PSI: Kubík na cestách

Zdravím všechny Zvířetníky. Dovolte mi, abych se představil. Jmenuji se Kubík, bude mi 5 měsíců . Moje panička o mě na Zvířetníku už upustila pár poznámek a fotografií, ale nastal čas i na článek.

 

Se svojí smečkou a bráchou Bobešem jsem bydlel v Brně, ale teď už 3. týden pobývám za mořem, ve městě Portland (Oregon-USA). Než jsem odjel, tak mi Bobeš předal plno užitečných a důležitých informaci (jak např. ukrást čokoládu a další 😀 ) a zkušenosti, jak vylákat z paničky pár dobrůtek navíc.

Bobeš zůstal u babičky a dědečka, ale každé ráno jsme na skypu, tak si spolu chvilku poštěkáme 🙂

(Moc jsem toužila po druhém psovi a naskytla se mi přležitost, když nastaly debaty o našem odjezdu. Původně jsem si chtěla odvézt pejsky dva, ale moji rodiče projevili přání, aby s nimi Bobeš zůstal, že by jim po něm bylo smutno. Takže jsem byla dvojpsí necelé dva měsíce. Ale už sonduji a připravuji půdu pro jednání… To aby Kubíček nebyl sám…. 🙂 )

 

 

Na cestu mě panička důkladně připravovala. Samé prohlížení, injekce, nácvik přesunu v přepravní tašce, čurání na povel… Tak do tašky jsem za malou úplatu vlezl a vydržel tam, ale čurání na povel se nekonalo. V Praze na letišti jsem byl rozespalý, byla tam samá dlažba a nikde žádná tráva…

První let proběhl v pohodě, potřeboval jsem dospat a ve druhém letadle jsem naznal, že není čas vhodný na žertování a k dovádění, protože Juniorovi bylo špatně a celý let zvracel. Takže jsem usnul a spal až do Portlandu.

Neskromně musím říct , že jsem krásný a venku mě všichni obdivují a mluví na mě řečí, které zatím moc nerozumím, ale společně s Juniorem se pilně učíme. Junior mluvit a já štěkat, aby mi ostatní pséci rozuměli.

Ve všech parcích musí psi chodit na vodítku, ale včera jsme objevili park, kde jsou oplocené plochy, a psi tam můžou být navolno. Supééér, bylo tam plno psích kámošů, kteří se mnou běhali a panička nám rozdávala mlsy. Taky jsme byli na výletu u moře. Na pláži jsem hned vletěl do vody a brr, voda byla slaná, mokrá a studená…

 

A to je zatím všechno, loučí se s vámi Kubík

 

 

 

Odkazy na fotky:

http://kavalirbobes.rajce.idnes.cz/Canon_Beach

http://kavalirbobes.rajce.idnes.cz/dawson_creek

http://kavalirbobes.rajce.idnes.cz/kubicek

 

 

Aktualizováno: 15.8.2011 — 15:09

103 komentářů

PŘIDAT KOMENTÁŘ
 1. Epulko, Kubík je nádherné štěně a přeji, aby vám všem bylo v Portlandu moc dobře. A též aby to tvoje „sondování a příprava půdy“ přinesly úrodu 🙂

  A co Juniorek? Jak ten si zvyká? Vždyť pro něj to musí být teprve obrovská změna. Uměl už alespoň trochu anglicky než jste odlétali? Já vím, že děti se rychle přizpůsobí, ale snadné ty začátky rozhodně nemají.

  1. Maričko, Junior je v angličtině začátečník…:-). Umí se domluvit na základních věcech…. V pátek bude dělat test na zjištění znalostí. Bude chodit do školy, kam chodí hodně dětí cizinců, kteří v Portlandu pracuji v Intelu a ostatních firmách. Mají pro tyto děti připravený program ESL, který by jim měl pomoci vplynout do angličtiny…. Tak uvidíme. Škola začíná 6. září… 😀

 2. Jsem tu až teď, takže všem marodům přeji rychlé uzdravení. Berrynce rychlé zahojení bříška, Betě zdravé a hbité nožky, Danovi nebolavé a nekrvácivé ouško a vůbec ať jsou všechna zvířátka v pohodě.
  Myslím na Karakal i její Rysinku, ať už je holka na světě a hlavn+, ať jsou obě v pořádku, ano vzpomínám i na Púa a všechny další marody. A vůbec ať je všem jen a jen hej.

  Přeji ke svátkům i narozeninám všem, kdo je mají dnes, nějak to přestávám stíhat sledovat.

  Epulko, díky za povídání o Kubíkovi a oufám, že se dočkám dalšího také do Rozcestníku.

  Pejskovi mého bratra a jeho přítelkyně také teď bylo ouvej, vzal ho tak ošklivý průjem, že z něj šla čistá krev. Bděli s ním celou noc a hned jen co otevřela veterina už tam byli. Doufám, že už je mu lépe. Takové trápení nepřeji žádnému zvířeti. Jo a také je to Kuba.

 3. V rychlosti: všechno nejlepší, Bětuláskovo! (cat) (d) (rose1)
  Mám radost z Berry, ať je čím dál líp (y) .
  Držím (y) (y) (y) všem potřebným (h)

 4. Karakal a Rysince držím a budu držet palce. A všem co to potřebují. Stále myslím na Půa. Doufám že veram-Milanovi se daří rozcházet bolístka. Že Berry bude pozítří zase běhat, jako by nic a Betě zabere jedna dávka nadlouho.

  Hlášení odsud se dá shrnout asi takhle. Mě dostal sfiňavir, pomuchlal mi pracprostředek,když sem blbá tak platím. Danek má léto trochu na prd, nejdřív si urval paspárek na levý noze a jak začal růst novej drápek a už to bylo ok, koukám v sobotu navečer, že mu krvácí konec ucha, krve jak z vola. Ložnice potřebuje akutně vymalovat, vypadá trochu hororově poté co si několikrát během jedné noci strhl neodborný obvaz a zatřepal hlavou.Probuzení krvavou sprškou je něco úžasnýho (blush) . Prý vastikulitida, chjo. Tak má ucho lípnutý k hlavě a natažený pruban, je tím nadšen (party) .

   1. Jo jo. Pejsovi to vyřídím. Kouká na mě z pelíšku, pruban staženej na krk, dělám že to nevidím, lepítko zatím drží dobře. Jmenuje se to vaskulitida,ne jak jsem to popsala předtím.Na netu jsem našla že může pomoci třezalkový olej. Tak snad vydržím já i Dan lepení než se to zhojí a pak začnu masírovat uši olejem.Vymýšlím střih na čepičku se zavazováním co mívají miminka. S ušima,že bych do ušokrytek všila tkanice a ty pak pod bradou svazovala.To lepení je docela kruťárna.Doktorka se tvářila že se to furt a furt vrací. Prý zánět ani nic v uchu nemá a že to by bylo lepší.
    Jsem od víkendu rozklepaná, byla tu Keltská noc-což značí třídenní ječení divokých kapel horám do chřtánu na doskočišti harrachovských můstků. Ještě pořád mě bolí hlava. V sobotu ve dvě v noci jsem seděla na posteli, nahlas sprostě nadávala na uřvaný metaláky a vymejšlela co můžu dostat, když jim zničím přívod elektriky. V sedmnácti jsem nosila pruhovaný kalhoty a na zábavách byla schopná v kotli hrozit.Tak to mám za to 😀
    Jsem se rozkecala a prej už musíme na noční vycházku.Jdu natáhnout pruban… Páček

 5. Epulko, jednu chybku to tvé psaní má – je moc krátké! (nod)
  Moc se přimlouvám za pravidelná hlásání, pls. Kubík je nádherný plyšák.
  Ať se vám všem za oceánem dobře daří! (sun)

 6. Jěště malej postavou a už velkej cestovatel. Jsi skutečně krásnej Kubíku ať se Ti i rodince daří dobře v dálce.

 7. ;;) R O Z V E R N Í Č E K . ;;)

  .(*) Sňatek.Lordův sluha žádá svého pána: „Sire, byl byste, prosím, tak laskav a dal mi příští týden dovolenou?““Ale ovšem, Jean,“ pak se zamyslí a říká: „Jean, dovolte otázku. Sloužíte mi dobře a věrně již celých dvacet let a nikdy jste o dovolenou nepožádal. Smím vědět, nač ji potřebujete teď?“ „Víte, sire, uzavřu sňatek!“ „Ale to je výtečné, gratuluji! Koho si berete?“ Sluha stydlivě odpoví: „Ehm, zahradníka, pane.“ Lord se znechuceně odtáhne: „Ale, Jean, vždyť je to komunista!“ .(*)

  ~o) vinšuju všem přítomným klidný večer, hezké sny a pěkně se vyspinkejte. ~o)

 8. Zdravím z Portlandu,

  děkuji za milé komentáře. Jsem ráda, že Berry zvládla operaci i vyšetření bez komplikací a Betě Kosatkovité přeji rychlé vyzdravení ze zdravotních neduhů.

  Bětuláskové-Láskové přeji všechno nejlepší k narozeninám a hodně zdraví a pohody a (rose1) (rose1) (rose1) (rose1) (rose1)

  1. No tédy – Večerníčka jsem k narozkám nedostala ani nepamatuju. :*
   Děkuju za všechna přáníčka a hlásím, že byl i dortík, narozdíl od Bikirčina ouplně čekuládový, i grilovaná kuřátka, a z těch si mlsly nejen čičinky, ale i fenka Rituška, takto spolumajitelka rožněcího prostoru.

   1. Tak jsem Ti Lásková málem propásla narozeniny. Všechno nejnejnejlepší, zdravou Láskovou, zdravé kočky a nějakej ten peníz ať Ti spadne za flígr. Kytičky a houbičky v horách pro tě mobilem nalovené Ti posílám mejlem neb s rajčetem nějak koliduju.A mám to za 13 tak ať ti tohle číslo donese kousek štístka (f)

   2. Sem se připíchnu. Vopožděně, ale přece.

    Milá Bětulásková, všechno nejlepší! (rose1) A aspoň virtuální přiťuknutí (d) .

 9. Epulko, jsem rada, ze podavas zpravu jak se smecka zabydluje. Tam je ale krasne. A budes prekvapena, jakym fofrem se maly panicek zapracuje do anglictiny. Je presne v tom veku, kdy ty deti nasaknou jazyk jak houba. A Kubik je statecny a sikulka, jak tu dlouhou cestu absolvoval.

 10. Betulaskovo: vsecicko nejlepsi k narozeninam. At se ti splni prani a provazi te pokoj a pohoda. (h) (rose1) (^) (d)
  Pridavam se i k tem, co jsou radi za tve gorili zpravodajstvi a krasne komentare k tomu.

 11. Milí Epulkovi – držím palce, ať se vám za velkou slanou louží líbí a ať se co nejdřív zabydlíte (tady myslím hlavně na Epulku mladšího, přece jenom v nové škole to bude mít těžké). A je mi jasné, že Kubík vám bude pomáhat ve sžívání s Amerikou ze všech svých kavalířích sil.

  A Epulko – jak říkala pani šéfka Dede – hlavně hodně nasávej okolní oregonskou atmosféru a piš piš piš, neb si musím povzdechnout s klasikem: „… Portland, hmmm, tak tam jsem taky ještě nebyla …“ (Chi – já znám pouze portlandský cement (chuckle) ).

  1. Jsem ale trúba – ještě jsem chtěla popřát Bětuláskovu – hodně štěstí zdraví spokojenosti a dlouhá léta v tříkočičíně a splň si jedno tajné přání. (rose1)

   A Berrýsku – rychle se hoj, ať nemá panička starosti. (y)

   A Betuško – držím palce, ať si brzy fit, protože musíš lovit paničku a hledat nové kviklany. (y)

   A Karakale s Rysulkou – na vás myslím nejvíc. Držte se, holky kočičí! Doufám, že jste obě zdravé a v pořádku. (h) (h) (f) (f)

 12. Zdravím po návratu z kopců Beskydských. Vlezu sem a copa to nevidím?? Vzhledného zrzavce !! Kubík je moc a nejvíc krasavec a ať se mu tam za tou slanou louží dobře žije.

 13. Milý Kubíku (inlove) , povídáš moc hezky, ale málo 😀 měl bys napomenout paničku, že většina nás v Oregonu nebyla a jsme ukrutně zvědaví na to, jak se tam všichni máte 🙂 Tak doufám, že paničku brzy přesvědčíš, aby napsala pokračování 🙂

 14. ještě jedno OT – využila jsem nutné narkózy a nechala Berry zrentgenovat kyčle – výsledek pan doktor Ekr zhodnotil jako vynikající, kloubní jamky má půvabně a správně vykroužené 🙂

  1. Dede, to je dobře, že už je dobře a po trápení. Teď Berynce přeji rychlé a úspěšné zhojení a uzdravení, ať probíhá rekonvalescence v klidu a pohodě. (hug) Kazánka hladím a posílám čumákovku. :*

  2. Je výborné,že ma Berry jamky pôvabné a dobre vysustružené-tak to dámy majú mať.Pôvab navonok i vo vnútri.Držím palce,nech je rekonvalescencia v poriadku.

 15. Kubíčku, ty jsi krásný, šikovný a statečný pejsek, když jsi se tak rychle dokázal aklimatizovat až za tou velkou louží. Vy, kavalírci, máte jednu velkou výhodu, že vypadáte celý svůj život jako větší štěníci a člověk při pohledu na vás, okamžitě jihne a má hnedka lepší náladu!!
  Jinak, jak tu čtu v komentářích, tak v palcodržně budu ještě myslet na Betynku a vůbec všechny potřebné (y) !!!!

 16. Tak aby v tom pobytu na veterině nebyla Berry sama, tak se tam dneska vydala i Beta. Není horší, ale ani není zcela normální – tj. po delším klidu je ztuhlá, a nechce do schodů a blbě leze i do auta. Když se rozhýbe, chová se normálně Kosatkovitě a nic „špatného“ na ní není vidět.

  Shodli jsme se – těžkotonážní (dnes 66,8 kg) doga starší pěti let s nestandardním postojem zadních končetin má nárok na „stařecké neduhy“ . Zní to divně, ale je to tak (průměrný věk ND je 5,99 !!) RTG páteře jsme nedělali (klasický RTG spoustu věcí neprokáže a i případný nález pro nás stejně nic nezmění). Takže dostala dlouhodobě působící lék (protizánětlivoprotibolestivý) – užívá se jedna dávka měsíčně. Na konci srpna se půjdeme dohodnout, jestli to zabralo a hned to vysadíme, nebo budeme ještě chvilku pokračovat. Cena děsivá :O , ale co naděláme… U mamutů se s tím musí počítat.
  Pohyb máme nyní trošku omezit, ale ne vynechat – osvalení je třeba udržovat. Pokud bolestivé příznaky vymizí, máme se vrátit k normálnímu provozu – tedy asi bez těch 30 kiláků

  1. Ajaj, ešte aj Betka… Snáď ste to ale podchytili včas a vyhnete sa tým prudkému zhoršovaniu. Mamutkovi:
   (y) (y) (y) (y)

  2. Třeba jste ji nějak přetáhli na tom dlouhém výletě. I člověka někdy bolí namožené šlachy a úpony velmi dlouhou dobu. Snad jí to přejde.

   1. nechce se mi věřit, že by se to projevilo po více než 10 dnech normálního provozu. Ona byla jen jeden den unavená (ale to mi taky) , ale pak se chovala úplně normálně – naskakovala do auta každý den, chodila po schodech každý den, lítala po lese každý den…
    Následek toho výletu to nebude.

    1. a mám radost – konzultovala jsem pochopitelně i u dogařského pana doktora v České (tedy ne jen dogařského – Klérka by se mohla urazit (chuckle) ). Teď jsem mu psala, jak jsme dopadli a zcela s postupem souhlasí.

     Jen taky nechce věřit, že tomu našemu štěňátku je pět pryč… Betku jsme si kupovali u něj na dvorku – měla 7 týdnů a 9 kilo… Letí to nějak rychle…

    2. Tak to jsem netušila, že to je za tak dlouho. Jinak, když vidím ty naše pometla, jak na tom bahně občas nevyberou zatáčku a praští sebou, tak se divím, že ještě jsou celé, možná se Betce taky někde rozjely nohy a něco si natáhla.

  3. To je celkem dobrá zpráva a moc doufám, že to pomůže (inlove) Ostatně, není to Trocoxil? Ten jsem dnes dostala pro Kazana 🙂

   Jinak hlásím, že Beruška si na zahradě komplet ulevila a teď spí pod mým psacím stolem. Jen musím sedět na místě, protože jak se hnu, tak se snaží jít za mnou. Chvilkama spinká i dost nahlas 😛

  4. Dík za zprávu, Xerxová, zrovna jsem se chystala se zeptat.
   Nechce se mi věřit, že akční (bat) už bylo pět, ale je to tak – a to má na nějaké to „loupání v kříži“ už trošku nárok, zvláště v letošním vlhkém létě.
   Nevím, co dostává, ale něco podobného dostala Anka loni na jaře, když se mi zdálo, že občas kulhá a ztuha se zvedá z postele. Ťuk ťuk, stačila jedna injekce a velice se zvedla. (Ovšem zrovna tento týden jsem koukala, že zase začíná být tuhá při zdvíhání se na večerní venčení 🙁 )
   Betynka má skvělou kondičku, s pomocí injekce a upraveného režimu se určitě dá zase do pořádku. (y) (nod)

   1. žádná injekce – tabletka ochucené se speciální masovou příchutí… Na mamutka za 1300,- !!

    Jojo – stejná značka jako má Kazan. Já jen doufám, že to ještě nebude numné dávat trvale, že je to jen přechodná potíž.

    1. Jůůů, to je drahý bonbónek. 🙂 Ale Betynka si ho zaslouží. (nod) Hlavně, aby pomohl.
     Musela bych prohledat účty, abych si ověřila, co to vlastně Anka dostala – injekce stála cca 800 Kč. Ale opravdu pomohla. Kdyby ne, opakovala by se prý za měsíc a pak každé další 3 měsíce.

  5. Nojo, Xerxová, dalo se čekat, že bystříš odůvodněně – máš Betku skvěle přečtenou. Ale tohle je z všelikých variant fakt dobrá zpráva. Tak ať pilule zabere a Kosatce se odlehčí (y) (inlove) .

 17. Kubíčku, ta jsi šikovnej hafuša 🙂 Tak úžasně zvládnout tu dálku (flex) Jsi borec. Dofám, že tvoje hlásání nebude poslední. Jsem zvědavá, jak se domluvíš s emerickými pséky. (inlove)

 18. Kubík je fešák a koukala jsem, že umí hezky řádit u moře:-) Jen by mě zajímalo, jak to bude se zpáteční cestou? To už asi bude muset jet v nákladním prostoru, ne?

 19. Krásně štěněcí povídání. Kubík má cestovatelskou zkušenost jakou ani my někteří nemáme, šťastný to pes.
  (rofl)
  Krásné fotky, virtuálně jsem se prošla na té úžasné pláži. Těšíme se na další zážitky , které nám Kubíku tady naštěkáš. (h)

  Přeji všem krásný den, myslím na potřebné a držím dále palečky . Kdo můžete, podejte prosím zprávy jak vše dopadlo, mám z toho nerva. (wave)

  1. Krásné narozeniny vinšuje celá naše smečka. Ať se Ti splní každé přání, hodně zdraví a štěstíčka.
   (h) (d) (rose1) (wave)

  2. Děkuji, děkuji, Vy jste zlatíčka – zrovna se vypravuju pořídit (cat) nějakej oslavnej mlsek, kterej bychom si daly společně (party) – vidím to na kuřátko…

     1. Jééé! Děkuju Ti. (f) Škoda jen, že není slyšet, co mrně říká uklízejícímu ošetřovateli. (chuckle)

  3. Tak letos jsem to pototo. (blush) Drahá Lásková (inlove) , přijmi alespoň virtuální (f) a virtuální (music) (takhle to ostatně je mnohem bezpečnější (chuckle) ) a ještě vrtuální pac a :* .
   Přeju Tobě a kočičistvu krásný a (sun) den. (h) (h) (h)

  4. Melíšek, Zrzínek a Ríša zdraví Bětuláskovou a její kočičí veličenstva a přejí vše nejlepší k narozeninám. Krásně si to společně užijte a oslavte (h) (rose1)

  5. tak krásnej den Lásková…i kočenkám…. (h)

   smajlík s grilovaným kuřetem jsem nenašla…. ;(

  6. Všechno nejlepší, Bětuláskovo, a hodně zdraví i radosti s čičinami (cat) (cat) (cat) (h) (f) (d)

  7. Jejej, Bětulásková, všechno nejkrásnější a ať se ti splní 3 veliká přání 🙂 (sun) (rose1) (^) (d)

   1. Já se s dovolením přilípnu k Zdeně a přeji Bětuláskové totéž a další 3 splněná přání. (f)

  8. Všechno, všechno nejkrásnější naší reportérce o životě jedné chlupaté rodinky a jejích přátelích! Přeji pohodu, radost a zdraví, zdraví, zdraví! (Vše přeji i dalším slavícím!)
   Gorilu ba ani opici na obloze asi nemáme. Ale třeba pelikán tam prý je!
   http://www.astro.cz/apod/ap061130.html

   1. Dík, to je skvělej odkaz – už se těším, že na někoho použiju žáby nebo hrocha. (clap)

  9. Milá Lásková, ze srdce ti přeju všechno nejlepší a zvířata ve frontě ti blahopřející (inlove) Dáváš jim takový kus svého srdce, že do této oslavné fronty právem patří (h) (^) (d) (dance) (cat) (dog)

  10. Já bych se s dovolením připojila.Všechno úplně nejlepší přeju (music) (music) (music)

 20. To je hezké, že máme zprávy ze zámoří 🙂
  Při cestě se Světluškou domů jsme diskutovali, jak se vám asi putovalo s Kubíkem a jak jste zvládali to, že štěně často čurá, na palubě letadla?
  Strakatá Světluška tu lítá jak utržená, venku řádí, doma řádí. Včera měla tříměsíční narozeniny- bylo patnáctého. Chytrá je jak opice- když se jí chce… 🙂 Zato Borůvce se pokazilo přivolání, když čuchá na poli, tak si můžu řvát… a madam přijde, až uzná za vhodné. Asi budu muset chodit občas s Borůvkou sama a cvičit. Odložení jí pořád jde dobře, ale to přivolání… ovšem to platí pro pole, jinde se chová mravně. (think)

 21. Dobré ránko všem,

  Kubíku máš vzornou paničku, že tě tak pečlivě připravovala na cestu. Když přiletěla naše Nasťa tak neříkala nic ale asi nemá hezké vzpomínky protože jak vezmu tašku, v které doletěla mizí prchá a vůbec tu není….

  dneska se jedeme ostříhat, o víkendu vyrážíme na výstavu do Blavy, tak budu mít hezké upravené pejsky.
  Berry držíme všeci (y) a drábky a všem potřebným též (y)

  1. Budu držet pěstičky ať Vám to dobře dopadne. Nastěnko, budeš určo nejkrásnější, podle mne jsi už teď. (wave)

   1. jen mě mrzí, že jsme ji nevyfotili před stříháním a po….protože napřed to byla střapatá chlupatá a včulejky je to krásná MODRÁ mladá kerrýčí slečna, jo Nastěnka je už modrá, říkala jsem Terrymu: vidíš tak se modrá ne ve 4 letech 🙂 ale zato má Terrásek krásnou barvičku, Nastěnka ještě nemá dospělácký kožíšek, všechno bude. Tak na nás v sobotu i v neděli dopoledne mysli (y)

 22. Milý Kubíku (h) , zrovna o víkendu jsem myslela na to, jak jste se asi zabydleli a by panička měla něco napsat. Jsi moc šikovný, že jsi to vzal do vlastních tlapek. Přeju vám všem, abyste se brzo zabydleli – a jak je to vlastně myslšno s tím kamarádem pro tebe? 🙂 Fotky si bohužel musím nechat na doma.
  Přeju všem krásný den! (h)
  A prosím o palce pro Berynku, Karakal a Rysinku i pro všechny naše marody. (y) (h) (y)

 23. hezký den všem Zvířetníkům a zvířátkům 🙂 těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej (f) A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp (h)

  Kubíku, jsem ráda, že někdo z vaší rodiny podává hlášení o životě za Velkou louží (nod) Neuplyne už ani týden, a stejným směrem (jen na to bližší pobřeží – do Providence) pojede náš mrňavý Kvílík s rodiči. Fotky máte parádní, doufám, že v pravidelných hlášeních budeš pokračovat (nod)

  Moc myslím na Dede a Berry (inlove) – dneska je operační den…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Náš Zvířetník - DeDeník © 2014 VYTVOŘENÍ NOVÉHO UŽIVATELE - PŘIHLÁŠENÍ SE NA STRÁNKY - ADMIN