ještě mordovala plyšového tygra, co je větší než ona. 🙂

 18. Jméno Nany se mi pro Nasťu moc líbí (inlove) . A pejska je to krásná…chichi, nejvíc jí to sluší stejně v tom tričku s čertovskejma růžkama (clap)

  1. Milá Nelinka-okamžite sa mi vynorila Tvoja tvár z fotiek,asi mám dnes dobrý deň mozgový.Všetko všetko najlepšie,veľa ZDRAVIA,šťASTIA a splnenie aspoň jedneho tajného sna./alebo dvoch/

   1. Neli, taky se řadím ke gratulantům. Všechno nejlepší, hlavně zdravíčko a ať tě kočičáci poslouchají 🙂 (sun) (rose1) (rose1) (rose1)

  2. Dostávám se k PC až teď, tak honem spěchám do fronty gratulantů.
   Milá Nelinko (inlove) , přeju Ti hlavně a nejvíc ze všeho, aby Tě zdraví nezlobilo, abys mohla pečovat o své kočičky a květiny a dělat ty krásné fotky. (h)
   (^) (d) (dance) (sun) (f) (music) 🙂

  3. Milá Nelino, vsechno nejlepsí k narozeninám ti prejí tri kocky a jeden vydesený pes. (rose1) (h) (rose1) (h) (rose1)
   Kdyz jsme sli k synovi kolem katolického kostela zrovna zvonily zvony a Garyk se strasne vydesil. Byl úplne bez sebe a jenom se snazil nekam zdrhnout. Ach jo!!

  4. Milá Evo, všechno nejlepší! Hlavně hodně zdraví, radosti a pohody ve smečce! (rose1) (rose1) (rose1)

 19. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Páník odjel na celý den do Brna, Betka si chce hrát a nahoře vstává mlaďoch. Takže co ?? Nestííííhááám…

  Jinak krásný článek o aktivní psí slečně. A hlavně i o aktivní paničce, která svým pesanům poskytuje spoustu zábavy (wave)

 20. Nastenka je krasavice cerna a je fantasticke, jak ty psy zabavite. Preju hodne uspechu.

  OT: Musim se podelit o psi historku, co se stala memu sefovi. Mel zlatyho retrivra Henryho. Ve 13 letech letos v unoru u nej objevili rakovinu sleziny. Pes krvacel, slezinu mu odoperovali, moudre odmitli chemoterapii, davali mu nejaka homeopatika, upravili stravu a pes byl spokojeny. No, pred 14 dny v klidu umrel. Samozrejme chteli zas psa, a jak tak Elliott smutnil po Henrym, tak zavolal chovatelce, od niz meli Henryho. S papirama, chovatelska stanice registrovana u American Kennel Club. Volal ji, ze az zas bude mit stenata, ze by se chtel prihlasit do fronty. A, ajta krajta, pani pravila, ze ma dve stenata 11 tydnu, ktere nekdo odrekl a ze jsou k odberu. Samozrejme, ze tam hned jeli, i kdyz pravda nechteli stenata hned, ale zase… A tak si privezli minuly vikend kluka a holcicku. Podepsali smlouvu a dala jim slevu, protoze si berou dva. V praci nam ukazoval fotky a rikaly jsme mu s kamoskou, ze stenata jsou nejaka prerostla na tech 11 tydnu. A ona goldeny zna – vyrostla v rodine, kde 2x meli od jedne feny stenata. Pry chovatelka rikala, ze otec byl veliky. Jeste jim predala ockovaci prukaz s tim, ze stenata potrebuji tenhle tyden dalsi ockovani. Tak tam s nema dneska jel. Ukazalo se, ze stenata jsou podstatne starsi nez 11 tydnu, protoze uz se prezubila. Taky mela kousance od blech a nejake plisne. Ta zenska snad musela zcvoknout – prece ji muselo byt jasny, ze u prvni navstevy veterinare, ktery psiky cele prohledne, ten vek vyjde najevo. Krom toho Elliott rikal, ze by si je stejne asi vzali, i kdyby vedeli, ze jsou starsi. Samozrejme, ze si je nechaji, ale chce po ni nejake penize zpatky a kdyz jsme to probirali v praci, tak jsme nakonec dosli k tomu, ze az s ni promluvi (nebrala telefon dnes), tak ji patrne nahlasi tomu chovatelskemu spolku. Protoze to je podvod. Ted je i otazka, jestli jsou fakt cistokrevny a jestli ty papiry jsou prave. Rikam, psici domov maji a jsou roztomili, ale (headbang)

   1. Jo,jo, někteří chovatelé jsou tvrdí obchodníci a množitelé. Pro zajímavost – Ondřej Neff si pořídil u takového „chovatele“ štěně, možná by to chtělo veterinární kontrolu té stanice – jak jsem to počítala, tak mají přes 40 chovných jedinců, to nebude z lásky ke psům, ale tvrdý byznys. O trampotách se štěníkem se dočtete zde – http://neviditelnypes.lidovky.cz/neff.asp

    1. Zrovna jsem to sem chtěla napsat. Ale divím se, že jako zkušený pejskař si neověřil chovatele. Taky mě napadlo, oč líp by pochodil, kdyby si vzal fletíka do Evy Ž.

     1. Mně, když jsem viděla tu fotku, jak pouštějí ty štěníky ven z té bedny, tak mi zatrnulo 🙁 A říkala jsem manželovi, že to vidět, tak budu rychle utíkat. Když si vzpomenu na ty naše rozmazlence – nejdříve porodní bedna s vyhřívací podložkou, potom měli ohrádku na zasklené terase, pak jsme je nosili přes den ven, na noc do tepla. Pak měli ohrádku u kotce a nakonec devastovali celou zahradu. V posudku od poradce chovu jsme měli – štěňata zdravě drzá,no bodejť bychom neměli. Ti malí ďáblíci se jí vrhli na nohavice a boty, okusovali jí ruce, když je kontrolovala. V tamté stanici asi chudáci bydleli v té králičárně.

     2. Aleno, Ty jsi mi to vzala z huby. Myslela jsem na to už na jaře. To by měl pejska! Ale já mám nejmíň co povídat, takhle jsme také naletěli. I když z našeho Luxíčka je už takové zlatíčko mazlivé (někdy k přetrhnutí)Dalo to rok perné práce a myslím, že ještě dá než úplně dospěje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN